Ľudia si pre svoje webové projekty často vyberajú program WordPress, pretože sa ľahšie používajú a v porovnaní so svojimi náprotivkami si vyžadujú menej technickej odbornosti. Používateľ s obmedzenými alebo žiadnymi znalosťami kódovania môže tiež vytvoriť web pomocou platformy, motívov a doplnkov dostupných pre takmer každú výklenok..


Prevádzka úspešného webu však vyžaduje viac ako len témy a doplnky.

Dôležitosť rýchlosti WordPress sa nedá podceňovať. Predstavte si, že navštevujete web a načítanie trvá pol minúty. Problémy a frustrácia, ktoré môže spôsobiť, sú neznesiteľné. Čo ak váš web WordPress spôsobuje vašim návštevníkom rovnaké problémy a frustráciu?

ako zrýchliť vaše stránky wordpress

Návštevníci, ktorých ste si vytvorili v priebehu času a po tvrdej práci na vytvorení správneho obsahu a dodržiavaní najlepších marketingových postupov. To je všetko v plýtvaní, pretože je veľmi malá šanca, že by sa na vaše stránky niekedy vrátili.

Ak vieme, všetkému ťažkostí a neporiadkom sa dá vyhnúť ako optimalizovať naše stránky WordPress. Optimalizácia môže znieť trochu komplexne a môže to vyvolať dojem, že budete musieť napísať veľa kódu, ale našťastie to tak nie je..

V skutočnosti sme v tomto článku uviedli iba tie metódy, ktoré nevyžadujú žiadne kódovanie ani komplexnosť. Toto sú jednoduché, ale efektívne metódy, ktoré môžu zrýchliť váš web WordPress.

V tomto článku máme v úmysle pokryť nasledujúce techniky, ako môžete zrýchliť web WordPress.

  • Web hosting
  • Ľahký motív
  • caching
  • Kompresia gzip
  • Minifikácia CSS a JS
  • Optimalizácia databázy
  • Optimalizácia obrazu
  • Sieť na doručovanie obsahu (CDN)
  • Osvedčené postupy

Poskytovateľ webhostingu

Pri rozhodovaní, ktorá hostingová spoločnosť sa rozhodne hosťovať vaše stránky, je potrebné veľa zvážiť.

web hosting

Poskytovateľ hostingu, ktorý používate, má obrovský vplyv na celkový výkon webových stránok a v prípade WordPress sa nelíši. Existuje mnoho hostingových spoločností, ktoré ponúkajú optimalizovaný hosting pomocou WordPress, ktorý je vopred nakonfigurovaný na plynulé a rýchle spúšťanie WordPress.

Váš súčasný poskytovateľ zdieľaného hostenia by vám mohol mať neobmedzený priestor a šírku pásma, ale to je iba na papieri. V skutočnosti sa tento neobmedzený priestor a šírka pásma zdieľajú aj so stovkami rôznych stránok, ktorých výsledkom sú pomalé a zraniteľné stránky.

Ak plánujete podnikať v dlhodobom horizonte a nakoniec z neho chcete generovať príjmy, potom utrácajte peniaze za dobrý hosting WordPress ako Cloudways alebo Kinsta, ktorý sa považuje za jeden z najlepších cloud computingu WordPress..

Cloudways tiež ponúka optimalizačný balík kombinovaný s rôznymi vrstvami vyrovnávacej pamäte, ktorý pomáha pri zlepšovaní času načítania stránky; nastavenie optimalizované iba pre WordPress pomocou vynikajúcich nástrojov na ukladanie do vyrovnávacej pamäte (rozoberané ďalej v tomto článku).

Ďalším hľadaným aspektom je umiestnenie vášho dátového centra. Odporúča sa vybrať si dátové centrum bližšie k cieľovému trhu, aby ste predišli oneskoreniu a zvýšili rýchlosť webových stránok.

Použite tému rýchlej a nízkej hmotnosti

Používatelia programu WordPress majú na výber z tisícov tém dostupných na internete. Tieto témy môžu vyzerať ako perfektné pre vaše podnikanie, ale ich inštalácia môže spomaliť vaše webové stránky. Je to preto, že nie všetky témy sú dobre kódované a optimalizované na dosiahnutie najlepšieho výkonu.

Dieťa Témy Genesis StudioPress

Existuje niekoľko rýchlo sa načítajúcich tém WordPress, bezplatných aj platených.

Astra je ľahká téma, ktorá beží hladko a načíta sa rýchlejšie ako väčšina tém. Je to viacúčelová téma, ktorú môžu používať blogeri, agentúry a nezávislí vývojári.

caching

Caching zohráva dôležitú úlohu pri poskytovaní rýchlych stránok WordPress vašim návštevníkom. Tým sa uloží zobrazenie vašich stránok WordPress, aby sa predišlo opakovanému vykresľovaniu pre každého používateľa.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte sa vykonáva na úrovni servera aj klienta. Na úrovni servera môžeme použiť lak na ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre HTTP reverzný proxy. Ďalším nástrojom používaným pri ukladaní do vyrovnávacej pamäte na strane servera je Nginx ktorý sa používa na vyrovnávanie záťaže na zvládanie veľkých dopravných zaťažení.

Dobrý doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress vám môže pomôcť pri implementácii efektívneho mechanizmu ukladania do vyrovnávacej pamäte pre váš web WordPress.

Vánok

Breeze je jedným z populárnych doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, ktorý podporuje všetky hlavné komponenty ukladania do vyrovnávacej pamäte.

Doplnok pre vánok

Je ľahký a podporuje minifikáciu, kompresiu GZIP, vyrovnávaciu pamäť prehliadača, databázu a optimalizáciu atď. Toto je bezplatný doplnok, ktorý si môžete stiahnuť z WordPress.org..

WP Rocket

WP Rocket je široko používaný doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre webové stránky WordPress.

WP Rocket

Doplnok ponúka funkcie ako ukladanie do vyrovnávacej pamäte stránok, kompresia GZIP, ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača, optimalizácia databázy a minifikácia atď..

Kompresia gzip

Pri sťahovaní veľkých priečinkov sme všetci zažili zmenšovanie. Podobný koncept je možné tu tiež uplatniť pomocou kompresie GZIP na vašom webe WordPress.

To znižuje veľkosť súborov vašich webových stránok, ktoré sa načítajú rýchlejšie na konci používateľa. Táto metóda údajne znižuje veľkosť obsahu stránok WordPress o 70%.

Ak chcete použiť kompresiu GZIP v doplnku Breeze, prejdite na doplnky Základné možnosti a začiarknite políčko pred GZIP kompresiou a kliknite na Uložiť zmeny aplikovať zmeny.

Poznámka: Kompresiu Gzip je možné implementovať, iba ak ju podporuje váš server.

Minifikácia CSS a JS

WordPress zvyčajne používa veľa súborov CSS. CSS je hárok so stylingom, ktorý dáva tvaru a farbe rozloženie stránky. Minimalizácia znamená, že sa veľkosť súboru zmenší odstránením medzier a komentárov použitých v čase vývoja, a ak vaše stránky v danom momente nepoužívajú konkrétny CSS, nemalo by sa nazývať.

Ak chcete použiť minifikáciu v aplikácii Breeze, prejdite na stránku ZÁKLADNÉ MOŽNOSTI a začiarknite všetky políčka pre HTML, CSS, JS, Inline JS a Inline CSS.

Okrem minifikácie by sa malo zabrániť aj blokovaniu CSS blokovania vykreslenia. Blokovanie vykreslenia CSS môže spomaliť správne vykreslenie webovej stránky. Tomu zabrániť; použite menší počet súborov CSS a ak je to možné, skúste kombinovať niekoľko súborov v jednom.

Ak chcete použiť zoskupenie vo formáte Breeze, prejdite na stránku POKROČILÉ NASTAVENIA a začiarknite obe políčka pred súbormi skupiny, aby ste umožnili zoskupovanie súborov CSS a JS.

Optimalizácia databázy

V priebehu času sa databáza upcháva nepotrebnými tabuľkami a údajmi z rôznych doplnkov. Tento neporiadok môže spomaliť čas odozvy servera. Pravidelné čistenie databázy môže urýchliť vašu stránku WordPress, pretože bude menej otázok na spustenie a databáza bude menej preplnená..

Ak používate ako modul pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte Breeze, môžete vo vnútri nájsť niekoľko možností na optimalizáciu svojej databázy databázy kartu doplnku. Začiarknutím políčka pred nimi môžete vybrať všetky možnosti alebo vybrať iba vybraté možnosti.

Optimalizácia obrazu

Webové stránky nie sú úplné s obrázkami. Niektorí používajú menej, zatiaľ čo iní používajú veľa obrázkov v závislosti od typu webovej stránky. Obrázky môžu spomaliť webové stránky WordPress, pretože ich načítanie a vykreslenie trvá určitý čas. Na vyriešenie týchto problémov máme k dispozícii skvelé doplnky, ktoré optimalizujú obrázky znížením ich veľkosti a udržaním vysokej kvality.

Kompresia Smush Image

Doteraz známy ako Smush, ide o doplnok na kompresiu obrázkov.

zásuvný modul

Po inštalácii vykoná doplnok automatické skenovanie a začne komprimovať existujúce obrázky použité na vašom webe. Hromadne optimalizuje obrázky a automaticky komprimuje nové obrázky nahrávané na web WordPress.

WP Compress

WP Compress je ďalším skvelým doplnkom na optimalizáciu obrázkov.

doplnok komprimácie wp

Ich pokročilý kompresný mechanizmus má tri úrovne optimalizácie, ktorá vám skutočne ušetrí každý posledný kúsok miesta. Tento doplnok sa veľmi ľahko používa a má tiež možnosti zmeny veľkosti.

Sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Potrebný nástroj najmä pre tie stránky WordPress, ktoré majú globálne publikum. CDN funguje ako ukladanie do vyrovnávacej pamäte a uchováva kópiu svojho webu vo svojej sieti rozšírenej po celom svete. To zaisťuje rýchle doručenie statického aj dynamického obsahu vášho webu aj ľuďom, ktorí prehliadajú ďaleko od umiestnenia hostovaného servera.

CDN má veľa výhod a výber správneho CDN nie je ľahká úloha. Na výber správneho CDN je vhodné skontrolovať jeho výkon v skutočných pracovných scenároch a porovnávanie CDN je najlepším spôsobom, ako to skontrolovať..

Ďalšie osvedčené postupy

Je dobrým zvykom spustiť úplnú kontrolu vášho webu WordPress pomocou akéhokoľvek dobrého bezpečnostného doplnku ako Sucuri alebo MalCare..

Odstráni sa tým škodlivý softvér a chybné skripty, ktoré môžu spôsobiť problémy s výkonom na vašom webe WordPress. Pri inštalácii každého nového doplnku nezabudnite skontrolovať jeho kompatibilitu a poslednú aktualizáciu. Ak ho vývojári často neaktualizujú, skúste hľadať jeho alternatívy.

Skontrolujte, či vaše súčasné nastavenie WordPress nie je zastarané doplnky a témy, pretože môžu spôsobiť problémy s výkonom a bezpečnosťou. Pred každou väčšou aktualizáciou nezabudnite aktualizovať a vykonať úplnú zálohu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me