Jak się dowiedzieć, czy warto skorzystać z darmowej wtyczki WordPress

Założenie strony internetowej WordPress nie jest z natury trudne. Istnieje jednak wiele słów na temat WordPressa, których wielu właścicieli witryn nie zrozumie, dopóki nie będą go używać od jakiegoś czasu.


Przynajmniej tak to dla mnie działało.

Kiedy zamierzasz zbudować witrynę internetową na najpopularniejszym, elastycznym i łatwym w obsłudze systemie zarządzania treścią (CMS) na świecie, musisz zacząć od pomysłu. Stamtąd pochodzą takie rzeczy jak:

 • Nazwa domeny. Kup nazwę swojej witryny (inaczej adres witryny).
 • Hosting Provider. Wybierz dostawcę hostingu, aby hostować pliki witryny.
 • Instalacja WordPress. Zainstaluj WordPress na swojej stronie. Na przykład SiteGround sprawia, że ​​instalacja WordPress jest bardzo prosta.

Krótko mówiąc, to wszystko, czego potrzeba, aby położyć fundament pod dobrą stronę internetową. Jednak jako właściciel witryny WordPress musisz uzupełnić podstawowy ogólny projekt witryny o motyw WordPress i wdrożyć dodatkową funkcjonalność dzięki wtyczkom WordPress.

A czasem oznacza to wykorzystanie darmowych motywów i wtyczek dostępnych dla użytkowników WordPress

Ale warto skorzystać z darmowych wtyczek WordPress?

Dzisiaj dam ci krótki przegląd tego, czym jest wtyczka WordPress, gdzie ją znaleźć na swojej stronie internetowej i jak stwierdzić, czy warto korzystać z darmowej wtyczki.

Co to jest wtyczka WordPress?

Zgodnie z Kodeksem WordPress wtyczki oferują strony internetowe, które są zwykle lekkie i elastyczne, ulepszone niestandardowe funkcje, aby spełnić indywidualne potrzeby właściciela strony.

Wtyczki WordPress to oprogramowanie z niestandardowymi funkcjami, które umożliwiają nową funkcję w Twojej witrynie lub sprawiają, że witryna wykonuje określoną funkcję (np. Dodaje formularz kontaktowy lub blokuje spam).

Wtyczki WordPress są napisane w języku programowania PHP i bezproblemowo integrują się z rdzeniem WordPress. Ponadto ułatwiają właścicielom witryn na wszystkich poziomach dodawanie funkcji do witryn bez konieczności rozumienia złożonej natury kodu.

Darmowe wtyczki WordPress - Repozytorium WordPressRepozytorium WordPress i znajdź mnóstwo darmowych wtyczek.

W oficjalnym repozytorium WordPress dostępne są dosłownie tysiące wtyczek WordPress. W rzeczywistości są na razie 51,090 darmowych wtyczek WordPress do wyboru. Teraz oczywiście nigdy nie będziesz potrzebować tylu wtyczek na swojej stronie.

Wynika to z faktu, że wiele wtyczek oferuje bardzo podobne funkcje. Dlatego musisz przeprowadzić badania i wybrać najlepsze dla swoich konkretnych potrzeb.

Gdzie znaleźć wtyczki WordPress

Oprócz repozytorium WordPress, wiele zewnętrznych serwisów oferuje darmowe i premium wtyczki dla użytkowników WordPress. Dlatego brodzenie przez tysiące opcji i podejmowanie decyzji jest trudne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje tak wiele wysokiej jakości darmowych wtyczek WordPress do wyboru, że inwestowanie w wtyczkę premium nie zawsze jest jedyną opcją. W rzeczywistości niektóre darmowe wtyczki znacznie przewyższają konkurencję premium, pozwalając na wydawanie pieniędzy gdzie indziej.

Ale gdzie jest najlepsze miejsce, aby znaleźć bezpłatne wtyczki WordPress?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Chociaż repozytorium WordPress ma dla Ciebie wiele opcji, istnieją również niesamowite firmy zewnętrzne i programiści, którzy zapewniają właścicielom stron internetowych bezpłatne wtyczki WordPress najwyższej jakości..

Dlatego zamiast wymieniać wszystkie miejsca, w których można znaleźć bezpłatną wtyczkę WordPress, podzielę się z Wami kilkoma wskazówkami, jak wiedzieć, kiedy należy postępować i zainstalować bezpłatną wtyczkę WordPress na swojej stronie, a kiedy zachować ostrożność – bez względu na to, Skąd to pochodzi.

Wskazówki dotyczące wyboru bezpłatnej wtyczki WordPress

1. Jeśli pochodzi z repozytorium. To dobrze

Darmowe wtyczki WordPress - Przykłady wtyczek WordPress RepositoryDostępne są bezpłatne wtyczki dla każdej potrzeby projektowania i funkcjonalności; musisz je tylko znaleźć.

Dobra, wiem, że już powiedziałem, że istnieją świetne firmy zewnętrzne i programiści wtyczek, którzy dostarczają wysokiej jakości darmowe wtyczki dla właścicieli witryn. I nadal jestem przy tym.

Jeśli jednak naprawdę chcesz się upewnić, że darmowa wtyczka jest dobra, pobierz ją z oficjalnego repozytorium WordPress. Katalog wtyczek na WordPress.org nie pozwala na umieszczenie na liście żadnych darmowych wtyczek WordPress.

W rzeczywistości mają bardzo rygorystyczny proces sprawdzania, mający na celu ochronę właścicieli witryn przed rozdętymi, źle zakodowanymi i podatnymi na ataki wtyczkami siejącymi spustoszenie w witrynach internetowych.

2. Zapewnij jakość kodu

Darmowe wtyczki WordPress - czysty kodWPMU DEV to niezawodne źródło treści i wtyczek WordPress.

Może to być trudne, jeśli zdecydujesz się na użycie wtyczki pochodzącej ze źródła innego niż katalog wtyczek WordPress. Dzieje się tak, ponieważ każdy może twierdzić, że wtyczka jest „czysto zakodowana”, „wolna od wzdęć” i „niezawodna w użyciu”.

Ale prawda jest taka, że ​​istnieje mnóstwo darmowych wtyczek, które są źle kodowane przez niedoświadczonych twórców wtyczek. Co gorsza, istnieją takie, które mają narazić twoją stronę na ataki hakerów i złośliwego oprogramowania, narażając twoją stronę na ryzyko.

Jednym z najlepszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa korzystania z darmowej wtyczki jest przeprowadzenie badań nad twórcą wtyczki. Jeśli programista ma silną obecność w społeczności WordPress, prowadzi dobrze znaną witrynę WordPress, ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu wtyczek i ma dowody społeczne od istniejących użytkowników, prawdopodobnie korzystanie z niego jest bezpieczne.

3. Sprawdź statystyki

Darmowe wtyczki WordPress - statystyki JetpackPopularna (i darmowa) wtyczka Jetpack oferuje ponad 3 miliony aktywnych użytkowników.

Istnieje kilka statystyk, które możesz sprawdzić, jeśli chodzi o wybór bezpłatnej wtyczki WordPress dla swojej witryny:

 • Ostatnio zaktualizowany. Upewnij się, że wtyczka została zaktualizowana w ciągu ostatnich 6 miesięcy. W nieaktualnych wtyczkach mogą znajdować się błędy, które mogą narazić Twoją witrynę na ataki. Ponadto aktualizacja wersji WordPress może nie działać dobrze z nieaktualną wtyczką.
 • Aktywne instalacje. Im więcej osób aktywnie korzysta z wtyczki, tym mniej prawdopodobne jest, że spowoduje ona problemy. Na przykład,
  Yoast ma ponad 3 miliony instalacji.
 • Wersja WordPress. Podobnie jak wybór aktualnej wtyczki, ważne jest, aby wtyczka działała dobrze z najnowszą wersją WordPress.
 • Oceny. Dowody społecznościowe mogą (i prawdopodobnie powinny) wpływać na wybór wtyczki.

Darmowe wtyczki WordPress - Jetpack Stats - OcenyWybierając darmową wtyczkę, należy wziąć pod uwagę oceny.

4. Poszukaj wsparcia

Darmowe wtyczki WordPress - Forum pomocy technicznej JetpackForum wsparcia Jetpack zawsze tętni życiem.

Darmowe wtyczki nie zawsze są dostarczane z obsługą. W końcu, jeśli nie płacisz za wtyczkę, programista nie ma obowiązku zapewnienia żadnego wsparcia. Nie oznacza to jednak, że wsparcie jest niepotrzebne. Jeśli masz problemy z wtyczką, dobrze jest wiedzieć, że ktoś tam pomoże.

Każda wysokiej jakości wtyczka będzie miała jakieś wsparcie. Zwykle darmowe wtyczki mają forum wsparcia. Są jednak programiści wtyczek, którzy pomogą ci bezpośrednio. Co więcej, niektóre firmy zewnętrzne mają zespoły wsparcia, które mogą Ci pomóc, nawet z ich darmowymi wtyczkami.

5. Testuj szybkość witryny

Darmowe wtyczki WordPress - Monitor zapytańUżyj wtyczki Query Monitor, aby ocenić efekty bezpłatnych wtyczek w swojej witrynie.

Aby mieć pewność, że bezpłatna wtyczka, której używasz w swojej witrynie, jest naprawdę lekka, bardzo ważne jest, aby zmierzyć szybkość i wydajność witryny zarówno przed, jak i po jej zainstalowaniu. Oto kilka świetnych sposobów, aby to zrobić:

 • Użyj narzędzia online, takiego jak Pingdom lub GTmetrix
 • Użyj wtyczki Query Monitor
 • Przetestuj nową instalację wtyczki w środowisku testowym

Końcowe przemyślenia

W końcu nie ma powodu, dla którego nie należy używać bezpłatnych wtyczek w witrynie WordPress. Tak wiele niezawodnych oferuje wystarczająco dużo funkcji, abyś nie musiał wydawać ciężko zarobionych pieniędzy na wtyczkę premium „tylko dlatego, że”.

To powiedziawszy, są zdecydowanie środki ostrożności, które powinieneś podjąć, instalując darmową wtyczkę na swojej stronie. Zwłaszcza jeśli nie pochodzi z wiarygodnego repozytorium WordPress. Nawet wtedy przestarzałe, nieobsługiwane wtyczki powinny być używane ostrożnie.

Podsumowując, jeśli posłuchasz moich rad i przeprowadzisz badania, znajdziesz arsenał wysokiej jakości darmowych wtyczek WordPress, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby.

Jakie masz wrażenia z korzystania z darmowych wtyczek WordPress? Czy pominąłem kluczową wskazówkę przy podejmowaniu decyzji, czy warto korzystać z darmowej wtyczki, czy nie? Bardzo chciałbym usłyszeć o tym w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map