7 nejlepších alternativ Disku Google

Weby cloudového úložiště, jako je Disk Google, usnadňují zálohování a přístup k souborům odkudkoli a vytvářejí a spravují dokumenty, tabulky, prezentace, průzkumy.. Disk Google je vynikající a zdarma, ale pokud chcete lepší synchronizace a soukromí pak jsou lepší tam venku.


Cloudové úložiště změnil způsob, jakým svět zachycuje data. Převzala to jako hlavní metoda ukládání dat: Zapomeňte na místnosti plné kartoték, které tam jen sedí a zabírají místo, čas a pracovní sílu, aby se propadly..

Nejlepší alternativy Disku Google v roce 2020:

 • Celkově nejlepší:. Toto je můj oblíbený poskytovatel cloudového úložiště, protože server Sync.com je cenově dostupný, snadno použitelný a má skvělé zabezpečení a funkce. Komplexní šifrovaná platforma úložiště a aplikace Sync zajišťují, že k datům v cloudu budete mít přístup pouze vy.
 • Runner-up, nejlepší celkově:. Runner-up je pCloud díky své levné ceně a miluji jednorázové náklady na celoživotní předplatné. pCloud’s Crypto poskytuje šifrování na straně klienta, které šifruje vaše soubory na jakémkoli zařízení a činí je neviditelnými pro ostatní.
 • Nejlepší bezplatná alternativa k Disku Google: přichází s 2 GB úložného prostoru a je vždy zdarma. Dropbox používá SSL / TLS k ochraně dat při přenosu. SSL / TSL vytváří zabezpečený tunel chráněný 128bitovým nebo vyšším šifrováním AES (Advanced Encryption Standard).

Co je Cloud Storage?

Díky úložišti „v cloudu“ nebo souborům, dokumentům, obrázkům atd. Uloženým na dálku na serverech poskytovaných cloudovými společnostmi, ukládání obrovského množství informací již nezabírá tolik energie a prostoru, jako tomu bylo ve dnech před cloudem..

Cloudové úložiště je také považováno za bezpečnější než většina alternativ běžného úložiště. Nabízí okamžitý přístup ke všemu, co potřebujete, chráněné před kýmkoli, kdo by mohl chtít namočit prsty do vašich dat.

Většina společností (a některé vlády) ukládá svá data do cloudu. Cloudové platformy jsou také úložnými prostory pro jiná data, včetně osobních vzpomínek nebo fotografií.

Je samozřejmé, že si chcete vybrat nejlepšího možného poskytovatele cloudu a faktory, jako je zabezpečení a soukromí, jsou důležité při určování toho, co je nejlepší.

Výhody cloudového úložiště

Cloudové úložiště je jednoduché: Je snadné nahrávat soubory a snadno je stahovat nebo sdílet. Vše, co potřebujete, je přístup k internetu.

Většina poskytovatelů cloudu nabízí bezplatnou možnost s určitým množstvím dat GB zdarma: Další potřeby úložiště znamenají, že za ně budete muset zaplatit.

Cloudové úložiště zaručuje jednoduché a bezpečné ukládání souborů (a všeho, co lze vložit do prvotních online dat).

Jednoduše proto je cloudové úložiště lepší.

Je však váš současný poskytovatel cloudů tím správným pro vaše potřeby?

Co je Disk Google?

Disk Google je možnost cloudového úložiště, kterou získáte společně s účtem Google nebo Gmail. Je to zdarma, pokud si nevyberete jeden z jejich placených plánů pro upgrade množství úložiště.

Disk Google

 • Prvních 15 GB úložného prostoru je zcela zdarma
 • Nabízí offline prohlížení a úpravy pomocí nástrojů Office (Dokumenty, Tabulky, Prezentace atd.)
 • Velmi uživatelsky přívětivá podpora napříč platformami
 • Dvoufázové ověřování a verzování souborů

Protože je dodáván společně s účtem Google, stalo se velmi populární možností, kterou mnoho lidí dává přednost právě proto, že je tam přímo.

Používáte Disk Google vy nebo vaše společnost?

Pokud je odpověď ano, možná je čas zvážit některé alternativy. Disk Google je zdarma, pohodlný a je dodáván s Dokumenty Google, Tabulkami, Prezentacemi a dalšími užitečnými nástroji pro úpravy. Existují však nevýhody, které nutí lidi,.

Proč přejít z Disku Google?

Znepokojení z důvodu ochrany osobních údajů a nemožné situace, kdy jsem byl navždy uzamčen ze svého účtu Google, způsobila, že mnoho lidí změnilo cloudové alternativy, jako je Sync.com, Dropbox nebo Box.

Která z nich je nejlepší alternativou pro Disk Google?

Sync.com je docela skvělá. Samozřejmě, budete se muset rozhodnout sami.

Zde jsou uvedeny nejlepší alternativy cloudového úložiště k Disku Google.

1. Sync.com

sync.com

Co je Sync.com?

Sync.com se stává jedním z nejsilnějších konkurentů na platformách cloudového úložiště, jako je Disk Google nebo Dropbox. Bylo to již několik let a ukázalo se, že je to jedno z nejrychlejších a nejbezpečnějších míst, kde můžete ukládat data online: Kombinace těchto funkcí a skvělého zákaznického servisu učinila ze Sync.com powerhouse platformy cloudového úložiště, která je skvělá pro obchodní nebo osobní použití.

Klíčové vlastnosti

 • Větší množství úložného prostoru než kterýkoli jiný poskytovatel cloudu. Levnější plány si dovolují až 2 TB celkového úložiště, zatímco plány zaměřené na podniky nabízejí 10 TB – a to je na každého uživatele přihlášeno do hlavního cloudu.
 • Data jsou nahrávána a přístupná pomocí stahovatelného datového klienta nebo v prohlížeči, i když datový klient je doporučen pro rychlejší nahrávání.
 • Možnost automatické synchronizace dat, která zajistí, že vaše zařízení budou vždy zálohována.
 • Komplexní šifrovaná platforma úložiště a aplikace Sync zajišťují, že k datům v cloudu budete mít přístup pouze vy.

Klady

 • Rychlost nahrávání je konzistentní a rychlá: Je to jeden z nejdůležitějších faktorů, zejména pro cloudovou platformu založenou na podnikání.
 • K datům je snadný přístup odkudkoli a bez zpoždění.
 • Zákaznická podpora reaguje na dotazy rychle: Mezinárodní úložiště dat vyžaduje, aby zákaznická podpora byla vždy na místě, a pokud se vyskytnou nějaké problémy nebo dotazy od uživatele, vždy se rychle vrátí..

Nevýhody

 • Uživatelé, kteří jsou zvyklí na Dropbox nebo Disk Google, možná budou muset poprvé absolvovat výukový program k navigaci v rozhraní Sync.com.
 • Žádná podpora klienta ke stažení pro LInux.

Proč používat Disk Sync.com místo Disku Google

Disk Google lze nazvat jako výchozí, ale Sync.com je světově odlišený, pokud jde o kapacitu úložiště, funkčnost a technickou podporu. Už jste se někdy pokusili získat rychlou odpověď od většiny ostatních cloudových společností? Většina z nich vás nechá čekat, zatímco Sync.com komunikuje se zákazníky ve slušném čase – zejména pokud máte problémy.

Není zde žádný důvod držet se omezené funkčnosti, kterou nabízí Disk Google, když místo toho můžete mít to nejlepší z funkčnosti a místo na Sync.com.

2. Dropbox

dropbox

Co je Dropbox?

Dropbox je obvykle jednou z prvních alternativ, které uživatelé a lidé přicházejí v úvahu při hledání výkonného poskytovatele cloudu. Byli už dlouho a většina lidí už bude znát jejich omezený „bezplatný“ plán úložiště: Někteří by se mohli místo toho přepnout na jeden ze svých placených plánů. Dropbox.com je zvláště silný, pokud chcete nahrávat na cestách a synchronizovat všechna vaše zařízení dohromady.

Klíčové vlastnosti

 • Zdarma, osobní a obchodní plány v závislosti na tom, kolik dat chcete uložit.
 • Nahrávání a přístup k datům prostřednictvím aplikace, klientského počítače ke stažení nebo prohlížeče v prohlížeči.
 • Jednoduchá kapacita pro editaci a prohlížení nejběžnějších typů dokumentů a mediálních souborů.

Klady

 • Funguje rychle a funguje dobře, ať už používáte počítač nebo smartphone k většině nahrávání.
 • Soubory lze snadno organizovat, prohledávat a pohybovat se po cloudu pomocí několika kliknutí.
 • Bezplatný tarif je pro mnoho lidí výchozí možností a stává se skvělou alternativou pro každého, kdo ještě nemá dostatek dat, aby se mohl ještě držet v cloudu..

Nevýhody

 • Sdílené odkazy mohou nechat vaši celou cloudovou složku zranitelnou pro kohokoli s odkazem, pokud jste chtěli sdílet pouze jeden soubor.
 • S případnými problémy s připojením zapomeňte na bezproblémové nahrávání nebo stahování do cloudu.
 • V případě nouze není k většině cloudu přístup offline.

Proč místo služby Disk Google používat Dropbox

Pokud jste zvyklí na Disk Google, bude se Dropbox cítit jako sen, který se splní pro většinu uživatelů. Funkčnost je lepší, a přestože Dropboxu chybí fantastický editor „Dokumenty Google“, který najdete u Disku, jeho schopnost prohlížet soubory v prohlížeči, aplikaci nebo klientovi desktopu to pro tento účel vymyslí.

3. pCloud

pcloud

Co je pCloud?

pCloud je jedním z novějších poskytovatelů cloudů, kteří vstoupili v platnost teprve za posledních 10 let. Čistý růst uživatelů pCloud by měl být jasným ukazatelem toho, že funkce se u pCloud ukázala jako lepší – a každému, kdo to zkontroluje, by měl být ohromen snadněji navigovatelným rozhraním..

Klíčové vlastnosti

 • Vestavěné přehrávače médií a prohlížeče dokumentů vám umožňují otevírat, prohlížet a streamovat soubory přímo z cloudu bez ohledu na to, kde jste: Pro lidi, kteří chtějí své oblíbené filmy a vzpomínky přímo na dosah ruky, je to skvělé.
 • Automatické nahrávání souborů mezi zařízeními a přímo do cloudu.
 • Selektivní synchronizace umožňuje vybrat konkrétní složku počítače a synchronizovat pouze to, co je tam: Skvělé pro každého, kdo nechce automaticky všechny své informace v cloudu.
 • Díky pCloud Crypto zvyšuje pCloud zabezpečení na vyšší úroveň. Umožňuje zašifrovat váš soubor v počítači nebo nejprve v mobilu před odesláním do úložiště. Chcete-li jej odemknout, budete muset použít vygenerovaný klíč s názvem CryptoPass.

Klady

 • Jejich bezplatný plán nabízí bezplatný úložný prostor 10 GB a další, těžší plány jsou k dispozici každému, kdo z něj potřebuje víc.
 • Nabízejí celoživotní plán, který nabízí platbu jednou a přístup ke komplexnímu cloudu po zbytek vašeho života.
 • Nahrávání a automatická synchronizace je docela snadný proces pro každého, kdo by chtěl mít úplnou kontrolu (a okamžitý přístup) k jejich online obsahu.

Nevýhody

 • Možnosti cloudového úložiště pCloud mohou pro velké podniky chybět: Mnoho z nich potřebuje mnohem více než 2TB, maximální množství, které nabízejí.
 • Jejich cena může být drahá, pokud si nezvolíte plány celoživotního života, což může být drastické jednorázové, pokud jste jen osobní uživatel.

Proč používat pCloud místo Disku Google?

Disk Google se pro jejich cloudové úložiště doposud stal velkým ohněm. Otázky týkající se bezpečnosti a ochrany soukromí patří mezi hlavní stížnosti: Mezi další patří nedostatek zákaznické podpory, pravděpodobnost, že se zablokujete mimo svůj Disk, pokud ztratíte přístup ke svým zařízením, a nedostatek skutečného úložného prostoru, a to i při placených plánech. pCloud nastiňuje většinu problémů, které uživatelé mohou mít o Disku Google, a poskytuje lepší platformu, která se snadněji používá.

4. Box

box.com

Co je Box?

Mnoho uživatelů možná ještě o Port.com neslyšelo, ale je to skvělá možnost cloudového úložiště pro všechny osobní uživatele, kteří by mohli používat bezpečné online úložiště. Nabízejí bezplatné plány a placené alternativy, přičemž obě jsou dostatečně silné, aby udržely data firmy nebo osoby v bezpečí – a dostatečně snadný způsob, jak nahrát a získat přístup k těmto informacím..

Klíčové vlastnosti

 • Zdarma plány, které vám nabízejí několik GB úložiště online, a placené plány, které tuto sazbu dostatečně zvýší pro menší firmy.
 • Schopnost nahrávat a stahovat soubory jediným kliknutím z cloudu v prohlížeči.
 • Omezená nastavení přístupu k souborům, která umožňují kdo a kdy vidět určité soubory.

Klady

 • Box.com nabízí bezpečný cloud, který nabízí ochranu odolnou proti hackerům, a jeden z mála cloudů, které tak činí.
 • Rychlé nahrávání z většiny míst po celém světě.
 • Schopnost omezit, jak lidé vidí soubory.
 • Každý soubor je šifrován pomocí 256bitového šifrování AES na různých místech.

Nevýhody

 • Neexistuje žádný chytrý nástroj pro úpravy ani funkce náhledu souboru. Existují pouze názvy souborů a možnost kliknutí na ně ke stažení: To není chytré pro žádného poskytovatele cloudu.
 • Pokud máte některý z bezplatných plánů, existuje automatické omezení nahrávání souborů větších než 250 MB. Co to má smysl?
 • Box se cítí mnohem pokročilejší, než je třeba, dokonce i uživatelům, kteří si říkají pokročilí.

Proč použít Box místo Disku Google?

Pokud jste s Diskem Google frustrovaní a vše, co hledáte, je osobní cloud nebo prostor pro sdílení některých fotek a videí s rodinnými příslušníky, Box je skvělá možnost podívat se – i když jsou ještě lepší (jako Sync.com) ), které vám mohou nabídnout více.

Problémy s funkčností související s boxem (například nedostatek náhledu souboru) znamenají, že existují dobré důvody, proč se místo toho podívat na Sync.com.

5. Backblaze

backblaze

Co je Backblaze?

Backblaze je další z novějších poskytovatelů cloudových služeb, kteří tu byli jen posledních deset let. Podařilo se jim postavit se jako jeden z nejsilnějších konkurentů na Disku Google, jen pokud jde o množství úložiště, které nabízejí (a jejich srovnávací poměr na GB, pokud byste měli chytit kalkulačku a zjistit, kdo vám skutečně dává větší hodnotu).

Klíčové vlastnosti

 • Okamžité nahrávání z mobilu, prohlížeče nebo jejich aplikace ke stažení.
 • Možnost několika plánů, přičemž placené plány dávají několik TB dostupného úložiště (a za cenu více než ostatní poskytovatelé cloudu). Neomezené úložiště je k dispozici pro ty, kteří si nejsou jisti, kolik dat je třeba přenést.
 • Možnost obnovení souboru pro ty věci, které můžete omylem smazat a později se chcete vrátit do cloudu.

Klady

 • Možnost neomezeného ukládání souborů pro uživatele, kteří to potřebují.
 • Rychlý a snadný proces nahrávání pomocí snadno navigovatelného rozhraní.
 • Zabezpečení: Zaručují, že vaše data nebudou odcizena, prodána ani odhlášena nikým, kdo není k tomu oprávněn vlastníkem cloudu.

Nevýhody

 • Obnovení souboru může chvíli trvat.
 • Automatická funkce .zip pro kompresi dat znamená, že u zvukových souborů může dojít ke ztrátě kvality.
 • Těžší navigace pro uživatele, kteří nemají o PC více zkušeností.

Proč používat Backblaze místo Disk Google?

S přidáním neomezeného úložiště bude kdokoli, kdo potřebuje ukládat obrovské množství dat najednou, preferovat Backblaze před obvyklým Diskem Google – zejména pokud jste překročili kapacitu, kterou Google nabízí, ale budou mít více souborů, aby se dostali nahoru do vašeho cloudu.

6. SpiderOak

spideroak

Co je SpiderOak?

SpiderOak je méně známý poskytovatel cloudových služeb, ale to neznamená, že by to ohrozilo rychlost, prostor nebo zabezpečení – a to by mohlo být skvělou alternativou pro každého, kdo se chce dostat z Disku Google do bezpečnějšího prostoru..

Klíčové vlastnosti

 • Zdarma plán s až 2 GB úložného prostoru.
 • Přímá podpora Linuxu pro jejich stolního klienta a další možnosti pro uživatele Windows nebo Mac.
 • Nahrávání přímo prostřednictvím aplikace, s možností náhledu souborů.

Klady

 • Trvale vysoké rychlosti, pokud jde o nahrávání nebo přístup k online knihovně.
 • Snadné použití i pro kohokoli, kdo není zvyklý na cloudové platformy pro nahrávání.
 • Několik platforem pro nahrávání, přátelských pro Mac, PC, Linux nebo mobilní zařízení.

Nevýhody

 • Vážně postrádá to, co nabízí pro bezplatný úložný prostor.
 • Placené možnosti jsou dražší, než je třeba: Ostatní poskytovatelé, jako je Sync.com, nabízejí lepší srovnávací nabídku.

Proč používat SpiderOak místo Disku Google?

Pokud vaše frustrace z Disku Google zahrnují nedostatečnou podporu zákazníků a nahrávání nebo stahování zpoždění, SpiderOak by mohla být skvělá volba – ale pouze za podmínky, že nemáte k dispozici mnoho dat k uložení, a nevadí vám nedostatek řádných doplňků pro „prohlížení“ v jejich aplikaci. Přidání možnosti obnovení je za to.

7. Microsoft OneDrive

microsoft onedrive

Co je Microsoft OneDrive?

Používáte-li počítač se systémem Windows, dříve jste někde na svém počítači viděli možnost OneDrive; možná jste dokonce slyšeli, že to zálohuje soubory na OneDrive, a zjistili jste, jak se k cloudu snaží přemýšlet proč.

OneDrive je odpovědí Microsoftu na cloud a ukázalo se, že je to docela silný nástroj pro podniky i osobní uživatele.

Klíčové vlastnosti

 • Bezproblémové a rychlé nahrávání souborů z aplikace, klienta nebo přímo z vašeho prohlížeče.
 • Automatická antivirová ochrana a kontrola spywaru u všech nahraných a sdílených souborů.
 • Zdarma a placené plány, které nabízejí uživatelům 10 GB možného cloudového úložiště a vyšší.

Klady

 • Rychlost nahrávání a stahování pomocí OneDrive je více než dobrá pro osobní i obchodní použití.
 • Automatická synchronizace vašich souborů (nebo pouze konkrétních složek) to činí hračkou.
 • OneDrive slibuje slušné zabezpečení, a to je to, co získáte.

Nevýhody

 • Produkt OneDrive, vytvořený společností Microsoft, je zcela odříznut od jakékoli formy podpory pro Linux.
 • Bezplatné možnosti jsou velmi omezující a pokročilí uživatelé nebo firmy nemusí OneDrive najít dostatečně uspokojivou alternativu.
 • Frustrující pro nové uživatele, aby se seznámili, a většina lidí bude muset vzdát v době, kdy na to přijdou.

Proč používat OneDrive namísto Disku Google?

OneDrive je výkonnou a skvělou alternativou k Disku Google v kterýkoli vybraný den. Je snadno ovladatelný, bezpečný a rychlý – a to je všechno, co Google Drive přestal být asi před deseti lety. I uživatelé Dropboxu by mohli místo toho zvážit OneDrive – ale pro nejlepší funkčnost se zdá, že Sync.com stále zvítězí.

Často kladené otázky

Jaké jsou výhody služby Disk Google?

Disk Google je zdarma, synchronizace, sdílení a spolupráce se snadno používají a jsou dodávány s Dokumenty Google, Tabulkami, Prezentacemi, Výkresy, Průzkumy, Formuláře a další.

Jaké jsou nevýhody Disku Google?

Pomalá synchronizace a pomalá rychlost odesílání a stahování. Ochrana osobních údajů byla znepokojivá, protože Disk Google byl připojen k projektu PRISM Národní bezpečnostní agentury USA.

Jaké jsou nejlepší alternativy Disku Google?

Nejlepší placené alternativy k Disku Google jsou Sync.com a pCloud.com. Nejlepší bezplatnou alternativou je Dropbox.

Nejlepší alternativy Disku Google: Shrnutí: Co je nejlepší?

nejlepší alternativy pro pohon Google

Lze s jistotou říci, že pro poskytovatele cloudu existuje dostatek možností, které vám mohou roztočit hlavu, když je čas vybrat si pro vás nebo vaši společnost. Cloudové úložiště se stalo levnějším, rychlejším a lepším – a nyní existuje více společností než jen tři cloudové megality, které v tomto odvětví dominovaly.

Z většiny přezkoumávaných poskytovatelů cloudu je Sync.com také jedním z nejbezpečnějších: Dosud nebyl nikdy hacknut ani neviděl jejich uživatelská data ohrožená – a to je něco, co mnoho dalších poskytovatelů cloudu (i ti největší) nemůžu si nárokovat.

Sync.com také zařadil nejvyšší z hlediska funkčnosti, rychlosti a snadnosti použití pro pokročilé i začínající uživatele.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map