7 najlepších alternatív WooCommerce

Softvér elektronického obchodu, ako je WooCommerce uľahčuje spustenie internetového obchodu. Nechápte ma zle, WooCommerce je skvelá voľba, pretože je to zadarmo, s otvoreným zdrojom a veľmi rozšíriteľné, ale sú vynikajúce tam by ste mali zvážiť použitie.


Odkedy Amazon začal predávať viac ako knihy, svet elektronického obchodu explodoval – a väčšina nákupu a predaja, ku ktorému dochádza na svete, sa bude odohrávať prostredníctvom online platforiem a softvéru elektronického obchodu, ako je WooCommerce..

Najlepšie alternatívy WooCommerce v roku 2020:

 • Celkovo najlepšie: je najlepšia webová platforma elektronického obchodovania typu všetko v jednom, ktorá je vybavená všetkými základnými funkciami, ktoré potrebujete na spustenie úspešného online obchodu..
 • Bežca, najlepšie celkovo: je hosťovaný softvér elektronického obchodu, ako je Shopify. Čo sa mi páči na Bigcommerce je integrácia WordPress, kde môžete mať WordPress frontend a Bigcommerce backend.
 • Najlepšia bezplatná alternatíva k WooCommerce: je nákupný košík s elektronickým obchodom, ktorý sa integruje do programu WordPress. Program navždy zadarmo je skvelý pre obchodníkov, ktorí predávajú obmedzený počet produktov.

Softvér elektronického obchodu umožňuje komukoľvek zriadiť obchod a začať s predajom: Tisíce firiem začali tento spôsob a mnoho úspešných a etablovaných značiek zvýšilo svoju úspešnosť zavedením elektronického obchodu popri (alebo dokonca namiesto) obchodu s tehlami a maltou. ventures.

WooCommerce používa stovky tisíc predajcov denne. Je to najpopulárnejšia platforma elektronického obchodu práve teraz. Podľa spoločnosti Builtwith.com má spoločnosť WooCommerce právomoci 26% všetkých online obchodov na celom internete.

štatistiky využitia woocommerceZdroj: https://trends.builtwith.com/shop

Pravda o spoločnosti WooCommerce je však taká, že zatiaľ čo ju veľa ľudí naďalej používa, mnohým používateľom chýbajú funkcie – a zistia, že spoločnosť WooCommerce si za to, čo ponúkajú, priveľa znížila hotovosť..

Čo je WooCommerce?

WooCommerce je obchodný bratranec WordPress.

WooCommerce je doplnok WordPress, ktorý ľahko integruje možnosti elektronického obchodu s vašou existujúcou stránkou WordPress, je bezplatný, otvorený a rozšíriteľný..

weby ako woocommerce

Podniká sa od roku 2011 a ponúka sa ako ľahko použiteľný doplnok pre webové stránky, ktorý vám umožní zriadiť obchod za pár minút. Pre predstavu o tom, aký populárny je WooCommerce, štatistiky z roku 2020 hovoria, že až 26% všetkých stránok elektronického obchodu na internete prevádzkovalo WooCommerce..

Výhody a nevýhody WooCommerce

Výhody WooCommerce spočívajú v tom, že je ľahké sa zaregistrovať, ľahko sa používa a je lacné začať s – ale akonáhle ste už niekoľko týždňov použili WooCommerce, pravdepodobne začnete hľadať alternatívy k Ekosystém WooCommerce.

Medzi výhody spoločnosti WooCommerce patria:

 • Samotný WooCommerce je bezplatný doplnok (musíte však platiť za webhostingovú službu, zvyčajne aj za prémiovú tému a rozšírenia).
 • Je to open-source, čo znamená, že možnosti prispôsobenia sú neobmedzené. Niet divu, že spoločnosť WooCommerce sa nazýva „naj prispôsobiteľnejšou platformou elektronického obchodu na svete“..
 • Pre WooCommerce existujú tisíce skvelo vyzerajúcich tém WordPress pripravených na elektronický obchod a reagujúcich na mobilné zariadenia.
 • WooCommerce je vynikajúcou voľbou pre technicky zdatných majiteľov obchodov, ktorí chcú praktický prístup.

Nevýhody WooCommerce sú:

 • Nedostatok podpory zákazníkov pre klientov a zákazníkov, ktorí potrebujú okamžitú alebo naliehavú pomoc.
 • WooCommerce je drahší s platenými možnosťami a bezplatné možnosti sa ukázali byť príliš obmedzujúce pre používateľov.
 • Systém WooCommerce sa ľahko používa a nastavuje, ale jeho navigácia sa stáva ťažšou, čím väčšia je vaša obchodná spoločnosť alebo obchod.
 • Bezpečnostné obavy viedli ešte viac používateľov k prechodu na iné platformy.
 • Je hostiteľom, čo znamená, že sa musíte starať o „kód“, na rozdiel od služby Shopify, ktorá sa stará o technickú údržbu prevádzky obchodu pre vás..
 • Prepravné náklady sa pohybujú v priemere od 0 do 108 dolárov ročne. Náklady na platobnú bránu sú v priemere 2,9% + 0,30 centov za predaj plus mesačný poplatok 0 – 30 dolárov za mesiac.

Najlepšie alternatívy WooCommerce?

Ak ste WooCommerce používali niekoľko týždňov alebo mesiacov (alebo ste sa práve zaregistrovali), možno ste už zistili, že väčšina vyššie uvedených nevýhod je pravdivá.

Dobrou správou je, že existuje veľa alternatív a konkurenčných stránok, ako je WooCommerce.

Služba Shopify je jednou z najlepších alternatív k obchodu WooCommerce, ktoré nájdete. Používanie je jednoduchšia a lacnejšia ako mnoho iných softvérov elektronického obchodu (vrátane samotného softvéru WooCommerce)..

Medzi ďalšie alternatívy patrí Wix, Bigcommerce a Ecwid.

1. Nakupujte

Shopify

Čo je Shopify?

Služba Shopify bola spustená v roku 2004. Je to jedna z vedúcich platforiem elektronického obchodu práve teraz a je to jedna z prvých realizovateľných alternatív, ktoré používatelia zvažujú pri prechode z WooCommerce. Ak chcete jednoduché použitie pre vás aj vašich zákazníkov, Shopify je skvelá voľba.

Vedeli ste, že viac ako 1 milión firiem v 175 krajinách dosiahol predaje Shopify viac ako 155 miliárd dolárov

Služba Shopify vám umožňuje vytvoriť web elektronického obchodu bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu. Pomáhajú spravovať všetko za vás vrátane spracovania platieb, generovania faktúr, správy vášho katalógu a všetkého ostatného, ​​čo potrebujete na spustenie úspešného internetového obchodu

Kľúčové vlastnosti:

 • Prijatie 70 platobných brán vrátane kreditnej karty a PayPal.
 • Profesionálny systém predaja, ktorý funguje úplne online.
 • Automatická analýza podvodov.
 • Ďalšie funkcie nájdete v mojej recenzii služby Shopify.

Pros:

 • Shopify je jedným z najjednoduchších spôsobov vytvorenia internetového obchodu pre vaše podnikanie.
 • Shopify sa postará o technickú údržbu backendu, ktorá sa týka prevádzky obchodu pre vás.
 • Automatická analýza podvodov pri transakciách, ktoré sú označené.
 • 100+ odborných tém (bezplatných aj platených).
 • Schopnosť vypísať zoznam neobmedzeného množstva produktov a neobmedzenú šírku pásma.

Zápory:

 • Plány nie sú zadarmo, ale oplatí sa ich zaplatiť.
 • Služba Shopify Lite (pre mobilné zariadenia) môže na rozdiel od plnej verzie chýbať vo funkciách.

Prečo používať službu Shopify namiesto WooCommerce?

Jednoducho povedané, Shopify je z dlhodobého hľadiska lacnejšia ako WooCommerce – toto by však nemal byť jediný dôvod pre zmenu platforiem. Shopify sa tiež ľahšie používa a ponúka lepšiu zákaznícku podporu, ktorá je k dispozícii, keď ju potrebujete – a ponúka viac platobných riešení ako konkurenti elektronického obchodu, aby bol online predaj jednoduchší..

2. Wix

Wix

Čo je Wix?

Rovnako ako WordPress, aj Wix je platforma, ktorá je najlepšie známa tým, že pomáha ľuďom vytvárať bezplatné webové stránky a blogy pre svoje značky a firmy. Nielenže vám to pomôže vytvoriť webové stránky, ale aj dobrý spôsob vytvorenia webovej stránky elektronického obchodu.

Tisíce ľudí si vyberajú Wix a stala sa jednou z najsilnejších alternatív popri WooCommerce a Shopify, ktorá v súčasnosti napája milióny webových stránok po celom internete..

Kľúčové vlastnosti:

 • Wix má bezplatný plán a platené alternatívy pre ľudí, ktorí chcú vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu.
 • Wix Website Builder sa ľahko používa, hoci sa môže obmedziť na väčšie webové stránky alebo pokročilejších používateľov.
 • Wix vám umožňuje vytvárať webové stránky podľa šablón, čo je skvelé pre používateľov, ktorí stále hľadajú nohy okolo vytvárania webových stránok.

Pros:

 • Wix sa veľmi ľahko používa, ak ste predtým nikdy nevytvorili web alebo elektronický obchod.
 • 100s šablón a drag and drop Builder webových stránok, ktorý je vyrobený s ohľadom na začiatočníkov.
 • Webové stránky Wix sa dajú ľahko zostaviť, ale pokročilí používatelia, ktorí už vedia, čo by chceli zostaviť, chýbajú možnosti kódovania..
 • Nákup a predaj prostredníctvom platformy elektronického obchodu Wix je jednoduchý.

Zápory:

 • Jednou z prvých nevýhod platformy Wix je skutočnosť, že všetky webové stránky postavené na bezplatnom pláne sú samozrejme „stránky Wix“ s doménou Wix – pokiaľ nie sú platené.
 • Platba za Wix je lacná počas prvých mesiacov, ale z dlhodobého hľadiska bude pravdepodobne drahá.
 • Wix nie je primárne postavený s ohľadom na elektronický obchod, je v tomto priestore trochu obmedzený.

Prečo používať Wix namiesto WooCommerce?

WooCommerce je partnerom elektronického obchodu pre WordPress: Ak je vaša webová stránka zostavená spolu s WordPress, možno budete chcieť stáť vedľa WooCommerce – ale ak máte webovú stránku Wix, môžete namiesto toho zvoliť Wix pre svoju webovú stránku elektronického obchodu..

3. Bigcommerce

BigCommerce

Čo je to Bigcommerce?

Bigcommerce je riešenie elektronického obchodu, o ktorom mnohí používatelia tam možno ešte nepočuli, ale to neznamená, že mu chýbajú funkcie alebo funkcie. Bigcommerce stojí sám o sebe a je rovnako výkonný ako ekvivalenty, ako je napríklad Shopify – a Bigcommerce je skvelý pre podniky elektronického obchodu, ktoré nechcú, aby ich predajná platforma mala veľa starostí..

Kľúčové vlastnosti:

 • Bigcommerce sa integruje s WordPress, má frontend poháňaný WordPress a backend by Bigcommerce.
 • Možnosť integrácie platformy na elektronický obchod s niekoľkými rôznymi možnosťami lokality, či už je vaša hlavná stránka založená na WordPress, Wix alebo v ktorejkoľvek inej možnosti..
 • Softvér elektronického obchodu, ktorý je škálovateľný a vyhovuje veľkým aj malým podnikom.
 • Bigcommerce podporuje niekoľko platobných možností, kde sú niektoré možnosti elektronického obchodu obmedzené (najmä pre zahraničných zákazníkov alebo klientov).

Pros:

 • Bigcommerce ponúka školiaci program pre každého, kto je novým v oblasti elektronického obchodu a predaja.
 • Platforma Bigcommerce vám umožňuje predávať vaše produkty priamo z platformy namiesto potreby akýchkoľvek ďalších doplnkov.
 • Nastavenie a dizajn obchodu sú celkom jednoduché, dokonca aj pre nováčikov.

Zápory:

 • Drahé, najmä pre väčšie obchody a dlhodobých používateľov.
 • Bolo kritizované, že sa ťažko používa, pokiaľ ide o konkrétne funkcie, ako je napríklad riadenie zásob.
 • Bigcommerce preferuje exkluzivitu: Buď ich využite, alebo úplne zmeňte!

Prečo používať Bigcommerce namiesto WooCommerce?

Ak práve používate WooCommerce, je pravdepodobné, že budete chcieť prejsť na Bigcommerce len preto, že je to jednoduchšie: Aj keď Bigcommerce dostal kritiku za to, že je ťažké sa v ňom pohybovať, to isté možno povedať aj pre WooCommerce..

Ak chcete navigovať ľahko použiteľnú platformu, ktorá nie je nočnou morou, nemôže byť ani najlepšia: Vyberte možnosť Shopify!

4. Ecwid

ecwid

Čo je Ecwid?

Ecwid je jednou z najzreteľnejších možností elektronického obchodu (a nemusí byť tak slávna ako Shopify alebo WooCommerce), ale stala sa možnosťou, ktorá dokáže udržať svoju váhu v porovnaní so zvyškom..

Kľúčové vlastnosti:

 • Automatizovaný proces predaja od začiatku do konca s minimálnou potrebou zasahovať nad rámec stanovenia vašich špecifikácií.
 • Prívetivosť k mobilným telefónom, čo veľa obchodných platforiem nedokáže povedať o predajnej platforme.
 • Ľahký inventár bez ohľadu na to, koľko položiek prostredníctvom neho predáte.
 • Môžete ľahko synchronizovať a predávať prostredníctvom svojich webových stránok, sociálnych médií, trhovísk ako Etsy a Amazon.

Pros:

 • Ich plán „zadarmo navždy“ je užitočný pre každého, kto by chcel začať internetový obchod.
 • Ich predajné nástroje sú ľahko použiteľné, ale iba akonáhle sa dostanete na kĺb veci.
 • Správa zásob je jednoduchšia prostredníctvom Ecwid ako prostredníctvom porovnávacích platforiem elektronického obchodu, ako je napríklad WooCommerce.

Zápory:

 • Aj keď je spoločnosť Ecwid silným konkurentom pre bežné predajné možnosti, stále je kritizovaná za to, že je ťažšie ju používať ako platformy ako Shopify..
 • Ecwid má plán „zadarmo navždy“, ale pre pokročilých používateľov, ktorí chcú ovládať všetky aspekty procesu predaja, je to veľmi obmedzené..
 • Registrácia v systéme Ecwid je lacná, ale ak z toho chcete získať viac, budete platiť viac.

Prečo používať Ecwid namiesto WooCommerce?

Ak práve používate WooCommerce, potom aj bezplatný program Ecwid je lepšou možnosťou ako platené možnosti pre WooCommerce. Pokiaľ ide o kontrolu a funkčnosť, možnosti, ako sú Ecwid a Shopify, sú svety lepšie ako to, na čo ste zvyknutí, ak ste tradičným používateľom WooCommerce..

5. Elektronický obchod WP

Elektronický obchod WP

Čo je to elektronický obchod WP?

Elektronický obchod WP je jednou z najlepších možností elektronického obchodu, pomocou ktorej sa môžete zaregistrovať, ak ste v podnikaní noví (alebo chcete prepnúť možnosť obchodovania z toho, čo už máte). Funguje to dobre pre pokročilých používateľov aj pre začiatočníkov, ale ak chcete viac funkcií, môže to byť drahé.

Kľúčové vlastnosti:

 • WP eCommerce je ľahko použiteľný, pokiaľ ide o nastavenie platformy a predaj.
 • Medzi ďalšie funkcie elektronického obchodu WP patrí možnosť pridať kupónové kódy a ďalšie užitočné veci pre vašich používateľov.
 • Mobilní používatelia si môžu nájsť cestu okolo platformy bez toho, aby to malo vplyv na počet funkcií, ku ktorým majú prístup.

Pros:

 • Jednou z najlepších vecí na elektronickom obchode WP je skutočnosť, že je jednoduché ho nastaviť a ľahko používať, či už máte malý alebo veľký obchod..
 • Pridanie užitočných funkcií, ako sú kupóny pre zákazníkov, robí WP eCommerce skvelým.
 • Zákaznícka podpora, ktorú ponúka WP eCommerce, je slušná, ale bohužiaľ „slušná“ je všetko, čo môžu povedať.

Zápory:

 • Ak uvažujete o prechode z WooCommerce, potom je eCommerce príliš podobný na to, aby sa vyplatil.
 • Elektronický obchod WP sa ľahko používa, ale jeho použitie je ťažšie, čím viac by ste s ním chceli robiť: Väčšie obchody znamenajú väčšie úsilie.
 • Elektronický obchod WP je možnosť, ktorá sa stáva drahšou, ak sa rozhodnete pre úroveň nad rámec svojho bezplatného plánu.
 • Dizajn sa cíti celkom zastaraný a vyzerá to, že sa už nejaký čas neaktualizoval.

Prečo používať WP eCommerce namiesto WooCommerce?

Elektronický obchod WP môže ponúkať jednoduchšiu navigáciu ako alternatíva k WooCommerce, ale realitou je, že je stále prevádzkovaný a vlastnený programom WordPress. Toto je nešťastná skutočnosť, čo znamená, že ste uviaznutí v rovnakej nevýhode, ktorú ste nenávideli, ak ste boli používateľom WooCommerce.!

6. Štvorcový elektronický obchod

Čo je to Námestie?

Námestie je najlepšie známe pre jeho POS terminál, ale robia aj softvér pre elektronický obchod. Námestie je skvelá platforma elektronického obchodu pre všetkých nováčikov v online predajnom priestore. Ich ľahko ovládateľná platforma sa dá integrovať do ktorejkoľvek hlavnej webovej stránky v priebehu niekoľkých minút – a akonáhle pôjdete, je ľahké predávať veci pomocou hlavnej platformy..

Kľúčové vlastnosti:

 • Bezplatný plán, ktorý je dodávaný s úložiskom 500 MB, a platby uskutočňované výhradne prostredníctvom služby Square.
 • Bezplatné alebo platené plány elektronického obchodu, ktoré sú vhodné do veľkých alebo malých obchodov.
 • Možnosti predaja a nákupu, ktoré sú priateľské k mobilným telefónom, si to zaslúžia.
 • Aktualizované plány sú k dispozícii pre používateľov, ktorí chcú rozšíriť svoj dosah, sieť a dostupné funkcie.

Pros:

 • Námestie sa ľahko používa, prichádza s bezplatným programom a je ideálny pre obchody s elektronickým obchodom s malými objemami.
 • Jednou z hlavných výhod používania Square je skutočnosť, že platforma vás prevedie prvými krokmi nastavenia, v ktorých vás mnoho iných obchodných platforiem nechá v tme..
 • Zákazníci môžu pridávať množstvo užitočných funkcií vrátane zliav, špeciálnych ponúk a kupónových kódov jediným kliknutím.
 • Prostredníctvom námestia je podporovaných niekoľko platobných možností vrátane služby PayPal.

Zápory:

 • Jednoducho, námestie nie je najlacnejšie a máte lepšiu alternatívu, ako napríklad Shopify, ak máte rozpočet.
 • Námestie niekedy môže byť pre nováčikov ťažké navigovať.
 • Obmedzené funkcie, prispôsobenie a možnosti platby.
 • Technická podpora nie je vždy tak užitočná, ako by mala.

Prečo používať Square namiesto WooCommerce?

Ak práve používate WooCommerce, zvážte prechod na Square: V porovnaní s bezplatnými možnosťami môžete ešte radšej používať funkcionalitu WooCommerce len preto, že z toho získate viac – ale akonáhle začnete hovoriť o platených možnostiach, Square pre svet sa stáva svetom lepším.

7. Webflow

Elektronický obchod s webovým tokom

Čo je to Webflow?

Webflow nebol už tak dlho, ako iné možnosti, ako je WooCommerce a Shopify, ale už ho chytil pomerne veľký kus celkového podielu na trhu. S elektronickým obchodom Webflow môžete vytvárať a navrhovať svoj internetový obchod, prispôsobovať každý malý detail svojej webovej stránky, nákupného košíka a pokladňu..

Kľúčové vlastnosti:

 • Vizuálny nástroj „bez kódovania“ spoločnosti Webflow vám umožňuje prispôsobiť každý malý detail vašej webovej stránky, nákupného košíka a pokladňu.
 • Možnosť vypísať prostredníctvom inventára neobmedzené množstvo položiek na predaj.
 • Kupónové kódy a špeciálne ponuky alebo zľavy pre zákazníkov, ktoré môžete pridať len niekoľkými kliknutiami.
 • Bezplatné alebo platené programy v závislosti od toho, čo hľadáte.

Pros:

 • Webflow vám poskytuje úplnú slobodu dizajnu, je to úplne prispôsobiteľná platforma elektronického obchodu.
 • Predajná platforma pre Webflow je ľahko použiteľná.
 • Integrácia je jednoduchá a bezproblémová, či už poznáte HTML alebo nie – a či ste zvyknutí obchodovať s predajnými platformami alebo nie.
 • Webflow podporuje niekoľko ďalších platobných možností ako iné formy predajnej platformy.

Zápory:

 • Webflow je primárne vytvorený pre webové dizajnéry, ktorí spúšťajú webové stránky, možnosti elektronického obchodu boli pridané neskôr.
 • Radšej by ste si sami vymysleli možnosti, ako sa spoliehať na zákaznícku podporu alebo linku pomoci spoločnosti Webflow..
 • Webflow má vážny nedostatok funkcií pre peniaze, ktoré platíte pri prechode na platené možnosti.
 • Momentálne môžete ako svojho poskytovateľa platieb používať iba službu Stripe alebo PayPal a nemáte k dispozícii žiadne POS.

Prečo používať Webflow namiesto WooCommerce?

Pri porovnávaní Webflow s WooCommerce pravdepodobne tieto dva porovnávate ako súčasného používateľa WooCommerce. Jednoduchá päťminútová skúška softvéru elektronického obchodovania spoločnosti Webflow na jej otestovanie by mala stačiť na to, aby ste povedali, prečo je Webflow lepšie a ľahšie použiteľné..

často kladené otázky

Aké sú výhody WooCommerce?

WooCommerce je doplnok WordPress, ktorý je bezplatný, otvorený a rozšíriteľný. WooCommerce je možné rozšíriť a prispôsobiť, čo znamená, že kód a obsah možno zmeniť tak, aby vyhovoval, upravoval a prispôsoboval vaše stránky elektronického obchodu úplne..

Aké sú nevýhody WooCommerce?

Ak je pre vás WordPress ťažké používať, potom WooCommerce nie je pre vás tou najlepšou platformou elektronického obchodu. Pretože s WooCommerce spravujete backend a kód, čo znamená, že spravujete webhosting, tému WordPress a doplnky.

Aké sú najlepšie alternatívy WooCommerce?

Najlepšie alternatívy k WooCommerce sú Shopify a Bigcommerce. (Shopify je najlepší a najjednoduchší použiteľný nástroj na zostavenie vášho internetového obchodu. Bigcommerce je tesne na druhom mieste a navyše sa integruje s WordPress.) Najlepšie bezplatné alternatívy sú Ecwid a Square.

Najlepšie alternatívy WooCommerce: Zhrnutie

najlepšie alternatívy woocommerce

WooCommerce je fantastická platforma pre elektronický obchod, je to najpopulárnejší softvér pre elektronický obchod WooCommerce ovláda neuveriteľných 26% všetkých online obchodov na celom internete.

Ale existujú dobré alternatívy WooCommerce. Výber softvéru WooCommerce verzus iný softvér pre elektronický obchod bude skutočne závisieť od dvoch vecí; ak už máte webovú stránku, alebo ešte len jeden spustiť a ďalej koľko výrobkov plánujete predať.

 • Ak ste svoj internetový obchod ešte nezačali, potom je služba Shopify vašou absolútnou najlepšou voľbou. Shopify je popredná webová platforma elektronického obchodu typu všetko v jednom, ktorá je dodávaná so všetkými základnými funkciami, ktoré potrebujete na spustenie úspešného online obchodu..
 • Ak nemáte webovú stránku a máte v úmysle predávať iba niekoľko produktov online, potom je Wix najchytrejším riešením. Wix je ľahko použiteľný webový tvorca drag and drop, ktorý tiež obsahuje skvelé možnosti elektronického obchodu.
 • Ak už máte webovú stránku WordPress a chcete založiť internetový obchod, Bigcommerce je najlepšou alternatívou WooCommerce, pretože sa plne integruje s WordPress (t. J. Môžete použiť WordPress ako frontend, ako Bigcommerce ako backend).
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map