Wix vs Squarespace (porównanie bezpośrednie)

Ten bezpośredni obraz daje wszystkie kluczowe różnice między dwoma najpopularniejszymi obecnie dostępnymi narzędziami do tworzenia witryn.


Myślę, że zgodzisz się, kiedy powiem:

Tworzenie strony internetowej jako początkującego jest niezwykle trudne!

Od czego w ogóle zaczynasz? Potrzebujesz wiedzy na temat kodowania? Czy wiesz, jak skonfigurować hosting, certyfikaty SSL lub zainstalować CMS? Jakie są koszty? Jak długo to zajmie?

To prawdopodobnie niektóre z trudnych pytań, które trzymają Cię z dala od wymarzonej witryny.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje rozwiązanie.

Budowanie idealnej strony internetowej dla Twojej firmy jest niezwykle łatwe dzięki twórcom stron internetowych takich jak Wix i Squarespace.

Dla niewtajemniczonych twórca stron internetowych to narzędzie (program, oprogramowanie itp.), Które pomaga tworzyć strony internetowe wizualnie bez pisania kodu lub konieczność pobierania / instalowania czegokolwiek.

W tym Porównanie Wix vs Squarespace post, przeciwstawiam sobie dwóch najlepszych twórców stron internetowych.

WixSquarespace
przesuń w prawowixsquarespace
PodsumowanieOsobiście polecam Squarespace zamiast Wix, ale nie rozczarujesz się żadnym z nich – ponieważ oba są doskonałymi twórcami stron internetowych. Największą różnicą jest edytor, a jeśli wolisz strukturalnego lub nieustrukturyzowanego edytora przeciągnij i upuść.
Główne cechyCena £: 13–49 USD miesięcznie
Redaktor: Nieustrukturyzowane przeciąganie i upuszczanie. Elementy można przeciągać i upuszczać w dowolnym miejscu na stronie.
Motywy / szablony: 500+
Darmowa domena & SSL: Tak
Bezpłatny plan: Tak
Cena £: 12–46 USD miesięcznie
Redaktor: Strukturalne przeciąganie i upuszczanie. Elementy są przeciągane i upuszczane na stronie w ramach stałej struktury.
Motywy / szablony: 80+
Darmowa domena & SSL: Tak
Bezpłatny plan: Nie (tylko bezpłatny okres próbny)
Łatwość użycia⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Projekt & Układy⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Aplikacje & Dodatki⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐
SEO & Marketing⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐ ��
E-commerce⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Blogowanie⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Wartość pieniądza⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��

Ale zanim przejdziemy do porównania Wix vs Squarespace, najpierw kilka faktów:

Według BuiltWith, Wix jest najpopularniejszym narzędziem do budowania stron internetowych 38% udziału w rynku.

statystyki użytkowania konstruktora stron

Squarespace jest drugim najpopularniejszym, zasilający 19% witryn korzystających z prostego narzędzia do tworzenia witryn. Razem Wix i Squarespace kontrolują 57% udziału w rynku.

Niezależnie od tego, czy znajdziesz dane z BuiltWith, Statista.com lub jakiejkolwiek innej strony, Wix zawsze pojawia się na górze, a następnie Squarespace z Weebly i innymi, którzy zajmują tylne miejsce.

Mimo to zainteresowanie twórcami witryn stale rośnie od 2004 r., Zgodnie z Google Trends, co widać na ładnym wykresie poniżej.

trendy porównania wix vs squarespace

To jasne, że twórcy stron internetowych nigdzie się nie wybierają. W rzeczywistości stają się ostoją zarówno początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Ale dygresję.

Moim celem jest pomoc w wyborze idealnego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz Wix, czy Squarespace, zależy to wyłącznie od Ciebie.

Bez zbędnych ceregieli zacznijmy, ponieważ jest wiele do omówienia.

Co to są Wix i Squarespace?

Recenzja wix vs squarespace

Wix i Squarespace to dwa najpopularniejsze narzędzia do tworzenia witryn internetowych. Oba narzędzia pomagają stworzyć stronę internetową bez znajomości kodowania.

W jaki sposób?

Wysyłają z przeciągnij i upuść wizualne narzędzia do tworzenia stron dzięki którym budowanie strony internetowej jest tak proste jak A, B, C..

Ponadto twórcy stron internetowych usuwają techniczne aspekty tworzenia stron internetowych. 

Innymi słowy, narzędzie do tworzenia witryn oferuje przyjazny dla początkujących sposób tworzenia wydajnych stron internetowych, nie martwiąc się o sprzęt techniczny.

Jeśli na przykład zdecydujesz się na korzystanie z WordPress, musisz skonfigurować hosting, zainstalować CMS, certyfikaty SSL i zająć się wieloma zadaniami administracyjnymi.

Wszystkie te zadania są trudne, szczególnie jeśli nie jesteś obeznany z technologią. Faceci z Wix i Squarespace zajmują się technologią, więc możesz skupić się na tym, co ważne; budowanie swojego biznesu.

W przypadku płatnego planu otrzymujesz narzędzie do tworzenia witryn, hosting, certyfikaty SSL, domeny, wsparcie i tak dalej w jednym pakiecie. Jako takie, twórcy stron internetowych są idealnymi narzędziami do szybkiego wdrażania stron internetowych.

Są również wszechstronne, ponieważ można szybko tworzyć proste blogi, sklepy i wiele innych stron internetowych.

Teraz, gdy wiemy, nad czym pracujemy, przejdźmy do następnej części.

W nadchodzących sekcjach porównuję Squarespace vs Wix pod względem łatwości użytkowania, opcji projektowania, marketingu, e-commerce, integracji innych firm, możliwości blogowania i cen.

Łatwość użycia

Oczywistym jest, że ostatecznie wybrany przez Ciebie kreator stron internetowych musi być łatwy w użyciu. Oczywiście, istnieje krzywa uczenia się, ale zarówno Wix, jak i Squarespace są niezwykle łatwe w użyciu, dzięki czemu będziesz gotowy do działania w mgnieniu oka.

Na początek rejestracja w dowolnej usłudze jest łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto i zacząć budować swoją stronę internetową. Oba są bardzo proste od samego początku.

Aby pomóc Ci zbudować stronę internetową bez potu, Wix i Squarespace są wyposażone w intuicyjne wizualne narzędzia do tworzenia stron typu „przeciągnij i upuść”. Tak, w komplecie z Cofnij przycisk na wypadek bałaganu.

Twój obieg pracy polega na pobieraniu, przeciąganiu i upuszczaniu elementów na miejsce, a masz witrynę internetową. To nie może być łatwiejsze niż to.

Jest jednak duża różnica między nimi. The edytory stron!

Zacznijmy od edytora Wix.

Wix Page Editor

Wix jest bardziej pustym płótnem, co oznacza, że ​​możesz przeciągać i upuszczać elementy w dowolnym miejscu. Masz pełną swobodę projektowania, aby zbudować stronę swoich marzeń.

Jedynym ograniczeniem Wix jest Twoja wyobraźnia. Taka swoboda twórcza czyni Wix idealnym dla kreatywnych projektantów, którzy mogą łatwo stwierdzić, kiedy popełnili błąd.

Jednocześnie może to być przytłaczające dla idealnego Greenhorna, który nigdy wcześniej nie budował strony internetowej.

Aby rozwiązać problem, Wix stworzył Wix ADI (Artificial Design Intelligence), wspaniałe narzędzie, które podejmuje ważne decyzje projektowe za Ciebie.

Odpowiedz tylko na kilka pytań, a Wix ADI utworzy stronę internetową, którą możesz następnie wypełnić swoją treścią.

Edytor strony Squarespace

narzędzie do tworzenia stron squarespace

Z drugiej strony Squarespace nie pozwala na umieszczanie elementów w dowolnym miejscu. Pracujesz z wstępnie zaprojektowanymi układami, które nie pozwalają przeciągać i upuszczać elementów w dowolne miejsce. Innymi słowy, dla każdego elementu istnieje ustalony region.

Takie podejście zapewnia kontrolę nad projektami i układami, ponieważ nie masz możliwości popełnienia wszelkiego rodzaju okropnych błędów. Masz gotowy układ, który możesz wypełnić treścią, nie psując ogólnego wyglądu.

Z tego właśnie powodu Squarespace jest idealny dla początkujących, którzy chcą profesjonalnie wyglądającej strony internetowej bez kłopotów z naprawieniem błędów, takich jak wyrównanie marginesów itp..

Po prostu dostosuj szablon do swoich treści i możesz zacząć. Oznacza to również, że Squarespace oferuje świetny sposób na szybkie zaprojektowanie witryny.

Zwycięzcą jest:

Squarespace

Polecam korzystanie ze Squarespace dla łatwości użytkowania. Nie zrozumcie mnie źle, oba są bardzo łatwe w użyciu, ale Squarespace jest intuicyjny i nie przeszkadza.

Wix, z drugiej strony, ma milion i jedną funkcję, która jest idealna dla kreatywnych projektantów, ale niekoniecznie mile widziana dla początkujących.

Squarespace nie będzie bałaganu; po prostu edytuj szablon i gotowe. Kreator stron Wix oferuje większą elastyczność projektowania, ale nie oznacza to, że jest łatwiejszy w użyciu dla początkujących.

Projekt, układ & Szablony

Oczywiście nie chcesz, aby twoja strona wyglądała jak każda inna strona. Chcesz się wyróżniać i chcesz to teraz.

Uwielbiam różnorodność, podobnie jak Ty, co oznacza – w tej sekcji – wybieramy narzędzie do tworzenia witryn, które oferuje więcej opcji projektowania i układu.

Zarówno Wix, jak i Squarespace oferują obszerną listę opcji projektowania i układu. Innymi słowy, nigdy nie brakuje Ci opcji potrzebnych do zbudowania niezwykłej strony internetowej.

Wix oferuje ponad 500 gotowych i wysoce konfigurowalnych szablonów, które są idealne dla każdej firmy. Niestety nie wszystkie szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych i reagują na nie.

Szablony Wix

Jednak Wix oferuje osobny edytor do stworzenia mobilnej wersji twojej witryny. Nie wiem o tobie, ale to naprawdę twój przełom.

Poza tym, kiedy wybierzesz szablon w Wix, utkniesz z nim. Jeśli zmienisz szablon, będziesz musiał zbudować witrynę od zera. Co za porażka.

Mimo to Wix oferuje mnóstwo różnych opcji projektowania i układu. Oferują wiele opcji tekstowych, grafikę wektorową, galerie, menu, obrazy, przyciski, siatki, listy, media społecznościowe i wiele więcej. Zasadniczo istnieje opcja na wszystko, czego potrzebujesz.

Możesz łatwo dodać każdy element do swojej strony i dostosować go w szerokim zakresie w edytorze Wix. Ponieważ Wix posiada darmowy edytor, możesz umieścić każdy element w dowolnym miejscu.

Szablony Squarespace

Squarespace, z drugiej strony uchwyty wyglądają inaczej. Kreator stron internetowych oferuje ponad 60 szablonów i szeroką gamę elementów znanych jako bloki treści.

Wszystkie szablony są w pełni responsywne od samego początku, co oznacza, że ​​nie musisz później samodzielnie poprawiać. Co więcej, bloki treści są przemyślane i posiadają wszystkie funkcje, dzięki czemu możesz budować swoją witrynę blok po bloku.

Każdy blok treści oferuje mnóstwo opcji kolorów, stylów czcionek, układu i innych. Możesz łatwo zmodyfikować każdy blok zawartości, aby stworzyć zupełnie nowy projekt.

Podczas gdy Wix pozwala ci wziąć szablon i całkowicie go dostosować, Squarespace pozwala na dokonywanie głębokich zmian modułowych dla poszczególnych elementów.

Innymi słowy, Wix jest wystarczająco elastyczny, co pozwala stworzyć od nowa nowy motyw, czego nie można zrobić w Squarespace.

Jednocześnie Squarespace umożliwia dostosowanie witryny za pomocą kilku kliknięć dzięki jej stylowi projektowania stron internetowych.

Zwycięzcą jest:

Squarespace

Squarespace jest niewątpliwym zwycięzcą, jeśli chodzi o opcje projektowania i układu. Wix może mieć więcej szablonów, ale w klasycznym przypadku jakości ponad ilością Squarespace zabiera trofeum do domu.

Wix oferuje dużą elastyczność projektowania, aby dostosować dowolny szablon do momentu jego upuszczenia. Jeśli jednak zmienisz szablon, będziesz musiał zbudować witrynę od zera.

Squarespace nie oferuje wielu funkcji przeciągania i upuszczania, ale możesz łatwo zmieniać szablony bez konieczności przebudowywania witryny od podstaw. Szablony są w pełni responsywne od samego początku, co stanowi dodatkowy plus.

Aplikacje innych firm & Dodatki

Świetna strona internetowa to coś więcej niż tylko estetyka. Potrzebujesz wszystkich narzędzi, które możesz znaleźć, aby prowadzić udaną stronę internetową. Większość twórców stron internetowych oferuje domyślnie wiele podstawowych funkcji.

Gdy skończysz podstawową i potrzebujesz więcej mocy, przejdziesz do aplikacji innych firm.

Rynek aplikacji WixWix App Market

Teraz nie będę kłamać; Wix ma większy rynek aplikacji niż Squarespace. Jak 17 razy większy.

Dostajesz wszelkiego rodzaju bezpłatne i premium aplikacje do rozszerzania swojej witryny Wix na wiele sposobów. Na przykład możesz łatwo dodawać czat na Facebooku, zwiększać ruch, tworzyć wydarzenia, zbierać e-maile i wiele więcej.

Właśnie tak, rynek aplikacji Wix oferuje ponad 235 aplikacji.

Z drugiej strony rynek Squarespace oferuje tuzin rozszerzeń w momencie pisania.

Rynek aplikacji Squarespace

Masz kilka aplikacji do wysyłki, podatków, drukowania na żądanie, zarządzania zapasami i śledzenia zamówień.

Jeśli potrzebujesz więcej dodatków Squarespace, szybkie wyszukiwanie w Google powinno wystarczyć. Zawsze wybieraj aplikacje od renomowanych programistów.

Squarespace ma jednak kilka świetnych wbudowanych opcji, które rekompensują brak aplikacji innych firm. Na przykład Squarespace ma wbudowane galerie Instagram, które wymagają aplikacji w Wix.

Inne wbudowane integracje to między innymi osadzanie audio / wideo, mapy, Google AMP, komentarze Disqus i czcionki Google.

Zwycięzcą jest:

Wix

Wix wyprzedza Squarespace w dziale dodatków, co ma ogromna lista aplikacji. Mimo to, dodatki i aplikacje innych firm, z których korzystasz, zależą całkowicie od twoich potrzeb i preferencji.

Wix oferuje więcej aplikacji niż Squarespace, ale ta ostatnia ma wbudowane integracje, które prawie rekompensują brak aplikacji innych firm.

SEO & Marketing

Właściciele witryn i marketerzy spędzają dużo czasu i pieniędzy generując odpowiedni ruch, ponieważ jest to siła napędowa każdej witryny. Bez ruchu twoja strona jest równie martwa.

Biorąc to pod uwagę, co oferują Wix i Squarespace w zakresie SEO i marketingu? Obaj twórcy stron internetowych oferują wszystkie podstawowe narzędzia marketingowe, których potrzebujesz.

Bez względu na to, czy wybierzesz Wix, czy Squarespace, otrzymasz e-mail marketing, Google Ads, Google Analytics, integrację MailChimp, kreator logo, reklamy na Facebooku i udostępnianie społecznościowe od razu po wyjęciu z pudełka.

Ponadto masz do dyspozycji wiele aplikacji marketingowych innych firm. Na przykład, każdy twórca stron internetowych pozwala na integrację z dostawcami e-mail marketingu, takimi jak MailChimp.

Ponadto każda platforma oferuje odpowiednie opcje SEO w celu optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek. Możesz dodawać opisy meta, tytuły SEO i tak dalej.

Jeśli chodzi o SEO i marketing, masz wystarczająco dużo opcji, abyś był zajęty. Oba narzędzia do tworzenia witryn są przyjazne dla SEO, co pozwala zwiększyć ruch organiczny do Twojej witryny.

Zwycięzcą jest:

Związany

Biorąc pod uwagę, że sukces Twoich kampanii SEO i marketingowych jest wprost proporcjonalny do włożonej pracy, trudno jest wybrać zwycięzcę. Poza tym zarówno Wix, jak i Squarespace oferują wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia udanych kampanii marketingowych.

Jeśli pójdziemy z samą liczbą aplikacji marketingowych dostępnych w każdym narzędziu, Wix przeprowadzi dzień. Squarespace nie ma nic na temat Wix pod względem ilości. Niemniej jednak marketing to nie tylko posiadane narzędzia, ale sposób korzystania z dostępnych narzędzi.

Nie zgadzasz się?

Funkcje e-commerce

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz sprzedawać na Wix lub Squarespace, pokochasz tę sekcję. Każdy kreator stron internetowych od razu po wyjęciu z pudełka oferuje wiele funkcji e-commerce.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z Wix, czy Squarespace, masz wszystkie możliwości tworzenia wszelkiego rodzaju sklepów internetowych – małych i dużych.

Obie oferują solidne opcje e-commerce, takie jak wiele bramek płatności, automatyczne podatki, listy mailingowe, sprzedaż cyfrowa & produkty fizyczne, wysyłka, zarządzanie zapasami i subskrypcje, między innymi.

Co więcej, masz wiele aplikacji innych firm, aby rozszerzyć swój sklep internetowy w unikalny sposób. Na przykład możesz sprzedawać w mediach społecznościowych i odzyskiwać porzucone wózki jak szef.

Zakładanie sklepu internetowego za pomocą Wix lub Squarespace to kwestia czwartej klasy. W ogóle nie potrzebujesz umiejętności kodowania. Wybierz układ, dostosuj swoje style i zaimportuj swoje produkty.
Pamiętaj jednak, że musisz mieć biznesplan, aby sprzedawać z Wix i Squarespace.

Zwycięzcą jest:

Związany

Jeśli chodzi o funkcje e-commerce, mamy remis. Obaj twórcy stron internetowych oferują wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia witryny e-commerce jak profesjonalista. Masz wszystkie opcje, aby zaoferować usprawnione zakupy – od zamówienia po wysyłkę i nie tylko.

Możliwości blogowania

Uwielbiam blogować, dlatego ciągle szukam narzędzi, które ułatwiają publikowanie treści i zarządzanie nimi. Jeśli narzędzie utrudnia prowadzenie bloga, nie dotykam go słupem o długości 10 stóp.

Twórcom treści spodoba się fakt, że Wix i Squarespace oferują doskonałe możliwości blogowania.

Tworzenie postów w Wix i Squarespace jest proste. Nie oczekuję od ciebie żadnych problemów. Oba narzędzia do tworzenia witryn mają intuicyjne edytory postów, które są wyposażone w typowe opcje.

Możesz łatwo zapisywać wersje robocze, planować posty, dodawać kategorie, przypisywać wielu autorów, wstawiać obrazy i generalnie poprawiać swoje posty.

Oba narzędzia pomagają tworzyć i edytować posty, jednocześnie dobrze sprawdzając, jak post wygląda dla czytelników. Jeśli masz coś do powiedzenia, Wix i Squarespace zapewniają, że Twój głos jest słyszalny.

Zwycięzcą jest:

Squarespace

Squarespace oferuje lepsze możliwości blogowania w porównaniu do Wix. Podczas gdy oba oferują świetne systemy blogowania, Squarespace oferuje bardziej zaawansowane funkcje niż Wix.

Co więcej, funkcje blogowania Squarespace są wbudowane, ale blog Wix zależy od aplikacji dla naprawdę potężnych funkcji blogu.

Plany & cennik

Przy całej gamie funkcji zapewne zastanawiasz się, ile będzie kosztowało zbudowanie strony internetowej przy użyciu Wix lub Squarespace. Każde narzędzie oferuje różne pakiety cenowe dla różnych budżetów i potrzeb.

Na początek Wix oferuje bezpłatny plan, który pozwala przetestować wody. Z drugiej strony Squarespace ma bezpłatny okres próbny, który wygasa za dwa tygodnie.

Aby sprzedawać na swojej stronie internetowej, potrzebujesz abonamentu premium, niezależnie od tego, czy korzystasz z Wix, czy Squarespace.

Wix oferuje cztery osobiste plany idealne dla portfeli i innych prostych stron internetowych.

wycena wix

The bez limitu abonament, który kosztuje 12,50 dolara miesięcznie, jest najbardziej idealnym pakietem dla freelancerów i przedsiębiorców. Możesz przejść przez drzwi za jedyne 4,50 USD miesięcznie, ale dostajesz podstawowe funkcje i reklamy Wix do wyświetlenia.

Jeśli potrzebujesz więcej mocy dla pełnoprawnej witryny e-commerce, Wix oferuje trzy biznesplany.

strona internetowa dotycząca wyceny wix

Wybrany tutaj plan zależy całkowicie od twojego budżetu i potrzeb. Zawsze zalecam wybranie planu odpowiedniego do potrzeb Twojej firmy.

Jeśli jednak masz trudności z wyborem, możesz poszukać Business Unlimited, najpopularniejszy plan z trzech, za jedyne 25 USD miesięcznie.

Squarespace, z drugiej strony oferuje cztery plany cenowe, jak pokazano poniżej.

Masz 16 USD / miesiąc Osobisty plan odpowiedni dla prostych stron internetowych. Aby prowadzić sklep e-commerce i akceptować płatności, potrzebujesz jednego z trzech pozostałych planów.

Możesz wybrać Biznes plan, który pozwoli Ci zaoszczędzić 26 USD miesięcznie, Podstawowy handel planuj za 30 USD / miesiąc lub Zaawansowany handel, co kosztuje 46 USD / miesiąc. Ponownie wybierz plan, który zaspokoi Twój budżet i potrzeby biznesowe.

Najlepszy stosunek jakości do ceny to:

Squarespace

Squarespace wygrywa dzięki prostszej strukturze cenowej, idealnej na każdy budżet. Z drugiej strony Wix oferuje do siedmiu planów cenowych, co jest skomplikowane, zwłaszcza że użytkownicy Wix muszą aktualizować się częściej niż Squarespace.

Plusy & Cons

Omówiłem prawie wszystko w naszym poście porównawczym Wix vs Squarespace. Teraz omówmy zalety i wady każdej platformy, abyś mógł w końcu zdecydować, z którą z nich utworzyć stronę internetową.

Wix Pro

 • Darmowy wizualny narzędzie do tworzenia stron, które oferuje pełną kontrolę nad projektem
 • Masz darmowy plan, który jest idealny do testowania wód
 • Ogromny rynek aplikacji
 • Wiele opcji projektowania
 • Wypróbuj Wix za darmo

Wix Cons

 • Skomplikowana struktura cenowa
 • Podstawowy plan premium zawiera reklamy
 • Zbyt wiele opcji projektowania może być przytłaczające dla początkujących
 • Istnieje krzywa uczenia się, aby zrozumieć rzeczy
 • Zmiana szablonu oznacza odbudowę witryny od zera

Zalety Squarespace

 • Podejście do projektowania w stylu ramowym ułatwia korzystanie z niego
 • Prosta struktura cenowa
 • Wstępnie zaprojektowane układy idealne dla początkujących, którzy chcą uruchomić stronę internetową jednym kliknięciem
 • Doskonałe możliwości blogowania
 • Brak reklam w żadnym planie premium
 • wypróbuj Squarespace za darmo

Wady Squarespace

 • Ograniczona liczba szablonów
 • Niewielka liczba aplikacji innych firm
 • Musisz zapłacić, aby opublikować swoją stronę internetową

Często Zadawane Pytania

Co to są Wix i Squarespace?

Wix i Squarespace to oparte na chmurze narzędzia do budowania stron internetowych, które są przeznaczone dla osób, które chcą stworzyć stronę internetową wizualnie za pomocą przeciągania i upuszczania bez pisania kodu.

Co jest lepsze, Wix lub Squarespace?

Squarespace jest lepszy niż Wix, ale nie będziesz rozczarowany żadnym z nich, ponieważ oba są doskonałymi twórcami stron internetowych. Największą różnicą jest edytor, a jeśli wolisz strukturalnego (ograniczony) lub nieustrukturyzowanego (pusty obszar roboczy) edytor „przeciągnij i upuść”.

Czy Wix i Squarespace mają bezpłatny plan?

Wix oferuje bezpłatny plan, ale ma ograniczenia i reklamy. Płatne plany Wix zaczynają się już od 13 USD miesięcznie. Squarespace nie oferuje bezpłatnego planu, a jedynie dwutygodniowy bezpłatny okres próbny. Plany Squarespace zaczynają się już od 12 USD miesięcznie.

Wix vs Squarespace: Podsumowanie

wix vs squarespace

Polecam Squarespace zamiast Wix ale nie można się pomylić z żadnym z narzędzi do tworzenia witryn. Oba narzędzia do tworzenia witryn mają trochę krzywej uczenia się i ostatecznie różnica między nimi dotyczy osobistych preferencji w którym edytorze czujesz się najwygodniej.

Wix zawiera wiele opcji dostosowywaniaoraz wysoki stopień kontroli, prawie do momentu, w którym możesz nawet zaprojektować własny motyw od zera.

Squarespace, z drugiej strony jest dużo więcej stopnia kontroli (i mniejszy wybór). Oferują one wyselekcjonowane i dobrze zaprojektowane ustawienia domyślne, których można śmiało używać bez wprowadzania żadnych zmian.

Bezpłatne wersje próbne są dostępne zarówno dla Wix, jak i Squarespace. Wypróbuj Wix za darmo i wypróbuj Squarespace za darmo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map