Jak zrychlit svůj web WordPress?

Lidé si pro své webové projekty často vybírají WordPress, protože je jednodušší a vyžaduje méně technické znalosti ve srovnání se svými protějšky. Uživatel s omezenou nebo žádnou znalostí kódování může také vytvořit web pomocí platformy, témat a pluginů dostupných pro téměř každý výklenek.


Provoz úspěšného webu však vyžaduje více než jen témata a doplňky.

Důležitost rychlosti WordPress nelze podceňovat. Představte si, že navštěvujete web a načtení trvá půl minuty. Problémy a frustrace, které může způsobit, jsou nesnesitelné. Co když váš web WordPress způsobuje vašim návštěvníkům stejné potíže a frustrace?

jak zrychlit vaše stránky wordpress

Návštěvníci, které jste si vyvinuli v průběhu času a poté, co jste tvrdě pracovali na vytváření správného obsahu a dodržování nejlepších marketingových postupů. To je všechno v plýtvání, protože šance jsou velmi tenké, že by se na váš web znovu vrátili.

Všem těmto problémům a nepořádkům se lze vyhnout, pokud víme jak optimalizovat naše stránky WordPress. Optimalizace může znít trochu složitě a může to vyvolat dojem, že budete muset napsat hodně kódu, ale naštěstí tomu tak není..

Ve skutečnosti jsme v tomto článku uvedli pouze ty metody, které nevyžadují žádné kódování ani složitost. Toto jsou jednoduché, ale efektivní metody, které mohou urychlit váš web WordPress.

V tomto článku máme v úmyslu pokrýt následující techniky, jak můžete urychlit web WordPress.

 • Web hosting
 • Lehké téma
 • Ukládání do mezipaměti
 • Komprese gzip
 • Minifikace CSS a JS
 • Optimalizace databáze
 • Optimalizace obrazu
 • Síť pro doručování obsahu (CDN)
 • Osvědčené postupy

Poskytovatel webhostingu

Při rozhodování, která hostingová společnost se rozhodne hostit vaše stránky, je třeba hodně zvážit.

web hosting

Poskytovatel hostingu, který používáte, má obrovský dopad na celkový výkon webových stránek a v případě WordPress se neliší. Existuje mnoho hostingových společností, které nabízejí optimalizovaný hosting WordPress, který je předkonfigurován pro hladký a rychlý provoz WordPress.

Možná jste získali neomezený prostor a šířku pásma od svého současného poskytovatele sdíleného hostingu, ale to je pouze na papíře. Ve skutečnosti je tento neomezený prostor a šířka pásma sdíleny také se stovkami různých webů, které vedou k pomalým a zranitelným webům.

Pokud plánujete provozovat svůj podnik v dlouhodobém horizontu a nakonec z něj chcete generovat příjmy, pak utratíte peníze za dobrý hosting WordPress jako Cloudways nebo Kinsta, který je považován za jeden z nejlepších cloudových hostingů WordPress.

Cloudways také nabízí optimalizační zásobník kombinovaný s různými vrstvami ukládání do mezipaměti, což pomáhá zlepšit dobu načítání stránky; nastavení optimalizováno pouze pro WordPress pomocí skvělých nástrojů pro ukládání do mezipaměti (diskutováno dále v tomto článku).

Dalším hlediskem je umístění vašeho datového centra. Doporučujeme zvolit datové centrum blíže k cílovému trhu, abyste se vyhnuli latenci a zvýšili rychlost webových stránek.

Použijte téma rychlé a nízké hmotnosti

Uživatelé WordPress mají na výběr z tisíců témat dostupných na internetu. Tato témata mohou vypadat jako perfektní pro vaši firmu, ale jejich instalace může zpomalit váš web. Je to proto, že ne všechna témata jsou dobře kódována a optimalizována pro nejlepší výkon.

Dětská témata Genesis StudioPress

Existuje řada rychle se načítajících témat WordPress, bezplatných i placených.

Astra je lehký motiv, který běží hladce a načte se rychleji než většina motivů venku. Jedná se o víceúčelové téma, které mohou používat bloggeri, agentury a vývojáři na volné noze.

Ukládání do mezipaměti

Ukládání do mezipaměti hraje důležitou roli při poskytování rychlého webu WordPress návštěvníkům. Tím se uloží pohled na váš web WordPress, aby se zabránilo opakovanému vykreslování pro každého uživatele.

Ukládání do mezipaměti se provádí na úrovni serveru i klienta. Na úrovni serveru můžeme použít Lak pro ukládání HTTP reverzního proxy do mezipaměti. Dalším nástrojem používaným v mezipaměti na straně serveru je NGINX který se používá k vyrovnání zátěže při řešení těžkých provozních nákladů.

Dobrý plugin pro ukládání do mezipaměti WordPress vám může pomoci při implementaci efektivního mechanismu ukládání do mezipaměti pro váš web WordPress.

Vánek

Breeze je jedním z populárních pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress, který podporuje všechny hlavní součásti ukládání do mezipaměti.

Doplněk Breeze

Je lehký a podporuje minifikaci, kompresi GZIP, ukládání do mezipaměti prohlížeče, databázi a optimalizaci atd. Toto je bezplatný plugin, který lze stáhnout z WordPress.org.

WP Rocket

WP Rocket je široce používaný plugin pro ukládání do mezipaměti pro weby WordPress.

WP Rocket

Plugin nabízí funkce, jako je ukládání do mezipaměti, komprese GZIP, ukládání do mezipaměti prohlížeče, optimalizace databáze a minifikace atd. Plugin lze zakoupit na oficiálních webových stránkách..

Komprese gzip

Všichni jsme zaznamenali zmenšení velikosti, když je velká složka na zip. Podobný koncept lze také použít zde pomocí komprese GZIP na vašem webu WordPress.

Tím se zmenší velikost souborů vašich webových stránek, které se na konci uživatele načítají rychleji. O této metodě se říká, že snižuje obsah vašeho webu WordPress o 70%.

Chcete-li použít kompresi GZIP v pluginu Breeze, přejděte na pluginy Základní možnosti a zaškrtněte políčko před GZIP kompresí a klikněte na Uložit změny použít změny.

Poznámka: Kompresi Gzip lze implementovat, pouze pokud ji podporuje váš server.

Minifikace CSS a JS

WordPress obvykle používá mnoho souborů CSS. CSS je stylingový list, který dává tvaru a barvě rozvržení vašeho webu. Minifikace znamená zmenšení velikosti souboru odstraněním mezer a komentářů použitých v době vývoje a pokud váš web v daném okamžiku nepoužívá konkrétní CSS, nemělo by se to nazývat.

Chcete-li použít minifikaci v Breeze, přejděte na ZÁKLADNÍ MOŽNOSTI a zaškrtněte všechna pole pro HTML, CSS, JS, Inline JS a Inline CSS.

Kromě minifikace je třeba se také vyhnout blokování vykreslování CSS. Blokování vykreslení CSS může zpomalit správné vykreslení webové stránky. Tomu zabránit; použijte menší počet souborů CSS a pokud je to možné, pokuste se kombinovat několik v jednom.

Chcete-li použít seskupení v Breeze, přejděte na POKROČILÉ MOŽNOSTI a zaškrtněte obě políčka před soubory skupiny, abyste mohli seskupovat soubory CSS a JS.

Optimalizace databáze

V průběhu času se databáze ucpává nepotřebnými tabulkami a daty z různých pluginů. Tento nepořádek může zpomalit dobu odezvy vašeho serveru. Pravidelné čištění databáze může urychlit váš web WordPress, protože bude spuštěno méně dotazů a databáze bude méně přeplněná.

Pokud používáte jako modul pro ukládání do mezipaměti Breeze, můžete uvnitř najít řadu možností, jak optimalizovat svou databázi Databáze kartu pluginu. Zaškrtnutím políčka před ním můžete vybrat všechny možnosti nebo vybrat pouze vybrané.

Optimalizace obrazu

Web není úplný s obrázky. Někteří používají méně, zatímco jiní používají spoustu obrázků v závislosti na typu webových stránek. Obrázky mohou zpomalit weby WordPress, protože stahování a vykreslování trvá dlouho. K řešení těchto problémů máme k dispozici skvělé pluginy, které optimalizují obrázky snížením jejich velikosti a udržením vysoké kvality.

Komprese Smush Image

Dříve známý jako Smush, je to plugin pro kompresi obrázků.

smush plugin

Po instalaci plugin provede automatické skenování a začne komprimovat existující obrázky použité na vašem webu. Optimalizuje hromadně obrázky a automaticky komprimuje nové obrázky odesílané na web WordPress.

WP Compress

WP Compress je další skvělý plugin pro optimalizaci obrazu.

wp komprimovat plugin

Jejich pokročilý kompresní mechanismus má tři úrovně optimalizace, které vám skutečně ušetří každý poslední kousek místa. Tento plugin se velmi snadno používá a má také možnosti změny velikosti.

Síť pro doručování obsahu (CDN)

Nezbytný nástroj zejména pro ty weby WordPress, které mají globální publikum. CDN funguje jako ukládání do mezipaměti a udržuje kopii svého webu ve své síti rozšířené po celém světě. Tím je zajištěno rychlé doručení statického i dynamického obsahu vašeho webu i lidem, kteří procházejí daleko od umístění hostovaného serveru.

CDN má mnoho výhod a výběr správného CDN není snadný úkol. Pro výběr správného CDN je vhodné zkontrolovat jeho výkon v reálných pracovních scénářích a CDN benchmarking je nejlepší způsob, jak to ověřit.

Další doporučené postupy

Doporučujeme spustit úplnou kontrolu webu WordPress pomocí jakéhokoli dobrého zabezpečovacího pluginu, jako je Sucuri nebo MalCare..

Tím se odstraní malware a chybné skripty, které mohou způsobit problémy s výkonem na vašem webu WordPress. Při instalaci jakéhokoli nového pluginu se také ujistěte, zda je jeho kompatibilita a poslední aktualizace. Pokud jej vývojáři často neaktualizují, zkuste hledat jeho alternativy.

Auditujte své aktuální nastavení WordPress u zastaralých pluginů a motivů, protože mohou způsobit problémy s výkonem a zabezpečením. Před každou hlavní aktualizací nezapomeňte aktualizovat často a provádět úplnou zálohu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map