7 najlepszych alternatyw dla Dysku Google

Witryny w chmurze, takie jak Dysk Google, ułatwiają tworzenie kopii zapasowych i uzyskiwanie dostępu do plików z dowolnego miejsca oraz tworzenie i zarządzanie dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami, ankietami. Dysk Google jest doskonały i bezpłatny, ale jeśli chcesz lepsza synchronizacja i prywatność są lepsze tam.


Magazyn w chmurze zmienił sposób, w jaki świat przechwytuje dane. Został przejęty jako główna metoda przechowywania danych: zapomnij o pokojach wypełnionych szafkami na dokumenty siedzącymi tam, zajmującymi miejsce, czas i siłę roboczą, aby je przesiać.

Najlepsze alternatywy Dysku Google w 2020 roku:

 • Najlepszy ogólnie:. Jest to mój ulubiony dostawca pamięci masowej w chmurze, ponieważ Sync.com jest niedrogi, łatwy w użyciu, ma świetne zabezpieczenia i funkcje. Kompleksowa zaszyfrowana platforma i aplikacje do synchronizacji zapewniają, że tylko Ty masz dostęp do swoich danych w chmurze.
 • Drugie miejsce, Najlepszy ogólnie:. Drugie miejsce zajmuje pCloud dzięki niskiej cenie i uwielbiam jednorazowy koszt dożywotniej subskrypcji. Crypto pCloud zapewnia szyfrowanie po stronie klienta, które szyfruje twoje pliki na dowolnym urządzeniu i czyni je niewidocznymi dla innych.
 • Najlepsza darmowa alternatywa dla Dysku Google: zawiera 2 GB przestrzeni dyskowej i jest zawsze bezpłatny. Dropbox używa protokołu SSL / TLS do ochrony przesyłanych danych. SSL / TSL tworzy bezpieczny tunel chroniony przez 128-bitowe lub wyższe szyfrowanie Advanced Encryption Standard (AES).

Co to jest Cloud Storage?

Dzięki przechowywaniu „w chmurze” lub plikom, dokumentom, obrazom itp. Zapisanych zdalnie na serwerach dostarczanych przez firmy chmurowe, przechowywanie ogromnych ilości informacji nie zajmuje już tyle energii i miejsca, ile miało miejsce w czasach przed chmurą.

Przechowywanie w chmurze jest również uważane za bezpieczniejsze niż większość alternatywnych rozwiązań do przechowywania. Zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz, chroniony przed wszystkimi, którzy mogą chcieć zanurzyć palce w twoich danych.

Większość firm (i niektóre rządy) przechowują swoje dane w chmurze. Platformy chmurowe to także miejsca do przechowywania innych danych, w tym osobistych wspomnień lub zdjęć.

Oczywistym jest, że chcesz wybrać najlepszego możliwego dostawcę chmury, a czynniki takie jak bezpieczeństwo i prywatność są ważne przy określaniu, który jest najlepszy.

Korzyści z przechowywania w chmurze

Przechowywanie w chmurze jest proste: przesyłanie plików jest łatwe, a pobieranie i udostępnianie jest łatwe. Wszystko czego potrzebujesz to dostęp do Internetu.

Większość dostawców usług w chmurze oferuje bezpłatną opcję z pewną ilością danych GB bez żadnych opłat: potrzeba więcej miejsca oznacza, że ​​będziesz musiał za to zapłacić.

Przechowywanie w chmurze gwarantuje proste, bezpieczne przechowywanie plików (i wszystkiego innego, co można umieścić w surowych danych online).

Po prostu dlatego pamięć w chmurze jest lepsza.

Ale czy Twój obecny dostawca usług w chmurze jest odpowiedni dla Twoich potrzeb??

Co to jest Dysk Google?

Dysk Google to opcja przechowywania w chmurze, którą można uzyskać razem ze swoim kontem Google lub Gmail. Jest bezpłatny, chyba że wybierzesz jeden z jego płatnych planów, aby zwiększyć ilość miejsca.

dysk Google

 • Pierwsze 15 GB przestrzeni dyskowej jest całkowicie bezpłatne
 • Oferuje przeglądanie i edycję offline za pomocą narzędzi Google Office (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje itp.)
 • Bardzo przyjazna dla użytkownika i wieloplatformowa obsługa
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe i wersjonowanie plików

Ponieważ jest dostarczany w pakiecie z kontem Google, stał się niezwykle popularną opcją, którą wiele osób woli tylko dlatego, że jest tam.

Czy Ty lub Twoja firma korzystasz z Dysku Google?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, być może nadszedł czas, aby rozważyć kilka alternatyw. Chociaż Dysk Google jest bezpłatny, wygodny i zawiera Dokumenty Google, Arkusze, Prezentacje i inne przydatne narzędzia do edycji, istnieją wady, które sprawiają, że ludzie rozważają zmianę.

Dlaczego warto zmienić z Dysku Google?

Obawy dotyczące prywatności i niemożliwa sytuacja „Na zawsze zablokowano mi konto Google” spowodowała, że ​​wiele osób zmieniło się na alternatywne rozwiązania chmurowe, takie jak Sync.com, Dropbox lub Box.

Która jest najlepszą alternatywą dla Dysku Google?

Sync.com jest całkiem świetny. Oczywiście musisz sam zdecydować.

Oto najlepsze alternatywy dla Dysku Google w chmurze.

1. Sync.com

sync.com

Co to jest Sync.com?

Sync.com staje się jednym z najsilniejszych konkurentów dla platform pamięci masowej w chmurze, takich jak Dysk Google czy Dropbox. Istnieje już od kilku lat i udowodniono, że jest to jedno z najszybszych i najbezpieczniejszych miejsc, w których można przechowywać dane online: połączenie tych funkcji i doskonałej obsługi klienta sprawiło, że Sync.com jest potęgą wspaniałej platformy do przechowywania w chmurze, która jest świetna do użytku biznesowego lub osobistego.

Kluczowe cechy

 • Większa ilość miejsca do przechowywania niż jakikolwiek inny dostawca chmury. Tańsze plany zapewniają aż 2 TB całkowitej przestrzeni dyskowej, podczas gdy plany skierowane do firm oferują 10 TB – i to na użytkownika zarejestrowanego w głównej chmurze.
 • Dane są przesyłane i dostępne za pomocą klienta danych do pobrania lub przeglądarki, chociaż klient danych jest zalecany do szybszego przesyłania.
 • Opcja automatycznej synchronizacji danych, aby mieć pewność, że twoja kopia zapasowa urządzeń będzie zawsze wykonywana.
 • Kompleksowa zaszyfrowana platforma i aplikacje do synchronizacji zapewniają, że tylko Ty masz dostęp do swoich danych w chmurze.

Plusy

 • Szybkość przesyłania jest zarówno spójna, jak i szybka: jest to jeden z najważniejszych czynników, szczególnie w przypadku chmurowej platformy biznesowej.
 • Dostęp do danych jest łatwy z dowolnego miejsca, bez opóźnień.
 • Obsługa klienta szybko reaguje na zapytania: Międzynarodowe przechowywanie danych wymaga, aby obsługa klienta była zawsze na miejscu i zawsze szybko wracają, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy lub pytania od użytkownika.

Cons

 • Użytkownicy przyzwyczajeni do Dropbox lub Dysku Google mogą potrzebować samouczka, aby nawigować po interfejsie Sync.com po raz pierwszy.
 • Brak obsługi klienta do pobrania dla LInux.

Dlaczego warto korzystać z Sync.com zamiast Dysku Google

Dysk Google można nazwać domyślnym, ale Sync.com wyróżnia się na świecie pod względem pojemności, funkcjonalności i wsparcia technicznego. Czy kiedykolwiek próbowałeś uzyskać szybką odpowiedź od większości innych firm chmurowych? Większość z nich sprawia, że ​​musisz czekać, a Sync.com komunikuje się z klientami w przyzwoitym czasie – szczególnie jeśli masz problemy.

Nie ma powodu, aby trzymać się ograniczonej funkcjonalności oferowanej przez Dysk Google, jeśli zamiast tego możesz mieć najlepszą funkcjonalność i przestrzeń w Sync.com.

2. Dropbox

Dropbox

Co to jest Dropbox?

Dropbox jest zwykle jedną z pierwszych alternatyw, które użytkownicy i ludzie rozważają, szukając potężnego dostawcy chmury. Są już od dłuższego czasu i większość ludzi już zna ich ograniczony „darmowy” plan przechowywania: niektórzy mogliby nawet przejść na jeden z ich planów płatnych. Dropbox.com jest szczególnie wydajny, jeśli chcesz przesyłać w dowolnym miejscu i synchronizować wszystkie urządzenia razem.

Kluczowe cechy

 • Darmowe, osobiste i biznesowe plany w zależności od tego, ile danych chcesz przechowywać.
 • Przesyłanie i dostęp do danych za pośrednictwem aplikacji, klienta stacjonarnego do pobrania lub przeglądarki.
 • Prosta możliwość edycji i przeglądania najpopularniejszych rodzajów dokumentów i plików multimedialnych.

Plusy

 • Działa szybko i dobrze, bez względu na to, czy używasz komputera, czy smartfona do większości przesyłania.
 • Pliki można łatwo organizować, przeszukiwać i przenosić w chmurze za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 • Bezpłatny plan jest domyślną opcją dla wielu osób i stanowi świetną alternatywę dla każdego, kto nie ma jeszcze dużo danych, aby trzymać się w chmurze.

Cons

 • Łącza udostępniania mogą narazić folder z chmurą na ryzyko dla każdego, kto ma link, gdy chcesz udostępnić tylko jeden plik.
 • W przypadku problemów z łącznością zapomnij o bezproblemowym przesyłaniu lub pobieraniu do chmury.
 • W przypadku awarii nie ma dostępu offline do większości chmury.

Dlaczego warto korzystać z Dropbox zamiast z Dysku Google

Jeśli jesteś przyzwyczajony do Dysku Google, Dropbox poczuje się jak spełnienie marzeń większości użytkowników. Funkcjonalność jest lepsza i chociaż Dropbox nie ma fantazyjnego edytora „Dokumentów Google”, który można znaleźć na Dysku, jego zdolność do przeglądania plików w przeglądarce, aplikacji lub kliencie komputerowym to rekompensuje.

3. pCloud

pcloud

Co to jest pCloud?

pCloud jest jednym z nowszych dostawców chmury, który wszedł w życie w ciągu ostatnich 10 lat. Sam wzrost liczby użytkowników pCloud powinien wyraźnie wskazywać, że funkcjonalność okazała się lepsza z pCloud – a każdemu, kto to sprawdzi, powinien zaimponować łatwiejszy w obsłudze interfejs.

Kluczowe cechy

 • Wbudowane odtwarzacze multimediów i przeglądarki dokumentów umożliwiają otwieranie, przeglądanie i przesyłanie strumieniowe plików bezpośrednio z chmury bez względu na to, gdzie jesteś: dla osób, które chcą mieć ulubione filmy i wspomnienia na wyciągnięcie ręki, jest to świetne.
 • Automatyczne przesyłanie plików między urządzeniami i bezpośrednio do chmury.
 • Selektywna synchronizacja pozwala wybrać określony folder komputera i zsynchronizować tylko to, co tam jest: Idealne dla każdego, kto nie chce automatycznie wszystkich swoich informacji w chmurze.
 • pCloud przenosi bezpieczeństwo na wyższy poziom dzięki pryptowi Crypto. Umożliwia szyfrowanie pliku na komputerze lub urządzeniu mobilnym przed wysłaniem go do przechowywania. Aby go odblokować, musisz użyć wygenerowanego klucza o nazwie CryptoPass.

Plusy

 • Ich bezpłatny abonament oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej bez żadnych opłat, a inne, cięższe plany są dostępne dla każdego, kto potrzebuje więcej z tego.
 • Oferują abonament Lifetime, który oferuje jednorazową płatność i dostęp do kompleksowej chmury przez resztę życia.
 • Przesyłanie i automatyczna synchronizacja to dość łatwy proces dla każdego, kto chciałby mieć pełną kontrolę (i natychmiastowy dostęp) do swoich treści online.

Cons

 • Opcje przechowywania danych w chmurze pCloud mogą być niedostępne dla dużych firm: wiele z nich potrzebuje znacznie więcej niż 2 TB, czyli maksymalnej oferowanej kwoty.
 • Ich ceny mogą być drogie, jeśli nie zdecydujesz się na plany Lifetime, które mogą być cenne jednorazowo, jeśli jesteś tylko prywatnym użytkownikiem.

Po co używać pCloud zamiast Dysku Google?

Dysk Google do tej pory znalazł się pod ostrzałem w zakresie przechowywania w chmurze. Najważniejsze skargi to bezpieczeństwo i prywatność: inne obejmują brak obsługi klienta, prawdopodobieństwo zablokowania się na Dysku w przypadku utraty dostępu do urządzeń i brak rzeczywistej przestrzeni dyskowej nawet w przypadku ich płatnych planów. pCloud zajmuje się większością problemów, które użytkownicy mogą mieć na temat Dysku Google, i zapewnia lepszą platformę, która jest łatwiejsza w użyciu.

4. Box

box.com

Co to jest Box?

Wielu użytkowników mogło wcześniej nie słyszeć o Box.com, ale jest to świetna opcja przechowywania w chmurze dla każdego osobistego użytkownika, który mógłby korzystać z bezpiecznego przechowywania online. Oferują bezpłatne plany i płatne alternatywy, z których oba są wystarczająco silne, aby zabezpieczyć dane firmy lub osoby – i wystarczająco łatwy sposób na przesłanie i dostęp do tych informacji.

Kluczowe cechy

 • Darmowe plany oferujące kilka GB przestrzeni dyskowej online oraz płatne plany zwiększające tę stawkę do wystarczającej kwoty dla mniejszej firmy.
 • Możliwość przesyłania i pobierania plików jednym kliknięciem z chmury w przeglądarce.
 • Ustawienia ograniczonego dostępu do plików, które pozwalają kto może zobaczyć określone pliki i kiedy.

Plusy

 • Box.com oferuje bezpieczną chmurę, która oferuje gwarancję odporną na hakerów i jedną z niewielu chmur, które to robią.
 • Szybkie przesyłanie z większości miejsc na całym świecie.
 • Możliwość ograniczenia sposobu, w jaki ludzie widzą pliki.
 • Każdy plik jest szyfrowany przy użyciu 256-bitowego szyfrowania AES w różnych lokalizacjach.

Cons

 • Nie ma sprytnego narzędzia do edycji ani funkcji podglądu plików. Są tylko nazwy plików i możliwość ich kliknięcia w celu pobrania: To nie jest sprytne dla żadnego dostawcy chmury.
 • Jeśli korzystasz z jednego z bezpłatnych planów, istnieje automatyczne ograniczenie przesyłania plików większych niż 250 MB. Jaki jest tego sens?
 • Box wydaje się być znacznie bardziej zaawansowany niż musi, nawet dla użytkowników, którzy nazywają siebie zaawansowanymi.

Dlaczego warto korzystać z Boxa zamiast z Dysku Google?

Jeśli jesteś sfrustrowany Dyskiem Google i szukasz tylko osobistej chmury lub miejsca do udostępniania zdjęć i filmów członkom rodziny, Box jest świetną opcją do obejrzenia – chociaż są jeszcze lepsze (takie jak Sync.com ), które mogą zaoferować więcej.

Problemy z funkcjonalnością związane z Boxem (takie jak brak podglądu pliku) oznaczają, że istnieją dobre powody, aby spojrzeć na Sync.com zamiast tego.

5. Backblaze

grzbiet

Co to jest Backblaze?

Backblaze to kolejny z nowszych dostawców usług chmurowych, który istnieje już od dziesięciu lat. Udało im się stać jednym z najsilniejszych konkurentów na Dysku Google, jeśli chodzi o ilość oferowanego miejsca (i ich porównywalną stawkę za GB, jeśli chcesz wziąć kalkulator i dowiedzieć się, kto naprawdę daje Ci większą wartość).

Kluczowe cechy

 • Natychmiastowe przesyłanie z telefonu komórkowego, przeglądarki lub aplikacji do pobrania.
 • Opcja kilku planów, z płatnymi planami zapewniającymi kilka TB dostępnej przestrzeni dyskowej (i więcej niż inni dostawcy chmury w cenie). Nielimitowane miejsce jest dostępne dla tych, którzy nie są pewni, ile danych należy przesłać.
 • Opcja przywracania plików dla rzeczy, które możesz przypadkowo usunąć i chcieć wrócić do chmury na późniejszym etapie.

Plusy

 • Opcja nieograniczonego przechowywania plików dla potrzebujących tego użytkowników.
 • Szybki i łatwy proces przesyłania z łatwym w obsłudze interfejsem.
 • Bezpieczeństwo: Gwarantują, że Twoje dane nie zostaną skradzione, sprzedane lub wyrejestrowane przez osobę, która nie jest do tego upoważniona przez właściciela chmury.

Cons

 • Przywracanie plików może chwilę potrwać.
 • Automatyczna funkcja .zip plików do kompresji danych oznacza, że ​​możesz doświadczyć utraty jakości plików audio.
 • Trudniejsza w nawigacji dla użytkowników, którzy nie mają trochę więcej doświadczenia z komputerem.

Dlaczego warto korzystać z Backblaze zamiast z Dysku Google?

Dzięki dodaniu nieograniczonej przestrzeni dyskowej każdy, kto musi przechowywać olbrzymie ilości danych na raz, woli Backblaze od zwykłego Dysku Google – zwłaszcza jeśli przekroczyłeś pojemność oferowaną przez Google, ale będziesz mieć więcej plików, aby wstać do twojej chmury.

6. SpiderOak

pająk

Co to jest SpiderOak?

SpiderOak jest mniej znanym dostawcą chmury, ale nie oznacza to, że idzie na kompromis w zakresie prędkości, przestrzeni lub bezpieczeństwa – i może być świetną alternatywą dla każdego, kto chce wysiąść z Dysku Google w bezpieczniejsze miejsce.

Kluczowe cechy

 • Bezpłatny abonament z maksymalnie 2 GB miejsca.
 • Bezpośrednia obsługa klienta klienckiego w systemie Linux i inne opcje dla użytkowników systemu Windows lub Mac.
 • Przesyłanie bezpośrednio przez aplikację, z możliwością podglądu plików.

Plusy

 • Konsekwentnie szybkie prędkości, jeśli chodzi o przesyłanie lub dostęp do biblioteki online.
 • Łatwy w użyciu, nawet dla każdego, kto nie jest przyzwyczajony do platform do przesyłania w chmurze.
 • Kilka platform do przesyłania, przyjaznych dla komputerów Mac, PC, Linux lub urządzeń mobilnych.

Cons

 • Poważnie brakuje tego, co oferuje, aby uzyskać bezpłatne miejsce do przechowywania.
 • Płatne opcje są droższe niż muszą: inni dostawcy, tacy jak Sync.com, oferują lepszą ofertę porównawczą.

Po co używać SpiderOak zamiast Dysku Google?

Jeśli Twoje frustracje związane z Dyskiem Google obejmują brak obsługi klienta oraz opóźnienie w przesyłaniu lub pobieraniu, SpiderOak może być doskonałym wyborem – ale pod warunkiem, że nie masz dużo danych do przechowywania, i nie przejmuj się brakiem odpowiednich „przeglądających” dodatków w swojej aplikacji. Nadrabia to dodanie opcji przywracania.

7. Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive

Co to jest Microsoft OneDrive?

Jeśli używasz komputera z systemem Windows, wcześniej widziałeś opcję OneDrive gdzieś na komputerze; mogłeś nawet słyszeć, że tworzy kopie zapasowe plików w OneDrive i znalazłeś drogę do chmury, zastanawiając się, dlaczego.

OneDrive jest odpowiedzią Microsoftu na chmurę i okazuje się być dość potężnym narzędziem zarówno dla firm, jak i użytkowników indywidualnych.

Kluczowe cechy

 • Bezproblemowe i szybkie przesyłanie plików z aplikacji, klienta lub bezpośrednio z przeglądarki.
 • Automatyczna ochrona antywirusowa i sprawdzanie programów szpiegujących dla wszystkich plików przesłanych i udostępnionych.
 • Darmowe i płatne plany, które oferują użytkownikom 10 GB możliwej przestrzeni dyskowej w chmurze i więcej.

Plusy

 • Szybkość przesyłania i pobierania za pomocą OneDrive jest więcej niż wystarczająca dla osób prywatnych i firm.
 • Automatyczna synchronizacja plików (lub tylko określonych folderów) sprawia, że ​​jest to pestka.
 • OneDrive zapewnia przyzwoite bezpieczeństwo i właśnie to dostajesz.

Cons

 • Wykonana przez Microsoft OneDrive jest całkowicie odcięta od jakiejkolwiek formy wsparcia dla Linuksa.
 • Bezpłatne opcje są bardzo ograniczone, a zaawansowani użytkownicy lub firmy mogą nie uznać OneDrive za wystarczającą alternatywę.
 • Frustrowanie dla nowych użytkowników, aby poznać, a większość ludzi zrezygnuje, zanim się zorientują.

Dlaczego warto korzystać z OneDrive zamiast Dysku Google?

OneDrive stanowi potężną i świetną alternatywę dla Dysku Google w dowolnym wybranym dniu. Jest łatwy w użyciu, bezpieczny i szybki – i to wszystko, o czym Dysk Google przestał być dziesięć lat temu. Nawet użytkownicy Dropbox mogą zamiast tego rozważyć OneDrive – ale jeśli chodzi o funkcjonalność, Sync.com nadal wydaje się wygrywać.

Często Zadawane Pytania

Jakie są zalety Dysku Google?

Dysk Google jest bezpłatny, synchronizacja, udostępnianie i współpraca są łatwe w użyciu, a także w Dokumentach Google, Arkuszach, Prezentacjach, Rysunkach, Ankietach, Formularzach i innych..

Jakie są wady Dysku Google?

Wolna synchronizacja oraz wolne prędkości wysyłania i pobierania. Prywatność stanowi problem, ponieważ Dysk Google jest połączony z projektem PRISM Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

Jakie są najlepsze alternatywy Dysku Google?

Najlepiej opłacanymi alternatywami dla Dysku Google są Sync.com i pCloud.com. Najlepszą darmową alternatywą jest Dropbox.

Najlepsze alternatywy dla Dysku Google: Podsumowanie: Co najlepsze?

najlepsze alternatywy dla google drive

Można śmiało powiedzieć, że dostawca usług w chmurze ma wystarczająco dużo opcji, które mogą sprawić, że zaczniesz kręcić głową, gdy nadejdzie czas, aby wybrać jedną dla siebie lub swojej firmy.. Przechowywanie w chmurze stało się tańsze, szybsze i lepsze – a teraz jest więcej firm niż tylko trzy megality chmurowe, które kiedyś dominowały w branży.

Spośród większości innych dostawców usług w chmurze, Sync.com jest również jednym z najbardziej bezpiecznych: do tej pory nigdy nie zostali zhakowani ani nie narażono na szwank bezpieczeństwa danych użytkowników – i jest to coś, co wielu innych dostawców usług w chmurze (nawet największych) nie mogę rościć pretensji.

Sync.com uzyskał również najwyższą pozycję pod względem funkcjonalności, szybkości i łatwości użytkowania zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map