7 nejlepších alternativ LastPass

Slabá hesla jsou jedním z hlavních důvodů, proč jsou online účty napadeny. Dalším důvodem na seznamu je použití stejného hesla pro více webů nebo pro všechny vaše účty. LastPass je vynikající správce hesel, ale jsou opravdu dobré tam venku.


Zde přicházejí správci hesel, jako je LastPass. Pomáhají vám nejen vytvářet silnější hesla, ale také si je pamatují pro vás.

Nejlepší alternativy LastPass v roce 2020:

 • Celkově nejlepší:. Toto je můj oblíbený správce hesel kvůli jeho čistému, jednoduchému uživatelskému rozhraní, bezpečnosti A přichází s volným monitorováním VPN a temného webu.
 • Runner-up, nejlepší celkově:. Runner-up je 1Password díky jeho snadnému použití, funkcím a vynikající bezpečnosti.
 • Nejlepší bezplatná alternativa k LastPass: je nejlepší bezplatný správce hesel na trhu, je vybaven funkcemi, ale není to nejjednodušší použití a rozhraní je zastaralé.

Co je LastPass (a jak to funguje)

nejlepší alternativní alternativy

LastPass je jednoduchý nástroj, který spravuje vaše hesla a zvyšuje zabezpečení všech vašich online účtů. LastPass ukládá všechna vaše hesla ve vašem účtu LastPass za hlavním heslem. Pomocí nástroje pro správu hesel, jako je LastPass může 10x vaši online bezpečnost. Namísto použití stejného slabého hesla na všech webech můžete pomocí LastPass vygenerovat a uložit silná hesla pro všechny weby, které používáte..

A protože LastPass za vás zpracovává část zapamatovatelných hesel, nemusíte si vybírat slabá nebo snadno zapamatovatelná hesla. LastPass je více než jen správce hesel. Může ukládat nejen hesla, ale také další důležité informace, jako jsou údaje o vaší kreditní kartě, podrobnosti o vašem bankovním účtu a dokonce i údaje o správě serveru (pokud jste v takovém druhu).

Navíc to může ukládat osobní údaje jako je jméno, adresa, telefonní číslo atd. Tyto informace budou vyplněny v prohlížeči jediným kliknutím místo toho, abyste zadali všechno sami. K těmto informacím můžete přistupovat na jakémkoli zařízení, na kterém máte nainstalovaný LastPass. LastPass nabízí aplikace pro všechna zařízení a rozšíření pro téměř všechny prohlížeče.

LastPass funkce a plány

Přestože LastPass nabízí desítky bezpečnostních funkcí, uživatelské rozhraní pro správu všech vašich hesel a osobních údajů je stejně jednoduché, jak to může být. Na rozdíl od uložení a zapamatování všech vašich hesel pro vás také nabízí bezpečnostní funkce, jako je vlastní Ověřování dvou faktorů systém, který můžete použít pro aplikace, které můžete chtít zabezpečit, například pro aplikace související s bankovnictvím.

lastpass plány

Jakmile to povolíte 2FA (dvoufaktorové ověření), aplikace, ve které ji povolíte, požádá o jednorázové heslo, ke kterému máte přístup z LastPass. Ale to není všechno, co LastPass může nabídnout. Je také dodáván s jednoduchou funkcí, která vám umožní snadno a bezpečně sdílet vaše hesla s ostatními (pokud a kdy potřebujete). 

Výhody a nevýhody LastPass

Existuje mnoho důvodů, proč byste mohli chtít použít LastPass ke správě svých hesel. Prvním z nich je jednoduchost a dostupnost. Naučit se používat LastPass trvá méně než minutu nebo dvě.

A nabízí aplikace pro všechna zařízení a platformy včetně Androidu, iOS, Mac, rozšíření prohlížeče a webu. Kamkoli jdete, ať používáte jakékoli zařízení, můžete snadný přístup ke všem svým heslům pouhými několika klepnutími nebo klepnutím. Dalším důvodem, proč lidé milují LastPass, je to, že může vyplnit všechna vaše uživatelská pověření pouhým kliknutím na všechna zařízení, která jsou k dispozici na.

Místo toho, abyste museli hledat, zkopírovat a vložit své heslo pokaždé, když se chcete přihlásit na web, LastPass to udělá za vás pouhým kliknutím nebo dvěma. Můžete také povolit Automatické vyplňování nebo dokonce automatické přihlášení funkce pro vaše oblíbené webové stránky. Přestože existuje mnoho důvodů, proč lidé milují LastPass, existuje několik důvodů, proč byste měli zvážit další aplikace pro správu hesel.

Jedním z takových důvodů je, že aplikace pro stolní počítače je, jak uváděli někteří uživatelé, trochu buggy a je k dispozici pouze pro Mac a ne pro Windows. Tato bezplatná verze navíc nenabízí všechny funkce sdílení a omezuje používání aplikace LastPass Authenticator. I když si myslíte, že LastPass je pro vás nejlepší volbou, zde je několik alternativ, které byste měli zvážit, než se pustíte do all-in se správcem hesel:

Nejlepší alternativy LastPass právě teď

1. Dashlane

správce hesel dashlane

 • Dashlane je nejlepší alternativou k LastPass
 • Zdarma plán a prémiové plány od 3,33 $ měsíčně
 • Web: https://dashlane.com/

Dashlane je jedním z nejpopulárnějších správců hesel na trhu. Nabízí čisté a jednoduché uživatelské rozhraní pro ukládání a správu všech vašich hesel. Nabízí aplikace pro všechna zařízení a platformy včetně Windows, Mac, iOS a Android.

Nejlepší část o Dashlane je jeho prémiový plán přichází s bezplatným VPN a Dark Web Monitoring. Pokud dojde k napadení webové stránky, ukradená hesla se obvykle prodávají na webu Dark Web. Program Dark Web Monitoring monitoruje vaše uživatelské účty proti seznamům napadených webových stránek a upozorní vás, pokud v těchto seznamech najde vaše uživatelské jméno. To vám dává šanci změnit hesla dříve, než někdo zneužije vaše účty.

Dashlaneovy plány:
Ačkoliv plán zdarma nabízí desítky úžasných funkcí a je dost pro většinu uživatelů, pouze vám to umožňuje uložit 50 hesel a lze jej použít pouze na jednom zařízení. Na druhé straně prémiová verze Dashlane umožňuje neomezená hesla a zařízení. Nabízí také monitorování tmavého webu a bezplatnou doprovodnou službu VPN.

Proč je Dashlane dobrou alternativou k LastPass:
Dashlane je k dispozici na více zařízeních a platformách než LastPass a prémiový plán je dodáván se službou VPN.

2. 1Password

1Password

 • Nejjednodušší použití správce hesel na trhu
 • Zdarma plán a prémiové plány od 2,99 $ měsíčně
 • Web: https://1password.com/

1Password je doporučeno desítkami publikací, jako jsou Fast Company, The Wirecutter, Wired a TrustPilot. Je to jeden z nejjednodušší použití aplikací správce hesel na trhu. Rozhraní je minimální a nepřekonává vás tisíci možnostmi.

Tato aplikace nabízí desítky funkcí, které vám pomohou udržet všechny vaše online účty v bezpečí, například sledování kompromitovaných přihlášení a webů, které podporují 2FA. Nabízí samostatné aplikace pro Mac, iOS, Windows, Android, Linux a Chrome OS. 

1Password plány:
bezplatná verze omezuje uživatele pouze na jedno zařízení. Prémiová verze vám však umožňuje ukládat neomezená hesla a položky. Nabízí také až 1 GB úložiště dokumentů.

Proč je 1Password dobrou alternativou k LastPass:
1Password nabízí jednodušší rozhraní než většina ostatních aplikací pro správu hesel.

3. Lepivé heslo

StickyPassword

 • Nejlepší správce hesel navždy
 • Zdarma plán a prémiové plány od 29,99 $ za rok
 • Web: https://www.stickypassword.com/

Lepkavé heslo je jedním z nejlepší správci hesel zdarma na trhu. Bezplatná verze vám umožní uložit na všech vašich zařízeních tolik hesel a dokumentů, kolik chcete. Tato aplikace je dodávána s aplikacemi pro všechna zařízení a platformy včetně Mac, iOS, Android a Windows. Umožňuje ukládat neomezená hesla, poznámky a dokumenty. Je také dodáván s dvoufaktorovým ověřením.

Bezplatná verze aplikace Sticky Password je spíš jako aplikace pro správu místních hesel, která ukládá hesla do vašich zařízení. Na rozdíl od jiných správců hesel, bezplatná verze Sticky Password nenabízí synchronizaci mezi všemi vašimi zařízeními. Vaše hesla jsou uložena pouze na zařízeních, kde je vytvoříte. Nejlepší část o používání prémiové verze této aplikace je to, že věnují část vaší platby na záchranu ohrožených milenců (ano, Manatees!).

Plány rychlého hesla:
Ačkoliv bezplatná verze nabízí tolik bezpečnostních funkcí jako prémiová verze, bezplatná verze nenabízí cloudovou synchronizaci a vaše hesla proto nebudou synchronizována mezi všemi vašimi zařízeními. Prémiový plán synchronizuje všechna vaše hesla a dokumenty na všech vašich zařízeních a zálohuje je v cloudu.

Proč je Sticky Password dobrou alternativou k LastPass:
Sticky Password na rozdíl od LastPass neomezuje vaše použití autentizace pomocí dvou hesel ani na bezplatný tarif.

4. Enpass

Enpass

 • Nejlepší offline správce hesel
 • Zdarma tarif a prémiové plány od 11,99 $ (jednorázové náklady)
 • Web: https://enpass.io/

Enpass nabízí krásně minimální design rozhraní, který usnadňuje správu všech vašich hesel. Jeho aplikace jsou k dispozici pro Android, iOS, Mac, Linux a Windows. Bezplatná verze nabízí téměř tolik funkcí jako prémiové verze této aplikace.

Jediná omezení jsou, že můžete ukládat pouze 20 hesel v bezplatné verzi a nelze vytvořit více úschoven k oddělení dat. Zahrnout prémiové verze této aplikace umožňují ukládání neomezených hesel a umožňují vytvářet různé úschovny na základě případů použití, jako jsou práce, rodina atd..

Přijmout plány:
Bezplatná verze této aplikace umožňuje uložit pouze 20 hesel. Nejlepší část o této aplikaci je, že prémiové verze jsou k dispozici za jednorázový poplatek. I když musíte koupit aplikaci pro každou platformu, na které ji chcete použít, můžete si ji ponechat na celý život pouze za 11,99 $ na platformu.

Proč je Enpass dobrou alternativou k LastPass:
Enpass je mnohem levnější než LastPass. Za cenu ročního předplatného LastPass můžete získat Enpass na celý život.

5. RoboForm

RoboForm

 • Nejlepší správce hesel pro freemium
 • Zdarma plán a prémiové plány od 1,99 $ měsíčně
 • Web: https://roboform.com/

RoboForm je bezplatný správce hesel, který je k dispozici pro všechna zařízení a platformy včetně iOS, Android, Mac a Windows. Je také k dispozici jako rozšíření prohlížeče pro všechny prohlížeče, včetně Firefox, Chrome, Opera a Safari. Uživatel rozhraní je podobné LastPass a snadno se používá.

Plány RoboForm:
bezplatná verze této aplikace vám umožní ukládat neomezená hesla na všech vašich zařízeních, ale nenabízí zálohování cloudu nebo synchronizaci cloudu mezi zařízeními. Prémiová verze nabízí vše a funkce bezpečného sdílení.

Proč je RoboForm dobrou alternativou k LastPass:
RoboForm je k dispozici pro více platforem a zařízení než LastPass.

6. Strážce

Zabezpečení strážce

 • Nejlepší správce hesel ve své třídě zaměřený na zabezpečení
 • Zdarma plán a prémiové plány od 2,49 $ měsíčně
 • Web: https://keepersecurity.com/

Brankář je bezpečný správce hesel uváděn na trh směrem k podnikům. Na rozdíl od jiných aplikací na tomto seznamu je aplikace Keeper navržena pro firmy a týmy a jako taková nabízí desítky bezpečnostních funkcí a výhod. Je to jedna z nejlépe hodnocených aplikací pro správu hesel na téměř všech platformách včetně Google Play, G2Crowd, Apple Store, GetApp a Trustpilot. Dodává se s aplikacemi pro všechna zařízení včetně Android, iOS, Mac a Windows.

Plány správce:
bezplatná verze lze použít pouze na jednom zařízení. Prémiová verze umožňuje synchronizaci mezi neomezeným počtem zařízení a nabízí desítky bezpečnostních funkcí.

Proč je Keeper dobrou alternativou k LastPass:
Keeper je určen pro firmy a týmy, které chtějí mít svá data co nejbezpečnější. Keeper nabízí lepší zabezpečení než LastPass a je určen pro týmy.

7. Bitwarden

Bitwarden

 • Nejlepší open-source a bezplatný správce hesel
 • Zdarma plán a prémiové plány od 1 $ měsíčně
 • Web: https://bitwarden.com/

Bitwarden je zdarma open-source správce hesel. Nabízí aplikace pro všechny platformy včetně Windows, Mac, Linux, Android a iOS. Dodává se také s rozšířeními prohlížeče pro všechny moderní prohlížeče. Navíc, pokud jste technicky zdatní nebo vývojáři webu, můžete dokonce přistupovat k Bitwardenu z a rozhraní příkazového řádku. Nejlepší část o Bitwardenu je, že pokud chcete, můžete si ji nastavit zdarma na svém vlastním serveru.

Bitwarden plány:
Bitwarden je zcela zdarma a nabízí všechny funkce, které budete kdy potřebovat. Bezplatná verze umožňuje ukládat a synchronizovat neomezená hesla na neomezeném počtu zařízení. Dodává se také s dvoufaktorovým ověřením. Prémiová verze této aplikace nabízí několik dalších pokročilých bezpečnostních funkcí a 1 GB šifrovaného úložiště souborů.

Proč je Bitwarden dobrou alternativou k LastPass:
Bitwarden nabízí zdarma všechny funkce, které LastPass zpoplatňuje.

Alternativy LastPass: Shrnutí

Přestože je LastPass skvělý a nabízí stovky bezpečnostních funkcí, není pro každého nejlepší.

Pokud se nemůžete rozhodnout, s jakou z těchto alternativ LastPass půjdete, doporučujeme vám jít s Dashlaneem. Je dodáván se všemi funkcemi, které budete kdy potřebovat, a je o něco jednodušší než LastPass.

Nejlepší část o Dashlane je, že jeho prémiová verze nabízí bezplatnou službu VPN, která pomáhá zabezpečit vaše prohlížení.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map