Ceļvedis WordPress kešatmiņā un kāpēc tas ir tik svarīgi

Jums kā WordPress lietotājam ir jābūt sastaptam ar rakstiem par WordPress ātruma optimizāciju. WordPress vietnes paātrināšana ir saistīta ar daudziem faktoriem, un starp tiem kešatmiņas saglabāšana ir ārkārtīgi svarīgs faktors.


Kešatmiņā, pareizi ieviešot, var samaziniet slodzes laikus no jūsu WordPress vietnes, kas var turpināt darbību veicina SEO klasifikāciju un piegādāt a labāka lietotāja pieredze .

Ceļvedis WordPress kešatmiņā un kāpēc tas ir svarīgi

Lai pilnībā izmantotu kešatmiņas saglabāšanas priekšrocības WordPress, ir svarīgi izprast tā mehānismu un iemācīties efektīvus tā ieviešanas veidus..

Kā darbojas kešatmiņa?

Kešatmiņa ir pagaidu krātuve, kurā tiek saglabātas statisku tīmekļa lapu kopijas, lai samazinātu ielādes laiku. Parasti, kad lietotājs apmeklē jūsu WordPress vietni, viņš nosūta pieprasījumu uz jūsu tīmekļa serveri par katru darbību, ko viņš veic jūsu vietnē.

Apmaiņā jūsu WordPress zvana uz jūsu tīmekļa serveri, lai izklaidētu katru jūsu vietnes apmeklētāja pieprasījumu. Šie turp un atpakaļ veiktie darījumi var izraisīt kavēšanos, ja serveris ir aizņemts ar trafiku vai ja attālums starp apmeklētāju un serveri ir pārāk liels.

Dažreiz lietotājs atkal un atkal pieprasa tos pašus pieprasījumus. Piemēram, vietnes galvene vai kājene netiek atjaunināta, kā to dara ziņas, un, kad tā tiek ielādēta, tā nav jāielādē no servera, kamēr tā nav mainīta. Dinamiska satura gadījumā, kas bieži tiek atjaunināts, kešatmiņas saglabāšanas mehānisms spēj notīrīt veco kešatmiņu un ģenerēt jaunu ar atjauninātu saturu.

Kešatmiņā tiek saglabāta HTML failu kopija, kas jau vienreiz tiek piegādāta no servera tā RAM iekšienē, un tūlīt to piegādā lietotājam bez jebkādas apstrādes, kā tas notika pirmo reizi. Šī apmaiņa notiek ātrāk un uzliek mazāku slogu mitināšanas serverim.

Kešatmiņas veidi

Ja jūs darbināt WordPress vietni, jums prātā vajadzētu saglabāt divu veidu kešatmiņu.

 1. Servera puses kešatmiņa
 2. Klienta puses kešatmiņa

Servera kešatmiņu veic servera līmenī, bet pārlūka kešatmiņu – klienta pusē. Izpētīsim katru iespēju, lai saprastu tās ietekmi uz vietnes ātrumu.

1. Servera puses kešatmiņa

Kešatmiņa, kas tiek veikta servera līmenī, ir saistīta ar servera puses kešatmiņu. Tas saglabā klienta iepriekš pieprasītos pieprasījumus un tā vietā, lai visu procesu izietu no jauna un vienkārši piegādā gala rezultātu. Tas ļauj ātrāk iegūt datus un uzlabo vietnes vispārējo veiktspēju. WordPress mitinātāji, piemēram, Kinsta un Cloudways, veic servera puses kešatmiņu.

Šeit mums arī jāsaprot divas izplatītas metodes: objektu kešatmiņa un pilnas lappuses kešatmiņa.

Objekta kešatmiņa: Tā vietā, lai kešatmiņā saglabātu visu lapu, objekta kešatmiņa kešatmiņā saglabā tikai atkārtotus vaicājuma rezultātus. Datu bāzei tiek veikti dažādi pieprasījumi, lai iegūtu vajadzīgos datus, kurus pieprasa lietotājs. Objekta kešatmiņā tiek saglabāti šo bieži pieprasīto vaicājumu rezultāti, lai ātrāk reaģētu.

Pilnas lapas kešatmiņa: Atšķirībā no objekta kešatmiņas, šī metode saglabā pilnu HTML lapu vai pilnu skatu, kuru pieprasa lietotājs. Šī metode ļauj ātrāk ielādēt lapu, jo tai nav jāveido tīmekļa lapa par katru nākamo apmeklējumu.

Kešatmiņas mehānisma mitināšana

Daudzi mitināšanas pakalpojumu sniedzēji piedāvā optimizētu mitināšanu, kurai ir iebūvētas iespējas servera puses kešatmiņā. Šie pakalpojumu sniedzēji optimizēja savus serverus pamata līmeņos, kas ir daudz efektīvāk nekā jebkura WordPress spraudņa izmantošana.

Tā piemēru var redzēt vietnē Cloudways, kas ir pārvaldīta WordPress mākoņa mitināšana. Viņu kaudze ir labi aprīkota ar modernu kešatmiņas saglabāšanas mehānismu, kas nodrošina ātrāku vietņu izveidi. Pārbaudīsim, kādus rīkus viņi ir ieviesuši kešatmiņā un kādas funkcijas viņi veic.

Nginx

Šis ir ļoti ātrs tīmekļa serveris, kas ir slavens ar reverso starpniecību, kešatmiņas saglabāšanu un slodzes līdzsvarošanu. Nginx izmanto lielākajā daļā vietnes ar lielu trafiku, jo tā var rīkoties ar lielu skaitu vienlaicīgu lietotāju. Tas ir viegls augstas veiktspējas tīmekļa serveris, kas izveidots, lai apstrādātu tūkstošiem savienojumu.

Lakas kešatmiņa

Tāpat kā Nginx, arī Laka ir apgriezta starpniekservera kešatmiņa. Tas tiek uzskatīts par ārkārtīgi ātru, un tika teikts, ka vietņu ātrums tiek paaugstināts līdz ļoti augstam līmenim. Cloudways lietotāji var arī izmantot pielāgotus laku noteikumus caur savu platformu, kas nepieciešama WooCommerce un WPML vietnēm.

Redis

Šis ir datu kopu serveris, kas tiek izmantots augsta līmeņa datu tipu, piemēram, virkņu, hash, sarakstu, kopu un bitkartes, glabāšanai. Tas tiek ieviests, lai rūpētos par lielu lasīšanas un rakstīšanas operāciju apjomu..

Iegaumēts

Neaizmirsti darījumi datu un objektu kešatmiņā kešatmiņā, lai ātri piegādātu datus, nepieslēdzoties ārējam datu avotam vai API katru reizi, kad lietotājs iesniedz pieprasījumu.

2. Kešatmiņa klienta pusē

Kešatmiņa, kas tiek apstrādāta lietotāja pārlūkprogrammā, ir saistīta ar kešatmiņu klienta pusē. Parasti, kad lietotājs pārlūko tīmekļa lapu, viņš ne tikai ielādē saturu, bet arī JavaScript un stila lapu failus, strādājot aiz tīmekļa lapas..

Pārlūka kešatmiņa

Pārlūka kešatmiņa ir visefektīvākā kešatmiņas saglabāšana klienta pusē. Kad lietotājs pārlūkā apmeklē tīmekļa lapu, tas kešatmiņā saglabā resursus, kas nepieciešami lapas parādīšanai, piemēram, JavaScript failus, stilu lapas un multivides saturu. Šis saturs īslaicīgi tiek glabāts pārlūkprogrammā un tiek pasniegts tieši no vietējās krātuves, tā vietā, lai atkārtoti pieprasītu no tīmekļa servera.

Kešatmiņas ieviešana WordPress

WordPress ir dinamiska platforma, kas atbalsta ar datiem bagātu funkcionalitāti un ar saturu bagātu tēmu. Šī satura kešatmiņā ir daudz vietas, lai ātrāk ielādētu lapas. Mēs jau esam redzējuši, kā mēs varam izmantot servera un klienta puses kešatmiņu. Apskatīsim, kā WordPress spraudņi var mums palīdzēt izveidot efektīvu kešatmiņas saglabāšanas mehānismu klienta pusē.

Kešatmiņas spraudņi WordPress

Ir daudz WordPress kešatmiņas spraudņu, kas apgalvo, ka jūsu vietne tiek ielādēta ātrāk. Mēs esam uzskaitījuši trīs populāros WordPress kešatmiņas spraudņus.

Brīze

brīze WordPress kešatmiņas spraudnis

Breeze ir bezmaksas Cloudways spraudnis. Tas piedāvā visas funkcijas, kas vajadzīgas kešatmiņas saglabāšanai no klienta puses.

Spraudnis piedāvā šādas izceltās funkcijas:

 • CSS, JS, HTML minifikācija
 • Gzip saspiešana
 • Pārlūka kešatmiņa
 • CSS un JS grupēšana
 • Datu bāzes optimizācija
 • Lakas noteikumi

WP raķete

raķešu kešatmiņas iestatījumi

WP Rocket ir augstas veiktspējas kešatmiņas spraudnis, kuru ir viegli iestatīt, un tam ir visas pamata un uzlabotās funkcijas, lai jūsu WordPress vietnē pārvaldītu kešatmiņu klienta pusē. Dažas no WP Rocket funkcijām ir:

 • Kešatmiņas priekšielādēšana
 • Statiskā failu saspiešana
 • Lapas kešatmiņa
 • Gzip saspiešana
 • Datu bāzes optimizācija
 • Pārlūka kešatmiņa

W3 kopējā kešatmiņa

W3 kopējais kešatmiņas WordPress kešatmiņas spraudnis

Ar vairāk nekā miljonu aktīvu instalāciju W3 kopējais kešatmiņas spraudnis ir viens no populārajiem WordPress kešatmiņas spraudņiem.

Spraudni var bez maksas lejupielādēt no vietnes WordPress.org, un to var viegli konfigurēt, izmantojot WordPress informācijas paneli. Katrai funkcionalitātei ir atsevišķas sadaļas. Dažas no izceltajām funkcijām ir:

 • Lapas kešatmiņa
 • Datu bāzes kešatmiņa
 • Minifikācija
 • Objekta kešatmiņa
 • Pārlūka kešatmiņa
 • Sīkdatņu grupas

WordPress kešatmiņas priekšrocības

Pareizas kešatmiņas ieviešanai jūsu WordPress vietnē ir daudz priekšrocību.

 • Tas uzlabo jūsu WordPress vietnes ātrumu, kā arī uzlabo lietotāju pieredzi.
 • Tā kā serveris katru reizi netiek piespiests katram pieprasījumam, tas samazina hostinga servera slodzi.
 • Visi arī zina, ka Google mīl ātrākas vietnes. Tāpēc tas arī uzlabo SEO klasifikāciju.
 • Klienta pusē tiek saglabāts arī joslas platums, jo tas tiek piesaistīts no kešatmiņas satura, kas tiek glabāts vietējā atmiņā, nevis datu ielādēšana tieši no serveriem.

Ja jūs joprojām neesat ieviesis kešatmiņu savā WordPress vietnē, iesaku to izdarīt, sekojot šim rakstam. Pārliecinieties, ka paņemat pilnu savas vietnes dublējumu, jo bija redzams, ka pēc WordPress vietnes pārtraukšanas pēc kešatmiņas ieviešanas. Pārbaudiet arī vietnes veiktspēju pirms un pēc kešatmiņas ieviešanas, lai redzētu atšķirības, ko tā var radīt jūsu WordPress vietnē.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map