8 Alternativa më e mirë NordVPN

Pavarësisht nëse doni të mbani sekretin e kërkimeve tuaja në Google nga agjensitë qeveritare ose në faqet e internetit të hyrjes që janë bllokuar në vendin tuaj, ju duhet një VPN. Këtu është koleksioni im tani.


A rrjeti virtual virtual (VPN) enkripton trafikun tuaj të internetit dhe mbron identitetin tuaj në internet. I gjithë trafiku juaj i Internetit kalohet përmes një tuneli të koduar, kështu që të dhënat tuaja janë të sigurta dhe adresa juaj e IP dhe e gjithë lidhja e internetit është e fshehur nga sytë e çmendur.

Alternativa më e mirë e NordVPN në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: ka gjithçka që ju dëshironi nga një VPN përfshirë shpejtësi të shpejtë, një aplikacion miqësor për përdorues, një numër të madh vendndodhjesh dhe serverësh dhe natyrisht kriptim të shkallës ushtarake.
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi: është një kompani VPN me qendër në SHBA që thekson shpejtësinë, sigurinë dhe intimitetin – me shumë lidhje me një çmim të ulët

Farë është NordVPN

alternative nordvpn

NordVPN është një nga Ofruesit e shërbimeve më të njohura dhe të përdorura VPN atje që ju ndihmojnë të fshihni identitetin tuaj në internet. Kjo gjithashtu ju lejon të vizitoni një faqe në internet që mund të bllokohet nga qeveria juaj ose ISP në vendin tuaj.

Karakteristikat kryesore përfshijnë:

 • Kriptimi i shkallës ushtarake.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Fsheh adresën tuaj IP.
 • Asnjë politikë shkrimesh (d.m.th. nuk mban të dhëna për atë që ke kërkuar).
 • Ndërprerës automatik vrasës.
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS.
 • Qasja në serverat e tyre DoubleVPN që enkriptojnë të dhënat dy herë.
 • Mund të lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht.
 • 5,200+ serverë të shpejtë dhe të sigurt në 61 vende duke siguruar një vonesë të madhe.
 • Zgjatje Chrome dhe Firefox në dispozicion.
 • Qasja në netflix dhe përrua / P2P është e lejuar.

A është i besueshëm NordVPN? Ju mund të jeni të sigurt se NordVPN e konsideron sigurinë shumë seriozisht. Kriptimi i shkallës së tyre ushtarake mban të gjithë lidhjen tuaj të sigurt nga sytë e çmendur dhe ato janë verifikuar zyrtarisht si një “shërbim pa log”, do të thotë se ata nuk ruajnë regjistrat e lidhjeve, adresat IP, regjistrat e trafikut ose ndonjë informacion mbi aktivitetin e internetit.

Përfitimet e NordVPN

Shërbimi VPN i NordVPN lejon përdoruesit e tij të shfletojnë uebin në mënyrë anonime dhe të sigurt. Shërbimi i tyre është gjithashtu i mirë për të transmetimi, qasja në përmbajtje gjeo-bllokuar dhe për torrenting / P2P.

Kur përdorni ndonjë shërbim VPN si NordVPN, mund të jeni të sigurt se askush, përfshirë qeverinë, nuk do të jetë në gjendje të zbulojë se cilat faqe në internet vizitoni ose cilat aplikacione përdorni.

Sepse të gjitha të dhënat e dërguara dhe të marra nga shfletuesi juaj janë të koduara kur përdorni një shërbim VPN.

NordVPN është një nga shërbimi më i njohur VPN ofruesit dhe është paraqitur në revista dhe faqet e lajmeve si Wired, Forbes, The Huffington Post dhe Buzzfeed.

Nëse besoni se NordVPN nuk ka karakteristikat më të mira ose po kërkoni alternativa NordVPN, atëherë këtu është një listë e vendeve më të mira VPN si NordVPN tani:

1. ExpressVPN

expressvpn

 • Uebfaqja Zyrtare: www.expressvpn.com
 • Zgjidhni nga mbi 160 lokacione të ndryshme në të gjithë botën.
 • Rrjeti i mbi 3000 serverave VPN në të gjithë botën.

Pse të përdorni ExpressVPN në vend të NordVPN

ExpressVPN ofron vendndodhje të serverëve në më shumë se 160 vende. Kjo është shumë më tepër sesa NordVPN.

Ata gjithashtu kanë aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja, pavarësisht nga sistemi operativ që ata funksionojnë duke përfshirë Android, Linux, iOS, TV Smart, dhe madje edhe për Routers.

Pse të përdorni NordVPN në vend të ExpressVPN

NordVPN kushton shumë më pak sesa ExpressVPN kur shkoni me planin vjetor ose atë 2 vjeçar. ExpressVPN’plani vjetor kushton 99,95 dollarë.

NordVPN’Plani 2-vjeçar s kushton 5 dollarë më pak se kaq. Dhe për vetëm 7 dollarë më shumë, ju mund të merrni planin 3-vjeçar në NordVPN.

2. Buletini VPN

bulletvpn

 • Uebfaqja Zyrtare: www.bulletvpn.com
 • Serverat e pritur në qendrat e të dhënave Tier-1 në të gjithë botën, të cilat ofrojnë një rritje të shpejtësisë.
 • Politika e prerjeve zero.

Pse të përdorni BulletVPN Në vend të NordVPN

BulletVPN ofron një politikë Logging Zero që do të thotë se ata donin’t logoni ndonjë nga të dhënat tuaja kudo në serverat e tyre. Kjo do të thotë, nuk ka të dhëna që të lidhin aktivitetin në internet përsëri në kompjuterin tuaj.

Kjo rrit intimitetin tuaj dhjetëfish.

Pse të përdorni NordVPN në vend të BulletVPN

Edhe pse NordVPN nuk’Ofroni një Politikë Jo të Regjistrimit, për mendimin tim, shumica e njerëzve nuk e bëjnë’t duhen.

Në qoftë se nuk jeni duke porositur armë ose drogë nga rrjeti i errët, nuk ka asnjë arsye që ju të shqetësoheni për prerjet në serverët VPN. Gjithashtu, NordVPN kushton shumë më pak nëse shkoni për planin 3-vjeçar.

3. IPVanish

ipvanish

 • Uebfaqja Zyrtare: www.ipvanish.com
 • Politika Zero Logging për të rritur anonimitetin tuaj në internet.
 • Mbi 40,000+ Adresa IP të Ndara në 75+ lokacione të serverëve në të gjithë botën.

Pse të përdorni IPVanish në vend të NordVPN

Për dallim nga NordVPN, IPVanish ofron një politikë logimi zero, që do të thotë se nuk do të ketë prerje serverësh të aktivitetit tuaj.

Ata gjithashtu ofrojnë përrua anonime. Një shumë e ofruesve të VPN qëllon ose qëllon’mbështesin Torrenting.

Pse të përdorni NordVPN në vend të IPVanish

NordVPN ka shumë më tepër vende për të ofruar servera sesa IPVanish. Ata mbi mbi 5000 serverë të vendosur në të gjithë botën. Dhe çmimi i tyre është pak më i lirë se IPVanish.

4. VyprVPN

vyprvpn

 • Uebfaqja zyrtare: www.vyprvpn.com
 • Rekomanduar nga administratorët e sistemit të Reddit.
 • Nuk ka prerje të të dhënave.

Pse të përdorni VyprVPN në vend të NordVPN

Nëse dëshironi intimitet të plotë, atëherë VyprVPN është mënyra për të shkuar. Ata janë një nga ofruesit më të besueshëm të VPN dhe rekomandohen zyrtarisht nga Administratorët e Sistemit të Reddit.

Plani i tyre premium ju ofron një server të dedikuar VPN që mund ta kontrolloni veten.

Pse të përdorni NordVPN në vend të VyprVPN

Nëse nuk je’duke bërë ndonjë gjë të paligjshme dhe don’dëshironi të fshehni dëshpërimisht gjurmët tuaja, atëherë një politikë No Logging si VyprVPN’s është një mbingarkesë.

Nëse shkoni me NordVPN, ju do të merrni 3 vjet privatësi për çmimin e VyprVPN’plan 1 vjeçar.

5. Tuneli

tunnelbear

 • Uebfaqja Zyrtare: www.tunnelbear.com
 • Një nga shërbimet në rritje më të shpejtë VPN në internet.
 • Shërbimi më i lehtë VPN në treg.

Pse të përdorni Tunnelbear në vend të NordVPN

Tunnelbear ofron mbi 22 vende për të zgjedhur kur shfletojnë në internet. Shërbimi i tyre është paraqitur në faqet e lajmeve si The Verge, Forbes dhe LifeHacker.

Pse të përdorni NordVPN në vend të Tunelit

NordVPN ofron më shumë vendndodhje për të zgjedhur dhe ka aplikacione që do të mbulojnë të gjitha pajisjet tuaja pa marrë parasysh sistemin operativ.

6. CyberGhost

cyberghost vpn

 • Uebfaqja zyrtare: www.cyberghostvpn.com
 • Vlerësimi i 9.4 nga përdoruesit e tij në TrustPilot.
 • Asnjë politikë e prerjeve për t’ju mbajtur anonim.

Pse të përdorni CyberGhost në vend të NordVPN

CyberGhost ofron një politikë pa prerje dhe nuk dëshiron’mbani çdo regjistër të aktivitetit tuaj online. Ata gjithashtu kanë më shumë aplikacione për të ofruar për të gjitha pajisjet tuaja sesa NordVPN.

Pse të përdorni NordVPN në vend të CyberGhost

NordVPN ka më shumë serverë për të ofruar në shumë vende të ndryshme të botës.

7. SurfShark

surfshark

 • Uebfaqja Zyrtare: www.surfshark.com
 • Vlerësuar me një mesatare prej 9.3 nga përdoruesit e saj në TrustPilot.
 • Mbi 800 servera në 50+ vende të botës.

Pse të përdorni SurfShark në vend të NordVPN

SurfShark ka shumë më tepër karakteristika për të ofruar sesa NordVPN. Karakteristikat e tyre të pronarit të tilla si CleanWeb përmirësojnë intimitetin tuaj dhjetëfish.

Karakteristika e tyre CleanWeb shpëton nga të gjitha reklamat dhe gjurmuesit në faqet e internetit.

Pse të përdorni NordVPN në vend të SurfShark

NordVPN’planet vjetore, dy-vjeçare dhe planet 3-vjeçare kushtojnë shumë më pak sesa SurfShark. Ofron aplikacione që mbulojnë më shumë platforma / pajisje.

8.Priviteti i përsosur

intimitet perfekt vpn

 • Uebfaqja zyrtare: www.perfect-privacy.com
 • Asnjë politikë e prerjeve.
 • Karakteristikat e pronarit të tilla si NeuroRouting dhe TrackStop ju mbajnë plotësisht anonim në internet.

Pse të përdorni PerfectPrivacy Në vend të NordVPN

PerfectPrivacy është një shërbim i nivelit të lartë VPN për përdoruesit e përparuar. Shërbimi i tyre ju lejon të drejtoni trafikun në çdo mënyrë që dëshironi.

Ju mund të zgjidhni një vendndodhje VPN për hyrje dhe një tjetër për dalje. Ato gjithashtu lejojnë përcjelljen e portit për të lejuar përrua.

Pse të përdorni NordVPN në vend të PerfectPrivacy

NordVPN është shumë më e lirë se PerfectPrivacy. NordVPN është shumë më e lehtë për tu kuptuar dhe përdorur.

Alternativa më e mirë NordVPN: Përmbledhje

Nuk janë’që shumë shërbime VPN që mund të mposhtin NordVPN për sa i përket çmimeve përveç CyberGhost.

Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim VPN që kushton më pak se NordVPN dhe ofron një politikë No Logging, atëherë shkoni me CyberGhost.

Nëse jeni vërtet paranojakë me privatësinë tuaj, atëherë shkoni me VyprVPN. Ata janë zyrtarisht rekomanduar nga administratorët e sistemit në Reddit dhe shërbimi i tyre ofron një politikë Logging.

Nëse dëshironi diçka edhe më të mirë se VyprVPN që mund t’ju bëjë një fantazmë në internet, atëherë shkoni me PerfectPrivacy.

Shërbimi i tyre është ndërtuar për përdoruesit e përparuar me nevoja të përparuara. Edhe pse shërbimi i tyre kushton pak më shumë, veçoritë që merrni janë me vlerë të kostos.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map