Daha yüksek arama motoru sıralamaları ve daha hızlı yükleme süreleri… her web sitesi sahibinin istediği şeydir. Ancak ne yaptığınızı bilmiyorsanız, bunlara ulaşmak gerçekten zor olabilir. Burası Google AMP kurtarmaya geliyor. Google tarafından web sitelerinin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olan bir projedir. İşte oradaki yıkım.


Web sitenize AMP uygulamak Google’da daha yüksek sıralamaları garanti etmese de, birçok pazarlamacı, uyguladıktan sonra Google’dan gelen trafiğin neredeyse iki katını gördüğünü iddia ediyor.

2020’de En İyi AMP Hazır WordPress Temaları:

 • Genel olarak en iyi: her sayfa oluşturucu ile harika çalışan hızlı yükleme, çok amaçlı bir WordPress temasıdır ve tema küçük işletmeler, bloglar, başlangıçlar ve daha fazlası için mükemmeldir. Ücretsiz ve premium sürüm yerel AMP desteği ile gelir.
 • İkincisi, Genel olarak en iyi: tüm büyük sayfa oluşturucularla uyumlu hızlı yükleme, SEO dostu bir WordPress temasıdır. Ithalat web siteleri büyük bir kütüphane ile geliyor. Yalnızca Pro sürümü yerel AMP desteği ile gelir.

Ben atlamadan önce En iyi AMP WordPress temaları AMP’nin ne olduğunu ve neden kullanmayı düşünmeliyiz.

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) nedir

Google AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar), web sayfalarının mobil cihazlarda daha hızlı yüklenmesini amaçlayan açık kaynaklı bir projedir.

Neden?

Çünkü birçok insanın yavaş internet bağlantısı var. Çoğu web sitesinin yüklenmesi 5 saniyeden fazla sürüyor. Bu çok zaman. Çoğu mobil kullanıcı bu kadar beklemek için yeterince sabırlı değil.

Google AMP’nin amacı, web sayfalarının anında yüklenmesini sağlamaktır. Sadece hızlı değil, aynı zamanda anında yükle.

Google’ın AMP ile gelmesinin nedenlerinden biri, çoğu web sitesi sahibinin isteseler bile web sitelerinin hızını artırmak için kaynaklara (zaman ve para) sahip olmamasıdır..

AMP, daha hızlı yüklenen sayfalar oluşturmak için kullanılan bir çerçevedir. Bir web geliştiricisi kiralasanız bile AMP’yi web sitenize uygulamak çok pahalıya mal olmaz.

Ancak bir WordPress kullanıcısı olduğunuz için, bir eklenti yükleyerek ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Web sitenize AMP uyguladıktan sonra Google, mobil ziyaretçileri normal sayfalar yerine sayfalarınızın AMP sürümüne gönderir.

Şimdi, diğer tüm yeni teknolojilerde olduğu gibi, web sitenizde AMP’yi etkinleştirmenin artıları ve eksileri var.

Profesyoneller

Web siteniz anında yüklenecek. Kullanıcılar arama sonuçlarında ve patlamada sayfanızı tıklar, sayfanızdadır.

AMP’yi etkinleştirdiğinizde Google, arama listenizde bir AMP rozeti görüntüler. Bunun arama motoru TO’nuzu artırdığına inanılıyor. Dolayısıyla, trafiğinizin büyük bir çoğunluğu mobil aramalardan geliyorsa, muhtemelen arama motoru sıralamalarında bir artış göreceksiniz..

Google, harika bir kullanıcı deneyimi sunan web sitelerini sever. Ve web sitenizin hızı iyi bir kullanıcı deneyimine katkıda bulunur.

İnternet pazarlama topluluğundaki SEO Uzmanlarının çoğu, web sitelerinde AMP uyguladıktan sonra Arama Motoru trafiğinde bir artış gördüğünü iddia ediyor.

AMP uygulayan ve tüm mobil trafiğini kaybeden insanların birkaç korku hikayesi de var.

Eksiler

Reklamcılıkla para kazanıyor musunuz??

O zaman potansiyel olarak kötü haberler var. Google AMP, tüm reklam ağlarını desteklemiyor.

Bir Adsense yayıncısıysanız, reklamlar yine de içeriğinizde görünecektir.

Ancak başka bir reklam ağındaysanız, şansınız olmayabilir. İşte desteklenen reklam ağlarının bir listesi.

AMP’nin en kötü yanı, içerik üzerindeki kontrolünüzü kaybetmenizdir. İşlerin nasıl gösterileceği üzerinde çok fazla kontrolünüz yok.

AMP’yi normal HTML’nin diyet versiyonu olarak düşünün. Google AMP yalnızca statik HTML’ye ve bazı sınırlı JavaScript’e izin verir. İframe’lerde üçüncü taraf JS’ye izin verilir, oluşturmayı engelleyemez.

Yani, en sevdiğiniz süslü widget’ların çoğunu kullanamazsınız.

Bununla ne demek istiyorum?

Google AMP, Facebook Like Box, Twitter Feed, vb. Gibi widget’ları kullanmanıza izin vermez.

Ana hedefi web sayfalarını anında yüklemektir. Ve JavaScript web sitenizin hızı üzerinde büyük bir etki yapar.

Yalnızca bu değil, Popups ve Ajax tabanlı Kaydolma formları gibi JavaScript widget’larını da kullanamayacaksınız.

Google Analytics’ten başka bir Analytics aracı kullanıyorsanız AMP sayfalarınızdaki mobil ziyaretçileri izleyemeyebilirsiniz.

Google AMP, 20’den fazla Analytics aracını destekliyor, bu harika, ancak her araç değil.

AMP, WordPress ile çalışacak mı??

Hayır.

AMP eklentisi gibi bir eklenti olmadan değil.

WordPress tek başına AMP için destek sunmuyor.

WordPress kontrol panelinizin ayarlar menüsünde AMP’yi açmak için kullanabileceğiniz bir seçenek yok.

Automattic’in ücretsiz AMP Eklentisi, WordPress’in arkasındaki harika insanlar, kullanımı çok kolay (varsa) yapılandırmaya gerek yok. Bu bir set ve unut eklentisidir. Ancak, olumsuz yanları ile birlikte gelir, örneğin, sayfaları değil WordPress yayınlarını destekler.

Mevcut temam AMP ile çalışacak mı??

Çoğu WordPress teması AMP ile iyi çalışır, ancak sayfalarınızın AMP sürümünü özelleştirmek istiyorsanız, AMP’ye hazır WordPress Temalarına ihtiyacınız vardır.

Çoğu WordPress teması AMP için hazır değil.

Sitenizi AMP’ye hazır hale getirmek için AMP dostu bir tema kullanabilir veya bir AMP eklentisi kullanarak mevcut temanızı özelleştirebilirsiniz.

En İyi AMP WordPress Eklentileri

Son bölümde tartıştığımız AMP Eklentisi, oluşturduğu AMP sayfaları için neredeyse hiçbir özelleştirme seçeneği sunmuyor.

Mevcut temanızı özelleştirme konusunda daha iyi olan ve hem yayınları, sayfaları hem de kategorileri destekleyen diğer birkaç AMP WordPress eklentisi var

 • weeblrAMP muhtemelen şu anda en umut verici AMP eklentisidir. weeblrAMP, AMP spesifikasyonunun izin verdiği gibi tam özellikli olarak sitenizin neredeyse eksiksiz bir AMP sürümünü oluşturmanıza olanak tanır: yayınlar, sayfalar, kategoriler, etiketler ve arşivler.

  Ayrıca dahili yorumlar, Analytics, reklamlar, schema.org, Yoast ve Jetpack entegrasyonları. Premium sürüm otomatik olarak Contact Forms 7 ve Gravity formlarını, WP için Mailchimp, WooCommerce veya Easy Digital Downloads.

 • WP AMP, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) için destek ekleyen premium bir WordPress eklentisidir. WP AMP, tüm içerik türlerini ve arşivleri mobil web sitenize eklemenizi sağlar.

  Görüntüleri, videoları, sesleri ve iframe’leri gömebilirsiniz. Standart tasarımı özelleştirebilir veya tamamen yeni bir tasarım oluşturabilirsiniz. Google Analytics, Google Etiket Yöneticisi, Yandex.Metrika ve Facebook Pixel ile ziyaretçileri izlemenizi sağlar. Yoast SEO, Hepsi Bir Arada SEO Paketi, SEO Çerçevesi, SEO Ultimate ile çalışır. AMP sayfalarına mobil, AdSense ve DoubleClick reklamlarında satış yapmak için AMP’yi WooCommerce ile entegre edebilirsiniz.

 • WP için AMP, WordPress sitenize otomatik olarak Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (Google AMP Projesi) işlevselliğini ekler. Zengin özelliklere sahip bu eklenti, mevcut temanızı AMP’ye hazır hale getirmenizi sağlar. Tüm özellikleri ve entegrasyonları görün.

AMP sayfalarınızın görünümünü (renklerini ve düzenini) özelleştirmek istiyorsanız, AMP desteği ile gelen ve çıktıyı özelleştirmenizi sağlayan bir temaya ihtiyacınız olacaktır..

Bunu yapmak için en iyi seçeneğiniz muhtemelen hazır bir AMP WordPress teması elde etmektir..

En iyi amp wordpress temaları ve şablonları

En İyi AMP WordPress Temaları

1. Neve

Neve AMP hazır WordPress teması

Neve by ThemeIsle Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) ile uyumludur ve sitenizi anında yükleyecek ve karşılığında SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olacak yerel AMP olarak web sitenizi oluşturur. Tema hem ücretsiz bir sürümde (hem de sınırlı özelliklerde) veya premium bir sürümde (sadece 39 $ ‘dan bir kerelik maliyetle) geliyor.

Özellikleri:

 • Google AMP ile% 100 uyumlu
 • Gutenberg ve Elementor ile% 100 uyumlu
 • Hız için optimize edilmiş, performans optimizasyonu için Vanilla JavaScript kullanır
 • Hafif kod ve SEO dostu
 • Kuruluma hazır çoklu demolar
 • Paralaks ve tembel yükleme efektleri
 • WooCommerce hazır

Fiyat: 39 $ (ücretsiz sürüm de mevcuttur)

Daha fazla bilgi & canlı demolar: Buraya Tıkla

2. Astra

astra wordpress teması

Astra, Brainstorm Force tarafından tasarlanan hafif, hızlı ve sayfa oluşturucu dostu bir WordPress temasıdır. Astra yerel AMP desteği ile birlikte gelir (ancak Profesyonel sürüm)

Özellikleri:

 • Google AMP ile% 100 uyumlu (yalnızca Pro sürümünde)
 • İle uyumlu sayfa oluşturucular BeaverBuilder, SiteOrigin, Elementor ve Divi + daha fazlası
 • Kullanımı kolay temiz bir yönetici arayüzü ile
 • Basit, henüz güzel tasarımlar içinde bulunduğunuz her tür iş için
 • Düzinelerce önceden tasarlanmış ve içe aktarabileceğiniz anahtar teslim çarpıcı görünümlü başlangıç ​​siteleri
 • Özelleştirmesi kolay kodla uğraşmadan
 • SEO dostu temel ve gerekli tüm Schema.org işaretlemesi
 • uzatılabilir herhangi bir Astra temasını özelleştirmenizi sağlayan kancalar ve filtrelerle
 • WooCommerce entegrasyonu online mağaza oluşturmak için

Fiyat: 59 $

Daha fazla bilgi & canlı demolar: Buraya Tıkla

3. Stoklanmış

Stoked! - Dergi / Haberler ve Kişisel Blog WordPress Teması

Stoked bir dergi / haber ve kişisel blog tarzı WordPress teması.

Stoked, dergi siteleri ve kişisel bloglar için ideal olan modern bir WordPress temasıdır. Bu tema web sitenize cesur, taze göz alıcı bir görünüm kazandırır.!

Stoked WordPress teması hafif ve hızlı yükleniyor. Bu temanın tüm yönlerini tek bir kod satırına dokunmadan kolayca özelleştirebilirsiniz. Bu tema Google AMP ve Facebook Anında Makaleler için destekle birlikte gelir.

Özellikleri:

 • Google AMP desteği ve Facebook Anında Makale desteği.
 • SEO ve sayfa hızı için optimize edildi.
 • Yerel WP Özelleştirici ile Tam Entegre.
 • Liste / Büyük / Izgara Kartları düzeni ve özelleştirilebilir Home Slider / Carousel.
 • Yüzlerce olası yerleşim kombinasyonu sunar.
 • Yerleşik Stoked “geri bildirimler” (kullanıcı etkileşimi ve geri bildirim sistemi).

Fiyat: 49 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

4. Yayıncı

Yayıncı AMP WordPress Teması

Publisher, WordPress için dergi tarzı bir temadır.

Güzel ve duyarlı bir tasarım sunar. Bu tema haber tarzı bloglar oluşturmak için mükemmeldir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 90’dan fazla önceden hazırlanmış ana sayfa şablonu ile birlikte gelir.

Bu temanın tasarımının tüm yönlerini tek bir kod satırına dokunmadan kolayca özelleştirebilirsiniz. Bu tema AMP için tam destek ile geliyor.

Özellikleri:

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz 90’dan fazla önceden tasarlanmış şablon.
 • Tüm cihazlarda harika görünen tamamen duyarlı tasarım.
 • Çeviri için hazırdır, böylece birden çok dile çevirebilirsiniz.
 • Visual Composer ile uyumludur ve aralarından seçim yapabileceğiniz 70’den fazla sayfa oluşturucu bloğu sunar. Sürükle ve bırak oluşturucuyla tasarımı kolayca özelleştirin.
 • Kenar çubuklarında kullanabileceğiniz 20 özel widget sunar.
 • 13 farklı gönderi şablonu sunar.

Fiyat: $ 39

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

5. Noor

Noor WordPress AMP Teması

Noor, WordPress için güçlü bir çok amaçlı temadır. Tamamen özelleştirilebilir, böylece hemen hemen her sektörde bir web sitesi oluşturmak için özelleştirebilir ve kullanabilirsiniz. Başlamanıza yardımcı olacak birçok yerleşik demoyla birlikte gelir.

Hepsinin en iyisi Google AMP ile uyumlu. Tek ihtiyacınız kurulumdan sonra AMP eklentisini kurmak ve işiniz bitti.

Benzersiz ve güzel görünümlü çok amaçlı siteler oluşturmanıza izin veren bir WordPress teması arıyorsanız Noor’i düşünün. Noor, Visual Composer ile canlı sayfa oluşturma için sürükle ve bırak işleviyle birlikte gelir. Tema ayrıca SEO’nun en iyi uygulamalarını kullanıyor ve size hızlı bir site sunmak için hızlı yükleniyor.

Özellikleri:

 • Google AMP uyumlu
 • WooCommerce, EDD, Buddypress, bbpress, The Event Calendar Pro ve daha fazlası ile de uyumludur
 • SEO için üretilmiştir ve zengin snippet entegrasyonu ve iyi yapılandırılmış kod tabanı ile birlikte gelir
 • Çarpıcı hızlar ve hızlı performans
 • RTL dilleri için destek.
 • İçe aktarılması kolay 30’dan fazla önceden hazırlanmış ve benzersiz demo
 • Tamamen duyarlı tasarım ve retina hazır.

Fiyat: 59 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

6. Basit

Basit AMP WordPress Teması

Basit, WordPress için bir iş temasıdır. Bir iş sitesi oluşturmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

İster başlangıç ​​için ister bir işletme için bir web sitesi oluşturuyor olun, bu temayı ihtiyaçlarınıza göre kolayca özelleştirebilirsiniz.

Özellikleri:.

 • Basit bir kurulum sihirbazı ile birlikte gelir, böylece temayı saniyeler içinde kendiniz ayarlayabilirsiniz.
 • WooCommerce ile tamamen uyumludur ve aralarından seçim yapabileceğiniz 4 farklı mağaza stili teması sunar.
 • Bu tema çeviriye hazır olduğundan, onu birden çok dile kolayca çevirebilirsiniz.
 • Canlı özelleştiricisiyle bu temayı kolayca özelleştirin.
 • Kullanmak istediğiniz Google yazı tiplerini seçmenizi sağlar.

Fiyat: $ 39

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

7. Onefleek

OneFleek AMP WordPress Teması

Onefleek, WordPress için bir dergi temasıdır. Haber siteleri oluşturmak için mükemmel.

Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce farklı ana sayfa düzeni ile birlikte gelir. Tüm bu düzenler, sitenize premium bir çevrimiçi derginin görünümünü ve hissini verir.

Özellikleri:

 • Tamamen duyarlı ve tüm cihazlarda harika görünüyor.
 • Liste tabanlı makaleler için 4 farklı düzen sunar.
 • Yüzde, Yıldız veya Puanlara göre kolayca inceleme sayfaları oluşturun ve ürünleri inceleyin.
 • Reklam görüntülemek için beş farklı alan sunar.
 • Sosyal medyaya otomatik olarak gönderme desteği ile birlikte gelir.
 • Live Customizer’ı kullanarak tasarımın tüm özelliklerini kolayca özelleştirin
 • Hem yayınlar hem de sayfalar için seçim yapabileceğiniz birden fazla düzen.

Fiyat: 59 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

8. Folie

Folie AMP WordPress Teması

Folie çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Sürükle ve bırak oluşturucusuyla birlikte gelir, böylece herhangi bir web sitesi oluşturmak için özelleştirebilir ve kullanabilirsiniz..

Özellikleri:

 • Codeless Builder, Visual Composer ve iki premium slider eklentisi ile birlikte gelir.
 • Seçim yapabileceğiniz 25’ten fazla farklı tasarım şablonu.
 • Kolay sürükle ve bırak oluşturucusuyla tasarımda kolayca canlı değişiklikler yapın.
 • WooCommerce için tam destek ile birlikte gelir, böylece ağrısız bir şekilde tam özellikli çevrimiçi mağazalar oluşturabilirsiniz.
 • Tüm ekran boyutlarına kolayca uyum sağlayan tamamen duyarlı tasarım.
 • Paralaks kaydırma bölümleri için destek.
 • Bu tema çeviriye hazır. Çok dilli bir web sitesi oluşturmak için kolayca birden çok dile çevirebilirsiniz.

Fiyat: 59 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

9. Okab

Okab AMP WordPress Teması

Okab, WordPress için güzel bir çok amaçlı tema.

Tamamen özelleştirilebilir, böylece herhangi bir sektörde bir web sitesi oluşturmak için özelleştirebilir ve kullanabilirsiniz. Saniyeler içinde tasarımı özelleştirmenize yardımcı olacak bir sürükle ve bırak Görsel Sayfa Oluşturucu ile birlikte gelir.

Bu tema seçim için 70 farklı düzen varyasyonları sunuyor. Ayrıca WooCommerce için tam destek ile birlikte gelir, böylece ürünlerinizi çevrimiçi olarak kolayca satmaya başlayabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Seçim yapabileceğiniz 70’ten fazla düzen.
 • Temiz ve duyarlı bir tasarım. Bu tema tüm ekran boyutlarında harika görünüyor.
 • WooCommerce desteği birkaç dakika içinde çevrimiçi satış yapmaya başlamanızı sağlar.
 • Çok dilli bir web sitesi oluşturmak için bu temayı kolayca birden çok dile çevirebilirsiniz.
 • RTL dilleri için destek.
 • Sürükle ve bırak Görsel Sayfa Oluşturucu ile birlikte gelir.
 • Sayfalarınız için mükemmel tasarımı kolayca oluşturmak için 260+ Web Öğesi.

Fiyat: 59 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

10. Fona

Fona - Duyarlı Google AMP WooCommerce Teması

Fona temiz ve minimal Google AMP’ye hazır WooCommerce teması çevrimiçi mağazalar ve alışveriş siteleri için mükemmel.

Fona WooCommerce teması size çevrimiçi satış yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir, böylece çevrimiçi mağazanızın tasarımını ve işlevselliğini kolayca özelleştirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Google AMP için tam destek.
 • WooCommerce uyumlu.
 • Hafif ve mobil cihazlar için optimize edilmiş tasarım.
 • Güçlü sayfa oluşturucu ve sürükleme & damla kaydırıcılar oluşturucu.
 • Görsel Besteci İçin Kullanımı Kolay Mega Menü Eklentisi CleverMegaMenus ile birlikte gelir.
 • Sınırsız Seçenekler; sınırsız başlık stili, sınırsız kategori düzeni, sınırsız ürün sayfası düzeni.

Fiyat: $ 39

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

11. Teem

Teem AMP WordPress Teması

Teem, WordPress için temiz, minimal bir blog temasıdır. Duyarlı bir tasarım sunar ve AMP için tam destek ile birlikte gelir.

Düzinelerce özelleştirme seçeneği ile birlikte gelir, böylece tasarımı kolayca özelleştirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • AMP için tam destek.
 • Tüm ekran boyutlarına kolayca uyum sağlayan tamamen duyarlı tasarım.
 • Hem RTL hem de LTR Dilleri için destek.
 • Seçim için farklı blog düzenleri ile birlikte gelir.
 • Akordeon menüleri ve kaydırıcıları sunar.
 • Reklamlarınızı yerleştirmek için birden fazla alan.

Fiyat: 15 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

12. MobNews

MobNews AMP WordPress Teması

Adından da anlaşılacağı gibi, MobNews haber web siteleri için oluşturulmuş bir temadır. Tamamen duyarlı güzel bir tasarım sunar.

Düzinelerce özelleştirme seçeneği ile birlikte gelir, böylece tek bir kod satırına dokunmadan web sitenizin tasarımının görünümünü ve hissini tamamen özelleştirebilirsiniz..

Özellikleri:

 • Reklam vermek için birden fazla alan.
 • Akordeon ve karusel desteği.
 • Tüm cihazlarda harika görünen tamamen duyarlı tasarım.
 • Güzel bir mobil kenar çubuğu sunar.
 • Hem RTL hem de LTR dilleri için destek.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok blog düzeni.
 • Font Awesome simgeleri desteği.

Fiyat: 15 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

13. Gazete

Gazete AMP WordPress Teması

Gazete, Haber Siteleri için oluşturulmuş çarpıcı bir WordPress temasıdır. Web sitenize premium bir haber sitesinin görünümünü ve hissini vermek için ızgara tabanlı bir düzen gelir..

Tamamen özelleştirilebilir, böylece bu temanın tasarımının tüm yönlerini tek bir kod satırı yazmadan kendiniz özelleştirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Sınırsız renk kodlu kategoriler. Web sitenizdeki tüm kategoriler için renk seçebilirsiniz.
 • Basit bir sürükle ve bırak arayüzü ile sayfalarınızı özelleştirmenize yardımcı olacak AMP Sayfa Oluşturucu.
 • Yayınların üstünde Breadcrumbs görüntüleme desteği.
 • Tüm cihazlarda harika görünen tamamen duyarlı tasarım.

Fiyat: 49 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

14. AMP Çekmecesi

AMP Çekmece WordPress Teması

AMP Drawer, WordPress için çok amaçlı bir temadır. Tamamen duyarlı ve tüm ekran boyutlarına kolayca uyum sağlıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce tasarım şablonu ile birlikte gelir.

Özellikleri:

 • PhoneGap ve Cordova desteği, böylece sitenizi kolayca bir mobil uygulamaya dönüştürebilirsiniz.
 • Web sitesi hızını artırmak için Tembel Yükleme resimleri desteği.
 • 400’den fazla Font Awesome Simgesi ile birlikte gelir.
 • Seçim için 50’den fazla şablon ile birlikte gelir.

Fiyat: 17 $

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

15. AMP Haber Mobil

AMP News Mobile WordPress Teması

AMP News Mobile, haber siteleri için tasarlanmış bir temadır. Bir haber sitesi çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

AMP için tam destek ile birlikte gelir ve seçim için 40+ AMP Geçerli şablonlar sunar. Ayrıca AMP geçerli bir İletişim Formu ile birlikte gelir, bu nedenle kullanıcı Google üzerinden bir AMP sayfasını ziyaret ettiğinde bile çalışır.

Özellikleri:

 • Tüm ekran boyutlarına kolayca uyum sağlayan duyarlı bir tasarım.
 • Seçim yapabileceğiniz 40’ın üzerinde AMP Geçerli Şablon.
 • Sitenizi kolayca yerel bir mobil uygulamaya dönüştürmenize olanak tanıyan PhoneGap desteği ile birlikte gelir.
 • 400’den fazla Font Awesome Simgesi desteği.

Fiyat: $ 16

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

16. BlogStart Pro

BlogStart Pro AMP WordPress Teması

BlogStart Pro temel bir temadır ve yukarıdaki premium temaların sunduklarının çoğundan yoksundur, ancak ücretsiz olan iyi bir başlangıç ​​AMP WordPress temasıdır.

BlogStart Pro, duyarlı düzen için Twitter’ın Bootstrap 3 çerçevesini kullanarak Underscores başlangıç ​​temasını ve temanın bazı öğelerini kullanır.

Özellikleri:

 • % 100 AMP HTML
 • Tüm geçerli AMP’ler
 • Normal HTML sürümü yok
 • Google / SEO dostu
 • Ücretsiz AMP WordPress teması

Fiyat: Bedava

Daha fazla bilgi & canlı demo: Buraya Tıkla

Sıkça Sorulan Sorular

Google AMP nedir?

Google Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP), web sayfalarının mobil cihazlarda daha hızlı yüklenmesini sağlayan açık kaynaklı bir projedir. AMP, sayfaları neredeyse anında yüklemek için sınırlı sayıda HTML, JavaScript ve CSS kullanır.

Google AMP, WordPress sitemde çalışacak mı??

Evet, ancak AMP ‘kutunun dışında’ çalışmayacak. WordPress sitenizde AMP kullanmak için bir WordPress AMP eklentisine veya AMP’ye hazır bir WordPress temasına ihtiyacınız var.

Google AMP WordPress temasını kullanmanın faydaları nelerdir??

AMP uyumlu bir WordPress teması kullanmak, eklentileri yüklemek ve yapılandırmak zorunda kalmadan hızlı bir yükleme sitesi elde etmenin en kolay yoludur.

Sonuç

Umarım bu liste web siteniz için mükemmel temayı bulmanıza yardımcı olur. Tüm bu temalar AMP için tam destek sunar.

Şimdi, tek yapmanız gereken Kinsta veya WP Engine gibi iyi bir WordPress barındırma şirketi almak ve bu şablonlardan herhangi birini seçmek ve sitenize başlamak.

En sevdiğiniz AMP WordPress temalarından birini kaçırdım mı? Web sitenize AMP uygulamasının herhangi bir etkisi oldu mu? Öyleyse, aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me