Prevádzka je základom každého online obchodu. Čím väčšiu návštevnosť máte, tým väčšie príjmy získate. Aj keď existujú desiatky rôznych spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok, SEO je najúčinnejší. Tento tutoriál vám ukáže (pomocou najlepších a odporúčaných nastavení).


Ak je webová stránka s podporou WordPress optimalizovaná pomocou Váš SEO, každý deň môžete zadarmo získať doslova tisíce cieľových návštevníkov, ktorí sú pripravení kúpiť to, čo predávate.

ako nainštalovať a nastaviť vaše seo - odporúčané nastavenia

Predtým, ako sa ponoríme do leta rýchlo pokryť, prečo je SEO tak dôležité.

Príjem tohto množstva bezplatných návštevníkov z organického vyhľadávania je tým, o čom sníva každý obchodník a vlastník firmy.

Ale tu je obchod:

Dostať sa tam je ťažké a vyžaduje veľa práce so SEO. Musíte spracovať SEO na stránkach aj mimo stránky.

Mnoho ľudí zanedbáva dôležitosť dobrý SEO na stránke. Ale verte mi, je to rovnako dôležité ako off-page SEO taktika, ako je linkbuilding.

SEO na stránke pomáha spoločnosti Google zistiť, o čom je váš obsah a kľúčové slová, na ktoré sa snažíte zacieliť.

teraz, SEO na stránke znie jednoducho na povrchu, ale v zákulisí je veľa.

Nie je to také jednoduché, ako pridať do názvu niekoľko kľúčových slov a do obsahu ich dosypať desaťkrát rovnaké kľúčové slová.

To je to, o čom väčšina ľudí verí na SEO na stránke. Ale je toho oveľa viac. Viac, ako si pravdepodobne dokážete zvládnuť sami.

Aj keď je aplikácia WordPress v prevádzke optimalizovaná pre vyhľadávacie nástroje, ako je Google, stále jej chýba veľa funkcií, ktoré potrebujete na úplnú optimalizáciu stránok pre vyhľadávače..

Napríklad WordPress neponúka zabudovaný spôsob úpravy meta popisu vašich príspevkov a stránok.

Toto je kde Váš doplnok SEO pre WordPress prichádza na záchranu.

Yoast je bezplatný doplnok WordPress ktorý spracováva všetku technickú časť SEO na stránke, takže sa môžete zamerať na to, na čom ste najlepšie, a vytvárať vynikajúci obsah.

V tomto Váš tutoriál SEO, Prevediem vás jednoduchým procesom inštalácie a nastavenia programu WordPress SEO pomocou doplnku Yoast.

Často sa ma pýtajú, aké sú najlepšie a odporúčané nastavenia pre váš Yoast. Toto je presné nastavenie procesu a konfigurácie, ktoré používam na každej vytvorenej webovej stránke. Ak ste pripravení, poďme sa ponoriť.

Čo je to SEO?

yoast seo wordpress plugin

Váš SEO je bezplatný doplnok WordPress vytvoril Joost De Valk, ktorý vám pomôže optimalizovať vaše webové stránky pre vyhľadávače bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu.

Doplnok má viac ako 5 miliónov inštalácií, päťhviezdičkové hodnotenie a spracováva všetko od generovania metadát vašej stránky, súboru XML Sitemap, navigácie až po správu presmerovaní..

Stručne povedané, Yoast zjednodušuje a zjednodušuje SEO pre každého.

Nielenže vám pomáha optimalizovať vaše stránky pre vyhľadávače, ako je Google, ale tiež vám pomáha zlepšovať kvalitu obsahu vašich stránok..

Váš SEO je kompletné riešenie. A bez vášho SEO budete musieť nainštalovať viac ako tucet doplnkov, aby ste mohli úplne optimalizovať svoje stránky pre vyhľadávače..

Inštalácia doplnku SEO

Inštalácia doplnku je veľmi jednoduchý proces a netrvá dlhšie ako minútu.

Najprv sa prihláste na informačný panel svojho webu WordPress. Teraz prejdite na položku Doplnky -> Pridať nové:

Pridať nový doplnok

Teraz pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte výraz „Yoast SEO“:

Vyhľadajte svoj SEO

Kliknutím na tlačidlo inštalácie v prvom výsledku spustíte proces inštalácie:

nainštalujte svoj doplnok SEO

Po nainštalovaní doplnku aktivujte doplnok kliknutím na tlačidlo Aktivovať:

aktivujte svoj doplnok SEO

To je všetko.

Práve ste nainštalovali svoj doplnok SEO na svoju stránku WordPress. Jéj!

Po nainštalovaní na vašom webe môžeme začať s jeho nastavením.

V nasledujúcich častiach sa podrobne venujem nastaveniu každej časti doplnku SEO.

Váš informačný panel SEO

Po inštalácii doplnku sa na bočnom paneli správcu WordPress zobrazí nová položka ponuky:

tvoje seo menu

Ak chcete začať proces nastavenia, kliknite na položku ponuky SEO na bočnom paneli správcu. Zavedie vás na informačný panel SEO:

informačný panel vášho doplnku

Na stránke Dashboard vášho doplnku SEO sa zobrazia dve políčka:

vaše oznámenia

Prvý z nich je pre upozornenie na všetky problémy SEO. Ak doplnok zistí problémy s SEO vašich stránok, zobrazí sa v tomto poli.

Druhé pole je pre oznámenia. Tieto upozornenia vám pomôžu lepšie nakonfigurovať doplnok.

Základná konfigurácia vášho doplnku SEO

Aby som sa mohol ponoriť do pokročilých nastavení tohto doplnku, musíme nakonfigurovať základné možnosti. V tejto časti tutoriálu vás prevediem všetkými kartami informačného panela Yoast SEO.

Prístrojová doska má 3 karty:

karty doplnkov

Karta Yoast Features

Táto karta obsahuje 8 funkcií (ktoré môžete zapnúť / vypnúť):

karta vašich funkcií

 1. SEO analýza: Analýza SEO ponúka návrhy na zlepšenie SEO vášho textu.
 2. Analýza čitateľnosti: Analýza čitateľnosti ponúka návrhy na zlepšenie štruktúry a štýlu vášho textu. Budete to chcieť ponechať. Pomáha veľa pri zlepšovaní kvality vášho obsahu.
 3. Obsah základného kameňa: Funkcia obsahu základného kameňa vám umožňuje označiť a filtrovať obsah základného kameňa na vašom webe. Ak chcete mať možnosť označiť a filtrovať obsah základného kameňa (viac o tom v ďalšej časti), musíte túto možnosť nechať povolenú
 4. Počítadlo textových odkazov: Váš SEO musí počítať všetky verejné odkazy na vašom webe, aby poskytoval lepšie návrhy pre texty kotvenia kľúčových slov.
 5. Súbory XML: Povoľte súbory XML, ktoré generuje váš SEO (viac o súboroch XML nižšie).
 6. Ryteho integrácia: Ryte bude kontrolovať týždenne, či sú vaše stránky stále indexovateľné vyhľadávacími nástrojmi, a ak ste tak neurobili, upozorní vás váš SEO..
 7. Ponuka správcovskej lišty: Pridá ponuku na panel správ s užitočnými skratkami pre vaše nastavenia SEO a nástroje na výskum kľúčových slov.
 8. Zabezpečenie: žiadne rozšírené nastavenia pre autorov: Pokročilá časť meta poľa Yoast SEO umožňuje používateľovi odstrániť príspevky z výsledkov vyhľadávania alebo zmeniť kanonickú stránku. Toto sú veci, ktoré by ste možno nechceli urobiť od žiadneho autora. To je dôvod, prečo to v predvolenom nastavení môžu robiť iba editori a správcovia. Nastavenie na „Off“ umožňuje všetkým používateľom zmeniť tieto nastavenia.

Kliknutím na otáznik získate ďalšie informácie o funkcii. Ak ste začiatočník v oblasti SEO, odporúčam vám ponechať všetky tieto možnosti povolené.

Vaše nástroje pre správcov webu

karta nástrojov správcu webu

Táto karta vám pomôže ľahko overiť vlastníctvo vašich webových stránok pomocou služieb Google a ďalších nástrojov pre správcov webu. Táto funkcia pridá na vašu domovskú stránku overovaciu metaznačku. Ak chcete získať verifikačný kód, kliknite na odkazy na rôzne Nástroje správcu webu a vyhľadajte pokyny pre metódu overenia metaznačkami.

Čo sú Nástroje správcu webu?

Všetky hlavné vyhľadávače ponúkajú majiteľom webových stránok bezplatné nástroje na prezeranie údajov z vyhľadávania na svojich webových stránkach. Myslite na to ako na Google Analytics, ale na vyhľadávanie.

V ďalšej časti sa venujem spôsobu overenia vašich stránok pomocou tejto karty. Ak ste už svoje stránky overili pomocou Nástrojov správcu webu, ktoré používate, môžete tieto podrobnosti nechať prázdne. Overovanie je iba jednorazový proces.

Použitie sprievodcu konfiguráciou (voliteľné)

Sprievodca konfiguráciou je najjednoduchší spôsob, ako nakonfigurovať doplnok. Keď použijete sprievodcu konfiguráciou, zobrazí sa vám otázka jednoduchých otázok, ktoré automaticky nakonfigurujú doplnok za vás.

Aj keď to nie je najlepší spôsob, ako nakonfigurovať doplnok, pretože vám neumožňuje zmeniť všetky nastavenia, je to najjednoduchší spôsob. Takže, ak nemáte záujem o znečistenie rúk, je to cesta von.

Ak chcete použiť Sprievodcu konfiguráciou, vyberte ponuku SEO na bočnom paneli správcu na hlavnom paneli WordPress. Teraz prejdite na kartu Všeobecné a kliknite na tlačidlo „Otvoriť sprievodcu konfiguráciou“:

Sprievodca konfiguráciou

Uvítacia obrazovka

Zobrazí sa uvítacia obrazovka sprievodcu konfiguráciou. Kliknutím na fialové tlačidlo konfigurácie spustíte sprievodcu konfiguráciou:

váš sprievodca

Krok 2

Teraz vyberte Produkciu ako prostredie, pretože ide o živé stránky:

vaše nastavenia

Krok 3

Teraz v kroku 3 budete musieť vybrať druh stránky.

Vyberte typ stránky, ktorý najlepšie vyhovuje vašim stránkam. Vášmu SEO pomôže lepšie nakonfigurovať nastavenia pre typ vášho webu:

nastavenie vášho kroku 3

Krok 4

V kroku 4 vyberte, či sa váš web týka spoločnosti alebo osoby.

Ak prevádzkujete osobnú stránku, vyberte položku Osoba. Potom zadajte názov vašej spoločnosti alebo spoločnosti a kliknite na nasledujúce tlačidlo:

nastavenie vášho kroku 4

Krok 5

Teraz sú sociálne profily v kroku 5 voliteľné, takže ich môžete nechať prázdne, ak nechcete prepojiť svoje sociálne profily s blogom:

vaše sociálne profily

Krok 6

V kroku 6 musíte iba zvoliť typy príspevkov, ktoré chcete zobraziť spoločnosti Google (nie používateľom). Príspevky a stránky budete chcieť nechať viditeľné..

Viditeľnosť pre typ príspevku pre médiá prepnite na skryté, ak neviete, čo robíte:

viditeľnosť vášho príspevku

Krok 7

V tomto kroku teraz vyberte možnosť Áno iba v prípade, že vaše stránky majú viacerých autorov. Ak ide o osobnú stránku, vyberte ako odpoveď Nie.

vaši autori

Krok 8 (voliteľné)

Ak máte záujem pripojiť sa k službe SEO Search Console, kliknite na tlačidlo Získať autorizačný kód Google:

konzola pre vyhľadávanie Google

Keď to urobíte, otvorí sa kontextové okno so žiadosťou o povolenie na povolenie prístupu SEO k vašim údajom služby Search Console.

Po povolení povolení sa zobrazí vstupné pole s kódom, skopírujte ho a prilepte do poľa pod veľkým fialovým autorizačným tlačidlom a kliknite na položku Overiť..

Krok 9

Teraz už stačí len zadať názov svojej webovej stránky a potom vybrať oddeľovač titulov. V predvolenom nastavení sa použije oddeľovač titulov:

oddeľovače nadpisov

Krok 12

Kroky 10 a 11 sú voliteľné. Jednoducho ich preskočte a potom stlačením tlačidla Zatvoriť v kroku 12 zatvorte sprievodcu konfiguráciou:

yoast seo plugin

Overenie nástrojov správcu webu pomocou Konzoly Google Search Console

Pri registrácii do služby Google Search Console sa zobrazí výzva na overenie vlastníctva vášho webu. Ak nie ste vývojárom webu, môže byť overenie vášho webu náročnou úlohou.

Ale s Yoast SEO, môžete to urobiť za pár sekúnd.

Postupujte takto:

Keď sa zaregistrujete v službe Google Search Console a pridáte svoju prvú stránku, zobrazí sa nasledujúca obrazovka:

vaše overenie

Vyberte metódu značky HTML a zobrazte verifikačný kód HTML.

V kóde HTML, ktorý uvidíte, je text v úvodzovkách za „content =“ váš verifikačný kód:

vaše overenie značky html

Tučná časť v nižšie uvedenom príklade HTML kódu je miesto, kde bude váš kód:

YOUR_CODE”/>

Skopírujte verifikačný kód. Budeme to potrebovať v ďalšom kroku.

Ak chcete dokončiť proces overenia, prejdite na svoj informačný panel SEO na svojej webovej stránke a vyberte kartu Nástroje správcu webu:

karta nástrojov správcu webu

Teraz vložte verifikačný kód do vstupného poľa vedľa odkazu „Google Search Console:“ a kliknite na Uložiť zmeny.

Po uložení kódu kliknite na tlačidlo Overiť na stránke Overenie v službe Google Search Console:

vaše overenie gsc

Ak sa zobrazí chyba, že spoločnosť Google nemôže overiť, či je kód na vašej stránke, skúste to znova o niekoľko sekúnd. Zmeny môžu niekedy trvať niekoľko minút.

Konfigurácia názvov stránok a popisov metaznačiek

Samotný WordPress neponúka veľa funkcií, pokiaľ ide o úpravu názvov a metaznačiek vašich stránok a príspevkov.

Váš SEO poskytuje veľkú kontrolu nad názvom a meta všetkých vašich webových stránok.

V tejto časti vás prevediem konfiguráciou nastavení značiek nadpisov a metaznačiek na celom webe.

Tieto nastavenia budú fungovať iba ako predvolené a budete ich môcť prepísať z editora príspevkov.

Ak chcete nakonfigurovať nastavenia názvu a metaznačky na celom webe, prejdite na Váš SEO > Vzhľad vyhľadávania.

Na konfiguračnej stránke Nastavenia vzhľadu vyhľadávania sa zobrazí 7 rôznych kariet:

karta vzhľad vášho vyhľadávania

V nasledujúcich častiach vás prevediem všetkými týmito kartami.

Nastavenia nadpisu pre celý web

Prvá karta nastavení Vzhľad vyhľadávania, Všeobecné, obsahuje iba 3 možnosti:

nastavenia názvu stránky

Prvá možnosť umožňuje doplnku prepísať značky nadpisov vašej témy. Túto možnosť by ste mali povoliť, iba ak vás o to požiada spoločnosť SEO.

Ak váš SEO zistí problém so značkou nadpisu vašej témy, požiada vás o jeho zapnutie.

Druhá možnosť umožňuje vybrať predvolený oddeľovač titulov. Oddeľovač, ktorý vyberiete, sa použije v predvolenom nastavení, pokiaľ ho neprepíšete v editore stránok / stránok.

Dash, prvá možnosť, je to, čo odporúčam a používam.

Úprava názvu domovskej stránky

Druhá karta nastavení Vzhľad vyhľadávania, Domovská stránka, obsahuje dve vstupné polia:

vaše nastavenia seo domovskej stránky

Prvá vám umožňuje vybrať šablónu nadpisu pre domovskú stránku. Ak neviete, ako funguje šablóna nadpisu vo vašom SEO, odporúčame vám nechať ju na predvolenú možnosť.

Druhý vám umožňuje zvoliť meta popis pre domovskú stránku vášho webu. Keď ľudia uvidia vo výsledkoch vyhľadávania domovskú stránku vášho webu, uvidia tento popis.

Graf znalostí

Tieto údaje sa na vašom webe zobrazujú ako metadáta. Má sa objaviť v grafe znalostí spoločnosti Google. Môžete byť buď spoločnosť, alebo osoba.

Odporúčané nastavenia pre typy príspevkov

Druhá karta Nastavenia vzhľadu vyhľadávania, Typy obsahu, vám teraz umožňuje nakonfigurovať predvolené nastavenia pre všetky typy príspevkov na vašom webe..

Na tejto karte si môžete zvoliť predvolenú šablónu názvu, šablónu popisu metadat a ďalšie nastavenia metaúdajov. Nezabudnite, že tieto nastavenia môžete kedykoľvek prepísať z editora príspevkov alebo stránok.

Na tejto karte sa zobrazia tri sekcie:

nastavenia typu príspevku

Všetky tieto typy príspevkov majú rovnaké päť možností. Tu sú naše odporúčané nastavenia:

 1. Šablóna názvu: Šablóna názvu zaisťuje, že pri písaní titulov nemusíte začať od nuly. Pokiaľ neviete, čo robíte, mali by ste to nechať na predvolené nastavenie.
 2. Šablóna popisu meta: Je to rovnaké ako šablóna názvu. Písanie meta popisu a názvu si vyžaduje čas. Ak sú názvy vašich príspevkov alebo meta popisy väčšiny podobné, môžete pre všetky svoje príspevky nastaviť predvolenú šablónu. Teraz to môžete nechať prázdne.
 3. Meta roboti: Toto je dôležitá možnosť. Ako nastavenie môžete zvoliť index alebo noindex. Ak ju nastavíte na noindex, vyhľadávacie nástroje NEBUDÚ indexovať túto stránku a nebudú ju zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania. Odporúčam nastaviť príspevky a stránky na indexovanie a médiá na noindex. WordPress v predvolenom nastavení vytvára samostatnú stránku pre všetky médiá (obrázky, videá atď.), Ktoré odovzdáte na svoj web. Ak nastavíte indexovanie médií, Google indexuje všetky vaše mediálne stránky. Ak teda neviete, čo robíte, nastavte médiá na noindex.
 4. Dátum v ukážke úryvku: Ak sa vo vašich príspevkoch zobrazuje dátum ich uverejnenia, v niektorých prípadoch môže spoločnosť Google vo výsledkoch vyhľadávania zobraziť dátum publikácie pod nadpisom. Váš SEO ponúka simuláciu (nazývanú Meta Box), ako bude úryvok vašich príspevkov a stránok vyzerať vo výsledkoch vyhľadávania. Táto voľba zobrazuje v publikácii dátum publikácie pod názvom simulácie. Táto možnosť v skutočnosti nezmení veľký rozdiel. Odporúčam vám ho skryť.
 5. Váš SEO Meta Box: Toto je jedna z najužitočnejších funkcií vášho SEO. Doplnok zobrazuje box s názvom Yoast SEO Meta Box pod editorom príspevkov a stránok. Toto pole meta zobrazuje simuláciu útržku vyhľadávacieho nástroja vášho príspevku a ponúka desiatky možností na zlepšenie obsahu a SEO na stránke. Ak chcete využívať všetky výhody svojho SEO, odporúčame vám nastaviť možnosť Zobraziť pre všetky typy príspevkov.

Odporúčané nastavenia pre taxonómiu

Štvrtá karta Nastavenia vzhľadu vyhľadávania, Taxonomie, vám teraz umožňuje nakonfigurovať predvolené nastavenia názvu a metadát pre kategórie, značky a formát príspevku:

nastavenia značiek vašej kategórie

Odporúčame, aby ste pre kategórie a značky nastavili možnosť Meta roboti na noindex. Pretože tieto archívy môžu spôsobiť duplicitný obsah na vašom webe.

Odporúčame tiež zakázať archívy založené na dodatočnom formáte:

nastavenia formátu príspevku

Váš SEO použije šablónu názvu a šablónu popisu meta na stránkach kategórie a značiek. Šablónu meta popisu môžete nechať prázdnu, pretože nepovoľujeme vyhľadávacím nástrojom indexovať tieto dve stránky.

Odporúčané nastavenia pre archívy

Karta archívov v nastaveniach Vzhľad vyhľadávania má iba štyri možnosti.

Odporúčame zakázať archívy autora, ak máte iba jedného autora:

deaktivujete archívy autora

Ak má váš blog viac autorov a vy sa rozhodnete povoliť archívy autorov, nezabudnite nastaviť nastavenie Meta Robots na noindex rovnako ako v prípade kategórií a značiek:

vaši autori noindexu

Zabezpečí to, aby spoločnosť Google neindexovala vaše stránky autora, čo by mohlo mať za následok duplikát obsahu.

Teraz pre archívy dátumu odporúčame zakázať ich, pretože by mohli mať za následok, že vyhľadávacie nástroje uvidia tieto stránky ako duplicitný obsah:

zakážete archívy

Ak z nejakého dôvodu chcete povoliť archívy dátumu, rovnako ako archívy autora, uistite sa, že ste nastavili meta nastavenia na noindex, aby ste zabránili duplicite obsahu na vašich stránkach..

Odporúčam vám ponechať posledné dve možnosti, Vyhľadávanie stránok a Šablóna názvu stránky 404, na predvolené nastavenie:

šablóna 404

Odporúčané nastavenia pre lokalitu Meta

vaše meta nastavenia pre celý web

Teraz na karte Nastavenia metadát lokality sa odporúča nastaviť indexovanie podstránok archívov, pretože chceme, aby vyhľadávacie nástroje indexovali podstránky archívov, ktoré sme povolili..

dôležité: Nenastavujte to na noindex, aj keď máte deaktivované všetky archívy vrátane značiek a kategórií. Pretože keď to urobíte, váš SEO tiež nastaví podstránky hlavného archívu blogu na noindex.

V dolnej časti stránky sa zobrazí možnosť s názvom „Použiť značky meta kľúčových slov?“ Odporúčame vám túto možnosť zakázať, pretože už nie sú k dispozícii.

Konzola vyhľadávania

V tejto časti sa zobrazia chyby indexového prehľadávania (404 chýb / nefunkčné stránky na vašom webe), aby ste ich mohli presmerovať na správnu stránku na svojom webe..

konzola pre vyhľadávanie

Ak chcete pripojiť a načítať problémy s prehľadávaním, musíte svoj web pridať do Konzoly Google Search Console. Tu je článok o tom, ako sa pripojiť k službe Google Search Console.

Povolenie sociálnych médií

Teraz, keď som sa zaoberal nastaveniami Vzhľad vyhľadávania, vás prevediem nastaveniami sociálnych médií. Stránka sociálnych nastavení sa nachádza pod ponukou SEO na bočnom paneli správcu.

Na stránke Sociálne nastavenia je päť kariet:

vaše sociálne prostredie

účty

vaše sociálne účty

Profily sociálnych médií na tejto karte umožňujú vyhľadávacím nástrojom zistiť, ktoré sociálne profily sú priradené k vašim stránkam.

Vyplňte všetky adresy URL profilu sociálnej spoločnosti vašej spoločnosti. Ak prevádzkujete osobnú stránku, odkaz na svoje osobné adresy URL.

Facebook

vaše nastavenia Facebooku

Karta Facebook umožňuje nastaviť metaúdaje Open Graph pre vaše stránky.

Sociálne siete ako Facebook používajú meta údaje Open Graph na lepšie pochopenie toho, o čom je váš obsah. Odporúčame vám ponechať túto možnosť povolenú.

Váš SEO vám umožňuje zvoliť si predvolený obrázok pre stránky, ktoré neobsahujú žiadne obrázky. Toto je obrázok, ktorý sa zobrazí, keď niekto zdieľa odkaz.

Toto nastavenie môžete kedykoľvek prepísať z políčka Yoast SEO Meta pre editora stránok / editora.

Sekcia Štatistiky a správcovia Facebooku na tejto karte je určená pre pokročilých používateľov a odporúčame vám ju teraz preskočiť.

cvrlikání

vaše nastavenia Twitteru

Pri zdieľaní na platforme Twitter zobrazuje odkazy ako karty. Táto karta vám umožňuje nakonfigurovať predvolené nastavenia pre metaúdaje karty Twitter.

Odporúčame vám ponechať túto možnosť povolenú.

Druhou možnosťou na tejto karte je predvolený typ karty. Ak chcete, aby služba Twitter zobrazovala na karte vášho odkazu odporúčaný obrázok, vyberte možnosť Zhrnutie s veľkým obrázkom.

pinterest

Vaše záujmové nastavenia

Táto karta vám pomôže potvrdiť vaše stránky pomocou Pinterestu.

Ak chcete potvrdiť svoje stránky pomocou Pinterestu, postupujte podľa tohto návodu na Pintereste a potom do poľa na tejto karte zadajte potvrdzovací kód.

Google+

vaše nastavenia google plus

Ak na tejto karte zadáte adresu URL svojej stránky Google Plus a potom na svoju stránku Google Plus pridáte odkaz na svoje stránky, bude spoločnosť Google vedieť, že tieto dve stránky sú navzájom prepojené..

XML Sitemap s vašim SEO

Súbory XML pomáhajú indexovým prehľadávačom vyhľadávacích nástrojov lepšie porozumieť vašim stránkam. Ak na svojom webe použijete súbor Sitemap XML, vyhľadávacie nástroje dokážu nájsť a indexovo prehľadať váš obsah.

Vďaka SEO je generovanie súborov XML Sitemap skutočne jednoduché.

V Informačný panel na karte Funkcie zobrazí sa možnosť na povolenie alebo zakázanie funkcie súboru Sitemap. Odporúčame vám ponechať túto možnosť povolenú, pokiaľ nechcete na generovanie súborov XML použiť iný doplnok:

vaše xml súbory Sitemap

Konfigurácia nastavení strúhanky a kanála RSS (rozšírené)

Teraz nakonfigurujeme Rozšírené nastavenia vášho SEO.

Drobečková navigácia (voliteľné)

Ak chcete zobraziť navigáciu v navigácii v hornej časti článkov, budete chcieť toto nastavenie povoliť.

vaše nastavenia strúhanky

v Vzhľad vyhľadávania > strúhanka, uvidíte nasledujúce možnosti:

tvoja strúhanka

Tu sú nastavenia, ktoré odporúčam pre drobenku:

 • Oddeľovač medzi strúhankou: Toto je symbol alebo text, ktorý sa použije oddelene od strúhanky. Nechajte ho predvolené.
 • Ukotviť text pre domácnosť: Odporúčam ponechať toto nastavenie predvolené, Domov. Ak však chcete, môžete to zmeniť na názov blogu alebo čokoľvek iné.
 • Predpona pre cestu do chleba: Toto je text, ktorý bude mať pred navigáciou v navigácii v navigácii. Odporúčam vám nechať pole prázdne.
 • Predpona pre archívy strúhanky: Budete chcieť použiť predponu pre strúhanku so stránkami archívu. Odporúčam vám ponechať predvolené nastavenie.
 • Predpona strúhanky stránky vyhľadávania: Umožňuje pridať predzvesť do strúhanky na vyhľadávacej stránke.
 • Drobečková navigácia pre stránku 404: Toto je navigačná tabuľa, ktorá sa zobrazí na vašich 404 chybových stránkach.
 • Zobraziť stránku blogu (voliteľné): Toto nastavenie sa zobrazí, iba ak používate vlastnú domovskú stránku a stránku blogu. Odporúčame vám povoliť toto nastavenie.
 • Tučné posledná stránka: Odporúčam vám nastaviť túto možnosť na bežnú.

Teraz, na konci stránky, sa zobrazí výzva na výber taxonómie, ktorá sa má zobraziť v strúhanke príspevkov. Odporúčame vám vybrať kategóriu ako taxonómiu, pokiaľ neviete, čo robíte.

Poznámka: Drobečková navigácia nie je podporovaná všetkými témami. Možno bude potrebné, aby ste k téme manuálne pridali kód, ktorý umožňuje navigáciu v systéme. Pokyny nájdete v tomto článku.

RSS

vaše nastavenia RSS feedu

Možnosti na karte RSS vám umožňujú vkladať obsah pred a za každý príspevok v informačnom kanáli. Je to dosť technické a neodporúčam vám zmeniť tieto nastavenia, pokiaľ skutočne neviete, čo robíte.

Používanie hromadného editora & Ďalšie nástroje

Váš SEO prichádza s niektorými veľmi výkonnými vstavanými nástrojmi SEO:

váš hromadný editor

Váš SEO ponúka nasledujúce tri vstavané nástroje pod SEO > náradie na bočnom paneli správcu:

Dovoz a vývoz

Tento nástroj vám pomôže importovať a exportovať nastavenia pre SEO. Umožňuje tiež importovať nastavenia z iných doplnkov SEO.

váš export export

Editor súborov

Editor súborov umožňuje vykonávať zmeny a upravovať obsah súboru robots.txt a .htaccess. Umožňuje vám tiež vytvoriť súbor robots.txt, ak ho ešte nemáte.

editor súborov

Hromadný editor

Tento nástroj vám umožňuje hromadne upravovať názov stránky a popis viacerých príspevkov a stránok naraz. Namiesto toho, aby ste prešli všetky svoje príspevky jeden po druhom, môžete použiť tento nástroj.

vaše hromadné náradie

Extra bonusy (Go Premium)

Aj keď je váš SEO k dispozícii zadarmo, je k dispozícii prémiová verzia, ktorá ponúka ešte viac funkcií a prémiovú podporu.

vaša prémia

Yoast SEO Premium je 89 dolárov ročne a ak sa rozhodnete upgradovať na prémiu SEO, jedná sa o jednu z mnohých ďalších funkcií, ktoré získate:

Správca presmerovania

presmerovanie yoast premium seo

Správca presmerovania je užitočný nástroj, ktorý vám pomôže vytvoriť presmerovanie na vašom webe.

Existuje veľa prípadov, keď budete musieť vytvoriť presmerovanie. Možno budete napríklad musieť presmerovať starú alebo nefunkčnú stránku na novú.

Viaceré kľúčové slová

kľúčové slová s prémiovým zameraním

Bezplatná verzia vášho SEO vám umožní zvoliť iba jedno kľúčové slovo Focus. Ale s prémiovou verziou si môžete vybrať viac kľúčových slov Focus.

Umožní vám to zvýšiť pravdepodobnosť zacielenia viacerých kľúčových slov na váš obsah.

Ukážky zo sociálnych sietí

vaše prémiové sociálne ukážky

Váš SEO zobrazuje meta box priamo pod editorom príspevkov. Toto meta pole zobrazuje simuláciu toho, ako by vaša stránka mohla vyzerať vo výsledkoch vyhľadávania.

Rovnako ako táto simulácia útržku výsledkov vyhľadávania, aj prémia SEO vám umožňuje vidieť simuláciu toho, ako by vaše príspevky mohli vyzerať pri zdieľaní na Facebooku a Twitteri..

Optimalizácia obsahu a stránky pre SEO pomocou služby Yoast

Okno náhľadu, ktoré sa nachádza hneď pod editorom príspevkov, vám pomôže zlepšiť čitateľnosť vášho obsahu a SEO na stránkach OnPage.

To je jedna z najlepších funkcií, ktoré ponúka SEO.

Ponúka jednoduché pokyny, ktoré vám pomôžu lepšie optimalizovať obsah pre čitateľov a vyhľadávacie nástroje.

yoast seo meta box

Ako vidíte na obrázku vyššie, existujú dve karty, karta Čitateľnosť a karta Analýza kľúčových slov.

Budem skúmať obe z nasledujúcich častí, ktoré nasledujú.

Zlepšenie čitateľnosti obsahu pomocou Yoast

analýza čitateľnosti

Karta analýzy čitateľnosti v Yoast SEO Meta Box vám pomôže zlepšiť čitateľnosť vášho obsahu.

Zakaždým, keď zmeníte svoj obsah, Yoast znova vyhodnotí príspevok a zobrazí návrhy na zlepšenie čitateľnosti. Poskytne tiež vášmu článku skóre čitateľnosti. Skóre sa zobrazí ako svetlo na karte Čitateľnosť.

Ak je svetlo zelené, potom je váš článok dobrý, ale ak je červený, musíte na ňom pracovať.

Keď sa pokúsite zlepšiť čitateľnosť svojho obsahu, nesnažte sa byť perfekcionistom. Aj keď je vaše skóre v poriadku (oranžová), odviedli ste skvelú prácu.

Na čom záleží viac ako na perfektnom skóre čitateľnosti, je to, že skutočne zverejňujete svoj obsah. A ak sa pokúsite byť perfekcionistom skôr, ako uverejníte príspevok, možno ste nikdy nestratili posledný krok, keď ste príspevok uverejnili.

Analýza kľúčových slov s vašim SEO (kľúčové slová zamerané na zameranie)

analýza kľúčových slov

Analyzátor kľúčových slov vášho SEO je jednou z jeho najlepších funkcií.

Pomáha vám to zlepšiť šance vášho článku zacieliť na správne kľúčové slová.

Ak chcete použiť analyzátor kľúčových slov, stačí urobiť zadanie cieľového kľúčového slova do poľa Kľúčové slovo zameraného na karte Analýza kľúčových slov:

kľúčové slová zamerané na vaše zameranie

Akonáhle to urobíte, Yoast začne zobrazovať jednoduché návrhy, ktoré vám pomôžu vylepšiť váš OnPage SEO:

návrhy kľúčových slov

Teraz sa opäť, rovnako ako skóre čitateľnosti, nesnažte byť perfekcionistom. Len sa uistite, že váš príspevok je v poriadku (oranžový), pokiaľ ide o OnPage SEO.

záver

Dúfam, že tento článok vám pomohol nainštalovať a nastaviť doplnok Yoast SEO WordPress na vašich stránkach. Toto je presný postup, ktorý používam, keď nastavím tento doplnok na svojich stránkach.

Ak vám tento článok pomohol, zanechajte prosím komentár a dajte mi vedieť, čo si myslíte.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me