Większość naszych nowoczesnych prac jest wykonywana i przechowywana online. Dostawcy przestrzeni dyskowej w chmurze, tacy jak Dropbox ułatwia nie tylko tworzenie kopii zapasowych naszych plików roboczych i osobistych, ale także ułatwia nam współpracę z innymi. Nie zrozum mnie źle, Dropbox jest dobry, naprawdę dobry, ale są lepsze tam.


Z ponad 500 milionami użytkowników na całym świecie Dropbox jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych dostawców pamięci masowej w chmurze. Istnieją jednak konkurencyjne witryny, takie jak Dropbox, które zapewniają lepsze bezpieczeństwo, funkcje i bardziej przystępną cenę.

Najlepsze alternatywy Dropbox w 2020 roku:

 • Najlepszy ogólnie:. To mój ulubiony dostawca pamięci masowej w chmurze, ponieważ Sync.com jest łatwy w użyciu, zapewnia świetne bezpieczeństwo i funkcje w przystępnej cenie.
 • Drugie miejsce, Najlepszy ogólnie:. Drugie miejsce zajmuje pCloud dzięki niskiej cenie, funkcjom bezpieczeństwa, takim jak szyfrowanie po stronie klienta i uwielbiam jednorazowy koszt dożywotniej subskrypcji.
 • Najlepsza darmowa alternatywa dla Dropbox: to najlepsza opcja bezpłatna i korzystna pod względem ceny. Uwielbiam integrację z Dokumentami Google, Arkuszami i aplikacjami innych firm, ale bezpieczeństwo i synchronizacja mogą być lepsze.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz współpracować z redaktorem przy pisaniu książki, czy potrzebujesz kogoś, kto szybko wyśle ​​dokument do recenzji do swojego szefa, te narzędzia pozwalają to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

Nawet jeśli wykonujesz większość pracy offline, nadal powinieneś tworzyć kopie zapasowe swojej pracy w witrynie usługi przechowywania w chmurze, takiej jak Dropbox, aby zapobiec utracie ważnych danych.

Co to jest Dropbox?

najlepsze alternatywy dla Dropbox

Dropbox zaczął jako platforma, na której użytkownicy mogą wykonać kopię zapasową plików online i uzyskiwać do nich dostęp ze wszystkich urządzeń. Ale teraz stało się znacznie więcej. To pozwala współpracować z innymi i upewnij się Twoja praca jest zawsze dostępna bez względu na to, dokąd się wybierasz i jakiego urządzenia używasz.

Z ich usług korzysta zespoły, freelancerzy i konsumenci na całym świecie i cieszą się zaufaniem wielu dużych marek. Ich usługa jest dostępna na wszystkich platformach, w tym na komputerach i urządzeniach mobilnych, co umożliwia dostęp do plików z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu.

Funkcje i plany Dropbox

Dropbox oferuje różne plany dla różnych przypadków użycia. Niektóre oferują więcej funkcji niż inne. Jeśli jesteś kimś, kto potrzebuje tylko miejsca do wykonania kopii zapasowej plików, oferuje darmowy plan, który pozwala na maksymalnie 2 GB w pamięci i synchronizuje na maksymalnie 3 urządzeniach.

plany Dropbox

Jeśli jesteś profesjonalistą, będziesz chciał skorzystać z ich planu Plus, który oferuje do 2 TB (terabajtów) pamięci, synchronizacja na nieograniczonej liczbie urządzeń, 30-dniowe odzyskiwanie plików i wiele więcej za jedyne 10 USD miesięcznie. Oferują również plany dla zespołów wyposażonych w wiele dodatkowych funkcji, takich jak logowanie jednokrotne, narzędzia administracyjne i obsługa czatu na żywo.

Dropbox oferuje również takie narzędzia, jak papier Dropbox, które pomagają w łatwej współpracy z innymi osobami online przy dokumentach.

Plusy i minusy Dropbox

The najlepszą częścią korzystania z Dropbox jest prostota jest to nieodłączne dla wszystkich ich usług i narzędzi. W przeciwieństwie do większości innych dostawców pamięci masowej w chmurze na rynku, Dropbox wierzy upraszczając i ułatwiając wszystko. Nawet jeśli nie znasz się na komputerach, możesz łatwo nauczyć się lin w kilka sekund. Tak, to takie proste.

Dropbox oferuje aplikację na prawie wszystkie urządzenia, w tym Android, Windows, Mac i iOS, co ułatwia dostęp i synchronizację plików między wszystkimi urządzeniami.

Chociaż Dropbox oferuje wiele funkcji, jego usługa nie jest odpowiednia dla wszystkich przypadków użycia. Na przykład, Dropbox oferuje tylko 2 GB przestrzeni dyskowej w ramach bezpłatnego abonamentu podczas gdy niektóre inne usługi z naszej listy oferują aż 15 GB za darmo. Co więcej, chociaż oferują łatwą współpracę z Dropbox Paper, nie mają tylu narzędzi i opcji, jak inni na tej liście do współpracy z innymi.

Bez względu na to, czy chcesz więcej wolnego miejsca, czy też chcesz usprawnić przepływ pracy przeznaczony do współpracy, oto niektóre z najlepszych alternatyw dla Dropbox, które powinieneś wypróbować:

Najlepsze alternatywy dla Dropbox

1. Sync.com

sync.com

 • Tańsza alternatywa i więcej funkcji niż Dropbox
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 49 USD rocznie
 • Strona internetowa: https://www.sync.com/

Sync.com to wspólna usługa przechowywania w chmurze z siedzibą w Kanadzie, której celem jest obniżenie kosztów przechowywania plików w chmurze. Bezpłatny plan oferuje 5 GB bezpłatnego miejsca na dane i podstawowe opcje współpracy.

Oferuje darmowe aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android, dzięki czemu możesz synchronizować i uzyskiwać dostęp do swoich plików na wszystkich urządzeniach. Ich aplikacje mobilne są wyposażone w zdalna blokada urządzenia funkcja, której można użyć do zablokowania urządzenia przed dowolnym innym urządzeniem zalogowanym na koncie Sync.com. Zwiększa to bezpieczeństwo i prywatność twojego urządzenia.

Funkcje Sync.com:

 • Tańsze niż Dropbox.
 • Oferuje 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej w bezpłatnym abonamencie.
 • Kopie zapasowe i synchronizacja w czasie rzeczywistym dla wszystkich urządzeń.
 • Aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android.
 • Zdalna blokada urządzenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Plany Sync.com:
Ich darmowy abonament oferuje 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej ale ogranicza ilość transferu danych. Ich płatne plany zaczynają się od 49 USD rocznie i oferują 500 GB przestrzeni dyskowej oraz nieograniczony transfer danych między innymi funkcjami bezpieczeństwa i prywatności.

Dlaczego Sync.com jest dobrą alternatywą dla Dropbox:
Sync.com to znacznie tańsza opcja i najlepsza alternatywa biznesowa Dropbox. Nawet w ramach bezpłatnego abonamentu oferują 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej, w przeciwieństwie do Dropbox, który oferuje tylko 2 GB.

2. pCloud

pcloud

 • Najtańsza alternatywa dla Dropbox
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 3,99 USD miesięcznie
 • Strona internetowa: https://www.pcloud.com/

pCloud jest jednym z najtańsze opcje przechowywania w chmurze na rynku. Oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej za darmo podczas rejestracji. Oprócz tego, wykonując kilka prostych czynności, takich jak instalacja aplikacji na telefonie i polecanie znajomemu, możesz również dodać 5 GB więcej do limitu miejsca.

Funkcje pCloud:

 • Aplikacje dla systemów Windows, Mac, Linux, iOS, Android i Adobe Lightroom.
 • pCloud zawiera dziesiątki funkcji ułatwiających współpracę.
 • Oferuje 10 GB miejsca na dysku za darmo.
 • Znacznie tańsze niż większość usług przechowywania w chmurze.

Plany pCloud:
The darmowy abonament oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej. Ich plany premium zaczynają się od 3,99 USD miesięcznie. Oferuje 500 GB przestrzeni dyskowej i umożliwia 500 GB przepustowości transferu danych do udostępniania. W przeciwieństwie do większości innych usług przechowywania w chmurze, pCloud oferuje również dożywotni plan za jedyne 175 USD. Jest to jednorazowy koszt, a otrzymasz 500 GB na całe życie.

Dlaczego pCloud jest dobrą alternatywą dla Dropbox:
pCloud.com to jedna z najlepszych opcji, jeśli szukasz usługi w chmurze do tworzenia kopii zapasowych wszystkich plików. Jest znacznie tańszy i bezpieczniejszy niż Dropbox i prosty w użyciu.

3. Dysk Google

dysk Google

 • Najlepsza darmowa alternatywa dla Dropbox
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 1,99 USD miesięcznie
 • Strona internetowa: https://www.google.com/drive/

dysk Google to bezpłatna usługa przechowywania w chmurze, która jest częścią pakietu aplikacji Google. Oferuje 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej i umożliwia tworzenie kopii zapasowych wszystkich zdjęć w niższej jakości za darmo, bez wliczania ich do darmowego 15 GB. Dysk Google jest jednym z najlepsze opcje dla większości użytkowników, którzy chcą po prostu wykonać kopię zapasową swoich plików osobistych.

Funkcje Dysku Google:

 • Dziesiątki narzędzi i funkcji współpracy.
 • Oferuje 15 GB bezpłatnej pamięci.
 • Wykonaj kopię zapasową wszystkich zdjęć za darmo.
 • Aplikacje na wszystkie Twoje urządzenia, w tym Android, iOS, Mac i inne.

Plany na Dysku Google:
Darmowy plan, który zaczynasz oferuje 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Co więcej, nie uwzględniają zdjęć w pamięci, jeśli wykonasz kopię zapasową wersji niskiej jakości. Plan premium zaczyna się od 1,99 USD miesięcznie i oferuje 100 GB w magazynie.

Dlaczego Dysk Google jest dobrą alternatywą dla Dropbox:
Dysk Google to dobra alternatywa, która oferuje doskonałe narzędzia do współpracy i oferuje bezpłatny dostęp do pakietu aplikacji biurowych, takich jak Dokumenty Google, Arkusze itp..

4. Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive

 • Świetna darmowa alternatywa dla Dropbox i darmowy pakiet Microsoft Office
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 69,99 USD rocznie
 • Strona internetowa: https://onedrive.live.com/

OneDrive to usługa przechowywania w chmurze oferowana przez Microsoft. Darmowy plan obejmuje 5 GB przestrzeni dyskowej. Najlepsze w OneDrive jest to, że jeśli korzystasz z pakietu Microsoft Office, możesz uzyskać 1 TB przestrzeni dyskowej i bezpłatna subskrypcja pakietu Microsoft Office za jedyne 69,99 USD rocznie.

Funkcje OneDrive:

 • Oferuje 5 GB bezpłatnej pamięci.
 • Uzyskaj bezpłatną subskrypcję pakietu Microsoft Office na abonamenty premium.
 • Aplikacje na wszystkie Twoje urządzenia.

Plany OneDrive:
OneDrive premium plany zaczynają się od 1,99 USD miesięcznie. Oferuje 100 GB przestrzeni dyskowej. Ich profesjonalne plany oferują bezpłatną subskrypcję pakietu Microsoft Office.

Dlaczego OneDrive jest dobrą alternatywą dla Dropbox:
OneDrive oferuje 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej, w przeciwieństwie do zaledwie 2 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej Dropbox. Plany premiowe Plus są dostarczane z bezpłatną subskrypcją pakietu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook itp.)

5. Tresorit

tresorit

 • Najlepsza alternatywa bezpieczeństwa i prywatności dla Dropbox
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 10,42 USD miesięcznie
 • Strona internetowa: https://tresorit.com/

Tresorit sprzedawać swoje usługi jako „Bardzo bezpieczny” miejsce do przechowywania plików online. Ich docelowymi klientami są firmy i zespoły współpracujące. Z ich usług korzysta SAP, Canon, Emirates, i niektóre inne duże marki na całym świecie.

Funkcje Tresorit:

 • Jako szwajcarska firma usługa oferuje szwajcarską prywatność.
 • Aplikacje dla systemów Linux, Microsoft, Mac, iOS i Android.
 • Zgodny z RODO.
 • Jedna z najbezpieczniejszych usług przechowywania w chmurze.

Plany Tresorit:
Bezpłatny abonament pozwala udostępniać duże pliki do 5 GB innym osobom. Ich plany premium zaczynają się od 10,42 USD miesięcznie i oferuje 200 GB przechowywanie.

Dlaczego Tresorit jest dobrą alternatywą dla Dropbox Business:
Tresorit nie jest najlepszą opcją dla osób fizycznych. Jeśli chcesz tylko zapisać kilka plików lub wykonać kopię zapasową zdjęć rodzinnych, Dropbox może być lepszym rozwiązaniem. Ale jeśli chcesz jak najlepiej uzyskać bezpieczeństwo i prywatność, Tresorit jest najlepszą opcją.

6. Box

box.com

 • Najlepszy dostawca pamięci masowej w chmurze dla współpracy i zespołów
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 10 $ miesięcznie
 • Strona internetowa: https://www.box.com/

Pudełko to usługa przechowywania w chmurze przeznaczona dla firm i zespołów współpracujących. Oferuje dziesiątki narzędzi i funkcji usprawnij przepływ pracy i łatwo współpracuj z innymi w twoim zespole. Jest przeznaczony do współpracy.

Funkcje pudełka:

 • Oferuje 10 GB miejsca na bezpłatny abonament.
 • Aplikacje na wszystkie Twoje urządzenia.
 • Integracje z Microsoft Office 365.
 • Narzędzia do zarządzania użytkownikami.

Plany pudełkowe:
The darmowy abonament oferuje 10 GB przestrzeń magazynowa. Box oferuje tylko jeden plan premium dla osób fizycznych, który oferuje 100 GB miejsca za 10 USD miesięcznie. Ich biznesplan dla początkujących wymaga co najmniej 3 użytkowników.

Dlaczego Box jest dobrą alternatywą dla Dropbox:
Box.com to jedna z najlepszych opcji przechowywania w chmurze dla firm i zespołów współpracujących. Oferują znacznie więcej funkcji współpracy i zabezpieczeń niż Dropbox.

7. SpiderOak

pająk

 • Hojny 21-dniowy darmowy okres próbny, ale bez bezpłatnego abonamentu
 • Plany premium od 6 USD miesięcznie
 • Strona internetowa: https://spideroak.com/

SpiderOak to pakiet aplikacji do przechowywania w chmurze dla firm. Chociaż ich usługa jest przeznaczona dla firm, oferują usługę tworzenia kopii zapasowych w chmurze o nazwie SpiderOak One. Najlepsze w SpiderOak jest to, że ich aplikacje są zbudowany z prywatnością i bezpieczeństwem w myślach.

Funkcje SpiderOak:

 • Zbudowany z myślą o prywatności.
 • Aplikacje dla systemów Linux, Mac, Windows, Android i iOS.
 • Dziesiątki narzędzi do współpracy.
 • 21-dniowy bezpłatny okres próbny.

Plany SpiderOak:
W przeciwieństwie do innych usług z tej listy, SpiderOak nie oferuje bezpłatnego abonamentu. Ale oferują 21-dniowy bezpłatny okres próbny. Ich plan startowy oferuje 150 GB miejsca za 6 USD na miesiąc.

Dlaczego SpiderOak jest dobrą alternatywą dla Dropbox:
SpiderOak.com oferuje wiele zaawansowanych funkcji i korzyści bezpieczeństwa, których brakuje w Dropbox.

8. IDrive

prowadzę

 • Najlepszy dostawca pamięci masowej w chmurze dla przedsiębiorstw
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 59,12 USD rocznie
 • Strona internetowa: https://www.idrive.com/

Prowadzę oferuje dziesiątki rozwiązań pamięci masowej w chmurze, aby zaspokoić potrzeby przedsiębiorstw, odsprzedawców, specjalistów i firm. Ich bezpłatny plan pochodzi 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej.

Funkcje IDrive:

 • Aplikacje na iOS, Mac, Android i Windows.
 • Wspólne narzędzia i funkcje.
 • Wykonuj kopię zapasową lub odzyskuj wszystkie dane w formie fizycznej raz w roku za darmo.
 • Dziesiątki funkcji prywatności i bezpieczeństwa.

Plany IDrive:
Bezpłatny plan oferuje 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Ich plany premium zaczynają się od 59,12 USD rocznie przez pierwszy rok. Oferuje 2 TB przestrzeni dyskowej i kosztuje prawie połowę tego, co robi Dropbox.

Dlaczego IDrive jest dobrą alternatywą dla Dropbox:
Darmowe plany IDrive.com oferują 5 GB przestrzeni dyskowej, a ich abonament premium oferuje przestrzeń dyskową 2 TB za jedyne 59,12 USD za pierwszy rok.

Często Zadawane Pytania

Jakie są zalety Dropbox?

Łatwość użycia i możliwość dostępu do plików w dowolnym miejscu i czasie. Integruje się z Microsoft Office Online. Szybka i inteligentna synchronizacja plików. Funkcja historii umożliwiająca dostęp do poprzednich wersji plików.

Jakie są wady Dropbox?

Wersja Pro jest droga. Może być bardziej ukierunkowany na prywatność. Darmowa wersja jest ograniczona (tylko 2 GB miejsca). Brak przesyłania folderów i brak współpracy.

Jakie są najlepsze alternatywy Dropbox?

Najlepiej opłacanymi alternatywami dla Dropbox są Sync.com i pCloud.com. Najlepszą darmową alternatywą jest Dysk Google.

Alternatywy Dropbox: Podsumowanie

Jeśli szukasz tylko wolnego miejsca do tworzenia kopii zapasowych plików osobistych, polecam dysk Google. Jest wyposażony w 15 GB bezpłatnego miejsca na dane i umożliwia bezpłatne tworzenie kopii zapasowych zdjęć o niższej jakości bez wliczania się do limitu miejsca.

W przypadku firm i plików roboczych, a jeśli chcesz współpracy dla całego zespołu, zalecamy skorzystanie z Sync.com, ponieważ ich usługa została stworzona do współpracy zespołowej. To najlepsza alternatywa dla Dropbox Business.

Jeśli masz najlepsze zabezpieczenia, jakie oferuje rynek, skorzystaj z Tresorit. Jest to szwajcarska firma oferująca szwajcarską prywatność, z której znany jest ten kraj.

Wszyscy ci konkurenci Dropbox są wyposażeni w aplikacje dla prawie wszystkich urządzeń i platform, w tym Windows, Mac, iOS i Android, dzięki czemu możesz łatwo synchronizować i uzyskiwać dostęp do plików z dowolnego miejsca na dowolnym posiadanym urządzeniu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me