8 Alternativat më të mira të ClickFunnels

ClickFunnels është një platformë e gjithanshme e marketingut dhe shitjeve në internet, e përdorur nga mijëra tregtarë në të gjithë botën. Isshtë besuar nga shumë dhe drejtuesit e industrisë për të krijuar dhe optimizuar gypat e shitjes dhe marketingut. Ashtë një ndërtues i shkëlqyeshëm i gypave të shitjeve në internet por ka të qëndrueshme atje jashte.


Clickfunnels eshte nje mjet gjithëpërfshirës për marketing dhe shitje në internet që mund t’ju ndihmojnë të ndërtoni gypa të përparuar të shitjes dhe marketingut. Ju mund të krijoni faqet e uljes, faqet e shitjeve, faqen e zgjedhjes, faqen e kapjes, gypin e webinar, faqet e anëtarësimit dhe shumë më tepër, me qëllimin përfundimtar të shndërroni trafikun dhe gjeneroni drejtime dhe rritni të ardhurat.

Alternativa më e mirë e ClickFunnels në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: është një ndërtues i ngurtë i faqeve të uljes dhe platforma e automatizimit të marketingut. GetResponse është alternativa më e mirë për ClickFunnels pasi vjen me email-in dhe aftësitë e automatizimit të marketingut që kanë ClickFunnels, por me një çmim shumë më të lirë. Shikoni mjetin e tyre të ri Autofunnel – një gjenerator i gatshëm i automatizuar i gypave.
 • Në përgjithësi, më i miri, Kontrollues: është një mjet i përqendruar kryesisht në ndërtimin e faqeve të përsosur të uljes që konvertohen. Nuk mund të zëvendësojë plotësisht ClickFunnels por kur integrohet me një platformë të marketingut me email, Leadpages është një alternativë e lirë për ClickFunnels.
 • Alternativa më e mirë “WordPress” për ClickFunnels: është në thelb një pako e shtojcave të WordPress që bën atë që bëjnë ClickFunnels. Shtë shumë më lirë sesa ClickFunnels por mungesa kryesore është që ju duhet të përdorni WordPress dhe duhet ta strehoni atë në faqen tuaj.

Ka shumë për ClickFunnels që tregtarët i duan, por nuk është një madhësi që i përshtatet të gjitha llojeve të një mjeti. Nëse jeni duke kërkuar për alternativa më të mira / më të lira për ClickFunnels, më poshtë do të ndaj me ju 8 nga alternativat më të mira për ClickFunnels.

Por së pari…

Farë është ClickFunnels

ClickFunnels është një platformë që ju lejon juve me lehtësi të ndërtoni gypat e marketingut duke përdorur zvarritje dhe rënie. Dikur u deshën qindra orë dhe shumë përvojë për të ndërtuar gypat e marketingut. Por me ClickFunnels, është aq e thjeshtë sa të klikosh disa butona.

alternativat e klikimeve

ClickFunnels ju lejon të krijoni:

 • Shtypni gypat e faqeve.
 • Gypa automatikë të webinar.
 • Gypat e lansimit të produktit.
 • Gypa të shitjeve (karroca e integruar dhe integrohet me karrocat tuaja të preferuara të blerjes).
 • Gypat e anëtarësimit.
 • Dhe ngarkesa më shumë.

Të paktën kjo është ideja. Në realitet, kërkon shumë punë për të ngritur një gyp me ClickFunnels por është shumë më pak nëse do ta bënit vetë nga e para.

Përfitimet e ClickFunnels

Nëse jeni i ri për marketing dhe kurrë nuk keni shitur asgjë më parë, ndërtimi i një gypi të marketingut së shpejti mund të bëhet një makth. ClickFunnels ju ofron një platformë të thjeshtë për të ndërtuar dhe pritur një gyp të marketingut. Nëse vendosni të ndërtoni një me ClickFunnels, do t’ju duheshin qindra orë dhe shumë para.

Karakteristikat kryesore përfshijnë:

 • zvarrit & Krijuesi i faqeve që ju lejon të ndërtoni faqe brenda gypave të shitjeve pa një linjë të vetme të kodit.
 • Autoresponder i integruar i emailit i quajtur “Actionetics”.
 • Ju gjithashtu mund të krijoni një program Filialin me ClickFunnels me ndihmën e tyre “Backpack” të tyre inbuilt .
 • Bujtina e blerjes që ju lejon të gjurmoni porositë e klientëve tuaj. Ju nuk keni nevojë të regjistroheni për një shërbim tjetër të shportave të blerjeve.
 • Krijoni gypa për të dërguar klientët e mundshëm në produktin e duhur dhe përcjelljen me ta pas blerjes.
 • Dërgoni postë elektronike dhe mesazhe SMS.
 • Përfshini anëtarësi dhe hyrje në faqen tuaj.
 • Dizajnoni forma për të mbledhur informacionin që dëshironi.
 • Ajo vjen me një bazë të dhënash gjithëpërfshirëse të 20+ shablloneve të gatshme për përdorim.

Clickfunnels është një suitë e shkëlqyeshme e mjeteve, por mund të mos jetë ajo që ju nevojitet tani ose shumë e shtrenjtë për shijen tuaj.

Nëse ky është rasti dhe ju jeni në kërkim të alternativave më të mira ClickFunnels, atëherë këtu më poshtë është një listë e faqeve si ClickFunnels që ju duhet të shikoni.

Alternativa më e mirë për ClickFunnels

1. GetResponse

GetResponse

 • Uebfaqja zyrtare: www.getresponse.com
 • Një kryq ndërmjet një mjeti të marketingut me email dhe ndërtuesit të gypave.
 • Ju lejon të automatizoni të gjithë gypin tuaj të marketingut lehtësisht nga një platformë e veçantë.

GetResponse është një e avancuar por e lirë e gjitha në një platformë automatizimi të marketingut. Platforma vjen me marketing i postës elektronike, automatizimi i marketingut, ndërtues i faqeve të uljes dhe gypat e shitjeve.

Autofunnel është një tipar i kohëve të fundit dhe ju lejon të krijoni gypa të automatizuar, hap pas hapi për të ndërtuar faqe ulje, postë elektronike të automatizuar, shitje të produkteve, rikuperim të karrocave të braktisura, për të fituar më shumë para.

Pse të përdorni GetResponse në vend të ClickFunnels

Nëse dëshironi të jeni në gjendje të automatizoni të gjithë gypin tuaj të marketingut nga një vend, GetResponse është mënyra për të shkuar. Plus kushton shumë më pak, dhe është alternativa më e mirë e ClickFunnels Platinum gjithashtu.

Ato ju lejojnë të ndërtoni një gyp të tërë për marketing (përfshirë faqet e uljes dhe faqet e shfaqjes dhe faqet e internetit) nga një platformë, atëherë ju lejojnë të automatizoni të gjitha.

KlikoniFunnels vs GetResponse

Nëse dëshironi të jeni në gjendje të ndërroni platformat tuaja të marketingut me email, atëherë shkoni me ClickFunnels. Platforma e tyre integrohet me pothuajse të gjitha platformat e njohura të marketingut me email atje, duke përfshirë GetResponse.

2. Drejtimet

leadpages

 • Uebfaqja Zyrtare: www.leadpages.net
 • LeadPages synon të thjeshtojë procesin e ndërtimit të faqeve të uljes sa më shumë që të jetë e mundur.
 • Zgjidhni nga mbi 200 shabllone falas ose blini një nga tregu i tyre që ka mijëra të tjerë për të ofruar.

Leadpages është një avancuar dhe mjet i fuqishëm ndërtues i faqes së uljes që vjen me një seri karakteristikash që sigurohen që faqet të konvertohen, dhe t’ju bëjnë para.

Pse të përdorni faqet kryesore në vend të ClickFunnels

Nëse doni një mënyrë të thjeshtë për të krijuar faqet e uljes së tokave me konvertim të lartë pa shkruar ndonjë kod, atëherë shkoni me Leadpages. Të gjitha shabllonet e tyre janë testuar dhe janë provuar të konvertohen. Ju merrni mbi 200 modele falas për të zgjedhur, kështu që kurrë nuk duhet të filloni nga e para.

ClickFunnels vs Leadpages

Drejtoritë vetëm ju lejojnë të ndërtoni faqe ulëse, jo të tëra komplekse dhe automatikë të gypave të marketingut dhe shitjeve. Nëse doni të jeni në gjendje të kontrolloni të gjithë gypin tuaj nga një platformë, shkoni me ClickFunnels.

3. Instapimi

instapage

 • Uebfaqja Zyrtare: www.instapage.com
 • Baza e klientëve të Instapage sheh një mesatare prej 22% të normës së konvertimit me faqet e tyre të uljes.
 • Ofron mjete dhe shumë karakteristika për t’ju ndihmuar të ndërtoni dhe optimizoni me lehtësi faqet tuaja të uljes.

Pse të përdorni Instapage në vend të ClickFunnels

Instapage ofron një platformë shumë të thjeshtë, e cila është e thjeshtë për tu mësuar dhe filloni të përdorni nga shkalla e përdorimit. Për dallim nga shumica e ndërtuesve të tjerë të faqeve të uljes në këtë listë, ndërfaqja e Instapage është më e thjeshta nga të gjitha dhe më e lehtë për tu mësuar.

Pse të përdorni ClickFunnels në vend të Instapage

ClickFunnels ofron shumë më tepër mjete sesa Instapage dhe integron me shumë aplikacione që biznesi juaj tashmë mund të përdorë. ClickFunnel pret gjithë gypin tuaj për ju.

4. Shpalosja

unbounce

 • Uebfaqja Zyrtare: www.unbounce.com
 • Një ndërtues faqesh ulje, i ndërtuar për dizajnerë. Punon shumë si softuer dizajni si photoshop.
 • Ndërtoni me lehtësi faqet e uljes së provave profesionale dhe të ndara.

Pse të përdorni zhbllokimin në vend të ClickFunnels

Për dallim nga ClickFunnels i cili synon të jetë platforma gjithëpërfshirëse për ndërtimin e një gypi të marketingut, Unbounce është një platformë për të krijuar dhe testuar faqe të zbritjes me konvertim të lartë. Unbounce specializohet në krijimin e faqeve të bukura të uljes që i shndërrojnë vizitorët në para.

Pse të përdorim ClickFunnels në vend që të lëshohesh

Nëse doni një platformë që ju ndihmon të menaxhoni të gjithë gypin tuaj të marketingut në një vend, atëherë shkoni me ClickFunnels.

5. Builderall

builderall

 • Uebfaqja Zyrtare: www.builderall.com
 • Gjithsej në një platformë që ju ndihmon të ndërtoni biznesin tuaj në internet.
 • Mjete për t’ju ndihmuar të ndërtoni një faqe në internet, të tregtoni produktet tuaja dhe marketingun me email.

Pse të përdorni Builderall në vend të ClickFunnels

Builderall është një mjet që synon të ndihmojë sipërmarrësit të fillojnë bizneset e tyre në internet pa kaluar mijëra orë duke menaxhuar një mijë mjete të ndryshme. Kjo ju lejon të ndërtoni një faqe në internet për produktin tuaj dhe faqet e uljes. Ajo gjithashtu ofron mjete për të menaxhuar marketingun tuaj me email dhe për t’ju ndihmuar të automatizoni gjithçka.

Pse të përdorni ClickFunnels në vend të Builderall

Për dallim nga Builderall, ClickFunnels është një mjet marketingu. Kjo ju lejon të menaxhoni dhe automatizoni të gjithë gypin tuaj të marketingut nga një platformë.

6. Lulëzojnë Temat

lulëzojnë tema

 • Uebfaqja Zyrtare: www.thrivethemes.com
 • Ofron shtesa të thjeshta WordPress për të ndërtuar faqe ulëse dhe gypat e konvertimit.
 • Shumë më lirë se ClickFunnels.

Pse të përdorni ThriveThemes në vend të ClickFunnels

Me një abonim 19 dollarë në muaj, ju merrni akses në të gjitha mjetet dhe shtojcat Temat e lulëzojnë të ofrojnë. Këto mjete do t’ju ndihmojnë të ndërtoni listën tuaj të postës elektronike, A / B të testoni faqet tuaja të uljes dhe të ndërtoni një gyp të tërë në krye të faqes tuaj të WordPress.

Pse të përdorni ClickFunnels në vend të ThriveThemes

Nëse nuk je’t interesuar për të pritur faqet e uljes në faqen tuaj të internetit ose don’pëlqeni WordPress, pastaj shkoni me ClickFunnels.

7. InstaBuilder

instabuilder

 • Uebfaqja Zyrtare: www.instabuilder.com
 • Një ndërtues i faqeve të uljes dhe rënies për WordPress.
 • Vjen me dhjetra shabllone falas për të zgjedhur.
 • A është alternativa më e lirë e ClickFunnels atje.

Pse të përdorni InstaBuilder në vend të ClickFunnels

Nëse doni kontroll të plotë mbi faqet tuaja të uljes dhe dëshironi t’i presni ato në faqen tuaj të internetit, atëherë shkoni me InstaBuilder. ajo’një plugin WordPress që ju lejon të ndërtoni një gyp në faqen tuaj të internetit të WordPress.

Pse të përdorni ClickFunnels në vend të InstaBuilder

ClickFunnels është shumë më e lehtë për të mësuar dhe punuar me të sesa InstaBuilder. Nëse nuk keni përvojë në ndërtimin ose drejtimin e një faqe WordPress, atëherë të shkoni me ClickFunnels ka më shumë kuptim.

8. OptimizoPress

optimizepress

 • Uebfaqja Zyrtare: www.optimizepress.com
 • Mbi 300 shabllone të Faqes Landing për të zgjedhur.
 • Ju lejon të ndërtoni Portale të Anëtarësimit në faqen tuaj WordPress.

Pse të përdorni OptimizePress në vend të ClickFunnels

OptimzePress është një shtojcë WordPress që ju lejon të ndërtoni të gjitha llojet e faqeve të uljes, për të cilat mund të mendoni të përfshini faqet e shitjeve, faqet e regjistrimit dhe madje edhe të përfundoni gypat e shitjeve. Pjesa më e mirë është se gjithashtu ju lejon të ndërtoni një Portal Anëtarësie në faqen tuaj.

Pse të përdorni ClickFunnels në vend të OptimizePress

ClickFunnels është shumë më e lehtë për t’u mësuar dhe filluar të përdorni sesa OptimizePress. Me OptimizePress ju duhet të menaxhoni faqen tuaj në internet.

Alternativa më e mirë e ClickFunnels: Përmbledhje

Pra, çfarë ka më mirë se ClickFunnels?

Nëse dëshironi një konkurrencë të mirë alternative për ClickFunnels, atëherë ju rekomandoj të shkoni me GetResponse. Alternativeshtë alternativa më e mirë “si për si” për ClickFunnels atje. Ajo ofron të gjitha tiparet që duhet të ofrojë ClickFunnels.

Nëse doni më shumë kontroll mbi faqet tuaja të uljes dhe të jeni në gjendje të ndërtoni faqe të përsosura dhe konvertuese, atëherë shkoni me Udhëzime. Madeshtë bërë posaçërisht për ndërtimin e faqeve të uljes që konvertohen, por të integruara me një platformë emaili është një alternativë me të vërtetë e mirë dhe gjithashtu më e lirë.

Më në fund, nëse jeni përdorues i WordPress, atëherë Temat e Lulëzimit duhet të jenë opsioni juaj i vetëm për t’u marrë parasysh. Shtë një pako plugins që instaloni në faqen tuaj WordPress dhe mund të krijoni të gjitha llojet e faqeve të uljes, faqet e zgjedhjes, faqet e shitjeve dhe gypat e tërë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map