7 najlepších alternatív LastPass

Slabé heslá sú jedným z hlavných dôvodov, prečo sa online účty hackujú. Ďalším dôvodom na zozname je použitie rovnakého hesla pre viaceré webové stránky alebo pre všetky vaše účty. LastPass je vynikajúci správca hesiel, ale sú naozaj dobré tam vonku.


Tu prichádzajú manažéri hesiel ako LastPass. Pomáhajú vám nielen vytvárať silnejšie heslá, ale aj si ich pamätajú za vás..

Najlepšie alternatívy LastPass v roku 2020:

 • Celkovo najlepšie:. Toto je môj obľúbený správca hesiel z dôvodu jeho čistého a jednoduchého používateľského rozhrania, zabezpečenia A prichádza s bezplatným monitorovaním VPN a temného webu.
 • Bežca, najlepšie celkovo:. Runner-up je 1Password vďaka jeho ľahkému použitiu, funkciám a vynikajúcej bezpečnosti.
 • Najlepšia bezplatná alternatíva k službe LastPass: je najlepší bezplatný správca hesiel na trhu, je vybavený funkciami, ale nie je to najjednoduchšie na používanie a rozhranie je zastarané.

Čo je LastPass (a ako to funguje)

najlepšie alternatívy lastpass

LastPass je jednoduchý nástroj, ktorý spravuje vaše heslá a zvyšuje bezpečnosť všetkých vašich online účtov. LastPass ukladá všetky vaše heslá vo vašom účte LastPass za hlavným heslom. Používanie nástroja na správu hesiel, napr LastPass môže 10x vašu online bezpečnosť. Namiesto toho, aby ste na všetkých weboch používali rovnaké slabé heslo, môžete pomocou LastPass vygenerovať a uložiť silné heslá pre všetky webové stránky, ktoré používate..

A pretože LastPass za vás spracúva časť zapamätateľných hesiel, nemusíte si vyberať slabé alebo ľahko zapamätateľné heslá. LastPass je viac ako len správca hesiel. Môže ukladať nielen heslá, ale aj ďalšie dôležité informácie, ako sú podrobnosti o vašej kreditnej karte, podrobnosti o vašom bankovom účte a dokonca aj podrobnosti o správe servera (ak ste do tohto druhu vecí).

Navyše môže ukladať osobné údaje ako je meno, adresa, telefónne číslo atď. Tieto informácie sa vyplnia v prehliadači jediným kliknutím namiesto toho, aby ste zadali všetko sami. K týmto informáciám máte prístup na akomkoľvek zariadení, na ktorom máte nainštalovaný LastPass. LastPass ponúka aplikácie pre všetky zariadenia a rozšírenia pre takmer všetky prehliadače.

Funkcie a plány LastPass

Aj keď LastPass ponúka desiatky bezpečnostných funkcií, používateľské rozhranie na správu všetkých vašich hesiel a osobných údajov je také jednoduché, ako to môže byť. Okrem uloženie a zapamätanie všetkých vašich hesiel pre vás tiež ponúka bezpečnostné funkcie, ako sú vlastné Autentifikácia s dvoma faktormi systém, ktorý môžete použiť pre aplikácie, ktoré možno budete chcieť zabezpečiť, napríklad pre aplikácie súvisiace s bankovníctvom.

lastpass plány

Akonáhle povolíte 2FA (dvojfaktorové overenie), aplikácia, ktorú povolíte, si vyžiada jednorazové heslo, ku ktorému máte prístup z LastPass. Ale to nie je všetko, čo LastPass môže ponúknuť. Je tiež dodávaný s jednoduchou funkciou, ktorá vám umožní ľahko a bezpečne zdieľať vaše heslá s ostatnými (ak a kedy potrebujete). 

Výhody a nevýhody LastPass

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mohli chcieť použiť LastPass na správu hesiel. Prvým je jednoduchosť a dostupnosť. Naučiť sa používať LastPass trvá menej ako minútu alebo dve.

A ponúka aplikácie pre všetky zariadenia a platformy vrátane Android, iOS, Mac, rozšírení prehľadávača a webu. Kamkoľvek idete, nech používate akékoľvek zariadenie, môžete ľahký prístup ku všetkým heslám iba niekoľkými kliknutiami alebo klepnutím. Ďalším dôvodom, prečo ľudia milujú LastPass, je to, že môže vyplniť všetky vaše používateľské poverenia jednoduchým kliknutím na všetky zariadenia, ktoré sú k dispozícii na.

Namiesto toho, aby ste museli vyhľadávať, skopírovať a prilepiť svoje heslo zakaždým, keď sa chcete prihlásiť na webovú stránku, LastPass to urobí za vás jediným kliknutím alebo dvoma kliknutiami. Môžete tiež povoliť Automatické vyplnenie alebo dokonca automatické prihlásenie funkcie pre vaše obľúbené webové stránky. Aj keď existuje veľa dôvodov, prečo ľudia milujú program LastPass, existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ďalšie aplikácie na správu hesiel.

Jedným z takýchto dôvodov je, že aplikácia pre počítače je, ako uviedli niektorí používatelia, trochu buggy a je k dispozícii iba pre Mac a nie pre Windows. Bezplatná verzia navyše neponúka všetky funkcie zdieľania a obmedzuje používanie nástroja LastPass Authenticator. Aj keď si myslíte, že LastPass je pre vás najlepšou voľbou, tu je niekoľko alternatív, ktoré by ste mali zvážiť skôr, ako sa pustíte do all-in so správcom hesiel:

Najlepšie alternatívy LastPass práve teraz

1. Dashlane

správca hesiel

 • Dashlane je najlepšou alternatívou k LastPass
 • Program zadarmo a prémiové plány od 3,33 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://dashlane.com/

Dashlane je jedným z najpopulárnejších správcov hesiel na trhu. Ponúka čisté a jednoduché používateľské rozhranie na ukladanie a správu všetkých vašich hesiel. Ponúka aplikácie pre všetky zariadenia a platformy vrátane Windows, Mac, iOS a Android.

Najlepšie na Dashlane je jeho prémiový plán prichádza s bezplatným monitorovaním VPN a temného webu. Ak dôjde k napadnutiu webovej stránky, odcudzené heslá sa zvyčajne predávajú na serveri Dark Web. Program Dark Web Monitoring monitoruje vaše používateľské účty proti zoznamom napadnutých webových stránok a upozorní vás, ak nájde vaše používateľské meno v týchto zoznamoch. Získate tak šancu zmeniť heslá skôr, ako niekto zneužije vaše účty.

Dashlaneove plány:
Napriek tomu plán zadarmo ponúka desiatky úžasných funkcií a je dosť pre väčšinu používateľov, len vám to umožňuje uložiť 50 hesiel a môže sa používať iba na jednom zariadení. Na druhej strane prémiová verzia Dashlane umožňuje neobmedzené heslá a zariadenia. Ponúka tiež sledovanie tmavého webu a bezplatnú sprievodnú službu VPN.

Prečo je Dashlane dobrou alternatívou k LastPass:
Dashlane je k dispozícii na viacerých zariadeniach a platformách ako LastPass a prémiový plán sa dodáva so službou VPN.

2. 1Password

1Password

 • Najjednoduchšie použiť správcu hesiel na trhu
 • Program zadarmo a prémiové plány od 2,99 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://1password.com/

1Password odporúčajú desiatky publikácií, ako napríklad Fast Company, The Wirecutter, Wired a TrustPilot. Je to jeden z najľahšie používať aplikácie na správu hesiel na trhu. Rozhranie je minimálne a neprekoná vás tisíckami možností.

Táto aplikácia ponúka desiatky funkcií, ktoré vám pomôžu udržať všetky vaše online účty v bezpečí, ako napríklad monitorovanie kompromitovaných prihlásení a stránok, ktoré podporujú 2FA. Ponúka samostatné aplikácie pre Mac, iOS, Windows, Android, Linux a Chrome OS. 

1Password plan:
bezplatná verzia obmedzuje používateľov iba na jedno zariadenie. Prémiová verzia vám však umožňuje ukladať neobmedzené heslá a položky. Ponúka tiež až 1 GB úložného priestoru pre dokumenty.

Prečo je 1Password dobrou alternatívou k LastPass:
1Password ponúka jednoduchšie rozhranie ako väčšina ostatných aplikácií na správu hesiel.

3. Lepkavé heslo

StickyPassword

 • Najlepšie bezplatný správca hesiel
 • Program zadarmo a prémiové plány od 29,99 dolárov ročne
 • Webové stránky: https://www.stickypassword.com/

Lepkavé heslo je jedným z najlepší správcovia hesiel zdarma na trhu. Bezplatná verzia vám umožňuje ukladať toľko hesiel a dokumentov, koľko chcete, na všetkých svojich zariadeniach. Táto aplikácia je dodávaná s aplikáciami pre všetky zariadenia a platformy vrátane počítačov Mac, iOS, Android a Windows. Umožňuje vám ukladať neobmedzené heslá, poznámky a dokumenty. Dodáva sa tiež s overením pomocou 2 faktorov.

Bezplatná verzia aplikácie Sticky Password je skôr ako aplikácia na správu miestneho hesla, ktorá ukladá heslá do vašich zariadení. Na rozdiel od iných správcov hesiel v tomto prípade bezplatná verzia aplikácie Sticky Password neposkytuje synchronizáciu medzi všetkými vašimi zariadeniami. tvoj heslá sa ukladajú iba na zariadeniach, kde ich vytvárate. Najlepšie na používaní prémiovej verzie tejto aplikácie je to, že darujú časť vašej platby na záchranu ohrozených bojovníkov (áno, Manatees!).

Plány rýchleho hesla:
Napriek tomu bezplatná verzia ponúka toľko bezpečnostných funkcií ako prémiová verzia, bezplatná verzia neponúka synchronizáciu v cloude, a preto vaše heslá nebudú synchronizované medzi všetkými vašimi zariadeniami. Prémiový plán synchronizuje všetky vaše heslá a dokumenty na všetkých vašich zariadeniach a zálohuje ich v cloude.

Prečo je Sticky Password dobrou alternatívou k LastPass:
Na rozdiel od LastPass, Sticky Password neobmedzuje vaše použitie overovania dvoma heslami ani na bezplatnom pláne.

4. Povoliť

Enpass

 • Najlepšie offline správcu hesiel
 • Program zadarmo a prémiové programy od 11,99 dolárov (jednorazové náklady)
 • Webové stránky: https://enpass.io/

Enpass ponúka nádherne minimálny dizajn rozhrania, ktorý uľahčuje správu všetkých vašich hesiel. Jeho aplikácie sú k dispozícii pre Android, iOS, Mac, Linux a Windows. Bezplatná verzia ponúka takmer toľko funkcií ako prémiové verzie tejto aplikácie.

Jediné obmedzenia sú, že môžete Ukladajte iba 20 hesiel v bezplatnej verzii a nemôže vytvárať viac úschovní na oddelenie údajov. Zahrnúť prémiové verzie tejto aplikácie umožňujú ukladanie neobmedzených hesiel a umožňujú vytváranie rôznych trezorov na základe prípadov použitia, ako sú práca, rodina atď..

Prijať plány:
Bezplatná verzia tejto aplikácie umožňuje ukladať iba 20 hesiel. Najlepšie na tejto aplikácii je to, že prémiové verzie sú k dispozícii za jednorazový poplatok. Aj keď musíte kúpiť aplikáciu pre každú platformu, na ktorej ju chcete používať, môžete si ju ponechať na celý život iba za 11,99 dolárov na platformu..

Prečo je Enpass dobrou alternatívou k LastPass:
Enpass je omnoho lacnejší ako LastPass. Za cenu ročného predplatného LastPass získate službu Enpass na celý život.

5. RoboForm

RoboForm

 • Najlepší správca hesiel pre freemium
 • Program zadarmo a prémiové plány od 1,99 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://roboform.com/

RoboForm je bezplatný správca hesiel, ktorý je k dispozícii pre všetky zariadenia a platformy vrátane iOS, Android, Mac a Windows. Je tiež k dispozícii ako rozšírenie prehliadača pre všetky prehliadače vrátane prehliadačov Firefox, Chrome, Opera a Safari. Používateľ rozhranie je podobné LastPass a ľahko sa používa.

Plány RoboForm:
bezplatná verzia tejto aplikácie vám umožňuje ukladať neobmedzené heslá na všetkých vašich zariadeniach, ale neponúka zálohovanie cloudom alebo synchronizáciu cloudu medzi vašimi zariadeniami. Prémiová verzia ponúka všetko a funkcie bezpečného zdieľania.

Prečo je RoboForm dobrou alternatívou k LastPass:
RoboForm je k dispozícii pre viac platforiem a zariadení ako LastPass.

6. Strážca

Zabezpečenie strážcov

 • Najlepší správca hesiel zameraný na bezpečnosť vo svojej triede
 • Program zadarmo a prémiové plány od 2,49 dolárov mesačne
 • Webové stránky: https://keepersecurity.com/

brankár je bezpečný správca hesiel predávaný smerom k podnikom. Na rozdiel od iných aplikácií v tomto zozname je služba Keeper navrhnutá pre firmy a tímy a ako taká ponúka desiatky bezpečnostných funkcií a výhod. Je to jedna z aplikácií s najvyšším hodnotením hesiel na takmer všetkých platformách vrátane služieb Google Play, G2Crowd, Apple Store, GetApp a Trustpilot. Dodáva sa s aplikáciami pre všetky zariadenia vrátane Android, iOS, Mac a Windows.

Plány držiteľov:
bezplatná verzia je možné použiť iba na jednom zariadení. Prémiová verzia umožňuje synchronizáciu medzi neobmedzenými zariadeniami a ponúka desiatky bezpečnostných funkcií.

Prečo je Keeper dobrou alternatívou k LastPass:
Keeper je určený pre firmy a tímy, ktoré chcú, aby ich údaje boli čo najbezpečnejšie. Keeper ponúka lepšiu bezpečnosť ako LastPass a je určený pre tímy.

7. Bitwarden

Bitwarden

 • Najlepšie open-source a bezplatný správca hesiel
 • Program zadarmo a prémiové plány od 1 $ mesačne
 • Webové stránky: https://bitwarden.com/

Bitwarden je zadarmo otvorený správca hesiel. Ponúka aplikácie pre všetky platformy vrátane Windows, Mac, Linux, Android a iOS. Je tiež dodávaný s rozšíreniami prehliadača pre všetky moderné prehliadače. Navyše, ak ste technicky zdatní alebo ste vývojárom webových aplikácií, môžete dokonca získať prístup k Bitwarden z a rozhranie príkazového riadku. Najlepšie na Bitwardene je, že ak chcete, môžete si ho zadarmo nastaviť na vašom vlastnom serveri.

Plány Bitwarden:
Bitwarden je úplne zadarmo a ponúka všetky funkcie, ktoré budete kedy potrebovať. Bezplatná verzia vám umožňuje ukladať a synchronizovať neobmedzené heslá na neobmedzených zariadeniach. Je tiež dodávaný s dvojfaktorovým overením. Prémiová verzia tejto aplikácie ponúka niekoľko ďalších pokročilých bezpečnostných funkcií a 1 GB šifrovaného ukladania súborov.

Prečo je Bitwarden dobrou alternatívou k LastPass:
Bitwarden ponúka zadarmo všetky funkcie, ktoré LastPass spoplatňuje.

Alternatívy LastPass: Zhrnutie

Aj keď je LastPass vynikajúci a ponúka stovky bezpečnostných funkcií, nie je pre každého najlepší.

Ak sa neviete rozhodnúť, s ktorou z týchto alternatív LastPass je potrebné ísť, odporúčame vám ísť s Dashlaneom. Dodáva sa so všetkými funkciami, ktoré budete kedy potrebovať, a je o niečo ľahšie použiteľný ako LastPass.

Najlepšie na Dashlane je to, že jeho prémiová verzia ponúka doplnkovú službu VPN, ktorá vám pomôže zaistiť vaše pohodlie pri prehliadaní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map