7 Alternativa më e mirë për ExpressVPN

ISP-ja juaj mund të shohë trafikun tuaj të internetit dhe ndoshta regjistron historinë tuaj të shfletimit. Kjo është arsyeja pse ju duhet një shërbim VPN si ExpressVPN për të përplasur trafikun tuaj në një tunel të koduar. Këtu është koleksioni im tani.


Kur shikoni diçka në Google, ISP-ja juaj e di saktësisht se çfarë Googled dhe nga cili vend. Gjithmonë ka një njeri të mesëm që shikon veprimtarinë tuaj të Internetit. A rrjeti virtual virtual (VPN) enkripton trafikun tuaj të internetit dhe fsheh dhe mbron identitetin tuaj në internet.

Alternativa më e mirë për ExpressVPN në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: ka gjithçka që dëshironi nga një VPN e mirë përfshirë intimitetin, sigurinë, shpejtësinë dhe një numër të madh vendndodhjesh dhe serverash.
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi: është një kompani VPN me qendër në SHBA që thekson shpejtësinë, sigurinë dhe intimitetin – me shumë lidhje me një çmim të ulët

Farë është ExpressVPN

alternative të shprehura

ExpressVPN jep pothuajse çdo zonë. Rrjeti i tyre VPN është i shpejtë, i sigurt dhe zhbllokon Netflix dhe mbështet torrentët.

ExpressVPN është një shërbim VPN që ju lejon të shfletoni Internetin në mënyrë anonime. Kur përdorni një VPN, askush nuk do të jetë në gjendje të gjurmojë vendndodhjen tuaj ose aktivitetin tuaj në internet. As ofruesi juaj i shërbimit ose qeveria e vendit tuaj.

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN ofron një shërbim të thjeshtë VPN për t’ju ndihmuar të siguroni të gjitha pajisjet tuaja dhe të shfletoni Internetin në mënyrë anonime, pa e ditur askush. Ata ofrojnë aplikacione për të gjitha pajisjet dhe platformat përfshirë TV Smart, Android, iOS, PlayStation, dhe madje edhe pajisjen tuaj të Ruterit të Internetit.

Karakteristikat kryesore përfshijnë:

 • Politikë e rreptë “pa prerje”.
 • 160 lokacione të serverëve VPN në 94 vende në të gjithë botën.
 • Karakteristikë e testit të shpejtësisë së integruar.
 • Kriptimi më i mirë në klasë 256-bit AES.
 • Përputhshmëria e serverëve IP, Kill-Switch, Netflix dhe P2P.
 • Masifikimi i adresës IP.
 • Përdorni 3 pajisje me 1 pajtim.

A është i besueshëm ExpressVPN? Nëse siguria është një nga shqetësimet tuaja kryesore, mund të jeni të sigurt se ExpressVPN e konsideron seriozisht sigurinë. Shumica e përdoruesve do t’ju duhet vetëm “OpenVPN” e parazgjedhur (dhe më e sigurt), ExpressVPN gjithashtu mbështet protokollet SSTP, L2Tp / IPsec dhe PPTP.

Kur përdorni një shërbim VPN, mund të përdorni lehtësisht në faqet e internetit që janë bllokuar në vendin tuaj ose nga ISP-ja juaj.

ExpressVPN është një shërbim i frikshëm VPN por duhet të dini që ka faqe konkurruese si ExpressVPN atje. Këtu është një listë e alternativave më të mira ExpressVPN tani:

1. NordVPN

nordvpn

 • Uebfaqja Zyrtare: www.nordvpn.com
 • Mbi 5,000 servera VPN në të gjithë botën në shumë vende të ndryshme.
 • Mimi më i lirë që mund të gjeni në internet.

Pse të përdorni NordVPN në vend të ExpressVPN

Nuk janë’shumë ofrues të shërbimeve VPN në Internet që mund të mposhtin NordVPN’çmimet. Shumica e shërbimeve VPN përfshirë ExpressVPN paguajnë $ 100 për planin e tyre vjetor.

Por me NordVPN, ju mund të merrni 3 vjet shërbim për vetëm 100 dollarë.

Ata kanë mijëra servera në të gjithë botën dhe ju lejojnë të zgjidhni cilindo vend ku dëshironi të lidheni. NordVPN, për mendimin tim, është alternativa më e mirë për ExpressVPN.

Pse të përdorni ExpressVPN në vend të NordVPN

ExpressVPN ka më shumë vendndodhje për të zgjedhur sesa NordVPN. Aplikimet e tyre mbulojnë të gjitha pajisjet dhe platformat tuaja, përfshirë TV Smart, PlayStation, Android dhe iOS.

2. Buletini VPN

bulletvpn

 • Uebfaqja Zyrtare: www.bulletvpn.com
 • Politika e prerjeve zero.
 • Rrjeti global i serverëve VPN ju lejon të zgjidhni vendin nga të cilin dëshironi të përdorni Internetin.

Pse të përdorni BulletVPN Në vend të ExpressVPN

BulletVPN ofron një politikë Logging Zero. Kjo do të thotë, ata don’t logoni ndonjë nga aktivitetet tuaja në serverat e tyre. Kjo rrit intimitetin tuaj dhe nuk lë gjurmë pas.

Pse të përdorni ExpressVPN në vend të BuletVPN

Nëse përdorni pajisje të shumta për të shfletuar Internetin, atëherë ExpressVPN është zgjidhja më e mirë. Ata ofrojnë aplikacione për të gjitha pajisjet dhe platformat përfshirë PlayStation, Android, iOS, Mac dhe TV Smart.

3. IPVanish

ipvanish

 • Uebfaqja Zyrtare: www.ipvanish.com
 • 40,000+ Adresa IP të Ndara në të gjithë globin.
 • Regjistrat zero të trafikut.

Pse të përdorni IPVanish në vend të ExpressVPN

IPVanish është paraqitur në shumë site të njohura si CNN, NBC News, Mashable, TechRadar dhe PCMag.com.

Nëse doni një shërbim VPN që nuk mban regjistrat e trafikut tuaj në ndonjë nga serverët e tyre, atëherë shkoni me IPVanish. Me politikën e tyre të Logos Zero Traffic, ju mund të siguroheni se asnjë nga aktivitetet tuaja në internet nuk është regjistruar.

Pse të përdorni ExpressVPN në vend të IPVanish

ExpressVPN është pak më e lehtë për t’u përdorur sesa IPVanish. Nëse përdorni shumë pajisje dhe dëshironi një aplikacion të thjeshtë, atëherë ExpressVPN është mënyra më e mirë për të shkuar.

4. VyprVPN

vyprvpn

 • Uebfaqja zyrtare: www.vyprvpn.com
 • Rekomanduar dhe përdorur nga Administratorët e Sistemit të Reddit.
 • Asnjë politikë shkrimesh.

Pse të përdorni VyprVPN në vend të ExpressVPN

Aplikacionet VyprVPN janë në dispozicion për pothuajse të gjitha platformat dhe pajisjet, përfshirë Linux, Windows, iOS, Android, Mac, dhe madje edhe ruterat tuaj. Politika e tyre e mos-prerjes ju lejon të shfletoni internetin pa lënë gjurmë.

Pse të përdorni ExpressVPN në vend të VyprVPN

ExpressVPN është pak më e lehtë për tu mësuar por kushton shumë më tepër sesa VyprVPN. Ata ju ofrojnë qasje në një rrjet prej mbi 3000 serverash VPN në të gjithë botën. Kjo do të thotë që ju mund të lidheni në Internet nga pothuajse çdo vend që dëshironi.

5. CyberGhost

cyberghost vpn

 • Uebfaqja Zyrtare: www.cyberghost.com
 • Fituesi i Bestmimit BestVPN.com.
 • Politika zero loging.

Pse të përdorni CyberGhost në vend të ExpressVPN

CyberGhost ofron një ndërfaqe shumë të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur duke e bërë të lehtë edhe për fillestarët të përdorin shërbimin. Ata ofrojnë aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja, duke përfshirë Android, iPhone, Windows dhe Mac. Vlerësimi mesatar për shërbimin e tyre është 9.4 në TrustPilot.

Pse të përdorni ExpressVPN në vend të CyberGhost

ExpressVPN ofron aplikacione që mund të mbulojnë privatësinë tuaj në të gjitha pajisjet që përdorni. Ata ofrojnë aplikacione për mbi dhjetëra platforma dhe pajisje të ndryshme, duke përfshirë Android, iOS, Mac, Windows, Chromebook, Kindle Fire, Xbox, Playstation, Apple TV dhe shumë pajisje të tjera.

6. Mullvad

mullvad

 • Uebfaqja Zyrtare: www.mullvad.net
 • Një shërbim VPN i ndërtuar për zhvilluesit dhe njerëzit e programeve kompjuterike.
 • Asnjë aktivitet nuk regjistrohet fare.

Pse të përdorni Mullvad në vend të ExpressVPN

Mullvad është një shërbim i avancuar VPN për njerëzit që dinë se çfarë bëjnë dhe duan të jenë një Ghost në Internet. Mullvad nuk’t ju pyesni emailin tuaj ose ndonjë informacion personal.

Në vend të kësaj, ju merrni një numër llogari dhe më pas përdorni atë numër llogarie për t’u lidhur me Mullvad dhe për të paguar shërbimin. Ata inkurajojnë pagesën në formën e parave të gatshme ose Bitcoin për të mbajtur identitetin tuaj privat.

Pse të përdorni ExpressVPN në vend të Mullvad

Nëse nuk je’një përdorues i përparuar, atëherë qëndroni larg Mullvad. ajo’Ndërtuar për përdoruesit që dinë se çfarë bëjnë. ExpressVPN është një zgjedhje shumë më e mirë nëse doni një konfigurim me një klik për të gjitha pajisjet tuaja.

7. Qasja në Internet private (PIA)

privateinternetaccess (pia)

 • Uebfaqja Zyrtare: www.privateinternetaccess.com
 • Një nga shërbimet më të vjetra dhe më të besuara të VPN.
 • Besuar nga markat e mëdha si MSN Money, Wired, Gizmodo dhe Yahoo!.

Pse të përdorni hyrje në internet në vend të ExpressVPN

Qasja në Internet private është paraqitur në revistat në internet si PCMag, Tom’Udhëzuesi dhe Cnet. Ato ju lejojnë të përdorni shërbimin VPN në 10 pajisje njëkohësisht. Ata gjithashtu ju lejojnë të zgjidhni shumë porta VPN.

Pse të përdorni ExpressVPN në vend të qasjes në internet privat

Për dallim nga Aksesi në Internet në Internet, ExpressVPN është një korporatë me bazë në Ishujt e Virgjër Britanik. Kjo do të thotë, ata don’Keni ndonjë rregullore për ruajtjen e të dhënave që duhet të ndiqet.

Alternativa më e mirë për ExpressVPN: Përmbledhje

Nëse dëshironi një alternative më të lirë për ExpressVPN, atëherë shkoni me NordVPN. Isshtë alternativa më e mirë për ExpressVPN në treg. Plani i tyre 3-vjeçar kushton më pak se ExpressVPN’plan 1-vjeçar.

Nëse doni intimitet të plotë, atëherë vazhdoni me Mullvad. Kujdes, ajo’Një platformë e përparuar dhe jo e përshtatshme për fillestarët, kështu që don’regjistrohuni nëse nuk jeni mirë me kompjuterë.

Ata don’pyesni çdo informacion personal për t’ju mbajtur plotësisht anonim në internet dhe të lejoni pagesa në formën e Bitcoin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map