Spustenie webovej stránky WordPress nie je vo svojej podstate zložité. O programe WordPress je však veľa, čo mnohí vlastníci webových stránok nebudú rozumieť, kým ho nejaký čas nepoužívajú.


Aspoň tak to pre mňa fungovalo.

Ak sa rozhodnete vytvoriť webovú stránku na najpopulárnejšom, najflexibilnejšom a najjednoduchšom systéme správy obsahu na svete (CMS), musíte začať s nápadom. Odtiaľ pochádzajú veci ako:

 • Doménové meno. Nakúpte si názov svojej webovej stránky (tzv. Adresu webovej stránky).
 • Poskytovateľ hostingu. Vyberte poskytovateľa hostingu, ktorý bude hosťovať súbory vašich webových stránok.
 • Inštalácia WordPress. Nainštalujte si WordPress na svoj web. Napríklad program SiteGround zjednodušuje inštaláciu programu WordPress.

Stručne povedané, toto je všetko, čo je potrebné na položenie základov dobrých webových stránok. Ako vlastník webových stránok WordPress však budete musieť doplniť celkový celkový vzhľad svojich stránok témou WordPress a implementovať ďalšie funkcie pomocou doplnkov WordPress..

To niekedy znamená využitie bezplatných tém a doplnkov dostupných pre používateľov systému WordPress

Ale stojí za to používať pluginy WordPress?

Dnes vám poskytnem stručný prehľad o tom, čo je plugin WordPress, kde ich nájdete pre vaše webové stránky, a ako zistiť, či je vhodné bezplatný doplnok použiť.

Čo je doplnok WordPress?

Podľa WordPress Codex ponúkajú doplnky webové stránky, ktoré sú zvyčajne ľahké a flexibilné rozšírené vlastné funkcie, ktoré zodpovedajú individuálnym potrebám vlastníka webových stránok..

Doplnky WordPress sú kúsky softvéru s vlastnými funkciami, ktoré umožňujú novú funkciu na vašom webe alebo umožňujú, aby vaše webové stránky vykonávali určitú funkciu (napríklad pridali kontaktný formulár alebo blokovali spam).

Doplnky WordPress sú napísané v programovacom jazyku PHP a hladko sa integrujú do jadra programu WordPress. Okrem toho uľahčujú vlastníkom webových stránok na všetkých úrovniach pridávanie funkcií na svoje webové stránky bez toho, aby museli porozumieť zložitej povahe kódu..

Zadarmo doplnky WordPress - úložisko WordPressRepozitár WordPress a nájdete veľa bezplatných doplnkov.

V oficiálnom repozitári WordPress je k dispozícii doslova tisíce doplnkov WordPress. V skutočnosti odteraz existujú 51 090 bezplatných doplnkov WordPress, z ktorých si môžete vybrať. Teraz samozrejme už nebudete potrebovať toľko doplnkov na svojej webovej stránke.

Dôvodom je skutočnosť, že veľa doplnkov ponúka veľmi podobné funkcie. Preto musíte urobiť výskum a vybrať ten najlepší pre svoje konkrétne potreby.

Kde nájdete doplnky WordPress

Okrem úložiska WordPress ponúka mnoho trhov tretích strán používateľom bezplatného a prémiového doplnku. Preto je brodenie sa cez tisíce možností a prijímanie rozhodnutí ťažké.

Dobrou správou je, že je tu toľko kvalitných bezplatných doplnkov WordPress, z ktorých si môžete vybrať, že investovanie do prémiového doplnku nie je vždy jedinou možnosťou. V skutočnosti niektoré bezplatné doplnky ďaleko predbiehajú prémiových konkurentov, čo vám umožňuje minúť peniaze inde.

Ale kde je najlepšie miesto na nájdenie bezplatných doplnkov WordPress?

Odpoveď na to nie je ľahká. Zatiaľ čo úložisko WordPress má pre vás veľa možností, existujú aj neuveriteľné spoločnosti a vývojári tretích strán, ktorí poskytujú vlastníkom webových stránok doplnky vysokej kvality WordPress v prémiovej kvalite..

To je dôvod, prečo namiesto uvedenia každého miesta, kde nájdete bezplatný doplnok WordPress, sa s vami podelím o niekoľko tipov, ako zistiť, kedy treba postupovať a nainštalovať bezplatný doplnok WordPress na svoje webové stránky a kedy byť opatrný – bez ohľadu na to, odkiaľ to pochádza.

Tipy na výber bezplatného doplnku WordPress

1. Ak pochádza z úložiska .. Je to dobré

Zadarmo doplnky WordPress - príklady doplnkov WordPress RepositoryK dispozícii sú bezplatné doplnky pre každú potrebu dizajnu a funkčnosti; stačí ich nájsť.

Dobre, viem, že už som povedal, že existujú veľké spoločnosti tretích strán a vývojári doplnkov, ktorí poskytujú majiteľom webových stránok bezplatné vysokokvalitné doplnky. A stále to stojím.

Ak sa však naozaj chcete uistiť, že je váš bezplatný doplnok dobrý, získajte ho z oficiálneho úložiska WordPress. Adresár zásuvných modulov na WordPress.org neumožňuje uvádzať v ňom iba bezplatný doplnok WordPress.

V skutočnosti majú zavedený veľmi prísny skríningový proces určený na ochranu vlastníkov webových stránok pred nafúknutými, zle kódovanými a zraniteľnými doplnkami, ktoré spôsobujú zmätok na webových stránkach..

2. Zaistite kvalitu kódu

Zadarmo WordPress Pluginy - Čistý kódWPMU DEV je spoľahlivý zdroj obsahu a doplnkov WordPress.

To môže byť náročné, ak sa rozhodnete použiť doplnok, ktorý pochádza z iného zdroja ako z adresára doplnkov WordPress. Je to preto, že ktokoľvek môže tvrdiť, že jeho doplnok je „čisto kódovaný“, „bez nadúvania“ a „spoľahlivý na používanie“.

Pravda je, že existujú tony bezplatných doplnkov, ktoré sú nekvalifikovanými vývojármi skúsených doplnkov. Ešte horšie je, že tam sú niektoré, ktoré sú určené na vystavenie vášho webu hackerom a malvéru, čím ohrozujú váš web.

Jedným z najlepších spôsobov, ako zaistiť bezpečné používanie bezplatného doplnku, je urobiť nejaký výskum vývojára doplnkov. Ak má vývojár solídnu prítomnosť v komunite WordPress, prevádzkuje dobre známu webovú stránku WordPress, má dlhoročné skúsenosti s vývojom doplnkov a má sociálny dôkaz od existujúcich používateľov, potom je pravdepodobne bezpečné používať.

3. Skontrolujte štatistiku

Zadarmo WordPress Pluginy - Jetpack ŠtatistikyPopulárny (a bezplatný) doplnok Jetpack sa môže pochváliť viac ako 3 miliónmi aktívnych používateľov.

Existuje niekoľko štatistík, ktoré môžete skontrolovať, pokiaľ ide o výber bezplatného doplnku WordPress pre vaše webové stránky:

 • Naposledy aktualizovaný. Uistite sa, že doplnok bol aktualizovaný približne za posledných 6 mesiacov. Zastarané doplnky môžu obsahovať chyby, vďaka ktorým môže byť váš web zraniteľný. Okrem toho aktualizácia vašej verzie WordPress nemusí fungovať dobre so zastaraným doplnkom.
 • Aktívne inštalácie. Čím viac ľudí tento doplnok aktívne používa, tým je menej pravdepodobné, že spôsobí problémy. Napríklad,
  Yoast má viac ako 3 milióny inštalácií.
 • Verzia WordPress. Rovnako ako pri výbere aktuálneho doplnku je dôležité, aby doplnok dobre fungoval s najaktuálnejšou verziou programu WordPress.
 • hodnotenie. Sociálny dôkaz môže (a možno by mal) ovplyvniť váš výber doplnkov.

Doplnky zadarmo WordPress - Štatistiky Jetpack - HodnoteniaPri výbere bezplatného doplnku by sa mali zohľadniť aj hodnotenia.

4. Vyhľadajte podporu

Zadarmo WordPress Pluginy - Fórum podpory JetpackFórum podpory Jetpacku vždy vyvíja činnosť.

Jednou z vecí, s ktorou bezplatné doplnky nie sú vždy, je podpora. Nakoniec, ak neplatíte za doplnok, neexistuje žiadna povinnosť zo strany vývojára poskytovať akúkoľvek podporu. To však neznamená, že podpora nie je potrebná. Ak máte problémy s doplnkom, je dobré vedieť, že niekto tam vonku pomôže.

Každý vysoko kvalitný doplnok bude mať nejakú podporu. Doplnky zadarmo majú spravidla podporné fórum. Existujú však vývojári doplnkov, ktorí vám pomôžu priamo. Niektoré spoločnosti tretích strán majú navyše podporné tímy, ktoré vám môžu pomôcť, a to aj s ich bezplatnými doplnkami.

5. Otestujte rýchlosť stránok

Bezplatne WordPress Pluginy - Monitorovanie dopytovPomocou doplnku Query Monitor môžete merať účinky bezplatných doplnkov na vašom webe.

S cieľom zabezpečiť, aby bol bezplatný doplnok, ktorý používate na svojich webových stránkach, skutočne ľahký, je dôležité, aby ste zmerali rýchlosť a výkon stránok pred aj po inštalácii a nainštalovali ste ich. Tu je niekoľko skvelých spôsobov, ako to urobiť:

 • Použite online nástroj, ako je Pingdom alebo GTmetrix
 • Použite doplnok Query Monitor
 • Otestujte novú inštaláciu doplnku v testovacom prostredí

Záverečné myšlienky

Nakoniec nie je dôvod, prečo by ste na svojom webe WordPress nemali používať bezplatné doplnky. Toľko spoľahlivých tam poskytuje dostatok funkcií, že by ste nemali platiť utratenú hotovosť za prémiový doplnok „len preto, že“.

Pri inštalácii bezplatného doplnku na vašu webovú stránku by ste však určite mali prijať určité opatrenia. Najmä ak nepochádza z dôveryhodného úložiska WordPress. A aj potom by sa mali zastarané nepodporované doplnky používať opatrne.

Vo všetkých, ak si dáte pozor na moje rady a urobíte svoj výskum, ocitnete sa v arzenáli kvalitných bezplatných doplnkov WordPress, ktoré vyhovujú vašim všetkým potrebám.

Aké máte skúsenosti s používaním bezplatných doplnkov WordPress? Vynechal som rozhodujúci tip na rozhodnutie, či sa má bezplatný doplnok vyplatiť alebo nie? V nasledujúcich poznámkach by som o tom rád počul všetko!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me