Gerçekten çok amaçlı, hızlı bir şekilde yüklenen ve göze çarpan bir çevrimiçi mağaza, blog, işletme veya portföy oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm tasarım öğeleriyle birlikte gelen bir WordPress temasına ihtiyacınız var mı?? O zaman Astra ihtiyacınız olan WordPress temasıdır!


Astra Tema İnceleme Özeti (Önemli Noktalar)

bilgi simgesi hakkında
Astra gerçekten çok amaçlı, hızlı yanan, SEO dostu ve göze çarpan bir çevrimiçi mağaza, blog, iş veya portföy WordPress sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm tasarım öğeleri ile birlikte gelir.
dolar simgesi Maliyet
Astra teması tamamen ücretsiz – şimdi ve sonsuza kadar. Pro eklentisi (eklenen işlevler ve başlangıç ​​siteleriyle) Yılda 59 $ veya 249 $ ömür boyu.
happyface simgesi Artıları
Yeni başlayanlar için, Astra 600.000+ etkin kurulum ve WordPress.org’da yaklaşık 3.200+ beş yıldızlı derecelendirme. Astra tüm büyük sayfa oluşturucularla uyumluluk. Astra, en hızlı temalar, ayrıca 100’lü kullanıma hazır başlangıç ​​siteleri ve özelleştirilebilir seçenekler inanılmaz.
sadface simgesi Eksileri
Astra neredeyse mükemmel ama tek dezavantajı kilidini açmak için Pro eklentisine ihtiyacınız olacak en şaşırtıcı özellikleri. Ancak, Astra Pro çok uygun bir fiyata geliyor.
karar simgesi Karar
Astra harika bir temadır, çünkü bu hıza, SEO’ya ve tasarıma odaklanan sonsuza dek ücretsiz bir WordPress temasıdır ve ek özellikler ve daha başlangıç ​​siteleriyle Pro sürümünü 59 $ alabilirsiniz..

wpastra.com
Git: – – – – – WPAstra.com

Geçmişte, harika bir tema bulmakta zorlanmış olabilirsiniz. Sonuçta, bugün piyasada bir dizi özellikle övünen bazı çok amaçlı temalar var. Ancak sorun şu ki, bunlardan birçoğu size ihtiyacınız olan her şeyi (artı bazılarını) vermek için sitenizin hızını ve performansını feda ediyor.

Şimdiye kadar.

Astra, Beyin Fırtınası Gücü tarafından yaratılan çok amaçlı bir WordPress temasıdır ve 600.000 kişi ve sayma tarafından kullanılmaktadır. Astra’nın arkasındaki ekip on yıldır iş yapıyor ve tutkulu geliştiriciler, tasarımcılar, yazarlar ve pazarlamacılardan oluşuyor ve WordPress site sahiplerinin ihtiyaç duyduğu ve sevdiği ürünler oluşturmak için ne gerektiğini biliyor.

Astra’nın web siteniz için düşünmeye değer olduğunu kanıtlamak için, şu anda kullanımda olan en popüler 5 temanın bir parçası olduğunu paylaşarak başlayacağız..

astra popüler bir temadır

Ancak endişelenmeyin, bu esnek temada popülerlikten daha fazlası var. Ve bugün bu WordPress temasının neden bir göz atmaya değer olduğuna ve hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğine bakacağız..

Astra nedir?

astra wordpress teması

Astra, her türlü site sahibine her tür web sitesi oluşturmak için basit, uygun fiyatlı ve kolay bir yol sunan bir WordPress temasıdır. İster profesyonel olun, ister temiz ve minimal bir tarz isteyin, ister yaratıcılık ve renk katan bir sanatçı olun, Astra hedeflerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Astra kısa süre önce WordPress.org’da yaklaşık 3.200+ beş yıldızlı derecelendirme ile 600.000’den fazla etkin kurulumu geçti..

İşte Astra’yı kullanırken neler elde edebileceğinize hızlı bir bakış:

 • Süper hızlı performans
 • Sayfa oluşturucu entegrasyonu
 • Kullanıcı dostu arayüz
 • WooCommerce uyumluluğu
 • Erişilebilirlik için hazır
 • SEO dostu işaretleme
 • Çeviri ve RTL hazır
 • % 100 açık kaynak

% 100 Risksiz Para İade Garantisi! 600.000’den fazla Astra Lovers’a katılın!

Orada çok fazla WordPress temasıyla, Astra’yı rekabetten öne çıkaran şey?

hız – Astra hız için üretildi. Piyasadaki en hafif temadır ve eşsiz performans sunar. Varsayılan WordPress verileriyle Astra, tüm modüller etkin olsa bile yarım saniyeden daha kısa sürede yüklenir. Hız için üretilmiştir ve performans için tamamen optimize edilmiştir. Boyut – 50 KB’tan az kaynağa ihtiyaç duyarken, diğer WordPress temalarının çoğu en az 300 KB gerektirir. 200’den fazla başlangıç ​​sitesi – Astra teması yeni başlayanlar için mükemmeldir. WordPress Customizer’daki ayarlarla sitenin görünümünü ve hissini kolayca kontrol etmekle kalmaz; ancak Astra Sites eklentisini kullanarak tam bir başlangıç ​​sitesini ücretsiz olarak içe aktarabilirsiniz. Kolay özelleştirme – Herhangi bir kodlama bilgisi olmadan, herkes WordPress özelleştirici aracılığıyla tasarımı kolayca değiştirebilir. Elementor, Beaver Builder, Thrive Architect, Gutenberg gibi popüler sayfa oluşturucu eklentileri için en iyi tema & diğerleri. Astra Pro beyaz etiket seçeneğiyle geliyor. Bu, ajansların kendi özel markalarını yapmaları için çok yararlıdır. Bu, temaların profesyonel sürümünde nadir görülen bir seçenektir. Kod kalitesi – Astra çok iyi kodlanmış ve arkasındaki ekip destek konusunda harika. Ayrıca WordPress’in yeni blok düzenleyicisinin yanı sıra Beaver Builder ve Elementor ile mükemmel bir şekilde çalışır, bu nedenle içeriğinizi nasıl oluşturduğunuz önemli değil. Astra, biletleme sistemi ile müşterilerimize profesyonel birebir destek sağlıyor. ”
astra tema logosu
Sujay Pawar – Brainstorm Force Kurucu Ortağı

Şimdi tüm bu temel özelliklere daha yakından bakalım.

Astra’nın En İyi Özellikleri

Süper Hızlı Hız ve Performans

Pazardaki en hafif temalardan biri olan Astra, liderliği en hızlı yükleme amaçlı çok amaçlı temalardan biri olarak ele alıyor. Aslında Astra, hız düşünülerek tasarlandı.

astra performans ve hız

Site içeriği olmayan 300KB işaretinin etrafında dolaşan çoğu WordPress temasından çok daha az olan 50KB’de geliyor. Ayrıca, Pingdom, Google Page Insights ve GTmetrix gibi hız testlerinde iyi puan alıyor.

Burada görebileceğiniz gibi, bazı demo içerikleriyle bile, Astra yaklaşık bir saniyede yüklenir ve Pingdom’da A kazanır:

pingdom hız testi

Astra’nın geliştiricileri, harici hız optimizasyonlarınızın önüne geçebilecek jQuery’yi de devre dışı bıraktı. Astra kullanırken internetteki en hızlı yükleme sürelerini garanti etmezken, diğer hız ve performans optimizasyonlarıyla eşleştirirseniz, asla bir sorun yaşamayacaksınız.

Sayfa Oluşturucu Entegrasyonları

Astra sadece çok sayıda WordPress eklentisi ile iyi çalışmaz, aynı zamanda Gutenberg, Beaver Builder, Elementor, Site Menşei, Görsel Besteci, Thrive Architect ve Divi gibi sayfa oluşturucu eklentileriyle de iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır..

sayfa oluşturucu entegrasyonları

Aslında, Astra aşağıdakilerle sorunsuz bir şekilde bütünleşir:

 • Ultimate Gutenberg Blokları Kütüphanesi: WordPress Gutenberg düzenleyicisini kullanarak sitenizi özelleştirmek için güçlü Gutenberg blok kütüphanesinden yararlanın. Bilgi kutusu, düğmeler, ekip bölümü, fiyat listesi, sosyal paylaşım düğmeleri ve hatta referanslar gibi şeyler ekleyin;.
 • Beaver Builder için Ultimate Eklentiler: sitenizi özelleştirmek için Template Cloud’da (Astra’nın en önemli özelliği olan) 60+ modül, 200+ satır bölümü ve 100+ sayfa şablonunun keyfini çıkarın. Bahsetmemek gerekirse, saygın bir ajans oluşturmak için harika olan beyaz etiket özelliğini kullanabilirsiniz..
 • Elementor için Ultimate Eklentiler: bu eklenti, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve dönüşümleri artırmak için sitenize işlevsellik katan benzersiz Elementor temaları ve widget’ları ile birlikte gelir. Sonsuz tasarım seçeneklerine sahiptir, sitenizi daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olur, WooCommerce uyumludur ve çeviriye hazırdır.

Astra temasını kullanırken, isterseniz sayfa bazında işleri özelleştirebilirsiniz. Çünkü Astra etkinleştirildiğinde, düzenleyicide yeni bir ayarlar kutusu görünür (kullandığınız sayfa oluşturucusundan bağımsız olarak), markanızı temsil eden bir site oluşturmak için ihtiyacınız olan kontrolü size verir.

astra tema ayarları

WordPress Özelleştirici ve Gerçek Zamanlı Değişiklikler

Astra temasının kendisini özelleştirmek için gerçek zamanlı yerel WordPress Özelleştirici’yi kullanır. Web sitenizde yaptığınız değişiklikler önizleme panelinde gerçek zamanlı olarak görülür, bu nedenle “Yayınla” yı tıklamadan önce sitenizin nasıl oluşturulacağını her zaman bilirsiniz.

Ve bu genel bir özellik gibi görünse de, çoğu WordPress teması bu tür bir erişim sağladığından, Astra’yı diğerlerinden ayıran şey, çok fazla dang özelleştirme seçeneğinin mevcut olmasıdır.

astra canlı özelleştirici

Örneğin, tipografi gibi şeyleri global olarak özelleştirebilirsiniz, böylece web siteniz tutarlı bir görünüm ve his verir.

astra global ayarları

Ayrıca, kenar çubuklarınızın görünümünü değiştirebilir, ekmek kırıntılarını etkinleştirebilir veya özellikli resim, başlık ve blog meta verileri, yorumlar, kategori ve hatta yazar açısından tek yayınlarda değişiklik yapabilirsiniz..

astra post özelleştirme

Sonunda, Astra, site sahiplerine mükemmel bir web sitesi oluşturmak için gerekli değişiklikleri yapmanın kolay yollarını sunan uyarlanabilir bir WordPress temasıdır.

Başlangıç ​​Sitelerini İçe Aktarmaya Hazır

Astra, kendi sitenizi oluşturmanıza yardımcı olacak 100’den fazla önceden tasarlanmış web sitesi ile birlikte gelir. Bunlara erişmek için tek yapmanız gereken ücretsiz Astra Starter Sites eklentisini yüklemek.

Ancak bunu yapmadan önce, Astra size sitenizi oluşturmak için hangi sayfa oluşturucuyu kullanmak istediğinizi seçme seçeneği sunar. Bu, piyasadaki diğer birçok temada görülmeyen bir özelliktir.

astra sayfa oluşturucular

Bir sayfa oluşturucu seçtikten sonra, aramanızı kolaylaştırmak için hepsi blog, işletme ve e-Ticaret gibi kategorilere ayrılmış Astra Başlangıç ​​Sitelerine erişebilirsiniz..

astra başlangıç ​​siteleri

Beğendiğiniz bir şablon bulursanız, içe aktarmak “Siteyi İçe Aktar” ı tıklamak kadar kolaydır.

Astra yeni başlayanlar için yapılmış olsa da (yani, hiçbir zaman kodlara dokunmanız gerekmez), Astra’nın deneyimli geliştiriciler için de uygun olduğunu bilmek iyidir. Site içeriğini kolayca eklemek için çok sayıda kanca ve filtre vardır. Astra da% 100 açık kaynaklıdır, bu yüzden tema koduna bakmak isterseniz Github’da yapabilirsiniz.

Ve geliştirici olmayanların aynı tür özellikleri istediği durumlarda, başka teknik bilgiye sahip olmadan benzersiz içerik ve kod oluşturmak için her zaman Astra Hooks eklentisi vardır..

Astra’yı eklentilerle de genişletebilirsiniz, WordPress.org’da özellikle kullanabileceğiniz Astra için yapılmış bir sürü ücretsiz eklenti vardır.

astra wordpress eklentileri

Astra: Ücretsiz vs Pro

Astra tamamen ücretsizdir – şimdi ve sonsuza dek. Bununla birlikte, özel ekstra özelliklere dokunmak istiyorsanız, temanın aşağıdaki gibi şeylerle birlikte gelen uygun fiyatlı bir premium sürümü var:

 • İçe aktarmaya hazır ek demo siteleri
 • Tüm geliştirici eklentilerine erişim – Schema Pro, Convert Pro ve WP Portföyü
 • Mobil, yapışkan ve mega menü başlıkları gibi ekstra başlık özelleştirme
 • Altbilgi, kenar çubuğu düğmesi, blog ve içerik bölümleri için artırılmış tipografi ve renk kontrolü
 • Duvarcılık, alıntı içerik, sayfa numaralandırma ve sonsuz yükleme gibi daha fazla düzen seçeneği
 • 2 adımlı çıkışlar, Ajax arabaları, hızlı görünüm, sonsuz kaydırma ve daha fazlası gibi WooCommerce’e özgü işlevler
 • LearnDash, LifterLMS ve kolay Dijital İndirmeler gibi güçlü eklentilerle entegrasyon
 • Bire bir e-posta desteği

Yani, biraz daha fazlasına ihtiyacınız varsa, Astra Pro’ya yatırım yapmak sizin için doğru seçim olabilir.

Astra’nın ücretsiz teması ücretsizdir, ancak Astra Pro sürümünü almanın en önemli faydaları nelerdir??

“Astra teması, bir web sitesi oluşturmak için gereken tüm gerekli özelliklere sahip ücretsiz bir WordPress temasıdır. Oysa Astra Pro addon size zaman kazandırmak için daha gelişmiş özellikler ve işlevler ekler. Astra Pro ile, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli site düzenleri elde edersiniz. Ayrıca daha iyi tipografi, birden fazla renk elde edersiniz & arka plan seçenekleri, yapışkan başlık, birden çok blog düzeni, WooCommerce entegrasyonlarındaki benzersiz özellikler, özel düzenler ve çok daha fazlası. ”
astra tema logosu
Sujay Pawar – Brainstorm Force Kurucu Ortağı

% 100 Risksiz Para İade Garantisi! 600.000’den fazla Astra Lovers’a katılın!

Planlar ve Fiyatlandırma

Astra’yı WordPress Deposundan indirmek ücretsizdir. Her zaman olmuştur ve her zaman olacaktır – şimdi ve sonsuza dek.

Bununla birlikte, Astra Pro isteyenler için birkaç premium plan var:

 • Astra Pro (59 $): tüm profesyonel özellikler, 20’den fazla ücretsiz başlangıç ​​sitesi, bire bir e-posta desteği, kapsamlı eğitim, sınırsız site kullanımı
 • Mini Ajans Paketi (169 TL): tüm Astra Pro özellikleri artı 60+ ücretsiz başlangıç ​​sitesi, WP Portföy eklentisi ve Elementor için Ultimate Eklentileri veya Beaver Builder için Ultimate Eklentileri arasında seçim
 • Ajans Paketi (249 $): tüm Mini Ajans Paketi özellikleri artı 60+ Ajans başlangıç ​​sitesi, tüm geliştirici eklentileri, SkillJet Academy ve gelecekteki eklentiler

Astra’ya (ve onunla aldığınız her şeye) sadece ihtiyacınız olan şey olmadığına karar vermeniz durumunda, 14 günlük% 100 para iade garantisi ile korunursunuz.

SSS

İşte Astra hakkında en sık sorulan sorulardan bazıları:

 1. Astra teması ücretsiz mi? Evet, Astra teması sonsuza kadar ücretsizdir. Ayrıca yılda 59 $ ‘dan başlayan (veya ömür boyu 249 $) daha fazla özellik ekleyen bir Astra Pro eklentisi var..
 2. Astra ile hangi sayfa oluşturucuları kullanabilirim?? Astra, Gutenberg, Beaver Builder, Elementor, Site Origin, Visual Composer, Thrive Architect ve Divi gibi tüm büyük sayfa oluşturucu eklentileriyle bütünleşir.
 3. Astra Pro addon nedir? Astra Pro (yılda 59 $ veya yaşam için 249 $), yapışkan başlık başlık tasarımları, birden çok web sitesi düzeni, premium başlangıç ​​siteleri, özel düzenler, tipografi ve renkler, beyaz etiketleme ve daha fazlası gibi daha fazla özellik sağlayan bir eklentidir..
 4. Astra’yı kaç sitede kullanabilirim?? Astra ve eklentilerini sahip olduğunuz sınırsız sayıda sitede kullanabilirsiniz.
 5. Ne tür bir destek bekleyebilirim? Astra’nın ücretsiz sürümünü kullanırken WordPress.org forumundan faydalı destek alabilir veya herhangi bir premium Astra tema satın alımıyla bire bir e-posta desteği alabilirsiniz.
 6. Tema lisansımı her yıl yenilemek zorunda mıyım? Hayır, Astra ilk bir yıllık satın alımınızdan sonra çalışmaya devam edecektir. Her yıl lisansınızı yalnızca güncelleme ve destek almaya devam etmek istiyorsanız yenilemeniz gerekir.
 7. Bir para iade garantisi var mı? Satın alma işleminizden hiç memnun kalmazsanız 14 günlük para iade garantisi vardır..
 8. Birlikte gelen eklentilerimi Astra kullanmayan sitelerde kullanabilir miyim? Evet, eklentilerimizi Astra teması olmadan veya olmadan herhangi bir sitede kullanabilirsiniz.
 9. Web sitesi demolarıyla hangi sayfa oluşturucu eklentileri kullanılır?? Elementor, Beaver Builder veya Gutenberg bir demo sitesi kullanarak bir site oluşturmak için kullanılır.

özet

astra tema incelemesi

Sonunda, Astra piyasadaki en iyi çok amaçlı WordPress temalarından biridir. Artı SEO ve hız için inşa edilmiştir. Üstüne üstlük, aynı zamanda en uygun fiyatlı çünkü ücretsiz.

Astra, tüm WordPress temalarının sahip olması gereken kullanım kolaylığıyla birlikte gelir, bu nedenle yeni başlayan site sahipleri herhangi bir kodlama bilgisi veya teknik beceri olmadan benzersiz bir web sitesi oluşturabilir.

Önceden oluşturulmuş demo başlangıç ​​siteleri sayesinde, herkesin tamamen işlevsel bir web sitesi kısa sürede çalışır durumda olabilir. Daha çok yönlü bir tema yapmak için Astra, ayrıca, müşteriler için karmaşık siteler kodlamak veya oluşturmak isteyenler için mükemmel bir seçenek haline getiren çok sayıda yerleşik geliştirici işlevselliği ile birlikte gelir..

İster Astra’nın ister Astra Pro’nun ücretsiz sürümünü kullanıyor olun, oluşturmayı planladığınız bir sonraki WordPress sitesi için düşünmeye değer.

% 100 Risksiz Para İade Garantisi! 600.000’den fazla Astra Lovers’a katılın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me