Wix vs Squarespace (srovnání hlava-hlava)

Tato hlava-to-head vám všechny klíčové rozdíly mezi dvěma z nejpopulárnějších tvůrců webových stránek k dispozici právě teď.


Myslím, že budete souhlasit, když řeknu:

Vytvoření webové stránky jako začátečníka je pečlivě těžké!

Kde vůbec začnete? Potřebujete znalosti kódování? Víte, jak nastavit webhosting, SSL certifikáty nebo nainstalovat CMS? Jaké jsou náklady? Jak dlouho to trvá?

To jsou pravděpodobně některé z těžkých otázek, které vás udržují daleko od vašich webových stránek snů.

Dobrou zprávou je, že existuje řešení.

Vytváření dokonalých webových stránek pro vaše podnikání je u tvůrců webových stránek neuvěřitelně snadné jako Wix a Squarespace.

Pro nezasvěcené je tvůrce webových stránek nástroj (program, software atd.), Který vám pomůže vytvářet webové stránky vizuálně bez psaní kódu nebo cokoli stahovat / instalovat.

V tomhle Porovnání Wix vs Squarespace příspěvek, postavím proti sobě dva z nejlepších tvůrců webových stránek.

WixČtvercový prostor
přejeďte prstem dopravawixčtvercový prostor
souhrnOsobně doporučuji Squarespace přes Wix, ale nebudete zklamáni ani jedním z nich – protože oba jsou vynikajícími tvůrci webových stránek. Největší rozdíl je v editoru, a pokud dáváte přednost strukturovanému nebo nestrukturovanému drag-and-drop editoru.
Hlavní rysyCena: 13 až 49 dolarů měsíčně
Editor: Nestrukturované drag-and-drop. Prvky lze přetáhnout kdekoli na stránce.
Motivy / šablony: 500+
Doména zdarma & SSL: Ano
Zdarma plán: Ano
Cena: 12 až 46 dolarů za měsíc
Editor: Strukturované drag-and-drop. Prvky jsou na stránce přetaženy do pevné struktury.
Motivy / šablony: 80+
Doména zdarma & SSL: Ano
Zdarma plán: Ne (pouze bezplatná zkušební verze)
Snadnost použití⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Design & Rozložení⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Aplikace & Doplňky⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐
SEO & Marketing⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Elektronický obchod⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Blogování⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Hodnota za peníze⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��

Než ale skočíme do srovnání Wix vs. Squarespace, nejprve některá fakta:

Podle BuiltWith je Wix nejoblíbenějším tvůrcem webových stránek 38% podíl na trhu.

statistiky využití webového tvůrce

Squarespace je druhé nejoblíbenější, napájení 19% webových stránek, které používají jednoduchý tvůrce webových stránek. Společně Wix a Squarespace kontrolují 57% podílu na trhu.

Ať už najdete data z BuiltWith, Statista.com nebo z jakéhokoli jiného webu, Wix vždy vyjde nahoře, následuje Squarespace s Weebly a dalšími vychovávajícími zadní.

Podle Google Trends stále roste od roku 2004 zájem o tvůrce webových stránek, jak ukazuje pěkný graf níže.

wix vs. čtvercové srovnávací trendy

Je jasné, že tvůrci webových stránek nikam nevedou. Ve skutečnosti se stávají základem začátečníků i zkušených uživatelů. Ale já odbočuji.

Mým cílem je pomoci vám s výběrem dokonalého tvůrce webových stránek pro váš web. Ať už si vyberete Wix nebo Squarespace, je to zcela na vás.

Bez dalšího přivolání začněme, protože je toho hodně na pokrytí.

Co jsou Wix a Squarespace?

wix vs. čtvercový přehled

Wix a Squarespace jsou dva nejoblíbenější tvůrci webových stránek. Oba nástroje vám pomohou vytvořit web bez znalosti kódování.

Jak?

Dodávají se drag-and-drop tvůrci vizuálních stránek které usnadňují vytváření webových stránek jako A, B, C.

Tvůrci webových stránek navíc odstraňují technické aspekty vytváření webových stránek. 

Jinými slovy, tvůrce webových stránek vám nabízí způsob, jak vytvořit efektivní webové stránky, který je přátelský pro začátečníky, aniž byste se museli bát hardwarových věcí.

Pokud se například rozhodnete používat WordPress, musíte nastavit webhosting, nainstalovat CMS, SSL certifikáty a postarat se o mnoho administrativních úkolů.

Všechny tyto úkoly jsou náročné, zejména pokud nejste technicky zdatní. Kluci ve Wix a Squarespace se starají o technické věci, takže se můžete soustředit na to, na čem záleží; budování vašeho podnikání.

Za placený plán získáte v jednom balíčku webový tvůrce, webhosting, SSL certifikáty, domény, podporu atd. Tvůrci webových stránek jsou tak dokonalými nástroji pro rychlé nasazení webových stránek.

Jsou také univerzální, protože můžete rychle vytvářet jednoduché blogy, obchody a mnoho dalších webů.

Nyní, když víme, s čím pracujeme, přejdeme k další části.

V nadcházejících sekcích porovnávám program Squarespace vs Wix z hlediska snadnosti použití, možností designu, marketingu, elektronického obchodování, integrace třetích stran, možností blogování a stanovování cen..

Snadnost použití

Je samozřejmé, že tvůrce webových stránek, který si nakonec vyberete, musí být snadno použitelný. K dispozici je křivka učení, ale Wix i Squarespace jsou neuvěřitelně snadno použitelné, budete v provozu okamžitě.

Pro začátečníky je registrace obou služeb snadná. Jediné, co musíte udělat, je vytvořit účet a začít budovat svůj web. Oba jsou od slova go docela přímočarí.

Abychom vám pomohli vytvořit web bez přerušení potu, přicházejí Wix a Squarespace s intuitivními tvůrci vizuálních drag-and-drop vizuálních stránek. Ano, doplňte vrátit tlačítko pro případ, že se zmatíte.

Váš pracovní postup spočívá ve výběru, přetažení a přetažení prvků na místo a máte web. To nemůže být snazší než to.

Mezi nimi je ale velký rozdíl. editory stránek!

Začněme s editorem Wix.

Wix Page Editor

Wix je spíše prázdné plátno, což znamená, že můžete přetahovat prvky kamkoli chcete. Máte úplnou volnost při tvorbě webových stránek svých snů.

Jediným limitem u Wix je vaše představivost. Díky takové kreativní svobodě je Wix perfektní pro kreativní designéry, kteří mohou snadno zjistit, kdy udělali chybu.

Současně to může být ohromující pro dokonalý greenhorn, který ještě nikdy nevytvořil web.

K vyřešení problému společnost Wix udělala Wix ADI (Artificial Design Intelligence), báječný nástroj, který za vás dělá zásadní návrhová rozhodnutí.

Stačí odpovědět na několik otázek a Wix ADI vytvoří webovou stránku, kterou můžete poté vyplnit svým obsahem.

Editor stránky čtverců

Tvůrce stránky čtvercového prostoru

Na druhou stranu vám čtvercový prostor nedovolí umístit prvky kamkoli budete chtít. Pracujete s předem navrženými rozvrženími, která vám nedovolí přetahovat prvky kamkoli chcete. Jinými slovy, pro každý prvek existuje pevná oblast.

Takový přístup udržuje návrhy a rozvržení pod kontrolou, protože nemáte svobodu spáchat všechny druhy krutých chyb. Máte předem připravené rozvržení, které můžete vyplnit svým obsahem, aniž byste narušili celkový design.

Právě z tohoto důvodu je Squarespace ideální pro začátečníky, kteří chtějí profesionálně vypadající web bez potíží s opravami chyb, jako je zarovnání marží atd..

Stačí přizpůsobit šablonu svému obsahu a je dobré jít. To také znamená, že služba Squarespace vám nabízí skvělý způsob, jak rychle vytvořit svůj web.

Vítěz je:

Čtvercový prostor

Doporučuji jít s Squarespace pro snadné použití. Nechápejte mě špatně, ačkoli, oba jsou velmi snadné použití, ale Squarespace je intuitivní a zůstává mimo vaši cestu.

Wix, na druhé straně, přichází s milionem a jednou funkcí, která je ideální pro kreativní designéry, ale nemusí být nutně vítána pro nováčky.

Náměstí nebude mít žádný nepořádek; jen upravte šablonu a můžete jít. Tvůrce stránek Wix vám nabízí větší flexibilitu designu, ale to neznamená, že je snadnější použít pro začátečníky.

Design, rozvržení & Šablony

Samozřejmě nechcete, aby váš web vypadal jako každý jiný web. Chcete vyniknout a chcete to hned teď.

Miluji rozmanitost, a tedy i vy, což znamená – pro tuto sekci – vybíráme tvůrce webových stránek, který nabízí více možností designu a rozvržení.

Wix i Squarespace vám nabízejí rozsáhlý seznam možností designu a rozvržení. Jinými slovy, nikdy nemáte dost možností, které potřebujete k vytvoření pozoruhodného webu.

Wix nabízí více než 500 hotových a vysoce přizpůsobitelných šablon, které jsou ideální pro jakékoli podnikání. Bohužel ne všechny šablony jsou mobilní a reagují.

Šablony Wix

Wix vám však nabízí samostatný editor pro vytvoření mobilní verze vašeho webu. Nevím o tobě, ale to je pro tebe opravdu obchod.

Kromě toho, jakmile vyberete šablonu ve Wixu, budete s ní přilepeni. Pokud změníte šablonu, budete muset vytvořit svůj web od nuly. Jaký bummer.

Wix vám přesto nabízí spoustu různých možností designu a rozvržení. Nabízejí vám více možností textu, vektorové umění, galerie, nabídky, obrázky, tlačítka, tabulky, seznamy, sociální média a mnoho dalšího. V zásadě existuje možnost pro cokoli, co potřebujete.

Každý prvek můžete snadno přidat na svůj web a rozsáhle ho upravit v editoru Wix. Vzhledem k tomu, že Wix obsahuje editor volných tvarů, můžete každý prvek umístit kamkoli chcete.

Šablony čtverců

Čtvercový prostor, na druhé straně zpracovává úchyty jinak. Tvůrce webových stránek vám nabízí více než 60 šablon a širokou škálu prvků známých jako bloky obsahu.

Všechny šablony jsou plně přístupné od začátku, což znamená, že nemusíte dělat vylepšení na vlastní pěst později. Kromě toho jsou obsahové bloky promyšlené a plnohodnotné, což vám umožňuje vytvářet webové stránky blok po bloku.

Každý blok obsahu nabízí spoustu možností pro barvy, styl písma, rozvržení a další. Každý blok obsahu můžete snadno upravit a vytvořit zcela nový design.

Zatímco Wix vám umožňuje vzít šablonu a úplně ji přizpůsobit, Squarespace vám umožňuje provádět hluboké modulární změny na základě jednotlivých prvků.

Jinými slovy, Wix je dostatečně flexibilní, což vám umožňuje vytvořit nové téma od nuly, něco, co s Squarespace nemůžete udělat.

Současně vám Squarespace umožňuje přizpůsobit váš web jednoduchým kliknutím díky jeho rámcovému přístupu k webdesignu.

Vítěz je:

Čtvercový prostor

Squarespace je nezaměnitelným vítězem, pokud jde o možnosti designu a rozvržení. Wix může mít více šablon, ale v klasickém případě kvality nad kvantitou si Squarespace vezme trofej domů.

Wix vám nabízí spoustu flexibility při přizpůsobení libovolné šablony, dokud neupustíte. Pokud však změníte šablonu, budete si muset vytvořit svůj web od nuly.

Program Squarespace vám nenabízí mnoho funkcí přetahování, můžete však snadno změnit šablony, aniž byste museli svůj web znovu budovat od základů. Šablony jsou plně citlivé hned od netopýra, což je přidané plus.

Aplikace třetích stran & Doplňky

Skvělý web je víc než jen velká estetika. Ke spuštění úspěšného webu potřebujete všechny nástroje, které můžete najít. Většina tvůrců webových stránek vám ve výchozím nastavení nabízí mnoho základních funkcí.

Až vyčerpáte základní požadavky a potřebujete více energie, přepnete se na aplikace třetích stran.

Trh aplikací WixWix App Market

Teď nebudu lhát; Wix má větší trh aplikací než Squarespace. Jako 17krát větší.

Získáte všechny druhy bezplatných a prémiových aplikací, kterými můžete své webové stránky Wix rozšířit mnoha způsoby. Můžete například snadno přidat Facebook Chat, zvýšit provoz, vytvářet události, shromažďovat e-maily a ještě mnohem více.

Správně, trh aplikací Wix vám nabízí více než 235 aplikací.

Na druhé straně vám trh náměstí Squarespace nabízí tucet rozšíření v době psaní.

Trh aplikací na náměstí

Máte mimo jiné několik aplikací pro dopravu, daně, tisk na vyžádání, správu inventáře a sledování objednávek.

Pokud potřebujete více doplňků služby Squarespace, mělo by stačit rychlé vyhledávání na Googlu. Vždy jděte na aplikace od renomovaných vývojářů.

Squarespace má však několik skvělých vestavěných možností, které vyrovnávají nedostatek aplikací třetích stran. Například, Squarespace přichází s vestavěnými galeriemi Instagramu, který vyžaduje aplikaci ve Wixu.

Mezi další vestavěné integrace patří mimo jiné audio / video vložení, mapy, Google AMP, Disqus Comments a Google Fonts..

Vítěz je:

Wix

Wix překonává Squarespace v oddělení doplňků, co s obrovským seznamem aplikací. Přitom doplňky a aplikace třetích stran, které nakonec používáte, zcela závisí na vašich potřebách a preferencích.

Wix vám nabízí více aplikací než Squarespace, ale ten druhý obsahuje vestavěné integrace, které téměř vyrovnávají nedostatek aplikací třetích stran..

SEO & Marketing

Majitelé webových stránek a obchodníci tráví spoustu času a peněz vytvářením relevantního provozu, protože je to životně důležitá stránka jakéhokoli webu. Bez provozu je váš web stejně dobrý jako mrtvý.

Co však bylo řečeno, co Wix a Squarespace nabízejí v oblasti SEO a marketingu? Oba tvůrci webových stránek vám nabízejí všechny základní marketingové nástroje, které potřebujete.

Ať už si vyberete Wix nebo Squarespace, dostanete e-mailový marketing, reklamy Google, Google Analytics, integraci MailChimp, výrobce log, Facebook reklamy a sociální sdílení hned po vybalení.

Kromě toho máte k dispozici mnoho marketingových aplikací třetích stran. Například každý tvůrce webových stránek umožňuje integraci mezi poskytovateli e-mailového marketingu, jako je MailChimp.

Každá platforma navíc nabízí adekvátní možnosti SEO pro optimalizaci vašeho webu pro vyhledávače. Můžete přidat meta popisy, SEO tituly atd.

Pokud jde o SEO a marketing, máte dostatek možností, abyste se nenudili. Oba tvůrci webových stránek jsou přátelští k SEO, což vám umožní řídit na vašem webu více organického provozu.

Vítěz je:

Svázané

Vzhledem k úspěchu vašich SEO a marketingových kampaní je přímo úměrné práci, kterou vložíte, je těžké rozhodnout o vítězi. Kromě toho vám Wix i Squarespace nabízejí všechny nástroje, které potřebujete k zahájení úspěšných marketingových kampaní.

Pokud půjdeme s pouhým počtem marketingových aplikací dostupných v každém nástroji, Wix nese den. Squarespace nemá co do množství co do Wixu. Nicméně marketing není jen o nástrojích, které máte, ale o tom, jak používáte nástroje, které máte k dispozici.

Nesouhlasíš?

Funkce elektronického obchodu

Pokud vás zajímá, zda můžete prodávat na Wix nebo Squarespace, tuto sekci si zamilujete. Bezprostředně po vybalení vám každý tvůrce webových stránek nabízí spoustu funkcí elektronického obchodování.

Ať už jdete s Wix nebo Squarespace, máte všechny možnosti vybudovat všechny druhy internetových obchodů – malé i velké.

Obě nabízejí robustní možnosti elektronického obchodování, jako jsou více platebních bran, automatické daně, e-mailové konference, prodej digitálního obsahu & fyzické produkty, doprava, správa zásob a předplatné mimo jiné.

Kromě toho existuje mnoho aplikací třetích stran, které jedinečným způsobem rozšiřují váš internetový obchod. Můžete například prodávat na sociálních médiích a obnovit opuštěné vozíky jako šéf.

Nastavení internetového obchodu pomocí Wix nebo Squarespace je věcí čtvrtých srovnávačů. Nepotřebujete žádné dovednosti kódování. Vyberte rozvržení, přizpůsobte své styly a importujte své produkty.
Nezapomeňte však, že musíte mít obchodní plán na prodej s Wix a Squarespace.

Vítěz je:

Svázané

Pokud jde o funkce elektronického obchodu, máme kravatu. Oba tvůrci webových stránek vám nabízejí všechny funkce, které potřebujete ke spuštění webové stránky elektronického obchodu, jako je profík. Máte všechny možnosti, jak nabídnout efektivní nakupování od objednání po přepravu a dále.

Možnosti blogování

Miluji blogování, takže neustále hledám nástroje, které usnadňují publikování a správu obsahu. Pokud nástroj ztěžuje provozování blogu, nedotýkám se ho pomocí 10-stopové tyče.

Pro tvůrce obsahu se vám bude líbit skutečnost, že Wix a Squarespace se dodávají se skvělými schopnostmi blogování.

Vytváření příspěvků ve Wix a Squarespace je jednoduché, neočekávám, že narazíte na nějaké problémy. Oba tvůrci webových stránek obsahují intuitivní editory příspěvků, které přicházejí s typickými možnostmi.

Můžete snadno ukládat pracovní verze, plánovat příspěvky, přidávat kategorie, přiřadit více autorů, vkládat obrázky a obvykle smrkovat své příspěvky.

Oba nástroje vám pomohou vytvářet a upravovat vaše příspěvky a dobře se dívat na to, jak se příspěvek čtenářům zdá. Pokud máte co říct, Wix a Squarespace zajistí, že váš hlas bude slyšet.

Vítěz je:

Čtvercový prostor

Squarespace vám nabízí lepší možnosti blogování ve srovnání s Wix. Zatímco oba mají skvělé blogovací systémy, Squarespace nabízí pokročilejší funkce než Wix.

Navíc jsou vestavěny funkce blogů společnosti Squarespace, ale blog Wix závisí na aplikaci pro skutečně výkonné funkce blogu..

Plány & Ceny

S celou škálou funkcí budete pravděpodobně přemýšlet, kolik to bude stát na vytvoření webové stránky pomocí Wix nebo Squarespace. Každý nástroj nabízí různé cenové balíčky pro různé rozpočty a potřeby.

Pro začátek vám společnost Wix nabízí bezplatný plán, který vám umožní testovat vody. Na druhou stranu má Squarespace bezplatnou zkušební verzi, která vyprší za dva týdny.

K prodeji na svém webu však budete potřebovat prémiový plán, ať už půjdete s Wix nebo Squarespace.

Wix nabízí čtyři osobní plány ideální pro portfolia a další jednoduché webové stránky.

ceny wix

 Neomezený plán, který stojí 12,50 dolarů měsíčně, je nejvhodnějším balíčkem pro OSVČ a podnikatele. Můžete projít dveřmi za pouhých 4,50 $ měsíčně, ale dostanete základní funkce a reklamy Wix, které se budou zobrazovat pro vaše úsilí.

Pokud potřebujete více energie pro plně funkční web s elektronickým obchodem, společnost Wix vám nabízí tři obchodní plány.

webové stránky pro tvorbu cen wix

Plán, který zde vyberete, závisí zcela na vašem rozpočtu a potřebách. Vždy doporučuji zvolit plán, který je vhodný pro vaše obchodní potřeby.

Pokud si však těžko vyberete, můžete na jaře Neomezené podnikání, nejoblíbenější plán ze tří, za pouhých 25 $ / měsíc.

Čtvercový prostor, na druhou stranu vám nabízí čtyři cenové plány, jak je ukázáno níže.

Máte 16 $ / měsíc Osobní plán, který je vhodný pro jednoduché webové stránky. Chcete-li spustit obchod s elektronickým obchodem a přijímat platby, potřebujete jeden z dalších tří plánů.

Můžete si vybrat Podnikání plán, který vás vrátí zpět 26 dolarů za měsíc, Základní obchod plán na 30 $ / měsíc, nebo Pokročilý obchod, což stojí 46 $ / měsíc. Znovu jděte na plán, který splňuje váš rozpočet a obchodní potřeby.

Nejlepší hodnota za peníze je:

Čtvercový prostor

Squarespace vyhrává díky jednodušší cenové struktuře ideální pro jakýkoli rozpočet. Na druhou stranu vám Wix nabízí až sedm cenových plánů, což je složité, zejména proto, že uživatelé Wix potřebují upgradovat častěji než Squarespace.

Klady & Nevýhody

V našem srovnávacím příspěvku Wix vs Squarespace jsem pokryl téměř všechno. Nyní pojďme pokrýt výhody a nevýhody každé platformy, takže se můžete konečně rozhodnout, s jakou z nich chcete vytvořit web.

Wix Pros

 • Volný vizuální tvůrce stránek, který vám nabízí úplnou kontrolu nad designem
 • Máte zdarma plán, který je ideální pro testování vod
 • Obrovské tržiště s aplikacemi
 • Spousta možností designu
 • Vyzkoušejte Wix zdarma

Wix Nevýhody

 • Složitá struktura cen
 • Základní prémiový plán je dodáván s reklamami
 • Příliš mnoho možností designu může být pro začátečníky ohromující
 • K dispozici je křivka učení, aby se věci vyděsily
 • Změna šablony znamená znovu vytvořit web od nuly

Squarespace Pros

 • Rámcový přístup k designu usnadňuje použití
 • Jednoduchá struktura cen
 • Předem navržená rozvržení ideální pro začátečníky, kteří chtějí spustit web pomocí kliknutí
 • Vynikající možnosti blogování
 • Žádné reklamy v prémiovém plánu
 • vyzkoušejte Squarespace zdarma

Nevýhody čtverce

 • Omezený počet šablon
 • Malý počet aplikací třetích stran
 • Musíte zveřejnit svůj web

Často kladené otázky

Co jsou Wix a Squarespace?

Wix a Squarespace jsou cloudové nástroje pro vytváření webových stránek, které jsou zaměřeny na lidi, kteří chtějí vizuálně vytvořit web pomocí drag-and-drop bez psaní kódu.

Což je lepší, Wix nebo Squarespace?

Squarespace je lepší než Wix, ale nebudete zklamáni ani jedním, protože oba jsou vynikajícími tvůrci webových stránek. Největší rozdíl je v editoru, a pokud dáváte přednost strukturovanému (omezenému) nebo nestrukturovanému (prázdné plátno) drag-and-drop editoru.

Do Wix a Squarespace přicházejí s bezplatným plánem?

Wix nabízí bezplatný plán, ale přichází s omezeními a reklamou. Placené plány společnosti Wix začínají na pouhých 13 USD měsíčně. Squarespace nenabízí bezplatný plán, pouze dvoutýdenní bezplatnou zkušební verzi. Plány Squarespace začínají na pouhých 12 $ měsíčně.

Wix vs. Squarespace: Shrnutí

wix vs. čtvercový prostor

Doporučuji Squarespace přes Wix ale nemůžete pokazit ani jednoho z tvůrců webových stránek. Oba stavitelé stránek přicházejí s trochou křivky učení a nakonec rozdíl mezi nimi je o osobní preferenci který editor se vám nejvíce líbí.

Wix přichází se spoustou možností přizpůsobenís a vysoký stupeň kontroly, téměř do bodu, kdy byste dokonce mohli navrhnout své vlastní téma od nuly.

Čtvercový prostor, na druhé straně je toho hodně více stupně kontroly (a menší výběr). Nabízejí výchozí a dobře navržená výchozí nastavení, která můžete s jistotou použít bez provedení jakýchkoli změn.

K dispozici jsou bezplatné zkušební verze pro Wix i Squarespace. Vyzkoušejte Wix zdarma a vyzkoušejte Squarespace zdarma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map