Elementor vs. Divi

Tvorcovia stránok sa stali pre niektorých pohŕdaním a pre ostatných spasiteľom. Bez ohľadu na váš názor zostanú tvorcovia stránok tu. Čítate to však, pretože ste sa už pravdepodobne pravdepodobne rozhodli sami ponoriť do tvorcov stránok. Skočiť rovno na


Nejde teda o to, či je pre vás staviteľ stránky vhodný, ale ktorý z nich si vybrať.

TL; DR Divi vs Elementor: Výberom medzi Elementor a Divi prídu dve veci. Cena a ľahké použitie. Divi je lacnejšia, ale má strmejšiu krivku učenia a je ťažšie ju zvládnuť. Elementor na druhej strane je oveľa ľahšie sa učiť, používať a ovládať, ale stojí to viac. Používanie Divi na neobmedzených webových stránkach stojí 89 dolárov ročne (alebo 249 dolárov za celoživotný prístup). Používanie Elementoru na neobmedzených webových stránkach stojí 199 dolárov ročne (alebo 49 dolárov ročne iba na jednej webovej stránke).

Zverejnenie: Niektoré z odkazov sú prepojené odkazy. To znamená, že ak kliknete na odkaz a zakúpite položku, dostanem provízny poplatok.

Možno ste úplným začiatočníkom, nováčikom alebo nadšencom WordPress, ktorí sa snažia posunúť vaše webové stránky na vyššiu úroveň štýlu. Možno ste vývojár programu WordPress, ktorý chce efektívnejšie využívať svoj čas tým, že do svojho editora ušetríte hodiny ručného kódovania štylistických zmien.

Na jednej strane sú tvorcovia stránok darom nebies pre tých, ktorí nevedia kódovať, ale chcú vytvárať krásne webové stránky.

Na druhej strane sa vývojári sťažujú, že tvorcovia stránok zvyšujú zbytočnú váhu a nadúvajú, spomaľujú rýchlosť webových stránok, vrúcne SEO a zanechávajú neporiadok s krátkymi kódmi, ktoré sa majú vyčistiť, ak sa rozhodnete zmeniť staviteľa stránok alebo dokonca samotný motív..

Okrem toho, aký skutočný vývojár by dokonca uvažoval o použití nástroja na tvorbu stránok? Používanie stránok, ktoré vytvárajú stránky, sa podobá jazdeckým mopedom, oboje môže byť zábavné, kým vás niektorí s vami neuvidia.

Žartujem stranou, v tomto blogovom príspevku sa nebudem zaoberať argumentom, či sú stavitelia stránok dobrí alebo zlí.

Ale len na porovnanie dvaja z najpopulárnejších tvorcov stránok WordPress dnes, Elementor a Divi.

elementor vs. divi

Na rozdiel od iných recenzií nebude vyhlásený víťaz. Na konci tohto porovnania by ste mali vedieť, ktorý nástroj na tvorbu stránok WordPress je pre vás najlepší.

Rozhranie rozhrania

Začnime rozhraniami frontend. Obaja tvorcovia stránok sú drag and drop, čo znamená, že jednoducho kliknete na požadovaný prvok, potom ho potiahnete na miesto, kde sa má zobraziť na vašej webovej stránke, a umiestnite ho na svoje miesto. Je to také ľahké.

divi

Divi logo

divi má svoje prvky zobrazené priamo na samotnom rozložení stránky.

V podstate stačí vybrať požadovaný prvok a zmeniť jeho usporiadanie v poradí, v akom sa má na stránke zobraziť.

Môžete dokonca pridať ďalšie prvky z ďalších modulov, ktoré sú súčasťou balenia.

Divi frontend

Elementor

Logo Elementor

Zatiaľ čo s Elementor, vaše prvky sú z väčšej časti uvedené v ľavom stĺpci, čím získate prázdne rozloženie na plátne. Potom vyberte požadovaný prvok a usporiadajte ich tak, aby sa zobrazoval na vašej stránke.

Ako s divi, môžete si tiež vybrať ďalšie prvky, ktoré chcete pridať z ďalších modulov, ktoré sú súčasťou vášho balíka, Basic alebo Pro (verzia Pro vám ponúka omnoho viac prvkov na výber).

Elementor Frontend

Moduly obsahu

Obaja tvorcovia stránok vám poskytujú pridané moduly, ktoré môžete použiť na vylepšenie vzhľadu svojich webových stránok a zvýšenie funkčnosti vášho webu.

divi

Divi logo

všetko divi moduly sú súčasťou ich balíka.

Divi moduly

Elementor

Logo Elementor

na rozdiel od divi, Elementor obsahuje niektoré z ich modulov s balíkom Free Basic Package a pri zakúpení ich potom poskytuje omnoho viac modulov Elementor Pro.

Elementárne moduly(Moduly s malými červenými výčnelkami v pravom hornom rohu sú súčasťou iba produktu Elementor Pro)

Užívateľské recenzie & skúsenosti

Po tom, čo som na Facebooku a Twitteri hľadal komentáre používateľov o ich skúsenostiach a nenašiel som veľa, rozhodol som sa prejsť na Reddit, kde som našiel oveľa viac komentárov, ako som potreboval ani sa na nich nezaujímal, ale tu je niekoľko, aby som získal nápad:

divi

Divi logo

Reddit Divi Comment 1

Reddit Divi Comment 2

Reddit Divi Comment 3

Reddit Divi Comment 4

Elementor

Logo Elementor

Reddit Elementor Comment 1

Reddit Elementor Comment 2

Reddit Elementor Comment 3

Reddit thread: Divi alebo Elementor?

Tu je zaujímavá diskusia o Reddite diskutujúca o tej istej téme. Skontrolovať to!

Reddit Divi vs Elementor

New to WordPress – Divi or Elementor? from WordPress

Ktorý program WordPress Page Builder je pre vás najlepší?

Existuje veľa recenzií, ktoré porovnávajú a porovnávajú rôznych tvorcov stránok na súčasnom trhu. Pôvodne som chcel robiť divi proti Elementor súťaž medzi sebou a vyberte si konečného víťaza.

Tvorcovia stránok však nie sú tak orezané a suché. Zdá sa, že keď niekto príde s aktualizáciou a vylepšenými funkciami, potom druhý čoskoro nasleduje oblek a naopak.

Šablóny elementov

Mnohé z týchto vylepšení a nových funkcií sú podobné, ak nie rovnaké, čo sťažuje vyhlásenie skutočného víťaza. Obe však majú dosť silných a slabých stránok, aby ste sa mohli sami rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás najlepší.

V komunite vývojárov sú silne proti používaniu tvorcov stránok naraz, pretože hlavnými nevýhodami sú zmätky chaotických krátkych kódov, pomalšie načítanie stránky, ako aj zbytočná váha a nadúvanie inak čisto kódovaných tém. Či sa nám to však páči alebo nie, stavitelia stránok zatiaľ zostanú.

Ktorý tvorca stránok je pre vás najlepší, záleží nielen na vašich potrebách, ale aj na vašich skúsenostiach a úrovni zručností. Nakoniec verím Nasledujúce dva sú najdôležitejšie rozhodujúce faktory medzi nimi a sú odlišné.

Dva faktory sú: ľahkosť použitia / užívateľská prívetivosť a cena.

Jednoduché použitie / užívateľská prívetivosť

divi

Divi logo

divi je jedným z tých tvorcov tém / stránok, ktoré používatelia podľa všetkého milujú alebo nenávidia. Jednou z hlavných výhod diviTvorca stránok je taký, že hoci ide o agnostický tvorca stránok a dá sa použiť s väčšinou ľubovoľných tém WordPress, bol pôvodne vytvorený pre divi samotná téma. Aktualizácie témy a nástroja na tvorbu stránok sa teda dokonale zhodujú.

Ďalšou výhodou divi je to, že spájajú doplnok so svojou témou, a nie samostatne. Nezdá sa, že by to v porovnaní s cenou nafúklo cenu Elementor a verím, že je diviJe spôsob, ako pritiahnuť používateľov do ich sveta.

Teraz viem, že by ste mohli premýšľať, tému nepotrebujem, pretože pracujem s rôznymi témami atď. Avšak výhody práce s jednou témou, tvorcom jednej stránky špecificky vytvorenou pre túto tému a stať sa odborníkom na túto tému, sú tiež príliš početné tu.

Elementor

Logo Elementor

Elementor je vzostupu v nástroji na tvorbu stránok WordPress, vesmír plug-in nebol ničím menším ako meteorickým. Teraz sa používa na viac ako 1 milióne webových stránok a počíta sa. To je z necelých 2 rokov az dobrého dôvodu.

Elementor má nielen zjednodušený dizajn, ale je tiež veľmi intuitívny a ľahko použiteľný. Vďaka tomu je ideálny pre používateľov WordPressu.

Pre skúsených vývojárov webu, ktorí chcú dať tvorcom stránok šancu, Elementor Nezdá sa, že by zanechal neporiadok s krátkymi kódmi na rozdiel od mnohých správ od divi užívatelia.

Elementor vs Divi Pricing

divi

Divi logo

divi tiež umožňuje používať nielen doplnok na tvorbu stránok, ale aj motív na neobmedzených webových stránkach. Či už pôjdete na ich ročný balík za 89 dolárov ročne alebo jednorazovo, doživotná cena 249 dolárov, je to neuveriteľná dohoda.

divi ceny

Nielen pre samotný tvorca stránok, ale aj pre témy a aktualizácie. Hoci, divi nemá bezplatnú verziu, má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Ak vám vyhovuje krátke kódy alebo ak sa chcete stať odborníkom na jednu tému a zostavovanie vhodných stránok, potom divi je pre teba. Táto výkonná kombinácia sa dá použiť na duplikovanie viacerých webových stránok pre seba alebo pre klientov.

Elementor

Logo Elementor

Aj keď platené verzie Elementor Pro sú drahšie ako divi, sú schopní zapojiť nových a prví používatelia nástroja na tvorbu stránok so svojou bezplatnou základnou verziou. Ako s divi, toto je Elementor je spôsob, ako pritiahnuť používateľov aj do ich sveta.

cena elementov

Avšak, jeden z najväčších úchopov pre použitie Elementor Pro je cena. Na 49 dolárov ročne ste obmedzení na jednu webovú stránku a 99 dolárov ročne vám poskytne iba dva ďalšie webové stránky.

Ich cena 199 dolárov za neobmedzené webové stránky je tiež iba za rok, na rozdiel od jednorazovej ceny 249 dolárov za celoživotnú cenu pre neobmedzené webové stránky, ktoré divi ponúk. divi dokonca zbalí ich témy do balíka.

Zrátané a podčiarknuté, Elementor je vhodný pre neskúsených webdizajnérov s malou alebo žiadnou skúsenosťou s kódovaním, ktorí chcú posunúť svoje zručnosti v oblasti webového vývoja na ďalšiu úroveň.

Pre skúsenejších vývojárov webu pridávanie Elementor môžete ušetriť nespočet hodín ručného kódovania štylistických zmien, bez toho, aby ste sa museli vysporiadať so zanechaním príliš veľkého množstva chaotických krátkych kódov, aby ste sa mohli zaoberať neskôr, ak sa rozhodnete zmeniť témy, tvorcov stránok alebo jednoducho stavať priekopníky..

Divi vs Elementor: Ako sa vyrovnajú?

divi

Divi logo

Elementor

Logo Elementor

Doplnok alebo téma?

Divi prichádza ako doplnok WordPress ako aj téma WordPress. V skutočnosti, keď si jeden kúpite, dostanete obidve, pretože doplnok sa nepredáva samostatne.Elementor prichádza iba ako doplnok WordPress a pracuje s väčšinou tém (zoznam tu), ktoré rešpektujú štandardy kódovania WordPress.
Užívateľsky prívetivé rozhranie na úpravu frontendu?divi je Tvorca stránok má pre každého niečo. Ak ste začiatočník, základné prvky tohto nástroja na tvorbu stránok nájdete rýchlo a ľahko a intuitívne.

Ak ste skúseným vývojárom, čoskoro objavíte všetky pokročilé funkcie, ktoré vám pomôžu vytvoriť dynamické webové stránky pre vašich klientov bez toho, aby ste si museli sami písať celý rad hodín..

Krása Elementor Tvorca stránok je vo svojej jednoduchosti. Akonáhle aktivujete doplnok, uvidíte rozhranie je veľmi jednoduché a samo-vysvetľujúce.

Jednoducho pretiahnite prvky na prázdne plátno a potom vyplňte svoj obsah. S modulmi dizajnu a animácie sa tiež môžete pohrávať, až kým nedosiahnete požadovaný vzhľad.

Zachovanie obsahu po deaktivácii?

Áno, po deaktivácii doplnku zostane obsah, ktorý ste pomocou neho vytvorili.

Žiadny zo štýlov a formátovania však nie je iba skrátený. A tieto krátke kódy môžu byť chaotické.

Áno, stránky a obsah vytvorený pomocou Elementor by mali zostať rovnaké aj po deaktivácii doplnku. Na niektorých štýloch a formátovaní však záleží Elementor a nemusí dobre fungovať. Deaktivácia môže ovplyvniť celý rad použitých štýlov a formátov. Stránka však stále vyzerá dosť dobre čitateľne, aj keď niektoré z krátkych kódov zostali pozadu.
Rýchlosť a výkon?

V prehľadoch od používateľov av porovnaní s ostatnými tvorcami stránok, divi v porovnaní vyzeral trochu pomaly. Dôvodom je hlavne veľkosť súborov všetkých modulov a možnosti funkčnosti tohto doplnku. V mnohých ohľadoch obetujete rýchlosť za možnosti.Berúc do úvahy možnosti, ktoré majú používatelia pri vytváraní webových stránok, a jednoduchosť, ktorú tento doplnok ponúka, je tu rýchlosť a výkon s najlepšími z nich. Dosahujú to skutočným zmenšením veľkosti súborov, ktoré musí používateľ stiahnuť, čím sa zvyšuje jeho rýchlosť a výkon.
Funkčnosť krátkeho kódu?Ak ste v krátkom kódovaní, potom je tento doplnok určený pre vás. divi Zdá sa, že má krátky kód pre všetko. Majú pre nich dokonca knižnicu. Nech už hlavné funkcie tohto nástroja na tvorbu stránok neobsahujú alebo nemôžu robiť, určite tam bude skratka. Môže to však tiež spôsobiť určité problémy. Ak sa rozhodnete prestať používať nástroj na tvorbu stránok alebo migrovať na iný, môžete za sebou zanechať drsné more krátkych kódov, aby ste ho vyriešili..Elementor nemá knižnicu s krátkym kódom, ako je divi.

Majú síce miniaplikáciu, ktorú je možné použiť pre ľubovoľný krátky kód vrátane krátkych kódov z doplnkov tretích strán, ako aj krátkych kódov z uložených šablón..

Návrhy a rozloženia pripravené na použitie?

divi má viac ako 58 balíkov rozloženia a každý týždeň pridáva 2 nové rozloženia, všetko hneď po vybalení. To je však len začiatok. Z týchto 58+ a počítania predpripravených rozvrhnutí môžete vytvoriť celý rad zdanlivo nekonečných ďalších rozložení prispôsobených tak, aby vyhovovali potrebám vašej webovej stránky alebo vášho klienta. Všetky sporiteľné, takže ich môžete použiť ako svoje vlastné šablóny.Elementor má viac ako 100+ predpripravených a pripravených na použitie.

Okrem toho môžete tieto pôvodné 100+ predpripravené návrhy prispôsobiť aj nespočetným iným prispôsobeným navrhnutým rozloženiam. Tieto návrhy sú tiež sporiteľné.

Moduly obsahu

divi obsahuje 46 modulov obsahu. Plus mnoho ďalších doplnkov od vývojárov tretích strán.Elementor prichádza s 29 obsahovými modulmi v bezplatnej verzii + ďalších 30 s profesionálnou verziou. Toto je doplnok k mnohým ďalším doplnkom od vývojárov tretích strán.
Kompatibilita s témami? divi Tvorca stránok je kompatibilný s väčšinou tém WordPress, ktoré rešpektujú štandardy kódovania WordPress (ak chcete mať istotu, oslovte ich podporu a požiadajte).Elementor je kompatibilný s väčšinou tém WordPress, ktoré rešpektujú štandardy kódovania WordPress (ak si chcete byť istí, oslovte ich podporu a požiadajte).
Kompatibilita doplnkov?Áno. Aj keď logicky to funguje najlepšie divi Samotná téma WordPress.Áno. Pretože Elementor doplnok bol navrhnutý iba ako nástroj na tvorbu stránok, takže je navrhnutý na použitie s väčšinou tém WordPress.
podpora?divi má online chat aj e-mailovú podporu. Ak je chat zaneprázdnený, pošlú vám vašu odpoveď e-mailom.Elementor má iba e-mailovú podporu.
spoločenstvo?Hoci, divi nemá na svojich webových stránkach komunitné fórum, má tu aktívnu skupinu na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/DiviThemeUsers/Elementor nemá na svojich webových stránkach komunitné fórum, ale tu má aktívnu skupinu na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/Elementors/
Skúška zadarmo?divi neponúka bezplatnú skúšobnú verziu. Poskytujú však 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ak nie ste spokojní s ich produktom.Elementor má bezplatnú verziu aj platenú profesionálnu verziu. Pre verziu nie je k dispozícii žiadna bezplatná skúšobná verzia, má však 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.
cena?Divi je $ 89 za rok pre neobmedzené weby. $ 249 je jednorazová platba za celoživotný prístup a aktualizácie.Elementor je $ 49 ročne na 1 lokalitu. $ 99 je ročne pre 3 stránky. $ 199 je ročne pre neobmedzený počet stránok.

Často kladené otázky

Čo je Divi?

Divi je téma WordPress a vizuálny tvorca stránok drag and drop od Elegant Themes. Téma Divi má zabudovaný softvér Divi Builder, zatiaľ čo samostatný nástroj na tvorbu stránok Divi pracuje s prakticky ľubovoľnou témou WordPress na trhu. Viac informácií nájdete v mojom recenznom článku Divi.

Čo je to Elementor?

Elementor je vizuálny modul drag-and-drop pre tvorbu stránok, ktorý nahrádza WordPress, ktorý nahrádza štandardný editor front-end WordPress vylepšeným editorom poháňaným Elementor. Elementor prichádza v bezplatnej, obmedzenej verzii aj prémiovej verzii, ktorá obsahuje 50+ miniaplikácií a 300+ šablón.

Je Divi lepší ako Elementor?

Záleží. Divi je lacnejšia, ale má strmejšiu krivku učenia a je ťažšie ju zvládnuť. Elementor na druhej strane je oveľa ľahšie sa učiť, používať a ovládať, ale stojí to viac. Používanie Divi na neobmedzených webových stránkach stojí 89 dolárov ročne (alebo 249 dolárov za celoživotný prístup). Používanie Elementoru na neobmedzených webových stránkach stojí 199 dolárov ročne (alebo 49 dolárov ročne iba na jednej webovej stránke).

Budú Divi a Elementor pracovať s Gutenbergom?

Áno, Divi aj Elementor sú kompatibilné s Gutenbergom a spolupracujú bez problémov.

Ktorý tvorca stránok WordPress tak získate?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map