7 najlepších alternatív pCloud

pCloud je bezpečná a ľahko použiteľná služba cloudového úložiska, ktorá vám poskytuje 10 GB bezplatného úložiska a ponúka cenovo dostupné plány životnosti až do 2 TB. Nechápte ma zle, je to skvelá služba, ale sú tam dobré.


pCloud je jednou z najpopulárnejších možností ukladania v cloude na trhu. Ponúka 10 GB úložného priestoru zadarmo pri registrácii a množstvo ďalších skvelých funkcií.

Najlepšie alternatívy pCloud v roku 2020:

 • Celkovo najlepšie: je vynikajúci poskytovateľ cloudového úložiska a je podobný pCloudu, ale pokiaľ ide o bezpečnosť, Sync.com je lepší, pretože šifrovanie s nulovými znalosťami je zahrnuté zadarmo, s pCloud musíte za to platiť navyše.
 • Bežca, najlepšie celkovo: je vynikajúcou voľbou pre podniky a tímy pre spoluprácu, pretože ponúka oveľa viac funkcií spolupráce a zabezpečenia ako pCloud.
 • Najlepšia bezplatná alternatíva k pCloud: je najlepšia bezplatná možnosť a vďaka integrácii s Dokumentmi Google, Tabuľkami a aplikáciami tretích strán je táto voľba pre osobného používateľa vynikajúcou možnosťou.

Cloud je všeobecný pojem, ktorý sa všeobecne vzťahuje na prístup a využívanie vzdialených počítačových služieb cez internet. Zahŕňa to interakciu s fyzickým počítačovým hardvérom na vzdialených miestach prostredníctvom špecializovaného softvéru cez internet.

Keď odovzdáte súbor do cloudovej úložnej služby, ako je pCloud alebo Sync.com, súbor sa uloží na fyzickom mieste v dátovom centre niekde na svete. Poloha dátového centra nie je relevantná, pretože všetky dátové centrá sú prepojené s internetom a je k nim prístup odkiaľkoľvek na svete..

Používanie cloudových služieb nás oslobodzuje od používania nášho tradičného osobného úložiska, napríklad pevných diskov, kde sa môžu stratiť naše informácie v dôsledku krádeže, zničenia alebo poruchy pevného disku..

Čo je pCloud?

pCloud je poskytovateľ úložných služieb typu cloud, ktorý vám umožňuje ukladať vaše digitálne údaje v cloude.

pcloud

pCloud poskytuje osobné úložné miesto, kde je možné ukladať všetky vaše súbory a priečinky. Ich služby sú dostupné prostredníctvom ich softvéru vo forme stolových a mobilných aplikácií. pCloud je k dispozícii pre iOS, Android, Windows, MacOSX a Linux. Úložný priestor je prístupný na všetkých zariadeniach, čo znamená, že ak odovzdám súbor pomocou počítača, bude tento súbor k dispozícii v telefóne alebo tablete.

Program pCloud tiež poskytuje bezpečnosť pre odovzdané súbory. Zabezpečujú, aby súbory boli chránené pred hackermi a inými počítačovými zločincami. Vďaka svojej najnovšej bezpečnostnej funkcii, nazvanej pCloud Crypto, súbory sú v počítači zašifrované ešte pred ich odovzdaním. Šifrovanie sa vykonáva pomocou súkromného kľúča, ktorý generuje a pozná iba váš počítač. To znamená, že ani pCloud nevie, aký typ súboru nahrávate. Šifrovanie je end-to-end.

Funkcie pCloud

pCloud poskytuje užívateľom možnosť ukladať svoje súbory v cloude, s istotou, že súbory zostanú neporušené a bezpečné.

K týmto súborom je možné pristupovať odkiaľkoľvek na svete jednoduchým prihlásením sa do účtu pCloud. Okamžitá synchronizácia zabezpečí, že súbory odovzdané do jedného počítača budú okamžite k dispozícii na použitie vo všetkých ostatných počítačoch.

rozhranie pcloud

pCloud umožňuje zdieľanie súborov a spoluprácu. Zdieľanie súborov je možné zvyčajne tromi spôsobmi: najprv vytvorením odkazu a jeho zdieľaním každému, kto môže odkaz použiť na stiahnutie súborov. Ďalším spôsobom zdieľania súborov je pozvanie iných používateľov pCloud do priečinka. Ovládanie zdieľaného priečinka je výlučne v rukách pozývateľa. Pozvánka môže udeliť prístup k úpravám, aby umožnila spoluprácu na dokumente.

pCloud Klady a zápory

Najväčšou výhodou použitia pCloud je to, že dostanete 10 GB voľného úložného priestoru na registráciu. Svoj voľný priestor na ukladanie môžete tiež zväčšiť inštaláciou mobilnej aplikácie a sprostredkovaním sprostredkovania priateľov a rodiny. Je to jeden z najlacnejších poskytovateľov cloudového úložiska. jeho prémiové plány začínajú na 3,99 dolárov mesačne s 500 GB.

pCloud ponúka doživotné prístupové plány za 175 dolárov. Ponúka tiež integráciu s Facebookom, Instagramom, OneDrive a ďalšími, takže súbory, ktoré sa tam odovzdajú, sa dajú okamžite zálohovať do pCloud. pCloud tiež ponúka vojenské zabezpečenie šifrovania. pCloud má tiež ľahko a intuitívne použiteľné rozhranie.

Nevýhody programu pCloud zahŕňajú absenciu funkcií úprav online, ako sú napríklad Dokumenty Google. Tiež jeho Crypto, šifrovacia funkcia “end to end” je k dispozícii iba ako platený doplnok. Jeho neustále aktualizácie môžu byť pre používateľov ohromujúce a náročné na údaje. Veľké alternatívy pre pCloud sú diskutované nižšie.

1. Sync.com

sync.com

Sync.com je poskytovateľ cloudových služieb, ktorý uľahčuje ukladanie, zdieľanie a prístup k súborom odkiaľkoľvek. Jeho najvyššou funkciou zabezpečenia je šifrovanie od začiatku do konca, čo zaisťuje, že odovzdané súbory sú 100% bezpečné.

Zdieľanie súborov je so serverom sync.com jednoduché. Používatelia môžu zdieľať súbory ľubovoľnej veľkosti a formátu, aj keď príjemcovia nemajú účet Sync. Používatelia môžu zdieľať priečinky a používať ďalšie funkcie, ako sú ochrana heslom, upozornenia, dátumy vypršania platnosti a povolenia na zachovanie kontroly nad zdieľanými zložkami. Úpravy súborov sa zaznamenávajú a môžete zvoliť obnovenie staršej verzie dokumentu. Vymazané súbory môžete obnoviť aj kliknutím na tlačidlo.

Plán spoločnosti Sync ponúka bezplatné úložisko s kapacitou 5 GB, hoci objem prenosu dát je obmedzený. Platené plány tiež nie sú drahé, počnúc 49 dolárov ročne, s 500 GB úložného priestoru. Prémiové plány ponúkajú neobmedzený prenos a ukladanie údajov z 2TB, čo by malo stačiť na osobné použitie. K dispozícii je prioritná e-mailová podpora s protokolmi aktivít pre plány.

Synchronizačné aplikácie sú k dispozícii pre platformy Windows, Android, iOS a Mac. Synchronizácia je k dispozícii pre akúkoľvek platformu, ktorú používate. Synchronizácia má okamžitú synchronizáciu súborov, takže môžete mať svoje súbory kdekoľvek sa nachádzate. Mobilné aplikácie Sync majú funkciu vzdialeného uzamykania, ktorá umožňuje používateľom zablokovať svoje zariadenie z akéhokoľvek iného zariadenia, ktoré je prihlásené do ich účtu Sync..

Výhody a nevýhody Sync.com

Výhodou použitia aplikácie Sync je to, že má šifrovací systém end-to-end, ktorý zaisťuje, že údaje používateľov sú stále súkromné ​​a zabezpečené. Aplikácia Sync tiež uchováva predchádzajúce verzie dokumentov, čo používateľom uľahčuje obnovenie predchádzajúcej verzie alebo odstránených súborov.

Nevýhodou použitia Sync je to, že je drahšie ako pCloud. Na pCloud získate tiež 10 GB voľného úložného priestoru, zatiaľ čo program Sync ponúka iba 5 GB.

Prečo je synchronizácia lepšia ako pCloud

Hlavnou výhodou Sync oproti pCloud je to, že Sync má štandardné šifrovanie typu end-to-end pre všetkých používateľov. Synchronizácia má tiež funkciu vzdialeného blokovania, ktorá chráni váš účet v prípade podozrenia na neobvyklú aktivitu na prihlásených zariadeniach. Vďaka obom funkciám je Sync skvelou alternatívou pre pCloud.

2. Dropbox

Dropbox

Dropbox je tiež poskytovateľom cloudových úložných služieb, ktorý rozšíril svoje služby o spoluprácu a neustály prístup k uloženým materiálom kdekoľvek na svete. Je to prvý inteligentný pracovný priestor na svete. Dropbox vám umožňuje zamerať sa na veci, na ktorých vám záleží.

Dropbox je navrhnutý tak, aby používatelia zostali organizovaní. Zmeny vykonané na jednom zariadení sa synchronizujú na všetkých zariadeniach, čím sa eliminuje potreba prenášať zariadenia alebo súbory v okolí.

Dropbox ponúka papierové dokumenty Dropbox, ktoré umožňujú používateľom vytvárať a upravovať dokumenty – Microsoft Office a ďalšie formáty priamo vo svojom účte Dropbox. Tým sa skracuje čas, ktorý mohol byť strávený hľadaním alebo prepínaním medzi aplikáciami počas práce. Táto funkcia tiež umožňuje skvelú spoluprácu, čo znamená, že dve alebo viac osôb môžu spoločne editovať dokument.

Dropbox analyzuje aktivitu používateľov s cieľom vytvoriť prostredie pre vašu inteligentnú pracovnú plochu, navrhnúť obsah pre vás a pomôže vám stále zostať v organizácii. Inteligentný návrh vám tiež umožňuje skočiť späť na súbory, ktoré budete pravdepodobne potrebovať, tým, že ich budete mať pripravené.

Program bezplatnej služby Dropbox ponúka 2 GB voľného úložného priestoru a možno ho synchronizovať iba na troch zariadeniach. Jeho profesionálne plány začínajú na 10 dolárov mesačne s 2 TB úložného priestoru.

Dropbox Výhody a nevýhody

Hlavným prínosom používania Dropboxu je, že má funkciu na vytváranie a úpravu dokumentov, ktorá umožňuje bezproblémovú spoluprácu na dokumentoch. Kalendár Dropboxu tiež inteligentne navrhuje obsah schôdzky pomocou šablón na zapisovanie poznámok, ktoré uľahčujú proces usporiadania schôdzky.

Nevýhody použitia Dropboxu je v tom, že to nie je také lacné ako pCloud. Je tiež menej bezpečný ako pCloud. Ponúka iba 2 GB voľného úložného priestoru.

Prečo je Dropbox lepší ako pCloud

Dropbox je vynikajúcou alternatívou k pCloud, pretože umožňuje používateľom vytvárať a upravovať dokumenty súčasne. Dropbox sa napriek svojim mnohým funkciám veľmi ľahko používa, čo je skvelé pre študentov, ktorí uprednostnia niečo ľahké.

3. Box.com

box.com

Box.com je služba správy obsahu v cloude a zdieľanie súborov pre podniky. Box ponúka jediné miesto na zabezpečenie, správu a zdieľanie obsahu. Obsahuje ochranu údajov medzi koncovými bodmi, s 2FA a vodoznakom, aby sa zabránilo úniku údajov.

Box tiež podporuje spoluprácu. Pomocou aplikácie Box môžete vytvoriť centrálny pracovný priestor, v ktorom sú uložené súbory, a tímy môžu ľahko upravovať, komentovať, zdieľať súbory a prideľovať úlohy..

Pracovný postup spoločnosti Box umožňuje používateľom automatizovať opakovateľné úlohy za pár minút. Tým sa užívateľovi uvoľní tráviť viac času najdôležitejšími vecami. Box tiež poskytuje širokú škálu integrácií vo viac ako 1 400 aplikáciách.

Jeho bezplatný program prichádza s 10 GB voľného úložného priestoru, zatiaľ čo prémiový plán ponúka 100 GB za 10 dolárov mesačne.

Výhody a nevýhody Box.com

Najväčším prínosom pri používaní Boxu je jeho široká škála integrácií. To znamená, že bez ohľadu na zdroj dokumentu ho môžete bez problémov integrovať do schránky. Hlavnou nevýhodou používania boxu je to, že je to drahé, pretože bolo navrhnuté pre podniky.

Prečo je Box.com lepší pCloud

Box.com je vynikajúcou alternatívou k pCloud, pretože ponúka širokú škálu integrácií, ktoré na pCloud nenájdete. Ak budete pracovať so širokou škálou dokumentov, potom je pole kam ísť.

4. Disk Google

disk Google

Disk Google je služba úložiska v cloude, ktorú poskytuje spoločnosť Google. Každý, kto má účet Gmail, automaticky vlastní Disk Google s 15 GB úložného priestoru. Okrem toho bude spoločnosť Google vaše obrázky ukladať zadarmo, avšak kvalita nebude najlepšia.

Disk Google ponúka tiež online úpravy dokumentov prostredníctvom služby Dokumenty Google na živú spoluprácu. Ponúka tiež integráciu s Microsoft Office pre bezproblémové prepojenie kancelárskych a google dokumentov.

Prémiový plán spoločnosti Google sa začína na 1,95 dolárov mesačne s úložiskom 100 GB.

Výhody a nevýhody Disku Google

Najväčším prínosom používania Disku Google je to, že získate 15 GB bezplatného úložiska zadarmo. Disk Google umožňuje aj prístup v režime offline. Používanie Disku Google vám navyše ponúka vynikajúce nástroje na zdieľanie a spoluprácu.

Hlavnou nevýhodou používania Disku Google sú obmedzenia veľkosti súborov. Vložené obrázky do iných dokumentov by nemali prekročiť 2 MB a znaky v textovom dokumente sú obmedzené na 1 024 000.

Prečo je Disk Google lepší ako pCloud

Disk Google je skvelou alternatívou pre pCloud, pretože poskytuje väčšiu spoluprácu prostredníctvom Dokumentov Google ako pCloud. Disk Google je tiež lacnejší ako pCloud.

5. Microsoft OneDrive

microsoft onedrive

Spoločnosť OneDrive vlastní a prevádzkuje spoločnosť Microsoft. Jeho cloudové služby sú skvelé a ich bezplatný účet je dodávaný s 5 GB bezplatného úložiska. Plány OneDrive Premium vám tiež poskytujú bezplatné predplatné do kancelárie spoločnosti Microsoft.

OneDrive tiež ponúka skvelú integráciu do rôznych aplikácií. Jeho aplikácie sú k dispozícii aj na všetkých platformách, Android, iOS a Mac. Ich prémiové plány začínajú na 1,99 dolárov mesačne s úložiskom 100 GB zadarmo.

Výhody a nevýhody OneDrive

Hlavným profilom programu OneDrive je to, že je lacný. Prémiové programy vám tiež poskytujú bezplatné predplatné kancelárií spoločnosti Microsoft. Nevýhodou použitia OneDrive je, že neponúka úplné šifrovanie.

Prečo je OneDrive lepší ako pCloud

OneDrive je lepší ako pCloud, pretože je lacnejší. Ponúka tiež bezproblémovú integráciu s MS Office.

6. Mega

mega

Cloudové služby Mega prichádzajú s koncovým šifrovaním pomocou AES 128 pre všetky súbory. Poskytujú cloudové úložisko, organizáciu obsahu, spoluprácu a zdieľanie. Ich aplikácie sú k dispozícii na platformách Android, iOS, Windows a Linux. Bezplatný účet Mega je dodávaný s 15 GB bezplatného úložiska, ale s obmedzenou kvótou prenosu mesačne.

Mega Výhody a nevýhody

Mega poskytuje end-to-end šifrovanie pre prenos súborov. Hlavnou nevýhodou je, že existuje limit na prevody za mesiac.

Prečo je Mega lepší ako pCloud

Mega je vynikajúcou alternatívou k pCloud, pretože ponúka šifrovanie end-end, zatiaľ čo pCloud’s Crypto je k dispozícii iba ako platený doplnok.

7. iDrive

Šoférujem

Cloudové služby iDrive sa zameriavajú na podniky, profesionálov a podniky. Ich bezplatný program prichádza s 5 GB bezplatného úložiska, zatiaľ čo platené plány začínajú na 59,12 dolárov ročne s 2 TB úložného priestoru. Ponúkajú nástroje na spoluprácu a možnosti obnovenia vašich súborov. Ich aplikácie sú k dispozícii na všetkých platformách.

Výhody a nevýhody iDrive

iDrive je lacný vzhľadom na veľký úložný priestor 2 TB za 59,12 dolárov ročne. Hlavnou nevýhodou aplikácie iDrive je to, že nemajú neobmedzené úložisko.

Prečo je iDrive lepší ako pCloud

iDrive je vynikajúcou alternatívou k pCloud, pretože je lacnejšia vzhľadom na veľké úložisko 2TB dostupného miesta za 50,12 dolárov.

často kladené otázky

Čo je pCloud?

pCloud je bezpečný a ľahko použiteľný poskytovateľ služieb cloudového úložiska, ktorý vám poskytuje 10 GB bezplatného cloudového úložiska a ponúka cenovo dostupné plány životnosti až do 2 TB.

Aké sú výhody a nevýhody pCloud?

pCloud ponúka ľahko použiteľné rozhranie, podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, dostupné plány celoživotného prístupu a veľkorysé množstvo 10 GB voľného úložného priestoru. Hlavným pCloudom je, že šifrovanie typu end-to-end prichádza iba ako platený doplnok.

Aké sú najlepšie alternatívy pCloud?

Najlepšie platené alternatívy k pCloud sú Sync.com a Box.com. Najlepšie bezplatnou alternatívou je Disk Google.

Najlepšie alternatívy pCloud – zhrnutie

najlepšie alternatívy pcloud

pCloud.com ponúka skvelé služby úložiska v cloude, ostatní poskytovatelia úložiska cloud však s nimi súťažia. Ak hľadáte voľný a jednoduchý úložný priestor, potom choďte na disk Google, s 15 GB úložného priestoru zdarma.

Ak ste nový a chcete niečo veľmi jednoduché, choďte na Dropbox s ich zjednodušenými užívateľskými rozhraniami. Pre bezpečné end-to-end šifrované cloudové úložisko pre prácu a podnikanie, dôrazne odporúčam Sync.com pre jeho rozsiahle funkcie a jednoduchosť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map