Jak nainstalovat a nakonfigurovat WP Rocket (s doporučeným nastavením)

Není to frustrující, když kliknete na web, čekáte a čekáte na to, co se cítí jako věky, a kliknete na tlačítko zpět z frustrace. Pravda je, že je velmi málo, že obtěžuje návštěvníky webu více než a pomalé načítání webových stránek a to je kde WP Rocket přichází v


Studie společnosti Forrester Consulting uvádí, že „47% zákazníků očekává, že se webová stránka načte během dvou sekund nebo méně“.

Smutná věc je, že mnoho majitelů webových stránek si neuvědomuje, že pomalé načítání webových stránek nejen frustruje peklo z lidí, může také negativně ovlivnit vaše hodnocení Google a mít dopad na příjmy spodního řádku.!

Dobrá věc je, že existují způsoby, jak urychlit načítání webové stránky, zejména pokud je web poháněn technologií WordPress. Protože tady se chystám projít, jak začít WP Rocket (a ano, jedná se o plugin, který používám pro zrychlení svého webu).

jak nainstalovat a nakonfigurovat wp raketu s doporučeným nastavením

Zde se dozvíte, co se v tomto příspěvku dozvíte:

Co je to WP Rocket?

WP Rocket je prémiový plugin pro ukládání do mezipaměti WordPress, který je mimořádně účinný při urychlení doby načítání vašich webových stránek.

Plugin pro mezipaměť rakety WP

Plány a ceny WP Rocket:

 • 49 $ / rok – 1 rok podpory a aktualizací pro 1 web.
 • 99 $ / rok – 1 rok podpory a aktualizací pro 3 webové stránky.
 • 249 $ / rok – 1 rok podpory a aktualizací pro neomezené webové stránky.

Na rozdíl od většiny ostatních pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress, které jsou známé tím, že jsou plné matoucích možností a nastavení. Přečtěte si další informace o raketě WP a zjistěte, jaké z nejlepších bezplatných alternativ k raketě WP Rocket.

1. Stáhnout & Nainstalujte WP Rocket

Nejprve přejděte na Webové stránky WP Rocket a zakoupit si plugin WordPress.

Vyberte si plán, který vám nejlépe vyhovuje, a proveďte nezbytné kroky k zadání objednávky.

Dále vám bude zaslán e-mail s přihlašovacími informacemi k vašemu účtu na adrese wp-rocket.me. Jděte a přihlaste se a v „mém účtu“ najdete odkaz ke stažení. Stáhněte a uložte soubor zip do počítače.

stáhnout raketu wp

Dále se přihlaste na svůj web WordPress a přejděte k zásuvným modulům -> Přidat nový -> Nahrát plugin.

Jednoduše nahrajte a nainstalujte verzi souboru WP Rocket ve formátu zip.

nainstalovat raketu wp

Nakonec přejděte a aktivujte WP Rocket a plugin je nyní nainstalován. Yay!

2. WP Rocket Best & Doporučená nastavení

Nyní je čas nakonfigurovat WP Rocket podle doporučeného nastavení.

Nejprve přejděte na Nastavení -> WP Rocket a budete přesměrováni na stránku nastavení pluginu. K dispozici je 10 karet nebo oddílů, které budete muset nakonfigurovat a vyladit nastavení:

 1. (výchozí karta)
 • Bonus:
 • Bonus:
 • Bonus:
 • Bonus:

Nyní pojďme konfigurovat doporučená nastavení pro WP Rocket pro každou z 10 sekcí.

Řídicí panel rakety WP

řídicí panel rakety wp

Řídicí panel vám poskytuje informace o vaší licenci a po jejím uplynutí. Můžete se také přihlásit Rocket Tester (program testování beta) a Analytika raket (povolit WP Rocket shromažďovat data anonymně). Zde najdete také odkazy na podporu a časté dotazy týkající se WP Rocket.

Na hlavním panelu můžete Odebrat všechny mezipaměti soubory (doporučuje se, když jste provedli konfiguraci nastavení WP Rocket), Spustit předběžné načítání mezipaměti (generuje mezipaměť pro vaši domovskou stránku a všechny interní odkazy na domovské stránce) a Vyčistit OPcache Obsah (čistí OPcahce, který zabraňuje problémům při aktualizaci pluginu WP Rocket).

Nastavení mezipaměti rakety WP

Nastavení mezipaměti rakety wp

1. Povolte ukládání do mezipaměti pro mobilní zařízení by měla být aktivována, protože umožňuje ukládání do mezipaměti pro mobilní zařízení a dělá váš web přátelštějším.

Také vyberte Oddělte soubory mezipaměti pro mobilní zařízení. Protože mobilní ukládání do mezipaměti WP Rocket funguje nejbezpečněji a jsou povoleny obě možnosti. V případě pochybností mějte obojí.

2. Povolte ukládání do mezipaměti pro přihlášené uživatele WordPress, doporučuje se aktivovat pouze v případě, že máte členský web, nebo podobně, když se uživatelé musí přihlásit, aby mohli vidět obsah.

3. Životnost mezipaměti je automaticky nastavena na 10 hodin a to znamená, že soubory v mezipaměti jsou automaticky odstraněny po 10 hodinách před opětovným vytvořením. Pokud svůj web jen zřídka aktualizujete nebo máte hodně statického obsahu, můžete to zvýšit.

Uložte a otestujte, důkladně! Deaktivujte nastavení, pokud si na svém webu všimnete něčeho poškozeného.

WP Rocket CSS & Nastavení optimalizace souborů JS

Nastavení optimalizace souborů WP Rocket CSS a JS

Minifikování souborů zmenšíte velikost souborů a zkrátíte dobu načítání. Minifikace odstraňuje mezery a komentáře ze statických souborů, umožňuje prohlížečům a vyhledávačům rychlejší zpracování souborů HTML, CSS a JavaScript.

Kombinování souborů spojí soubory do menších skupin, aby byla zajištěna kompatibilita s tématem / pluginem a lepší výkon. Vynucení zřetězení do jediného jednoho souboru se však nedoporučuje, protože prohlížeče rychleji stahují až 6 menších souborů paralelně než 1-2 velké soubory.

Kombinace CSS a JS do menšího počtu souborů se považuje za nejlepší postup podle protokolu HTTP / 1, což není nutně případ HTTP / 2. Pokud váš web běží na protokolu HTTP / 2, měli byste zvážit, kdy byste měli zvážit tyto skutečnosti .

1. Minifikujte soubory HTML odstraní mezery a komentáře a zmenší tak velikost webových stránek na vašem webu.

2. Kombinujte soubory Google Fonts sníží počet požadavků HTTP (zejména pokud používáte více písem).

3. Odstraňte řetězce dotazů ze statických zdrojů může zlepšit výkonnostní stupeň na GT Metrix. Toto nastavení odebere řetězec dotazu na verzi ze statických souborů (např. Style.css? Ver = 1.0) a místo toho jej zakóduje do názvu souboru (např. Style-1-0.css)..

4. Minifikujte soubory CSS odstraní mezery a komentáře, aby se zmenšily velikosti souborů stylů.

5. Kombinujte soubory CSS sloučí všechny vaše soubory do jednoho souboru, což sníží počet požadavků HTTP. Nedoporučuje se, pokud váš web používá protokol HTTP / 2.

Důležité: To by mohlo zlomit věci! Pokud po aktivaci tohoto nastavení zjistíte na svém webu nějaké chyby, znovu jej deaktivujte a váš web bude opět normální.

6. Optimalizujte poskytování CSS eliminuje CSS blokující vykreslení na vašem webu pro rychlejší vnímání doby načítání. To znamená, že se vaše stránka začne načítat bez stylů CSS, a to je něco, co Google PageSpeed ​​Insights bere v úvahu při hodnocení rychlosti stránky.

Kritická cesta CSS znamená, že se vaše stránka začne načítat bez všech jejích stylů CSS. To znamená, že během načítání to mohlo vypadat trochu podivně.

Tomu se říká FOUC (flash of unstyled content). Abyste tomu zabránili, musíte použít tzv. CSS kritické cesty. To znamená, že CSS pro obsah v horní části stránky musí být umístěn přímo do HTML, aby se zabránilo načtení FOUC při načítání stránky.

Chcete-li vygenerovat CSS s kritickou cestou, můžete použít tento nástroj Generátor CSS s kritickou cestou.

7. Minifikujte soubory JavaScriptu odeberte mezery a komentáře, abyste zmenšili velikost souborů JS.

8. Kombinujte soubory JavaScript kombinujte informace JavaScripts na vašem webu méně souborů, což snižuje požadavky na HTTP. Nedoporučuje se, pokud váš web používá protokol HTTP / 2.

Důležité: To by mohlo zlomit věci! Pokud po aktivaci tohoto nastavení zjistíte na svém webu nějaké chyby, znovu jej deaktivujte a váš web bude opět normální.

9. Načíst JavaScript odložený eliminuje blokování vykreslení JS na vašem webu a může zkrátit dobu načítání. To je něco, co Google PageSpeed ​​Insights bere v úvahu při hodnocení rychlosti stránky.

10. Nouzový režim pro JQuery zajišťuje podporu inline odkazů jQuery z témat a pluginů načtením jQuery v horní části dokumentu jako skript blokujícího vykreslení.

Uložte a otestujte, důkladně! Deaktivujte nastavení, pokud si na svém webu všimnete něčeho poškozeného.

Nastavení médií Rocket WP

Nastavení média rakety wp

1. Lazy načíst obrázky znamená, že obrázky budou načteny, pouze když vstoupí (nebo se chystají vstoupit) do výřezu, tj. načtou se pouze tehdy, když uživatel posouvá stránku dolů. Líné načítání snižuje počet požadavků HTTP, které mohou zlepšit dobu načítání.

(Někdy zakážu líné načítání obrázků, pouze pokud je povoleno líné načítání, kotevní odkazy směřující do pozice pod líným načteným obrázkem se posouvají na nesprávnou polohu webové stránky)

2. Líné načtení prvků iframe a videí znamená, že prvky iframe a videa budou načteny pouze při vstupu (nebo se chystají vstoupit) do výřezu, tj. načteny budou pouze tehdy, když uživatel posouvá stránku dolů. Líné načítání snižuje počet požadavků HTTP, které mohou zlepšit dobu načítání.

3. Nahraďte iframe YouTube obrázkem náhledu může výrazně zkrátit dobu načítání, pokud na stránce máte hodně videí YouTube.

Lazyload lze na jednotlivých stránkách / příspěvcích vypnout (toto nastavení najdete na postranním panelu příspěvku / stránky)

4. Zakažte Emoji by mělo být zakázáno, protože by se místo načítání emodži z WordPress.org měl použít výchozí prohlížeč emodži prohlížeče návštěvníků. Zakázáním ukládání emodži do mezipaměti se sníží počet požadavků HTTP, které mohou zlepšit dobu načítání.

6. WordPress vkládá by mělo být zakázáno, protože brání ostatním v vkládání obsahu z vašeho webu, také vám zabraňuje vkládání obsahu z jiných webů a odstraňuje požadavky na JavaScript související s vložením WordPress.

Uložte a otestujte, důkladně! Deaktivujte nastavení, pokud si na svém webu všimnete něčeho poškozeného.

Nastavení předpětí rakety WP

Nastavení předpětí rakety wp

1. Předběžné načtení souboru Sitemap používá všechny adresy URL ve vašem XML souboru Sitemap k předběžnému načtení, když vypršela životnost mezipaměti a byla vymazána celá mezipaměť.

2. Váš SEO XML sitemap. WP Rocket automaticky detekuje soubory XML vytvořené pomocí pluginu SEO Yoast. Můžete zaškrtnout možnost předběžného načtení.

3. Preload bot by měl být aktivován a používán pouze na dobře fungujících serverech. Po aktivaci se automaticky spustí po přidání nebo aktualizaci obsahu na vašem webu. Pokud to způsobuje vysoké problémy s používáním CPU nebo výkonem, změňte jej na Manuální.

Když píšete nebo aktualizujete nový příspěvek nebo stránku, WP Rocket automaticky vymaže mezipaměť pro tento konkrétní obsah a veškerý další obsah s ním související. Preload bot bude procházet tyto adresy URL, aby mezipaměť okamžitě regenerovala.

4. Předběžné načtení požadavků DNS umožňuje rozlišení doménových jmen probíhat paralelně (namísto sériového) načítání skutečného obsahu stránky.

Můžete určit externí hostitele (například //fonts.googleapis.com) & //maxcdn.bootstrapcdn.com) k předběžnému načtení, protože předběžné načtení DNS může zrychlit načítání externích souborů, zejména v mobilních sítích.

Nejběžnější adresy URL k předběžnému načtení jsou:

 • //maxcdn.bootstrapcdn.com
 • //platform.twitter.com
 • //s3.amazonaws.com
 • //ajax.googleapis.com
 • //cdnjs.cloudflare.com
 • //netdna.bootstrapcdn.com
 • //fonts.googleapis.com
 • //connect.facebook.net
 • //www.google-analytics.com
 • //www.googletagmanager.com
 • //maps.google.com

Uložte a otestujte, důkladně! Deaktivujte nastavení, pokud si na svém webu všimnete něčeho poškozeného.

Nastavení pokročilých pravidel rakety WP

Nastavení statických souborů WP Rocket

Tato nastavení slouží k pokročilé správě mezipaměti, obvykle pro vyloučení stránek nákupního košíku a pokladny na stránkách elektronického obchodování.

1. Nikdy neukládat adresy URL do mezipaměti umožňuje určit adresy URL stránek nebo příspěvků, které by se nikdy neměly ukládat do mezipaměti.

2. Nikdy nevyrovnávejte soubory cookie umožňuje určit ID souborů cookie, které, pokud jsou nastaveny v prohlížeči návštěvníka, by měly zabránit stránce v mezipaměti.

3. Nikdy mezipaměti uživatelské agenty umožňuje určit řetězce uživatelských agentů, které by nikdy neměly vidět stránky v mezipaměti.

4. Vždy vyčistěte adresy URL umožňuje určit adresy URL, které chcete vždy vymazat z mezipaměti, kdykoli aktualizujete jakýkoli příspěvek nebo stránku.

5. Řetězce dotazů mezipaměti umožňuje určit řetězce dotazů pro ukládání do mezipaměti.

Uložte a otestujte, důkladně! Deaktivujte nastavení, pokud si na svém webu všimnete něčeho poškozeného.

Nastavení databáze rakety WP

Nastavení databáze rakety WP

Tato část obsahuje řadu nastavení pro vyčištění a optimalizaci WordPress.

1. Vyčištění příspěvku odstraní revize, automatické koncepty a ztracené příspěvky a stránky. Odstraňte je, pokud nemáte staré verze příspěvků (nebo odstraněné příspěvky).

2. Vyčištění komentářů odstraní spam a ztracené komentáře.

3. Přechodné čištění odstraní uložená data, která mají ráda sociální počet, ale někdy, když vyprší platnost přechodných dat, zůstanou v databázi a lze je bezpečně vymazat.

4. Vyčištění databáze optimalizuje tabulky v databázi WordPress.

5. Automatické čištění. Obvykle provádím úklid ad hoc, ale můžete také naplánovat WP Rocket, aby spouštěl automatická vyčištění vaší databáze.

V ideálním případě byste měli zálohovat databázi před spuštěním vyčištění, protože jakmile bude provedena optimalizace databáze, neexistuje způsob, jak ji vrátit zpět.

Nastavení CDN WP Rocket

Nastavení CDN WP Rocket

Použití sítě pro doručování obsahu (CDN) znamená, že všechny adresy URL statických souborů (CSS, JS, obrázky) budou přepsány do CNAME, které poskytnete.

1. Povolte CDN. Tuto možnost povolte, pokud používáte síť pro doručování obsahu. WP Rocket je kompatibilní s většinou CDN jako Amazon Cloudfront, MaxCDN, KeyCDN (které používám) a dalšími. Zjistěte více o tom, jak používat WP Rocket s CDN

2. CDN CNAME. Zkopírujte CNAME (doménu), kterou vám poskytl váš poskytovatel CDN, a zadejte ji do CDN CNAME. Tím se přepíšou všechny adresy URL vašich podkladů (statické soubory).

3. Vyloučit soubory umožňuje určit adresy URL souborů, které by se neměly doručovat přes CDN.

Uložte a otestujte, důkladně! Deaktivujte nastavení, pokud si na svém webu všimnete něčeho poškozeného.

Doplňky rakety WP (Cloudflare)

Doplňky rakety WP (Cloudflare)

WP Rocket vám umožní integrovat váš účet Cloudflare s jejich doplňkovou funkcí.

1. Globální klíč API. Klíč API najdete v pravém horním rohu účtu Cloudflare. Jednoduše přejděte do svého profilu a přejděte dolů a uvidíte globální klíč API. Stačí to zkopírovat a vložit do WP Rocket.

2. E-mail účtu. Toto je e-mailová adresa, kterou používáte pro svůj účet Cloudflare.

3. Doména. Toto je vaše doménové jméno, např. websitehostingrating.com.

4. Vývojový režim. Na vašem webu dočasně aktivujte režim vývoje. Toto nastavení se automaticky vypne po 3 hodinách. To je dobré, když na svém webu provádíte mnoho změn.

5. Optimální nastavení. Automaticky vylepšuje vaši konfiguraci Cloudflare z hlediska rychlosti, výkonu a kompatibility. Tato možnost aktivuje optimální nastavení Cloudflare.

6. Relativní protokol. Měl by být používán pouze s flexibilní SSL funkcí Cloudflare. Adresy URL statických souborů (CSS, JS, obrázky) budou přepsány tak, aby používaly // místo http: // nebo https: //.

WP Rocket Tools

WP Rocket Tools

1. Export nastavení umožňuje exportovat nastavení WP Rocket pro použití na jiném webu.

2. Import nastavení umožňuje importovat vaše přednastavené nastavení WP Rocket.

3. Vrácení vám umožní vrátit se zpět k předchozí verzi, pokud vám nová verze WP Rocket způsobí nějaké problémy.

Konfigurace WP Rocket pro HTTP / 2

HTTP / 2 je upgrade na HTTP, který existuje již od roku 1999 za účelem správy komunikace mezi webovými servery a prohlížeči. HTTP / 2 připravuje cestu pro rychlejší načtení stránky díky lepší kompresi dat, multiplexování požadavků a dalším vylepšením rychlosti.

Mnoho serverů a prohlížečů podporuje protokol HTTP / 2 a většina webových hostitelů, například SiteGround, nyní podporuje protokol HTTP / 2. Tato kontrola HTTP / 2 vám sdělí, zda váš web dokáže používat HTTP / 2.

Pokud váš web dokáže používat protokol HTTP / 2, můžete pro něj nakonfigurovat WP Rocket.

Zřetězení (kombinování) všech souborů CSS a JS do co nejméně souborů není nejlepší postup pro HTTP / 2 a WP Rocket vám doporučuje neaktivovat zřetězení souborů v .

Konfigurace WP Rocket pro HTTP / 2

WP Rocket vám to doporučuje nechte tyto dvě políčka nezaškrtnuté. Více informací naleznete v tomto článku o WP Rocket.

Jak používat WP Rocket s KeyCDN

Nastavení WP Rocket s KeyCDN je docela jednoduché. (FYI KeyCDN je síť pro doručování obsahu, kterou používám a doporučuji)

Nejprve vytvořte zónu vyžádání v KeyCDN. Poté přejděte na a zaškrtněte možnost Povolit síť pro doručování obsahu.

jak nastavit raketu wp pomocí keycdn

Nyní aktualizujte název hostitele webu Nahradit: “adresou URL získanou z řídicího panelu KeyCDN (v části Zóny) > URL adresy zóny, kterou jste vytvořili. URL bude vypadat podobně jako: lorem-1c6b.kxcdn.com)

Alternativně a doporučenou možnost použijte CNAME vaší vybrané adresy URL (například https://static.websitehostingrating.com)

Kteří weboví hostitelé pracují s WP Rocket?

WP Rocket je kompatibilní s téměř všemi webovými hostiteli. Někteří, zejména spravovaní hostitelé WordPress, však s WP Rocket nemusí fungovat. Pokud zde váš poskytovatel hostingu není uveden níže, neznamená to, že není kompatibilní s WP Rocket. Nejlepším způsobem, jak si být jistý, je kontaktovat svého hostitele a zeptat se ho.

 • Kinsta: Kinsta podporuje pouze WP Rocket verze 3.0 a vyšší. Ukládání stránek do paměti WP Rocket je automaticky zakázáno, aby se zabránilo konfliktu s vestavěným ukládáním do mezipaměti Kinsta. Kinsta je oficiálním partnerem WP Rocket.
 • WP Engine: WP Rocket je jediný plugin pro ukládání do mezipaměti, který je povolen ve WP Engine. WP Engine je oficiálním partnerem společnosti WP Rocket.
 • SiteGround: WP Rocket je kompatibilní se statickým, dynamickým a pamětovým ukládáním do mezipaměti SiteGround. SiteGround je oficiálním partnerem WP Rocket.
 • A2 Hosting: WP Rocket je plně kompatibilní s A2 Hosting. Než však budete moci nainstalovat plugin WP Rocket, musíte na svůj web nainstalovat WordPress. A2 Hosting je oficiálním partnerem WP Rocket.
 • WebHostFace: WebHostFace podporuje (a je oficiálním partnerem) WP Rocket.
 • Savvii: Savvii podporuje (a je oficiálním partnerem) WP Rocket.
 • FastComet: Nabízí speciálně optimalizovaný balíček pro WordPress a WP Rocket. FastComet je oficiálním partnerem společnosti WP Rocket.
 • Bluehost Spravované plány WordPress: Bluehost Managed WordPress plánuje, že konfigurace Laků přeruší minifikaci WP Rocket, takže musíte buď vypnout Lak Bluehost, nebo vypnout minifikaci WP Rocket..
 • Cloudways WordPress Hosting: Při použití minifikace WP Rocket s aplikací Cloudways ‘Varnish musíte v nastavení aplikace Cloudways vytvořit pravidlo vyloučení aplikace Varnish..
 • Setrvačník: Musíte kontaktovat podporu Flywheel a požádat je o aktivaci WP Rocket.
 • HostGator Spravované plány WordPress: WP Rocket není povolen na hostování WordPress spravovaného hostgatorem.
 • Syntéza: W3 Total Cache je předinstalován v Synthesis, ale může být odstraněn a nahrazen WP Rocket.
 • WebSavers.ca: WebSavers.ca je oficiálním partnerem WP Rocket.

Přečtěte si více o kompatibilním webovém hostiteli s WP Rocket na https://docs.wp-rocket.me/article/670-hosting-compatibility.

Stáhněte si můj konfigurační soubor WP Rocket

Udělal jsem velmi snadné přidat stejnou konfiguraci WP Rocket, kterou zde používám na svém webu. Jednoduše si stáhněte tento konfigurační soubor WP Rocket a poté jej importujte do sekce Nástroje administrátora WP Rocket.

zdarma ke stažení konfigurační soubor rakety wp

Kupte si kopii WP Rocket a poté přejděte a stáhněte si konfigurační soubor WP Rocket a importujte přesná nastavení, která doporučuji a používám na tomto webu..

3. Nápověda WP Rocket & Úřední dokumentace

Pokud se z nějakého důvodu setkáte s problémy s WP Rocket, najdete na webu WP Rocket spoustu užitečných informací. Nezapomeňte, že při nákupu získáte také 1 rok podpory.

Wp raketová pomoc

Zde je seznam výukových programů WP Rocket, které mi byly nejužitečnější:

 • Začínáme
 • Kompatibilita hostování
 • Jak zkontrolovat, zda WP Rocket ukládá vaše stránky do mezipaměti
 • SSL s WP Rocket
 • WP Rocket S CDN
 • WP Rocket S Cloudflare
 • Vyřešte 500 interních chyb serveru
 • Řešení problémů s minifikací
 • Konfigurace NGINX pro WP Rocket

Jaká je vaše zkušenost s používáním pluginu pro ukládání do mezipaměti WP Rocket pro WordPress? Vynechal jsem nějaké zásadní informace? Rád bych o tom všechno slyšel v komentářích níže!

Pokud vám bude tento průvodce nastavením WP Rocket užitečný, jeho sdílení na sociálních sítích se vždy ocení.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map