8 Alternativat më të mira për Fiverr

Ekonomia e pavarur, ose ekonomia e koncerteve, po rritet me shpejtësi dhe Fiverr është bërë një nga vendet më të mëdha të tregjeve të pavarura atje. Mos më gaboni, Fiverr është një vend i shkëlqyeshëm për të gjetur përkthyes të pavarur, por ka më të mirë atje jashte


Fiverr.com është një treg i pavarur, ku mund të gjeni shërbime që variojnë nga dizajni grafik, deri te redaktimi i muzikës / videove, deri te marketingu dhe shkrimi i kopjeve. Fiverr është një vend i mirë për të filluar kur kërkoni një kryq ndërmjet cilësisë dhe çmimit.

Alternativa më e mirë e Fiverr në 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: është një nga vendet më të mëdha të tregut në internet dhe më pëlqen thjeshtësia e Upwork. Ju u tregoni atyre për projektin tuaj dhe ata do t’ju përputhen me freelancer, më pas kaloni në ndeshje dhe zgjidhni atë me të cilin dëshironi të punoni..
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi: ka gati 30 milion freelancer në tregun e tyre. Unë e dua transparencën e tij pasi ju merrni oferta falas për projektin tuaj dhe ju paguani vetëm për punën kur përfundon koncerti.
 • Alternativa më e mirë “premium” për Fiverr: aprovon vetëm 3% të pavarurve që regjistrohen dhe do t’ju kushtojnë më shumë, kështu që nëse shqetësoheni më shumë për buxhetin tuaj sesa cilësinë e punës, atëherë TopTal mund të mos jetë platforma më e mirë për ju.

Edhe pse disa ofrues të shërbimeve në Fiverr ofrojnë shërbim të jashtëzakonshëm, shumica e shitësve në platformë thjesht nuk ia vlen të harxhojnë para nëse doni punë me cilësi të lartë.

Isfarë është Fiverr

Fiverr është një platformë / treg për blerjen dhe shitjen e shërbimeve online të paketuara si “koncerte”.

alternativa më të mira

Këto shërbime variojnë nga dizajni në internet, dizajni grafik, videot, zëri i përgjithshëm, shkrimet e kopjimit deri te redaktimi i muzikës / podcast / video. Nëse keni një biznes në internet, shërbimet në Fiverr mund të ndihmojnë në zgjidhjen e shumicës së problemeve tuaja.

kategori fiverrFiverr ka mbi 150 kategori për të zgjedhur

Fiverr filloi si një platformë me Shërbime 5 $ kështu emri Fiverr. Megjithëse është i famshëm për çmimin prej 5 dollarësh, platforma e ka tejkaluar qëllimin origjinal dhe tani ofron të gjitha llojet e shërbimeve që variojnë nga 5 deri në 1.000 $.

Përfitimet e Fiverr

Nëse zotëroni një biznes në internet, tashmë e dini se shumica e detyrave në listën tuaj (si shkrimi i faqes për faqen tuaj) nuk ia vlen kohën tuaj. Shumica e këtyre detyrave nuk duhet të bëhen në mënyrë perfekte; ato thjesht duhet të bëhen.

Do të ishte e mençur t’i transferoni këto detyra dikujt në internet për të kursyer kohë dhe për ta bërë atë nga dikush që i bën ato gjatë gjithë ditës. Këtu hyn Fiverr.

Ata ofrojnë një kryqëzim midis cilësisë dhe çmimit. Nëse dëshironi punë e shpejtë, e lirë e bërë, Fiverr është vendi ku duhet të shkoni.

Por nëse jeni pronar serioz i biznesit me disa nevoja serioze për të cilat duhet të kujdeseni, Fiverr mund të mos jetë platforma më e mirë.

Alternativa më e mirë për Fiverr

Këtu është lista ime e alternativa më e mirë Fiverr tani, faqet konkurruese si Fiverr duhet të konsideroni përdorimin në vend të kësaj.

1. Upwork.com

upwork

 • Uebfaqja Zyrtare: www.upwork.com
 • Upwork është një nga platformat më të vjetra dhe më të besuara për pavarësi në internet.
 • Shërbimet variojnë nga Dizajni Grafik deri në Zhvillimin e Aplikacioneve dhe gjithçka midis tyre.
 • Për dallim nga Fiverr, në Upwork, ju vendosni një vend pune dhe më pas freelancer ju dërgojnë propozime për punën me një ofertë.

Pse të përdorim Upwork në vend të Fiverr

Nëse dëshironi të bëni një punë të bërë nga një ekspert, atëherë Upwork është mënyra për të bërë. Ju duhet të zgjidhni nga qindra ekspertë që aplikojnë për postimin tuaj të punës. Upwork do t’ju kushtojë pak më shumë se Fiverr nëse doni rezultate cilësore.

Pse të përdorni Fiverr në vend të Upwork

Nëse doni episodin tuaj të parë të podcast-it të redaktuar, ka kuptim ta bësh atë të lirë. Shkoni me Fiverr nëse puna juaj thjesht duhet të bëhet mirë.

2. Freelancer.com

freelancer

 • Uebfaqja Zyrtare: www.freelancer.com
 • Freelancer.com ka ndihmuar miliona biznese të gjejnë pavarësi pune për një kohë shumë të gjatë.
 • Platforma funksionon e ngjashme me Upwork dhe ka mbi 32 milion freelancer të regjistruar.
 • Ju mund të organizoni një konkurs të projektimit, ku të gjithë projektuesit në platformë mund të garojnë.

Pse të përdorni Freelancer në vend të Fiverr

Nëse doni të merrni punë me cilësi të lartë dhe të keni një buxhet të mirë, atëherë duhet të shkoni me Freelancer.com. Ata madje lejojnë konkurset e projektimit, ku ju shpërblehen paratë e çmimeve në hyrjen më të mirë.

Pse të përdorni Fiverr në vend të Freelancer

Edhe pse Fiverr ka mijëra freelancer të talentuar të cilët janë ekspertë në atë që bëjnë, Fiverr është më i përshtatshmi nëse dëshiron të bësh punën shpejt për një çmim të ulët.

3. PeoplePerHour.com

peopleperhour

 • Uebfaqja Zyrtare: www.peopleperhour.com
 • Edhe pse nuk është aq popullor sa disa prej platformave të tjera në këtë listë, PeoplePerHour ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2007.
 • Të gjithë profesionistët e pavarur në platformë intervistohen së pari para se të shtohen në platformë.

Pse të përdorni PeoplePerHour në vend të Fiverr

Të punësosh një freelancer është një lojë hit dhe miss ku të humbasësh më shumë sesa të goditësh. Për të gjetur profesionistë të shkëlqyeshëm, zakonisht duhet të shkruani disa mijëra dollarë para se të gjeni përfundimisht një të mirë për punën.

Me PeoplePerHour, ju mund të jeni të sigurt se kushdo që punësoni e di se çfarë bëjnë.

Pse të përdorni Fiverr në vend të PeoplePerHour

Nëse doni pavarësues të shkëlqyeshëm pa punimet e supozimeve, shkoni me PeoplePerHour. Nëse dëshironi një profesionist të pavarur që mund të marrë punën e duhur, punësoni dikë nga Fiverr bazuar në vlerësimet.

4. Guru.com

mësues feje

 • Uebfaqja Zyrtare: www.guru.com
 • Platforma e Guru ju mundëson qasje në mbi 3 Milionë freelancer të botës nga e gjithë bota.
 • Pavarësisht nëse keni nevojë për një artikull të shkruar ose keni nevojë për një logo të re të krijuar për biznesin tuaj me tulla dhe llaç, platforma e Guru ju ka mbuluar.

Pse të përdorim Guru në vend të Fiverr

Guru ju ofron mundësinë e përdorimit të miliona freelancer të përvojë që mund të punësoni. Nëse doni të gjeni një freelancer me përvojë me të cilin mund të krijoni një marrëdhënie të vazhdueshme me të, shkoni me Guru.

Pse të përdorim Fiverr në vend të Guru

Zgjidhni Fiverr nëse kostoja është një faktor kryesor dhe nëse doni të paguani vetëm atë që ju nevojitet.

5. TopTal.com

toptal

 • Uebfaqja Zyrtare: www.toptal.com
 • TopTal reklamon veten si platforma ku njerëzit shkojnë në “Hire The Top 3% Freelance Talent”.
 • Besuar nga gjigandët e industrisë si Hewlett Packard dhe Airbnb.
 • Lexoni rishikimin tim të detajuar të Toptal këtu.

Pse të përdorni TopTal në vend të Fiverr

TopTal nuk është platforma ku shkoni për të punësuar freelancer të 3-të të botës, të cilët ofrojnë të ndërtojnë faqe interneti për më pak se 50 dollarë. Nëse dëshironi të punësoni një nga Talentet me Top 3% në botë, atëherë TopTal është platforma juaj.

Për dallim nga platformat e tjera të kësaj liste si Upwork, TopTal u ofron freelancer vetëm brenda një pakete të ndryshme aftësish. Në këtë platformë nuk ka shkrimtarë ose tregtarë të mediave sociale për tu punësuar.

Pse të përdorni Fiverr në vend të TopTal

Nëse sapo filloni dhe shqetësoheni më shumë për buxhetin tuaj sesa cilësia e punës, atëherë TopTal mund të mos jetë platforma më e mirë për ju. Mimet e tyre fillojnë nga 60 dollarë në orë.

6. i kodueshëm.io

codeable

 • Uebfaqja Zyrtare: www.codeable.io
 • Codeable.io është dyqani juaj me një ndalesë për të gjitha gjërat WordPress.
 • Për dallim nga platformat e tjera, Ekipi i Codeable ju përputhet me një freelancer në vend që të zgjidhni vetë.

Pse të përdorni Codeable.io në vend të Fiverr

Pavarësisht nëse doni të merrni një gabim të fiksuar në faqen tuaj ose keni nevojë për një plugin të personalizuar të zhvilluar, Codeable ka zhvilluesit e pavarur për ta bërë atë.

Ata ofrojnë një politikë të plotë të rimbursimit nëse nuk ju pëlqen puna. Ju paguani vetëm nëse puna është në kënaqësinë tuaj. Ju gjithashtu keni akses 24/7 në një ekip mbështetës të klientit që mund të arrini përmes postës elektronike ose telefonit.

Pse të përdorni Fiverr në vend të Codeable.io

Nëse doni të merrni diçka në faqen tuaj fikse për të lira, atëherë Fiverr është rruga për të shkuar. Nëse faqja juaj nuk funksionon në WordPress, atëherë Codeable.io nuk ju ndihmon.

7. Outsourcely.com

outsourcely

 • Uebfaqja Zyrtare: www.outsourcely.com
 • Outsourcely ofron fillestar qasje të lehtë në talentin e saj të talenteve prej mbi 400 mijë freelancer.
 • Pa tarifë shënimi për shërbimet e ofruara nga freelancer në platformë.

Pse përdorni në mënyrë të jashtme në vend të Fiverr

Edhe pse ata reklamojnë platformën e tyre si një platformë punësimi të pavarur për fillestar, në platformën e jashtme, ju mund të bëni të gjitha llojet e punës edhe nëse jeni duke kaluar fazën e fillimit..

Nëse dëshironi qasje të lehtë dhe të shpejtë në freelancer të vërtetë, me përvojë, rezultatet e jashtme janë shumë më të mira se Fiverr.

Pse të përdorim Fiverr në vend të jashtëm

Fiverr është i njohur për çmimin prej 5 dollarësh dhe si i tillë është një platformë e përqendruar më shumë në ofrimin e shërbimeve të lira sesa në ofrimin e shërbimeve me cilësi më të lartë. Nëse buxheti juaj është i ngushtë dhe sapo po filloni, shkoni me Fiverr.

8. Truelancer.com

truelancer

 • Uebfaqja zyrtare: www.truelancer.com
 • Megjithëse relativisht një i porsaardhur, Truelancer ka bërë një emër për veten e tyre duke ofruar punë cilësore për çmime të lira.
 • Kryesisht ofron oferta freelancer nga vendet e 3-të të botës si India, Pakistani dhe të ngjashme.

Pse të përdorni Truelancer në vend të Fiverr

Nëse dëshironi të bëni disa punë shpejt dhe nuk kujdeseni shumë për cilësinë, atëherë kjo platformë mund të jetë një opsion i mirë. Truelancer është një platformë më e mirë se Fiverr për punë me porosi.

Pse të përdorni Fiverr në vend të Truelancer

Nëse keni një punë në mendje që nuk kërkon shumë punë me porosi dhe keni nevojë për ta bërë atë të bërë të lirë, atëherë shkoni me Fiverr.

Pyetjet e bëra më shpesh

Cilat janë të mirat e Fiverr?

Fiverr është një treg kryesor që lidh pavarësisht tregtarët (shitësit) me klientët (blerësit). Shtë e lirë, ju mund të gjeni freelancer nga pak sa 5 dollarë. Ekziston një gamë e madhe e freelancer të disponueshëm, të disponueshëm për koncerte (punë) në pothuajse çdo kategori për të cilën mund të mendoni. Mbështetje e dobishme që gjithnjë merr anën e blerësit.

Cilat janë të këqijat e Fiverr?

Ndonjëherë merrni atë që paguani, mos prisni që cilësia e punës të jetë e jashtëzakonshme për diçka për të cilën keni paguar 5 dollarë (veçanërisht për punë komplekse dhe sfiduese). Disa shitës vendosin afate të paarsyeshme dhe ju duhet të paguani ekstra për të kryer punën më shpejt.

Cilat janë alternativat më të mira për Fiverr?

Nëse dëshironi të bëni punë të shpejtë, të lirë, Fiverr është vendi ku duhet të shkoni. Por nëse doni të merrni një punë të bërë nga një ekspert i industrisë, atëherë vendet e tregut të pavarur si Upwork dhe Toptal janë alternativa më të mira për Fiverr.com.

Alternativa më e mirë për Fiverr – Përmbledhje

Fiveshtë Fiverr e mirë për përkthyes të pavarur?

Po Fiverr i shërben qëllimit të tij si një vend për të gjetur profesionistë të lirë.

Por ka një bandë faqesh të mira si Fiverr atje.

Nëse dëshironi të bëni punë të lirë të bërë shpejt, atëherë duhet të shkoni me një platformë si Truelancer. Pishina e tyre e talenteve përbëhet kryesisht nga freelancer të vendeve të botës së tretë.

Nëse doni të përfundoni punën tuaj me një buxhet pa kompromentuar cilësinë, duhet të shkoni me një sit si Upwork ose Freelancer.com. Të dy ofrojnë qasje në miliona freelancer me një larmi grupesh aftësish dhe janë konkurrentët më të mirë të Fiverr atje.

Dhe nëse paratë nuk janë çështje madhore për ju, shkoni me Toptal. Ata reklamojnë veten si platforma që ju ndihmon të punësoni talentin më të lartë prej 3% në Internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map