9 Alternativa më e mirë për punën

Upwork është një platformë ku bizneset si të mëdhenj, ashtu edhe të vegjël, gjejnë pavarësi me përvojë për të bërë gjëra të rëndësishme. Upwork është një vend i shkëlqyeshëm për të gjetur talent cilësor, por ka më të mirë atje jashte.


Pavarësisht nëse keni nevojë për një dizajn të bluzave, zhvillim të WordPress ose një aplikim softuerësh të nivelit të ndërmarrjes, ekzistojnë freelancer të talentuar në Upwork që mund ta bëjnë atë.

Alternativa më e mirë për punën në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: lejon vetëm anëtarët më të mirë që të bashkohen në platformën e tyre, kështu që nëse doni të punësoni 3% të lartë të talentit, atëherë TopTal është vendi për t’i gjetur ato.
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi: ka 30 milion freelancer në tregun e tyre. Unë e dua transparencën e tij pasi ju merrni oferta falas për projektin tuaj dhe ju paguani vetëm për punën kur përfundon koncerti.
 • Alternativa më e mirë e buxhetit për Upwork: është mirë kur dëshiron të bësh punë që nuk kërkon shumë personalizim ose kompleksitet.

Farë është Upwork

Upwork (dikur Elance-oDesk) është një treg i pavarur ku bizneset postojnë punë të pavarura për të cilat mund të aplikojnë profesionistët e pavarur në platformë..

alternativa punuese

Sapo të postoni një punë të pavarur me disa detaje, profesionistët e pavarur aplikojnë për postimin e punës tuaj me propozime që përfshijnë një vlerësim çmimesh.

Pastaj, ju mund të zgjidhni një freelancer të zgjedhur nga propozimet për të punuar me të.

Përfitimet e punës

Upwork ka mijëra freelancer të pavarur aktiv në faqen e tyre. Farëdo pune që ju nevojitet për të përfunduar, ju do të gjeni lehtësisht freelancer të kualifikuar për detyrën.

Platforma e tyre ju ofron një mënyrë të thjeshtë për të porositur dhe menaxhuar të gjithë pavarësit tuaj dhe pagesa bëhet përmes sistemit të ruajtjes të zhvilluar nga vetë Upwork.

Alternativa më e mirë për punën

A ka alternativa më të mira Upwork atje? Këtu është një listë e faqeve si Upwork për t’ju ndihmuar të gjeni profesionistë të pavarur.

1. TopTal

toptal

 • Uebfaqja Zyrtare: www.toptal.com
 • Punësoni talentin Top 3% nga e gjithë bota.
 • Vetëm më të mirët e pavarurve më të mirë të verifikuar lejohen të bashkohen në platformë.
 • Lexoni rishikimin tim të detajuar të Toptal këtu.

Pse të përdorni TopTal në vend të Upwork

Nëse dëshironi të punësoni Top 3% të talentit në dispozicion, atëherë TopTal është mënyra për të shkuar.

Edhe pse profesionistët e pavarur në platformën e tyre janë pak më të shtrenjtë se Upwork, ata janë një nga më të mirët në atë që bëjnë dhe ju mund të siguroheni se ata do ta marrin punën dhe do ta bëjnë mirë.

Pse të përdorni punë në vend të TopTal

Nëse buxheti është një shqetësim dhe ju jeni në rregull me punësimin e pavarur më pak përvojë, atëherë Upwork është mënyra për të shkuar.

2. YouTeam

youteam

 • Uebfaqja zyrtare: youteam.io
 • YouTeam është një platformë për ndërtimin e ekipeve të largëta të inxhinierëve të klasit botëror.
 • Punësoni zhvilluesit më të mirë nga agjensitë e jashtme të verifikuara në Evropën Lindore dhe Amerikën Latine.

YouTeam është një treg për të punësuar zhvillues të largët me kohë të plotë nga agjensitë e jashtme të verifikuara dhe të jashtme në Evropën Lindore dhe Amerikën Latine, i njohur për përdorimin e talenteve me cilësi të lartë vendor që mund të ofrojë tarifa shumë më të ulëta se ato në SH.B.A..

Pse të përdorni YouTeam në vend të Upwork

Punimet e sipërme janë një treg për freelancer. YouTeam, nga ana tjetër, është një platformë për punësimin e zhvilluesve dhe inxhinierëve të lartë nga agjensitë e jashtme që nuk do t’i gjeni në portalet e pavarur si Upwork. Të gjitha kompanitë në grupin e talenteve të YouTeam duhet të kalojnë përmes një procesi të rreptë të verifikimit dhe kujdesit të duhur.

Pse të përdorni punë në vend të YouTeam

Upwork është një platformë freelancer ku ju në mënyrë aktive duhet të zgjidhni freelancer të duhur bazuar në propozime. Freelancer për Upwork zakonisht punojnë në projekte të shumta, por në YouTeam ju caktohen burime të përkushtuara me kohë të plotë.

3.Punët e punës

workhoppers

 • Uebfaqja zyrtare: www.workhoppers.com
 • Punësoni profesionistët e pavarur vendas të përputhur me një algoritëm për ju.
 • Nuk ngarkon asnjë komision.

Pse të përdorni workHoppers në vend të punës

WorkHoppers ju ndihmon të punësoni freelancer të vendit për çdo lloj pune duke filluar nga dizajni grafik e deri te zhvillimi i faqes në internet.

Pjesa më e mirë në lidhje me këtë shërbim është se ata don’Ju tarifoni asgjë për punësimin dhe punën me freelancer në platformë.

Pse të përdorni punë në vend të punëtorëve të punës

Upwork ofron qasje në një komunitet global të pavarur për të zgjedhur. Për dallim nga WorkHoppers, ju duhet të zgjidhni profesionistët e pavarur bazuar në propozime.

4. Freelancer.com

freelancer

 • Uebfaqja Zyrtare: www.freelancer.com
 • Qasje në 32 milion profesionistë të pavarur.
 • Lejon konkurset e projektimit, ku mund të zgjedhësh më së shumti modelin që të pëlqen.

Pse të përdorni Freelancer.com në vend të Upwork

Freelancer ofron akses për më shumë pavarësi elektronike sesa Upwork. Ju gjithashtu duhet të postoni konkurset e dizajnit ku freelancer nga e gjithë bota postojnë një dizajn dhe ju i shpërbleni projektuesit punën e të cilit ju pëlqen më shumë.

Pse të përdorni punë në vend të Freelancer.com

Puna Up është e ngjashme me Freelancer në shumë mënyra. Nëse dëshironi që puna të bëhet e lirë dhe e shpejtë, shkoni me Upwork.

5. Pesëdhjetë

Fiverr

 • Uebfaqja Zyrtare: www.fiverr.com
 • I njohur për shërbime të lira prej 5 dollarësh.
 • Kategoritë e shërbimeve duke filluar nga Dizajni Grafik deri në Redaktimin e Podcastit.

Pse të përdorni Fiverr në vend të Upwork

Fiverr.com është më e mira kur doni të merrni punë që nuk kërkon shumë personalizim si Voiceovers, Animacione, Dizajn Grafik të thjeshtë, Redaktimi i Podcast, etj..

Pse të përdorim punë në vend të Fiverr

Nëse doni të bëni disa punë të personalizuara, atëherë Upwork është shumë më i mirë se Fiverr.

6. 99Sigurat

99designs

 • Uebfaqja zyrtare: www.99designs.com
 • Shtëpi e disa prej stilistëve më të mirë në planet.
 • Lejon konkurset kur dizajnerët më të mirë në platformë garojnë për të krijuar modelin më të mirë.

Pse të përdorni 99Designs Në vend të Upwork

99Designs është një nga platformat më të mira kur bëhet fjalë për punën e projektimit. Nëse dëshironi të punoni me dizajnerët më të mirë në internet, atëherë ky është vendi ku duhet të shkoni.

Pjesa më e mirë në lidhje me këtë platformë është se ju lejon të zhvilloni një konkurs të projektimit, ku të gjithë stilistët në platformë mund të paraqesin një model dhe ju mund të shpërbleni atë që ju pëlqen më.

Pse të përdorim punë në vend të 99Signes

Nëse dëshironi diçka të bërë që nuk është dizajn, atëherë Upwork ka kuptim. Ose nëse doni të merrni disa grafika të dizajnuara për lirë, atëherë 99Designs nuk mund të jetë vendi më i mirë për tu parë.

7. Talent Hubstaff

talent hubstaff

 • Uebfaqja zyrtare: talent.hubstaff.com
 • Punësoni profesionistët e pavarur nga e gjithë bota falas.
 • Freelancer me aftësi duke filluar nga Zhvillimi i Aplikimeve Android deri tek Marketingu në Median Sociale.

Pse të përdorni talentin Hubstaff në vend të punës

Hubstaff Talent është mënyra e lirë për të gjetur dhe punuar me freelancer të botës. Platforma ofron qasje në mbi 66,000 freelancer të botës nga e gjithë bota.

Pse të përdorni punë në vend të talentit Hubstaff

Talenti Hubstaff është një i sapoardhur në treg dhe për këtë arsye ka një përzgjedhje më të vogël të freelancerve për të ofruar sesa Upwork.

8. Credo

kredo

 • Uebfaqja Zyrtare: www.getcredo.com
 • Punësoni punë të pavarur SEO, PPC dhe Marketing Digital.
 • Vetëm pavarur të pavarur dhe të verifikuar.

Pse të përdorni Credo në vend të Upwork

Për dallim nga Upwork, ekipi i Credo ju ndihmon dhe ju udhëzon në të gjithë procesin e marrjes në punë të freelancer më të mirë të mundshëm për punën tuaj..

Ata do t’ju përputhen me pavarësit më të mirë dhe do t’ju ndihmojnë gjithashtu me propozimet që merrni.

Pse të përdorni punë në vend të Credo

Upwork ju ofron mundësinë e përdorimit të pavarur me aftësi të të gjitha llojeve, përfshirë këtu edhe marketingun dixhital dhe shitjet.

Nëse dëshironi të punoni me të gjithë freelancer në një vend ose dëshironi të bëni disa punë për të lira, atëherë Upwork është opsioni më i mirë.

9. Guru

mësues feje

 • Uebfaqja Zyrtare: www.guru.com
 • Platformë me mbi 3 milion punonjës të pavarur që mund të punësoni.
 • Lejon të paguajë me orë, piketa dhe detyra.

Pse të përdorim guru në vend të punës

Guru ofron qasje në mbi 3 milion punonjës të pavarur nga e gjithë bota. Ju mund të punësoni freelancer të përvojë për çdo gjë nga dizajni i logos deri tek inxhinieria e tingullit.

Pse të përdorni punë në vend të guru

Nëse dëshironi të përdorni një shumëllojshmëri më të gjerë të freelancerve dhe dëshironi që puna të bëhet me lirë, atëherë Upwork është opsioni më i mirë.

Alternativa më e mirë për punën: Përmbledhje

Nëse dëshironi të bëni disa punë të lira, atëherë shkoni me Fiverr.

Nëse dëshironi të bëni punën e zhvillimit ose të projektimit pa kompromentuar cilësinë, atëherë shkoni me Toptal. Ata ofrojnë qasje në freelancer më të mirë në internet dhe është një nga konkurrentët më të mirë Upwork.

Nëse dëshironi të punësoni freelancer të marketingut dixhital duke përfshirë SEO dhe ekspertë të PPC, atëherë shkoni me kredo. Ato ju ndihmojnë të punësoni freelancer të marketingut të verifikuar dhe të verifikuar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map