7 najlepszych alternatyw WooCommerce

Oprogramowanie e-commerce, takie jak WooCommerce ułatwia założenie sklepu internetowego. Nie zrozum mnie źle, WooCommerce to świetny wybór, ponieważ jest darmowy, open source i wysoce rozszerzalny, ale są doskonałe tam powinieneś rozważyć użycie zamiast tego.


Odkąd Amazon zaczął sprzedawać więcej niż tylko książki, świat e-commerce eksplodował – a większość kupowania i sprzedawania na świecie odbywa się za pośrednictwem platform internetowych i oprogramowania e-commerce, takiego jak WooCommerce.

Najlepsze alternatywy WooCommerce w 2020 roku:

 • Najlepszy ogólnie: to najlepsza internetowa platforma e-commerce typu „wszystko w jednym”, wyposażona we wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do uruchomienia udanego sklepu internetowego.
 • Drugie miejsce, Najlepszy ogólnie: to hostowane oprogramowanie e-commerce, takie jak Shopify. W Bigcommerce podoba mi się integracja z WordPress, w której WordPress może być frontendem, a Bigcommerce backendem.
 • Najlepsza darmowa alternatywa dla WooCommerce: to koszyk e-commerce, który integruje się z WordPress. Plan bezterminowy jest świetny dla sprzedawców sprzedających ograniczoną liczbę produktów.

Oprogramowanie e-commerce pozwala każdemu założyć sklep i rozpocząć sprzedaż: Tysiące firm rozpoczęło swoją działalność w ten sposób, a wiele odnoszących sukcesy i uznanych marek zwiększyło swój sukces, przyjmując e-commerce obok (a nawet zamiast) zwykłego biznesu przedsięwzięcia.

Z WooCommerce korzystają codziennie setki tysięcy sprzedawców. Jest to obecnie najpopularniejsza platforma oprogramowania e-commerce. Według Builtwith.com WooCommerce obsługuje aż 26% wszystkich sklepów internetowych w całym Internecie.

statystyki użytkowania woocommerceŹródło: https://trends.builtwith.com/shop

Ale prawda o WooCommerce jest taka, że ​​podczas gdy wiele osób nadal z niej korzysta, wielu użytkowników uważa, że ​​brakuje jej funkcji – i okazuje się, że WooCommerce bierze zbyt dużą część gotówki za to, co oferuje.

Co to jest WooCommerce?

WooCommerce jest kuzynem handlowym WordPress.

WooCommerce to wtyczka WordPress, która łatwo integruje możliwości e-commerce z istniejącą witryną WordPress, jest bezpłatna, open source i rozszerzalna.

witryny takie jak woocommerce

Istnieje na rynku od 2011 roku i jest oferowany jako łatwa w użyciu wtyczka do stron internetowych, która pozwala założyć sklep w kilka minut. Aby dowiedzieć się, jak popularna jest WooCommerce, statystyki z 2020 roku mówią, że aż 26% wszystkich witryn e-commerce w Internecie było prowadzonych przez WooCommerce.

Plusy i minusy WooCommerce

Zaletami WooCommerce jest to, że łatwo jest się zarejestrować, jest łatwy w użyciu i jest tani na początek – ale kiedy będziesz używać WooCommerce przez kilka tygodni, prawdopodobnie zaczniesz szukać alternatyw dla Ekosystem WooCommerce.

Do zalet WooCommerce należą:

 • Sam WooCommerce jest darmową wtyczką (ale musisz zapłacić za usługę hostingową, zazwyczaj także motyw premium i rozszerzenia).
 • Jest to oprogramowanie typu open source, co oznacza, że ​​możliwości dostosowywania są nieograniczone. Nic dziwnego, że WooCommerce nazywa siebie „najbardziej konfigurowalną platformą e-commerce na świecie”.
 • W WooCommerce istnieją tysiące świetnie wyglądających, gotowych na e-commerce i reagujących na urządzenia mobilne motywów WordPress.
 • WooCommerce to świetna opcja dla wykwalifikowanych technicznie właścicieli sklepów, którzy chcą mieć praktyczne podejście.

Wady WooCommerce to:

 • Brak obsługi klienta dla klientów i klientów, którzy potrzebują natychmiastowej lub pilnej pomocy.
 • WooCommerce kosztuje drogie opcje płatne, a darmowe opcje okazały się zbyt ograniczające dla użytkowników.
 • System WooCommerce jest łatwy w użyciu i konfiguracji, ale trudniej jest poruszać się po większych przedsięwzięciach handlowych lub sklepach.
 • Obawy związane z bezpieczeństwem skłoniły jeszcze większą liczbę użytkowników do przejścia na inne platformy.
 • Jest hostowany przez siebie, co oznacza, że ​​musisz dbać o „kod”, w przeciwieństwie do Shopify, który zajmuje się techniczną obsługą prowadzenia sklepu dla Ciebie.
 • Koszty wysyłki wynoszą średnio od 0 do 108 USD rocznie. Średnio koszty bramki płatniczej wynoszą 2,9% + 0,30 centów za sprzedaż plus miesięczna opłata w wysokości 0 – 30 USD miesięcznie.

Najlepsze alternatywy WooCommerce?

Jeśli korzystasz z WooCommerce od kilku tygodni lub miesięcy (lub dopiero się zarejestrowałeś), być może już zauważyłeś, że większość wymienionych wyżej wad jest zgodna z prawdą.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje wiele alternatyw i stron konkurencji, takich jak WooCommerce.

Shopify to jedna z najlepszych dostępnych alternatyw dla WooCommerce. Jest zarówno łatwiejszy, jak i tańszy w użyciu niż wiele innych programów e-commerce (w tym samego WooCommerce).

Inne alternatywy to Wix, Bigcommerce i Ecwid.

1. Shopify

shopify

Co to jest Shopify?

Shopify został wydany w 2004 roku. Jest to obecnie jedna z wiodących platform e-commerce i jedna z pierwszych realnych alternatyw, które użytkownicy rozważają, przechodząc z WooCommerce. Jeśli chcesz łatwości użytkowania zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów, Shopify to świetny wybór.

Czy wiesz, że ponad 1 milion firm w 175 krajach zarobił ponad 155 miliardów USD na sprzedaży w Shopify

Shopify pozwala zbudować witrynę e-commerce bez pisania ani jednego wiersza kodu. Pomagają w zarządzaniu wszystkim dla Ciebie, w tym przetwarzaniem płatności, generowaniem faktur, zarządzaniem katalogiem i wszystkim innym, czego potrzebujesz do prowadzenia udanego sklepu internetowego

Kluczowe cechy:

 • Akceptacja 70 bramek płatniczych, w tym karty kredytowej i PayPal.
 • Profesjonalny system sprzedaży, który działa całkowicie online.
 • Automatyczna analiza oszustw.
 • Przeczytaj moją recenzję Shopify, aby uzyskać więcej funkcji.

Plusy:

 • Shopify to jeden z najprostszych sposobów na zbudowanie sklepu internetowego dla Twojej firmy.
 • Shopify dba o zaplecze techniczne obsługi sklepu dla Ciebie.
 • Automatyczna analiza oszustw dla transakcji, które są oflagowane.
 • Ponad 100 profesjonalnych motywów (darmowych i płatnych).
 • Możliwość wystawienia listy nieograniczonej liczby produktów i nieograniczonej przepustowości.

Cons:

 • Plany nie są darmowe, ale warto za nie zapłacić.
 • W przeciwieństwie do pełnej wersji Shopify Lite (na urządzenia mobilne) może brakować funkcji.

Dlaczego warto korzystać z Shopify zamiast WooCommerce?

Po prostu Shopify jest tańszy niż WooCommerce na dłuższą metę – ale nie powinien to być jedyny powód zmiany platformy. Shopify jest również łatwiejszy w obsłudze i oferuje lepszą obsługę klienta, która jest dostępna, gdy jest potrzebna – i oferuje więcej rozwiązań płatniczych niż konkurenci e-commerce, aby ułatwić sprzedaż online.

2. Wix

wix

Co to jest Wix?

Podobnie jak WordPress, Wix jest platformą, która jest najbardziej znana z pomagania ludziom w tworzeniu darmowych stron internetowych i blogów dla ich marek i firm. Nie tylko pomaga budować strony internetowe, ale jest też dobrym sposobem na zbudowanie strony internetowej e-commerce.

Tysiące ludzi wybiera Wix i stało się ono jedną z najsilniejszych alternatyw obok WooCommerce i Shopify, obecnie obsługujących miliony witryn w całym Internecie.

Kluczowe cechy:

 • Wix ma bezpłatny plan i płatne alternatywy dla osób, które chcą założyć witrynę e-commerce.
 • Kreator stron Wix jest łatwy w użyciu, chociaż może stać się ograniczeniem dla większych witryn lub bardziej zaawansowanych użytkowników.
 • Wix pozwala budować strony internetowe według szablonów, co jest idealne dla użytkowników, którzy wciąż szukają sposobu na zbudowanie strony internetowej.

Plusy:

 • Wix jest bardzo łatwy w użyciu, jeśli nigdy wcześniej nie budowałeś strony internetowej ani sklepu e-commerce.
 • Setki szablonów oraz narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” stworzone z myślą o początkujących.
 • Witryny Wix są łatwe do złożenia, ale brakuje możliwości kodowania dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy już wiedzą, co chcieliby zbudować.
 • Kupowanie i sprzedaż za pośrednictwem platformy e-commerce Wix jest łatwe.

Cons:

 • Jedną z pierwszych wad platformy Wix jest fakt, że wszystkie witryny zbudowane w oparciu o bezpłatny plan są oczywiście „witryną Wix” z domeną Wix – chyba że są płatne.
 • Płacenie za Wix jest tanie przez pierwsze kilka miesięcy, ale na dłuższą metę może stać się drogie.
 • Wix nie jest zbudowany głównie z myślą o e-commerce, jest nieco ograniczony w tej przestrzeni.

Dlaczego warto korzystać z Wix zamiast WooCommerce?

WooCommerce jest partnerem e-commerce dla WordPress: jeśli Twoja witryna została utworzona razem z WordPress, możesz chcieć poprzeć WooCommerce – ale jeśli masz witrynę Wix, możesz zamiast tego wybrać Wix dla swojej witryny e-commerce.

3. Bigcommerce

bigcommerce

Co to jest Bigcommerce?

Bigcommerce to rozwiązanie e-commerce, o którym wielu użytkowników jeszcze nie słyszało, ale nie oznacza to, że nie brakuje w nim ani funkcji, ani funkcjonalności. Bigcommerce jest samodzielny i jest tak samo potężny jak jego odpowiedniki, takie jak Shopify – a Bigcommerce jest świetny dla przedsięwzięć e-commerce, które nie chcą, aby ich platforma sprzedaży miała wiele problemów.

Kluczowe cechy:

 • Bigcommerce integruje się z WordPress, ma frontend zasilany przez WordPress i backend przez Bigcommerce.
 • Możliwość zintegrowania platformy sprzedaży e-commerce z kilkoma różnymi opcjami witryny, niezależnie od tego, czy Twoja strona główna jest oparta na WordPress, Wix lub dowolnych innych dostępnych opcjach.
 • Skalowalne oprogramowanie e-commerce, które pasuje zarówno do dużych, jak i małych przedsiębiorstw.
 • Bigcommerce obsługuje kilka opcji płatności, w których niektóre opcje e-commerce są ograniczone (szczególnie dla klientów międzynarodowych lub klientów).

Plusy:

 • Bigcommerce oferuje program szkoleniowy dla każdego, kto jest nowy w branży e-commerce i sprzedaży.
 • Platforma Bigcommerce pozwala sprzedawać swoje produkty bezpośrednio z platformy, bez potrzeby żadnych innych dodatków.
 • Konfiguracja i projektowanie sklepu są dość łatwe, nawet dla nowicjuszy.

Cons:

 • Drogie, szczególnie dla większych sklepów i długoterminowych użytkowników.
 • Został skrytykowany za trudność w korzystaniu z określonych funkcji, takich jak zarządzanie zapasami.
 • Bigcommerce preferuje wyłączność: użyj ich lub przełącz się całkowicie!

Dlaczego warto korzystać z Bigcommerce zamiast WooCommerce?

Jeśli korzystasz obecnie z WooCommerce, prawdopodobnie będziesz chciał przejść na Bigcommerce tylko dlatego, że jest to łatwiejsze: chociaż Bigcommerce spotkało się z krytyką za trudność w nawigacji, to samo można powiedzieć o WooCommerce.

Jeśli chcesz mieć łatwą w obsłudze platformę, która nie jest koszmarem do nawigacji, żadna z nich nie jest najlepsza: wybierz Shopify!

4. Ecwid

ecwid

Co to jest Ecwid?

Ecwid jest jedną z bardziej niejasnych opcji e-commerce (i może nie być tak znana jak Shopify lub WooCommerce), ale stała się opcją, która może utrzymać swoją wagę w porównaniu z resztą.

Kluczowe cechy:

 • Zautomatyzowany proces sprzedaży od początku do końca, przy bardzo niewielkiej potrzebie ingerencji poza ustalanie specyfikacji.
 • Przyjazność dla urządzeń mobilnych, o czym wiele platform e-commerce nie może powiedzieć na temat platformy sprzedaży.
 • Łatwy ekwipunek bez względu na to, ile przedmiotów sprzedajesz za jego pośrednictwem.
 • Możesz łatwo synchronizować i sprzedawać w swojej witrynie, mediach społecznościowych, na rynkach takich jak Etsy i Amazon.

Plusy:

 • Ich plan „Free Forever” jest przydatny dla każdego, kto chciałby założyć sklep internetowy.
 • Ich narzędzia sprzedaży są łatwe w użyciu, ale tylko wtedy, gdy zrozumiesz.
 • Zarządzanie zapasami jest łatwiejsze dzięki Ecwid niż porównawczym platformom e-commerce, takim jak WooCommerce.

Cons:

 • Mimo że Ecwid jest silnym konkurentem dla głównych opcji sprzedaży, wciąż spotkała się z dużą krytyką za trudność w użyciu niż platformy takie jak Shopify.
 • Ecwid ma plan „Free Forever”, ale jest to bardzo ograniczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą kontrolować każdy aspekt procesu sprzedaży.
 • Rejestracja w Ecwid jest tania, ale gdy chcesz uzyskać z niej więcej, zapłacisz też więcej.

Dlaczego warto korzystać z Ecwid zamiast WooCommerce?

Jeśli korzystasz teraz z WooCommerce, nawet darmowy abonament Ecwid jest lepszą opcją niż płatne opcje dla WooCommerce. Pod względem kontroli i funkcjonalności opcje takie jak Ecwid i Shopify są lepszymi światami niż te, do których jesteś przyzwyczajony, jeśli jesteś tradycyjnym użytkownikiem WooCommerce.

5. WP eCommerce

WP eCommerce

Co to jest WP eCommerce?

WP eCommerce to jedna z najlepszych opcji e-commerce, z której możesz się zarejestrować, jeśli jesteś nowy w firmie (lub chcesz zmienić opcję handlu z tego, co już masz). Działa dobrze zarówno dla zaawansowanych użytkowników, jak i nowicjuszy, ale może kosztować, jeśli chcesz więcej funkcji.

Kluczowe cechy:

 • WP eCommerce jest łatwy w użyciu, jeśli chodzi o konfigurację platformy i sprzedaż.
 • Dodane funkcje WP eCommerce obejmują opcję dodawania kodów kuponów i innych przydatnych rzeczy dla użytkowników.
 • Użytkownicy mobilni mogą poruszać się po platformie bez wpływu na liczbę funkcji, do których mają dostęp.

Plusy:

 • Jedną z najlepszych rzeczy w WP eCommerce jest to, że jest łatwy w konfiguracji i łatwy w użyciu, niezależnie od tego, czy masz mały sklep, czy duży.
 • Dodanie przydatnych funkcji, takich jak kupony dla klientów, sprawia, że ​​WP eCommerce jest świetny.
 • Obsługa klienta oferowana przez WP eCommerce jest przyzwoita, ale niestety „przyzwoita” to wszystko, co mogą powiedzieć.

Cons:

 • Jeśli zastanawiasz się nad przejściem z WooCommerce, to eCommerce jest zdecydowanie zbyt podobny, aby był wart zachodu.
 • WP eCommerce jest łatwy w użyciu, ale staje się trudniejszy w użyciu, im więcej chcesz z nim zrobić: większe sklepy oznaczają większy wysiłek.
 • WP eCommerce to opcja, która staje się kosztowna, jeśli zdecydujesz się ją wyrównać ponad ich bezpłatny plan.
 • Projekt wydaje się dość przestarzały i wygląda na to, że nie był aktualizowany od dłuższego czasu.

Dlaczego warto korzystać z WP eCommerce zamiast WooCommerce?

WP eCommerce może oferować łatwiejszą w nawigacji alternatywę dla WooCommerce, ale w rzeczywistości jest nadal uruchomiony i jest własnością WordPress. Jest to niefortunny fakt, który oznacza, że ​​utknąłeś z tymi samymi wadami, których nienawidziłeś, jeśli byłeś użytkownikiem WooCommerce!

6. Kwadratowy e-commerce

Co to jest kwadrat?

Square jest najbardziej znany z terminala POS, ale robią także oprogramowanie e-commerce. Square to świetna platforma e-commerce dla wszystkich nowicjuszy w internetowej przestrzeni sprzedaży. Ich łatwą w obsłudze platformę można zintegrować z dowolną główną witryną w ciągu zaledwie kilku minut – i łatwo jest sprzedawać rzeczy za pomocą głównej platformy, gdy tylko zaczniesz.

Kluczowe cechy:

 • Bezpłatny abonament obejmujący 500 MB miejsca i płatności dokonywane wyłącznie przez Square.
 • Bezpłatne lub płatne plany e-commerce, które są odpowiednie dla dużych lub małych sklepów.
 • Dzięki temu opcje sprzedaży i kupowania dostosowane do urządzeń mobilnych są tego warte.
 • Ulepszone plany są dostępne dla użytkowników, którzy chcą rozszerzyć swój zasięg, sieć i dostępne funkcje.

Plusy:

 • Square jest łatwy w użyciu, ma bezpłatny abonament i jest idealny do małych sklepów e-commerce.
 • Jedną z głównych zalet korzystania z Square jest fakt, że platforma prowadzi Cię przez pierwsze kroki konfiguracji, w których wiele innych platform handlowych pozostawia Cię w ciemności.
 • Klienci mogą dodać wiele przydatnych funkcji, w tym rabaty, oferty specjalne i kody kuponów za pomocą jednego kliknięcia.
 • Kilka opcji płatności jest obsługiwanych przez Square, w tym PayPal.

Cons:

 • Po prostu Square nie jest najtańszy i lepiej jest mieć alternatywy takie jak Shopify, jeśli masz ograniczony budżet.
 • Czasami nawigacja po kwadracie może być trudna w obsłudze.
 • Ograniczone funkcje, personalizacja i opcje płatności.
 • Wsparcie techniczne nie zawsze jest tak przydatne, jak powinno być.

Dlaczego warto korzystać z Square zamiast WooCommerce?

Jeśli korzystasz teraz z WooCommerce, rozważ przejście na Square: W porównaniu z bezpłatnymi opcjami nadal możesz preferować korzystanie z funkcji WooCommerce tylko dlatego, że czerpiesz z tego więcej – ale kiedy zaczniesz mówić o opcjach płatnych, Square staje się światem lepszym dla pieniędzy.

7. Przepływ stron

E-commerce Webflow

Co to jest Webflow?

Webflow nie istniał tak długo, jak inne opcje, takie jak WooCommerce i Shopify, ale już pochłonął sporą część całego udziału w rynku. Dzięki Webflow Ecommerce możesz budować i projektować swój sklep internetowy, dostosowywać każdy najmniejszy szczegół witryny, koszyka i doświadczeń w kasie.

Kluczowe cechy:

 • Kreator wizualny „bez kodowania” Webflow pozwala dostosować każdy najmniejszy szczegół witryny, koszyka i doświadczeń w kasie.
 • Możliwość wystawienia nieograniczonej ilości przedmiotów do sprzedaży poprzez ekwipunek.
 • Kody kuponów i oferty specjalne lub rabaty dla klientów, które można dodać za pomocą kilku kliknięć.
 • Darmowe lub płatne plany w zależności od tego, czego szukasz.

Plusy:

 • Webflow zapewnia pełną swobodę projektowania, jest to platforma e-commerce z możliwością dostosowania.
 • Platforma sprzedaży dla Webflow jest łatwa w użyciu.
 • Integracja jest łatwa i bezproblemowa, niezależnie od tego, czy znasz HTML, czy nie – i czy jesteś przyzwyczajony do handlu platformami sprzedaży, czy nie.
 • Webflow obsługuje kilka innych sposobów płatności niż inne formy platformy sprzedaży.

Cons:

 • Przepływ sieciowy jest przede wszystkim stworzony dla projektantów stron internetowych uruchamiających strony internetowe, później dodano możliwości e-commerce.
 • Lepiej jest wymyślić opcje samodzielnie, niż polegać na pomocy klienta lub infolinii Webflow.
 • Webflow ma poważny brak funkcji związanych z pieniędzmi, które płacisz po przejściu na ich płatne opcje.
 • W tej chwili możesz używać tylko Stripe lub PayPal jako dostawcy płatności i nie ma POS.

Dlaczego warto korzystać z Webflow zamiast WooCommerce?

Porównując Webflow do WooCommerce, prawdopodobnie porównujesz je jako aktualny użytkownik WooCommerce. Wystarczy pięciominutowa wersja próbna oprogramowania e-commerce Webflow, aby go przetestować, wystarczy, aby powiedzieć, dlaczego Webflow jest lepszy i łatwiejszy w użyciu.

Często Zadawane Pytania

Jakie są zalety WooCommerce?

WooCommerce to wtyczka WordPress, która jest bezpłatna, open-source i rozszerzalna. WooCommerce można rozszerzyć i dostosować, co oznacza, że ​​kod i treść można zmienić, aby całkowicie dopasować, zmodyfikować i całkowicie dostosować witrynę e-commerce.

Jakie są wady WooCommerce?

Jeśli uważasz, że WordPress jest trudny w użyciu, WooCommerce nie jest najlepszą platformą e-commerce dla Ciebie. Ponieważ za pomocą WooCommerce zarządzasz zapleczem i kodem, co oznacza, że ​​zarządzasz hostingiem, motywem WordPress i wtyczkami.

Jakie są najlepsze alternatywy WooCommerce?

Najlepszą alternatywą dla WooCommerce są Shopify i Bigcommerce. (Shopify to najlepsze i najłatwiejsze w użyciu narzędzie do budowy sklepu internetowego. Bigcommerce jest na drugim miejscu, a także integruje się z WordPress.) Najlepsze bezpłatne alternatywy to Ecwid i Square.

Najlepsze alternatywy WooCommerce: Podsumowanie

najlepsze alternatywy woocommerce

WooCommerce to fantastyczna platforma e-commerce, jest to najpopularniejsze oprogramowanie e-commerce jako WooCommerce obsługuje aż 26% wszystkich sklepów internetowych w całym Internecie.

Ale istnieją dobre alternatywy WooCommerce. Wybór WooCommerce zamiast innego oprogramowania e-commerce będzie naprawdę zależeć od dwóch rzeczy; jeśli masz już stronę internetową, lub jeszcze go nie uruchomi ile produktów zamierzasz sprzedawać.

 • Jeśli jeszcze nie otworzyłeś swojego sklepu internetowego, Shopify jest najlepszą opcją. Shopify to wiodąca internetowa platforma handlowa typu „wszystko w jednym”, wyposażona we wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do uruchomienia udanego sklepu internetowego.
 • Jeśli nie masz strony internetowej i zamierzasz sprzedawać tylko kilka produktów online, Wix jest najmądrzejszą opcją. Wix jest łatwym w użyciu narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, które oferuje również doskonałe możliwości e-commerce.
 • Jeśli masz już witrynę WordPress i chcesz założyć sklep internetowy, Bigcommerce to najlepsza alternatywa WooCommerce, ponieważ w pełni integruje się z WordPress (tzn. Możesz używać WordPress jako interfejsu, a Bigcommerce jako zaplecza).
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map