6 Alternativat më të mira për iPage

Ndërtimi i një uebsajti i përdorur për të marrë mijëra dollarë dhe muaj hulumtues deri para disa vitesh. Por tani, çdokush mund të fillojë një faqe në internet ose një blog në një buxhet të këpucëve në vetëm disa minuta. Këtu është koleksioni im i alternativa më e mirë për iPage.


Alternativa më e mirë për iPage në vitin 2020:

 • Më së miri në përgjithësi: ka ofruar shërbime fillestare miqësore dhe me cilësi të lartë për mijëra faqet e internetit të biznesit dhe personal që nga viti 1996.
 • Kontrollues, Më i miri në përgjithësi: është një nga ofruesit e lirë të pritjes në treg që ofron fillestar miqësor të pasur me karakteristikë të pasur.

Edhe pse të bësh një faqe në internet tani është më e lehtë se kurrë, është gjithashtu bëhet gjithnjë e më e vështirë për të zgjedhur një host të mirë në internet.

Shumë fillestarë që sapo fillojnë të bëjnë prirjen të shkojnë me iPage ose Bluehost për të pritur në faqen e tyre të parë. Por këto nuk janë dy të vetmet atje dhe përfundimisht nuk janë më të mirat.

Ka shumë hoste në internet atje që janë më të mirë se iPage.

Whatfarë është iPage

iPage është një nga ofruesit e shërbimeve më të njohura të pritjes në internet në Internet. Ata kanë qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë.

alternativa më e mirë ipage

Planet e tyre të mbajtjes në internet ofrojnë një emri i domain falas, adresa falas e-mail, Certifikata SSL falas dhe një ndërtues falas në internet që ofron mijëra shabllone falas për të zgjedhur.

Pjesa më e mirë në lidhje me iPage është se plani i tyre hyrës fillon me vetëm 1.99 dollarë në muaj ..

.. nëse paguani të paktën 12 muaj përpara.

Edhe pse iPage duket si një host i shkëlqyeshëm në internet nëse sapo filloni (dhe mund të jetë në disa raste), këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh:

 • Pricemimi më i lartë i rinovimit: Edhe pse iPage ofron për të pritur faqen tuaj në internet vetëm për 1,99 dollarë në muaj. Pricesmimet e tyre të rinovimit shpesh janë shumë më të larta se çmimet e tyre hyrëse.
 • Jo dhomë e mjaftueshme për t’u rritur: Pritësit në internet si iPage ofrojnë një platformë të lehtë për fillestarët për të filluar faqet e tyre të internetit.
 • Ky bëhet problem pasi biznesi juaj të fillojë të rritet pasi platforma nuk është e ndërtuar për të dhe nuk ofron zgjidhje për bizneset me trafik të lartë.

Nëse keni nevojë për një host në internet vetëm për të provuar ujërat, atëherë iPage është më se i mjaftueshëm. Por nëse doni të rritni një biznes në internet për mijëra konsumatorë, do t’ju duhet një host i besueshëm në internet që ofron zgjidhje për bizneset e të gjitha madhësive.

Këtu janë disa alternativa më të mira iPage në treg

1. SiteGround

siteground

 • Uebfaqja Zyrtare: www.siteground.com
 • Karakteristika të mahnitshme, serverë të shpejtë dhe të sigurt për t’u siguruar që faqet tuaja ngarkohen shpejt.
 • Një nga hostet më të njohur të uebit në Internet dhe është për mendimin tim alternativa më e mirë për iPage.

SiteGround është një nga hostet më të besueshëm të faqes në internet. Ata presin mbi 2 milion fusha në serverat e tyre që janë optimizuar për shpejtësi. SiteGround promovohet nga disa nga blogerët më të mëdhenj profesionalë në industri dhe konsiderohet një nga hostet më të mirë të uebit për blogerët e mëdhenj dhe të vegjël.

Edhe pse SiteGround është mjaft i famshëm në mesin e blogerëve, kjo nuk do të thotë se ata nuk janë të mirë për të pritur një biznes me zhvillim të lartë si një dyqan në internet. Ofertat e tyre përfshijnë WordPress Hosting, Shared Web Shared, Cloud Hosting dhe WooCommerce Hosting.

teknologjia e shpejtësisë në terren

Pavarësisht nëse po kërkoni të filloni një blog personal ose sipërmarrje në udhëtimin tuaj të parë sipërmarrës, SiteGround ka produktin perfekt për ju.

Pjesa më e mirë në lidhje me mbajtjen e faqes tuaj në internet me SiteGround është se ekipi i tyre mbështetës është një nga më të mirët në industri. Ata do të zgjidhin shumicën e pyetjeve tuaja brenda 10 minutave dhe koha e pritjes shpesh është më pak se 3 minuta në bisedën live. Ju mund të arrini ekipin e tyre të ndihmës përmes Email, Biletat e Mbështetjes, Biseda Live dhe Telefon.

Plani i tyre i pritjes për StartUp ofron:

 • Magazinim 10 GB.
 • 10,000 vizitorë.
 • Certifikata falas SSL.
 • Llogaritë falas të postës elektronike.
 • Ndërtues falas i faqes në internet.
 • 24 × 7 Mbështetje.
 • Bandwidth i pashoqëruar.
 • Rezervime falas ditore.
 • (Shqyrtim i hollësishëm i faqes këtu përreth)

Mimi fillon me vetëm 3,95 dollarë në muaj.

Pse SiteGround është më i mirë se iPage

Për dallim nga iPage SiteGround është ndërtuar nga toka deri në mbështesin bizneset e të gjitha formave dhe madhësive. Pavarësisht nëse po përpiqeni të ndërtoni blogun tuaj të parë ose dëshironi të sjellni biznesin tuaj offline në internet, SiteGround ju ka mbuluar. Zgjidhjet e tyre të mbajtjes në internet do të rritet ndërsa biznesi juaj rritet dhe gjithmonë mund të mbështeteni në ekipin e tyre mbështetës. iPage është ndërtuar për njerëzit që vetëm fillojnë dhe thjesht duan të provojnë ujërat.

2. Bluehost

Bluehost

 • Uebfaqja Zyrtare: www.bluehost.com
 • Karakteristika të mahnitshme, host të lirë dhe një emër domain falas.
 • Një nga web-faqet më të njohura atje dhe është për mendimin tim alternativa e dytë më e mirë për iPage.

Bluehost është një tjetër host shumë i njohur në internet në industri. Ata fituan pjesën më të madhe të reputacionit të tyre nga fakti se ekipi i tyre mbështetës është një nga më të mirët në industri. Me Bluehost, ju kurrë nuk duhet të shqetësoheni për faqen tuaj duke u shembur dhe duke mos ditur pse ndodhi. Ekipi i tyre i ndihmës është miqësor, i përgjegjshëm dhe mund të arrihet 24 × 7 përmes Chat Live, Telefon dhe Email.

testi i shpejtësisë bluehost

Bluehost është besuar jo vetëm nga blogerët dhe fillestarët, por edhe nga bizneset në shkallë të gjerë në internet. Zgjidhjet e tyre të mbajtjes së faqeve në internet variojnë nga hostimi themelor i përbashkët në internet për serverët e dedikuar. Platforma e tyre është ndërtuar për të trajtuar të gjitha llojet e bizneseve pa marrë parasysh madhësinë.

Të gjitha planet e tyre ofrojnë një emër falas domain për vitin e parë kur regjistroheni dhe gjithashtu përfshijnë një Certifikatë SSL falas për të gjitha fushat tuaja.

Nëse sapo po filloni, mund të instaloni mjete dhe softuer si WordPress me vetëm një klik pa pasur ndonjë njohuri programuese. Pulti i Bluehost është ndërtuar me fillestar në mendje dhe si i tillë e bën shumë të lehtë fillimin dhe drejtimin e faqes tuaj të internetit.

Ja çfarë ofron plani i tyre themelor i hostimit në internet:

 • Një emër domain falas për vitin e parë.
 • Hapësirë ​​disku 50 GB SSD.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • 100 dollarë në kreditë e reklamimit të Google dhe Bing.
 • Certifikatë falas SSL.
 • 1-Klikoni instaluesin për WordPress dhe programe të tjera.
 • (Shqyrtim i detajuar i Bluehost këtu)

Mimi fillon me vetëm 3,95 dollarë në muaj.

Pse Bluehost është më i mirë se iPage

Zgjidhjet e mbajtjes në internet të Bluehost shkallë ndërsa shkallëzoni biznesin tuaj. Pavarësisht nëse faqja juaj e internetit merr 10 vizita në ditë ose 10,000 vizita në orë, Bluehost ka zgjidhjen e duhur për ju. Ata janë gjithashtu të njohur për ekipin e tyre mbështetës, që është një nga më të mirët në industri. Edhe pse çmimi hyrës i iPage është një dollar ose dy më i ulët se Bluehost, çmimet e rinovimit të tyre janë në të vërtetë shumë më të larta se Bluehost.

3. A2 Hosting

a2 pritjeje

 • Uebfaqja Zyrtare: www.a2hosting.com
 • Pritja e përballueshme që është ndërtuar për shpejtësi, Serbo Turbo (deri në 20X më shpejt).

A2 Hosting është një lojtar më pak i njohur në industri, por është një nga më të besuarit. Zgjidhjet e tyre të mbajtjes së faqeve në internet përfshijnë gjithçka nga web hosting i përbashkët deri te serverët VPS Hosting dhe Dedicated. Pavarësisht nëse po filloni ose drejtoni një biznes të suksesshëm në internet, A2 Hosting ka zgjidhjet për nevojat tuaja.

Kur të regjistroheni me A2 Hosting, ata do të migrojnë në faqen tuaj të internetit nga çdo host tjetër në internet falas. Ekipi i tyre i ndihmës është i disponueshëm gjatë gjithë orarit dhe mund të arrihet përmes emailit, telefonit dhe biletave mbështetëse.

Ja çfarë ju merrni në planin e tyre më themelor:

 • 5 Bazat e të dhënave MySQL.
 • Ruajtje e pakufizuar SSD.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Certifikata falas SSL.
 • Migrim falas në sit.
 • (Shqyrtim i hollësishëm i hostit A2 këtu)

Mimi fillon me vetëm 2.96 dollarë në muaj.

Pse Hosting A2 është më i mirë se iPage

A2 Hosting ofron një angazhim 99,99% në kohë dhe ofertat e tyre mund të shkallëzohen lehtësisht ndërsa biznesi juaj rritet. Për dallim nga iPage, A2 Hosting ofron disa karakteristika të përparuara të ndërtuara për zhvilluesit. Nëse keni nevojë për funksionim shtesë personal në serverin tuaj pa thyer bankën për të blerë një server të dedikuar, mund ta bëni këtë me A2 Hosting.

4. Hostinger

hostinger

 • Uebfaqja Zyrtare: www.hostinger.com
 • Pritja e shpejtë dhe e sigurt me një çmim qesharak të ulët, nga vetëm $ 0.80

Hostinger ka bërë një emër në industri duke ofruar zgjidhjet më të lira të mundshme të mbajtjes në internet. Për dallim nga shumë hoste të tjerë të internetit që ofrojnë çmime shumë të ulëta hyrëse dhe tarifojnë çmime të larta rinovimi, Hostinger në të vërtetë ofron zgjidhje shumë të lira për mbajtjen në internet.

Nëse sapo po filloni dhe dëshironi të kurseni çdo qindarkë që mundeni, shkoni me Hostinger. Ata ofrojnë planet më të lira të mbajtjes së faqes në internet që mund të gjeni në treg.

Tani, vetëm për shkak se Hostinger është i njohur si ofruesi më i lirë i mbajtjes në internet nuk do të thotë që shërbimi i tyre i pritjes mund’t konkurroni me nikoqirët e tjerë në këtë listë. Hostinger ofron jo vetëm një pritje të përbashkët në internet, por edhe zgjidhje të tjera të shkallëzueshme si VPS Hosting dhe Serverë të Dedikuar.

Ekipi i tyre i ekspertëve mbështetës është në dispozicion 24/7 dhe mund të arrihet përmes Email-it, Telefonit dhe Biletës së Ndihmës.

Ja çfarë mund të merrni në planin e tyre themelor të përbashkët të pritjes së pritjes:

 • 1 Uebfaqe.
 • Certifikatë falas SSL.
 • 1-Klikoni në Installer WordPress.
 • 1 Llogari Email.
 • Paneli i Kontrollit cPanel.
 • 24 × mbështetje.
 • (Shqyrtim i hollësishëm i Hostinger këtu)

Mimi fillon me vetëm 0.80 dollarë në muaj.

Pse Hostinger është më i mirë se iPage

Për dallim nga iPage, Hostinger në të vërtetë ofron web hosting me çmime shumë të lira. iPage ofron në internet hosting me çmime shumë të ulëta hyrëse, por vendos çmimin kur rinovoni.

5. Pritja për lëvizje

pritje për lëvizje

 • Uebfaqja Zyrtare: www.inmotionhosting.com
 • Synohet të presë faqet e biznesit të vogël dhe faqet e WordPress.
 • InMotion ofron një përzierje perfekte të çmimit të ulët dhe inovacionit teknik.

Pritja për lëvizje është i njohur për ofrimin e shërbimeve premium të përbashkëta të pritjes. Platforma e tyre është ndërtuar për pronarët e bizneseve dhe blogerët seriozë. Pavarësisht nëse merrni 5 vizitorë në orë apo një mijë, InMotion Hosting ka një zgjidhje për web hosting. Ata ofrojnë gjithçka nga Shared Hosting deri te serverët e përkushtuar.

Të gjitha planet e tyre ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësi bandë të pakufizuar, email të pakufizuar dhe një emër domain falas për vitin e parë. Ju gjithashtu merrni një garanci të kthimit të parave 90-ditore. Shërbimet e tyre integrohen lehtësisht me aplikacionet Google si Drive, Docs dhe Gmail.

Të gjitha planet e tyre ofrojnë një transferim falas në internet nga hostet e tjerë të internetit. Nëse tashmë keni faqen tuaj të internetit të pritur me një host tjetër në internet, ekipi i InMotion do të migrojë faqen tuaj falas falas me zero joproduktive. Ekipi i tyre i ndihmës është në dispozicion 24 7 dhe mund të arrihet përmes telefonit dhe emailit.

Ja çfarë mund të merrni në planin e tyre më themelor të pritjes së përbashkët:

 • Një emër domain falas për vitin e parë.
 • 2 faqet e internetit të pritura.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut SSD.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike.
 • Mjetet e marketingut falas.
 • 24 × 7 Mbështetje.
 • Certifikata falas SSL.
 • (Shqyrtim i hollësishëm i hostimit të lëvizjeve këtu)

Mimi fillon me vetëm 6.39 dollarë në muaj.

Pse Pritja e InMotion është më e mirë se iPage

InMotion Hosting është ndërtuar për blogerë profesionistë dhe pronarë seriozë të biznesit. Për dallim nga iPage, zgjidhjet për mbajtjen në internet të InMotion rriten me biznesin tuaj.

6. GreenGeeks

greengeeks

 • Uebfaqja Zyrtare: www.greengeeks.com
 • Karakteristika të ngurta dhe një kompani pritëse që mund të fillohet me lehtësi.
 • Regjistrohuni me një kompani të gjelbër hosting që mbështet energjinë e rinovueshme.

GreenGeeks janë të njohura në industri për ofrimin e shërbimeve të gjelbërta të mbajtjes në internet. Ata synojnë të zvogëlojnë dëmin që fermat e serverëve i bëjnë mjedisit. Pritja e faqes suaj të internetit me GreenGeeks është mënyra më e lehtë për të mbrojtur mjedisin.

Të gjitha planet e tyre, përfshirë këtu edhe ofertën themelore, hapësirë ​​të pakufizuar të diskut SSD, dhe, bandë të pakufizuar. Për dallim nga shumica e hostëve në internet, GreenGeeks ju lejon të presni sa më shumë domene në një plan sa ju pëlqen. Ju gjithashtu merrni llogari të pakufizuara falas për email. Ata gjithashtu ofrojnë kopje rezervë ditore falas të faqes suaj të internetit.

Nëse tashmë keni një uebfaqe të pritur me një host tjetër në internet, atëherë GreenGeeks do t’ju ndihmojë të transferoni atë në serverët e tyre falas. Thjesht duhet të kontaktoni ekipin e tyre të mbështetjes pasi të regjistroheni në një plan për mbajtjen në internet.

Të gjitha planet e tyre përdorin një teknologji të personalizuar të quajtur PowerCacher që ruan përmbajtjen e faqes suaj të internetit dhe i jep faqes tuaj të internetit një nxitje të shpejtë (shihni më shumë detaje për GreenGeeks tim). Ekipi i tyre i ndihmës teknike është i disponueshëm 24 × 7 përmes Biletave të Bisedës Live, Telefon dhe Email.

Ja çfarë ofrojnë ata në planin themelor të tyre të mbajtjes në internet:

 • Emri i Lirë Domain për Vitin e Parë.
 • Green Web Hosting.
 • 1 Uebfaqe.
 • 1-Klikoni Instaluesi për Aplikime si WordPress.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut SSD.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Llogari Email falas.
 • Paneli i Kontrollit cPanel.
 • Ndërtues falas i faqes në internet.
 • Certifikata falas e kartave të egra SSL.

Mimi fillon me vetëm 2,95 dollarë në muaj.

Pse GreenGeeks është më e mirë se iPage

Për dallim nga iPage, GreenGeeks përdor serverë që janë e mirë për mjedisin dhe ofrojnë pritje të gjelbërimit në internet. Pritja e faqes suaj të internetit me GreenGeeks është mënyra më e lehtë për të bërë diçka për mjedisin. Gjithashtu, ndryshe nga iPage, GreenGeeks kanë ndërtuar platformën e tyre për shkallëzim dhe ofrojnë shërbime që variojnë nga hostimi i përbashkët deri tek serverët e dedikuar – të gjitha janë jeshile.

Alternativa iPage: Përmbledhje

Nëse sapo po filloni, iPage mund të duket si një opsion i shkëlqyeshëm. Por nëse jeni në këtë lojë për një kohë të gjatë, ato mund të mos jenë opsioni më i mirë. Shërbimet e tyre janë krijuar për të bërë më të lehtë për të gjithë për të filluar një biznes dhe jo për shkallëzim.

Nëse jeni duke hulumtuar alternativa të iPage dhe akoma nuk mund të vendosni se me cilin host do të filloni, atëherë shkoni me SiteGround ose Bluehost. Ata të dy ofrojnë zgjidhje të ndryshueshme të mbajtjes në internet me çmime të përballueshme dhe janë të njohur për ekipin e tyre të mrekullueshëm të mbështetjes.

Të dy Bluehost dhe SiteGround janë ndërtuar me fillestar në mendje dhe do t’ju ndihmojnë të krijoni uebfaqen tuaj brenda disa minutave nga regjistrimi.

Nëse jeni një bloger, të dy këta hostë të Internetit ofrojnë një instalim me një klikim për WordPress, në mënyrë që të mund të filloni një blog brenda disa minutave dhe të filloni Blogging pa ndonjë njohuri programimi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map