7 najlepších alternatív služby Disk Google

Stránky úložiska typu cloud, ako je napríklad Disk Google, uľahčujú zálohovanie a prístup k súborom odkiaľkoľvek a vytváranie a správu dokumentov, tabuliek, prezentácií, prieskumov.. Disk Google je vynikajúci a bezplatný, ale ak chcete lepšia synchronizácia a ochrana osobných údajov potom sú lepšie tam vonku.


Cloud-ové úložisko zmenil spôsob, akým svet zachytáva údaje. Prevzala sa ako hlavný spôsob ukladania údajov: Zabudnite na miestnosti plné kartoték, ktoré tam len tak sedia a zaberajú priestor, čas a pracovnú silu, aby ich preosiali..

Najlepšie alternatívy služby Disk Google v roku 2020:

 • Celkovo najlepšie:. Toto je môj obľúbený poskytovateľ cloudového úložiska, pretože server Sync.com je cenovo dostupný, ľahko použiteľný a má veľkú bezpečnosť a funkcie. Komplexná šifrovaná platforma úložiska a aplikácie Sync zaisťujú, že k údajom v cloude budete mať prístup iba vy.
 • Bežca, najlepšie celkovo:. Bežca je pCloud vďaka svojej lacnej cene a milujem jednorazové náklady za celoživotné predplatné. pCloud’s Crypto poskytuje šifrovanie na strane klienta, ktoré šifruje vaše súbory na akomkoľvek zariadení a robí ich neviditeľnými pre ostatných.
 • Najlepšia bezplatná alternatíva k službe Disk Google: prichádza s 2 GB úložného priestoru a je vždy zadarmo. Dropbox používa SSL / TLS na ochranu prenášaných údajov. SSL / TSL vytvára bezpečný tunel chránený 128-bitovým alebo vyšším šifrovaním AES (Advanced Encryption Standard).

Čo je Cloud Storage?

S úložiskom „v cloude“ alebo so súbormi, dokumentmi, obrázkami atď. Uloženými na diaľku na serveroch poskytovaných cloudovými spoločnosťami, ukladanie veľkého množstva informácií už nezaberá toľko energie a priestoru, ako tomu bolo v dňoch pred mrakom..

Cloudové úložisko sa tiež považuje za bezpečnejšie ako väčšina alternatív bežného úložiska. Ponúka okamžitý prístup ku všetkému, čo potrebujete, chránené od kohokoľvek iného, ​​kto by mohol chcieť ponoriť prsty do vašich údajov.

Väčšina spoločností (a niektoré vlády) svoje údaje ukladá v cloude. Cloudové platformy sú tiež úložnými priestormi pre iné údaje, vrátane osobných spomienok alebo fotografií.

Je samozrejmé, že si chcete zvoliť najlepšie možné poskytovateľa cloudových služieb a faktory, ako je bezpečnosť a ochrana osobných údajov, sú dôležité pri určovaní toho, ktorý z nich je najlepší.

Výhody cloudového úložiska

Cloudové úložisko je jednoduché: nahrávanie súborov je jednoduché a sťahovanie a zdieľanie súborov je jednoduché. Potrebujete iba prístup na internet.

Väčšina poskytovateľov cloudových služieb ponúka bezplatnú možnosť s určitým množstvom údajov GB bezplatne: Ďalšie potreby úložného priestoru znamenajú, že zaň budete musieť platiť..

Cloudové úložisko zaručuje jednoduché a bezpečné ukladanie súborov (a čokoľvek iného, ​​čo je možné vložiť do prvotných online údajov).

Jednoducho z tohto dôvodu je úložisko v cloude lepšie.

Je však váš súčasný poskytovateľ cloudových služieb tým správnym pre vaše potreby?

Čo je Disk Google?

Disk Google je možnosť cloudového úložiska, ktorú získate spolu s účtom Google alebo Gmail. Je to zadarmo, pokiaľ nevyberiete jeden z ich platených plánov na zvýšenie množstva úložného priestoru.

disk Google

 • Prvých 15 GB úložného priestoru je úplne zadarmo
 • Ponúka prehliadanie a úpravy v režime offline pomocou kancelárskych nástrojov spoločnosti Google (Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie atď.)
 • Veľmi užívateľsky prívetivá podpora naprieč platformami
 • Dvojfaktorové overovanie a verzovanie súborov

Pretože sa dodáva spolu s účtom Google, stalo sa veľmi populárnou možnosťou, ktorú veľa ľudí dáva prednosť len preto, že je tu.

Používate službu Disk Google vy alebo vaša spoločnosť?

Ak je odpoveď áno, možno je čas zvážiť niektoré alternatívy. Disk Google je síce bezplatný, praktický a je dodávaný s dokumentmi Google, tabuľkami, obrázkami a ďalšími užitočnými nástrojmi na úpravu. Existujú však nevýhody, ktoré ľudí nútia uvažovať o zmene.

Prečo zmeniť z Disku Google?

Znepokojenie týkajúce sa ochrany osobných údajov a nemožná situácia, že som bol navždy zablokovaný zo svojho účtu Google, spôsobili, že mnohí ľudia prešli k alternatívam v cloude, ako sú Sync.com, Dropbox alebo Box..

Ktorá z nich je najlepšou alternatívou pre Disk Google?

Sync.com je celkom skvelý. Samozrejme, budete sa musieť rozhodnúť sami.

Tu je prehľad najlepších alternatív úložiska v cloude k Disku Google.

1. Sync.com

sync.com

Čo je Sync.com?

Sync.com sa stáva jedným z najsilnejších konkurentov na platformách cloudových úložísk, ako sú Disk Google alebo Dropbox. Je tu už niekoľko rokov a ukázalo sa, že je to jedno z najrýchlejších a najbezpečnejších miest, kde môžete ukladať dáta online: Kombinácia týchto funkcií a skvelého zákazníckeho servisu urobila zo Sync.com výkonnú platformu cloudového úložného priestoru, ktorý je skvelý na obchodné alebo osobné použitie.

Kľúčové vlastnosti

 • Väčšie množstvo úložného priestoru ako ktorýkoľvek iný poskytovateľ cloudu. Lacnejšie plány si vyhradia až 2 TB celkového úložiska, zatiaľ čo plány zamerané na podniky ponúkajú 10 TB – a to je na každého používateľa prihláseného do hlavného cloudu.
 • Dáta sa nahrávajú a pristupuje pomocou sťahovateľného dátového klienta alebo prehliadača, aj keď dátový klient sa odporúča na rýchlejšie nahrávanie..
 • Možnosť automatickej synchronizácie údajov s cieľom zabezpečiť, aby boli vaše zariadenia vždy zálohované.
 • Komplexná šifrovaná platforma úložiska a aplikácie Sync zaisťujú, že k údajom v cloude budete mať prístup iba vy.

Pros

 • Rýchlosť nahrávania je konzistentná a rýchla: Je to jeden z najdôležitejších faktorov, najmä pre cloudovú platformu založenú na podnikaní.
 • K údajom je ľahký prístup odkiaľkoľvek a bez oneskorení.
 • Zákaznícka podpora reaguje na otázky rýchlo: Medzinárodné ukladanie údajov vyžaduje, aby zákaznícka podpora bola vždy na mieste, a ak sa vyskytnú nejaké problémy alebo otázky od používateľa, vždy sa rýchlo vrátia..

Zápory

 • Používatelia, ktorí sú zvyknutí na Dropbox alebo Disk Google, možno budú musieť prvýkrát absolvovať príručku na navigáciu v rozhraní Sync.com..
 • Pre produkt LInux nie je k dispozícii podpora klientov na stiahnutie.

Prečo používať Disk Sync.com namiesto Disku Google

Disk Google sa dá nazvať predvolený, ale Sync.com je svetovo odlišný, pokiaľ ide o úložnú kapacitu, funkčnosť a technickú podporu. Skúsili ste niekedy získať rýchlu odpoveď od väčšiny ostatných cloudových spoločností? Väčšina z nich vás čaká, zatiaľ čo Sync.com komunikuje so zákazníkmi v slušnom čase – najmä ak máte problémy.

Nie je dôvod držať sa obmedzených funkcií, ktoré ponúka Disk Google, keď namiesto toho môžete mať tú najlepšiu funkčnosť a priestor so serverom Sync.com..

2. Dropbox

Dropbox

Čo je Dropbox?

Dropbox je zvyčajne jednou z prvých alternatív, ktorú používatelia a ľudia prichádzajú do úvahy pri hľadaní výkonného poskytovateľa cloudu. Boli tu už dlho a väčšina ľudí už bude oboznámená so svojím obmedzeným „bezplatným“ plánom ukladania: Niektorí z nich mohli namiesto toho prešli na jeden zo svojich platených programov. Dropbox.com je obzvlášť výkonný, ak chcete nahrávať na cestách a synchronizovať všetky svoje zariadenia spolu.

Kľúčové vlastnosti

 • Bezplatné, osobné a obchodné plány v závislosti od toho, koľko údajov chcete uložiť.
 • Nahrávanie a prístup k údajom prostredníctvom aplikácie, klienta pre stolné počítače alebo prehliadača, ktorý je možné stiahnuť.
 • Jednoduchá kapacita na úpravu a prezeranie najbežnejších typov súborov dokumentov a médií.

Pros

 • Funguje rýchlo a funguje dobre, či už používate počítač alebo smartfón na väčšinu nahrávania.
 • Súbory sa dajú ľahko usporiadať, prehľadávať a pohybovať sa po cloudu pomocou niekoľkých kliknutí.
 • Program zadarmo je predvolenou možnosťou pre mnoho ľudí a stáva sa skvelou alternatívou pre každého, kto ešte nemá dostatok údajov na to, aby sa mohol držať v cloude..

Zápory

 • Zdieľané odkazy môžu nechať celý priečinok cloudu zraniteľný pre kohokoľvek s odkazom, keď ste chceli zdieľať iba jeden súbor.
 • Ak máte problémy s pripojením, zabudnite na plynulé nahrávanie alebo sťahovanie do cloudu.
 • V prípade mimoriadnych udalostí neexistuje offline prístup k väčšine vášho cloudu.

Prečo namiesto služby Disk Google používať Dropbox

Ak ste zvyknutí na Disk Google, Dropbox sa bude cítiť ako sen pre väčšinu používateľov. Funkčnosť je lepšia, a hoci v Dropboxe chýba vynikajúci editor „Dokumenty Google“, ktorý nájdete s Diskom, jeho schopnosť prezerať súbory v prehliadači, v aplikácii alebo v klientskom počítači to robí..

3. pCloud

pcloud

Čo je pCloud?

pCloud je jedným z novších poskytovateľov cloudových služieb, ktorí vstúpili do platnosti iba za posledných 10 rokov. Číry nárast používateľov pCloud by mal byť jasným znakom toho, že funkčnosť sa ukázala byť lepšia s pCloud – a na každého, kto to skontroluje, by mal byť ohromený ľahšie ovládateľným rozhraním..

Kľúčové vlastnosti

 • Vstavané prehrávače médií a prehliadače dokumentov vám umožňujú otvárať, prezerať a streamovať súbory priamo z cloudu, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate: Pre ľudí, ktorí chcú svoje obľúbené filmy a spomienky priamo na dosah ruky, je to skvelé.
 • Automatické nahrávanie súborov medzi zariadeniami a priamo do cloudu.
 • Selektívna synchronizácia vám umožňuje vybrať si konkrétny priečinok s počítačom a synchronizovať iba to, čo je tam: Skvelé pre každého, kto nechce automaticky všetky svoje informácie v cloude.
 • pCloud pomocou svojho pCloud Crypto zvyšuje bezpečnosť na vyššiu úroveň. Umožňuje vám zašifrovať váš súbor najskôr na počítači alebo na mobilnom zariadení pred jeho odoslaním na uloženie. Na jeho odomknutie budete musieť použiť vygenerovaný kľúč s názvom CryptoPass.

Pros

 • Ich bezplatný program ponúka bezplatné úložisko s kapacitou 10 GB a ďalšie, ťažšie programy sú k dispozícii každému, kto z toho potrebuje viac.
 • Poskytujú celoživotný plán, ktorý ponúka platbu raz a prístup do komplexného cloudu po zvyšok vášho života.
 • Nahrávanie a automatická synchronizácia je celkom ľahký proces pre každého, kto by chcel mať úplnú kontrolu (a okamžitý prístup) k svojim online materiálom.

Zápory

 • Možnosti cloudového úložiska pCloud môžu chýbať pre veľké podniky: Mnohé potrebujú oveľa viac ako 2TB, čo je maximálna suma, ktorú ponúkajú..
 • Ich cena môže byť drahá, ak sa rozhodnete pre programy Životnosť, čo môže byť drastické jednorazové, ak ste len osobný používateľ.

Prečo používať pCloud namiesto Disku Google?

Disk Google sa doposiaľ v súvislosti s ukladaním v cloude dostal do veľkej miery. Otázky týkajúce sa bezpečnosti a ochrany súkromia patria medzi hlavné sťažnosti: Medzi ďalšie patrí nedostatočná podpora zákazníkov, pravdepodobnosť, že sa zablokujete mimo svoj Disk, ak stratíte prístup k svojim zariadeniam a nedostatok skutočného úložného priestoru, a to aj v prípade ich platených programov. pCloud predstavuje najčastejšie problémy, ktoré môžu mať používatelia v súvislosti s Diskom Google, a poskytuje lepšiu platformu, ktorá sa ľahšie používa.

4. Kolónka

box.com

Čo je to box?

Mnohí používatelia možno o doméne Box.com ešte predtým nepočuli, je to však skvelá možnosť úložiska v cloude pre všetkých osobných používateľov, ktorí by mohli používať bezpečné úložisko online. Poskytujú bezplatné plány a platené alternatívy, pričom obidve sú dostatočne silné na to, aby zabezpečili bezpečnosť údajov o firme alebo osobe – a dostatočne ľahký spôsob, ako nahrať a získať prístup k týmto informáciám..

Kľúčové vlastnosti

 • Plány zadarmo, ktoré vám ponúkajú úložisko online v hodnote niekoľkých GB, a platené plány, ktoré túto sadzbu dostatočne zvýšia pre menšie podniky.
 • Schopnosť nahrávať a sťahovať súbory jediným kliknutím z cloudu v prehliadači.
 • Obmedzené nastavenia prístupu k súborom, ktoré umožňujú, kto a kedy môže vidieť určité súbory.

Pros

 • Box.com ponúka bezpečný cloud, ktorý ponúka ochranu pred hackermi a jeden z mála cloudov, ktoré tak robia.
 • Rýchle nahrávanie z väčšiny miest po celom svete.
 • Schopnosť obmedziť spôsob, akým ľudia uvidia súbory.
 • Každý súbor je šifrovaný pomocou 256-bitového šifrovania AES na rôznych miestach.

Zápory

 • Neexistuje žiadny šikovný nástroj na úpravu ani funkciu náhľadu súboru. Existujú iba názvy súborov a možnosť na ne kliknúť a stiahnuť: To nie je chytré pre žiadneho poskytovateľa cloudu.
 • Na nahrávanie súborov väčších ako 250 MB existuje automatické obmedzenie, ak máte niektorý z bezplatných programov. Čo to má zmysel?
 • Box sa cíti oveľa vyspelejší, ako je potrebné, dokonca aj pre používateľov, ktorí sa nazývajú pokročilými.

Prečo používať Disk namiesto Disku Google?

Ak ste frustrovaní z Disku Google a všetko, čo hľadáte, je osobný cloud alebo priestor na zdieľanie niektorých fotografií a videí s rodinnými príslušníkmi, je Box vynikajúcou voľbou na prezeranie – aj keď sú stále lepšie (napríklad Sync.com). ), ktoré vám môžu ponúknuť viac.

Problémy s funkčnosťou súvisiace s boxom (napríklad nedostatok ukážky súboru) znamenajú, že existujú dobré dôvody na to, aby ste sa namiesto toho pozreli na stránku Sync.com.

5. Spätná väzba

backblaze

Čo je Backblaze?

Backblaze je ďalší z novších poskytovateľov cloudových služieb, ktorí sú k dispozícii iba posledných desať rokov. Podarilo sa im obstáť ako jeden z najsilnejších konkurentov v službe Disk Google len za množstvo úložného priestoru, ktoré ponúkajú (a ich porovnateľnú cenu za GB, ak by ste chceli chytiť kalkulačku a zistiť, kto vám skutočne dáva väčšiu hodnotu).

Kľúčové vlastnosti

 • Okamžité odovzdanie z mobilu, prehliadača alebo z aplikácie na stiahnutie.
 • Možnosť viacerých programov, pričom platené plány poskytujú niekoľko TB dostupného úložiska (a za cenu viac ako iní poskytovatelia cloudu). Pre tých, ktorí si nie sú istí, koľko dát je potrebné preniesť, je k dispozícii neobmedzené úložisko.
 • Možnosť obnovenia súboru pre tie veci, ktoré by ste mohli omylom odstrániť a neskôr sa chcete vrátiť k cloudu.

Pros

 • Možnosť neobmedzeného ukladania súborov pre používateľov, ktorí to potrebujú.
 • Rýchly a ľahký proces nahrávania pomocou ľahko navigačného rozhrania.
 • Zabezpečenie: Zaručujú, že vaše údaje nebudú ukradnuté, predané alebo odhlásené nikým, kto na to nemá oprávnenie vlastníka cloudu.

Zápory

 • Obnovenie súboru môže chvíľu trvať.
 • Automatická funkcia .zip súborov na kompresiu údajov znamená, že pri zvukových súboroch môžete zaznamenať stratu kvality.
 • Ťažšia navigácia pre používateľov, ktorí nemajú o počítač viac skúsenosti.

Prečo namiesto služby Disk Google používať Backblaze?

Po pridaní neobmedzeného úložiska uprednostňuje každý, kto potrebuje ukladať veľké množstvo údajov, backblaze pred zvyčajným Diskom Google – najmä ak ste prekročili kapacitu, ktorú môže spoločnosť Google ponúknuť, ale bude mať viac súborov na vstávanie do vášho cloudu.

6. SpiderOak

SpiderOak

Čo je SpiderOak?

SpiderOak je menej známy poskytovateľ cloudu, ale to neznamená, že by to ohrozovalo rýchlosť, priestor alebo bezpečnosť – a to by mohlo byť skvelou alternatívou pre každého, kto sa chce dostať z Disku Google do bezpečnejšieho priestoru..

Kľúčové vlastnosti

 • Bezplatný plán s úložným priestorom až 2 GB.
 • Priama podpora operačného systému Linux pre ich desktopového klienta a ďalšie možnosti pre používateľov Windows alebo Mac.
 • Nahrávanie priamo prostredníctvom aplikácie s možnosťou prezerania súborov.

Pros

 • Neustále vysoké rýchlosti, pokiaľ ide o nahrávanie alebo prístup k online knižnici.
 • Ľahko sa používa, dokonca aj pre každého, kto nie je zvyknutý na cloudové platformy na nahrávanie.
 • Niekoľko platforiem na nahrávanie, vhodných pre počítače Mac, PC, Linux alebo mobilné zariadenia.

Zápory

 • Vážne mu chýba to, čo ponúka pre voľný úložný priestor.
 • Platené možnosti sú drahšie, ako je potrebné: Ostatní poskytovatelia ako Sync.com ponúkajú lepšiu porovnávaciu ponuku.

Prečo používať SpiderOak namiesto Disku Google?

Ak medzi vaše frustrácie v službe Disk Google patrí nedostatok podpory zákazníkov a nahrávanie alebo sťahovanie s oneskorením, môže byť SpiderOak skvelou voľbou – ale iba pod podmienkou, že nemáte dostatok údajov na ukladanie, a nevadí vám nedostatok správnych doplnkov na prezeranie v rámci ich aplikácie. Pridanie možnosti obnovenia to nahradí.

7. Microsoft OneDrive

microsoft onedrive

Čo je Microsoft OneDrive?

Ak používate počítač so systémom Windows, predtým ste niekde vo svojom počítači videli možnosť OneDrive; možno ste dokonca počuli, že zálohuje súbory na server OneDrive a zistili ste, prečo ste sa dostali k cloudu.

OneDrive je odpoveďou spoločnosti Microsoft na cloud a ukázalo sa, že je to dosť silný nástroj pre podniky aj pre osobných používateľov.

Kľúčové vlastnosti

 • Bezproblémové a rýchle nahrávanie súborov z aplikácie, klienta alebo priamo z vášho prehliadača.
 • Automatická ochrana proti vírusom a kontrola spyware pre všetky nahrané a zdieľané súbory.
 • Bezplatné a platené programy, ktoré ponúkajú používateľom 10 GB možného úložiska v cloude a vyššie.

Pros

 • Rýchlosť nahrávania a sťahovania pomocou OneDrive je viac ako dosť dobrá pre osobné a obchodné použitie.
 • Automatická synchronizácia vašich súborov (alebo iba konkrétnych priečinkov) to robí hračkou.
 • OneDrive sľubuje slušné zabezpečenie, a to je to, čo získate.

Zápory

 • Program OneDrive, ktorý vyrába spoločnosť Microsoft, je úplne oddelený od akejkoľvek formy podpory pre systém Linux.
 • Bezplatné možnosti sú veľmi limitujúce a pokročilí používatelia alebo firmy nemusia nájsť OneDrive dostatočnou alternatívou.
 • Frustrujúce pre nových používateľov, aby sa zoznámili, a väčšina ľudí sa vzdajú, kým na to prídu.

Prečo používať disk OneDrive namiesto Disku Google?

OneDrive predstavuje silnú a skvelú alternatívu k službe Disk Google v ktorýkoľvek vybraný deň. Jeho používanie je jednoduché, bezpečné a rýchle – a to je všetko, čo Google Drive prestal byť asi pred desiatimi rokmi. Aj používatelia Dropboxu môžu namiesto toho uvažovať o OneDrive – ale z hľadiska čo najlepšej funkčnosti sa zdá, že Sync.com stále zvíťazí.

často kladené otázky

Aké sú výhody služby Disk Google?

Disk Google je bezplatný, synchronizácia, zdieľanie a spolupráca sa ľahko používajú a dodáva sa s Dokumentmi Google, Tabuľkami, Prezentáciami, Výkresmi, Prieskumy, Formuláre a ďalšie..

Aké sú nevýhody služby Disk Google?

Pomalá synchronizácia a pomalé rýchlosti nahrávania a sťahovania. Ochrana osobných údajov je problémom, pretože Disk Google je prepojený s projektom PRISM Národnej bezpečnostnej agentúry USA.

Aké sú najlepšie alternatívy služby Disk Google?

Najlepšie platené alternatívy k službe Disk Google sú Sync.com a pCloud.com. Najlepšia bezplatná alternatíva je Dropbox.

Najlepšie alternatívy Disku Google: Zhrnutie: Takže, čo je najlepšie?

najlepšie alternatívy jazdy Google

Dá sa povedať, že pre poskytovateľa cloudu je dosť možností, ktoré vám môžu roztočiť hlavu, keď je čas vybrať si pre vás alebo vašu spoločnosť. Cloudové úložisko je lacnejšie, rýchlejšie a lepšie – a teraz existuje viac spoločností ako iba tri cloudové megality, ktoré v tomto odvetví dominovali.

Z väčšiny ostatných recenzovaných poskytovateľov cloudových služieb je Sync.com tiež jedným z najbezpečnejších: Doposiaľ neboli nikdy hackeri napadnutí ich užívateľských údajov – a to je niečo, čo mnohí ďalší poskytovatelia cloudu (dokonca aj tí najväčší) nemôžem si uplatniť nárok.

Sync.com bola tiež najvyššia z hľadiska funkčnosti, rýchlosti a ľahkosti použitia pre pokročilých aj začínajúcich používateľov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map