9 Alternativa më e mirë për Mailchimp

MailChimp është një udhëheqës në hapësirën e softuerit për marketing të postës elektronike (EMS) dhe përdoret nga qindra mijëra biznese në të gjithë botën. Mailchimp i njohur për kompozitorin e tij të postës elektronike, ndërfaqe intuitive dhe markë e fortë. Por ka një bandë me të vërtetë të mira atje.


MailChimp përdoret nga qindra mijëra biznese të vogla dhe të mesme në të gjithë botën. Ata filluan në 2001 dhe janë bërë një nga platformat më të njohura të marketingut me email në Internet.

Nëse jeni duke kërkuar për një alternative Mailchimp ose diçka edhe më të mirë apo më të lirë, kjo listë e konkurrentëve të Mailchimp ju ka mbuluar.

Alternativa më e mirë e Mailchimp në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: vjen me karakteristika gjithnjë e më të mira. Sendinblue është një platformë gjithëpërfshirëse e automatizimit të marketingut për t’ju ndihmuar të rriteni biznesin tuaj përmes postës elektronike, SMS, reklamave në Facebook, chat, CRM, dhe më shumë.
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi: është zgjidhja më e mirë në klasë për automatizimin e gypit tuaj të marketingut të përmbajtjes. Vjen me ndërtuesit e faqeve të uljes, faqet e internetit, autoresponders dhe gjithçka tjetër që ju nevojitet për të automatizuar marketingun tuaj të postës elektronike.
 • Alternativa më e mirë më e lirë për Mailchimp: është platforma më e lehtë për automatizimin e gypit tuaj të marketingut me email dhe nuk është për t’u habitur Aweber është softveri më i popullarizuar i marketingut të postës elektronike atje për bizneset e vogla dhe të mesme.

Farë është Mailchimp

Mailchimp është një platformë e marketingut me email që ju lejon të mbani kontakte me klientët tuaj dhe pajtimtarët me email.

alternativa e postës elektronike

Platforma ju bën të lehtë jo vetëm të dërgoni, por edhe të krijoni email të bukur që ndihmojnë në shndërrimin e pajtimtarëve në shitje.

Përfitimet e Mailchimp

Mailchimp është një nga platformat më të njohura të marketingut me email në treg. Platforma e tyre është e ndërtuar për bizneset e vogla dhe si rezultat, është një nga platformat më të lehta të marketingut me email.

Featuredo tipar në platformë është i lehtë për tu kuptuar dhe përdorur.

 • Modelet e fushatës mahnitëse dhe udhëheqëse të industrisë dhe të gatshme për t’u përdorur dhe modelet e buletineve.
 • Personalizimi i përparuar, testimi A / B, ndarja dhe aftësia për të bashkuar etiketat.
 • Automatizimi i rrjedhës së punës; karrocë e braktisur, RSS në email, rekomandimet e produkteve, automatizimi i mirëseardhur me email.
 • Raportim i përparuar dhe integrime me aplikacionet e preferuara dhe shërbimet në internet.
 • Ndarja e fushatës në mediat sociale.
 • Krijoni me lehtësi faqe ulëse, reklama të reklama të Google, reklama në Facebook, reklama në Instagram.

Nëse jeni duke filluar me marketing me email, Mailchimp mund të jetë vendi më i mirë për të filluar. DHE vendi më i lirë për të filluar, sepse i tyre plan-falas-përgjithmonë lejon për 2,000 abonentë me email dhe 12,000 postë elektronike në muaj.

Alternativa më e mirë e Mailchimp në vitin 2020

Kjo duke u thënë. Ka një mori alternativash vërtet të mira Mailchimp atje.

Këtu keni një listë të 9 vendeve të marketingut me email si Mailchimp:

1. Sendinblue

sendinblue

 • Uebfaqja Zyrtare: www.sendinblue.com
 • Drejtimi i platformës së marketingut gjithëpërfshirës (automatizimi i marketingut, fushatat e postës elektronike, postat elektronike të transaksioneve, faqet e zbarkimit, mesazhet SMS, reklamat në Facebook dhe ritransmetimi)
 • Akuza në bazë të postave elektronike të dërguara në muaj.
 • Platforma e vetme në listë që ju lejon gjithashtu të dërgoni SMS klientit tuaj.

Pse të përdorni Sendinblue në vend të Mailchimp

Nëse dëshironi të paguani bazuar në numrin e postave elektronike që dërgoni çdo muaj, atëherë SendInBlue është një nga opsionet tuaja të vetme. Plani falas i Sendinblue ju lejon të dërgoni 300 email / ditë.

Për dallim nga Mailchimp, i cili ngarkon në bazë të sa pajtimtarëve që keni, Sendinblue tarifon vetëm për emailet që ju dërgoni. Mailchimp tarifon edhe për pajtimtarët joaktiv.

Pse të përdorni postën postare në vend të Sendinblue

Mailchimp është më i përshtatshmi për njerëzit që sapo fillojnë, dhe për ata që nuk u duhen aftësi automatizimi në marketing.

2. GetResponse

GetResponse

 • Uebfaqja zyrtare: www.getresponse.com
 • Një zgjidhje gjithëpërfshirëse për automatizimin e gypit tuaj të përmbajtjes.
 • Ofron një ndërtues të faqeve të uljes, platformën e uebfaqeve, autoresponderë dhe gjithçka tjetër që ju nevojitet për të automatizuar plotësisht marketingun tuaj.

Pse të përdorni GetResponse në vend të Mailchimp

Nëse doni një platformë që mund t’ju ndihmojë të automatizoni pothuajse të gjitha aspektet e gypit tuaj të marketingut, atëherë GetResponse është mënyra për të shkuar.

Ato ofrojnë gjithçka që ju nevojitet për të ndërtuar një gyp të plotë për marketing, duke përfshirë një Ndërtues të Faqes Landing, Platformë Pritëse Webinars, Vegla Automatizimi, dhe shumë më tepër.

Pse të përdorni Mailchimp në vend të GetResponse

Nëse sapo po filloni dhe keni nevojë për një platformë të thjeshtë për të menaxhuar marketingun tuaj me email, atëherë Mailchimp është mënyra për të shkuar.

Mailchimp ofron shumë më pak karakteristika sesa GetResponse, gjë që e bën shumë më të lehtë mësimin dhe përdorimin.

3. Frikë

Aweber

 • Uebfaqja Zyrtare: www.aweber.com
 • Më e vjetër se Mailchimp; ka qenë në biznes që nga viti 1998.
 • Platforma më e lehtë për automatizimin e gypit tuaj të marketingut.
 • Alternativeshtë alternativa më e njohur për bizneset e vogla dhe të mesme.

Pse të përdorni Aweber në vend të Mailchimp

Aweber specializohet në shpërndarjen e postës elektronike dhe ofron një nga normat më të larta të dërgimit të postës elektronike në treg. Ata ofrojnë një zgjidhje të plotë për automatizimin e gypit tuaj të postës elektronike.

Për dallim nga Mailchimp, Aweber është ndërtuar me automatizim në mendje.

Pse të përdorni Mailchimp në vend të Aweber

Për dallim nga Mailchimp, Aweber nuk ofron një plan falas por ata ofrojnë një provë bujare 30-ditore falas.

Nëse nuk keni përdorur kurrë një platformë të marketingut me email para dhe thjesht doni të provoni ujërat, shkoni me planin falas të Mailchimp.

4. Omnisend

omnisend

 • Uebfaqja Zyrtare: www.omnisend.com
 • Më e mira për automatizimin e e-commerce dhe omnichannel të marketingut.
 • Integron me email, SMS, Facebook Messenger, njoftime për pushim në internet, WhatsApp, Viber dhe më shumë.
 • Nëse jeni në Shopify, atëherë Omnisend është opsioni juaj më i mirë pasi Mailchimp njoftoi tërheqjen e tyre nga Shopify.

Pse të përdorni Omnisend në vend të Mailchimp

Omnisend është një platformë e marketingut dhe automatizimi me email, e krijuar kryesisht për bizneset e e-tregtisë dhe tregtarët. Në krahasim me Mailchimp Omnisend është gati për tregti elektronike dhe vjen me veçori të tilla si kode zbritje dhe shpërblime të klientit, rrjedhat e punës për automatizimin e braktisjes së karrocave dhe ngarkesa më shumë. Histori e gjatë e shkurtër.

Nëse jeni një tregtar i Shopify ose ecommerce, atëherë Omnisend është zgjedhja juaj më e mirë kur zgjidhni një platformë të marketingut me email.

Pse të përdorni Mailchimp në vend të Omnisend

Mailchimp është një mjet i shkëlqyeshëm për bizneset e vogla, kështu që nëse jeni biznes i vogël, bloger ose nuk keni një sit ecommerce, atëherë ngjituni me Mailchimp. Sepse Omnisend ka për qëllim përdoruesit më të sofistikuar dhe të përparuar, dhe për përdoruesit e e-commerce, duke kërkuar një të fuqishëm të gjithë në një platformë të marketingut me email.

5. ConvertKit

convertkit

 • Uebfaqja Zyrtare: www.convertkit.com
 • Ndërtuar për blogerë profesionistë.
 • Një nga platformat më të lehta për të mësuar dhe përdorur.

Pse të përdorni ConvertKit në vend të Mailchimp

ConvertKit është më e përshtatshme për blogerët profesionistë dhe krijuesit në internet, megjithëse mund të përdoret nga bizneset e të gjitha formave dhe madhësive.

ConvertKit ofron një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur dhe e bën shumë të lehtë për ju të menaxhoni marketingun tuaj me email.

Pse të përdorni Mailchimp në vend të ConvertKit

Mailchimp është ndërtuar për bizneset e mëdha dhe të vogla. Pavarësisht nëse jeni një bloger hobiist apo një gjigant i Lajmeve si Huffington Post, Mailchimp ju ka mbuluar.

6. pikoj

pikoj

 • Uebfaqja Zyrtare: www.drip.com
 • Drip ju ndihmon të ktheni të gjitha të dhënat e klientit tuaj përfshirë transaksionet dhe veprimet në marketing të personalizuar me email.
 • Një kombinim i marketingut CRM dhe Email.

Pse të përdorni pikoj në vend të Mailchimp

Drip nuk është ndërtuar për një tregtar mesatar. Shkoni me Drip nëse doni të merrni marketingun tuaj me email në nivelin tjetër.

Ata marrin të gjitha të dhënat e klientit tuaj dhe bëjnë punën e madhe për ta shndërruar atë në email të personalizuar për ju.

Pse të përdorni Mailchimp në vend të pikoj

Mailchimp është shumë më e lehtë për tu vendosur dhe kuptuar sesa Drip. Nëse sapo po filloni dhe keni nevojë për një platformë të thjeshtë, atëherë shkoni me Mailchimp.

7. MailerLite

mailerlite

 • Uebfaqja Zyrtare: www.mailerlite.com
 • Një e gjitha në një platformë për automatizimin e marketingut me email.
 • Ofron mjete për ndërtimin e faqeve të uljes, popup-aboneve dhe automatizimin e postës elektronike.

Pse të përdorni MailerLite në vend të Mailchimp

MailerLite.com është një platformë e disponueshme por e përparuar e marketingut me email që mund t’ju ndihmojë të menaxhoni dhe automatizoni të gjithë gypin tuaj të marketingut me email.

Ajo vjen me mjete për t’ju ndihmuar të hartoni faqet tuaja të uljes, popup-et e pajtimeve dhe automatizimin e postës elektronike.

Pse të përdorni Mailchimp në vend të MailerLite

Mailchimp është një mjet më i thjeshtë dhe më i lehtë se MailerLite. Nëse thjesht po filloni me marketing me email ose marketing online në përgjithësi, atëherë MailerLite mund të mos jetë opsioni më i mirë për ju.

8. MailGet Bolt

bulon i postës

 • Uebfaqja Zyrtare: www.formget.com
 • Një nga platformat më të lira të marketingut me email.
 • Mjete për të automatizuar gjithçka në gypin tuaj të marketingut.

Pse të përdorni buletinin MailGet në vend të Mailchimp

MailGet Bolt është shumë më i lirë se Mailchimp dhe ofron të paktën sa më shumë funksionalitete sikurse Mailchimp. Ofron mbi 500 modele të personalizueshme të emailit që mund të përdorni.

Pse të përdorni Mailchimp në vend të MailGet Bolt

Ofertat e Mailchimp janë një alternativë më e besueshme dhe më e popullarizuar për MailGet Bolt. Ekipi i tyre ka një eksperiencë shumë më të madhe se MailGet.

9. iContact

icontact

 • Uebfaqja Zyrtare: www.icontact.com
 • Ju lejon të dërgoni email të pakufizuar për pajtimtarët tuaj të postës elektronike.
 • Një nga ekipet më të mira mbështetëse në industri.

Pse të përdorni iContact në vend të Mailchimp

iContact ofron dërgim të pakufizuar në email pa ndonjë kosto shtesë. Ato ofrojnë veçori të përparuara si Testimi i Ndarjes A / B, Segmentimi i listave dhe automatizimi.

Pse të përdorni postën postare në vend të iContact

Mailchimp është shumë më e thjeshtë se iContact dhe është ndërtuar me fillestar në mendje. Shtë më i përshtatshëm për fillestarët.

Alternativa më e mirë për Mailchimp: Përmbledhje

Pra, tani kemi pasur një vështrim në disa nga alternativat më të mira dhe më të lira Mailchimp atje.

Ndërsa Mailchimp është i shkëlqyeshëm për fillestarët, nëse doni diçka më shumë nga platforma juaj e marketingut me email, atëherë Mailchimp mund të mos jetë opsioni më i mirë.

Sendinblue është konkurrenti më i mirë i Mailchimp për të filluar. Anshtë një platformë e marketingut, e cila ofron aftësi të shkëlqyera të marketingut me email, plus faqet e uljes, chat, mesazhe SMS, reklama në Facebook, ritare dhe më shumë.

Disa nga platformat e marketingut të postës elektronike në këtë listë janë më të përparuara se të tjerët. Nëse jeni një bloger profesionist, ju rekomandoj të vazhdoni ConvertKit. Nga ana tjetër, nëse doni një platformë të përparuar të marketingut me email për të automatizuar gypin tuaj, atëherë shkoni me GetResponse.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map