7 Alternativa më e mirë e WooCommerce

Programe kompjuterike si WooCommerce e bën të lehtë fillimin e një dyqani në internet. Mos më gabo, WooCommerce është një zgjedhje e shkëlqyeshme sepse është falas, me burim të hapur dhe shumë ekstensibil, por ka dhe të shkëlqyera atje duhet të konsideroni të përdorni në vend.


Që kur Amazon filloi të shesë më shumë sesa libra, bota e tregtisë ka shpërthyer – dhe shumica e blerjeve dhe shitjeve që ndodhin në botë do të ndodhin përmes platformave online dhe softuerit të e-commerce, si WooCommerce.

Alternativa më e mirë e WooCommerce në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: është platforma më e mirë e-tregtisë gjithëpërfshirëse në internet e cila është e mbushur me të gjitha tiparet thelbësore që ju nevojiten për të nisur një dyqan online të suksesshëm.
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi: është një program i pritur i e-commerce si Shopify. Ajo që unë dua për Bigcommerce është integrimi i WordPress, ku mund të keni WordPress të jetë fillimi, dhe Bigcommerce sfondi.
 • Alternativa më e mirë falas për WooCommerce: është një karrocë tregtare ecommerce që integrohet me WordPress. Plani përgjithmonë pa pagesë është i shkëlqyeshëm për tregtarët që shesin një numër të kufizuar të produkteve.

Softueri i Ecommerce lejon këdo që të krijojë një dyqan dhe të fillojë shitjen: Mijëra biznese kanë filluar fillimin e tyre në këtë mënyrë, dhe shumë marka të suksesshme dhe të krijuara kanë rritur shkallën e suksesit të tyre duke përqafuar ecommerce së bashku (ose edhe në vend të) biznesit me tulla dhe llaç sipërmarrjeve.

WooCommerce përdoret nga qindra mijëra shitës në ditë. It’sshtë platforma më e popullarizuar e softuerit ecommerce atje tani. Sipas Builtwith.com WooCommerce fuqizon një 26% të të gjithë dyqaneve në internet në të gjithë Internetin.

statistikat e përdorimit të woocommerceBurimi: https://trends.builtwith.com/shop

Por e vërteta në lidhje me WooCommerce është se ndërsa shumë njerëz vazhdojnë ta përdorin atë, shumë përdorues i gjejnë tiparet që mungojnë – dhe zbulojnë që WooCommerce merr shumë të mëdha nga një prerje e parave për ato që ofrojnë.

Farë është WooCommerce?

WooCommerce është kushëriri i tregtisë së WordPress.

WooCommerce është një plugin WordPress që integron lehtësisht aftësitë ecommerce me faqen tuaj ekzistuese të WordPress, është falas, me burim të hapur dhe të zgjerueshëm.

faqet si woocommerce

Ka qenë në biznes që nga viti 2011, dhe është ofruar si një shtojcë e lehtë për t’u përdorur në internet për faqet e internetit që ju lejon të krijoni një dyqan në vetëm disa minuta. Për një ide se sa popullore është WooCommerce, statistikat nga viti 2020 thonë se sa më shumë që 26% e të gjitha faqeve të e-commerce në Internet u drejtuan nga WooCommerce.

Pro dhe kundër të WooCommerce

Të mirat e WooCommerce janë se është e thjeshtë të regjistrohesh, është e lehtë për t’u përdorur dhe është e lirë të fillosh me të – por pasi të keni përdorur WooCommerce për disa javë, ka të ngjarë që ju do të filloni të kërkoni alternative për Ekosistemi WooCommerce.

Të mirat e WooCommerce përfshijnë:

 • WooCommerce në vetvete është një shtojcë falas (por ju duhet të paguani për një shërbim të mbajtjes në internet, zakonisht gjithashtu një temë premium dhe shtesa).
 • Shtë burim i hapur që do të thotë që mundësitë e personalizimit janë të pakufizuara. Nuk është çudi që WooCommerce e quan veten “platforma më e personalizueshme ecommerce në botë”.
 • Mijëra tema të shkëlqyera në kërkim, e-commerce dhe të gatshme për celularë që përgjigjen me WordPress ekzistojnë për WooCommerce.
 • WooCommerce është një mundësi e shkëlqyeshme për pronarët e dyqaneve me aftësi teknike që duan një qasje praktike.

Të mirat e WooCommerce janë:

 • Mungesa e mbështetjes së klientëve për klientët dhe klientët që kanë nevojë për ndihmë të menjëhershme ose urgjente.
 • WooCommerce bëhet i shtrenjtë me opsionet e paguara, dhe opsionet falas janë vërtetuar se janë shumë kufizuese për përdoruesit.
 • Sistemi WooCommerce është i thjeshtë për t’u përdorur dhe vendosur, por bëhet më i vështirë për të lundruar sipërmarrjen më të madhe tregtare ose dyqani juaj bëhet.
 • Shqetësimet për sigurinë kanë nxitur edhe më shumë përdorues të bëjnë kalimin në platformat e tjera.
 • A do të thotë vetë-pritëse që ju duhet të kujdeseni për “kodin”, në krahasim me Shopify që kujdeset për mirëmbajtjen teknike të drejtimit të një dyqani për ju.
 • Kostot e transportit shkojnë mesatarisht midis 0 – 108 dollarë në vit. Kostot e portës së pagesës mesatarisht janë 2.9% + 0,30 cent për shitje plus një tarifë mujore prej 0 – 30 $ në muaj.

Alternativat më të mira të WooCommerce?

Nëse keni përdorur WooCommerce për disa javë ose muaj (ose sapo jeni regjistruar), mund të keni zbuluar tashmë se shumica e të këqijave të përmendur më lart janë të vërteta.

Lajmi i mirë është se ka shumë alternativa dhe faqet konkurruese si WooCommerce atje.

Shopify bën një nga alternativat më të mira për WooCommerce që mund të gjesh. Bothshtë edhe më e lehtë dhe më e lirë për t’u përdorur sesa shumë softuer të tjerë të e-commerce (përfshirë vetë WooCommerce).

Alternativa të tjera përfshijnë Wix, Bigcommerce dhe Ecwid.

1. Blerje

shopify

Farë është Shopify?

Shopify u lançua në vitin 2004. It’sshtë një nga platformat kryesore të e-commerce tani, dhe një nga alternativat e para të vlefshme që përdoruesit konsiderojnë kur kalojnë nga WooCommerce. Nëse dëshironi të përdorni lehtësisht për ju dhe klientët tuaj, Shopify është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

A e dini se mbi 1 milion biznese në 175 vende kanë bërë më shumë se 155 miliardë dollarë në shitje në Shopify

Shopify ju lejon të ndërtoni një sit ecommerce pa shkruar një linjë të vetme kodesh. Ato ndihmojnë në menaxhimin e gjithçkaje për ju, përfshirë përpunimin e pagesave, gjenerimin e faturave, menaxhimin e katalogut tuaj dhe gjithçka tjetër që ju nevojitet për të drejtuar një dyqan online të suksesshëm

Karakteristikat kryesore:

 • Pranimi i 70 portave të pagesave, përfshirë kartën e kreditit dhe PayPal.
 • Një sistem profesional i shitjes që funksionon tërësisht në internet.
 • Analiza automatike e mashtrimit.
 • Lexoni rishikimin tim të Shopify për më shumë veçori.

Pros:

 • Shopify është një nga mënyrat më të lehta për të ndërtuar një dyqan në internet për biznesin tuaj.
 • Shopify kujdeset për mirëmbajtjen teknike të backend-it për drejtimin e një dyqani për ju.
 • Analiza automatike e mashtrimit për transaksionet që marrin flamurin.
 • 100+ tema profesionale (falas dhe me pagesë).
 • Mundësia për të renditur një sasi të pakufizuar të produkteve dhe bandë të pakufizuar.

Cons:

 • Planet nuk janë falas, por ia vlen të paguajnë.
 • Shopify Lite (për celular) mund të ketë mungesë të veçorive në krahasim me versionin e plotë.

Pse përdorni Shopify në vend të WooCommerce?

Thjesht, Shopify është më e lirë se WooCommerce në planin afatgjatë – por kjo nuk duhet të jetë arsyeja juaj e vetme për ndërrimin e platformave. Shopify është gjithashtu më i lehtë për t’u përdorur dhe ofron mbështetje më të mirë të klientit që është në dispozicion kur ju nevojitet – dhe ofron më shumë zgjidhje pagese se sa konkurrentët e tij të e-commerce në mënyrë që të bëjë shitjen në internet një proces më të lehtë.

2. Wix

Wix

Farë është Wix?

Ashtu si WordPress, Wix është një platformë që njihet më së miri për të ndihmuar njerëzit të krijojnë faqe interneti dhe bloge për markat dhe bizneset e tyre. Kjo nuk ju ndihmon vetëm të ndërtoni faqe interneti, por është gjithashtu një mënyrë e mirë për të ndërtuar një faqe interneti ecommerce gjithashtu.

Mijëra njerëz zgjedhin Wix, dhe është bërë një nga alternativat më të forta së bashku me WooCommerce dhe Shopify, aktualisht duke fuqizuar miliona faqe në internet në të gjithë internetin.

Karakteristikat kryesore:

 • Wix ka një plan falas dhe alternativa të paguara për njerëzit që duan të krijojnë një faqe në internet ecommerce.
 • Ndërtuesi i faqes Wix është i lehtë për t’u përdorur, megjithëse mund të bëhet kufizues për faqet e internetit më të mëdha ose përdoruesit më të përparuar.
 • Wix ju lejon të ndërtoni faqe interneti sipas shablloneve, gjë që është e shkëlqyeshme për përdoruesit që ende po gjejnë këmbët e tyre rreth ndërtimit të një faqe në internet.

Pros:

 • Wix është shumë e lehtë për t’u përdorur nëse nuk keni ndërtuar kurrë një uebfaqe ose dyqan ecommerce më parë.
 • 100s shabllone dhe krijues faqesh në internet tërhiqni dhe lëshoni që është bërë me fillestar në mendje.
 • Wix-faqe në internet janë të lehta për tu bashkuar, por ka një mungesë aftësie për kodim për përdoruesit më të përparuar të cilët tashmë e dinë se çfarë do të donin të ndërtonin.
 • Blerja dhe shitja përmes platformës Wix ecommerce është e lehtë.

Cons:

 • Një nga të këqijat e para të platformës Wix është fakti që të gjitha faqet e internetit të ndërtuara në planin falas vijnë padyshim një “site Wix” me domenin Wix – përveç nëse paguhen.
 • Pagesa për Wix është e lirë për muajt e parë, por ka të ngjarë të shtrenjtohet në planin afatgjatë.
 • Wix nuk është ndërtuar kryesisht me e-commerce në mendje, është paksa e kufizuar në këtë hapësirë.

Pse të përdorni Wix në vend të WooCommerce?

WooCommerce është partneri i e-commerce për WordPress: Nëse faqja juaj elektronike është vendosur së bashku me WordPress, atëherë mund të dëshironi të bashkoheni me WooCommerce – por nëse keni një faqe Wix, atëherë mund të dëshironi të zgjidhni Wix për faqen tuaj të internetit të e-commerce.

3. Bigcommerce

bigcommerce

Farë është Bigcommerce?

Bigcommerce është një zgjidhje ecommerce që shumë përdorues atje mund të mos e kenë dëgjuar ende, por kjo nuk e bën atë të mungojë në as karakteristika dhe as funksionalitet. Bigcommerce qëndron më vete, dhe është po aq i fuqishëm sa ekuivalentët siç është Shopify – dhe Bigcommerce është i shkëlqyeshëm për sipërmarrjet e e-commerce të cilët nuk duan që platforma e tyre e shitjes të ketë shumë bujë për të..

Karakteristikat kryesore:

 • Bigcommerce integrohet me WordPress, kanë përparësinë e mundësuar nga WordPress dhe backend nga Bigcommerce.
 • Mundësia e integrimit të platformës tuaj të shitjes së e-commerce me disa opsione të ndryshme të faqes, nëse faqja juaj kryesore është e bazuar në WordPress, Wix ose ndonjë tjetër prej opsioneve atje.
 • Softuer i tregtisë elektronike që është i shkallëzueshëm dhe i përshtatet sipërmarrjeve të mëdha dhe të vogla njësoj.
 • Bigcommerce ndodh që të mbështesë disa mundësi pagese, ku disa opsione ecommerce po kufizojnë (veçanërisht për klientët ndërkombëtarë ose klientët).

Pros:

 • Bigcommerce ofron një program trajnimi për këdo që është i ri në biznesin e e-tregtisë dhe shitjeve.
 • Platforma Bigcommerce ju lejon të tregtoni produktet tuaja drejtpërdrejt nga platforma në vend që të keni nevojë për shtesa të tjera.
 • Vendosja dhe dizajni i dyqaneve janë mjaft të lehta, madje edhe për fillestarët.

Cons:

 • I shtrenjtë, veçanërisht për dyqanet më të mëdha dhe përdoruesit afatgjatë.
 • Beenshtë kritikuar që është vështirë të përdoret kur bëhet fjalë për veçori specifike siç është administrimi i inventarit.
 • Bigcommerce preferon ekskluzivitetin: Ose përdorni ato ose kaloni plotësisht!

Pse të përdorni Bigcommerce në vend të WooCommerce?

Nëse jeni duke përdorur WooCommerce tani, ka të ngjarë që ju do të dëshironi të kaloni në Bigcommerce vetëm sepse ndodh të jetë më e lehtë: Ndërsa Bigcommerce ka marrë kritika për të qenë të vështirë për të lundruar, e njëjta gjë mund të thuhet për WooCommerce.

Nëse doni një platformë të lehtë për t’u përdorur që nuk është një makth për të lundruar, as mund të jetë më e mira: Zgjidhni Shopify!

4. Ecwid

ecwid

Farë është Ecwid?

Ecwid është një nga opsionet më të paqarta të e-commerce (dhe mund të mos jetë aq i famshëm sa Shopify ose WooCommerce), por ai është bërë një opsion që mund të mbajë peshën e tij kur krahasohet me pjesën tjetër.

Karakteristikat kryesore:

 • Një proces i automatizuar i shitjes nga fillimi në fund me shumë pak nevojë për të ndërhyrë përtej përcaktimit të specifikimeve tuaja.
 • Miqësia me celularin, që është diçka që shumë platforma ecommerce nuk mund të thonë për platformën e tyre të shitjes.
 • Inventar i lehtë pa marrë parasysh sa sende keni shitur përmes tij.
 • Ju lehtë mund të sinkronizoni dhe shisni në faqen tuaj të internetit, mediat sociale, vendet e tregut si Etsy dhe Amazon.

Pros:

 • Plani i tyre “Free Forever” është i dobishëm për këdo që dëshiron të fillojë një dyqan në internet.
 • Mjetet e tyre të shitjes janë të lehta për t’u përdorur, por vetëm një herë ju merrni gjërat e varura.
 • Menaxhimi i inventarit është më i lehtë përmes Ecwid sesa përmes platformave krahasuese ecommerce atje, siç është WooCommerce.

Cons:

 • Edhe pse Ecwid është një konkurrencë e fortë për opsionet kryesore të shitjes, ai ka marrë ende shumë kritika për të qenë më i vështirë për t’u përdorur sesa platformat si Shopify.
 • Ecwid ka një plan “Free Forever”, por ky është shumë kufizues për përdoruesit e përparuar që duan të kontrollojnë çdo aspekt të procesit të shitjes.
 • Regjistrimi me Ecwid është i lirë, por pasi të doni të merrni më shumë prej tij, gjithashtu do të paguani më shumë.

Pse të përdorni Ecwid në vend të WooCommerce?

Nëse jeni duke përdorur WooCommerce tani, atëherë edhe plani falas i Ecwid është një mundësi më e mirë sesa opsionet e paguara për WooCommerce. Për sa i përket kontrollit dhe funksionalitetit, opsionet si Ecwid dhe Shopify janë botë më të mira se sa që jeni mësuar nëse jeni përdorues tradicional i WooCommerce.

5. Tregtia WP e WP

Tregtia e Tregtisë WP

Isfarë është tregtia WP?

WP eCommerce është një nga opsionet më të mira të e-commerce për t’u regjistruar nëse jeni i ri në biznes (ose dëshironi të ndryshoni opsionin tuaj të tregtisë nga ajo që keni tani). Ajo funksionon mirë si për përdoruesit e avancuar ashtu edhe për fillestarët, por mund të bëhet më e shtrenjtë nëse dëshironi më shumë funksionalitet.

Karakteristikat kryesore:

 • WP eCommerce është i lehtë për t’u përdorur kur bëhet fjalë për ngritjen e platformës tuaj dhe shitjen.
 • Karakteristikat e shtuara të WP eCommerce përfshijnë opsionin për të shtuar kuponë kuponi dhe gjëra të tjera të dobishme për përdoruesit tuaj.
 • Përdoruesit e celularit mund të gjejnë rrugën e tyre rreth platformës pa pasur numrin e veçorive ku ata kanë akses të prekur nga kjo.

Pros:

 • Një nga gjërat më të mira për WP eCommerce është fakti që është i thjeshtë për tu vendosur dhe i lehtë për t’u përdorur, pavarësisht nëse keni një dyqan të vogël apo një të madhe.
 • Shtimi i karakteristikave të dobishme si kuponat për klientët e bën WP eCommerce madhështore.
 • Mbështetja e klientit që ofron WP eCommerce është e mirë, por për fat të keq “e mirë” është gjithçka që mund të thonë.

Cons:

 • Nëse jeni duke menduar të transferoheni nga WooCommerce, atëherë eCommerce është shumë e ngjashme për të qenë e vlefshme.
 • WP eCommerce është i lehtë për t’u përdorur, por bëhet më i vështirë për t’u përdorur sa më shumë që dëshironi të bëni me të: Dyqanet më të mëdha nënkuptojnë më shumë përpjekje.
 • WP eCommerce është një opsion që bëhet i shtrenjtë nëse vendosni ta rrafshoni atë përtej planit të tyre të lirë.
 • Dizajni ndjehet mjaft i vjetëruar dhe duket sikur nuk është aktualizuar për ca kohë.

Pse përdorni WP eCommerce në vend të WooCommerce?

WP eCommerce mund të ofrojë një alternativë më të lehtë për t’u lundruar për WooCommerce, por realiteti është se akoma është drejtuar dhe zotëruar nga WordPress. Ky është një fakt për të ardhur keq që do të thotë se keni ngecur me të njëjtat të këqij që ju urrenit nëse ishit një përdorues i WooCommerce!

6. Tregtia katrore

Farë është Sheshi?

Sheshi është më i njohur për terminalin e tij POS por ato gjithashtu bëjnë softuer ecommerce. Sheshi është një platformë e shkëlqyer ecommerce për çdo të ardhur në hapësirën e shitjes në internet. Platforma e tyre e lehtë për t’u lundruar mund të integrohet në çdo faqe kryesore në internet brenda vetëm disa minutash – dhe është e lehtë të shesësh sende duke përdorur platformën kryesore pasi të kesh shkuar.

Karakteristikat kryesore:

 • Plani falas që vjen me 500 MB depo, dhe pagesa bëhet ekskluzivisht përmes Sheshit.
 • Planet e e-commerce falas ose të paguara që janë të përshtatshme për dyqane të mëdha ose të vogla.
 • Mundësitë e shitjes dhe blerjes miqësore me celular e bëjnë këtë të vlefshme.
 • Planet e azhurnuara janë në dispozicion për përdoruesit që duan të zgjerojnë mundësitë e tyre, rrjetin dhe veçoritë e disponueshme.

Pros:

 • Sheshi është i lehtë për t’u përdorur, vjen me një plan falas dhe është ideal për dyqanet e tregtisë me vëllim të ulët.
 • Një nga avantazhet kryesore të përdorimit të Sheshit është fakti që platforma ju udhëzon në hapat e parë të konfigurimit ku shumë platforma të tjera të tregtisë ju lënë në errësirë.
 • Shumë veçori të dobishme mund të shtohen për klientët, përfshirë zbritje, oferta speciale dhe kode për kupon vetëm me një klik.
 • Disa opsione pagese janë mbështetur përmes Sheshit, përfshirë PayPal.

Cons:

 • Thjesht, Sheshi nuk është më i lirë dhe ju jeni më mirë me alternativa si Shopify nëse jeni me një buxhet.
 • Ndonjëherë Sheshi mund të jetë i vështirë për të lundruar për përdoruesit e ardhur.
 • Karakteristika të kufizuara, customizaton dhe opsionet e pagesës.
 • Mbështetja teknike nuk është gjithmonë aq e dobishme sa duhet të jetë.

Pse të përdorni Square në vend të WooCommerce?

Nëse jeni duke përdorur WooCommerce tani, konsideroni një kalim tek Square: Kur të krahasoheni me opsionet falas, mund të preferoni të përdorni funksionalitetin e WooCommerce vetëm sepse merrni më shumë nga kjo – por pasi të filloni të flisni për opsionet e paguara, Sheshi bëhet botë më e mirë për paratë.

7. Rrjedha e internetit

Tregtia me rrjedhë në internet

Farë është Rrjedha në internet?

Rrjedha e internetit nuk ka qenë e përafërt për aq kohë sa opsione të tjera si WooCommerce dhe Shopify, por është kapur tashmë një pjesë shumë e madhe e pjesës së përgjithshme të tregut. Me Webflow Ecommerce, ju mund të ndërtoni dhe dizajnoni dyqanin tuaj online, të rregulloni çdo detaj të vogël të faqes tuaj të internetit, karrocat dhe përvojat e arkës.

Karakteristikat kryesore:

 • Ndërtuesi vizual “pa kodim” i Webflow ju lejon të rregulloni çdo detaj të vogël të faqes tuaj të internetit, shportës së blerjeve dhe përvojave të arkës.
 • Mundësia për të renditur një sasi të pakufizuar të sendeve për shitje përmes inventarit.
 • Kodet e kuponit dhe ofertat speciale ose zbritjet për klientët, të cilat mund t’i shtoni vetëm me disa klikime.
 • Planet falas ose planet e paguara në varësi të asaj që ju kërkoni.

Pros:

 • Rrjedha e faqes ju jep liri të plotë të projektimit, është një platformë komerciale plotësisht e personalizueshme ecommerce.
 • Platforma e shitjes për Webflow është e lehtë për t’u përdorur.
 • Integrimi është i lehtë dhe i qetë, pavarësisht nëse e dini HTML apo jo – dhe nëse jeni mësuar të tregtoni apo jo platforma të shitjes.
 • Rrjedha e internetit mbështet disa mënyra më shumë pagese sesa format e tjera të platformës së shitjes.

Cons:

 • Rrjedha e uebit është e ndërtuar kryesisht për krijimin e faqeve të internetit për hartuesit e faqeve, aftësitë ecommerce u shtuan më vonë.
 • Ju jeni më mirë të kuptoni opsionet në vetvete sesa të mbështeteni në mbështetjen e klientit të Webflow ose ndihmës për t’ju ndihmuar.
 • Rrjedha në ueb ka një mungesë serioze të veçorive për paratë që paguani kur kaloni tek opsionet e tyre të paguara.
 • Tani për tani ju mund të përdorni vetëm Stripe ose PayPal si ofruesin tuaj të pagesave dhe nuk ka asnjë POS.

Pse të përdorni Rrjedhin në internet në vend të WooCommerce?

Kur krahasoni Webflow me WooCommerce, ka të ngjarë të krahasoni të dy si një përdorues aktual WooCommerce. Një gjykim i thjeshtë pesë-minutësh i softuerit të ecommerce të Webflow për ta provuar atë duhet të jetë i mjaftueshëm për t’ju thënë pse Webflow është më i mirë dhe më i lehtë për t’u përdorur.

Pyetjet e bëra më shpesh

Cilat janë të mirat e WooCommerce?

WooCommerce është një plugin WordPress që është falas, me burim të hapur dhe i shtrirë. WooCommerce mund të zgjatet dhe të personalizohet, do të thotë që kodi dhe përmbajtja mund të ndryshohen për t’iu përshtatur, modifikuar dhe rregulluar tërësisht sitin tuaj të e-commerce.

Cilat janë të mirat e WooCommerce?

Nëse e shihni WordPress të vështirë për t’u përdorur, atëherë WooCommerce nuk është platforma më e mirë ecommerce për ju. Sepse me WooCommerce ju menaxhoni prapavijën dhe kodin, domethënë ju menaxhoni web hosting, temën WordPress dhe shtojcat.

Cilat janë alternativat më të mira të WooCommerce?

Alternativa më e mirë për WooCommerce janë Shopify dhe Bigcommerce. (Shopify është mjeti më i mirë dhe më i lehtë për t’u përdorur për të ndërtuar dyqanin tuaj online. Bigcommerce është një sekondë afër, plus që integrohet me WordPress.) Alternativat më të mira falas janë Ecwid dhe Square.

Alternativa më e mirë e WooCommerce: Përmbledhje

alternativa më e mirë e woocommerce

WooCommerce është një platformë fantastike ecommerce, është softveri më i njohur i ecommerce atje si WooCommerce fuqizon një 26% të të gjithë dyqaneve në internet në të gjithë Internetin.

Por ka alternativa të mira WooCommerce atje. Zgjedhja e WooCommerce kundrejt një softueri tjetër të ecommerce do të varet vërtet nga dy gjëra; nëse tashmë keni një uebfaqe, ose do të nisë akoma, dhe më tej sa produkte keni ndërmend të shesni.

 • Nëse nuk e keni filluar dyqanin tuaj online, atëherë Shopify është opsioni juaj më i mirë absolut. Shopify është platforma kryesore e-tregtia gjithëpërfshirëse e bazuar në internet, e cila është e mbushur me të gjitha tiparet thelbësore që ju nevojiten për të filluar një dyqan online të suksesshëm.
 • Nëse nuk keni një faqe në internet dhe keni ndërmend të shesni disa produkte në internet, atëherë Wix është opsioni më i zgjuar. Wix është një përdorues i lehtë për t’u përdorur dhe krijues i faqes në internet që gjithashtu vjen me aftësi të shkëlqyera të tregtisë elektronike.
 • Nëse tashmë keni një faqe WordPress dhe dëshironi të filloni një dyqan online, atëherë Bigcommerce është alternativa më e mirë WooCommerce pasi integron plotësisht me WordPress (d.m.th. ju mund të përdorni WordPress si front, si Bigcommerce si sfond).
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map