Jak zjistit, zda se vyplatí používat bezplatný plugin WordPress

Spuštění webové stránky WordPress není ze své podstaty obtížné. O WordPress však existuje mnoho věcí, kterým mnoho majitelů webových stránek nebude rozumět, dokud jej nějakou dobu nepoužívají.


Alespoň tak to pro mě fungovalo.

Když se rozhodnete postavit web na nejoblíbenějším, flexibilním a snadno použitelném systému správy obsahu (CMS) na světě, musíte začít s nápadem. Odtud pocházejí věci jako:

 • Doménové jméno. Zakupte si název domény svého webu (aka adresu webu).
 • Poskytovatel hostingu. Vyberte poskytovatele hostingu, který bude hostit soubory vašeho webu.
 • Instalace WordPress. Nainstalujte si WordPress na svůj web. Například SiteGround usnadňuje instalaci WordPress.

Stručně řečeno, to je vše, co je třeba k položení základu dobré webové stránky. Jako vlastník webu WordPress však budete muset doplnit základní celkový design webu tématem WordPress a implementovat přidané funkce pomocí pluginů WordPress.

A někdy to znamená využití bezplatných témat a pluginů dostupných uživatelům WordPressu

Ale stojí za to používat pluginy WordPress?

Dnes vám poskytnu stručný přehled toho, co je plugin WordPress, kde je najdete pro váš web, a jak zjistit, zda se vyplatí používat bezplatný plugin.

Co je plugin WordPress?

Podle kodexu WordPress nabízejí pluginy webové stránky, které jsou obvykle lehké a flexibilní rozšířené vlastní funkce, které vyhovují individuálním potřebám majitele webových stránek.

Doplňky WordPress jsou kousky softwaru s uživatelskými funkcemi, které umožňují novou funkci na vašem webu nebo umožňují, aby váš web plnil konkrétní funkci (například přidal kontaktní formulář nebo blokoval spam).

Doplňky WordPress jsou psány v programovacím jazyce PHP a hladce se integrují do jádra WordPress. Navíc usnadňují majitelům webových stránek na všech úrovních přidávání funkcí na své webové stránky, aniž by museli rozumět složité povaze kódu.

Zdarma pluginy WordPress - úložiště WordPressÚložiště WordPress a najděte spoustu bezplatných pluginů.

V oficiálním úložišti WordPress jsou k dispozici doslova tisíce pluginů WordPress. Ve skutečnosti, jak teď, tam jsou 51 090 bezplatných pluginů WordPress z čeho vybírat. Nyní samozřejmě už nebudete potřebovat tolik pluginů na svém webu.

Je to proto, že mnoho pluginů nabízí velmi podobné funkce. Proto musíte provést svůj výzkum a vybrat ten nejlepší pro vaše konkrétní potřeby.

Kde najdete doplňky WordPress

Kromě úložiště WordPress nabízí mnoho trhů třetích stran uživatelům WordPress bezplatné a prémiové pluginy. Proto je brodění přes tisíce možností a přijímání rozhodnutí obtížné.

Dobrou zprávou však je, že si můžete vybrat tolik kvalitních bezplatných pluginů WordPress, že investice do prémiového pluginu není vždy jedinou možností. Některé bezplatné pluginy ve skutečnosti daleko předčí prémiové konkurenty, které vám umožní utrácet peníze jinde.

Ale kde je nejlepší místo k nalezení bezplatných pluginů WordPress?

Odpověď na to není snadná. Zatímco úložiště WordPress má pro vás spoustu možností, existují také neuvěřitelné společnosti a vývojáři třetích stran, kteří poskytují majitelům webových stránek bezplatné doplňky WordPress nejvyšší kvality..

To je důvod, proč namísto seznamu každého jednotlivého místa najdete bezplatný plugin WordPress, ale s vámi se s vámi podělím o několik tipů, jak zjistit, kdy mám postupovat a nainstalovat bezplatný plugin WordPress na svůj web a kdy být opatrný – bez ohledu na to, odkud to pochází.

Tipy pro výběr bezplatného pluginu WordPress

1. Pokud pochází z úložiště .. Je to dobré

Bezplatné zásuvné moduly WordPress - ukázkové zásuvné moduly WordPressK dispozici jsou bezplatné pluginy pro všechny potřeby designu a funkčnosti; stačí je najít.

Dobře, vím, že už jsem řekl, že existují velké společnosti třetích stran a vývojáři pluginů, kteří poskytují majitelům webových stránek vysoce kvalitní bezplatné doplňky. A pořád to stojím.

Pokud se však opravdu chcete ujistit, že je váš bezplatný plugin dobrý, získejte jej z oficiálního úložiště WordPress. Adresář pluginů na WordPress.org tam neumožňuje uvádět pouze žádný bezplatný plugin WordPress.

Ve skutečnosti mají zaveden velmi přísný screeningový proces, který má chránit majitele webových stránek před nafouknutými, špatně kódovanými a zranitelnými pluginy, které způsobují na webových stránkách chaos.

2. Zajistěte kvalitu kódu

Zdarma pluginy WordPress - čistý kódWPMU DEV je spolehlivým zdrojem obsahu a pluginů WordPress.

To může být náročné, pokud se rozhodnete použít plugin, který pochází z jiného zdroje než z adresáře pluginů WordPress. Je to proto, že kdokoli může tvrdit, že je jeho plugin „čistě kódovaný“, „bez nadýmání“ a „spolehlivý k použití“.

Pravda je, že existují spousty bezplatných pluginů, které jsou špatně kódovány nezkušenými vývojáři pluginů. Ještě horší je, že tam jsou někteří, kteří mají za cíl vystavit váš web hackerům a malwaru, čímž ohrožují váš web.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit, aby byl váš bezplatný plugin bezpečný, je provést výzkum vývojáře pluginů. Pokud má vývojář solidní přítomnost v komunitě WordPress, provozuje známý web WordPress, má dlouholeté zkušenosti s vývojem pluginů a má sociální důkazy od stávajících uživatelů, pak je pravděpodobně bezpečné používat.

3. Zkontrolujte statistiku

Zdarma pluginy WordPress - Statistiky JetpackPopulární (a bezplatný) plugin Jetpack se může pochlubit více než 3 miliony aktivních uživatelů.

Existuje několik statistik, které můžete zkontrolovat, pokud jde o výběr bezplatného pluginu WordPress pro váš web:

 • Naposledy aktualizováno. Ujistěte se, že plugin byl aktualizován přibližně za posledních 6 měsíců. Zastaralé doplňky mohou obsahovat chyby, díky nimž může být váš web zranitelný. Aktualizace verze WordPress navíc nemusí fungovat se zastaralým pluginem.
 • Aktivní instalace. Čím více lidí aktivně používá plugin, tím je méně pravděpodobné, že vám způsobí problémy. Například,
  Yoast má více než 3 miliony instalací.
 • Verze WordPress. Stejně jako výběr aktuálního pluginu je důležité, aby tento plugin dobře fungoval s nejaktuálnější verzí WordPress.
 • Hodnocení. Společenský důkaz může (a možná by měl) ovlivnit vaše volby pluginu.

Zdarma pluginy WordPress - Statistiky Jetpack - HodnoceníHodnocení by měla být zohledněna při výběru bezplatného pluginu.

4. Vyhledejte podporu

Zdarma pluginy WordPress - fórum podpory JetpackFórum podpory společnosti Jetpack neustále vyvíjí aktivitu.

Jednou z věcí, které bezplatné pluginy nejsou vždy, je podpora. Koneckonců, pokud neplatíte za plugin, neexistuje žádná povinnost ze strany vývojáře poskytovat jakoukoli podporu. To však neznamená, že podpora není nutná. Pokud máte s pluginem problémy, je dobré vědět, že někdo tam venku pomůže.

Každý vysoce kvalitní plugin bude mít nějakou podporu. Bezplatné pluginy mají obvykle fórum podpory. Existují však vývojáři pluginů, kteří vám pomohou přímo. Některé společnosti třetích stran mají navíc podpůrné týmy, které vám pomohou, a to i s jejich bezplatnými doplňky.

5. Otestujte rychlost webu

Zdarma WordPress Pluginy - Query MonitorPomocí pluginu Query Monitor změřte účinky bezplatných pluginů na vašem webu.

Chcete-li zajistit, aby byl bezplatný plugin, který používáte na svém webu, opravdu nízký, je důležité měřit rychlost a výkon webu před i po instalaci a nainstalovat jej. Zde je několik skvělých způsobů, jak toho dosáhnout:

 • Použijte online nástroj, jako je Pingdom nebo GTmetrix
 • Použijte plugin Query Monitor
 • Otestujte novou instalaci pluginu v testovacím prostředí

Závěrečné myšlenky

Nakonec není důvod, proč byste na svém webu WordPress neměli používat bezplatné doplňky. Tolik spolehlivých tam poskytuje dostatek funkcí, které byste nemuseli utrácet těžce vydělané peníze za prémiový plugin „jen proto, že“.

Při instalaci bezplatného pluginu na vaše webové stránky byste však měli určitě přijmout určitá opatření. Zvláště pokud nepochází z důvěryhodného úložiště WordPress. A i poté by se zastaralé nepodporované doplňky měly používat s opatrností.

Ve všech, pokud budete dbát mé rady a dělat svůj výzkum, ocitnete se s arzenálem vysoce kvalitních, bezplatných pluginů WordPress, které vyhoví vašim potřebám.

Jaké máte zkušenosti s používáním bezplatných pluginů WordPress? Vynechal jsem rozhodující tip pro rozhodnutí, zda se bezplatný plugin vyplatí použít nebo ne? Rád bych o tom všechno slyšel v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map