10+ Temat më të mira të WordPress Për Elementor

Elementor është një nga shtojcat më të mira për ndërtimin e faqeve drag and drop për WordPress tani Me këtë shtojcë ju mund të krijoni uebfaqe perfeksionale, të ngarkimit të shpejtë dhe të përgjegjshëm në një çast.


Por të dish se cilat tema atje funksionojnë më mirë me Elementor, mund të jetë e ndërlikuar. Kështu që, ja lista ime e atyre që janë 100% në përputhje me këtë shtojcë ndërtues faqesh.

nëse ti dëshironi që faqja juaj WordPress të dalë e veçantë, keni nevojë për një dizajn që ju ndihmon të dilni.

Edhe pse është e rëndësishme të keni një dizajn në internet që është i ndryshëm nga shumica e blogjeve të tjerë në kamare tuaj, keni nevojë për një temë që mund ta rregulloni në tuaj pa ndonjë njohuri programore .

Por për fat të keq, nëse nuk jeni mirë në kodimin html / css WordPress është i kufizuar për sa i përket përshtatjes së projektimit.

Kjo është ajo ku Elementor vjen për të shpëtuar.

Sepse kjo është një shtojcë ndërtues faqesh që zëvendëson redaktorin themelor të WordPress me një ndërfaqe të thjeshtë zvarritjeje dhe rënieje që ju lejon të krijoni faqe interneti të dizajnuara bukur.

Për t’ju kursyer telashet e humbjes së orëve të kohës tuaj duke kaluar temat e Elementor, unë kam krijuar këtë listë të temave më të mira të Elementor që në të vërtetë punojnë me Elementor.

Contents

10 Temat më të mira të WordPress Për Elementor në vitin 2020

temat më të mira të fjalës elementare

1. Temat e elementeve të gjenerojnëPresën

gjenerojnë tema elementare

 • çmim: Versioni falas dhe një version Premium me më shumë veçori për 49,95 dollarë.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

GeneratePress është korniza gjithëpërfshirëse e temave WordPress që çdo bloger profesionist në internet është duke përdorur ose ka përdorur në të kaluarën.

Shtë një temë e lehtë që peshon nën 30kb. Kjo është më pak se shumica e temave të WordPress atje. Shumica e temave të WordPress vijnë me shumë përmbajtje të fryra që ngadalësojnë faqen tuaj të internetit.

Kjo temë me peshë të lehtë ofron të gjitha tiparet që ju nevojiten për të krijuar çdo lloj të një faqe interneti që dëshironi. Ju mund të përdorni opsionet e personalizimit për të rregulluar faqet sa të doni, përfshirë ndryshimin e tipografisë ose skemës së ngjyrave.

Nëse doni që faqja juaj e internetit të ngarkojë shpejt dhe të punojë pa probleme, kjo është tema për ju. GeneratePress ofron kompatibilitetin e kutisë me pothuajse të gjitha shtojcat e krijuesve të faqeve atje. Po, kjo përfshin Elementor.

Pjesa më e mirë në lidhje me përdorimin e kësaj teme është se ajo punon me Elementor si me çdo ndërtues tjetër faqesh. Pra, nëse vendosni të kaloni në një plugin ndërtues të ri në të ardhmen, mund të siguroheni që kjo temë do të funksionojë me të.

përfitimet:

 • Një nga temat më të shpejta të WordPress në treg. Peshon më pak se 30kb. Shumica e temave vijnë me dhjetëra dhe dhjetëra karakteristika që mund të ngadalësojnë faqen tuaj të internetit. Kjo është një temë me peshë të lehtë që ofron vetëm minimumin që ju nevojitet.
 • Mbështetje për të gjitha shtojcat e ndërtuesve të faqeve WordPress përfshirë Elementor. Kjo temë do të funksionojë edhe nëse kaloni në një tjetër ndërtues faqesh në të ardhmen.
 • Ju lejon të rregulloni pothuajse të gjitha aspektet e dizajnit, përfshirë tipografinë, ngjyrat, etj. Mund të rregulloni gjithçka me Customizer Theme WordPress.
 • Kombinohet me pothuajse të gjitha shtojcat e WordPress.
 • Mbështet RTL dhe është në dispozicion në 20 gjuhë të ndryshme.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

2. Temat e elementeve WP Astra

temat e elementeve astra

 • çmim: Versioni falas dhe një version Pro me më shumë veçori për 59 dollarë.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

Krijuesit e WP Astra e reklamojnë atë si një temë që është bërë për Elementor. Kjo temë është e përkryer për Elementor si ajo është bërë për t’u përdorur me shtojcën Elementor.

Kjo temë vjen me dhjetëra tema në internet që mund të importoni dhe modifikoni duke përdorur Elementor. Me këtë temë, nuk keni nevojë të filloni nga e para. Ju mund të zgjidhni një temë nga biblioteka e tyre e madhe e temave me pamje profesionale dhe të personalizoni të gjitha elementet që ju pëlqejnë.

Ajo vjen me dhjetëra opsione layout për të zgjedhur. Ju mund të çaktivizoni titullin, imazhin e paraqitur ose shiritin anësor në çdo faqe që dëshironi.

WP Astra është një temë pa peshë, pa fryrje që ngarkon shpejt dhe rezultate të larta në të gjitha mjetet e testimit të shpejtësisë së faqes në internet duke përfshirë GTMetrix, Pingdom dhe Google PageSpeed.

Kjo temë është plotësisht e përgjegjshme për celular dhe funksionon pa probleme me pajisje të të gjitha madhësive të ekranit. Ajo gjithashtu vjen me një duzinë opsionesh personalizimi për menunë e celularit.

Me Elementor, ju mund ta rregulloni këtë temë për të parë ashtu siç dëshironi.

përfitimet:

 • E krijuar për ndërtuesin e faqeve Elementor, kjo temë funksionon pa probleme dhe çdo version i ri i kësaj teme testohet me Elementor.
 • Vjen me shumë mundësi të ndryshme paraqitjesh për të zgjedhur.
 • Ofron dhjetra shabllone në faqen e internetit demo që mund të përdorni dhe përshtatni me Elementor.
 • Mbështetje e integruar për WooCommerce. Mund të filloni dyqanin tuaj online.
 • Një temë me peshë të lehtë që është më e vogël se 50kb në madhësi. Rezultate të larta në të gjitha mjetet e testit të shpejtësisë së faqes në internet.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

3. Temat e Elementorit të OceanWP

temat elementare të wp-së të oqeanit

 • çmim: Versioni falas dhe versioni Premium me më shumë shtesa nga 39 dollarë.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

OceanWP mbështet pothuajse të gjithë ndërtuesit e faqeve përfshirë Elementor, Arkitektin e Lulëzojnë, Beaver Builder, dhe shumë më tepër. Kjo temë është plotësisht e përgjegjshme dhe funksionon me të gjitha pajisjet mobile. Ajo vjen me mbështetje të integruar për WooCommerce, kështu që nuk keni nevojë të instaloni një duzinë shtojcash për të filluar një sit të e-commerce.

Kjo temë vjen me dhjetëra demonstrime të bukura, të cilat mund t’i importoni thjesht një klik dhe filloni të personalizoni duke përdorur Elementor ose ndonjë ndërtues tjetër faqesh. Ju lehtë mund të rregulloni çdo faqe në faqen tuaj të internetit me këtë temë. Shtë përkthim i gatshëm dhe mbështet gjuhë RTL.

OceanWP është një temë me shumë qëllime që mund ta rregulloni për ta përdorur në çdo vend që dëshironi. Ju mund të personalizoni çdo element vizual duke përfshirë Tipografinë, ngjyrat, hapësirën, etj. Ju mund të rregulloni gjithçka me një ndërfaqe zvarritjeje dhe rënieje.

përfitimet:

 • Mbështet jo vetëm Elementor, por të gjitha shtojcat e tjera për ndërtues faqesh, duke përfshirë lulëzimin e Arkitektit dhe Beaver Builder.
 • Një temë me shumë qëllime që mund të përdoret në çdo vend. Vjen me dhjetra shabllone demo të personalizueshëm që mund të importoni dhe modifikoni për të bërë tuajin.
 • E ndërtuar me shpejtësi në mendje, kjo temë shënon lart në të gjitha mjetet e testimit të shpejtësisë.
 • Ofron mbështetje të plotë për WooCommerce.
 • Ka mbi 1500 komente në depo teme të WordPress.org.
 • Një temë e përgjegjshme që duket mirë në të gjitha pajisjet.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

4. Tema e Elementorit Hestia

temë teme hestia elementor

 • çmim: Versioni falas dhe versioni Pro për 98 dollarë.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

ThemeIsle’s Hestia është a temë që është bërë për Elementor. Ju mund të jeni të sigurt se të gjitha versionet më të reja të kësaj teme do të funksionojnë pa probleme me Elementor. Ajo vjen me dhjetra shabllone të faqeve për të zgjedhur, duke përfshirë modelet e faqeve të lansimit të Aplikacionit Mobile, për faqet dhe faqet e çmimeve. Ju mund të krijoni çdo lloj uebsajti që dëshironi me këtë temë.

Për dallim nga shumica e temave, Hestia ofron kanavacë me gjerësi të plotë, të cilat mund t’i ndryshoni megjithatë për të krijuar llojin e dizajnit që dëshironi. Jo vetëm kaq, ju duhet të zgjidhni cilat elemente dëshironi të tregoni / fshihni në faqet individuale. Mund të anashkaloni cilësimet e faqeve globale në secilën faqe individuale.

Kjo temë është plotësisht në përputhje me WooCommerce dhe ofron modele të gatshme që mund t’i importoni me vetëm një klik. Ju mund të zgjidhni midis shumë stileve të ndryshme të paraqitjeve në dispozicion për listën tuaj të blogut dhe postimet individuale të blogut. Ju mund të vendosni të fshehni shiritin anësor në postimet në blog ku dëshironi një mjedis leximi pa shpërqendrim.

përfitimet:

 • Një bibliotekë e madhe modelesh të gatshme për të zgjedhur, duke përfshirë modele të gatshme WooCommerce. Ju mund t’i rregulloni këto shabllone për t’iu përshtatur nevojave tuaja të projektimit.
 • Opsione të shumta paraqitjesh për të zgjedhur për të gjitha faqet tuaja dhe postimet në blog. Refuzoni lehtësisht cilësimet globale në faqe individuale.
 • Punon pa probleme me Elementor pasi kjo temë është bërë për shtojcën.
 • Kjo temë është e optimizuar për shpejtësinë e ngarkimit dhe funksionon me të gjitha shtojcat e caching si W3 Total Cache.
 • Rregulloni të gjitha elementet e dizajnit nga Fonts to Button Colors.
 • Përkthim i gatshëm dhe mbështet gjuhë RTL.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

5. Tema e Elementorit Centaurus

temë e elementit centaurus

 • çmim: 59 dollarë.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

Centaurus është një temë me shumë qëllime për WordPress që ofron një dizajn të pastër, minimal. Edhe pse dizajni është minimal, do t’ju ndihmojë të qëndroni në këmbë. Kjo temë vjen me dhjetra shabllone për të zgjedhur nga ato që mund të përdorni për të krijuar çdo lloj uebfaqeje, përfshirë një sit të eCommerce ose një portofol krijues.

Ju mund të rregulloni të gjitha aspektet e dizajnit të kësaj teme duke përdorur Customizer Theme WordPress. Kjo temë ofron fund 500 mundësi të ndryshme personalizimi që mund të shkulni pa prekur një rresht të vetëm kodesh. Kjo temë luan mirë me Elementor dhe ndërtuesit e faqeve të tjera. Ajo ofron mbështetje e plotë për të gjitha tiparet që Elementor duhet të ofrojë.

Centaurus vjen me premium Revolution Slider i cili është një nga shtojcat më të mira të shiritave në treg. Ajo gjithashtu ofron mbështetje jashtë kutisë për WooCommerce, kështu që ju lehtë mund të krijoni një dyqan online dhe ta rregulloni sa më shumë që ju pëlqen..

Pjesa më e mirë e kësaj teme është modeli i tij minimal, i pastër. Për dallim nga shumica e temave që janë të grumbulluara me një mijë elementë, kjo temë veçohet me modelin e saj minimal të gjerë.

përfitimet:

 • Shumë opsione të ndryshme paraqitjesh për të zgjedhur për faqet dhe postimet tuaja.
 • Dhjetra shabllone të ndryshëm për t’ju ndihmuar të krijoni një faqe interneti perfekte. Ju mund të përdorni shabllonet për të krijuar një sit të e-commerce, një portofol ose një blog personal.
 • Dizajni minimal është i pastër dhe i gjerë për t’ju ndihmuar të qëndroni në këmbë.
 • Mbështetje e plotë për të gjitha tiparet e Elementor.
 • Mbi 500 opsione të ndryshme të personalizimit, ju mund të shkulni për të ndryshuar modelin që i përshtatet stilit tuaj ose markës.
 • Mbështetja e integruar për WooCommerce ju lejon të filloni një sit të tregtisë elektronike me vetëm disa klikime.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

6. Tema e Elementorit Arteon

temë arteon elementor

 • çmim: 59 dollarë.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

Arteon reklamon veten si Theme Ultimate WordPress. Ajo vjen me modele të ndryshme të faqes kryesore për të zgjedhur, në varësi të biznesit tuaj. Pavarësisht nëse drejtoni një dyqan në internet këpucësh prej një milion dollarësh ose një biznes të thjeshtë projektuesi të pavarur, kjo temë ka modelin e përsosur për ju.

Kjo temë vjen me modele të bukura të dizajnuara profesionalisht që mund të përdorni për të krijuar faqe që veçohen. Ajo ofron një dizajn minimal që është i përsosur për krijimin e një siti portofoli. Ju duhet të zgjidhni nga tema të shumta të portofolit që lehtë mund t’i përshtatni për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Kjo temë gjithashtu ofron shabllone të bukura për krijimin e një dyqani në internet. Ajo vjen me mbështetje të plotë për WooCommerce për t’ju ndihmuar të krijoni një dyqan të tregtisë me vela të qetë.
Arteon është në përputhje me Elementor dhe ju lejon të krijoni çdo lloj faqe që dëshironi.

Ju mund të përdorni Elementor për të krijuar faqe ulje ose një faqe themelore rreth saj. Ju gjithashtu merrni qindra opsione të personalizimit që ju lejojnë të përshtatni gjithçka nga typografia në butonat e ngjyrave deri në gjerësinë e planifikimit.

përfitimet:

 • Një temë plotësisht e përgjegjshme që funksionon me të gjitha llojet e pajisjeve pa marrë parasysh madhësinë e ekranit.
 • Vjen me mbështetje për WooCommerce dhe ofron dhjetra modele të dizajnuara bukur për dyqanet në internet.
 • Mbi 500 opsione të personalizuara për të shkulur në hartimin e temës. Ju mund të zgjidhni nga mbi 600 shkronja falas nga fontet e Google për t’u përdorur në faqen tuaj të internetit.
 • Vjen me shtojcën premium Revolution Slider WordPress.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

7. Tema e elementeve Qudos

temë e elementeve qudos

 • çmim: 59 dollarë.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

Qudos është një temë me shumë qëllime WordPress që ofron një plan urbanistik të bukur me një faqe.

Ajo vjen me shumë lloje të ndryshme të paraqitjeve, përfshirë 3 paraqitje në blog dhe 8 paraqitje të portofolit. Kjo temë është më e mira për krijimin e një siti portofoli për veten ose kompaninë tuaj. Ajo vjen me shumë modele të ndryshme të faqeve me përmbajtje të bukura duke përfshirë Rreth Page, Faqja e Misionit dhe Faqja e Kontaktit.

Qudos vjen me mbështetje e plotë për Elementor për t’ju lejuar të hartoni faqet tuaja me një ndërfaqe të thjeshtë tërheqje dhe lëshimi. Me Elementor, ju mund të krijoni çdo lloj modeli që dëshironi me qindra elementë të ndryshëm që mund të zgjidhni.

Ajo ofron shumë mundësi për paraqitjen për krijimin e një dyqani eCommerce dhe ofron mbështetje të integruar për WooCommerce. Ju nuk keni nevojë për ndonjë shtesë shtesë për të krijuar një dyqan në internet me këtë temë.

përfitimet:

 • E përkryer për krijimin e një siti portofoli ose një faqe agjensie ose një faqe produkti.
 • Ofron një plan urbanistik të pastër, minimal me një faqe për faqen kryesore. Dizajni është unik dhe do t’ju ndihmojë të dalloheni.
 • 8 paraqitje të ndryshme të portofolit për të zgjedhur nga një sit i portofolit.
 • Mbështetje e plotë për WooCommerce me një numër modelesh të dyqaneve online për të zgjedhur.
 • Mbështetje për të gjitha tiparet e ofruara nga Elementor.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

8. Tema e vetë elementëve

tema e vetë elementarit

 • çmim: 59 dollarë.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

Selfer është tema e përsosur për krijimin e një siti personal. Pavarësisht nëse dëshironi të krijoni një blog personal ose një sit krijues të portofolit për punën tuaj, kjo temë ka të gjitha tiparet që ju nevojiten.

Dizajni i tij profesional ju ndihmon të dalloheni dhe të vijë me shumë mundësi të ndryshme paraqitjesh për të zgjedhur. Ju merrni shumë mundësi të ndryshme paraqitjesh për faqen kryesore për të zgjedhur dhe rregulluar. Ju mund të përdorni ndërtuesin e faqeve Elementor ose Customizer Theme WordPress për të rregulluar faqet e kësaj teme.

Kjo temë është në përputhje me Elementor dhe vjen me mbi 18 pajisje të ndryshme për Elementor. Ajo ofron një dizajn të parë celular që funksionon dhe duket i shkëlqyeshëm në të gjitha madhësitë e ekranit. Kjo temë është projektuar për shpejtësi dhe si e tillë rezultatet e larta në të gjitha mjetet e testimit të shpejtësisë.

përfitimet:

 • Një temë e pastër, minimale e portofolit që ofron qindra mundësi të ndryshme personalizimi.
 • Dizajn i bukur i seksionit të portofolit për të shfaqur punën tuaj krijuese.
 • Mbështetja e plotë për Elementor ju lejon të rregulloni dhe krijoni çdo lloj faqe që dëshironi.
 • Tema e gatshme për GDPR.
 • Një dizajn i përgjegjshëm, i parë mobil që duket i shkëlqyeshëm në të gjitha pajisjet.
 • Shtoni ose hiqni me lehtësi artikujt nga portofoli juaj me vetëm disa klikime.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

9. Tema Ashe Free Elementor

Tema Ashe Falas Elementor

 • çmim: Falas.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

Ashe është një nga shumë temat e rekomanduara zyrtarisht nga faqja e internetit e Elementor. Kjo temë ofron mbështetje të plotë për Elementor dhe të gjitha tiparet e ofruara nga shtojca. Ajo ofron një dizajn të thjeshtë blogu me një skemë themelore ngjyrash që mund ta personalizoni me Customizer Theme WordPress.

Ju lehtë mund të rregulloni ngjyrat dhe tipografinë e kësaj teme me disa klikime. Kjo temë ju lejon të zgjidhni nga 800+ fontet e lira të Google. Ajo gjithashtu ofron mundësi të përparuara të personalizimit si për postimet ashtu edhe për faqet.

Ai mbështet shumë lloje të ndryshme të formateve të postimit dhe ofron një shirit opsional ngjitës të ngjitur. Ashe vjen me mbështetje të plotë për WooCommerce duke e bërë super të lehtë krijimin e një dyqani të bukur në internet.

përfitimet:

 • Një version falas i kësaj teme është në dispozicion që ofron më pak karakteristika sesa versioni premium.
 • Mbështetje e plotë për Elementor dhe shumë karakteristika të ndryshme personalizimi të ofruara nga shtojca.
 • Përkthim i gatshëm dhe mbështetje RTL në dispozicion.
 • 14 shabllone të integruar që mund t’i përshtatni me Përshtatësin e Temës WordPress.
 • Ju lejon të rregulloni stilet e tipografisë dhe të zgjidhni nga mbi 800 Fonts Google falas.
 • Shumë opsione të ndryshme të paraqitjes.
 • Mbështetje e plotë për WooCommerce dhe modelet për të zgjedhur.
 • Lundrim ngjitës që lëviz me përdoruesin që mund të çaktivizoni nga Customizer Theme WordPress.
 • Rekomandohet zyrtarisht nga faqja e internetit e shtojcave për ndërtuesit e faqeve Elementor.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

10. Tema e Elementorit Falas Zakra

temë pa pagesë zakra elementor

 • çmim: Falas.
 • E pajtueshme me Elementor: Po

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

Zakra është një temë shumë qëllimesh e ofruar nga ThemeGrill. Ajo vjen me mbi 10 shabllone të ndryshme për të zgjedhur nga faqja juaj e internetit. Ajo ofron mbështetje të plotë si për ndërtuesit e faqeve Elementor ashtu dhe për Gutenberg. Ju mund të kaloni midis të dyve për të rregulluar modelin e postimeve dhe faqeve tuaja. Kjo temë është në përputhje me GDPR pasi nuk ruan asnjë të dhënë të përdoruesit.

Zakra ofron shumë mundësi të ndryshme të personalizimit që mund të shkulni duke përdorur Përshtatësin e Temës WordPress. Ju mund të rregulloni gjithçka nga skema e ngjyrave dhe stilet e header. Ju gjithashtu mund të rregulloni stilet e tipografisë, duke përfshirë madhësinë e fontit, lartësinë e linjës dhe opsionet e tjera.

Mbi 7 zona të ndryshme widget për të zgjedhur. Ju duhet të zgjidhni nga shumë opsione të ndryshme të paraqitjes, duke përfshirë gjerësinë e plotë, shiritin e djathtë dhe asnjë shirit anësor.

përfitimet:

 • Ju mund të rregulloni pothuajse të gjitha aspektet e hartimit të kësaj teme.
 • Vjen me mbështetje të plotë për ndërtuesin e faqeve Elementor dhe rekomandohet zyrtarisht nga faqja e internetit e shtojcës.
 • Ofron shumë mundësi të ndryshme paraqitjesh për të zgjedhur duke përfshirë paraqitjet me gjerësi të plotë dhe pa asnjë planifikim të shiritit anësor. Ajo gjithashtu ofron 7 zona widget ku mund të vendosni pajisje shtesë.
 • Përkthimi është i gatshëm dhe vjen me mbështetje për gjuhët RTL.
 • Ju mund të rregulloni tipografinë dhe skemat e ngjyrave lehtësisht duke përdorur Customizer Theme WordPress.
 • GDPR në përputhje si tema në vetvete nuk ruan të dhëna të përdoruesit.

Më shumë informacion / shkarko Demo Live

Farë është Elementor

Elementor është shtojca e 10-të më e përdorur WordPress në internet. Përdoret nga pak më pak se 1 milion faqe në internet; që ndoshta përfshin konkurrencën tuaj.

It’sshtë një shtojcë e thjeshtë por e fuqishme për ndërtues faqesh që ju ndihmon jo vetëm të rregulloni faqet e faqes tuaj të internetit, por edhe t’i dizajnoni ato sidoqoftë që dëshironi.

çfarë është elementari

Me Elementor, ju mund të krijoni çdo lloj të projektimit të faqeve që dëshironi.

Pjesa me e mire?

Ju e bëni atë duke përdorur një ndërfaqe zvarritëse dhe rënie.

Për të hartuar një faqe, gjithçka që duhet të bëni është tërheqja e elementeve dhe heqja e tyre në faqe.

Pavarësisht nëse dëshironi të krijoni një faqe të bukur Rrethin ose një faqe të përparuar të gjenerimit të plumbit për të marrë më shumë pajtimtarë, Elementor ofron të gjitha mjetet që ju nevojiten.

Për dallim nga shumica e ndërtuesve të tjerë të faqeve në treg, Elementor ofron një platformë gjithëpërfshirëse për të menaxhuar faqet e faqes tuaj të internetit.

Ju nuk keni nevojë për një plugin të veçantë për të krijuar një faqe kontakti ose një faqe ulje. Ju mund t’i bëni të gjitha me Elementor.

Gjëja më e mirë që më pëlqen në lidhje me Elementor është se ajo nuk kërkon ndonjë njohuri-programimi. Ju mund të ndërtoni faqe të bukura vetë, pa shkruar një linjë të vetme kodesh.

Nëse ndodh të dini se si të shkruani kod, mund të përdorni njohuritë tuaja për të krijuar faqe sa më të avancuara.

Pse keni nevojë për element

Nëse sapo po filloni, është shumë e vështirë të fitoni një themel. Të gjitha tregjet dhe niches në internet po bëhen gjithnjë e më të ngopura nga dita.

Të gjithë po publikojnë të njëjtat këshilla dhe këshilla të vjetra. Nëse dëshironi që blogu juaj të dalë në pah, ju duhet një model që është më i mirë se të tjerët në kamare.

Ju nuk keni nevojë të jeni një dizajnues fitues i çmimeve për të krijuar një dizajn profesional në kërkim. Thjesht ju duhen mjetet e duhura.

Hyni në Elementor.

Është Plugin ndërtues faqesh WordPress të ëndrrave tuaja. Kjo ju ndihmon të krijoni të gjitha llojet e faqeve në faqen tuaj të internetit. Pavarësisht nëse dëshironi të krijoni një faqe kontakti ose dëshironi të krijoni një faqe të përparuar të shitjeve, Elementor ju ka mbuluar.

Me Elementor, krijimi i një faqe në kërkim të bukur është fjalë për fjalë aq e lehtë sa elementët zvarritës dhe hedhja e tyre në faqe. Pjesa më e mirë është që ju të mund të krijoni faqe në kërkim profesional pa shkruar një linjë të vetme kodesh.

Pse të zgjidhni një temë WordPress që është në përputhje me Elementor?

Elementor punon me të gjitha temat e WordPress.

por..

..nëse doni që Elementor të punojë pa probleme, ju duhet një temë që është në përputhje me Elementor.

Në fund të fundit, ju nuk dëshironi që faqja juaj e shitjeve të ndalojë së punuari ditën e nisjes, apo jo?

Shumica e temave atje reklamojnë se ato janë në përputhje me Elementor.

të cilat temat funksionojnë më së miri me elementorinhttps://docs.elementor.com/article/78-themes

Por e vërteta është se shumica e tyre nuk janë. Shumica e autorëve të temave thjesht provojnë temat e tyre për disa sekonda me Elementor dhe etiketojnë temat e tyre si “Elementor Compatible”

Por kjo nuk mund të ishte larg së vërtetës.

Shumica e temave nuk funksionojnë jashtë kutisë me Elementor.

përfundim

Të gjitha temat në këtë listë ofrojnë mbështetje nga kutia për Elementor.

Pavarësisht nëse doni të ndërtoni një faqe në internet për një lokal kafeje lokale ose një faqe portofoli për punën tuaj krijuese, do të gjeni temën e duhur në këtë grup.

Nëse jeni duke kërkuar një temë në kërkim profesional për fillimin e një faqe portofoli, ju rekomandoj të shkoni me të Selfer ose Quodos. Të dy ofrojnë paraqitje të bukura për krijimin e një portofoli që qëndron jashtë dhe të dy ofrojnë një dizajn të përgjegjshëm që do të funksionojë në të gjitha pajisjet.

Nëse doni të shisni një produkt në internet, shkoni me ose GeneratePress ose OceanWP. Të dy ofrojnë shumë mundësi të ndryshme paraqitjesh dhe shabllone faqesh për të zgjedhur. Ju gjithashtu merrni qindra mundësi të ndryshme të personalizimit që mund të përdorni për të personalizuar modelin pa prekur një rresht të vetëm kodi.

Sido që të jetë lloji i faqes në internet që dëshironi të ndërtoni, të gjitha këto tema të Elementor WordPress do të funksionojnë për ju. Të gjithë ata ofrojnë qindra shabllone që lehtë mund t’i përshtatni për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map