Yoast SEO installimine ja konfigureerimine: ideaalsed ja soovitatavad seaded

Liiklus on mis tahes veebiettevõtte elujõud. Mida rohkem liiklust teil on, seda rohkem tulu saate. Ehkki oma veebisaidile liikluse suurendamiseks on kümneid erinevaid võimalusi, SEO on kõige tõhusam. See õpetus näitab teile (parimate ja soovitatud seadete abil).


Kui teie WordPressi veebisait on optimeeritud, kasutades Pärmi SEO, võite iga päev tasuta vastu võtta sõna otseses mõttes tuhandeid sihitud külastajaid, kes on valmis ostma seda, mida müüte.

kuidas installida ja häälestada pärmi SEO - soovitatud sätted

Enne kui sukelduda, vaatame kiiresti, miks SEO on nii oluline.

Iga turundaja ja ettevõtte omanik unistab sellise hulga tasuta külastajate saamisest orgaanilisest otsingust.

Kuid siin on asi:

Sinna jõudmine on keeruline ja see nõuab palju SEO tööd. Peate hakkama saama nii lehe- kui ka lehevälise SEO-ga.

Paljud inimesed unustavad selle tähtsuse hea lehel olev SEO. Kuid uskuge mind, see on sama oluline kui leheväline SEO taktika, näiteks linkiehitus.

Lehepõhine SEO aitab Google’il teada saada, mis teie sisus on ja märksõnu, mida proovite sihtida.

Nüüd, lehel olev SEO kõlab lihtsalt pinnal, kuid palju on tagaplaanil.

See pole sugugi nii lihtne, kui lisate pealkirjale paar märksõna ja piserdate samu märksõnu kümmekond korda sisule.

See on see, mida enamik inimesi usub, et lehel SEO on seotud. Kuid selles on veel palju muud. Rohkem kui ise ilmselt hakkama saate.

Kuigi WordPressi out-the-box on optimeeritud selliste otsingumootorite jaoks nagu Google, puudub sellel endiselt palju funktsioone, mida vajate oma saidi täielikuks optimeerimiseks otsingumootorite jaoks.

Näiteks ei paku WordPress sisseehitatud viisi teie postituste ja lehtede metakirjelduse muutmiseks.

See on koht, kus Yoast SEO plugin WordPressile tuleb appi.

Yoast on tasuta WordPressi pistikprogramm , mis tegeleb kogu lehel oleva SEO tehnilise osaga, nii et saate keskenduda sellele, milles olete kõige parem, luues suurepärast sisu.

Selles Pärmi SEO õpetus, Juhendan teid WordPress SEO installimise ja seadistamise lihtsa protsessi kaudu Yoasti pistikprogrammi abil.

Sageli küsitakse minult, millised on Yoasti parimad ja soovitatavad seaded. See on täpne protsess ja konfiguratsiooniseaded, mida kasutan igal minu loodud veebisaidil. Niisiis, kui olete selleks valmis, sukeldugem sisse.

Mis on pärmi SEO

pärmi seo WordPressi plugin

Yoast SEO on tasuta WordPressi pistikprogramm lõi Joost De Valk, mis aitab teil oma veebisaiti otsingumootoritele optimeerida, ilma et kirjutaksite ühte koodirida.

Pistikprogrammil on vähemalt viis miljonit installimist, viietärnine hinnang ja see haldab kõike alates teie saidi metaandmete genereerimisest, XML-i saidiplaanist, riivsaiast kuni ümbersuunamiste haldamiseni.

Ühesõnaga, Yoast muudab SEO lihtsaks ja kõigile hõlpsaks.

See mitte ainult ei aita teil oma saiti optimeerida selliste otsingumootorite jaoks nagu Google, vaid aitab teil parandada ka oma saidi sisu kvaliteeti.

Pärmi SEO on terviklahendus. Ja ilma Yoast SEOta peate oma saidi otsingumootorite täielikuks optimeerimiseks installima üle tosina pistikprogrammi.

Yoast SEO pistikprogrammi installimine

Pistikprogrammi installimine on ülikerge protsess ja see ei võta üle ühe minuti.

Esiteks logige sisse oma WordPressi saidi juhtpaneelile. Liikuge nüüd pistikprogrammide juurde -> Lisa uus:

Lisage uus pistikprogramm

Nüüd kasutage otsingukasti, et otsida „Yoast SEO”:

Otsi pärmi SEO

Installimisprotsessi alustamiseks klõpsake esimesel tulemusel installinupul:

installima pärmi SEO plugin

Kui pistikprogramm on installitud, klõpsake pistikprogrammi aktiveerimiseks nuppu Aktiveeri:

aktiveeri pärmi SEO plugin

See selleks.

Installisite just oma WordPressi saidile Yoast SEO pistikprogrammi. Yay!

Nüüd, kui olete selle oma saidile installinud, saame alustada selle seadistamist.

Järgmistes jaotistes käsitlen üksikasjalikult SEO plugina iga osa seadistamist.

Pärmi SEO armatuurlaud

Kui olete pistikprogrammi installinud, näete oma WordPressi administraatori külgribal uut menüüelementi:

pärmi seo menüü

Seadistamisprotsessi alustamiseks klõpsake oma administraatori külgribal SEO menüü üksusel. See viib teid Yoast SEO armatuurlauale:

pärmi seo plugina armatuurlaud

Yoast SEO pistikprogrammi juhtpaneeli lehel näete kahte lahtrit:

pärmiteated

Esimene neist on teile teavitamiseks kõigist SEO probleemidest. Kui pistikprogramm tuvastab probleeme teie saidi SEOga, kuvatakse need selles kastis.

Teine kast on teatiste jaoks. Need teatised aitavad teil pistikprogrammi paremini konfigureerida.

Yoast SEO pistikprogrammi põhikonfiguratsioon

Enne kui ma saan selle pistikprogrammi täpsematesse sätetesse sukelduda, peame konfigureerima põhilised valikud. Õpiku selles osas juhendan teid kõigil Yoast SEO armatuurlaua vahekaartidel.

Armatuurlaual on 3 vahekaarti:

pärmi pistikprogrammi vahekaardid

Pärdi funktsioonide vahekaart

Sellel vahekaardil on 8 funktsiooni (mida saate sisse / välja lülitada):

sakk pärmi funktsioonid

 1. SEO analüüs: SEO analüüs pakub soovitusi teie teksti SEO täiustamiseks.
 2. Loetavuse analüüs: Loetavuse analüüs pakub soovitusi teksti struktuuri ja stiili parandamiseks. Sa tahad seda jätkata. See aitab palju teie sisu kvaliteedi parandamisel.
 3. Nurgakivi sisu: Nurgakivi sisu funktsioon võimaldab teil oma veebisaidil nurgakivi sisu märgistada ja filtreerida. Kui soovite nurgakivi sisu märkida ja filtreerida (selle kohta lisateavet leiate hilisemas jaotises), peate selle valiku lubama
 4. Tekstilingi loendur: Yoast SEO peab arvestama kõigi teie veebisaidi avalike linkidega, et pakkuda paremaid soovitusi märksõna ankurtekstide kohta.
 5. XML-saidiplaanid: Luba XML-i saidiplaanid, mille Yoast SEO loob (XML-saidikaartide kohta leiate allpool).
 6. Ryte integreerimine: Ryte kontrollib kord nädalas, kas teie sait on endiselt otsimootorite poolt indekseeritav ja Yoast SEO teatab teile, kui see pole nii.
 7. Administraatori riba menüü: Lisab administraatori ribale menüü kasulike otseteedega Yoast SEO sätetele ja märksõnade uurimise tööriistadele.
 8. Turvalisus: autoritele täpsemad seaded puuduvad: Yoast SEO metaboksi täpsustatud jaotis võimaldab kasutajal eemaldada otsingutulemustes postitusi või muuta kanoonikat. Need on asjad, mida te ei soovi, et ükski autor teeks. Sellepärast saavad seda vaikimisi teha ainult toimetajad ja administraatorid. Sees olekus „Väljas” võimaldab kõigil kasutajatel neid sätteid muuta.

Küsimärgi klõpsamine annab funktsiooni kohta rohkem teavet. Kui olete SEO algaja, siis soovitan teil kõik need valikud lubada.

Yoast Webmaster Tools

pärmi veebimeistri tööriistade vahekaart

See vahekaart aitab teil veebisaidi omandiõigust Google’i ja muude otsingumootori veebimeistri tööriistade abil hõlpsalt kontrollida. See funktsioon lisab teie avalehele kinnituse meta-sildi. Järgige linke erinevatele veebimeistri tööriistadele ja otsige kontrollkoodi saamiseks juhiseid metasildi kinnitusmeetodi kohta.

Mis on veebimeistri tööriistad?

Kõik suuremad otsingumootorid pakuvad veebisaidi omanikele tasuta tööriistu oma veebisaidi otsinguandmete uurimiseks. Mõelge sellele kui Google Analyticsile, vaid otsingule.

Hilisemas jaotises käsitlen seda, kuidas selle vahekaardi abil teie saiti kontrollida. Kui olete oma saidi juba kasutatava Webmaster Toolsi abil kinnitanud, võite need üksikasjad tühjaks jätta. Kontrollimine on vaid ühekordne protsess.

Seadistusviisardi kasutamine (valikuline)

Pärmi seadistamise viisard on plugina konfigureerimise lihtsaim viis. Seadistusviisardi kasutamisel palutakse teil esitada lihtsate küsimuste komplekt, mis konfigureerib pistikprogrammi automaatselt teie jaoks.

Ehkki see pole plugina konfigureerimise parim viis, kuna see ei võimalda teil kõiki sätteid muuta, on see kõige lihtsam viis. Niisiis, kui te pole huvitatud oma käte määrdumisest, on see väljapääs.

Seadistusviisardi kasutamiseks valige WordPressi armatuurlaua administraatori külgribalt menüü SEO. Nüüd liikuge vahekaardile Üldine ja klõpsake nuppu „Ava seadistusviisard”:

pärmi seadistamise viisard

Tervituskuva

Nüüd näete konfiguratsiooniviisari tervituskuva. Seadistusviisardi käivitamiseks klõpsake lillat konfiguratsiooninuppu:

pärmi võlur

2. samm

Nüüd valige keskkonnana Tootmine, kuna see on elav sait:

pärmi seaded

3. samm

Nüüd, 3. etapis, peate valima saidi tüübi.

Valige oma saidile kõige sobivam sait. See aitab Yoast SEO-l teie saiditüübi sätteid paremini konfigureerida:

3. sammu seaded

4. samm

4. sammus valige, kas teie veebisait puudutab ettevõtet või isikut.

Kui haldate isiklikku saiti, valige Isik. Pärast seda sisestage oma või oma ettevõtte nimi ja klõpsake järgmist nuppu:

4. sammu seaded

5. samm

Nüüd on 5. etapi sotsiaalsed profiilid valikulised, nii et võite need lihtsalt tühjaks jätta, kui te ei soovi oma sotsiaalseid profiile oma ajaveebiga linkida:

pärmi sotsiaalsed profiilid

6. samm

Sammus 6 peate vaid valima postitustüübid, mida soovite Google’ile (mitte kasutajatele) nähtavaks teha. Te soovite jätta postitused ja lehed nähtavaks..

Lülitage meediumipostituse tüübi nähtavuseks Varjatud, kui te ei tea, mida teete:

yoast post nähtavust

7. samm

Selles sammus valige nüüd Jah, ainult siis, kui teie saidil on mitu autorit. Kui see on isiklik sait, valige vastuseks Ei:

pärmi autorid

8. samm (valikuline)

Kui olete huvitatud Yoast SEO ühendamisest Google’i otsingukonsooliga, klõpsake nuppu Hangi Google’i autoriseerimiskood:

yoast google'i otsingukonsool

Kui olete seda teinud, avaneb hüpik, kus küsitakse luba Yoast SEO-i juurdepääsu saamiseks teie otsingukonsooli andmetele.

Kui õigused on lubatud, näete koodiga sisestuskasti, kopeerige see ja kleepige suure lilla autoriseerimisnupu all olevasse kasti ja klõpsake valikul Autentimine.

9. samm

Kõik, mida peate tegema, on sisestada oma veebisaidi nimi ja seejärel valida pealkirja eraldaja. Valitud pealkirjade eraldajat kasutatakse vaikimisi:

pärmi pealkirjade eraldajad

12. samm

Samm 10 ja 11 on valikulised. Jätke need lihtsalt vahele ja vajutage konfiguratsiooniviisardi sulgemiseks 12. sammus nuppu Sule:

pärmi seo plugin

Veebimeistri tööriistade kinnitamine Google’i otsingukonsooli abil

Google Search Console’i ​​registreerumisel palutakse teil kinnitada oma veebisaidi omandiõigust. Kui te pole veebiarendaja, võib veebisaidi kinnitamine olla keeruline ülesanne.

Kuid Yoast SEO abil saate seda teha vaid mõne sekundiga.

Seda saate teha järgmiselt.

Kui registreerute Google’i otsingukonsooli ja lisate oma esimese saidi, näete järgmist ekraani:

pärmi seo kontrollimine

Nüüd valige HTML-i kinnituskoodi nägemiseks HTML-i märgistamisviis.

Nähtavas HTML-koodis on teie kinnituskood jutumärkides pärast sisu = = olev tekst:

yoast html siltide kontrollimine

Allolevas HTML-koodi näites on rasvane osa teie kood:

YOUR_CODE”/>

Kopeerige kinnituskood. Vajame seda järgmises etapis.

Kui soovite kinnitusprotsessi lõpule viia, minge oma veebisaidi Yoast SEO armatuurlauale ja valige vahekaart Webmaster Tools:

pärmi veebimeistri tööriistade vahekaart

Nüüd kleepige oma kinnituskood lingi „Google’i otsingukonsool” kõrval olevasse sisestuskasti ja klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

Kui teie kood on salvestatud, klõpsake kinnitusnupul Google Search Console’i ​​kinnituslehel:

pärmi gsc kinnitamine

Kui näete tõrget, et Google ei saa teie saidil koodi kinnitada, proovige mõne sekundi pärast uuesti. Mõnikord võivad muudatused võtta mõni minut.

Lehe pealkirjade ja metakirjelduste seadistamine

WordPress ise ei paku teie lehtede ja postituste pealkirjade ja metasiltide redigeerimisel palju funktsioone.

Yoast SEO pakub palju kontrolli kõigi teie veebisaidi pealkirjade ja meta üle.

Selles jaotises juhendan teid kogu saiti hõlmavate pealkirjade ja metamärgendite seadete konfigureerimisel.

Need seaded toimivad lihtsalt vaikeseadetena ja saate need postituse / lehe redigeerijast üle kirjutada.

Kogu saidi pealkirja Pealkiri ja metasilt sätete konfigureerimiseks liikuge aadressile Pärmi SEO > Otsingu välimus.

Otsinguilme seadete konfiguratsiooni lehel näete 7 erinevat vahelehte:

pärmi otsingu välimuse vahekaart

Järgmistes alajaotutes juhendan teid kõigil neil vahekaartidel.

Kogu saidi pealkirja sätted

Otsinguilme sätete esimene vahekaart Üldine sisaldab ainult kolme võimalust:

pärmi lehe pealkirja sätted

Esimene võimalus võimaldab pistikprogrammil ümber kirjutada teie teema pealkirja sildid. Sa peaksid selle valiku lubama ainult siis, kui Yoast SEO seda nõuab.

Kui Yoast SEO tuvastab probleemi teie teema pealkirja sildiga, palub see teil selle sisse lülitada.

Teine võimalus võimaldab teil valida vaikimisi pealkirja eraldaja. Valitud eraldajat kasutatakse vaikimisi, kui te seda postituse / lehe redigeerijas ei alista.

Dash, esimene võimalus, on see, mida ma soovitan ja kasutan.

Kodulehe pealkirja redigeerimine

Otsinguilme sätete teine ​​sakk, avaleht, sisaldab kahte sisestuskasti:

pärmi kodulehe seo seaded

Esimene võimaldab teil valida avalehe pealkirja malli. Kui te ei tea, kuidas Yoasti SEO pealkirja mall töötab, soovitaksin teil jätta see vaikesuvandile.

Teine võimaldab teil valida oma veebisaidi avalehe metakirjelduse. Kui inimesed näevad teie veebisaidi avalehte otsingutulemustes, näevad nad seda kirjeldust.

Teadmiste graafik

Neid andmeid kuvatakse teie saidil metaandmetena. See on mõeldud kuvamiseks Google’i teadmiste graafikus. Võite olla kas ettevõte või inimene.

Postitustüüpide soovitatavad sätted

Nüüd võimaldab otsinguilme sätete teine ​​sakk, sisutüübid, konfigureerida kõigi oma veebisaidi postitustüüpide vaikesätted.

Sellel vahekaardil saate valida vaikimisi pealkirja malli, meta kirjelduse malli ja muud meta sätted. Pidage meeles, et postituse / lehe redigeerija saab need seaded alati alistada.

Sellel vahekaardil näete kolme jaotist:

pärmi tüübi seaded

Kõigil neil postitustüüpidel on viis võimalust. Siin on meie soovitatud seaded:

 1. Pealkirja mall: Pealkirja mall tagab, et te ei peaks pealkirjade kirjutamisel alustama nullist. Kui te ei tea, mida teete, peaksite jätma selle vaikesättele.
 2. Meta kirjelduse mall: See on sama mis pealkirja mall. Metakirjelduse ja pealkirja kirjutamine võtab aega. Kui enamik teie postituste pealkirju või metakirjeldusi on sarnased, saate kõigi postituste jaoks vaikimisi malli seadistada. Võite selle praegu tühjaks jätta.
 3. Meta-robotid: See on oluline võimalus. Seadetena saate valida indeksi või umbesdex. Kui seate selle väärtuseks noindex, siis EI INSTEERIVAD otsingumootorid seda lehte ja EI kuva seda otsingutulemustes. Soovitan seada postitused ja lehed indekseerima ning meediumid määrama umbesdexiks. WordPress loob vaikimisi eraldi lehe kõigi meediumide (pildid, videod jne) jaoks, mille oma saidile üles laadite. Kui seate meediumid indekseerima, indekseerib Google kõik teie meediumilehed. Nii et kui te ei tea, mida teete, määrake meediumiks umbesdex.
 4. Kuupäev jaotise eelvaates: Kui teie postitustes kuvatakse avaldamise kuupäev, võib mõnel juhul kuvada Google otsingutulemustes pealkirja all avaldamiskuupäeva. Yoast SEO pakub simulatsiooni (nn Meta Box) selle kohta, kuidas teie postituste ja lehtede koodilõik otsingutulemustes välja näeb. See suvand näitab simulatsioonis pealkirja all avaldamise kuupäeva. See valik ei tee tegelikult suurt vahet. Soovitan teil selle varjamiseks seada.
 5. Pärmi SEO metaboks: See on Yoast SEO üks kõige kasulikumaid funktsioone. Pistikprogramm kuvab postituse ja lehe redigeerija all kasti nimega Yoast SEO metaboks. Selles metaboksis kuvatakse teie postituse otsingumootori lõigu simulatsioon ja pakutakse kümneid võimalusi oma sisu ja lehel oleva SEO parandamiseks. Kui soovite nautida Yoast SEO kõiki eeliseid, soovitan teil see kuvada kõigi postitustüüpide jaoks Näita.

Taksonoomiate soovitatavad seaded

Nüüd võimaldab otsinguilme sätete neljas sakk Taksonoomiad konfigureerida kategooriate, siltide ja postitusvormingu vaikenime pealkirja ja meta sätteid:

pärmi kategooriate siltide seaded

Ma soovitan kategooriate ja siltide jaoks seada Meta Robotite väärtuseks umbesdex. Kuna need arhiivid võivad teie veebisaidil põhjustada dubleerivat sisu.

Samuti soovitan keelata vormingupõhised arhiivid:

pärmi postituse vorminguseaded

Yoast SEO kasutab pealkirjamalli ja metakirjelduse malli lehtedel Kategooria ja Sildid. Võite meta kirjelduse malli tühjaks jätta, kuna me ei luba otsimootoritel neid kahte lehte indekseerida.

Arhiivide soovituslikud sätted

Seadme Otsingu välimus vahekaardil Arhiiv on ainult neli võimalust.

Kui teil on ainult üks autor, soovitan keelata autoriarhiivid:

yoast keelake autoriarhiivid

Kui teie ajaveebil on mitu autorit ja otsustate lubada autoriarhiive, veenduge, et seate metarobotite sätteks umbesdex, nagu ka kategooriate ja siltide puhul:

yoast noindexi autorid

See tagab, et Google ei indekseeri teie autori lehti, mis võib põhjustada sisu dubleerimist.

Nüüd soovitan kuupäevaarhiivide jaoks need keelata, kuna need võivad otsimootorites näha neid lehti dubleeriva sisuna:

yoast keela arhiivid

Kui soovite mingil põhjusel lubada kuupäevaarhiive, nagu ka Autoriarhiive, siis määrake meta-säteteks umbesdex, et vältida saidi dubleerimist.

Soovitan jätta kaks viimast suvandit, otsingulehed ja 404 lehekülje pealkirja mall, vaikesätetele:

pärmi 404 mall

Saidi laiusega meta soovitatavad seaded

yoast kogu saidi meta seaded

Nüüd soovitan vahekaardil Site Wide meta-seaded seada arhiivide alamlehed indekseerima, kuna me tahame, et otsimootorid indekseeriksid meie arhiivide alamlehti.

Tähtis: Ärge määrake seda väärtuseks noindex, isegi kui teil on keelatud kõik arhiivid, sealhulgas sildid ja kategooriad. Sest kui seda teete, seab Yoast SEO ka teie ajaveebi peaarhiivi alalehtedeks umbesdex.

Lehe allosas näete valikut pealkirjaga “Kas kasutada meta-märksõnade silte?” Soovitan selle valiku keelata, kuna neist pole enam kasu.

Yoast Search Console

Selles jaotises kuvatakse indekseerimisvead (teie saidil 404 viga / katkised lehed), et saaksite neid oma saidi õigele lehele suunata.

pärmi otsingukonsool

Indekseerimise probleemide ühendamiseks ja toomiseks peate oma veebisaidi Google’i otsingukonsooli lisama. Siit leiate artikli Google’i otsingukonsooliga ühenduse loomise kohta.

Sotsiaalmeedia lubamine

Nüüd, kui olen otsimise välimuse sätted katnud, juhendan teid sotsiaalmeedia sätete kaudu. Suhtlusseadete leht asub administraatori külgriba SEO menüü all.

Suhtlusseadete lehel on viis vahekaarti:

pärmi sotsiaalsed seaded

Kontod

pärmi sotsiaalkontod

Selle vahekaardi sotsiaalmeedia profiilid võimaldavad otsingumootoritel teada saada, millised teie saidiga seotud sotsiaalprofiilid on seotud.

Sisestage kõik oma ettevõtte sotsiaalmeedia profiilide URL-id. Kui haldate isiklikku saiti, linkige oma isiklike URL-idega.

Facebook

yoast facebooki seaded

Vahekaart Facebook võimaldab teil oma saidi jaoks seadistada Open Graphi metaandmed.

Sellised sotsiaalvõrgustikud nagu Facebook kasutavad Open Graphi metaandmeid, et teie sisu paremini mõista. Soovitan teil see lubada.

Yoast SEO võimaldab teil valida vaikimisi pildi lehtedele, millel pole ühtegi pilti. See pilt kuvatakse siis, kui keegi linki jagab.

Saate selle sätte alati üle kirjutada kasti Postituse / lehe redigeerija päringu SEO meta meta.

Selle vahekaardi Facebook’i statistika ja administraatorite jaotis on mõeldud kogenud kasutajatele ja soovitan teil selle praegu vahele jätta.

Twitter

pärmi twitteri seaded

Twitter kuvab lingid kaartidena, kui neid platvormil jagatakse. See vahekaart võimaldab teil konfigureerida Twitteri kaardi metaandmete vaikesätteid.

Soovitan teil see lubada.

Selle vahekaardi teine ​​võimalus on vaikimisi kaardi tüüp. Kui soovite, et Twitter kuvaks teie lingi kaardil esiletoodud pilti, siis valige suure pildi abil Kokkuvõte.

Pinterest

yoast pinterest seaded

See vahekaart aitab teil oma saiti Pinterest abil kinnitada.

Oma saidi kinnitamiseks Pinteresti abil järgige seda õpetust Pinterestis ja sisestage kinnituskood selle vahekaardi väljale.

Google+

yoast google pluss seaded

Kui sisestate sellel vahekaardil oma Google Plusi lehe URL-i ja lisate oma Google’i lehe lehele oma saidi lingi, saab Google teada, et need kaks on üksteisega ühendatud.

XML-i saidiplaan koos Yoast SEO-ga

XML-i saidiplaanid aitavad otsimootorite indekseerijatel teie saiti paremini mõista. Kui teie saidil on XML-saidikaart, veenduge, et otsingumootorid suudavad teie sisu leida ja indekseerida.

Pärmi SEO abil on XML-saidikaartide loomine tõesti väga lihtne.

Aastal Armatuurlaud vahekaardi Funktsioonid all näete valikut saidiplaani funktsioonide lubamiseks / keelamiseks. Soovitan teil see lubada, välja arvatud juhul, kui soovite kasutada mõnda muud pistikprogrammi XML-saidiplaanide genereerimiseks:

pärmi xml saidikaardid

Riivsaia ja RSS-voo sätete konfigureerimine (täpsemad)

Nüüd konfigureerime Yoast SEO täpsemad sätted.

Riivsai (valikuline)

Kui soovite kuvada oma artiklite peal rihvelnavigatsiooni, siis peaksite selle sätte lubama.

pärmi riivsaia seaded

Sisse Otsingu välimus > Leivapätsid, näete järgmisi valikuid:

pärmi riivsai

Siin on seaded, mida soovitan riivsaia jaoks:

 • Eraldaja riivsaia vahel: See on sümbol või tekst, mida kasutatakse riivsaia eraldamiseks. Jätke see vaikimisi.
 • Ankru tekst kodus: Soovitan jätta see vaikeseadeks Kodu. Kuid kui soovite, muutke see oma blogi nimeks või muuks.
 • Leivapuru tee eesliide: See on tekst, mis eesliidetakse enne leiukoha navigeerimist. Soovitan jätta see tühjaks.
 • Prefiks arhiivi riivsaia jaoks: Soovite kasutada prefiksit arhiivilehe leibade jaoks. Soovitan teil jätta see vaikeseadeks.
 • Prefiks otsingulehe riivsaia jaoks: Võimaldab teil lisada otsingulehe leivapuru juurde prefiksi.
 • Leivakoor 404 lehe jaoks: See on leivakorp, mis kuvatakse teie 404 vealehel.
 • Kuva blogi leht (valikuline): Näete seda seadet ainult siis, kui kasutate kohandatud ava- ja ajalehte. Soovitan selle sätte lubada.
 • Viimane leht paksus kirjas: Soovitan teil seada see tavaliseks.

Nüüd palutakse teil lehe lähemas otsas valida taksonoomia, mida kuvatakse postituste riivsaias. Soovitan teil valida taksonoomia kategooria Kategooria, kui te ei tea, mida teete.

Märge: Kõik teemad ei toeta leivapätsi. Võimalik, et peate oma teema jaoks käsitsi lisama koodi, mis võimaldab riivsaia. Juhiste saamiseks lugege seda artiklit.

RSS

yoast rss sööda seaded

Vahekaardi RSS all olevad valikud võimaldavad teil sisu enne ja pärast voogu postitusi lisada. See on üsna tehniline ja ma ei soovita teil neid sätteid muuta, kui te tõesti ei tea, mida teete.

Hulgiredaktori kasutamine & Muud tööriistad

Yoast SEO’ga on kaasas mõned väga võimsad sisseehitatud SEO tööriistad:

pärmi hulgitoimetaja

Yoast SEO pakub allpool kolme järgmist sisseehitatud tööriista SEO > Tööriistad administraatori külgribal:

Import ja eksport

See tööriist aitab teil importida ja eksportida Yoast SEO sätteid. See võimaldab teil ka muudest SEO pistikprogrammidest sätteid importida.

pärmi impordi eksport

Failiredaktor

Failiredaktor võimaldab teil muudatusi ja faili robots.txt ning .htaccess sisu redigeerida. See võimaldab teil luua ka faili robots.txt, kui teil seda veel pole.

pärm failiredaktor

Hulgitoimetaja

See tööriist aitab teil mitme postituse ja lehe korraga pealkirja ja kirjeldust massiliselt redigeerida. Selle asemel, et kõik oma postitused ükshaaval läbi vaadata, saate seda tööriista kasutada.

pärmi lahtised tööriistad

Pärmi lisad (Go Premium)

Kuigi Yoast SEO on tasuta saadaval, on saadaval premium-versioon, mis pakub veelgi enam funktsioone ja premium-tuge.

pärmi seo lisatasu

Yoast SEO Premium on 89 $ aastas ja kui otsustate üle minna Yoast SEO premium versioonile, on need üks paljudest lisafunktsioonidest, mida saate:

Ümbersuunamishaldur

yoast premium seo ümbersuunamised

Ümbersuunamishaldur on mugav tööriist, mis aitab teil oma veebisaidil ümbersuunamisi luua.

On palju juhtumeid, kui peate looma ümbersuunamise. Näiteks peate võib-olla suunama vana või katkise lehe uuele.

Mitme fookusega märksõnad

pärmi lisatasu keskmes olevad märksõnad

Yoast SEO tasuta versioon võimaldab teil valida ainult ühe Focuse märksõna. Kuid premium-versiooni korral saate valida mitu fookuse märksõna.

See võimaldab teil suurendada oma sisuga mitme märksõna sihtimise võimalusi.

Sotsiaalsed eelvaated

yoast premium sotsiaalsed eelvaated

Yoast SEO kuvab otse postituse redigeerija all metaboksi. Selles metaboksis kuvatakse simulatsioon selle kohta, kuidas teie leht otsingutulemustes välja võiks näha.

Nii nagu otsingutulemilõigu simulatsioon, võimaldab ka Yoast SEO premium teil vaadata simulatsiooni selle kohta, millised võiksid teie postitused välja näha, kui neid jagatakse Facebookis ja Twitteris.

SEO ja Sisu optimeerimine Yoastiga

Vahetult postituse redigeerija all kuvatav eelvaatekast aitab teil oma sisu ja OnPage SEO loetavust parandada.

See on üks parimaid funktsioone, mida Yoast SEO pakub.

See pakub lihtsaid juhiseid, mis aitavad teil oma sisu lugejate ja otsimootorite jaoks paremini optimeerida.

pärmi seo metaboks

Nagu ülaltoodud ekraanipildil näete, on kaks vahekaarti, vahekaart Loetavus ja Märksõna analüüs.

Ma uurin mõlemat allpool toodud alajaotuses kirjeldatu põhjal.

Sisu loetavuse parandamine Yoastiga

pärmi loetavuse analüüs

Yoast SEO metaboksi loetavusanalüüsi vahekaart aitab teil oma sisu loetavust parandada.

Iga kord, kui teete oma sisus muudatusi, analüüsib Yoast postitust uuesti ja kuvab loetavuse parandamise soovitused. See annab teie artiklile ka loetavuse skoori. Skoor kuvatakse valguse vahekaardil Loetavus.

Kui tuli on roheline, on teie artikkel hea, kuid kui see on punane, peate selle kallal töötama.

Kui proovite oma sisu loetavust parandada, ärge proovige olla perfektsionist. Isegi kui teie tulemus on OK (oranž), olete teinud suurepärase töö.

Täiusliku loetavuse skoorist olulisem on see, et avaldate tegelikult oma sisu. Ja kui proovite enne postituse avaldamist olla perfektsionist, ei pruugi te kunagi jõuda postituse tegeliku avaldamise viimase sammuni.

Märksõna analüüs Yoast SEO abil (fookus märksõnad)

pärmi märksõna analüüs

Yoast SEO märksõnade analüsaator on üks selle paremaid omadusi.

See aitab teil parandada oma artikli võimalusi õigetele märksõnadele sihtida.

Märksõnaanalüsaatori kasutamiseks peate vaid sisestama sihtmärksõna märksõna analüüsi vahekaardi väljale Fookuse märksõna:

pärmi fookuses olevad märksõnad

Kui olete seda teinud, hakkab Yoast kuvama lihtsaid soovitusi, mis aitavad teil oma OnPage SEO-i täiustada:

pärmi märksõna soovitused

Ärge taaskord proovige, nagu loetavuse skoor, olla perfektsionist. Lihtsalt veenduge, et teie postitus oleks OnPage SEO osas OK (oranž).

Järeldus

Loodan, et see artikkel aitas teil oma saidil installida ja seadistada Yoast SEO WordPress pistikprogrammi. See on täpne protsess, mida kasutan selle pistikprogrammi üles seadmisel oma saitidel.

Kui see artikkel aitas teid välja, siis palun jätke kommentaar ja andke mulle teada, mida arvate.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map