7 najlepszych alternatyw pCloud

pCloud to bezpieczna i łatwa w użyciu usługa przechowywania w chmurze, która zapewnia 10 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej i oferuje niedrogie plany użytkowania do 2 TB. Nie zrozumcie mnie źle, to świetna usługa, ale są dobre strony.


pCloud jest jedną z najpopularniejszych opcji przechowywania w chmurze na rynku. Oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej za darmo po rejestracji oraz szereg innych wspaniałych funkcji.

Najlepsze alternatywy pCloud w 2020 roku:

 • Najlepszy ogólnie: jest doskonałym dostawcą pamięci masowej w chmurze i jest podobny do pCloud, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Sync.com jest lepszy, ponieważ szyfrowanie zerowej wiedzy jest dostępne bezpłatnie, z pCloud musisz za to dodatkowo zapłacić.
 • Drugie miejsce, Najlepszy ogólnie: to świetny wybór dla firm i zespołów współpracujących, ponieważ oferuje znacznie więcej funkcji współpracy i zabezpieczeń niż pCloud.
 • Najlepsza darmowa alternatywa dla pCloud: to najlepsza darmowa opcja, a jej integracja z Dokumentami, Arkuszami Google i aplikacjami innych firm sprawia, że ​​jest to świetna opcja dla użytkowników indywidualnych.

Chmura jest szerokim terminem, który ogólnie odnosi się do dostępu i korzystania z usług zdalnego komputera przez Internet. Obejmuje interakcję z fizycznym sprzętem komputerowym w zdalnych lokalizacjach za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania przez Internet.

Gdy przesyłasz plik do usługi przechowywania w chmurze, takiej jak pCloud lub Sync.com, plik jest przechowywany w fizycznej lokalizacji w centrum danych gdzieś na świecie. Lokalizacja centrum danych jest nieistotna, ponieważ wszystkie centra danych są połączone z Internetem i są dostępne z dowolnego miejsca na świecie.

Korzystanie z usług w chmurze zwalnia nas z korzystania z naszej tradycyjnej pamięci osobistej, takiej jak dyski twarde, na których nasze informacje mogą zostać utracone z powodu kradzieży, zniszczenia lub awarii dysku twardego.

Co to jest pCloud?

pCloud to dostawca usług pamięci masowej w chmurze, który umożliwia przechowywanie danych cyfrowych w chmurze.

pcloud

pCloud zapewnia osobistą przestrzeń do przechowywania, w której mogą być przechowywane wszystkie twoje pliki i foldery. Dostęp do ich usług można uzyskać za pośrednictwem ich oprogramowania w postaci aplikacji komputerowych i mobilnych. pCloud jest dostępny dla iOS, Android, Windows, MacOSX i Linux. Miejsce do przechowywania jest dostępne na wszystkich urządzeniach, co oznacza, że ​​jeśli prześlę plik za pomocą komputera, plik będzie dostępny na moim telefonie lub tablecie.

pCloud zapewnia również bezpieczeństwo przesyłanych plików. Zapewniają bezpieczeństwo plików przed hakerami i innymi cyberprzestępcami. Dzięki najnowszej funkcji bezpieczeństwa o nazwie pCloud Crypto, pliki są szyfrowane na twoim komputerze nawet zanim zostaną przesłane. Szyfrowanie odbywa się za pomocą klucza prywatnego, który jest generowany i znany tylko przez komputer. Oznacza to, że nawet pCloud nie wie, jaki typ pliku przesyłasz. Szyfrowanie jest kompleksowe.

Funkcje pCloud

pCloud zapewnia użytkownikom możliwość przechowywania plików w chmurze, zapewniając, że pliki pozostaną nienaruszone i bezpieczne.

Dostęp do tych plików można uzyskać z dowolnego miejsca na świecie, po prostu logując się na konto pCloud. Natychmiastowa synchronizacja zapewnia, że ​​pliki przesłane na jeden komputer są natychmiast dostępne na wszystkich innych komputerach do użytku.

interfejs pcloud

pCloud umożliwia udostępnianie plików i współpracę. Udostępnianie plików można zazwyczaj wykonać na trzy sposoby, najpierw poprzez utworzenie łącza i udostępnienie go każdemu, kto może użyć łącza do pobrania plików. Innym sposobem udostępniania plików jest zapraszanie innych użytkowników pCloud do folderu. Kontrola folderu współdzielonego jest wyłącznie w rękach zapraszającego. Zapraszający może przyznać dostęp do edycji, aby umożliwić współpracę nad dokumentem.

pCloud Plusy i minusy

Największą zaletą korzystania z pCloud jest to, że masz 10 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej za rejestrację. Możesz także zwiększyć ilość wolnego miejsca, instalując aplikację mobilną i polecając znajomym i rodzinie. Jest to jeden z najtańszych dostawców pamięci masowej w chmurze. Jego plany premium zaczynają się od 3,99 USD miesięcznie z 500 GB.

pCloud oferuje dożywotnie plany dostępu za 175 USD. Oferuje także integrację z Facebookiem, Instagramem, OneDrive i innymi, dzięki czemu pliki przesłane tam można natychmiast wykonać kopię zapasową na pCloud. pCloud oferuje również szyfrowanie klasy wojskowej dla bezpieczeństwa. pCloud ma również łatwy i intuicyjny interfejs.

Wady pCloud obejmują brak funkcji edycji online, takich jak Dokumenty Google. Również jego Crypto, funkcja szyfrowania całościowego jest dostępna tylko jako płatny dodatek. Jego ciągłe aktualizacje mogą stać się przytłaczające i zużywać dane dla użytkowników. Świetne alternatywy dla pCloud zostały omówione poniżej.

1. Sync.com

sync.com

Sync.com to dostawca usług przechowywania w chmurze, który ułatwia przechowywanie, udostępnianie i dostęp do plików z dowolnego miejsca. Jego najwyższą funkcją bezpieczeństwa jest szyfrowanie od końca do końca, co zapewnia, że ​​przesyłane pliki są w 100% bezpieczne.

Udostępnianie plików jest łatwe dzięki sync.com. Użytkownicy mogą udostępniać pliki o dowolnym rozmiarze i formacie, nawet jeśli odbiorcy nie mają konta synchronizacji. Użytkownicy mogą udostępniać foldery i korzystać z innych funkcji, takich jak ochrona hasłem, powiadomienia, daty wygaśnięcia i uprawnienia, aby zachować kontrolę nad folderami udostępnionymi. Edycje plików są rejestrowane i można przywrócić wcześniejszą wersję dokumentu. Usunięte pliki można również przywrócić jednym kliknięciem przycisku.

Bezpłatny abonament Sync oferuje 5 GB bezpłatnego miejsca, chociaż ilość transferu danych jest ograniczona. Plany płatne również nie są drogie, począwszy od 49 USD rocznie, z 500 GB przestrzeni dyskowej. Plany premium oferują nieograniczony transfer i przechowywanie danych z 2 TB, co powinno wystarczyć do osobistego użytku. Dostępna jest priorytetowa obsługa poczty e-mail z dziennikami aktywności dla planów.

Aplikacje synchronizacji są dostępne na platformy Windows, Android, iOS i Mac. Synchronizacja jest dostępna dla dowolnej platformy, z której korzystasz. Synchronizacja ma natychmiastową synchronizację plików, dzięki czemu możesz mieć swoje pliki gdziekolwiek jesteś. Aplikacje mobilne Sync mają funkcję zdalnej blokady, która pozwala użytkownikom zablokować urządzenie na dowolnym innym urządzeniu zalogowanym na koncie Sync.

Sync.com Plusy i minusy

Zaletą korzystania z Sync jest to, że ma on kompleksowy system szyfrowania, który zapewnia, że ​​dane użytkowników są zawsze prywatne i zabezpieczone. Synchronizacja zachowuje również poprzednie wersje dokumentów, co ułatwia użytkownikom przywrócenie poprzedniej wersji lub usuniętych plików.

Wadą korzystania z Sync jest to, że jest droższy niż pCloud. Ponadto dostaje się 10 GB bezpłatnego miejsca na pCloud, a Sync oferuje tylko 5 GB.

Dlaczego synchronizacja jest lepsza niż pCloud

Główną zaletą Synchronizacji nad pCloud jest to, że Sync ma standardowe szyfrowanie end-to-end dla wszystkich użytkowników. Synchronizacja ma również funkcję zdalnej blokady, która chroni Twoje konto w przypadku podejrzenia jakiejkolwiek nietypowej aktywności na zalogowanych urządzeniach. Obie funkcje sprawiają, że Sync jest doskonałą alternatywą dla pCloud.

2. Dropbox

Dropbox

Dropbox jest także dostawcą usług przechowywania w chmurze, który rozszerzył swoje usługi o współpracę i stały dostęp do przechowywanych materiałów w dowolnym miejscu na świecie. To pierwszy na świecie inteligentny obszar roboczy. Dropbox pozwala skupić się na rzeczach, które mają znaczenie.

Dropbox został zaprojektowany, aby użytkownicy byli zorganizowani. Zmiany wprowadzone z jednego urządzenia zostaną zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach, co eliminuje potrzebę przenoszenia urządzeń lub plików.

Dropbox oferuje papierowe dokumenty Dropbox, które pozwalają użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty – Microsoft Office i inne formaty bezpośrednio na koncie Dropbox. Skraca to czas, który można by poświęcić na wyszukiwanie lub przełączanie aplikacji podczas pracy. Ta funkcja umożliwia także doskonałą współpracę, co oznacza, że ​​dwie lub więcej osób może współedytować dokument.

Dropbox analizuje aktywność użytkowników, aby stworzyć inteligentne środowisko pulpitu, sugerując treści dla Ciebie i pomagając zachować porządek przez cały czas. Sprytna sugestia pozwala także powrócić do plików, które prawdopodobnie będą potrzebne, zapewniając ich gotowość.

Bezpłatny abonament Dropbox oferuje 2 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej i może być synchronizowany tylko na trzech urządzeniach. Profesjonalne plany zaczynają się od 10 USD miesięcznie z 2 TB przestrzeni dyskowej.

Dropbox Plusy i minusy

Główną zaletą korzystania z Dropbox jest to, że ma funkcję tworzenia i edytowania dokumentów, która pozwala na bezproblemową współpracę na dokumentach. Kalendarz Dropbox inteligentnie sugeruje zawartość spotkania za pomocą szablonów notatek, co ułatwia proces prowadzenia spotkania.

Wadą korzystania z Dropbox jest to, że nie jest tak tanie jak pCloud. Jest również mniej bezpieczny niż pCloud. Oferuje tylko 2 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej.

Dlaczego Dropbox jest lepszy niż pCloud

Dropbox jest świetną alternatywą dla pCloud, ponieważ pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty jednocześnie. Ponadto, pomimo wielu funkcji, Dropbox pozostaje bardzo prosty w obsłudze, co jest idealne dla osób uczących się, które wolą coś łatwego do nauczenia się.

3. Box.com

box.com

Box.com to usługa zarządzania treścią i udostępniania plików w chmurze dla firm. Box oferuje pojedyncze miejsce do zabezpieczania, zarządzania i udostępniania treści. Posiada kompleksową ochronę danych, 2FA i znak wodny, aby zapobiec wyciekom danych.

Box obsługuje również współpracę. Dzięki Box możesz stworzyć centralny obszar roboczy, w którym przechowywane są pliki, a zespoły mogą łatwo edytować, komentować, udostępniać pliki, a także przypisywać zadania.

Przepływ pracy Box pozwala użytkownikom zautomatyzować powtarzalne zadania w kilka minut. Dzięki temu użytkownik może poświęcić więcej czasu na to, co najważniejsze. Box zapewnia także szeroki zakres integracji w ponad 1400 aplikacjach.

Bezpłatny abonament obejmuje 10 GB bezpłatnego miejsca, podczas gdy abonament premium oferuje 100 GB za 10 USD miesięcznie.

Box.com Plusy i minusy

Największą zaletą korzystania z Boxa jest szeroki zakres integracji. Oznacza to, że bez względu na źródło dokumentu możesz bezproblemowo zintegrować go z aplikacją Box. Główną wadą korzystania z Boxa jest to, że jest drogi, ponieważ został zaprojektowany dla firm.

Dlaczego Box.com jest lepszy pCloud

Box.com jest świetną alternatywą dla pCloud, ponieważ oferuje szeroki zakres integracji, których nie można znaleźć na pCloud. Jeśli będziesz pracować z szeroką gamą dokumentów, Box jest dokąd.

4. Dysk Google

dysk Google

Dysk Google to usługa przechowywania w chmurze świadczona przez Google. Każda osoba posiadająca konto Gmail automatycznie posiada Dysk Google z 15 GB przestrzeni dyskowej. Ponadto Google będzie przechowywać Twoje zdjęcia za darmo, ale jakość nie będzie najlepsza.

Dysk Google oferuje również edycję dokumentów online za pośrednictwem Dokumentów Google w celu współpracy na żywo. Oferuje także integrację z pakietem Microsoft Office w celu bezproblemowego łączenia dokumentów biurowych i google.

Abonament premium Google zaczyna się od 1,95 USD miesięcznie przy 100 GB miejsca.

Plusy i minusy Dysku Google

Największą zaletą korzystania z Dysku Google jest to, że otrzymujesz bezpłatne 15 GB bezpłatnego miejsca. Dysk Google umożliwia także dostęp offline. Ponadto korzystanie z Dysku Google zapewnia doskonałe narzędzia do udostępniania i współpracy.

Główną wadą korzystania z Dysku Google są ograniczenia rozmiaru pliku. Obrazy osadzone w innych dokumentach nie powinny przekraczać 2 MB, a liczba znaków w dokumencie tekstowym jest ograniczona do 1 024 000.

Dlaczego Dysk Google jest lepszy niż pCloud

Dysk Google jest świetną alternatywą dla pCloud, ponieważ zapewnia lepszą współpracę za pośrednictwem Dokumentów Google niż pCloud. Dysk Google jest również tańszy niż pCloud.

5. Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive

OneDrive jest własnością firmy Microsoft i jest przez nią obsługiwana. Usługi w chmurze są świetne, a ich bezpłatne konto ma 5 GB bezpłatnego miejsca. Plany usługi OneDrive Premium zapewniają również bezpłatną subskrypcję pakietu Microsoft Office.

OneDrive oferuje również doskonałą integrację różnych aplikacji. Jego aplikacje są również dostępne na wszystkich platformach, Android, iOS i Mac. Ich plany premium zaczynają się od 1,99 USD miesięcznie przy 100 GB bezpłatnego miejsca.

Plusy i minusy OneDrive

Główną zaletą OneDrive jest to, że jest tani. Ponadto plany premium zapewniają bezpłatną subskrypcję pakietu Microsoft Office. Wadą korzystania z OneDrive jest to, że nie oferuje szyfrowania od końca do końca.

Dlaczego OneDrive jest lepszy niż pCloud

OneDrive jest lepszy niż pCloud, ponieważ jest tańszy. Oferuje również płynną integrację z MS Office.

6. Mega

mega

Usługi chmurowe Mega są objęte kompleksowym szyfrowaniem przy użyciu AES 128 dla wszystkich plików. Zapewniają przechowywanie w chmurze, organizację treści, współpracę i udostępnianie. Ich aplikacje są dostępne na platformy Android, iOS, Windows i Linux. Darmowe konta Mega oferują 15 GB bezpłatnego miejsca, ale z ograniczonym limitem transferu miesięcznie.

Mega Plusy i minusy

Mega zapewnia kompleksowe szyfrowanie transferów plików. Główną wadą jest to, że istnieje limit transferów miesięcznie.

Dlaczego Mega jest lepszy od pCloud?

Mega to świetna alternatywa dla pCloud, ponieważ oferuje kompleksowe szyfrowanie, podczas gdy Crypto pCloud jest dostępne tylko jako płatny dodatek.

7. iDrive

prowadzę

Usługi chmurowe iDrive są skierowane do przedsiębiorstw, specjalistów i firm. Ich bezpłatny abonament obejmuje 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej, podczas gdy płatne abonamenty zaczynają się od 59,12 USD rocznie z 2 TB miejsca. Oferują narzędzia do współpracy i opcje odzyskiwania plików. Ich aplikacje są dostępne na wszystkich platformach.

iDrive Plusy i minusy

iDrive jest tani, biorąc pod uwagę dużą przestrzeń dyskową 2 TB za 59,12 USD rocznie. Główną wadą iDrive jest to, że nie mają nieograniczonej przestrzeni dyskowej.

Dlaczego iDrive jest lepszy niż pCloud

iDrive jest świetną alternatywą dla pCloud, ponieważ jest tańszy, biorąc pod uwagę dużą przestrzeń dyskową 2 TB dostępną za 50,12 USD.

Często Zadawane Pytania

Co to jest pCloud?

pCloud to bezpieczny i łatwy w użyciu dostawca usług pamięci masowej w chmurze, który zapewnia 10 GB bezpłatnej pamięci w chmurze i oferuje niedrogie plany użytkowania do 2 TB.

Jakie są zalety i wady pCloud?

pCloud oferuje łatwy w użyciu interfejs, wsparcie 24/7, niedrogie dożywotnie plany dostępu i dużą ilość 10 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Głównym rozczarowaniem pCloud jest to, że kompleksowe szyfrowanie jest tylko płatnym dodatkiem.

Jakie są najlepsze alternatywy pCloud?

Najlepiej opłacanymi alternatywami dla pCloud są Sync.com i Box.com. Najlepszą darmową alternatywą jest Dysk Google.

Najlepsze alternatywy pCloud – Podsumowanie

najlepsze alternatywy dla pcloud

pCloud.com oferuje wspaniałe usługi przechowywania w chmurze, jednak inni dostawcy usług przechowywania w chmurze konkurują z nimi. Jeśli szukasz bezpłatnego i prostego miejsca do przechowywania, wybierz dysk Google, z 15 GB bezpłatnego miejsca na dane.

Jeśli jesteś nowy i chcesz czegoś bardzo prostego w użyciu, wybierz Dropbox dzięki ich uproszczonym interfejsom użytkownika. W celu zapewnienia kompleksowego szyfrowanego przechowywania danych w chmurze dla pracy i firm zdecydowanie polecam Sync.com ze względu na jego szerokie funkcje i prostotę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map