6 populārākās WordPress ievainojamības (un kā tās novērst)

WordPress sākotnēji tika uzsākta kā emuāru veidošanas platforma, kas daudz vēlāk kļuva par pilnīgu tīmekļa risinājumu, kāds tas ir šodien, e-komercijas veikaliem, emuāriem, jaunumiem un uzņēmuma līmeņa lietojumprogrammām. Šī WordPress attīstība ienesa daudzas izmaiņas tā kodolā un padarīja to stabilāku un drošāku no iepriekšējām versijām.


Tā kā WordPress ir atvērtā koda platforma, kas nozīmē, ka ikviens var dot ieguldījumu tās galvenajās funkcijās. Šī elastība deva labumu gan izstrādātājiem, kuri izstrādāja motīvus un spraudņus, gan gala lietotājam, kas tos izmanto, lai savām WordPress vietnēm pievienotu funkcionalitāti..

Visizplatītākās WordPress ievainojamības (un kā tās novērst)

Šī atklātība tomēr rada dažus nopietnus jautājumus par platformas drošību, kurus nevar ignorēt. Tas nav pašas sistēmas trūkums, bet drīzāk uz tās izveidotās struktūras un ņemot vērā, cik svarīgi ir WordPress drošības komanda strādāt dienu un nakti, lai nodrošinātu platformas drošību saviem gala lietotājiem.

Jāsaka, ka kā tiešais lietotājs mēs nevaram vienkārši paļauties uz tā noklusējuma drošības mehānismu, jo mēs veicam daudz izmaiņu, mūsu WordPress vietnē instalējot dažādus spraudņus un motīvus, kas var radīt nepilnības, lai hakeri tos izmantotu..

Šajā rakstā mēs izpētīsim dažādus WordPress drošības ievainojamības un iemācīsies izvairīties un novērst tos, lai saglabātu drošību!

WordPress ievainojamības & Drošības jautājumi

Mēs redzēsim katru jautājumu un tā risinājumu pa vienam.

 1. Brutālu spēku uzbrukums
 2. SQL iesmidzināšana
 3. Ļaunprātīga programmatūra
 4. Vietņu skriptu veidošana
 5. DDoS uzbrukums
 6. Vecās WordPress un PHP versijas

1. Brutālu spēku uzbrukums

Lajsmana termiņā, Brutālu spēku uzbrukums ietver vairāku izmēģinājumu un kļūdu pieeju, izmantojot simtiem kombināciju, lai uzminētu pareizo lietotājvārdu vai paroli. Tas tiek darīts, izmantojot jaudīgus algoritmus un vārdnīcas, kas uzminē paroli, izmantojot sava veida kontekstu.

Šāda veida uzbrukumus ir grūti izpildīt, taču tas joprojām ir viens no populārajiem uzbrukumiem, kas tiek izpildīti WordPress vietnēs. Pēc noklusējuma WordPress neliedz lietotājam izmēģināt vairākus neveiksmes mēģinājumus, kas ļauj cilvēkam vai robotam izmēģināt tūkstošiem kombināciju sekundē.

Kā novērst un novērst brutālu spēku uzbrukumus

Izvairīties no brutāla spēka ir diezgan vienkārši. Viss, kas jums jādara, ir izveidot spēcīgu paroli, kurā ietilpst lielie burti, mazie burti, cipari un īpašās rakstzīmes, jo katrai rakstzīmei ir atšķirīgas ASCII vērtības un būtu grūti uzminēt garo un sarežģīto paroli. Neizmantojiet tādu paroli kā johnny123 vai whatsmypassword.

Integrējiet arī divu faktoru autentifikāciju, lai autentificētu lietotājus, kuri divreiz piesakās jūsu vietnē. Divu faktoru autentifikācija ir lielisks spraudnis, ko izmantot.

2. SQL iesmidzināšana

Viens no vecākajiem hakeriem tīmekļa uzlaušanas grāmatā ir ievadot SQL vaicājumus datu bāzes ieviešanai vai pilnīgai iznīcināšanai, izmantojot jebkuru tīmekļa veidlapu vai ievades lauku.

Veiksmīgas ielaušanās gadījumā hakeris var manipulēt ar MySQL datu bāzi un, iespējams, piekļūt jūsu WordPress administratoram vai vienkārši mainīt tā akreditācijas datus, lai radītu papildu zaudējumus. Šo uzbrukumu parasti veic amatieri viduvējiem hakeriem, kuri lielākoties pārbauda savas hakeru iespējas.

Kā novērst un labot SQL iesmidzināšanu

Izmantojot spraudni, jūs varat noteikt, vai jūsu vietne ir kļuvusi par SQL injekcijas upuri vai nē. Lai to pārbaudītu, varat izmantot WPScan vai Sucuri SiteCheck.

Atjauniniet arī savu WordPress, kā arī jebkuru motīvu vai spraudni, kas, jūsuprāt, var radīt problēmas. Pārbaudiet viņu dokumentāciju un apmeklējiet viņu atbalsta forumus, lai ziņotu par šādām problēmām, lai viņi varētu izveidot ielāpu.

3. Ļaunprātīga programmatūra

Ļaunprātīgs kods tiek ievadīts WordPress caur inficētu tēmu, novecojušu spraudni vai skriptu. Šis kods var iegūt datus no jūsu vietnes, kā arī ievietot ļaunprātīgu saturu, kas var palikt nepamanīts tā diskrētā rakstura dēļ.

Ļaunprātīga programmatūra var izraisīt vieglus vai nopietnus zaudējumus, ja ar tiem nedarbojas savlaicīgi. Dažreiz visa WordPress vietne ir jāpārinstalē, jo tā ir ietekmējusi kodolu. Tas var arī palielināt izmaksas jūsu mitināšanas izdevumiem, jo ​​liels datu daudzums tiek pārsūtīts vai tiek mitināts, izmantojot jūsu vietni.

Kā novērst un novērst ļaunprogrammatūru

Parasti ļaunprogrammatūra nonāk caur inficētiem spraudņiem un tukšām tēmām. Motīvus ieteicams lejupielādēt tikai no uzticamiem resursiem, kas nesatur ļaunprātīgu saturu.

Drošības spraudņus, piemēram, Succuri vai WordFence, var izmantot, lai veiktu pilnu skenēšanu un labotu ļaunprātīgu programmatūru. Sliktākajā gadījumā konsultējieties ar WordPress ekspertu.

4. Vietņu skriptu veidošana

Viens no biežākajiem uzbrukumiem ir Vietņu skriptu veidošana, kas pazīstama arī kā XSS uzbrukums. Šāda veida uzbrukumā uzbrucējs ielādē ļaunprātīgu JavaScript kodu, kurš, ielādēts klienta pusē, sāk vākt datus un, iespējams, novirzīt uz citām ļaunprātīgām vietnēm, kas ietekmē lietotāja pieredzi.

Kā novērst un labot vietņu skriptus

Lai izvairītos no šāda veida uzbrukumiem, WordPress vietnē izmanto pareizu datu validāciju. Izmantojiet izejas sanitizāciju, lai pārliecinātos, ka tiek ievietots pareizais datu tips. Var izmantot arī tādus spraudņus kā Prevent XSS ievainojamība.

5. DDoS uzbrukums

Ikviens, kurš ir pārlūkojis netu vai pārvalda vietni, iespējams, ir saskāries ar drausmīgo DDoS uzbrukumu. Izkliedētā pakalpojumu atteikšana (DDoS) ir uzlabota pakalpojumu atteikšanas (DoS) versija, kurā Web serverim tiek iesniegts liels pieprasījumu skaits, kas padara to lēnu un galu galā avarē.

DDoS tiek izpildīts, izmantojot viena avota, bet DDoS ir organizēts uzbrukums, ko izpilda ar vairākām mašīnām visā pasaulē. Katru gadu miljoniem dolāru tiek tērēti šī bēdīgi slavenā tīmekļa drošības uzbrukuma dēļ.

Kā novērst un labot DDoS uzbrukumus

DDoS uzbrukumus ir grūti novērst, izmantojot parastās metodes. Tīmekļa mitinātājiem ir svarīga loma jūsu WordPress vietnes pasargāšanā no šādiem uzbrukumiem. Piemēram, Cloudways pārvaldīts mākoņu mitināšanas pakalpojumu sniedzējs pārvalda servera drošību un atzīmē aizdomīgu visu, pirms tas var radīt kaitējumu klienta vietnei..

Novecojis WordPress & PHP versijas

Novecojušas WordPress versijas ir vairāk pakļauti tam, ka viņus ietekmē drošības draudi. Laika gaitā hakeri atrod veidu, kā izmantot tā kodolu, un galu galā veikt uzbrukumu vietnēm, kurās joprojām tiek izmantotas novecojušas versijas.

Tā paša iemesla dēļ WordPress komanda izlaiž ielāpus un jaunākas versijas ar atjauninātiem drošības mehānismiem. Skriešana vecākas PHP versijas var izraisīt nesaderības problēmas. Tā kā WordPress darbojas PHP, tā pareizai darbībai nepieciešama atjaunināta versija.

Saskaņā ar WordPress oficiālo statistiku 42,6% lietotāju joprojām izmanto dažādas vecākas WordPress versijas.

WordPress versijas statistika

Tā kā tikai 2,3% WordPress vietņu darbojas ar jaunāko PHP versiju 7.2.

php versijas statistika

Kā novērst un novērst novecojušu WordPress & PHP versijas

Šis ir viegls. Jums vienmēr vajadzētu atjaunināt WordPress instalāciju uz jaunāko versiju. Pārliecinieties, ka vienmēr izmantojat jaunāko versiju (atcerieties, ka pirms jaunināšanas vienmēr jāveido dublējums). Runājot par PHP jaunināšanu, tiklīdz esat pārbaudījis savas WordPress vietnes saderību, varat mainīt PHP versiju.

Noslēguma domas!

Mēs iepazināmies ar dažādām WordPress ievainojamībām un to iespējamiem risinājumiem. Ir vērts atzīmēt, ka atjaunināšanai ir būtiska loma WordPress drošības neskartā uzturēšanā. Kad pamanāt kādas neparastas darbības, uzkāpiet uz kāju pirkstiem un sāciet rakt, līdz atrodat problēmu, jo šie drošības riski var radīt zaudējumus tūkstošos USD $.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map