7 najlepszych alternatyw Trello

Trello to popularne i łatwe w użyciu oprogramowanie Kanban i do zarządzania projektami. Ale jeśli chcesz zarządzać bardziej złożonymi projektami z wieloma interesariuszami, oto niektóre z nich tam.


Trello ma około 50 milionów zarejestrowanych użytkowników, z 1,1 miliona aktywnych użytkowników dziennie. To czyni Trello jednym z wiodących programów do zarządzania projektami.

Najlepsze alternatywy Trello w 2020 roku:

 • Najlepszy ogólnie: jest najpopularniejszym oprogramowaniem do zarządzania projektami dzięki łatwym w użyciu, intuicyjnym i zaawansowanym funkcjom pomagającym zespołom koordynować i zarządzać swoimi projektami.
 • Drugie miejsce, Najlepszy ogólnie: to potężne narzędzie do zarządzania projektami, które umożliwia małym i dużym firmom planowanie, koordynowanie i zarządzanie pracą w przypadku złożonych projektów, w których zaangażowanych jest wielu interesariuszy.
 • Najlepsza alternatywa Trello do użytku osobistego: osobisty plan (jest w 100% darmowy) abd jest zaprojektowany specjalnie dla freelancerów, studentów, rodzin i do osobistych projektów.

Dzisiejsze miejsca pracy są wypełnione projektami, które muszą być realizowane terminowo i skutecznie. Zarządzanie projektami jest teraz umiejętnością, która jest coraz bardziej wymagana pracowników. Złożoność większości projektów obsługiwanych obecnie przez pracowników będzie wymagać ogromnych tradycyjnych zasobów, takich jak księgi rachunkowe, dzienniki, arkusze excel itp., Aby skutecznie zarządzać lub śledzić.

Na szczęście większość śledzenia i organizacji informacji o projekcie może być teraz obsługiwana przez wiele programów na rynku. Trello to jedno z wiodących programów, które zapewnia narzędzia do zarządzania projektami i Kanban.

Zapewnia narzędzia do raportowania, organizowania, planowania i terminowej realizacji projektów. Korzystanie z narzędzi takich jak Trello stało się konieczne dla każdego, kto chce efektywnie zarządzać projektami i je realizować.

Trello może pochwalić się około 50 milionami zarejestrowanych użytkowników, z 1,1 miliona aktywnych użytkowników dziennie. Dzięki temu Trello jest jednym z wiodących programów do zarządzania projektami. Jednak Trello nie jest jedynym oprogramowaniem do zarządzania projektami, z którego należy korzystać. Istnieje kilkanaście innych narzędzi do zarządzania projektami, które zapewniają te same lub więcej funkcji niż Trello.

Jeśli szukasz alternatyw Trello, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest Trello?

krata

Trello to aplikacja do tworzenia list w stylu Kanban, która została stworzona przez Fog Creek Software w 2011 r., a następnie sprzedana firmie Atlassian w styczniu 2017 r..

Jest to aplikacja internetowa, ale ma także wersje na Androida i iOS. Trello jest dostępny w 21 językach, w tym angielskim, fińskim, francuskim, niemieckim, polskim, rosyjskim, włoskim, japońskim itp.

Trello to oprogramowanie zwiększające produktywność, które umożliwia współpracę zespołu przy projektach, zarządzanie projektami i zarządzanie zadaniami. Dzięki Trello użytkownicy mogą tworzyć zadania z kilkoma kolumnami, które zawierają statusy zadań, takie jak Do zrobienia, W toku i Gotowe.

Trello jest idealny do użytku osobistego i zawodowego, takiego jak zarządzanie projektami oprogramowania, biuletyn szkolny, planowanie lekcji, księgowość, projektowanie stron internetowych itp. Trello jest wyposażony w bogaty interfejs API, który umożliwia płynną integrację z systemami korporacyjnymi i innymi usługami integracji w chmurze, takimi jak IFTTT i Zapier.

Funkcje Trello

Trello jest całkowicie darmowy na zawsze do użytku osobistego, Jednakże darmowy plan ma ograniczenia które obejmują 10 MB na załącznik pliku, 10 tablic drużyn, 1 doładowanie na tablicę, prostą automatyzację zadań, polecenia są ograniczone do jednej karty, tablicy i przycisku. Otrzymujesz także jedną regułę na tablicę. Masz jednak nieograniczoną liczbę osobistych tablic, nieograniczoną liczbę kart i nieograniczoną liczbę list.

Plan Trello Business Class kosztuje 9,99 USD miesięcznie. Abonenci tej klasy biznesowej korzystają z nieograniczonej liczby osobistych tablic, nieograniczonej liczby kart, listy nieograniczonej, załącznika 250 MB, priorytetowego wsparcia, obserwatorów, niestandardowych środowisk i naklejek. Użytkownicy abonamentu klasy biznes mają również funkcje zespołu w postaci nieograniczonej liczby tablic zespołów i kolekcji tablic.

Doładowania są nieograniczone dzięki niestandardowym polom, listom, widokowi mapy i ponad 100 integracji aplikacji. Lokaj Automation jest również dostępny i zawiera ponad 1000 poleceń dla zespołu i ponad 200 na użytkownika. Funkcje administracyjne i bezpieczeństwa obejmują uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zaawansowane uprawnienia administratora, logowanie do aplikacji Google, zaproszenia z ograniczeniami domeny itp..

Plan Trello Enterprise kosztuje 20,83 USD za użytkownika miesięcznie dla 100 użytkowników, a cena spada wraz ze wzrostem liczby użytkowników powyżej 100. Plan korporacyjny obejmuje wszystkie funkcje klasy biznesowej i znacznie więcej. Ma uprawnienia dla całej organizacji, ograniczenia załączników i administrację doładowania.

Trello Plusy i minusy

Trello z pewnością ma kilka świetnych funkcji. Ich bezpłatny plan wystarczy do obsługi osobistych projektów i innych projektów, które nie są zbyt skomplikowane. Aktualizacje Trello są dostępne w czasie rzeczywistym i szybkie. Dla każdego projektu istnieje tablica, na której można zobaczyć wszystkie informacje na jednej stronie. Łatwo jest tworzyć problemy i przypisywać je do osób.

Jednak Trello może nie mieć wszystkiego, czego potrzebujesz. Na przykład brak wykresu Gantta w Trello. Nie możesz także pisać dokumentów ani wiki o tablicach. Możesz pisać tylko proste opisy. Dodatkowo istnieje limit wielkości zespołu, który może nie działać w większej firmie. Więc jeśli Trello nie działa dobrze, możesz rozważyć inną alternatywę.

Oto siedem innych narzędzi programowych, które oferują podobne funkcjonalności Trello do zarządzania projektami i Kanban.

1. Asana

asana

Asana to świetna opcja do ustalania i osiągania celów. Możesz łatwo zaplanować i zorganizować kroki, których potrzebuje Twój zespół, aby dotrzymać terminów. W Asanie masz możliwość tworzenia tablic z przypisanymi zadaniami i podzadaniami. Istnieje wiele opcji łatwego sortowania według tych zadań, w tym według indywidualnych terminów. Możesz łatwo przenosić przedmioty z trwających do ukończonych. A Asana pozwala na niestandardowe pola i zmianę nazw opcji kolumn.

zadania asan

Istnieje oś czasu, która przypisuje i śledzi odpowiedzialność, umożliwiając udostępnianie planów i szybką aktualizację zespołu. Możesz także przesyłać arkusze kalkulacyjne do Asany, aby tworzyć harmonogramy. Mają dostosowywany kalendarz, który pozwala przeglądać i dostosowywać termin i podzadania projektu. Twój zespół może korzystać z formularzy wniosków i tworzyć niestandardową automatyzację, aby uprościć proces pracy i uniknąć dodatkowych błędów.

Asana zapewnia ponad 100 integracji i pozwala rozdzielić projekty na różne portfele. Ponadto możesz przeglądać różne obciążenia dla członków zespołu, aby upewnić się, że nikt nie jest przeciążony.

Asana Plusy i minusy

Unikalne zalety Asany polegają na tym, że mają opcję arkusza kalkulacyjnego do przesłania i opcję równoważenia obciążenia zespołu. Wady Asany polegają na tym, że widoki są na osobnych platformach, jeśli chcesz, aby twój zespół był bardziej połączony z siecią.

Dlaczego Asana jest lepsza niż Trello

Asana ma konfigurowalny kalendarz oraz możliwość łatwego przypisywania zadań i działań następczych po ich zakończeniu. Trello ma zadania grupowe, ale nie ma prawie tylu opcji komunikacji jak zespół. Oprogramowanie do zarządzania zadaniami / projektami Trello jest oparte na kartach, Asana także wykonuje karty, ale dzięki wielu dodatkowym funkcjom jest bardziej wszechstronny i wydajny.

2. Monday.com

poniedziałek.com

Monday.com oferuje wiele opcji oglądania. Należą do nich Kanban, oś czasu, kalendarz, mapa i widoki wykresów. Obejmuje do 50 GB przestrzeni dyskowej z ponad 150 różnymi automatyzacjami w celu usprawnienia przepływu pracy. Oprócz opcji aplikacji i integracji poczty e-mail Monday.com oferuje wiele środków bezpieczeństwa i wsparcia.

Pulpity nawigacyjne tego programu umożliwiają wybieranie różnych typów kolumn za pomocą osadzonych formularzy i unikalnych tagów. Możesz udostępniać swoje tablice lub mieć ustawienia prywatnych tablic. Ale jedną z najciekawszych opcji, które oferuje Monday.com, jest dziennik aktywności.

Monday.com Plusy i minusy

Zaletą jest to, że Monday.com oferuje dużo miejsca i sposób śledzenia aktywności i informacji każdego członka zespołu za pomocą osadzonych formularzy. Wadą jest to, że wiele z tych funkcji wymaga najdroższego planu, więc może być konieczne wykonanie większej aktualizacji, aby uzyskać pożądane funkcje.

Dlaczego Monday.com jest lepszy niż Trello

W przeciwieństwie do Trello, Monday.com zapewnia dostosowanie kolumn i widoki dla paneli kontrolnych. Możesz udostępniać całemu zespołowi całe tablice, a nie ich archiwa kart.

3. Wrike

wrike

Wrike to doskonała opcja dla projektów zawierających zasoby cyfrowe. Ich funkcje dodatkowe obejmują opcje śledzenia zasobów cyfrowych i zarządzania nimi. Możesz je edytować, przeglądać i publikować.

Samo oprogramowanie zawiera jedną platformę, która pomaga członkom zespołu pozostać w kontakcie. Możesz nawet zobaczyć na żywo, jak przebiegają projekty. Może to pomóc ograniczyć niepotrzebne e-maile i spotkania, aby zaoszczędzić czas. Wrike ma spersonalizowane widoki pulpitu nawigacyjnego i silne bezpieczeństwo z opcjami zaszyfrowanych danych.

Wrike Dashboard

Mają wiele pomysłów na szablony projektów i oferują kalendarz, wykres Gantta i opcje raportów z analizami. Wrike może integrować się z setkami aplikacji. Ale najbardziej ekscytującym jest śledzenie czasu i budżetu. Pozwalają również kontrolować wersje udostępnianych dokumentów.

Wrike Plusy i minusy

Zaletą jest to, że Wrike ma jedną platformę, dzięki czemu członkowie zespołu mogą być bliżej połączeni, a także mają śledzenie czasu i budżetu w celu zwiększenia wydajności. Minusem jest to, że funkcje zarządzania zasobami cyfrowymi są dodatkami, a nie dołączonymi do głównej subskrypcji Wrike.

Dlaczego Wrike jest lepszy od Trello

Wrike udostępnia podgląd projektu na żywo, aby kierownictwo Twojego zespołu mogło uzyskać odpowiedzi i aktualizacje w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony Trello polega bardziej na udostępnianiu plików.

4. Basecamp

basecamp

W Basecamp chodzi o sprawdzenie się w zespole i kierownictwie. Zawiera listy rzeczy do zrobienia i harmonogramy, a także podprojekty zapewniające lepszą organizację. Możesz śledzić wszystko w ramach czasowych projektu, przypisując członków zespołu do rzeczy, które należy wykonać.

Aby pozostać w kontakcie, Basecamp oferuje tablice wiadomości i funkcję czatu grupowego. Obejmuje to także automatycznie ustawiane zameldowania u kierownika. W ten sposób możesz pozostać w kontakcie, jednocześnie czując, że masz swobodę działania i wykonywania. Basecamp ma nawet osobny widok widoków zarządzania w porównaniu z widokami członków zespołu.

To oprogramowanie zawiera funkcje przechowywania plików i oferuje widok Hill Chart. Umożliwia także łatwe ustawienie dostępnych godzin, dzięki czemu nie musisz przejmować się zegarem.

Basecamp Plusy i minusy

Zaletami Basecamp jest to, że kierownictwo może łatwiej przypisywać zadania i odprawiać się konsekwentnie i automatycznie z członkami zespołu. Wady Basecamp polegają na tym, że nie mają one tylu funkcji, które można dostosowywać, jak niektóre inne programy.

Dlaczego Basecamp jest lepszy od Trello

Basecamp zawiera wykres Hill zamiast wykresu Gantta. Basecamp twierdzi, że widok wykresu wzgórza jest rzeczywiście lepszy, ponieważ jest wyraźniejszym obrazem postępów twojego projektu. Zamiast zobaczyć szereg pozostałych zadań, możesz zrozumieć, gdzie może być wąskie gardło.

5. ZenHub

zenhub

Jeśli jesteś fanem GitHub, pokochasz ZenHub. Zawiera wiele współpracy GitHub. Możesz tworzyć mapy drogowe dla swoich projektów, które są zasadniczo harmonogramami, które każdy w zespole może wyświetlić. W tych widokach możesz dostosować zadania do swoich priorytetów, a także wybrać etykiety i możliwości filtrowania. Możesz także ustawić kamienie milowe, aby śledzić postępy projektu.

ZenHub zapewnia bardziej połączony wirtualny obszar roboczy, w którym możesz przypisywać różnych członków zespołu do swoich zadań. Ten program jest szczególnie świetną opcją, jeśli zarządzasz produktami i zapasami. ZenHub śledzi twoje projekty i pomaga uważać na zaległości i wychwytywać problemy, zanim się pojawią. Możesz także ściśle śledzić trendy lub problemy związane z tempem wydawania swoich produktów.

ZenHub Plusy i minusy

Zalety ZenHub polegają na tym, że pozwalają ci na więcej zarządzania wydaniami produktów, pomagając zwiększyć produktywność i zapobiegać błędom. Wady ZenHub polegają na tym, że nie mają dodatkowych funkcji planowania, takich jak widoki kalendarza lub analizy raportów.

Dlaczego ZenHub jest lepszy od Trello

Podczas gdy Trello używa kart do śledzenia notatek i zadań, ZenHub tworzy pełne mapy drogowe, dzięki którym możesz zobaczyć harmonogramy swoich produktów i osiągnąć swoje cele.

6. MeisterTask

MeisterTask

MeisterTask jest prawdopodobnie jedną z najbardziej konfigurowalnych opcji, które pomogą Twojemu zespołowi cieszyć się czasem pracy i zwiększyć wydajność. Zawiera niestandardowe ikony i tło dla wirtualnego obszaru roboczego.

Ten program ma wiele opcji automatyzacji i pozwala łączyć różne zadania, dzięki czemu można łatwo sprawdzić, jak na siebie wpływają. Możesz tworzyć nieograniczoną liczbę zadań i podzadań, a MeisterTask umożliwia śledzenie czasu spędzanego na nich. Jeśli masz rzeczy, które robisz w kółko, ten program pozwala tworzyć powtarzalne zadania z niestandardowymi polami. Pomoże to uniknąć błędów i przyspieszy pracę.

MeisterTask zapewnia wspaniałe opcje udostępniania między grupami lub w ramach projektów. Pozwala także mieć wielu administratorów dla zespołu i grup. Kolejną świetną funkcją jest to, że zawiera wiele raportów do analizy i śledzenia. Obejmują one statystyki dotyczące projektu i raporty zgodności. Możesz także eksportować dane. Jedną unikalną cechą jest to, że MeisterTask ma rozwiązania do integracji z innym oprogramowaniem do zarządzania, w tym Trello.

MeisterTask Plusy i minusy

Zalety MeisterTask polegają na tym, że zapewniają opcje śledzenia czasu i automatyzację w celu zwiększenia wydajności. Wady MeisterTask polegają na tym, że wiele z ich funkcji dostosowywania służy raczej wyglądowi niż rozwiązaniom roboczym.

Dlaczego MeisterTask jest lepszy niż Trello

MeisterTask może faktycznie zintegrować się z Trello, umożliwiając pobieranie informacji z ich platformy, dzięki czemu można korzystać ze wszystkich dodatkowych funkcji tego oprogramowania.

7. ClickUp

kliknięcie

Kluczem do ClickUp są opcje zarządzania dla Twojego zespołu. Oferują kilka różnych widoków, z których możesz wybrać wirtualny obszar roboczy. Możesz wyświetlić listę, skrzynkę, tablicę, kalendarz, plik lub widok formularza. Możesz także wybrać widok Gantta.

W zależności od celów Twojego zespołu możesz także wybrać złożoność swojego widoku oraz opcje filtrów. Zarządzając zespołem, pozwala on przeglądać różne profile oraz łatwo tworzyć i edytować dla nich zadania. Te zadania są następnie wyświetlane na pasku zadań, dzięki czemu można szybko przełączać się między nimi.

ClickUp zawiera funkcję notatnika i pamięć w chmurze. Gdy zostawiasz komentarze do dokumentów zespołu, możesz faktycznie przypisać działania lub role w swoim komentarzu, a także dostępna jest opcja czatu na żywo.

ClickUp Plusy i minusy

Zaletami ClickUp jest to, że możesz dostosować się do swoich celów, w tym edytować projekty i przełączać się między zadaniami. Wadami ClickUp jest to, że trudno jest nie podwoić zadań, ponieważ można je przypisać w wielu różnych miejscach.

Dlaczego ClickUp jest lepszy niż Trello

ClickUp ma więcej opcji organizacji niż Trello, szczególnie jeśli chodzi o ich listy i widoki. Mają więcej niestandardowych opcji oraz lepsze funkcje raportowania, takie jak arkusze kalkulacyjne, pliki i śledzenie czasu.

Najlepsze alternatywy Trello: Podsumowanie

alternatywy trello

Jeśli szukasz prostego, intuicyjnego i łatwego w użyciu oprogramowania do zarządzania projektami, Trello jest dobrym wyborem, ale jeśli chcesz bardziej wydajnej alternatywy dla Trello, Asana nie jest żadnym wyborem..

Chociaż Trello jest łatwym w użyciu i atrakcyjnym wizualnie narzędziem w stylu Kanban i idealnym dla mniejszych zespołów, ale dla większych złożonych projektów, w których zaangażowanych jest więcej interesariuszy, szczególnie jeśli chodzi o delegowanie zadań i zarządzanie wieloma projektami, to ASana i jej wyrafinowane i potężne oprogramowanie to oczywisty wybór.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map