7 Alternativa më e mirë e Google Drive

Faqet e ruajtjes në re si Google Drive e lehtësojnë kopjimin dhe hyrjen e skedarëve nga kudo dhe krijimin dhe menaxhimin e dokumenteve, spreadsheets, prezantime, anketime. Google Drive është i shkëlqyeshëm dhe falas, por nëse dëshironi sinkronizimi më i mirë dhe privatësia atëherë ka edhe më mirë atje jashte.


Magazinimi i reve ka ndryshuar mënyrat në të cilat bota kap të dhënat. Ai ka marrë përsipër si metodën kryesore të ruajtjes së të dhënave: Harrojeni për dhomat e mbushura me kabinete për regjistrim, thjesht ulur atje duke zënë hapësirë, kohë dhe fuqi punëtore për të shuar atë.

Alternativa më e mirë e Google Drive në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi:. Ky është ofruesi im i preferuar i ruajtjes së cloud sepse Sync.com është i përballueshëm, i lehtë për t’u përdorur, vjen me siguri dhe karakteristika të shkëlqyera. Platforma dhe aplikacionet e ruajtura të enkriptuara nga fundi në fund të Sinkronizimit sigurojnë që vetëm ju të mund të hyni në të dhënat tuaja në re.
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi:. Kontraktuesi është pCloud falë çmimit të tij të lirë, dhe unë e dua një herë një kosto për një abonim të përjetshëm. Crypto i pCloud siguron kriptim nga ana e klientit, i cili kodon skedarët tuaj në çdo pajisje dhe i bën ato të padukshme për të tjerët.
 • Alternativa më e mirë falas për Google Drive: vjen me 2 GB ruajtje dhe është gjithmonë falas. Dropbox përdor SSL / TLS për të mbrojtur të dhënat në tranzit. SSL / TSL krijon një tunel të sigurt të mbrojtur nga encryption 128-bit ose më i lartë i Encryption Standard (AES) Standard.

Farë është ruajtja në re?

Me ruajtjen “në re” ose skedarët, dokumentet, imazhet, etj. Të ruajtura nga distanca në serverët e siguruar nga ndërmarrjet cloud, duke ruajtur sasi të madhe informacioni nuk merr më energji dhe hapësirë ​​sa dikur para ditëve para cloud.

Magazinimi në re gjithashtu konsiderohet më i sigurt se shumica e alternativave të ruajtjes. Ajo ofron qasje të menjëhershme në gjithçka që ju nevojitet, të mbajtur të sigurt nga kushdo tjetër që mund të dëshirojë të zhyt gishtat në të dhënat tuaja.

Shumica e kompanive (dhe disa qeveri) i ruajnë të dhënat e tyre në cloud. Platformat në re janë gjithashtu hapësira ruajtëse për të dhëna të tjera, përfshirë kujtime personale ose fotografi.

Do të thotë që ju dëshironi të zgjidhni ofruesin më të mirë të mundshëm të cloud, dhe faktorë si siguria dhe intimiteti janë të rëndësishëm në përcaktimin se cili është më i miri.

Përfitimet e ruajtjes në cloud

Magazinimi në re është i thjeshtë: easyshtë e thjeshtë të ngarkosh skedarë, dhe është e thjeshtë të shkarkosh ose të shpërndash skedarë. Gjithçka që ju nevojitet është qasja në internet.

Shumica e ofruesve të cloud ofrojnë një mundësi falas me një sasi të caktuar GB të të dhënave pa pagesë: Më shumë nevojë për ruajtje do të thotë që do të duhet të paguash për të.

Ruajtja në cloud garanton ruajtje të thjeshtë dhe të sigurt të skedarëve (dhe çdo gjë tjetër që mund të futet në të dhëna të papërpunuara në internet).

Thjesht, kjo është arsyeja pse ruajtja e cloud është më e mirë.

Por, a është ofruesi juaj aktual i cloud i duhuri për nevojat tuaja?

Farë është Google Drive?

Google Drive është opsioni i ruajtjes së cloud që ju merrni së bashku me llogarinë tuaj Google ose Gmail. Shtë falas nëse nuk zgjidhni një nga planet e tyre të paguara për të azhurnuar sasinë e ruajtjes.

google drive

 • Ruajtja e parë prej 15 GB është plotësisht falas
 • Ofron shikimin dhe redaktimin offline me mjetet e Zyrës së Google (Dokumente, Fletë, Slide, etj.)
 • Mbështetje shumë miqësore dhe ndër-platformë
 • Verifikimi 2-faktor dhe versionimi i skedarëve

Për shkak se vjen së bashku me një llogari Google, është bërë një opsion jashtëzakonisht i popullarizuar që shumë njerëz preferojnë vetëm sepse është aty.

A përdorni ju ose ndërmarrja juaj Google Drive?

Nëse përgjigja është po, mund të jetë koha për të marrë parasysh disa alternativa. Ndërsa Google Drive është falas, i përshtatshëm dhe vjen me Google Docs, Sheets, Slides dhe mjete të tjera të dobishme për redaktimin, ka të këqijat që i bëjnë njerëzit të konsiderojnë një ndërprerës.

Pse të ndryshoni nga Google Drive?

Shqetësimet mbi intimitetin dhe situata e pamundur “Unë kam qenë i mbyllur nga llogaria ime Google përgjithmonë” ka bërë që shumë njerëz të ndryshojnë në alternativa cloud si Sync.com, Dropbox ose Box.

Cila është alternativa më e mirë e Google Drive?

Sync.com është goxha e shkëlqyeshme. Sigurisht, do të duhet ta vendosni vetë.

Ja një vështrim në alternativat më të mira të ruajtjes së cloud në Google Drive.

1. Sync.com

sync.com

Whatfarë është Sync.com?

Sync.com është duke u rritur në një prej konkurrentëve më të fortë në platformat e ruajtjes së cloud si Google Drive ose Dropbox. Ka disa vjet që ka ardhur, dhe është vërtetuar se është një nga vendet më të shpejta dhe më të sigurta, për të cilat mund të ruani të dhënat në internet: Një kombinim i këtyre tipareve dhe shërbimit të shkëlqyeshëm të klientit, e ka bërë Sync.com një qendër energjetike të një platforme të ruajtjes së cloud. për biznes ose përdorim personal.

Karakteristikat kryesore

 • Një sasi më e madhe e hapësirës së ruajtjes sesa çdo ofrues tjetër i cloud. Planet më të lira lejojnë sa më shumë 2TB të ruajtjes totale, ndërsa planet që synojnë bizneset ofrojnë 10TB – dhe kjo për çdo përdorues të regjistruar në cloud tuaj kryesor.
 • Të dhënat ngarkohen dhe arrihen përmes përdorimit të një klienti të të dhënave që mund të shkarkohet ose në shfletuesin, megjithëse klienti i të dhënave rekomandohet për ngarkim më të shpejtë.
 • Mundësia e sinkronimit automatik të të dhënave për të siguruar që pajisjet tuaja gjithmonë të rezervuara.
 • Platforma dhe aplikacionet e ruajtura të enkriptuara nga fundi në fund të Sinkronizimit sigurojnë që vetëm ju të mund të hyni në të dhënat tuaja në re.

rekuizitë

 • Shpejtësia e ngarkimit është njëkohësisht e qëndrueshme dhe e shpejtë: oneshtë një nga faktorët më të rëndësishëm, veçanërisht për një platformë cloud të bazuar në biznes.
 • Të dhënat janë të lehta për t’u përdorur nga kudo, pa vonesa.
 • Mbështetja e klientit u përgjigjet pyetjeve shpejt: Ruajtja e të dhënave ndërkombëtare kërkon që mbështetja e klientit të jetë gjithmonë e drejtë atje, dhe ata gjithmonë kthehen shpejt nëse ka ndonjë çështje ose pyetje nga përdoruesi.

Cons

 • Përdoruesit që janë mësuar me Dropbox ose Google Drive mund të kenë nevojë të marrin një tutorial për të lundruar në ndërfaqen Sync.com për herë të parë.
 • Asnjë mbështetje e shkarkueshme e klientit për LInux.

Pse përdorni Sync.com në vend të Google Drive

Ndërsa Google Drive mund të quhet Default, Sync.com është një botë tjetër për sa i përket kapacitetit të ruajtjes, funksionalitetit dhe mbështetjes së teknologjisë. A keni provuar ndonjëherë të merrni një përgjigje të shpejtë nga shumica e kompanive të reja cloud? Shumica e tyre ju bëjnë të prisni, ndërsa Sync.com bashkëvepron me klientët në një kohë të mirë – veçanërisht nëse keni probleme.

Nuk ka asnjë arsye të përmbahemi me funksionalitetin e kufizuar të ofruar nga Google Drive kur mund të keni më të mirën e funksionimit dhe hapësirës me Sync.com në vend.

2. Dropbox

Dropbox

Farë është Dropbox?

Dropbox është zakonisht një nga alternativat e para që përdoruesit dhe njerëzit vijnë të marrin në konsideratë kur kërkojnë një ofrues të fuqishëm cloud. Ata kanë qenë për një kohë të gjatë, dhe shumica e njerëzve do të jenë tashmë të njohur me planin e tyre të kufizuar të ruajtjes “falas”: Disa madje mund të kenë kaluar në një nga planet e tyre të paguara në vend. Dropbox.com është veçanërisht i fuqishëm nëse doni të ngarkoni në vend dhe të sinkronizoni të gjitha pajisjet tuaja së bashku.

Karakteristikat kryesore

 • Planet falas, personale dhe të biznesit në varësi të sa të dhëna që po kërkoni për të ruajtur.
 • Ngarkimi dhe qasja e të dhënave përmes një aplikacioni, klienti të shkarkueshëm të desktopit ose shfletuesit.
 • Redaktimi i thjeshtë dhe kapaciteti i shikimit për llojet më të zakonshme të skedarëve të dokumenteve dhe mediave.

rekuizitë

 • Punon shpejt dhe funksionon mirë, pavarësisht nëse përdorni PC ose smartphone tuaj për të bërë shumicën e ngarkimeve.
 • Skedarët janë të thjeshtë për tu organizuar, kërkuar dhe lëvizur në re me vetëm disa klikime.
 • Plani falas është opsioni i paracaktuar për shumë njerëz dhe ndodh që të jetë një alternativë e shkëlqyeshme për këdo që nuk ka shumë të dhëna për t’u ngjitur në re akoma.

Cons

 • Ndarja e lidhjeve mund të lërë të gjithë dosjen tuaj të cloud të prekshme nga këdo me lidhjen kur ju vetëm dëshironit të ndani një skedar.
 • Me ndonjë çështje lidhjeje, harroni për ngarkimin ose shkarkimin pa probleme në cloud.
 • Nuk ka qasje jashtë linje në pjesën më të madhe të cloud tuaj për raste urgjente.

Pse të përdorni Dropbox në vend të Google Drive

Nëse jeni mësuar me Google Drive, atëherë Dropbox do të ndjehet si një ëndërr e realizuar për shumicën e përdoruesve. Funksionaliteti është më i mirë, dhe megjithëse Dropbox i mungon redaktorit të dashur të “Google Docs” që do ta gjeni me Drive, aftësinë e tij për të parë skedarët në shfletuesin, aplikacionin ose klientin e desktopit, llojet e make up-it për këtë.

3. pCloud

pcloud

Farë është pCloud?

pCloud është një nga ofruesit më të rinj të cloud që ka hyrë në fuqi vetëm brenda 10 viteve të fundit. Rritja e madhe e përdoruesve të pCloud duhet të jetë një tregues i qartë që funksionaliteti doli të jetë më i mirë me pCloud – dhe kushdo që e kontrollon atë duhet të mahnitet nga ndërfaqja më e lehtë për tu lundruar..

Karakteristikat kryesore

 • Lojtarët e integruar të mediave dhe shikuesit e dokumenteve ju lejojnë të hapni, shikoni dhe transmetoni skedarë direkt nga reja juaj pa marrë parasysh se ku jeni: Për njerëzit që duan filmat dhe kujtimet e tyre të preferuara menjëherë në majë të gishtave, kjo është e shkëlqyeshme.
 • Ngarkimi automatik për skedarë midis pajisjeve dhe drejtpërdrejt në cloud.
 • Sinkronizimi selektiv ju lejon të zgjidhni një dosje specifike të PC dhe të sinkronizoni vetëm ato që gjenden atje: E shkëlqyeshme për këdo që nuk dëshiron të gjitha informacionet e tij në cloud automatikisht.
 • pCloud merr sigurinë në një nivel më të lartë me pCloud Crypto e tyre. Kjo ju lejon të kriptoni skedarin tuaj në kompjuterin tuaj ose celularin e parë para se ta dërgoni atë për ruajtje. Për ta zhbllokuar atë, do të duhet të përdorni tastin e gjeneruar të quajtur CryptoPass.

rekuizitë

 • Plani i tyre falas ofron 10 GB ruajtje pa pagesë, me plane të tjera, më të rënda në dispozicion për këdo që ka nevojë për më shumë jashtë tij.
 • Ata ofrojnë një plan Lifetime, i cili ofron pagesa një herë dhe hyrje në një re gjithëpërfshirëse për pjesën tjetër të jetës tuaj.
 • Ngarkimi dhe sinkronizimi automatik është një proces mjaft i thjeshtë për këdo që dëshiron kontroll të plotë (dhe qasje të menjëhershme) për gjërat e tyre në internet.

Cons

 • Mundësitë e ruajtjes së cloud të pCloud mund të mungojnë për bizneset e mëdha: Shumë prej tyre kanë nevojë për shumë më tepër se 2TB, shuma maksimale që ata ofrojnë.
 • Icingmimet e tyre mund të jenë të shtrenjta nëse nuk vendosni për planet e Lifetime, të cilat mund të jenë një herë pasive nëse jeni thjesht një përdorues personal.

Pse të përdorni pCloud në vend të Google Drive?

Google Drive ka rënë nën një zjarr të madh për ruajtjen e cloud të tyre deri më tani. Shqetësimet për sigurinë dhe privatësinë janë ndër ankesat kryesore: Të tjerët përfshijnë mungesën e mbështetjes së klientit, mundësinë e bllokimit të vetes nga Drive juaj nëse humbni qasjen në pajisjet tuaja dhe mungesën e hapësirës së ruajtjes së vërtetë edhe me planet e tyre të paguara. pCloud kryeson shumicën e çështjeve që përdoruesit mund të kenë rreth Google Drive dhe ofron një platformë më të mirë që është më e lehtë për t’u përdorur.

4. Kutia

box.com

Farë është kutia?

Shumë përdorues mund të mos kenë dëgjuar më parë për Box.com, por është një mundësi e shkëlqyeshme e ruajtjes së cloud për çdo përdorues personal që mund të përdorë ruajtjen e sigurt në internet. Ata ofrojnë plane falas dhe alternativa të paguara, me të dy mjaftueshëm të fuqishëm për të mbajtur të sigurt një të dhënë të biznesit ose të një personi – dhe një mënyrë të mjaftueshme të mjaftueshme për të ngarkuar dhe hyrë në këto informacione.

Karakteristikat kryesore

 • Planet falas që ju ofrojnë ruajtje në vlerë prej disa GB, dhe plane të paguara që rrisin këtë shkallë sa duhet për një biznes më të vogël.
 • Mundësia për të ngarkuar dhe shkarkuar skedarë me një klikim nga reja në shfletues.
 • Cilësimet e kufizuara të hyrjes së skedarëve që lejojnë kush mund të shohë skedarë të caktuar dhe kur.

rekuizitë

 • Box.com ofron një re të sigurt që ofron një garanci rezistente ndaj hakerave dhe një nga retë e pakta që bëjnë.
 • Ngarkimi i shpejtë nga shumica e vendeve anembanë globit.
 • Aftësia për të kufizuar sesi njerëzit i shohin skedarët.
 • Filedo skedar është i koduar duke përdorur encryption AES 256-bit në vende të ndryshme.

Cons

 • Nuk ka asnjë mjet të mençur për redaktimin ose funksionin e parashikimit të skedarit. Ekzistojnë vetëm emrat e skedarëve dhe aftësia për të klikuar mbi ta për të shkarkuar: Kjo nuk është e zgjuar për asnjë ofrues të cloud.
 • Ekziston një kapak automatik në ngarkimin e skedarëve më të mëdhenj se 250MB nëse jeni në një nga planet falas. Cila është qëllimi i kësaj?
 • Box ndjehet shumë më i avancuar sesa duhet, madje edhe për përdoruesit që e quajnë veten të përparuar.

Pse të përdorni Kutinë në vend të Google Drive?

Nëse jeni të irrituar me Google Drive dhe gjithçka që po kërkoni është një re apo hapësirë ​​personale për të ndarë disa foto dhe video me anëtarët e familjes, Kutia është një mundësi e shkëlqyeshme për të parë – megjithëse ka akoma ato më të mira (si Sync.com ) që mund t’ju ofrojë më shumë.

Issuesështjet e funksionalitetit të lidhura me Kutinë (të tilla si mungesa e parashikimit të skedarit) do të thotë që ka arsye të mira për të parë Sync.com në vend.

5. Zbardhimi

backblaze

Farë është backblaze?

Backblaze është një nga ofruesit më të rinj të cloud që kanë qenë vetëm rreth dhjetë viteve të fundit. Ata kanë arritur të ngrihen si një nga konkurrentët më të fortë për Google Drive vetëm për sasinë e ruajtjes që ata ofrojnë (dhe normën e tyre krahasuese-për-GB nëse do të kapni kalkulatorin tuaj dhe të kuptoni se kush ju jep më shumë vlerë).

Karakteristikat kryesore

 • Ngarkoni menjëherë nga celulari, shfletuesi ose aplikacioni i tyre i shkarkueshëm.
 • Mundësia e disa planeve, me plane të paguara që japin disa TB të magazinimit të disponueshëm (dhe më shumë sesa ofruesit e tjerë të reve për çmimin). Magazinimi i pakufizuar është në dispozicion për ata që nuk janë të sigurt se sa të dhëna duhet të ndriçohen.
 • Një opsion për rivendosjen e skedarëve për ato gjëra që mund të fshini aksidentalisht dhe dëshironi të ktheheni në re në një fazë të mëvonshme.

rekuizitë

 • Mundësia e ruajtjes së pakufizuar të skedarëve për përdoruesit që kanë nevojë për të.
 • Procesi i ngarkimit të shpejtë dhe të thjeshtë me një ndërfaqe të lehtë për t’u lundruar.
 • Siguria: Ata garantojnë që të dhënat tuaja nuk do të vidhen, shiten ose kontrollohen nga kushdo që nuk është i autorizuar nga pronari i cloud të bëjë ato.

Cons

 • Rivendosja e skedarit mund të zgjasë një kohë.
 • Skedari automatik. Funksioni zip për kompresimin e të dhënave do të thotë që mund të pësoni humbje të cilësisë me skedarët audio.
 • Më e vështirë për të lundruar për përdoruesit që nuk kanë përvojë pak më shumë në kompjuter.

Pse të përdorni Backblaze në vend të Google Drive?

Me shtimin e një ruajtjeje të pakufizuar, kushdo që duhet të ruajë sasi të mëdha të të dhënave në një kohë, do të preferojë Backblaze në Google Drive të zakonshëm – veçanërisht nëse e keni tejkaluar kapacitetin e asaj që Google duhet të ofrojë, por do të ketë më shumë skedarë për t’u ngritur te reja jote.

6. SpiderOak

spideroak

Isfarë është SpiderOak?

SpiderOak është një ofrues më pak i njohur cloud, por kjo nuk do të thotë që ata të komprometojnë me shpejtësinë, hapësirën ose sigurinë – dhe kjo mund të bëjë një alternative të shkëlqyeshme për këdo që dëshiron të zbritet nga Google Drive në një hapësirë ​​më të sigurt.

Karakteristikat kryesore

 • Një plan falas me sa më shumë 2 GB hapësirë ​​për ruajtje.
 • Mbështetje e drejtpërdrejtë e Linux-it për klientin e tyre të desktopit dhe opsione të tjera për përdoruesit e Windows ose Mac.
 • Duke u ngarkuar direkt përmes një aplikacioni, me aftësinë për të parë skedarët.

rekuizitë

 • Shpejtësi të vazhdueshme kur bëhet fjalë për ngarkimin ose hyrjen në bibliotekën tuaj në internet.
 • Lehtë për t’u përdorur, edhe për këdo që nuk është mësuar të përdorë platforma të ngarkimit në re.
 • Disa platforma të ngarkimit, miqësore për Mac, PC, Linux ose celular.

Cons

 • Mungon seriozisht në ato që ofron hapësira për ruajtje falas.
 • Opsionet e paguara janë më të shtrenjta sesa duhet të jenë: Ofruesit e tjerë si Sync.com ofrojnë një marrëveshje më të mirë krahasuese.

Pse të përdorni SpiderOak në vend të Google Drive?

Nëse zhgënjimet tuaja me Google Drive përfshijnë mungesën e mbështetjes së klientit dhe ngarkimin ose shkarkimin e vonesave, SpiderOak mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme – por vetëm me kushtin që të mos keni shumë të dhëna për të ruajtur dhe mos harroni mungesën të shtesave të duhura “të shikimit” brenda aplikacionit të tyre. Shtimi i një opsioni të rivendosur e përbën atë.

7. Microsoft OneDrive

mikrosoft onedrive

Farë është Microsoft OneDrive?

Nëse përdorni një kompjuter që ekzekuton Windows, do të keni parë opsionin për OneDrive diku në kompjuterin tuaj më parë; madje mund të keni dëgjuar se është duke kopjuar skedarë në OneDrive dhe keni gjetur rrugën tuaj drejt cloud duke pyetur veten pse.

OneDrive është përgjigjja e Microsoft-it për cloud, dhe rezulton të jetë një mjet mjaft i fuqishëm si për bizneset ashtu edhe për përdoruesit personal.

Karakteristikat kryesore

 • Përshtatja e shpejtë dhe e shpejtë e skedarëve nga aplikacioni, klienti ose direkt nga shfletuesi juaj.
 • Kontrolli automatik i mbrojtjes nga viruset dhe spyware për të gjitha skedarët e ngarkuar dhe të ndarë.
 • Planet e lira dhe të paguara që ofrojnë përdoruesve 10 GB hapësirë ​​të mundshme ruajtjeje të cloud.

rekuizitë

 • Ngarkimi dhe shpejtësia e shkarkimit me OneDrive është më shumë se aq i mirë për personal dhe biznes.
 • Sinkronizimi automatik i skedarëve tuaj (ose vetëm dosjet specifike) e bëjnë këtë një fllad.
 • OneDrive premton siguri të mirë, dhe kjo është ajo që ju merrni.

Cons

 • Duke u bërë nga Microsoft, OneDrive është shkëputur plotësisht nga çdo formë e mbështetjes për Linux.
 • Opsionet e lira janë shumë kufizuese, dhe përdoruesit e përparuar ose bizneset mund të mos e gjejnë OneDrive një alternative të mjaftueshme të kënaqshme.
 • Frustruese që përdoruesit e rinj të njihen, dhe shumica e njerëzve do të heqin dorë nga koha kur do ta kuptojnë.

Pse të përdorni OneDrive në vend të Google Drive?

OneDrive bën një alternative të fuqishme dhe të shkëlqyeshme për Google Drive në çdo ditë të zgjedhur. Shtë e lehtë për t’u përdorur, e sigurt dhe e shpejtë – dhe janë të gjitha gjërat që Google Drive ndaloi së qeni rreth dhjetë vjet më parë. Edhe përdoruesit e Dropbox mund ta konsiderojnë OneDrive në vend – por për më të mirët përsa i përket funksionalitetit, Sync.com ende duket se fiton.

Pyetjet e bëra më shpesh

Cilat janë të mirat e Google Drive?

Google Drive është falas, sinkronizimi, shkëmbimi dhe bashkëpunimi është i lehtë për t’u përdorur dhe vjen me Google Docs, Sheets, Slides, Drawings, Surveys, Forms, dhe më shumë.

Cilat janë të mirat e Google Drive?

Sinkronizimi i ngadaltë dhe shpejtësia e ngarkimit dhe shkarkimit të ngadaltë. Intimiteti ka qenë një shqetësim, pasi Google Drive ka qenë i lidhur me projektin PRISM të Agjencisë Kombëtare të Sigurimit të Sh.B.A-së.

Cilat janë alternativat më të mira të Google Drive?

Alternativa më e paguar për Google Drive janë Sync.com dhe pCloud.com. Alternativa më e mirë falas është Dropbox.

Alternativa më e mirë e Google Drive: Përmbledhje: Pra, çfarë është më e mira?

alternativat më të mira të google drive

Shtë e sigurt të thuhet se ka mundësi të mjaftueshme për një ofrues të cloud që mund ta bëjë kokën tuaj të rrotullohet kur është koha të zgjidhni një për ju ose kompaninë tuaj. Magazinimi në re është bërë më i lirë, më i shpejtë dhe më i mirë – dhe tani, ka më shumë kompani sesa vetëm tre megalitë re, të cilët dikur kanë mbizotëruar në industri.

Nga shumica e ofruesve të tjerë të rishikuar nga cloud, Sync.com është gjithashtu një nga më të sigurtit: Deri më tani, ata kurrë nuk janë hackuar ose janë parë të dhënat e përdoruesit të tyre të komprometuar – dhe kjo është diçka që shumë ofrues të tjerë të cloud (madje edhe më të mëdhenjtë) nuk mund të pretendoj.

Sync.com gjithashtu renditej më e larta për sa i përket funksionalitetit, shpejtësisë dhe lehtësisë së përdorimit, si për përdoruesit e avancuar ashtu edhe për fillestarët.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map