7 najlepszych alternatyw LastPass

Słabe hasła to jeden z głównych powodów włamań na konta internetowe. Kolejnym powodem na liście jest używanie tego samego hasła do wielu witryn lub wszystkich kont. LastPass jest doskonałym menedżerem haseł, ale są naprawdę dobre tam.


W tym miejscu wkraczają menedżerowie haseł, tacy jak LastPass. Pomagają nie tylko w generowaniu silniejszych haseł, ale także zapamiętują je dla Ciebie.

Najlepsze alternatywy LastPass w 2020 roku:

 • Najlepszy ogólnie:. To mój ulubiony menedżer haseł ze względu na czysty, prosty interfejs użytkownika, bezpieczeństwo ORAZ jest wyposażony w bezpłatny monitoring VPN i Dark Web.
 • Drugie miejsce, Najlepszy ogólnie:. Drugie miejsce zajmuje 1Password dzięki łatwości użycia, funkcjom i doskonałemu bezpieczeństwu.
 • Najlepsza darmowa alternatywa dla LastPass: to najlepszy darmowy menedżer haseł na rynku, jest wyposażony w wiele funkcji, ale nie jest najłatwiejszy w użyciu, a interfejs wydaje się nieaktualny.

Co to jest LastPass (i jak to działa)

najlepsze alternatywy ostatniego przejścia

LastPass to proste narzędzie, które zarządza hasłami i zwiększa bezpieczeństwo wszystkich kont internetowych. LastPass przechowuje wszystkie hasła na koncie LastPass za hasłem głównym. Korzystanie z narzędzia do zarządzania hasłami, takiego jak LastPass może 10-krotnie zwiększyć Twoje bezpieczeństwo w Internecie. Zamiast używać tego samego słabego hasła na wszystkich stronach, możesz użyć LastPass do generowania i przechowywania silnych haseł dla wszystkich stron, z których korzystasz.

A ponieważ LastPass obsługuje dla ciebie część zapamiętywania haseł, nie musisz wybierać słabych lub łatwych do zapamiętania haseł. LastPass to coś więcej niż tylko menedżer haseł. Może przechowywać nie tylko hasła, ale także inne ważne informacje, takie jak dane karty kredytowej, dane konta bankowego, a nawet dane administracyjne serwera (jeśli lubisz takie rzeczy).

Co więcej, może przechowywać dane osobowe takie jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu itp. Informacje te zostaną wprowadzone w przeglądarce za pomocą jednego kliknięcia zamiast wpisywania wszystkiego samodzielnie. Możesz uzyskać dostęp do tych informacji na dowolnym urządzeniu, na którym zainstalowano LastPass. LastPass oferuje aplikacje na wszystkie urządzenia i rozszerzenia dla prawie wszystkich przeglądarek.

Funkcje i plany LastPass

Mimo że LastPass oferuje dziesiątki funkcji bezpieczeństwa, interfejs użytkownika do zarządzania wszystkimi hasłami i danymi osobowymi jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Oprócz przechowywanie i zapamiętywanie wszystkich haseł dla Ciebie oferuje również funkcje bezpieczeństwa, takie jak niestandardowe Uwierzytelnianie dwuskładnikowe system, którego możesz używać do aplikacji, które możesz chcieć zabezpieczyć, takich jak aplikacje związane z bankowością.

ostatnie plany

Po włączeniu 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe), aplikacja, w której ją włączysz, poprosi o hasło jednorazowe, do którego możesz uzyskać dostęp z LastPass. Ale to nie wszystko, co oferuje LastPass. Jest również wyposażony w prostą funkcję, która umożliwia łatwe i bezpieczne udostępnianie haseł innym osobom (w razie potrzeby). 

Plusy i minusy LastPass

Istnieje wiele powodów, dla których warto używać LastPass do zarządzania hasłami. Pierwszą z nich jest prostota i dostępność. Nauka korzystania z LastPass zajmuje mniej niż minutę lub dwie.

I oferuje aplikacje dla wszystkich urządzeń i platform, w tym Androida, iOS, Mac, rozszerzeń przeglądarki i Internetu. Gdziekolwiek jesteś, bez względu na to, jakiego urządzenia używasz, możesz łatwy dostęp do wszystkich haseł za pomocą zaledwie kilku kliknięć lub dotknięć. Innym powodem, dla którego ludzie uwielbiają LastPass, jest to, że może on wypełnić wszystkie dane uwierzytelniające użytkownika za jednym kliknięciem na wszystkich urządzeniach, na których jest dostępny.

Zamiast szukać, a następnie kopiować i wklejać hasło za każdym razem, gdy chcesz zalogować się na stronie internetowej, LastPass robi to za jednym kliknięciem. Możesz także włączyć Automatyczne wypełnianie, a nawet automatyczne logowanie funkcja dla twoich ulubionych stron internetowych. Chociaż istnieje wiele powodów, dla których ludzie kochają LastPass, istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć inne aplikacje do zarządzania hasłami.

Jednym z takich powodów jest to, że, jak twierdzą niektórzy użytkownicy, aplikacja komputerowa jest nieco wadliwa i jest dostępna tylko dla komputerów Mac, a nie Windows. Co więcej, darmowa wersja nie oferuje wszystkich funkcji udostępniania i ogranicza korzystanie z LastPass Authenticator. Nawet jeśli uważasz, że LastPass jest dla Ciebie najlepszą opcją, oto kilka alternatyw, które powinieneś rozważyć przed przejściem all-in z menedżerem haseł:

Najlepsze alternatywy LastPass w tej chwili

1. Dashlane

menedżer haseł dashlane

 • Dashlane jest najlepszą alternatywą dla LastPass
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 3,33 USD miesięcznie
 • Strona internetowa: https://dashlane.com/

Dashlane jest jednym z najpopularniejszych menedżerów haseł na rynku. Oferuje przejrzysty, prosty interfejs użytkownika do przechowywania i zarządzania wszystkimi hasłami. Oferuje aplikacje dla wszystkich urządzeń i platform, w tym Windows, Mac, iOS i Android.

Najlepsze w Dashlane jest to, że jego plan premium pochodzi z bezpłatnego VPN i Dark Web Monitoring. Jeśli witryna zostanie zhakowana, skradzione hasła są zwykle sprzedawane w Dark Web. Dark Web Monitoring monitoruje twoje konta użytkowników na listach zhakowanych stron internetowych i ostrzega cię, jeśli znajdzie twoją nazwę użytkownika na tych listach. Daje to szansę na zmianę hasła, zanim ktoś niewłaściwie wykorzysta twoje konto.

Plany Dashlane:
Chociaż bezpłatny plan oferuje dziesiątki niesamowitych funkcji i jest wystarczający dla większości użytkowników, pozwala tylko przechowuj 50 haseł i można go używać tylko na jednym urządzeniu. Natomiast wersja premium Dashlane pozwala na nieograniczoną liczbę haseł i urządzeń. Oferuje również monitorowanie ciemnej sieci i bezpłatną towarzyszącą usługę VPN.

Dlaczego Dashlane jest dobrą alternatywą dla LastPass:
Dashlane jest dostępny na większej liczbie urządzeń i platform niż LastPass, a abonament premium zawiera usługę VPN.

2. 1 Hasło

1 Hasło

 • Najłatwiejszy w użyciu menedżer haseł na rynku
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 2,99 USD miesięcznie
 • Strona internetowa: https://1password.com/

1Password jest polecany przez dziesiątki publikacji, takich jak Fast Company, The Wirecutter, Wired i TrustPilot. Jest to jeden z najłatwiejsza w użyciu aplikacja do zarządzania hasłami na rynku. Interfejs jest minimalny i nie przytłacza tysiącem opcji.

Ta aplikacja oferuje dziesiątki funkcji, które pomogą Ci zabezpieczyć wszystkie twoje konta internetowe, takie jak monitorowanie pod kątem zainfekowanych logowań i witryn obsługujących 2FA. Oferuje samodzielne aplikacje dla systemów Mac, iOS, Windows, Android, Linux i Chrome OS. 

1Plany haseł:
The Darmowa wersja ogranicza użytkowników do tylko jednego urządzenia. Ale wersja premium pozwala przechowywać nieograniczoną liczbę haseł i przedmiotów. Oferuje również do 1 GB miejsca na dokumenty.

Dlaczego 1Password jest dobrą alternatywą dla LastPass:
1Password oferuje prostszy interfejs niż większość innych aplikacji do zarządzania hasłami.

3. Przyklejone hasło

StickyPassword

 • Najlepszy darmowy menedżer haseł
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 29,99 USD rocznie
 • Strona internetowa: https://www.stickypassword.com/

Przyklejone hasło jest jednym z najlepsi na rynku menedżerowie bezpłatnych haseł. Darmowa wersja umożliwia przechowywanie dowolnej liczby haseł i dokumentów na wszystkich urządzeniach. Ta aplikacja jest dostarczana z aplikacjami na wszystkie urządzenia i platformy, w tym Mac, iOS, Android i Windows. Pozwala przechowywać nieograniczoną liczbę haseł, notatek i dokumentów. Jest również wyposażony w uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Darmowa wersja programu Sticky Password przypomina bardziej lokalną aplikację do zarządzania hasłami, która przechowuje hasła na urządzeniach. W przeciwieństwie do innych menedżerów haseł w tej bezpłatnej wersji programu Sticky Password nie można synchronizować między wszystkimi urządzeniami. Twój hasła są przechowywane tylko na urządzeniach, na których je tworzysz. Najlepszą częścią korzystania z wersji premium tej aplikacji jest to, że przekazują część płatności na ratowanie zagrożonych manatów (tak, manaty!).

Plany z lepkim hasłem:
Chociaż Darmowa wersja oferuje tyle funkcji bezpieczeństwa, co wersja premium, darmowa wersja nie oferuje synchronizacji z chmurą, dlatego hasła nie będą synchronizowane między wszystkimi urządzeniami. Abonament premium synchronizuje wszystkie hasła i dokumenty na wszystkich urządzeniach i tworzy ich kopię zapasową w chmurze.

Dlaczego Przyklejone hasło jest dobrą alternatywą dla LastPass:
Przyklejone hasło nie ogranicza korzystania z uwierzytelniania Two password nawet w bezpłatnym abonamencie, w przeciwieństwie do LastPass.

4. Enpass

Enpass

 • Najlepszy menedżer haseł offline
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 11,99 USD (jednorazowy koszt)
 • Strona internetowa: https://enpass.io/

Enpass oferuje pięknie minimalistyczny wygląd interfejsu, który ułatwia zarządzanie wszystkimi hasłami. Jej aplikacje są dostępne na Androida, iOS, Mac, Linux i Windows. Darmowa wersja oferuje prawie tyle samo funkcji, co wersje premium tej aplikacji.

Jedyne ograniczenia są takie, jakie możesz przechowuj tylko 20 haseł w bezpłatnej wersji i nie można utworzyć wielu skarbców w celu segregacji danych. Enpass wersje premium tej aplikacji pozwalają na przechowywanie nieograniczonej liczby haseł i tworzenie różnych skarbców w oparciu o przypadki użycia, takie jak praca, rodzina itp..

Obejmuje plany:
Darmowa wersja tej aplikacji umożliwia przechowywanie tylko 20 haseł. Najlepsze w tej aplikacji jest to, że wersje premium są dostępne za jednorazową opłatą. Chociaż musisz kupić aplikację na każdą platformę, na której chcesz z niej korzystać, możesz ją zachować do końca życia za jedyne 11,99 USD za platformę.

Dlaczego Enpass jest dobrą alternatywą dla LastPass:
Enpass jest znacznie tańszy niż LastPass. W cenie rocznej subskrypcji LastPass możesz otrzymać Enpass na całe życie.

5. RoboForm

RoboForm

 • Najlepszy menedżer haseł Freemium
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 1,99 USD miesięcznie
 • Strona internetowa: https://roboform.com/

RoboForm to darmowy menedżer haseł dostępny dla wszystkich urządzeń i platform, w tym iOS, Android, Mac i Windows. Jest również dostępny jako rozszerzenie przeglądarki dla wszystkich przeglądarek, w tym Firefox, Chrome, Opera i Safari. Użytkownik interfejs jest podobny do LastPass i łatwy w użyciu.

Plany RoboForm:
The Darmowa wersja tej aplikacji umożliwia przechowywanie nieograniczonej liczby haseł na wszystkich urządzeniach, ale nie umożliwia tworzenia kopii zapasowych ani synchronizacji w chmurze między urządzeniami. Wersja premium oferuje wszystkie te i bezpieczne funkcje udostępniania.

Dlaczego RoboForm jest dobrą alternatywą dla LastPass:
RoboForm jest dostępny dla większej liczby platform i urządzeń niż LastPass.

6. Keeper

Keeper Security

 • Najlepszy w swojej klasie menedżer haseł zorientowany na bezpieczeństwo
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 2,49 USD miesięcznie
 • Strona internetowa: https://keepersecurity.com/

Opiekun jest bezpiecznym menedżerem haseł skierowane do przedsiębiorstw. W przeciwieństwie do innych aplikacji z tej listy, Keeper jest przeznaczony dla firm i zespołów, i jako taki oferuje dziesiątki funkcji bezpieczeństwa i korzyści. Jest to jedna z najwyżej ocenianych aplikacji do zarządzania hasłami na prawie wszystkich platformach, w tym Google Play, G2Crowd, Apple Store, GetApp i Trustpilot. Jest dostarczany z aplikacjami dla wszystkich urządzeń, w tym Android, iOS, Mac i Windows.

Plany opiekuna:
The Darmowa wersja może być używany tylko na jednym urządzeniu. Wersja premium umożliwia synchronizację między nieograniczoną liczbą urządzeń i oferuje dziesiątki funkcji bezpieczeństwa.

Dlaczego Keeper jest dobrą alternatywą dla LastPass:
Keeper jest przeznaczony dla firm i zespołów, które chcą zachować bezpieczeństwo swoich danych. Keeper oferuje lepsze bezpieczeństwo niż LastPass i jest przeznaczony dla zespołów.

7. Bitwarden

Bitwarden

 • Najlepszy open-source i darmowy menedżer haseł
 • Bezpłatny abonament i abonament premium od 1 $ miesięcznie
 • Strona internetowa: https://bitwarden.com/

Bitwarden jest bezpłatny menedżer haseł typu open source. Oferuje aplikacje dla wszystkich platform, w tym Windows, Mac, Linux, Android i iOS. Jest również wyposażony w rozszerzenia przeglądarki dla wszystkich nowoczesnych przeglądarek. Ponadto, jeśli jesteś specjalistą od technologii lub programistą, możesz nawet uzyskać dostęp do Bitwarden z poziomu interfejs linii komend. Najlepsze w Bitwarden jest to, że jeśli chcesz, możesz go skonfigurować na własnym serwerze za darmo.

Plany Bitwarden:
Bitwarden jest całkowicie za darmo i oferuje wszystkie funkcje, których będziesz kiedykolwiek potrzebować. Darmowa wersja pozwala przechowywać i synchronizować nieograniczoną liczbę haseł na nieograniczonej liczbie urządzeń. Jest również wyposażony w uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Wersja premium tej aplikacji oferuje kilka dodatkowych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i 1 GB miejsca na szyfrowane pliki.

Dlaczego Bitwarden jest dobrą alternatywą dla LastPass:
Bitwarden oferuje za darmo wszystkie funkcje, za które pobiera LastPass.

Alternatywy LastPass: Podsumowanie

Chociaż LastPass jest świetny i oferuje setki funkcji bezpieczeństwa, nie jest najlepszy dla wszystkich.

Jeśli nie możesz zdecydować, którą z tych alternatyw LastPass wybrać, zalecamy skorzystanie z Dashlane. Zawiera wszystkie funkcje, których kiedykolwiek będziesz potrzebować, i jest nieco łatwiejszy w użyciu niż LastPass.

Najlepsze w Dashlane jest to, że jego wersja premium oferuje bezpłatną usługę VPN, która pomaga zabezpieczyć przeglądanie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map