8 najlepších alternatív Dropboxu

Väčšina našej modernej práce sa vykonáva a ukladá online. Poskytovatelia cloudových úložísk, ako sú Dropbox uľahčuje nielen zálohovanie našich pracovných a osobných súborov, ale tiež nám uľahčuje spoluprácu s ostatnými. Nechápte ma zle, Dropbox je dobrý, naozaj dobrý, ale existuje lepšie tam vonku.


S viac ako 500 miliónmi používateľov po celom svete Dropbox je nepochybne jedným z najpopulárnejších poskytovateľov cloudového úložiska. Existujú však konkurenčné weby, ako je Dropbox, ktoré poskytujú lepšiu bezpečnosť, funkcie a za dostupnejšiu cenu.

Najlepšie alternatívy Dropboxu v roku 2020:

 • Celkovo najlepšie:. Toto je môj obľúbený poskytovateľ cloudového úložiska, pretože server Sync.com sa ľahko používa, prichádza s veľkou bezpečnosťou a funkciami za prijateľnú cenu.
 • Bežca, najlepšie celkovo:. Runner-up je pCloud vďaka svojej lacnej cene, bezpečnostným funkciám, ako je šifrovanie na strane klienta a milujem jednorazové náklady za celoživotné predplatné.
 • Najlepšia bezplatná alternatíva k Dropboxu: je najlepšia voľba zadarmo a za peniaze, mám rád integráciu s Dokumentmi Google, Tabuľkami a aplikáciami tretích strán, ale bezpečnosť a synchronizácia by mohli byť lepšie.

Či už potrebujete spolupracovať s editorom na knihe, ktorú píšete, alebo potrebujete niekoho, kto rýchlo pošle dokument na kontrolu vášmu šéfovi, tieto nástroje vám to umožnia iba niekoľkými kliknutiami.

Aj keď väčšinu svojej práce vykonávate v režime offline, mali by ste svoju prácu zálohovať na webovú stránku služby cloudového ukladania, ako je Dropbox, aby ste predišli strate dôležitých údajov..

Čo je Dropbox?

najlepšie alternatívy schránky

Dropbox začal ako platforma, ktorá používateľom umožňuje zálohovať svoje súbory online a pristupovať k nim zo všetkých svojich zariadení. Ale teraz sa to stalo omnoho viac. To vám umožní spolupracujte s ostatnými a uistite sa vaša práca je vždy prístupná pre vás bez ohľadu na to, kam idete alebo aké zariadenie používate.

Ich služby využíva tímy, živnostníci a spotrebitelia na celom svete a dôvera mnohých veľkých značiek. Ich služba je k dispozícii na všetkých platformách vrátane stolných a mobilných zariadení, čo vám umožňuje prístup k súborom odkiaľkoľvek na ľubovoľnom zariadení.

Funkcie a plány schránky Dropbox

Dropbox ponúka rôzne plány pre rôzne prípady použitia. Niektoré ponúkajú viac funkcií ako iné. Ak ste niekto, kto jednoducho potrebuje miesto na zálohovanie vašich súborov, ponúkajú bezplatný plán, ktorý umožňuje až 2 GB v úložisku a synchronizuje sa až s 3 zariadeniami.

plány schránky

Ak ste profesionál, budete chcieť ísť so svojím plánom Plus, ktorý ponúka až 2 TB (terabajtov) úložného priestoru, synchronizácia medzi neobmedzenými zariadeniami, 30-dňová obnova súborov a oveľa viac iba za 10 dolárov mesačne. Ponúkajú tiež plány pre tímy, ktoré prichádzajú s mnohými ďalšími funkciami, ako je napríklad jednotné prihlásenie, nástroje na správu a podpora živých rozhovorov.

Dropbox tiež ponúka nástroje, ako je papier Dropbox, ktorý vám pomôže ľahko spolupracovať s ostatnými ľuďmi online na dokumentoch.

Výhody a nevýhody Dropboxu

najlepšia časť o používaní Dropboxu je jednoduchosť to je vlastné všetkým ich službám a nástrojom. Na rozdiel od väčšiny iných poskytovateľov cloudových úložísk na trhu, Dropbox verí v udržiavať veci jednoduché a všetko ľahko prístupné. Aj keď nie ste v počítačoch dobrí, laná sa ľahko naučíte za pár sekúnd. Áno, je to také ľahké.

Dropbox ponúka aplikáciu pre takmer všetky zariadenia vrátane Android, Windows, Mac a iOS, čo uľahčuje prístup a synchronizáciu súborov medzi všetkými vašimi zariadeniami.

Hoci Dropbox ponúka veľa funkcií, jeho služba nie je vhodná pre všetky prípady použitia. Napríklad, Dropbox ponúka iba 2 GB úložného priestoru podľa svojho bezplatného plánu zatiaľ čo niektoré ďalšie služby z nášho zoznamu ponúkajú až 15 GB zadarmo. Navyše, aj keď ponúkajú ľahkú spoluprácu s Dropbox Paper, nemajú na tomto zozname toľko nástrojov a možností ako ostatní na spoluprácu s ostatnými..

Či už chcete viac voľného miesta alebo chcete lepší pracovný postup navrhnutý na spoluprácu, tu je niekoľko najlepších alternatív pre Dropbox, ktoré by ste mali vyskúšať:

Najlepšie alternatívy k Dropboxu

1. Sync.com

sync.com

 • Lacnejšia alternatíva a viac funkcií ako Dropbox
 • Program zadarmo a prémiové plány od 49 dolárov ročne
 • Webové stránky: https://www.sync.com/

Sync.com je služba spoločného ukladania cloudov so sídlom v Kanade, ktorej cieľom je, aby ľudia lacnejšie ukladali svoje súbory v cloude. Jeho bezplatný plán ponúka 5 GB bezplatného úložiska a základné možnosti spolupráce.

Ponúka bezplatné aplikácie pre Windows, Mac, iOS a Android, takže môžete synchronizovať súbory a pristupovať k nim na všetkých svojich zariadeniach. Ich mobilné aplikácie sú dodávané so systémom blokovanie vzdialeného zariadenia funkciu, ktorú môžete použiť na uzamknutie zariadenia pred akýmkoľvek iným zariadením, ktoré je prihlásené do vášho účtu Sync.com. Tým sa zvyšuje bezpečnosť a ochrana osobných údajov vášho zariadenia.

Funkcie Sync.com:

 • Lacnejší ako Dropbox.
 • Ponúka 5 GB bezplatného ukladacieho priestoru podľa bezplatného plánu.
 • Zálohovanie a synchronizácia v reálnom čase pre všetky vaše zariadenia.
 • Aplikácie pre Windows, Mac, iOS a Android.
 • Vzdialené uzamknutie zariadenia na zvýšenie bezpečnosti.

Plány Sync.com:
ich bezplatný program ponúka 5 GB bezplatného úložiska obmedzuje však objem prenosu údajov. Ich platené plány začínajú na 49 dolárov ročne a ponúkajú 500 GB úložného priestoru a neobmedzený prenos údajov medzi ďalšími funkciami zabezpečenia a ochrany osobných údajov.

Prečo je Sync.com dobrou alternatívou k Dropboxu:
Sync.com je oveľa lacnejšia možnosť a je najlepšou alternatívou firmy Dropbox. Na rozdiel od Dropboxu, ktorý ponúka iba 2 GB, ponúkajú zadarmo aj 5 GB voľného úložného priestoru.

2. pCloud

pcloud

 • Najlacnejšia alternatíva k Dropboxu
 • Program zadarmo a prémiové plány od 3,99 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://www.pcloud.com/

pCloud je jedným z najlacnejšie možnosti ukladania v cloude na trhu. Pri registrácii ponúka 10 GB úložného priestoru zadarmo. Nielen to tým, že urobíte niekoľko jednoduchých vecí, ako je inštalácia aplikácie do telefónu a odporučenie priateľa, ale môžete tiež pridať ďalších 5 GB k príspevku na ukladanie.

Vlastnosti pCloud:

 • Aplikácie pre Windows, Mac, Linux, iOS, Android a Adobe Lightroom.
 • pCloud prichádza s desiatkami funkcií, ktoré uľahčujú spoluprácu.
 • Ponúka 10 GB voľného miesta na disku.
 • Oveľa lacnejšie ako väčšina služieb ukladania v cloude.

Plány pCloud:
bezplatný program ponúka úložný priestor s kapacitou 10 GB. Ich prémiové plány začínajú na 3,99 dolárov mesačne. Ponúka 500 GB úložného priestoru a umožňuje zdieľanie šírky pásma prenosu dát 500 GB. Na rozdiel od väčšiny iných služieb ukladania v cloude, pCloud tiež ponúka a doživotný plán len za 175 dolárov. Je to jednorazová cena a získate 500 GB na celý život.

Prečo je pCloud dobrou alternatívou Dropboxu:
pCloud.com je jednou z najlepších možností, ak hľadáte cloudovú službu na zálohovanie všetkých vašich súborov. Je to omnoho lacnejšie a bezpečnejšie ako Dropbox a ľahko sa používa.

3. Disk Google

disk Google

 • Najlepšia bezplatná alternatíva k Dropboxu
 • Program zadarmo a prémiové plány od 1,99 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://www.google.com/drive/

disk Google je bezplatná služba cloudového úložiska, ktorá je súčasťou balíka aplikácií Google. Dodáva sa s 15 GB voľného úložného priestoru a umožňuje vám bezplatne zálohovať všetky obrázky v nižšej kvalite bez započítania do 15 GB voľného miesta. Disk Google je jedným z najlepšie možnosti pre väčšinu používateľov, ktorí chcú iba zálohovať svoje osobné súbory.

Funkcie Disku Google:

 • Desiatky nástrojov a funkcií spolupráce.
 • Ponúka 15 GB bezplatného úložiska.
 • Zálohujte si všetky svoje obrázky zadarmo.
 • Aplikácie pre všetky vaše zariadenia vrátane Android, iOS, Mac a ďalších.

Plány služby Disk Google:
Bezplatný plán, ktorý začnete ponúka 15 GB voľného úložného priestoru. Okrem toho sa do vášho úložiska nezapočítavajú, ak zálohujete nízku kvalitu verzie. Prémiový plán začína na 1,99 dolárov mesačne a ponúka 100 GB v sklade.

Prečo je Disk Google dobrou alternatívou k Dropboxu:
Disk Google je dobrou alternatívou, ktorá ponúka vynikajúce nástroje spolupráce a ponúka bezplatný prístup k ich kancelárskym aplikáciám, ako sú Dokumenty Google, Tabuľky atď..

4. Microsoft OneDrive

microsoft onedrive

 • Skvelá bezplatná alternatíva k Dropboxu a bezplatná kancelária Microsoft Office
 • Program zadarmo a prémiové plány od 69,99 dolárov ročne
 • Webové stránky: https://onedrive.live.com/

onedrive je služba úložiska v cloude, ktorú ponúka spoločnosť Microsoft. Jeho bezplatný program prichádza s 5 GB úložného priestoru. Najlepšia časť o OneDrive je, že ak používate Microsoft Office, môžete získať 1 TB úložného priestoru a bezplatné predplatné balíka Microsoft Office iba za 69,99 dolárov ročne.

Funkcie OneDrive:

 • Ponúka 5 GB bezplatného úložiska.
 • Získajte bezplatné predplatné balíka Microsoft Office týkajúce sa prémiových programov.
 • Aplikácie pre všetky vaše zariadenia.

Plány OneDrive:
Prémia OneDrive plány začínajú na 1,99 dolárov mesačne. Ponúka 100 GB úložného priestoru. Ich profesionálne plány ponúkajú bezplatné predplatné balíka Microsoft Office.

Prečo je OneDrive dobrou alternatívou k Dropboxu:
OneDrive ponúka 5 GB bezplatného úložného priestoru na rozdiel od iba 2 GB voľného úložného priestoru spoločnosti Dropbox. Programy prémií Plus sú poskytované bezplatne s predplatným pre Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook atď.)

5. Tresorit

tresorit

 • Najlepšia alternatíva zabezpečenia a súkromia ako Dropbox
 • Program zadarmo a prémiové plány od 10,42 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://tresorit.com/

Tresorit predávať svoje služby ako “Ultra-secure” miesto na ukladanie súborov online. Ich cieľovými zákazníkmi sú podniky a tímy pre spoluprácu. Ich službu využíva SAP, Canon, Emirates, a niektoré ďalšie veľké značky z celého sveta.

Vlastnosti tresoritu:

 • Ako švajčiarska spoločnosť ponúka služba švajčiarske súkromie.
 • Aplikácie pre systémy Linux, Microsoft, Mac, iOS a Android.
 • V súlade s GDPR.
 • Jedna z najbezpečnejších služieb úložiska v cloude.

Plány Tresoritu:
Bezplatný plán vám umožňuje zdieľať veľké súbory až do 5 GB s ostatnými ľuďmi. Ich prémiové plány začínajú na 10,42 dolárov mesačne a ponúka 200 GB skladovanie.

Prečo je Tresorit dobrou alternatívou k Dropbox Business:
Tresorit nie je najlepšou voľbou pre jednotlivcov. Ak si len chcete uložiť niekoľko súborov alebo zálohovať svoje rodinné fotografie, môže byť Dropbox lepšou voľbou. Ale ak chcete to najlepšie, čo môžete dosiahnuť v oblasti bezpečnosti a súkromia, Tresorit je tou najlepšou voľbou.

6. Kolónka

box.com

 • Najlepší poskytovateľ cloudových úložísk pre spoluprácu a tímy
 • Program zadarmo a prémiové plány od 10 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://www.box.com/

truhlík je služba úložiska v cloude určená pre firmy a tímy pre spoluprácu. Ponúka desiatky nástrojov a funkcií vylepšite svoj pracovný postup a ľahko spolupracujte s ostatnými vo vašom tíme. Je určený na spoluprácu.

Vlastnosti skrinky:

 • Ponúka 10 GB úložného priestoru zadarmo.
 • Aplikácie pre všetky vaše zariadenia.
 • Integrácie Microsoft Office 365.
 • Nástroje na správu používateľov.

Plány krabíc:
plán zadarmo ponúka 10 GB skladový priestor. Box ponúka iba jeden prémiový plán pre jednotlivcov, ktorý ponúka 100 GB úložného priestoru za 10 dolárov mesačne. Ich počiatočný obchodný plán vyžaduje minimálne 3 používateľov.

Prečo je Box dobrou alternatívou k Dropboxu:
Box.com je jednou z najlepších možností ukladania údajov v cloude pre podniky a tímy na spoluprácu. Ponúkajú oveľa viac funkcií spolupráce a zabezpečenia ako Dropbox.

7. SpiderOak

SpiderOak

 • Veľkorysá 21-dňová bezplatná skúšobná verzia, ale bez bezplatného plánu
 • Prémiové plány od 6 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://spideroak.com/

SpiderOak je sada aplikácií na ukladanie údajov v cloude pre podniky. Aj keď je ich služba určená pre podniky, ponúkajú zálohovaciu službu cloudového úložiska nazývanú SpiderOak One. Najlepšie na SpiderOak je to, že ich aplikácie sú postavený na súkromí a bezpečnosti na mysli.

Vlastnosti SpiderOak:

 • Postavený s ohľadom na súkromie.
 • Aplikácie pre systémy Linux, Mac, Windows, Android a iOS.
 • Desiatky nástrojov na spoluprácu.
 • 21-dňová bezplatná skúšobná verzia.

Plány SpiderOak:
Na rozdiel od iných služieb v tomto zozname, SpiderOak neponúka bezplatný plán. Ale oni ponúkajú 21-dňová bezplatná skúšobná verzia. Ich ponuka štartovacích plánov 150 GB úložného priestoru za 6 dolárov za mesiac.

Prečo je SpiderOak dobrou alternatívou k Dropboxu:
SpiderOak.com ponúka množstvo pokročilých funkcií a bezpečnostných výhod, ktoré Dropboxu chýba.

8. IDrive

Šoférujem

 • Najlepší poskytovateľ cloudových úložísk pre podniky
 • Program zadarmo a prémiové plány od 59,12 dolárov ročne
 • Webové stránky: https://www.idrive.com/

Šoférujem ponúka desiatky riešení cloudových úložísk, ktoré uspokoja internet potreby podnikov, predajcov, odborníkov a podnikov. Ich bezplatný plán prichádza 5 GB voľného úložného priestoru.

Funkcie IDrive:

 • Aplikácie pre iOS, Mac, Android a Windows.
 • Nástroje a funkcie spolupráce.
 • Zálohujte alebo získajte všetky svoje dáta vo fyzickej forme raz ročne zadarmo.
 • Desiatky funkcií na ochranu súkromia a zabezpečenia.

Plány IDrive:
Program zadarmo ponúka 5 GB voľného úložného priestoru. Ich prémiové plány začínajú na $ 59.12 Postprodukcia ročne za prvý rok. Ponúka 2TB úložný priestor a stojí takmer polovicu toho, čo Dropbox robí.

Prečo je IDrive dobrou alternatívou Dropboxu:
Bezplatné plány IDrive.com ponúkajú 5 GB úložného priestoru a ich prémiový plán ponúka ukladanie 2 TB za prvý rok iba 59,12 dolárov..

často kladené otázky

Aké sú výhody Dropboxu?

Jednoduché použitie a možnosť prístupu k súborom kedykoľvek a kdekoľvek. Integruje sa s Microsoft Office Online. Rýchla a inteligentná synchronizácia súborov. Funkcia histórie umožňujúca prístup k predchádzajúcim verziám súborov.

Aké sú nevýhody Dropboxu?

Verzia Pro je drahá. Mohlo by sa viac zamerať na ochranu súkromia. Bezplatná verzia je obmedzená (iba 2 GB úložného priestoru). Žiadne načítanie priečinkov a žiadna spolupráca.

Aké sú najlepšie alternatívy Dropboxu?

Najlepšie platené alternatívy Dropboxu sú Sync.com a pCloud.com. Najlepšie bezplatnou alternatívou je Disk Google.

Alternatívy Dropboxu: Zhrnutie

Ak hľadáte iba voľné miesto na zálohovanie osobných súborov, odporúčam disk Google. Dodáva sa s 15 GB bezplatného úložiska a umožňuje vám bezplatne zálohovať verzie fotografií nižšej kvality bez započítania do kvóty úložiska..

Pre firmy a pracovné súbory, a ak chcete spoluprácu pre celý tím, odporúčam vám ísť so spoločnosťou Sync.com, pretože ich služba je vytvorená pre spoluprácu v tímovej spolupráci. Je to najlepšia alternatíva firmy Dropbox Business.

Ak máte najlepšiu bezpečnosť, ktorú trh ponúka, choďte s Tresorit. Je to švajčiarska spoločnosť a ponúka švajčiarske súkromie, ktoré je krajina známa.

Všetci títo konkurenti Dropboxu prichádzajú s aplikáciami pre takmer všetky zariadenia a platformy vrátane Windows, Mac, iOS a Android, takže môžete ľahko synchronizovať a pristupovať k svojim súborom z ľubovoľného zariadenia, ktoré vlastníte..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map