Wix vs Squarespace (porovnanie hlava-hlava)

Táto hlava-to-head vám všetky kľúčové rozdiely medzi dvoma z najpopulárnejších staviteľov webových stránok k dispozícii práve teraz.


Myslím, že budete súhlasiť, keď poviem:

Vytvorenie webovej stránky ako začiatočníka je starostlivo ťažké!

Kde vôbec začínate? Potrebujete znalosti kódovania? Viete, ako nastaviť webhosting, SSL certifikáty alebo nainštalovať CMS? Aké sú náklady? Ako dlho to trvá?

Toto sú pravdepodobne niektoré z ťažkých otázok, ktoré vás držia ďalej od vašich webových stránok snov.

Dobrou správou je, že existuje riešenie.

Vytváranie dokonalých webových stránok pre vaše podnikanie je s tvorcami webových stránok neuveriteľne ľahké ako Wix a Squarespace.

Pre nezainteresovaných je tvorca webových stránok nástrojom (program, softvér atď.), Ktorý vám pomáha vytvárať webové stránky vizuálne bez písania kódu alebo museli čokoľvek sťahovať / inštalovať.

V tomto Porovnanie Wix vs Squarespace príspevok, postavím proti sebe dvoch najlepších tvorcov webových stránok.

WixSquarespace
prejdite prstom dopravaWixSquarespace
zhrnutieOsobne odporúčam Squarespace over Wix, ale nebudete sklamaní ani jedným z nich – pretože obaja sú vynikajúci tvorcovia webových stránok. Najväčší rozdiel je v editore a ak dávate prednosť štruktúrovanému alebo neštruktúrovanému drag-and-drop editoru.
Hlavné rysycena: 13 – 49 dolárov mesačne
Editor: Neštruktúrované drag-and-drop. Prvky je možné presúvať kdekoľvek na stránke.
Themes / templates: 500+
Doména zadarmo & SSL: Áno
Bezplatný plán: Áno
cena: 12 – 46 dolárov mesačne
Editor: Štruktúrované drag-and-drop. Prvky sa presúvajú na stránku v rámci pevnej štruktúry.
Themes / templates: 80+
Doména zadarmo & SSL: Áno
Bezplatný plán: Nie (iba bezplatná skúšobná verzia)
Jednoduchosť použitia⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
dizajn & rozvrhnutie⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
aplikácie & Add-ons⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐
SEO & marketing⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐ ��
E-commerce⭐⭐⭐⭐⭐ ��⭐⭐⭐⭐⭐ ��
blogovanie⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��
Hodnota za peniaze⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ��

Ale predtým, ako skočíme do porovnania Wix verzus Squarespace, najprv niektoré fakty:

Podľa spoločnosti BuiltWith je Wix najpopulárnejším tvorcom webových stránok, ktorý ovláda 38% podielu na trhu.

štatistika použitia nástroja na tvorbu webových stránok

Štvorpriestor je druhým najobľúbenejším, napájanie 19% webových stránok, ktoré používajú jednoduchý nástroj na tvorbu webových stránok. Spoločne Wix a Squarespace kontrolujú 57% trhového podielu.

Či už nájdete údaje zo stránok BuiltWith, Statista.com alebo z iných stránok, Wix vždy vychádza na prvom mieste, za ním nasleduje Squarespace s Weebly a ďalšími, ktorí vychovávajú zozadu.

Podľa Google Trends stále rastie záujem o tvorcov webových stránok od roku 2004, ako to vidieť v peknom grafe nižšie.

porovnávacie trendy wix verzus štvorcový priestor

Je jasné, že tvorcovia webových stránok nikam nevedú. V skutočnosti sa stávajú základom začiatočníkov aj skúsených používateľov. Ale ja odbočím.

Mojím cieľom je pomôcť vám vybrať perfektný nástroj na tvorbu webových stránok pre vaše webové stránky. Či už si vyberiete Wix alebo Squarespace, je to úplne na vás.

Bez ďalších okolkov, začnime od toho, čo je čo pokryť.

Čo sú Wix a Squarespace?

Wix vs štvorcový prehľad

Wix a Squarespace sú dvaja najobľúbenejší tvorcovia webových stránok. Oba nástroje vám pomôžu vytvoriť webovú stránku bez znalosti kódovania.

ako?

Dodávajú sa drag-and-drop tvorcovia vizuálnych stránok ktoré uľahčujú vytváranie webových stránok ako A, B, C.

Tvorcovia webových stránok navyše odstraňujú technické aspekty tvorby webových stránok. 

Inými slovami, tvorca webových stránok vám ponúka spôsob, ako vytvoriť efektívne webové stránky, ktorý je priateľský pre začiatočníkov, bez obáv z hard-tech vecí.

Ak sa napríklad rozhodnete používať WordPress, musíte nastaviť webhosting, nainštalovať CMS, SSL certifikáty a postarať sa o mnoho administratívnych úloh.

Všetky tieto úlohy sú náročné, najmä ak nie ste technicky zdatní. Chlapci z Wix a Squarespace sa starajú o technické veci, takže sa môžete sústrediť na to, na čom záleží; budovanie vášho podnikania.

Za platený program získate v jednom balíku webový tvorca, webhosting, SSL certifikáty, domény, podporu atď. Tvorcovia webových stránok sú preto dokonalými nástrojmi na rýchle nasadenie webových stránok.

Sú tiež univerzálne, pretože môžete rýchlo vytvárať jednoduché blogy, obchody a mnoho ďalších webových stránok.

Teraz, keď vieme, s čím pracujeme, prejdime k ďalšej časti.

V nasledujúcich častiach porovnávam program Squarespace vs Wix z hľadiska jednoduchosti použitia, možností dizajnu, marketingu, elektronického obchodu, integrácie tretích strán, možností blogovania a stanovovania cien..

Jednoduchosť použitia

Je samozrejmé, že staviteľ webových stránok, ktorý si nakoniec vyberiete, musí byť ľahko použiteľný. K dispozícii je krivka učenia sa, ale Wix aj Squarespace sú neuveriteľne ľahko použiteľné, takže budete v prevádzke hneď.

Pre začiatočníkov je registrácia v oboch službách jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť účet a začať s tvorbou svojich webových stránok. Obidve sú od začiatku úplne jednoduché.

Wix a Squarespace sú dodávané s intuitívnymi tvorcami vizuálnych stránok drag-and-drop, ktoré vám pomôžu vytvoriť webovú stránku bez toho, aby sa potil. Áno, doplňte Vrátenie späť tlačidlo v prípade, že sa pokazíte.

Váš pracovný postup je všetko záležitosťou vyberania, presúvania a presúvania prvkov na svoje miesto a máte webovú stránku. To nemôže byť jednoduchšie ako to.

Medzi nimi je však veľký rozdiel. editory stránok!

Začnime s editorom Wix.

Wix Page Editor

Wix je skôr prázdne plátno, čo znamená, že môžete drag and drop prvky kdekoľvek chcete. Máte úplnú slobodu dizajnu pri zostavovaní webovej stránky svojich snov.

Jediným obmedzením spoločnosti Wix je vaša fantázia. Vďaka tejto kreatívnej slobode je Wix ideálny pre kreatívnych dizajnérov, ktorí môžu ľahko povedať, kedy urobili chybu.

Zároveň to môže byť ohromujúce pre dokonalého greenhorn, ktorý ešte nikdy nevytvoril webovú stránku.

Na vyriešenie problému spoločnosť Wix vyrobila technológiu Wix ADI (Artificial Design Intelligence), vynikajúci nástroj, ktorý pre vás robí hlavné rozhodnutia v oblasti dizajnu..

Stačí odpovedať na pár otázok a Wix ADI vytvorí webovú stránku, ktorú potom môžete vyplniť svojím obsahom.

Editor štvorcového priestoru

nástroj na tvorbu štvorcového priestoru

Štvorcový priestor na druhej strane vám nedovolí umiestňovať prvky kdekoľvek chcete. Pracujete s vopred navrhnutými rozloženiami, ktoré vám neumožnia presúvať prvky kdekoľvek chcete. Inými slovami, pre každý prvok existuje pevná oblasť.

Takýto prístup udržuje návrhy a rozloženie pod kontrolou, pretože nemáte slobodu spáchať všetky druhy krutých chýb. Máte vopred pripravené rozloženie, ktoré môžete vyplniť svojím obsahom bez toho, aby ste narušili celkový vzhľad.

Práve z tohto dôvodu je program Squarespace ideálny pre začiatočníkov, ktorí chcú profesionálne vyzerajúcu webovú stránku bez problémov s opravami chýb, ako sú zarovnanie marží atď..

Stačí prispôsobiť šablónu svojmu obsahu a je dobré ísť. To tiež znamená, že služba Squarespace vám ponúka skvelý spôsob, ako rýchlo navrhnúť svoje webové stránky.

Víťazom je:

Squarespace

Odporúčam ísť do Squarespace pre ľahšie použitie. Nechápte ma zle, aj keď sú obaja veľmi ľahko použiteľné, ale funkcia Squarespace je intuitívna a nezabráni vám.

Wix, na druhej strane, prichádza s miliónom a jednou funkciou, ktorá je ideálna pre kreatívnych dizajnérov, ale nie nevyhnutne vítaná pre nováčikov..

Štvorcový priestor nebude mať žiadny neporiadok; iba upravte šablónu a môžete ísť. Tvorca stránok Wix vám ponúka väčšiu flexibilitu pri dizajne, ale to neznamená, že je ľahšie použiť pre začiatočníkov.

Dizajn, rozloženie & šablóny

Samozrejme nechcete, aby vaše webové stránky vyzerali ako všetky ostatné webové stránky. Chcete vyniknúť a teraz to chcete.

Milujem rozmanitosť, a teda aj vy, čo znamená – v tejto časti – vyberáme tvorcu webových stránok, ktorý ponúka viac možností dizajnu a rozloženia..

Wix aj Squarespace vám ponúkajú rozsiahly zoznam možností dizajnu a rozloženia. Inými slovami, nikdy nemáte dostatok možností, ktoré potrebujete na vytvorenie pozoruhodnej webovej stránky.

Wix ponúka viac ako 500 hotových a vysoko prispôsobiteľných šablón, ktoré sú ideálne pre akékoľvek podnikanie. Bohužiaľ, nie všetky šablóny sú prispôsobivé pre mobilné zariadenia alebo reagujú.

Šablóny Wix

Wix vám však ponúka samostatný editor na vytvorenie mobilnej verzie vášho webu. Ja o tebe neviem, ale to je pre teba skutočne obchod.

Okrem toho, akonáhle vyberiete šablónu vo Wix, budete s ňou uviaznutí. Ak zmeníte šablónu, budete musieť zostaviť svoje stránky od nuly. Aký bummer.

Wix vám napriek tomu ponúka veľa rôznych možností dizajnu a rozloženia. Ponúkajú vám rôzne textové možnosti, vektorové umenie, galérie, ponuky, obrázky, tlačidlá, mriežky, zoznamy, sociálne médiá a oveľa viac. V zásade existuje možnosť pre všetko, čo potrebujete.

Každý prvok môžete na svoj web jednoducho pridať a rozsiahle ho prispôsobiť v editore Wix. Pretože Wix obsahuje editor voľného formátu, môžete každý prvok umiestniť kamkoľvek chcete.

Šablóny štvorcov

Squarespace, na druhej strane rukoväte majú odlišný dizajn. Tvorca webových stránok vám ponúka viac ako 60 šablón a širokú škálu prvkov známych ako Bloky obsahu.

Všetky šablóny plne reagujú od začiatku, čo znamená, že neskôr nemusíte robiť vylepšenia. Okrem toho sú bloky obsahu premyslené a plnohodnotné, čo vám umožňuje zostaviť webové stránky blok po bloku.

Každý blok obsahu ponúka veľa možností pre farby, štýl písma, rozloženie a ďalšie. Každý blok obsahu môžete ľahko upraviť a vytvoriť tak úplne nový dizajn.

Kým Wix vám umožňuje vziať si šablónu a úplne ju prispôsobiť, Squarespace vám umožňuje vykonávať hlboké modulárne zmeny podľa jednotlivých prvkov.

Inými slovami, Wix je dostatočne flexibilný, čo vám umožňuje vytvoriť novú tému od nuly, niečo, čo s Squarespace nemôžete urobiť.

Zároveň vám Squarespace umožňuje prispôsobiť si webovú stránku jednoduchým kliknutím vďaka rámcovému prístupu k webdizajnu..

Víťazom je:

Squarespace

Squarespace je nezameniteľným víťazom, pokiaľ ide o možnosti dizajnu a rozloženia. Wix môže mať viac šablón, ale v klasickom prípade kvality pred kvantitou si Squarespace vezme trofej domov.

Wix vám ponúka veľkú flexibilitu dizajnu na prispôsobenie akejkoľvek šablóny, až kým ju neupustíte. Ak však zmeníte šablónu, budete musieť vytvoriť webovú stránku od začiatku.

Program Squarespace vám neponúka veľa funkcií presúvania myšou, môžete však ľahko zmeniť šablóny bez toho, aby ste museli svoj web znova budovať od základov. Šablóny sú plne citlivé hneď od netopiera, čo je ďalšie plus.

Aplikácie tretích strán & Add-ons

Skvelý web je viac ako len veľká estetika. Na spustenie úspešného webu potrebujete všetky nástroje, ktoré môžete nájsť. Väčšina tvorcov webových stránok vám v predvolenom nastavení ponúka veľa základných funkcií.

Ak ste vyčerpali základné požiadavky a potrebujete viac energie, prepnite sa na aplikácie tretích strán.

Trh aplikácií WixWix App Market

Teraz nebudem klamať; Wix má väčší trh aplikácií ako Squarespace. Ako 17-krát väčšie.

Získate všetky druhy bezplatných a prémiových aplikácií, pomocou ktorých môžete webovú stránku Wix rozšíriť mnohými spôsobmi. Môžete napríklad ľahko pridať chat na Facebook, zvýšiť návštevnosť, vytvárať udalosti, zbierať e-maily a ešte oveľa viac.

To je pravda, trh aplikácií Wix vám ponúka viac ako 235 aplikácií.

Na druhej strane, trh služby Squarespace ponúka v čase písania tucet rozšírení.

Trh aplikácií v štvorci

Okrem iného máte niekoľko aplikácií pre prepravu, dane, tlač na požiadanie, správu zásob a sledovanie objednávok.

Ak potrebujete viac doplnkov služby Squarespace, malo by stačiť rýchle vyhľadávanie na stránkach Google. Vždy používajte aplikácie od renomovaných vývojárov.

Štvorcový priestor má však niekoľko skvelých zabudovaných možností, ktoré vyrovnávajú nedostatok aplikácií tretích strán. Napríklad, Squarespace prichádza s vstavanými galériami Instagramu, ktorý vyžaduje aplikáciu vo Wix.

Medzi ďalšie vstavané integrácie patria okrem iného vloženia zvukových a obrazových prvkov, mapy, Google AMP, Disqus Comments a Google Fonts..

Víťazom je:

Wix

Wix prevyšuje Squarespace v oddelení doplnkov, čo s obrovským zoznamom aplikácií. Doplnky a aplikácie tretích strán, ktoré nakoniec používate, závisia úplne od vašich potrieb a preferencií.

Wix vám ponúka viac aplikácií ako Squarespace, ale tieto funkcie majú vstavané integrácie, ktoré takmer vyrovnávajú nedostatok aplikácií tretích strán..

SEO & marketing

Majitelia webových stránok a obchodníci trávia veľa času a peňazí generovaním relevantnej prevádzky, pretože je to životná sila akejkoľvek webovej stránky. Bez prevádzky je váš web rovnako dobrý ako mŕtvy.

Čo už bolo povedané, čo ponúkajú Wix a Squarespace v oblasti SEO a marketingu? Obaja tvorcovia webových stránok vám ponúkajú všetky základné marketingové nástroje, ktoré potrebujete.

Či už si vyberiete Wix alebo Squarespace, hneď po vybalení získate e-mailový marketing, reklamy Google, Google Analytics, integráciu MailChimp, výrobcu loga, reklamy Facebook a sociálne zdieľanie.

Okrem toho máte k dispozícii množstvo marketingových aplikácií tretích strán. Napríklad každý tvorca webových stránok umožňuje integráciu medzi poskytovateľmi e-mailového marketingu, ako je napríklad MailChimp.

Každá platforma vám navyše ponúka primerané možnosti SEO na optimalizáciu vášho webu pre vyhľadávače. Môžete pridať meta popisy, SEO tituly atď.

Pokiaľ ide o SEO a marketing, máte dostatok možností, aby ste sa nenudili. Obaja tvorcovia webových stránok sú SEO-priateľskí, čo vám umožní riadiť viac organického prenosu na vašich webových stránkach.

Víťazom je:

zviazaný

Vzhľadom na úspech vašich SEO a marketingových kampaní je priamo úmerné práci, ktorú zadáte, je ťažké rozhodnúť sa o víťazovi. Okrem toho vám Wix aj Squarespace ponúkajú všetky nástroje, ktoré potrebujete na spustenie úspešných marketingových kampaní.

Ak pôjdeme s úplným počtom marketingových aplikácií dostupných v každom nástroji, Wix nesie deň. Squarespace nemá nič z hľadiska množstva. Marketing však nie je len o nástrojoch, ktoré máte, ale o tom, ako používate nástroje, ktoré máte k dispozícii.

Nesúhlasíš?

Funkcie elektronického obchodu

Ak ste zvedaví, či môžete predávať vo formáte Wix alebo Squarespace, táto sekcia sa vám bude páčiť. Bezprostredne po vybalení vám každý tvorca webových stránok ponúka množstvo funkcií elektronického obchodu.

Či už idete s Wix alebo Squarespace, máte všetky možnosti vybudovať všetky druhy internetových obchodov – malé i veľké.

Obe vám ponúkajú robustné možnosti elektronického obchodu, ako sú viaceré platobné brány, automatické dane, zoznamy adries, predávať digitálne & fyzické produkty, preprava, správa zásob a predplatné.

Navyše máte k dispozícii množstvo aplikácií tretích strán, pomocou ktorých môžete jedinečným spôsobom rozšíriť svoj internetový obchod. Napríklad môžete predávať na sociálnych médiách a zotavovať opustené vozíky ako boss.

Nastavenie vášho internetového obchodu pomocou Wix alebo Squarespace je vecou štvrtej triedy. Nepotrebujete žiadne kódovacie schopnosti. Vyberte rozloženie, prispôsobte svoje štýly a importujte svoje produkty.
Nezabudnite však, že musíte mať podnikateľský plán na predaj so spoločnosťami Wix a Squarespace.

Víťazom je:

zviazaný

Pokiaľ ide o funkcie elektronického obchodu, máme kravatu. Obaja tvorcovia webových stránok vám ponúkajú všetky funkcie potrebné na spustenie webovej stránky elektronického obchodu ako profesionáli. Máte všetky možnosti, ako ponúknuť efektívne nakupovanie od objednania po expedíciu a ďalej.

Možnosti blogovania

Milujem blogovanie, takže neustále hľadám nástroje, ktoré uľahčujú publikovanie a správu obsahu. Ak nástroj sťažuje spustenie blogu, nedotýkam sa ho tyčou s dĺžkou 10 stôp.

Pre tvorcov obsahu sa vám bude páčiť skutočnosť, že Wix a Squarespace sa dodávajú s vynikajúcimi schopnosťami blogovania.

Vytváranie príspevkov vo Wix a Squarespace je jednoduché, neočakávam, že sa stretnete s problémami. Obaja tvorcovia webových stránok obsahujú intuitívne editory príspevkov, ktoré prichádzajú s typickými možnosťami.

Môžete ľahko ukladať koncepty, plánovať príspevky, pridávať kategórie, priraďovať viacerých autorov, vkladať obrázky a spravidla zvyšovať počet príspevkov.

Oba nástroje vám pomôžu vytvárať a upravovať vaše príspevky a zároveň dobre sledovať, ako sa príspevok zobrazuje čitateľom. Ak máte čo povedať, Wix a Squarespace zabezpečia, aby bol váš hlas počuť.

Víťazom je:

Squarespace

Program Squarespace vám ponúka lepšie možnosti blogovania v porovnaní so sieťou Wix. Aj keď oba majú vynikajúce blogovacie systémy, Squarespace ponúka pokročilejšie funkcie ako Wix.

Okrem toho sú funkcie blogov spoločnosti Squarespace zabudované, ale blog Wix závisí od aplikácie, ktorá poskytuje skutočne výkonné funkcie blogu..

plány & stanovenie ceny

S celou škálou funkcií sa pravdepodobne pýtate, koľko bude stáť vytvorenie webovej stránky pomocou Wix alebo Squarespace. Každý nástroj ponúka rôzne cenové balíčky pre rôzne rozpočty a potreby.

Pre začiatočníkov vám spoločnosť Wix ponúka bezplatný plán, ktorý vám umožní vyskúšať vody. Squarespace, na druhej strane, má bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá vyprší za dva týždne.

Na predaj na svojich webových stránkach však budete potrebovať prémiový plán, či už pôjdete s Wix alebo Squarespace.

Wix ponúka štyri osobné plány, ktoré sú ideálne pre portfóliá a ďalšie jednoduché webové stránky.

ceny wix

 neobmedzený plán, ktorý stojí 12,50 dolárov mesačne, je najdokonalejším balíkom pre nezávislých a podnikateľov. Dvere sa môžete dostať len za 4,50 dolárov mesačne, za svoje úsilie však získate základné funkcie a reklamy Wix.

Ak potrebujete viac energie pre plne rozvinutú webovú stránku elektronického obchodu, spoločnosť Wix vám ponúka tri obchodné plány.

webová stránka o cenách wix

Plán, ktorý si vyberiete tu, závisí úplne od vášho rozpočtu a potrieb. Vždy odporúčam zvoliť plán, ktorý je vhodný pre vaše obchodné potreby.

Ak si však ťažko vyberiete, môžete na jar Obchodné neobmedzené, najobľúbenejší plán troch, iba za 25 dolárov mesačne.

Squarespace, na druhej strane vám ponúka štyri cenové plány, ako je uvedené nižšie.

Máte 16 dolárov mesačne osobné plán, ktorý je vhodný pre jednoduché webové stránky. Na spustenie elektronického obchodu a prijímanie platieb potrebujete jeden z ďalších troch plánov.

Môžete si vybrať obchodné plán, ktorý vás vráti späť 26 dolárov mesačne, Základný obchod plán na 30 dolárov mesačne alebo Pokročilý obchod, čo stojí 46 dolárov mesačne. Znova choďte na plán, ktorý vyhovuje vašim rozpočtom a obchodným potrebám.

Najlepšia hodnota za peniaze je:

Squarespace

Štvorcový priestor vyhrá vďaka jednoduchšej cenovej štruktúre, ktorá je ideálna pre akýkoľvek rozpočet. Na druhej strane Wix ponúka až sedem cenových plánov, čo je komplikované, najmä preto, že používatelia Wix musia upgradovať častejšie ako Squarespace..

Pros & Zápory

V našom porovnávacom príspevku Wix vs Squarespace som pokrýval takmer všetko. Teraz sa pozrime na výhody a nevýhody každej platformy, takže sa môžete konečne rozhodnúť, s ktorou z nich vytvoríte webovú stránku.

Wix Pros

 • Zadarmo tvorca vizuálnej stránky, ktorý vám ponúka úplnú kontrolu nad návrhom
 • Máte zadarmo plán, ktorý je ideálny na testovanie vôd
 • Obrovský trh s aplikáciami
 • Veľa možností dizajnu
 • Vyskúšajte zadarmo Wix

Wix Nevýhody

 • Zložitá cenová štruktúra
 • Základný poistný plán je dodávaný s reklamami
 • Príliš veľa možností dizajnu môže byť pre začiatočníkov ohromujúce
 • K dispozícii je krivka učenia sa dostať na kĺb veci
 • Zmena šablóny znamená znovuobnovenie vašej webovej stránky od začiatku

Profesionáli v štvorci

 • Rámcový prístup k dizajnu uľahčuje použitie
 • Jednoduchá cenová štruktúra
 • Preddefinované rozloženia ideálne pre začiatočníkov, ktorí chcú spustiť web pomocou kliknutia
 • Vynikajúce možnosti blogovania
 • V prémiovom pláne nie sú žiadne reklamy
 • vyskúšajte Squarespace zadarmo

Nevýhody štvorca

 • Obmedzený počet šablón
 • Malý počet aplikácií tretích strán
 • Za publikovanie svojich webových stránok musíte zaplatiť

často kladené otázky

Čo sú Wix a Squarespace?

Wix a Squarespace sú cloudové nástroje na vytváranie webových stránok, ktoré sú zamerané na ľudí, ktorí chcú vizuálne vytvoriť webovú stránku pomocou drag-and-drop bez písania kódu.

Čo je lepšie, Wix alebo Squarespace?

Štvorcový priestor je lepší ako Wix, ale nebudete sklamaní ani jedným z nich, pretože obaja sú vynikajúci tvorcovia webových stránok. Najväčší rozdiel je v editore a ak dávate prednosť štruktúrovanému (obmedzenému) alebo neštruktúrovanému (prázdne plátno) drag-and-drop editoru.

Do Wix a Squarespace prichádzajú s bezplatným plánom?

Wix ponúka bezplatný plán, ale prichádza s obmedzeniami a reklamou. Platené plány spoločnosti Wix začínajú na iba 13 USD mesačne. Squarespace neponúka bezplatný plán, iba dvojtýždňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Plány spoločnosti Squarespace začínajú už od 12 dolárov mesačne.

Wix vs Squarespace: Zhrnutie

wix vs štvorcový priestor

Odporúčam Squarespace over Wix ale s tvorcom webových stránok nemôžete pokaziť. Obaja stavitelia stránok prídu s trochou učenia a nakoniec rozdiel medzi nimi je o osobných preferenciách pomocou ktorého editora sa cítite najpohodlnejšie.

Wix prichádza s množstvom možností prispôsobenias a vysoký stupeň kontroly, takmer do tej miery, že by ste mohli dokonca navrhnúť svoju vlastnú tému od nuly.

Squarespace, na druhej strane je toho veľa viac stupňa kontroly (a menšia možnosť výberu). Ponúkajú upravené a dobre navrhnuté predvolené hodnoty, ktoré môžete s istotou použiť bez akýchkoľvek zmien.

K dispozícii sú bezplatné skúšobné verzie pre Wix aj Squarespace. Vyskúšajte Wix zadarmo a vyskúšajte Squarespace zadarmo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map