Jak przyspieszyć swoją witrynę WordPress?

Ludzie często wybierają WordPress do swoich projektów internetowych, ponieważ jest łatwiejszy w użyciu i wymaga mniej wiedzy technicznej w porównaniu do swoich odpowiedników. Użytkownik z ograniczoną lub żadną wiedzą na temat kodowania może również zbudować witrynę przy użyciu platformy, motywów i wtyczek dostępnych dla prawie każdej niszy.


Ale prowadzenie udanej witryny wymaga czegoś więcej niż tylko motywów i wtyczek.

Nie można nie doceniać znaczenia szybkości WordPress. Wyobraź sobie, że odwiedzasz witrynę, a jej załadowanie zajmuje pół minuty. Problemy i frustracja, które może powodować, są nie do zniesienia. A co jeśli Twoja witryna WordPress powoduje takie same problemy i frustrację wśród odwiedzających?

jak przyspieszyć swoją witrynę WordPress

Odwiedzający, których rozwijałeś w miarę upływu czasu i po ciężkiej pracy nad stworzeniem właściwych treści i przestrzeganiem najlepszych praktyk marketingowych. Wszystko to marnuje się, ponieważ są bardzo małe szanse, że kiedykolwiek wrócą na twoją stronę.

Wszystkich kłopotów i bałaganu można uniknąć, jeśli wiemy jak zoptymalizować naszą stronę WordPress. Optymalizacja może wydawać się nieco złożona i może sprawiać wrażenie, że będziesz musiał napisać dużo kodu, ale na szczęście tak nie jest.

W rzeczywistości w tym artykule wymieniliśmy tylko te metody, które nie wymagają żadnego kodowania ani złożoności. Są to proste, ale skuteczne metody, które mogą przyspieszyć twoją witrynę WordPress.

W tym artykule zamierzamy omówić następujące techniki przyspieszyć witrynę WordPress.

 • Hosting
 • Lekki motyw
 • Buforowanie
 • Kompresja Gzip
 • Minimalizacja CSS i JS
 • Optymalizacja bazy danych
 • Optymalizacja obrazu
 • Sieć dostarczania treści (CDN)
 • Najlepsze praktyki

Dostawca usług hostingowych

Wiele decyzji należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, która firma hostingowa zdecyduje się hostować Twoją witrynę.

hosting

Dostawca hostingu, którego używasz, ma ogromny wpływ na ogólną wydajność witryny i nie różni się w przypadku WordPress. Istnieje wiele firm hostingowych, które oferują zoptymalizowany hosting WordPress, który jest wstępnie skonfigurowany do płynnego i szybkiego uruchamiania WordPress.

Być może otrzymujesz nieograniczoną przestrzeń i przepustowość od swojego obecnego dostawcy hostingu współdzielonego, ale to tylko na papierze. W rzeczywistości ta nieograniczona przestrzeń i przepustowość są również współużytkowane z setkami różnych witryn, co powoduje powolne i wrażliwe witryny.

Jeśli planujesz prowadzić swoją działalność w perspektywie długoterminowej i ostatecznie chcesz z niej generować przychody, wydawaj pieniądze na dobry hosting WordPress, taki jak Cloudways lub Kinsta, który jest uważany za jeden z najlepszych hostingu w chmurze WordPress.

Cloudways oferuje również stos optymalizacji w połączeniu z różnymi warstwami pamięci podręcznej, co pomaga skrócić czas ładowania strony; konfiguracja zoptymalizowana tylko dla WordPress z doskonałymi narzędziami do buforowania (omówione w dalszej części tego artykułu).

Kolejnym aspektem, którego należy szukać, jest lokalizacja centrum danych. Zalecane jest wybranie centrum danych bliżej docelowego rynku, aby uniknąć opóźnień i przyspieszyć działanie witryny.

Użyj szybkiego i lekkiego motywu

Użytkownicy WordPress mają możliwość wyboru spośród tysięcy motywów dostępnych w Internecie. Te motywy mogą wyglądać idealnie dla Twojej firmy, ale ich instalacja może spowolnić działanie witryny. Wynika to z faktu, że nie wszystkie motywy są dobrze zakodowane i zoptymalizowane pod kątem najlepszej wydajności.

Motywy potomne StudioPress Genesis

Istnieje wiele szybko ładujących się motywów WordPress, zarówno darmowych, jak i płatnych.

Astra to lekki motyw, który działa płynnie i ładuje się szybciej niż większość dostępnych tam motywów. Jest to uniwersalny motyw, z którego mogą korzystać blogerzy, agencje i niezależni programiści.

Buforowanie

Buforowanie odgrywa ważną rolę w dostarczaniu szybkiej witryny WordPress użytkownikom. Spowoduje to zapisanie widoku witryny WordPress, aby uniknąć renderowania w kółko dla każdego użytkownika.

Buforowanie odbywa się zarówno na poziomie serwera, jak i klienta. Na poziomie serwera możemy użyć Lakier do buforowania zwrotnego proxy HTTP. Innym narzędziem używanym do buforowania po stronie serwera jest NGINX który służy do równoważenia obciążenia w celu sprostania dużym obciążeniom drogowym.

Dobra wtyczka buforowania WordPress może pomóc Ci we wdrożeniu skutecznego mechanizmu buforowania Twojej witryny WordPress.

Bryza

Breeze to jedna z popularnych wtyczek buforujących WordPress, która obsługuje wszystkie główne komponenty buforowania.

Wtyczka Breeze

Jest lekki i obsługuje minimalizację, kompresję GZIP, buforowanie przeglądarki, bazę danych i optymalizację itp. Jest to darmowa wtyczka, którą można pobrać ze strony WordPress.org.

WP Rocket

WP Rocket jest szeroko stosowaną wtyczką buforującą dla stron WordPress.

WP Rocket

Wtyczka oferuje takie funkcje, jak buforowanie stron, kompresja GZIP, buforowanie przeglądarki, optymalizacja bazy danych i minimalizacja itp. Wtyczkę można kupić na oficjalnej stronie internetowej.

Kompresja Gzip

Wszyscy doświadczyliśmy zmniejszenia rozmiaru podczas spakowania dużego folderu. Podobną koncepcję można również zastosować tutaj, używając kompresji GZIP na swojej stronie WordPress.

Zmniejsza to rozmiar plików witryny, które ładują się szybciej po stronie użytkownika. Mówi się, że ta metoda zmniejsza rozmiar zawartości witryny WordPress o 70%.

Aby zastosować kompresję GZIP we wtyczce Breeze, przejdź do wtyczek Podstawowe opcje i zaznacz pole przed kompresją GZIP, a następnie kliknij Zapisz zmiany zastosować zmiany.

Uwaga: Kompresję Gzip można wdrożyć tylko wtedy, gdy jest obsługiwana przez Twój serwer.

Minimalizacja CSS i JS

Zazwyczaj WordPress używa wielu plików CSS. CSS to arkusz stylizacji, który nadaje kształt i kolor układowi witryny. Minimalizowanie oznacza zmniejszenie rozmiaru pliku przez usunięcie spacji i komentarzy używanych w czasie programowania, a jeśli w danym momencie witryna nie używa określonego CSS, nie należy go wywoływać.

Aby zastosować minifikację w Breeze, przejdź do PODSTAWOWE OPCJE i zaznacz wszystkie pola HTML, CSS, JS, Inline JS i Inline CSS.

Oprócz minimalizacji należy również unikać blokowania CSS renderowania. CSS blokujący renderowanie może spowolnić renderowanie strony internetowej. Aby temu zapobiec; użyj mniejszej liczby plików CSS i spróbuj połączyć kilka w jeden, jeśli to możliwe.

Aby zastosować grupowanie w Breeze, przejdź do ZAAWANSOWANE OPCJE i zaznacz oba pola przed plikami grupy, aby umożliwić grupowanie plików CSS i JS.

Optymalizacja bazy danych

Z czasem baza danych zapycha się niepotrzebnymi tabelami i danymi z różnych wtyczek. Ten bałagan może spowolnić czas odpowiedzi serwera. Regularne czyszczenie bazy danych może przyspieszyć twoją witrynę WordPress, ponieważ będzie mniej zapytań do uruchomienia, a baza danych będzie mniej zatłoczona.

Jeśli używasz Breeze jako wtyczki pamięci podręcznej, możesz znaleźć w nim szereg opcji optymalizacji bazy danych Baza danych zakładka wtyczki. Możesz albo wybrać wszystkie opcje, albo tylko wybrane, zaznaczając pole przed nim.

Optymalizacja obrazu

Witryna jest niekompletna ze zdjęciami. Niektóre wykorzystują mniej, a inne – w zależności od rodzaju strony internetowej – mnóstwo zdjęć. Obrazy mogą spowalniać witryny WordPress, ponieważ pobieranie i renderowanie zajmuje trochę czasu. Aby rozwiązać te problemy, mamy świetne wtyczki, które optymalizują obrazy, zmniejszając ich rozmiar i utrzymując wysoką jakość.

Kompresja obrazu Smush

Wcześniej znana jako Smush, jest to wtyczka do kompresji obrazu.

wtyczka smush

Po instalacji wtyczka uruchamia automatyczne skanowanie i rozpoczyna kompresję istniejących obrazów używanych w Twojej witrynie. Optymalizuje obrazy masowo i automatycznie kompresuje nowe obrazy przesyłane na stronie WordPress.

Kompresja WP

WP Compress to kolejna świetna wtyczka do optymalizacji obrazu.

wtyczka wp kompresji

Ich zaawansowany mechanizm kompresji ma trzy poziomy optymalizacji, które naprawdę oszczędzają każdą przestrzeń. Ta wtyczka jest bardzo łatwa w użyciu i ma również opcje zmiany rozmiaru.

Sieć dostarczania treści (CDN)

Niezbędne narzędzie szczególnie dla witryn WordPress, które mają globalną publiczność. CDN działa jak pamięć podręczna i utrzymuje kopię witryny w sieci rozsianą po całym świecie. Zapewnia to szybkie dostarczanie zarówno statycznej, jak i dynamicznej zawartości witryny, nawet osobom przeglądającym z dala od lokalizacji hostowanego serwera.

CDN ma wiele zalet, a wybór odpowiedniego CDN nie jest łatwym zadaniem. Aby wybrać odpowiedni CDN, zaleca się sprawdzenie jego wydajności w rzeczywistych scenariuszach pracy, a testowanie CDN jest najlepszym sposobem na sprawdzenie tego.

Inne najlepsze praktyki

Dobrą praktyką jest uruchomienie pełnego skanowania witryny WordPress przy użyciu dowolnej dobrej wtyczki bezpieczeństwa, takiej jak Sucuri lub MalCare.

To usuwa złośliwe oprogramowanie i złe skrypty, które mogą powodować problemy z wydajnością w witrynie WordPress. Również podczas instalowania nowej wtyczki sprawdź jej zgodność i ostatnią aktualizację. Jeśli nie jest często aktualizowany przez programistów, spróbuj poszukać jego alternatyw.

Sprawdź bieżącą konfigurację WordPress pod kątem nieaktualnych wtyczek i motywów, ponieważ mogą one powodować problemy z wydajnością i bezpieczeństwem. Pamiętaj, aby często aktualizować i wykonać pełną kopię zapasową przed każdą większą aktualizacją.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map