Jak zainstalować i skonfigurować Yoast SEO: Idealne i zalecane ustawienia

Ruch jest siłą napędową każdego biznesu internetowego. Im większy masz ruch, tym większy przychód. Chociaż istnieją dziesiątki różnych sposobów na zwiększenie ruchu na Twojej stronie, SEO jest najbardziej skuteczny. Ten samouczek pokazuje (przy użyciu najlepszych i zalecanych ustawień).


Jeśli Twoja witryna oparta na WordPress jest zoptymalizowana przy użyciu Yoast SEO, możesz codziennie otrzymywać dosłownie tysiące docelowych użytkowników, którzy są gotowi kupić to, co sprzedajesz.

jak zainstalować i skonfigurować yoast seo - zalecane ustawienia

Zanim przejdziemy do tematu, szybko wyjaśnijmy, dlaczego SEO jest tak ważne.

Otrzymywanie takiej liczby bezpłatnych gości z bezpłatnych wyników wyszukiwania marzy każdy marketer i właściciel firmy.

Ale oto oferta:

Dotarcie tam jest trudne i wymaga dużo pracy SEO. Musisz poradzić sobie z SEO na stronie i poza nią.

Wiele osób lekceważy znaczenie dobry SEO na stronie. Ale uwierz mi, jest to tak samo ważne jak taktyki SEO poza stroną, takie jak budowanie linków.

SEO na stronie pomaga Google wiedzieć, o co chodzi w Twoich treściach i słowach kluczowych, na które próbujesz kierować reklamy.

Teraz, SEO na stronie brzmi prosto na powierzchni, ale za kulisami dzieje się wiele rzeczy.

Nie jest to tak proste, jak dodanie kilku słów kluczowych do tytułu i posypanie tych samych słów kluczowych kilkanaście razy w treści.

Na tym polega większość ludzi na stronie SEO. Ale jest o wiele więcej. Więcej niż prawdopodobnie sobie poradzisz.

Chociaż WordPress jest już zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek takich jak Google, wciąż brakuje mu wielu funkcji potrzebnych do pełnej optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek.

Na przykład WordPress nie oferuje wbudowanego sposobu edytowania meta opisu swoich postów i stron.

To gdzie Wtyczka Yoast SEO dla WordPress przychodzi na ratunek.

Yoast to darmowa wtyczka WordPress który obsługuje całą techniczną część SEO na stronie, dzięki czemu możesz skupić się na tym, w czym jesteś najlepszy, tworząc świetne treści.

W tym Samouczek SEO Yoast, Poprowadzę Cię przez prosty proces instalacji i konfiguracji wtyczki WordPress SEO przez Yoast.

Często pytają mnie, jakie są najlepsze i zalecane ustawienia dla Yoast. Dokładnie takich ustawień procesu i konfiguracji używam na każdej tworzonej stronie internetowej. Więc jeśli jesteś gotowy, zanurzmy się.

Co to jest Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO WordPress

Yoast SEO to darmowa wtyczka WordPress stworzony przez Joost De Valk, który pomaga zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek bez pisania ani jednego wiersza kodu.

Wtyczka ma ponad 5 milionów instalacji, pięć gwiazdek i obsługuje wszystko, od generowania metadanych witryny, mapy witryny XML, okruszków po zarządzanie przekierowaniami.

Krótko mówiąc, Yoast sprawia, że ​​SEO jest proste i łatwe dla wszystkich.

Nie tylko pomaga zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek takich jak Google, ale także pomaga poprawić jakość zawartości witryny.

Yoast SEO to kompletne rozwiązanie. Bez Yoast SEO będziesz musiał zainstalować kilkanaście wtyczek, aby w pełni zoptymalizować swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek.

Instalowanie wtyczki Yoast SEO

Zainstalowanie wtyczki jest bardzo łatwym procesem i nie zajmuje więcej niż minutę.

Najpierw zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego witryny WordPress. Teraz przejdź do Wtyczki -> Dodaj nowe:

Dodaj nową wtyczkę

Teraz użyj pola wyszukiwania, aby wyszukać „Yoast SEO”:

Szukaj Yoast SEO

Kliknij przycisk instalacji przy pierwszym wyniku, aby rozpocząć proces instalacji:

zainstaluj wtyczkę yoast seo

Po zainstalowaniu wtyczki kliknij przycisk Aktywuj, aby aktywować wtyczkę:

aktywuj wtyczkę seoast

Otóż ​​to.

Właśnie zainstalowałeś wtyczkę Yoast SEO na swojej stronie WordPress. Tak!

Po zainstalowaniu go w witrynie możemy rozpocząć konfigurację.

W poniższych sekcjach omówię szczegółowe konfigurowanie każdej części wtyczki SEO.

Yoast SEO Dashboard

Po zainstalowaniu wtyczki zobaczysz nowy element menu na pasku bocznym administratora WordPress:

Yoast seo menu

Aby rozpocząć proces instalacji, kliknij pozycję menu SEO na pasku bocznym administratora. Zabierze Cię do Yoast SEO Dashboard:

yoast seo deska rozdzielcza wtyczek

Na stronie Dashboard wtyczki Yoast SEO zobaczysz dwa pola:

Twoje powiadomienia

Pierwszy służy do powiadamiania o problemach SEO. Jeśli wtyczka wykryje problemy z SEO witryny, pojawią się w tym polu.

Drugie pole dotyczy powiadomień. Te powiadomienia pomogą Ci lepiej skonfigurować wtyczkę.

Podstawowa konfiguracja wtyczki Yoast SEO

Zanim przejdę do zaawansowanych ustawień tej wtyczki, musimy skonfigurować podstawowe opcje. W tej części samouczka poprowadzę Cię przez wszystkie karty pulpitu nawigacyjnego Yoast SEO.

Pulpit nawigacyjny ma 3 zakładki:

Twoje karty wtyczek

Karta funkcji Yoast

Ta karta zawiera 8 funkcji (które można włączać / wyłączać):

karta funkcji yoast

 1. Analiza SEO: Analiza SEO zawiera sugestie dotyczące poprawy SEO tekstu.
 2. Analiza czytelności: Analiza czytelności zawiera sugestie dotyczące ulepszenia struktury i stylu tekstu. Będziesz chciał to kontynuować. Bardzo pomaga, gdy próbujesz poprawić jakość swoich treści.
 3. Zawartość kamienia węgielnego: Funkcja zawartości kamienia węgielnego umożliwia oznaczanie i filtrowanie zawartości kamienia węgielnego w witrynie. Jeśli chcesz móc oznaczać i filtrować zawartość kamienia węgielnego (więcej na ten temat w dalszej części), musisz włączyć tę opcję włączoną
 4. Licznik linków tekstowych: Yoast SEO musi policzyć wszystkie publiczne linki na Twojej stronie, aby oferować lepsze sugestie dotyczące tekstów kotwicy słów kluczowych.
 5. Mapy witryn XML: Włącz mapy witryn XML generowane przez Yoast SEO (więcej o mapach witryn XML poniżej).
 6. Integracja Ryte: Ryte będzie sprawdzać co tydzień, czy Twoja witryna jest nadal indeksowana przez wyszukiwarki, a Yoast SEO powiadomi Cię, gdy tak nie jest.
 7. Menu paska administracyjnego: Dodaje menu do paska administratora z przydatnymi skrótami do ustawień Yoast SEO i narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych.
 8. Bezpieczeństwo: brak zaawansowanych ustawień dla autorów: Zaawansowana sekcja meta-boxu Yoast SEO pozwala użytkownikowi usuwać posty z wyników wyszukiwania lub zmieniać kanonikę. Są rzeczy, których nie chciałbyś, aby zrobił to jakikolwiek autor. Dlatego domyślnie tylko redaktorzy i administratorzy mogą to robić. Ustawienie „Wył.” Umożliwia wszystkim użytkownikom zmianę tych ustawień.

Kliknięcie znaku zapytania daje więcej informacji o funkcji. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z SEO, zalecamy włączenie tych wszystkich opcji.

Narzędzia dla webmasterów Yoast

Karta narzędzi dla webmasterów

Ta karta pozwala łatwo zweryfikować własność witryny za pomocą Google i innych narzędzi dla webmasterów wyszukiwarek. Ta funkcja doda metatag weryfikacyjny do strony głównej. Skorzystaj z łączy do różnych Narzędzi dla webmasterów i poszukaj instrukcji dotyczących metody weryfikacji metatagu, aby uzyskać kod weryfikacyjny.

Co to są Narzędzia dla webmasterów?

Wszystkie główne wyszukiwarki oferują właścicielom witryn bezpłatne narzędzia do przeglądania danych wyszukiwania w ich witrynach. Pomyśl o tym jak o Google Analytics, ale o wyszukiwaniu.

W dalszej części omówię, jak zweryfikować witrynę za pomocą tej karty. Jeśli Twoja witryna została już zweryfikowana za pomocą Narzędzi dla webmasterów, możesz pozostawić te dane puste. Weryfikacja jest procesem jednorazowym.

Korzystanie z kreatora konfiguracji (opcjonalnie)

Kreator konfiguracji Yoast to najprostszy sposób na skonfigurowanie wtyczki. Podczas korzystania z kreatora konfiguracji pojawia się zestaw prostych pytań, które automatycznie konfigurują wtyczkę.

Chociaż nie jest to najlepszy sposób konfiguracji wtyczki, ponieważ nie pozwala ona na zmianę wszystkich ustawień, jest to najłatwiejszy sposób. Tak więc, jeśli nie jesteś zainteresowany zabrudzeniem rąk, jest to wyjście.

Aby użyć Kreatora konfiguracji, wybierz menu SEO z paska bocznego administratora pulpitu WordPress. Teraz przejdź do zakładki Ogólne i kliknij przycisk „Otwórz kreatora konfiguracji”:

Kreator konfiguracji yoast

Ekran powitalny

Zobaczysz teraz ekran powitalny kreatora konfiguracji. Kliknij fioletowy przycisk konfiguracji, aby uruchomić kreatora konfiguracji:

Yoast Wizard

Krok 2

Teraz wybierz opcję Produkcja jako środowisko, ponieważ jest to działająca witryna:

swoje ustawienia

Krok 3

Teraz w kroku 3 będziesz musiał wybrać rodzaj witryny.

Wybierz rodzaj witryny, która najlepiej pasuje do Twojej witryny. Pomoże to Yoast SEO lepiej skonfigurować ustawienia dla typu witryny:

ostatnie ustawienia kroku 3

Krok 4

W kroku 4 wybierz, czy Twoja witryna dotyczy firmy, czy osoby.

Jeśli prowadzisz witrynę osobistą, wybierz opcję Osoba. Następnie wpisz nazwę swojej lub swojej firmy i kliknij przycisk Dalej:

ostatnie ustawienia kroku 4

Krok 5

Teraz profile społecznościowe w kroku 5 są opcjonalne, więc możesz je pozostawić puste, jeśli nie chcesz połączyć swoich profili społecznościowych z blogiem:

swoje profile społecznościowe

Krok 6

W kroku 6 wszystko, co musisz zrobić, to wybrać typy wpisów, które mają być widoczne dla Google (nie dla użytkowników). Będziesz chciał pozostawić posty i strony widoczne..

Zmień widoczność typu posta Media na Ukryty, chyba że wiesz, co robisz:

widoczność postów

Krok 7

Teraz w tym kroku wybierz Tak tylko, jeśli witryna ma wielu autorów. Jeśli jest to witryna osobista, wybierz Nie jako odpowiedź:

Twoi autorzy

Krok 8 (opcjonalnie)

Jeśli chcesz połączyć Yoast SEO z Google Search Console, kliknij przycisk Uzyskaj kod autoryzacji Google:

Twoja wyszukiwarka Google

Gdy to zrobisz, otworzy się okienko z prośbą o pozwolenie na dostęp Yoast SEO do danych w Search Console.

Gdy zezwolisz na uprawnienia, zobaczysz pole wprowadzania z kodem, skopiuj go i wklej w polu pod dużym fioletowym przyciskiem autoryzacji i kliknij Uwierzytelnij.

Krok 9

Teraz wystarczy wpisać nazwę witryny, a następnie wybrać separator tytułu. Wybrany separator tytułu będzie domyślnie używany:

Twoje separatory tytułów

Krok 12

Kroki 10 i 11 są opcjonalne. Wystarczy je pominąć, a następnie nacisnąć przycisk Zamknij w kroku 12, aby zamknąć kreatora konfiguracji:

Wtyczka Yoast SEO

Weryfikacja Narzędzi dla webmasterów za pomocą Google Search Console

Podczas rejestracji w Google Search Console pojawia się prośba o zweryfikowanie własności witryny. Weryfikacja witryny może być trudnym zadaniem, jeśli nie jesteś programistą.

Ale dzięki Yoast SEO możesz to zrobić w ciągu kilku sekund.

Oto jak to zrobić:

Gdy zarejestrujesz się w Google Search Console i dodasz swoją pierwszą witrynę, zobaczysz następujący ekran:

weryfikacja SEO

Teraz wybierz metodę tagu HTML, aby zobaczyć kod weryfikacyjny HTML.

W kodzie HTML, który zobaczysz, tekst w cudzysłowie po „content =” to kod weryfikacyjny:

weryfikacja tagów HTML

Pogrubiona część w poniższym przykładowym kodzie HTML to miejsce, w którym będzie twój kod:

TWÓJ KOD”/>

Skopiuj kod weryfikacyjny. Będziemy go potrzebować w następnym kroku.

Teraz, aby zakończyć proces weryfikacji, przejdź do panelu Yoast SEO na swojej stronie i wybierz kartę Narzędzia dla webmasterów:

Karta narzędzi dla webmasterów

Teraz wklej kod weryfikacyjny w polu wejściowym obok linku „Google Search Console:” i kliknij Zapisz zmiany.

Po zapisaniu kodu kliknij przycisk weryfikacji na stronie weryfikacji Google Search Console:

weryfikacja yoast gsc

Jeśli zobaczysz błąd, że Google nie może zweryfikować kodu w Twojej witrynie, spróbuj ponownie za kilka sekund. Czasami zmiany mogą potrwać kilka minut.

Konfigurowanie tytułów stron i opisów meta

Sam WordPress nie oferuje wielu funkcji, jeśli chodzi o edycję tytułów i metatagów stron i postów.

Yoast SEO zapewnia dużą kontrolę nad tytułem i meta wszystkich stron internetowych.

W tej sekcji poprowadzę Cię przez konfigurację ustawień tytułu i metatagów w całej witrynie.

Te ustawienia będą działać jako domyślne i będziesz mógł je zastąpić w edytorze postów / stron.

Aby skonfigurować ustawienia tytułu i metatagu dla całej witryny, przejdź do Yoast SEO > Wygląd wyszukiwania.

Na stronie konfiguracji ustawień wyglądu wyszukiwania zobaczysz 7 różnych kart:

Twoja karta wyszukiwania

W poniższych podrozdziałach poprowadzę cię przez wszystkie te karty.

Ustawienia tytułu w całej witrynie

Pierwsza karta ustawień wyglądu wyszukiwania, Ogólne, zawiera tylko 3 opcje:

Ustawienia tytułu strony

Pierwsza opcja umożliwia wtyczce przepisanie tagów tytułowych motywu. Tę opcję należy włączyć tylko wtedy, gdy poprosi o to Yoast SEO.

Jeśli Yoast SEO wykryje problem z tagiem tytułu motywu, poprosi o włączenie go.

Druga opcja pozwala wybrać domyślny separator tytułu. Wybrany separator będzie używany domyślnie, chyba że zastąpisz go w edytorze postów / stron.

Dash, pierwsza opcja, jest tym, co polecam i używam.

Edycja tytułu strony głównej

Druga zakładka ustawień wyglądu wyszukiwania, Strona główna, zawiera dwa pola wprowadzania:

Ustawienia SEO strony głównej

Pierwszy pozwala wybrać szablon tytułu dla strony głównej. Jeśli nie wiesz, jak działa szablon tytułu w Yoast SEO, radzę pozostawić domyślną opcję.

Drugi pozwala wybrać meta opis strony głównej witryny. Gdy ludzie zobaczą stronę główną Twojej witryny w wynikach wyszukiwania, zobaczą ten opis.

Wykres wiedzy

Te dane są wyświetlane jako metadane w Twojej witrynie. Ma on pojawiać się na Grafie wiedzy Google. Możesz być firmą lub osobą.

Zalecane ustawienia dla typów postów

Teraz druga karta ustawień Wygląd wyszukiwania, Typy treści, pozwala skonfigurować ustawienia domyślne dla wszystkich typów postów w witrynie.

Na tej karcie możesz wybrać domyślny szablon tytułu, szablon opisu meta i inne ustawienia meta. Pamiętaj, że zawsze możesz zastąpić te ustawienia w edytorze postów / stron.

W tej zakładce zobaczysz trzy sekcje:

ustawienia typu posta

Wszystkie te typy postów mają te same pięć opcji. Oto nasze zalecane ustawienia:

 1. Szablon tytułu: Szablon tytułu gwarantuje, że nie musisz zaczynać od zera podczas pisania tytułów. Jeśli nie wiesz, co robisz, powinieneś pozostawić to ustawienie domyślne.
 2. Szablon opisu meta: Jest to to samo, co szablon tytułu. Napisanie meta opisu i tytułu wymaga czasu. Jeśli większość tytułów lub opisów postów jest podobnych, możesz ustawić domyślny szablon dla wszystkich swoich postów. Na razie możesz zostawić to puste.
 3. Meta Robots: To ważna opcja. Możesz wybrać indeks lub noindex jako ustawienie. Po ustawieniu na noindex wyszukiwarki NIE indeksują tej strony i NIE wyświetlają jej w wynikach wyszukiwania. Zalecam, aby ustawić indeksowanie postów i stron oraz ustawić media na noindex. WordPress domyślnie tworzy osobną stronę dla wszystkich mediów (obrazów, filmów itp.), Które przesyłasz na swoją stronę. Jeśli ustawisz indeksowanie multimediów, Google zindeksuje wszystkie Twoje strony multimediów. Jeśli więc nie wiesz, co robisz, ustaw media na noindex.
 4. Data w podglądzie fragmentu: Jeśli Twoje posty zawierają datę ich opublikowania, w niektórych przypadkach Google może wyświetlać datę publikacji pod tytułem w wynikach wyszukiwania. Yoast SEO oferuje symulację (zwaną Meta Box) tego, jak będzie wyglądał fragment Twoich postów i stron w wynikach wyszukiwania. Ta opcja wyświetla datę publikacji poniżej tytułu w symulacji. Ta opcja naprawdę nie robi dużej różnicy. Polecam, aby ustawić to na ukrywanie.
 5. Yoast SEO Meta Box: Jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji Yoast SEO. Wtyczka wyświetla pole o nazwie Yoast SEO Meta Box pod postem i edytorem stron. Ten Meta Box wyświetla symulację fragmentu kodu wyszukiwarki Twojego postu i oferuje dziesiątki opcji ulepszenia treści i SEO na stronie. Polecam, aby ustawić opcję Pokaż dla wszystkich typów postów, jeśli chcesz korzystać ze wszystkich zalet Yoast SEO.

Zalecane ustawienia dla systematyk

Teraz czwarta karta ustawień wyglądu wyszukiwania, taksonomie, pozwala skonfigurować domyślny tytuł i meta ustawienia dla kategorii, tagów i formatu postu:

ustawienia tagów kategorii yoast

Zalecam ustawienie opcji Meta Robots na noindex dla kategorii i tagów. Ponieważ te archiwa mogą powodować powielanie treści w Twojej witrynie.

Zalecam również wyłączenie archiwów w formacie post-format:

Twoje ustawienia formatu wiadomości

Yoast SEO użyje szablonu tytułu i szablonu opisu meta na stronach kategorii i tagów. Możesz pozostawić szablon opisu meta pusty, ponieważ nie zezwalamy wyszukiwarkom na indeksowanie tych dwóch stron.

Zalecane ustawienia archiwów

Karta Archiwa w ustawieniach wyglądu wyszukiwania ma tylko cztery opcje.

Zalecam wyłączenie archiwów autora, jeśli masz tylko jednego autora:

yoast wyłącza archiwa autora

Jeśli twój blog ma wielu autorów i zdecydujesz się włączyć archiwa autora, upewnij się, że ustawiłeś Meta Robots na noindex, tak jak to robiłeś z kategoriami i tagami:

Twoi autorzy noindex

Dzięki temu Google nie zaindeksuje stron autora, co może spowodować zduplikowanie treści.

Teraz w przypadku archiwów dat zalecamy ich wyłączenie, ponieważ mogą one powodować, że wyszukiwarki będą widzieć te strony jako zduplikowane treści:

yoast wyłącza archiwa

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz włączyć archiwa dat, podobnie jak archiwa autora, upewnij się, że ustawiłeś meta ustawienia na noindex, aby uniknąć powielania treści w swojej witrynie.

Zalecam pozostawienie dwóch ostatnich opcji, Search Pages i 404 Pages Title Template, ustawieniu domyślnemu:

Szablon yoast 404

Zalecane ustawienia meta witryny

yoast sitewide meta settings

Teraz, na zakładce Meta ustawienia dla całej witryny, zalecam, aby ustawić podstrony archiwów do indeksowania, ponieważ chcemy, aby wyszukiwarki indeksowały podstrony archiwów, które włączyliśmy.

Ważny: Nie ustawiaj na noindex, nawet jeśli masz wyłączone wszystkie archiwa, w tym tagi i kategorie. Gdy to zrobisz, Yoast SEO ustawi również podstrony głównego archiwum twojego bloga na noindex.

U dołu strony znajduje się opcja „Używać metatagów kluczowych?” Zalecam wyłączenie tej opcji, ponieważ nie są one już przydatne.

Yoast Search Console

Ta sekcja pokazuje błędy indeksowania (błędy 404 / uszkodzone strony w Twojej witrynie), dzięki czemu możesz przekierować je na odpowiednią stronę w Twojej witrynie.

konsola wyszukiwania yoast

Musisz dodać swoją witrynę do Google Search Console, aby połączyć się i wyszukać problemy z indeksowaniem. Oto artykuł na temat łączenia się z Google Search Console.

Włączanie mediów społecznościowych

Po omówieniu ustawień wyglądu wyszukiwania przeprowadzę Cię przez ustawienia mediów społecznościowych. Strona ustawień społecznościowych znajduje się w menu SEO na pasku bocznym administratora.

Na stronie Ustawienia społecznościowe znajduje się pięć kart:

Twoje ustawienia społecznościowe

Konta

Twoje konta społecznościowe

Profile mediów społecznościowych na tej karcie pozwalają wyszukiwarkom wiedzieć, które profile społecznościowe są powiązane z Twoją witryną.

Wypełnij wszystkie adresy URL profilu mediów społecznościowych Twojej firmy. Jeśli prowadzisz witrynę osobistą, umieść link do swoich osobistych adresów URL.

Facebook

Twoje ustawienia na Facebooku

Karta Facebook pozwala skonfigurować metadane Open Graph dla Twojej witryny.

Sieci społecznościowe, takie jak Facebook, wykorzystują metadane Open Graph, aby lepiej zrozumieć, o czym są Twoje treści. Zalecam, aby pozostawić to włączone.

Yoast SEO pozwala wybrać domyślny obraz dla stron, które nie zawierają żadnych obrazów. To jest obraz, który zostanie wyświetlony, gdy ktoś udostępni link.

Zawsze możesz zastąpić to ustawienie z pola Meta SEO Yoast SEO.

Sekcja Statystyki i administracja na Facebooku w tej zakładce jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników i na razie zalecamy jej pominięcie.

Świergot

ustawienia twittera

Twitter wyświetla linki jako karty, gdy są udostępniane na platformie. Ta karta pozwala skonfigurować domyślne ustawienia metadanych karty Twittera.

Zalecam włączenie tej opcji.

Drugą opcją w tej zakładce jest domyślny typ karty. Jeśli chcesz, aby Twitter wyświetlał wyróżniony obraz na karcie linku, wybierz Podsumowanie z dużym obrazem.

Pinterest

Twoje najciekawsze ustawienia

Ta karta pomaga potwierdzić witrynę za pomocą Pinteresta.

Aby potwierdzić swoją witrynę za pomocą Pinteresta, wykonaj ten samouczek na Pinterest, a następnie wprowadź kod potwierdzający w polu na tej karcie.

Google+

yoast google plus ustawienia

Jeśli wpiszesz adres URL strony Google Plus na tej karcie, a następnie dodasz link do swojej witryny na stronie Google Plus, Google będzie wiedział, że te dwie strony są ze sobą połączone.

Mapa strony XML z Yoast SEO

Mapy witryn XML pomagają robotom wyszukiwarek lepiej zrozumieć Twoją witrynę. Posiadanie mapy witryny XML w witrynie gwarantuje, że wyszukiwarki są w stanie znaleźć i zaindeksować Twoją treść.

Yoast SEO ułatwia generowanie map witryn XML.

w Pulpit nawigacyjny w zakładce Funkcje zobaczysz opcję włączenia / wyłączenia funkcjonalności mapy witryny. Zalecam włączenie tej opcji, chyba że chcesz użyć innej wtyczki do generowania map witryn XML:

mapy witryn yoast xml

Konfigurowanie bułki tartej i ustawień kanału RSS (zaawansowane)

Teraz skonfigurujemy ustawienia zaawansowane Yoast SEO.

Bułka tarta (opcjonalnie)

Jeśli chcesz wyświetlać nawigację nawigacyjną na górze artykułów, zechcesz włączyć to ustawienie.

swoje ustawienia breadcrumb

W Wygląd wyszukiwania > Bułka tarta, zobaczysz następujące opcje:

bułka tarta

Oto ustawienia, które polecam dla bułki tartej:

 • Separator między bułką tartą: Jest to symbol lub tekst, który zostanie użyty do oddzielenia bułki tartej. Pozostaw to ustawienie domyślne.
 • Tekst kotwicy dla domu: Zalecam pozostawienie tej opcji domyślnej, Strona główna. Ale jeśli chcesz, możesz zmienić go na nazwę swojego bloga lub cokolwiek innego.
 • Prefiks ścieżki The Breadcrumb: To jest tekst, który będzie poprzedzony nawigacją po ścieżce nawigacyjnej. Zalecam pozostawienie go pustego.
 • Prefiks archiwum bułki tartej: Będziesz chciał użyć prefiksu dla okruchów strony archiwalnej. Polecam pozostawić to ustawienie domyślne.
 • Prefiks okruszków strony wyszukiwania: Umożliwia dodanie prefiksu do okruszków strony wyszukiwania.
 • Bułka tarta dla 404 Strona: Jest to menu nawigacyjne, które będzie wyświetlane na stronach błędów 404.
 • Pokaż stronę blogu (opcjonalnie): Ustawienie to zobaczysz tylko wtedy, gdy korzystasz z niestandardowej strony głównej i bloga. Zalecam włączenie tego ustawienia.
 • Pogrubiona Ostatnia strona: Zalecam ustawienie tego na regularne.

Teraz na końcu strony zostaniesz poproszony o wybranie taksonomii, która będzie wyświetlana w bułce tartej dla postów. Zalecam wybranie kategorii jako taksonomii, chyba że wiesz, co robisz.

Uwaga: Bułka tarta nie są obsługiwane przez wszystkie motywy. Może być konieczne ręczne dodanie kodu, który włącza bułkę tartą do motywu. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać instrukcje.

RSS

Ustawienia kanału RSS Yoast

Opcje w zakładce RSS pozwalają na umieszczanie treści przed i po każdym wpisie w kanale. Jest to dość techniczne i nie zalecamy zmiany tych ustawień, chyba że naprawdę wiesz, co robisz.

Korzystanie z edytora zbiorczego & Inne narzędzia

Yoast SEO zawiera kilka bardzo zaawansowanych wbudowanych narzędzi SEO:

masowy edytor yoast

Yoast SEO oferuje następujące trzy wbudowane narzędzia SEO > Przybory na pasku bocznym administratora:

Importuj i eksportuj

To narzędzie pomaga importować i eksportować ustawienia Yoast SEO. Pozwala także importować ustawienia z innych wtyczek SEO.

eksport importu yoast

Edytor plików

Edytor plików umożliwia wprowadzanie zmian i edytowanie treści w plikach robots.txt i .htaccess. Umożliwia także utworzenie pliku robots.txt, jeśli jeszcze go nie masz.

edytor plików yoast

Edytor zbiorczy

To narzędzie pomaga masowo edytować tytuł strony i opis wielu postów i stron jednocześnie. Zamiast przeglądać wszystkie swoje posty jeden po drugim, możesz użyć tego narzędzia.

Twoje masowe narzędzia

Yoast Extras (Go Premium)

Chociaż Yoast SEO jest dostępny za darmo, dostępna jest wersja premium, która oferuje jeszcze więcej funkcji i wsparcia premium.

yoast seo premium

Yoast SEO Premium kosztuje 89 USD rocznie, a jeśli zdecydujesz się na aktualizację do Yoast SEO Premium, jest to jedna z wielu dodatkowych funkcji, które otrzymasz:

Menedżer przekierowań

przekierowujesz seoast premium

Menedżer przekierowań to przydatne narzędzie, które pomaga tworzyć przekierowania na swojej stronie.

Istnieje wiele przypadków, w których konieczne będzie utworzenie przekierowania. Na przykład może być konieczne przekierowanie starej lub uszkodzonej strony na nową.

Wiele słów kluczowych

Twoje słowa kluczowe premium

Darmowa wersja Yoast SEO pozwala wybrać tylko jedno słowo kluczowe Focus. Ale w wersji premium możesz wybrać wiele słów kluczowych Focus.

Pozwoli to zwiększyć szanse na kierowanie treści na wiele słów kluczowych.

Zapowiedzi społecznościowe

Yoast Premium podglądów społecznościowych

Yoast SEO wyświetla meta box tuż pod edytorem postów. W tym polu meta wyświetlana jest symulacja wyglądu strony w wynikach wyszukiwania.

Podobnie jak ta symulacja fragmentu wyniku wyszukiwania, Yoast SEO premium pozwala zobaczyć symulację tego, jak mogą wyglądać Twoje posty, gdy są udostępniane na Facebooku i Twitterze.

Optymalizacja treści i strony dla SEO z Yoast

Pole podglądu, które pojawia się tuż pod edytorem postów, pomaga poprawić czytelność treści i SEO na stronie.

Jest to jedna z najlepszych funkcji, jakie ma do zaoferowania Yoast SEO.

Zawiera proste instrukcje, które pomogą Ci lepiej zoptymalizować treść dla czytelników i wyszukiwarek.

yoast seo meta box

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, istnieją dwie zakładki, zakładka Czytelność i zakładka Analiza słów kluczowych.

Omówię oba w poniższych podsekcjach.

Poprawa czytelności treści dzięki Yoast

analiza czytelności

Karta analizy czytelności Yaast SEO Meta Box pomoże Ci poprawić czytelność treści.

Za każdym razem, gdy wprowadzisz zmiany w treści, Yoast ponownie przeanalizuje post i wyświetli sugestie dotyczące poprawy czytelności. Daje to również artykułowi ocenę czytelności. Wynik zostanie wyświetlony jako światło w zakładce Czytelność.

Jeśli światło świeci na zielono, twój artykuł jest dobry, ale jeśli jest czerwony, musisz nad nim popracować.

Kiedy próbujesz poprawić czytelność swoich treści, nie staraj się być perfekcjonistą. Nawet jeśli twój wynik jest OK (pomarańczowy), wykonałeś świetną robotę.

Ważniejsze niż doskonały wynik w zakresie czytelności jest to, że faktycznie publikujesz swoje treści. A jeśli spróbujesz być perfekcjonistą przed opublikowaniem postu, możesz nigdy nie przejść do ostatniego etapu faktycznego opublikowania posta.

Analiza słów kluczowych z Yoast SEO (kluczowe słowa kluczowe)

analiza słów kluczowych yoast

Analizator słów kluczowych w Yoast SEO to jedna z jego najlepszych funkcji.

Pomaga zwiększyć szanse, że Twój artykuł będzie kierowany na właściwe słowa kluczowe.

Aby użyć Narzędzia analizy słów kluczowych, wystarczy wpisać słowo kluczowe docelowe w polu Słowo kluczowe fokusu na karcie Analiza słów kluczowych:

kluczowe słowa kluczowe

Gdy to zrobisz, Yoast zacznie wyświetlać proste sugestie, które pomogą Ci poprawić SEO OnPage:

swoje sugestie słów kluczowych

Teraz, podobnie jak ocena czytelności, nie staraj się być perfekcjonistą. Tylko upewnij się, że Twój post jest OK (pomarańczowy) pod względem SEO na stronie.

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zainstalować i skonfigurować wtyczkę Yoast SEO WordPress na twojej stronie. To jest dokładnie proces, którego używam, kiedy konfiguruję tę wtyczkę w moich witrynach.

Jeśli ten artykuł Ci pomógł, zostaw komentarz i daj mi znać, co myślisz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map