Rishikimi i Shopify Review 2020 Ndërtuesi më i mirë me vlerën e tregtisë

Shopify është platforma më e popullarizuar ecommerce në planet. Ky aftësi softuer gjithçka-në-një ecommerce ka mbaruar 1 milion tregtarë dhe kanë gjeneruar gjatë 155 miliard dollarë në shitje. Ky përmbledhje e Shopify mbulon të brendshmet dhe të jashtmet e .


Contents

logoja e blerjeveRishikimi i Shopify (Përmbledhje)

për

Shopify është platforma kryesore e-tregtisë SaaS në botë në të gjithë botën, e cila ju lejon të filloni, rriteni dhe menaxhoni dyqanin tuaj në internet.

�� Kostoja

Shopify ofron tre plane çmimesh: Basic Shopify kushton 29 dollarë në muaj, plani kryesor kushton 79 $ / muaj, Shopifikimi i Avancuar kushton 299 $ / muaj. Ekziston edhe plani i Shopify Lite që kushton 9 dollarë në muaj. (Krahasoni planet këtu.)

�� Pro

Platformë e pritur plotësisht dhe gjithçka-në-një do të thotë që nuk duhet të shqetësoheni për gjërat teknike. Treg i madh i aplikacioneve (falas dhe me pagesë) dhe tema me porosi. Riparimi i braktisur i shportave, 100 porta pagese, i thjeshtë për t’u përdorur në dyqane, menaxhimi i SKU dhe inventarit, SEO e integruar, marketing, analitikë dhe raportim, tarifa fleksibël të transportit dhe taksat automatike. Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit, dokumentacioni i vetë-ndihmës dhe komuniteti. Shitet nëpër kanale të shumëfishta, produkte dixhitale dhe fizikë (POS të integruar). Shihni të gjitha tiparet.

�� Kundrat

Shopify-i i ndërtuar në procesorin e pagesave ju lejon të shisni nga disa vende, dhe duhet të paguani tarifat e transaksionit nëse përdorni porta pagese të palëve të treta. Kostoja e përdorimit të aplikacioneve mund të shtohet shpejt. Pritja e postës elektronike nuk është e përfshirë. Plani Lite vjen me karakteristika të kufizuara.

vendim

“Shopify është platformat më të mira të mirëmbajtura plotësisht ecommerce në treg sot. Prshtë me çmim të arsyeshëm dhe vjen me qindra karakteristika të integruara dhe mijëra aplikacione. Shopify ju jep gjithçka që ju nevojitet për të filluar shitjen, përmes dyqanit tuaj online, kanaleve sociale ose dyqanit tuaj fizik përmes POS-it të tyre të integruar. ”

vlerësime më të mira për blerje

rishikim i blerjeve

Fuqizimi i më shumë se 1M bizneseve në internet, Të ardhurat vjetore të Shopify arritën 1.57 miliardë dollarë në vitin 2019, që është rritur me 47% nga 2018. Dhe në këtë përmbledhje të Shopify, ne do të shqyrtojmë pse një studim i kohëve të fundit tregon se rekomandohet nga 88 përqind e përdoruesve të tij.

Kush janë 12 përqind që nuk u lidhën me sitin? Makesfarë e bën këtë platformë kaq të përdorur dhe të spikatur në fushën e ecommerce? A është e arritshme sa duhet për një të porsaardhur, i dizajnuar për profesionistë me përvojë të teknologjisë, apo bie diku në mes?

Deri në fund, ju duhet të jeni në gjendje t’i përgjigjeni të gjitha atyre pyetjeve dhe më shumë. Sepse qëllimi im nuk është që të jap vetëm një përmbledhje të thelluar të Shopify: Shpresoj t’ju ndihmoj të vendosni nëse kjo platformë ecommerce është e përshtatshme për ju në mënyrë specifike.

Gjeni pse bizneset 1M + përdorin ndërtuesin e fuqishëm dhe të lehtë për përdorim të e-commerce të Shopify. Filloni provën tuaj falas tani!

Pse Ky Shqyrtim i Shopify?

blerje komente

Pjesa interesante në lidhje me këtë përmbledhje është se është shkruar nga dikush që filloi një biznes nga e para në Shopify disa vjet më parë dhe që atëherë është bërë një përdorues i zjarrtë.

Sidoqoftë, nuk jam i huaj me një gamë të gjerë platformash të tjera të e-commerce, duke përfshirë BigCommerce, 3dcart, Wix, Squarespace, WooCommerce dhe Magento. Më vonë, ne do të krahasojmë se si Shopify dallohet në krahasim me ata konkurrentët kryesorë, si dhe çfarë saktësisht po shiste ky recensues në ato faqe interneti.

Gjithmonë ekziston mundësia që biznesi juaj të përshtatet më mirë në një opsion tjetër të platformës ecommerce. Por ka të ngjarë që këtu, sepse keni dëgjuar të gjitha llojet (ndoshta të shkëlqyera) për Shopify dhe po peshoni nëse duhet ta provoni. Pra, le të marrim një nga pyetjet më të qarta nga rruga:

Farë mund të përdor Shopify Për?

’Shtë një platformë e-komerciale plotësisht e pritur për gjithçka në një, kështu që kjo pyetje duhet të jetë e qartë, apo jo? Por e vërteta është se ju gjithmonë mund të hapni një dyqan Etsy ose, pse të mos bëni një profil eBay dhe të shesë mallrat tuaja atje? Sepse po kërkoni një platformë të fortë që mund të vendosni të gjithë biznesin tuaj brenda dhe këtu hyn Shopify.

blerje shqyrtuar

Ndërsa lexoni përshtypjet e Shopify, do të shihni një gamë të gjerë të mendimeve të vlefshme, por ato vijnë nga vetëm një gamë e gjerë njerëzish. Ata kanë qëllime të ndryshme, niches, industri, përvojë, lista vazhdon. Sidoqoftë, nëse përdorni Shopify, ju po bëni (shumë përgjithësisht) një ose më shumë nga katër gjëra:

Fillimi i një marke nga sheshi
Shitet ne internet
Shitja në dyqan
Marketingu i markës tuaj

Le të rishikojmë secilën nga këto pesë fusha, dhe të shohim sesi platforma Shopify i bën ato më të lehta, më të mira, ose — të paktën – të ndryshme.

Fillimi i një biznesi në Shopify

Ju keni një ide për një biznes dhe po kërkoni një vend për të filluar. Ose, ju po merrni ngutjen tuaj anësore dhe po e zhvendosni atë në një platformë si Shopify, ku mund të rritet. Nëse ky është rasti, atëherë Shopify është gjithçka për ju.

Për dallim nga platformat si WordPress, i cili është mjaft kompleks, madje dhe Squarespace, i cili është padyshim i arritshëm, por mjaft i kufizuar, Shopify është ndërtuar për pazar. A mund të thuash nga emri? Dhe, për më tepër, është krijuar për njerëz që nuk kërkojnë të ndërtojnë gjithçka nga e para.

Farë do të thotë kjo për ju? Epo, nëse tashmë jeni ekspert i WordPress, pse e konsideroni edhe Shopify? Vendoseni atë ekspertizë në përdorim të mirë! Dhe më tej poshtë këtij shqyrtimi të Shopify, ne do të marrim në mënyrën se si mund ta integroni atë në faqen tuaj të internetit ekzistuese.

pazar i dyqaneve

Një burim i fortë për fillestarët

Në këtë përmbledhje të Shopify, ne do të kalojmë në të gjitha arsyet se si kjo faqe duket se i ka të gjitha. Dhe nëse nuk jeni tashmë të njohur me numrin e madh të mjeteve të marketingut që janë në dispozicion për ju në internet, do të zbuloni një mori rrugësh ku mund të zbresni për të arritur qëllimet e biznesit tuaj dhe më gjerë.

Shopify bën një punë të shkëlqyeshme duke ju dhënë lirinë ta mbani atë të thjeshtë dhe të ndërtoni prej andej. Ju nuk mund të keni asgjë më shumë se një faqe në internet që shet një produkt të vetëm. Ju mund të keni një sit Shopify që e vendos faqen që po e lexoni këtë për të turpëruar. Mundësitë janë të pafund sepse është ndërtuar në atë mënyrë.

tendencat e google

Krijimi i një marke nga Gërvishtja në Shopify

Do të argëtoheni shumë me hapat e parë të fillimit të një biznesi me Shopify. Ju mund edhe të filloni para se të dilni me një emër, me një Prodhuesi i Emrave të Biznesit që është i disponueshëm lirshëm, nuk ka nevojë të hapni një llogari. Me gjasë nuk do të gjeni atë që godet gozhdën në kokë, por do të merrni mijëra ide.

Ata gjithashtu kanë një mjet fantastik ndërtues logosh që mund të përdorni për të krijuar diçka nga e para ose të filloni nga një shabllon. Kam dëgjuar për shumë njerëz që hartojnë diçka me platformën e thjeshtë të dizajnit grafik Canva. Por nëse po planifikoni të vendosni biznesin tuaj tërësisht në Shopify, mund të krijoni një logo këtu.

E vetmja gjë më e rëndësishme sesa emri dhe logoja është të vendosni se çfarë jeni duke shitur. Dhe meqenëse ju duhet krijoni një pamje të unifikuar përmes dyqanit tuaj dhe nëpër të gjitha kanalet e reklamimit, ju do të dëshironi të bëni këtë gjë të parë.

Si Shopify Ndihmon Ndërtimi i një Prezence Online

Pasi të keni mbyllur të gjitha bazat, ju doni të shisni produktin tuaj. Dhe për shkak se Algoritmi i Google ende nuk mund ta njohë menjëherë madhështinë tuaj, ju duhet të merrni emrin tuaj atje.

Shopify ka një numër qesharak të aplikacioneve të marketingut dhe mjeteve të integruara të SEO për të ndihmuar që marka juaj të vihet re. Unë rekomandoj të shkoni me aplikacionet më të shqyrtuara, më të njohura, por të ndjehen të lirë të shfletoni. Ju thjesht mund të zbuloni një mundësi të ardhshme dhe që ju vë përpara, thjesht sepse nuk po bëni atë që bën të gjithë.

Direkt përmes llogarisë tuaj Shopify, mund të shpejt dhe me lehtësi:

Merrni një URL me porosi ose importoni një që tashmë posedoni.
Shfletoni imazhet e aksioneve falas dhe të paguar.
Krijoni një dyqan krejtësisht unik.

Shiko kete:

Vendosja e një dyqani në Shopify

baltëpritëse

Mund të hapni një dyqan, pavarësisht nëse keni një inventar të produkteve apo jo. Në fakt, modeli i biznesit që lëshon një rrugë është një nga rrugët më të njohura për të ndjekur në Shopify. Ju mund të zgjidhni produktet që dëshironi të shisni përmes partneritetit të tyre me kompaninë dropshipping Oberlo.

Konsumatori ju paguan çmimin me pakicë, ju i merrni ato para dhe i blini ato me shumicë, dhe dropshipper i bën të gjitha paketimet dhe dërgimet direkt te klienti. Bum, fitim.

Por, nëse jeni duke shitur sendet tuaja ose duke përdorur Shopify për dropshipping, ju mund të zgjidhni temën e dyqanit tuaj bazuar në një shumëllojshmëri modelesh (disa falas, disa me pagesë). Do t’i rregulloni produktet tuaja në përmbajtjen e zemrës suaj, duke përfshirë përshkrimin e shtuar (Shopify ka aplikacione edhe për këtë). Dhe shtoni gjithçka tjetër që ju mund të dëshironi, si një faqe “Rreth nesh”, FAQ FAQ, etj.

Atëherë je mirë të shkosh. Unë mendoj se, të gjithë u tha, ju mund të hapni një dyqan funksionues në më pak se një ditë, pa shaka!

Gjeni pse bizneset 1M + përdorin ndërtuesin e fuqishëm dhe të lehtë për përdorim të e-commerce të Shopify. Filloni provën tuaj falas tani!

Nëse duhet të bëni gjyqin falas për blerje?

Unë gjithmonë ju rekomandoj të filloni me një provë falas, edhe nëse e dini që do të bëheni një përdorues me pagesë. Për një gjë, ju mund të keni vetëm një dyqan Shopify në një kohë, kështu që nëse merrni shumë në fillim dhe vendosni të dëshironi të filloni vetëm nga e para, fshini gjithçka dhe filloni pa u ndier sikur të keni humbur para.

Ndërsa shkruajti këtë përmbledhje, Shopify po ofronte një provë falas 90-ditore, e cila është e jashtëzakonshme. Por kjo është në rënie të pandemisë së romanit koronavirus, kështu që është sigurisht e përkohshme. Prapëseprapë, ia vlen të përfitoni nga cilado që është oferta e provës falas, edhe nëse është vetëm standardi 14-ditor.

Shopify Capital është një program kredie për bizneset e kualifikuar, i cili është një rrugë e mundshme për fillimin e kërkimit të disa parave të farës për të goditur tokën duke dalë me reklama dhe më gjerë. Mund të vlente të shikohet.

A duhet të jesh një biznes i licencuar për të filluar një dyqan të blerjeve?

settings

Teknikisht: jo. Ju nuk duhet të jeni një biznes i licencuar për të hapur Dyqanin tuaj Shopify. Thjesht do të duhet të paguani taksa për çdo të ardhur duke regjistruar taksa të vetëpunësimit, të cilat kërkojnë pagesa tremujore.

Sidoqoftë, unë rekomandoj fuqimisht hapjen e një biznesi të licencuar sa më shpejt të jetë e mundur, mundësisht përpara se të shesni produktin tuaj të parë. Ju dëshironi të mbroheni nga përgjegjësia personale, dhe ajo ka avantazhet e saj tatimore, veçanërisht e rëndësishme nëse jeni i punësuar diku tjetër dhe një dyqan Shopify është një ngutje anësore.

Llojet e dyqaneve në internet në Shopify

bleni llojet e dyqaneve

Lloji i dyqanit në internet që hapni në Shopify është shumë i kufizuar në imagjinatën tuaj. Po shisni sauna infra të kuqe? Atëherë mbase do t’ju shqyrtoj dikur së shpejti! A po dorëzoni printime të bëra me porosi apo veshje? Po shet ushqim apo pije? Aksesorë apo zanate? Libra, komike, romane, magji të ndezura?

Ky është një përmbledhje e sinqertë e Shopify, kështu që le të jemi të sinqertë këtu: kjo është një kompani fitimprurëse, që do të thotë se ata duan sa më shumë klientë të jetë e mundur. Kjo do të thotë që platforma e tyre është krijuar për të akomoduar çdo lloj biznesi të imagjinueshëm (për sa kohë që mund të bëhet në internet).

Shitja në internet me Shopify: Një përmbledhje

Unë po ju paralajmëroj tani: koha rrëshqet kur filloni të ndërtoni dyqanin tuaj. Ato e bëjnë shumë të thjeshtë për tu përshtatur, dhe ju mund të përfundoni duke u mbartur dhe të kuptoni se kanë kaluar tetë orë dhe gjithçka që keni bërë është luajtur me ngjyrën e sfondit. Kjo nuk është një gjë e keqe, është në fakt një dëshmi për afrueshmërinë dhe lehtësinë e përdorimit.

Shtë e vështirë të rrahësh dyqanin në internet Shopify

blini tema

Fjalë për fjalë. Shtë e vështirë të krijosh kaq lehtë një uebfaqe kaq të bukur – nëse është madje e mundur fare. Por nëse keni një vizion hiper-specifik për dyqanin tuaj në mendje, mund ta ndërtoni atë nga e para ose të rregulloni një shabllon Shopify duke redaktuar direkt në sfondin HTML. Më i miri nga të dy botët!

Kur keni imazhet ekzistuese të produkteve tuaja, gjithçka që duhet të bëni është tërheqja dhe hedhja e skedarëve direkt në sit. Mund të krijoni galeri, shfaqje me rrëshqitje ose imazhe statike. Ju mund të vendosni tekstin kudo që dëshironi. Mund të shfletoni dhjetëra tema dhe të luani me to.

Ndërsa Squarespace dhe Wix kanë më shumë modele, tiparet e e-commerce të Shopify rrahin Wix dhe Squarespace në librin tim, dhe shabllonet nuk do të jenë një pikë mjaft e mirë e shitjes për të kompensuar atë. (Lexoni krahasimin tim Squarespace vs Wix.)

Shqyrtimi i Shportës së Shopify

amazingly, ju mund të pranoni mbi njëqind format e pagesës përmes Shopify nëse jetoni në Shtetet e Bashkuara (Unë nuk mund të dëshmoj në vende të tjera). Kjo përfshin të gjitha kartat kryesore të kreditit dhe kuletat elektronike, si dhe Cryptocurrency dhe më gjerë.

Më tej, ata do të llogaritin gjithçka bazuar në taksat dhe monedha lokale të blerësit. Pra, nëse ju jeni një shitës ndërkombëtar, ju e dini që arka juaj do të përkthehet për të akomoduar kudo ku ndodhet blerësi, monedha e tyre lokale përfshihet.

Nëse nuk e keni menduar tashmë, mund të paracaktoni tarifat tuaja të transportit, ose Shopify të llogarisë transportin automatikisht, megjithëse kjo kërkon një Shopify Advanced plan. Nëse keni një shumëllojshmëri të artikujve, megjithatë, ka të ngjarë që ia vlen të azhurnoni, edhe nëse është vetëm për llogaritjet automatike të transportit. Ju nuk doni të nënvlerësoni për këtë!

zonat e transportit

Siguria e shportave të blerjeve

Ata janë gjithashtu në nivelin më të lartë të Standardit të Sigurisë së të Dhënave të Industrisë së Kartave të Pagesave (PCI DSS), që do të thotë se masat e tyre të sigurisë janë shqyrtuar më shumë sesa shumica e kompanive. Ata përdorin encryption më të mirë për të mbajtur të gjitha informacionet të sigurta dhe të sigurta. Dhe ata paguan më shumë se 850,000 dollarë për hakerat Whitehat me kalimin e viteve për raportimin e gabimeve që janë zbuluar të gjitha.

Në fakt, Shopify do të paguajë deri në 50,000 dollarë për identifikimin e çështjeve specifike të sigurisë, duke e bërë nxitjen për të raportuar dobësitë konkurruese me shfrytëzimin e tyre.

pajtueshmërinë pci

Kur hapni një dyqan në Shopify, faqja juaj do shfaqin automatikisht shifrimin 256-bit SSL, e cila krijon besim të plotë në dyqanin tuaj për vizitorët se të dhënat e tyre të pagesës janë të sigurta. Meqenëse nuk do të ketë pak ose asnjë provë që faqja juaj është e pritur nga Shopify, kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të siguruar sigurinë për markën tuaj në mënyrë specifike.

Si të menaxhoni dyqanin tuaj të Shopify

Unë e dua aplikacionin celular Shopify, por marr më shumë detaje në lidhje me disa seksione më poshtë në këtë përmbledhje. (Spoiler: Ju mund të bëni gjithçka shumë nga një pajisje e lëvizshme.)

Sidoqoftë, është pulti i fuqishëm, qoftë versioni i desktopit apo i celularit, që më heq me të vërtetë. Ato mbulojnë të gjitha bazat e mundshme dhe është një gjurmues i varur i rritjes, shitjeve, vizitorëve, përcjelljes së porosive dhe më shumë. Shtë një prezantim i të dhënave nga lart-poshtë, por i pastër kristal, për të cilin nuk mund të them mjaft gjëra të mira.

raportimi

Si krahasohet pulti i Shopify me konkurrencën e tij? Platformdo platformë ecommerce ka një komponent interaktiv pulti, por asnjëra nuk është aq i pastër dhe gjithçka-në-një vend si versioni Shopify. Për njerëzit më pak të teknologjisë, është pothuajse e përsosur.

Sa specifike mund të organizoni inventarin tuaj?

Shopify ju lejon të shtoni sa më shumë pikëzime si ju duhen për produktet tuaja, megjithëse ka të ngjarë të keni për të shkarkuar një aplikacion nëse keni më shumë se një ose dy.

Për shembull, nëse jeni duke shitur një T-shirt që vjen me ngjyra të ndryshme dhe madhësi të ndryshme, klienti do të ketë dy zbardhje, një për ngjyrën dhe një për madhësinë, dhe imazhi i produktit madje mund të ndryshojë kur ta bëni.

menaxhimit të inventarit

A është kjo unike për të Shopify? Jo, ju mund të bëni të njëjtën gjë në (po hamendësoj) të gjitha platformat e e-commerce, përfshirë të gjitha ato në të cilat kam përvojë, nga Magento deri në WooCommerce. Por është akoma e rëndësishme të përmendet.

Ju gjithashtu mund të rendisni secilën artikull veç e veç sipas ngjyrës, modelit, madhësisë dhe çfarëdo që rasti të jetë në varësi të industrisë suaj. Kjo mund të jetë gjithashtu një strategji e shkëlqyeshme e SEO, pasi secila faqe e produktit është mundësia e vet për tu njohur nga algoritmet e motorit të kërkimit.

Sa e fuqishme është blerja si një host në internet?

Aftësitë e host-it të Shopify janë mbresëlënëse. Ju merrni Bandwidth i pakufizuar, megjithëse kjo duhet të jetë standarde pasi rritja e biznesit tuaj do të pengohej ndryshe. Ata gjithashtu azhurnoni automatikisht aftësitë tuaja të internetit, nuk ka nevojë të heq faqen tuaj poshtë dhe t’i bëjë klientët tuaj të presin për një azhurnim. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’i humbur ato!

Por ajo që mund të jetë komponenti im i preferuar i mbajtjes në internet të tyre është dërgimi i pakufizuar i emailit, i cili mund të jetë tepër i dobishëm. Në atë mënyrë, ju krijoni email të ndryshëm për departamente të ndryshme dhe drejtoni komunikimin e klientëve. Ju nuk dëshironi që kërkesat tuaja të dizajnit me porosi të shkojnë në departamentin tuaj të IT, në fund të fundit.

host i besueshëm i e-commerce

Ndërsa është e mundur që kompanitë masive të investojnë në hapësirën më specifike të serverëve, shumica e dyqaneve nuk do të kenë asnjëherë problem me gjerësi bande ndërsa përdorin Shopify si hostin e tyre të internetit..

Rishikimi i të dhënave nga Salesify Sales

Unë kam vazhduar tashmë në pultin e Shopify, ku mund të gjesh shumicën e të dhënave që po kërkon të gjitha menjëherë. Por mund të merrni shumë më të thelluara me të dhënat e mbledhura nga shitjet tuaja në vazhdim. Shopify është dizajnuar të jetë aq i fortë ose minimale sa dëshiron që të jetë.

Pikat më të qarta të të dhënave janë cilat produkte po lëvizin dhe cilat janë duke qëndruar në “raftet”, për të thënë kështu. Google Analytics është drejtpërdrejt i pajtueshëm me vendosjen e dyqanit tuaj, kështu që ju do t’i keni në dispozicion të gjitha ato njohuri. Ju mund të tërhiqni të gjitha raportet e trafikut dhe referimit tuaj shpejt dhe aq të detajuar sa dëshironi, dhe t’i eksportoni ato në një larmi llojesh skedarësh, si Excel dhe PDF.

Ju mund të mos keni nevojë për çdo pikë të të dhënave, por nëse punësoni ndonjëherë një ekspert, ata duhet të kërkojnë të gjitha ato për t’ju dhënë mundësinë më të mirë për të kthyer më shumë klientë.

A është Aplikacioni i Shopify më mirë se pjesa tjetër?

dyqani i Aplikacioneve

Nuk është e vështirë të thuash të drejtën për shkopin që Shopify është krijuar për çdo person, do të thotë navigacion hiper intuitiv dhe menaxhim jashtëzakonisht i lehtë është një pikë kyçe e shitjes. Pra, bërja e një aplikacioni të thjeshtë celular që ju lejon të bëni praktikisht gjithçka nga telefoni juaj vjen vetëm me territorin.

Shopify ofron aplikacionin më të mirë celular të dyqanit elektronik në treg. Periudha, fundi i tregimit! A i kam provuar të gjithë? Padyshim që jo Por unë kam provuar shumë, dhe ky është deri tani programi im i preferuar i e-commerce për sa i përket lundrimit, aksesueshmërisë dhe veçorive.

Do të keni mundësi të dërgoni me email dhe të telefononi klientët, të menaxhoni inventarin dhe të rishikoni pultin tuaj ndërsa jeni në lëvizje. Kjo nuk është vetëm jashtëzakonisht e përshtatshme, ndihet thelbësore për botën e sotme.

Një pjesë e preferuar e Shopify është Mbështetja e Klientit

Ekipi i kujdesit ndaj klientit në Shopify është i apasionuar dhe i gatshëm të shkojë më lart dhe më gjerë. Për mua, kjo është një pikë e madhe shitje. Unë nuk mund t’ju them numrin e herë që kam tërhequr flokët me ekipet e tjera të ndihmës së klientit. Dhe kushdo që më bën të ndjehem se nuk do të ndodhë kurrë, merr një yll të artë.

Sidoqoftë, mbështetja 24-7-365 përmes bisedës live, formularit në internet, postës elektronike dhe telefonit nuk janë unike për Shopify, dhe as shërbimi i jashtëzakonshëm i klientit. Të gjithë faqet e internetit të e-commerce të dedikuara për të ndihmuar bizneset e vogla të lulëzojnë sigurohuni që të keni përfaqësues të shkëlqyeshëm në thirrje.

Por prapë, Shopify i merr të gjitha këto një hap më larg se shumica me karakteristika të tjera që do t’ju ndihmojnë të arrini lartësi të reja si sipërmarrës. Në krye të qendrës standarde të ndihmës së FAQs, ata kanë diskutime në të vërtetë të dobishme dhe shpesh tërheqëse të forumit ku kam gjetur këshilla dhe njohuri të panumërta.

Një përmbledhje mbi administrimin e një dyqani me tulla dhe llaç me Shopify

Shopify është një platformë ecommerce që mund të përdorni gjithashtu për rreshtin tuaj fizik. Ky është një burim i mahnitshëm për bizneset që shesin si në internet ashtu edhe në dyqan, pasi do të doni një sistem të menaxhimit të thjeshtë që të marrë parasysh të gjitha shitjet dhe operacionet në konsideratë.

Disa produkte mund të shesin më mirë në dyqan sesa në internet. Të ardhurat tuaja të përgjithshme janë mënyra se si ndani fondet siç duhet. Dhe dyqani juaj nuk mund të funksionojë deri në nivelet më të larta të produktivitetit dhe organizimit pa sistemin e duhur të Pikës së Shitjes (POS).

Por nëse keni një sistem të veçantë POS për dyqanin tuaj që kërkon që ju të ngarkoni ose (aq më keq) të futni manualisht të dhënat, gabimi njerëzor është i detyruar të ndodhë. Pasja e operacioneve tuaja në internet dhe brenda dyqaneve, të gjitha të ekzekutuara në të njëjtën platformë është tepër e dobishme.

Bleni cilësinë e harduerit

Sado i shëndetshëm dhe i bukur siç mund të jetë disku i sistemit Shopify POS, ato janë jashtëzakonisht të qëndrueshme, do të thotë se do të bëjnë mirë në të dy dyqanet e modës butike dhe restorantet e zënë – dhe çdo lloj biznesi me pakicë dhe shërbime ushqimore midis.

Pajisja është grupuar kryesisht në tre kategori, megjithëse e para përfshin gjithçka që ju nevojitet për të vendosur një sistem POS në dyqan. Pakicë për Shitje me pakicë ka stendën iPad, lexuesin e kartave dhe të gjitha aksesorët e nevojshëm. Secili është shitur gjithashtu veçmas.

Designedshtë gjithashtu e gjitha e dizajnuar që të jetë sa më e shkathët që të jetë e mundur. Stafi juaj mund t’i transportojë iPad-et me vete tek klientët e shërbimit, dhe e njëjta gjë vlen edhe për lexuesin e kartave. Ju madje mund të merrni pajisjen tuaj POS me vete jashtë dyqanit për të bërë dërgesa, vlerësime, instalime etj.

Sistemi POS i Shopify është një nga më të fuqishmit në treg

Ndërsa sistemi POS është i thjeshtë për tu mësuar dhe përdorur, ata ofrojnë video trajnimi në mënyrë që ju dhe stafi juaj të bëheni ekspertë të Shopify POS – dhe çdo punonjës i ri mund të futet shpejt në bord.

Për më tepër, shumë aplikacione shtesë të Shopify mund të lehtësojnë karakteristika vërtet të mrekullueshme edhe për POS-in tuaj. Ju mund të rezervoni takime, klasa dhe seminare ndërsa automatikisht caktoni dhe ndiqni pjesëmarrjen. Mund të shesësh sipas produktit, sipas peshës, ose sipas kohës. Ju mund të ndryshoni shpejt çmimet, t’i bëni produktet të padisponueshme dhe të bëni promovime dhe zbritje. Mundësitë me të vërtetë janë të pafundme.

Pra, ndërsa unë do të kaloj disa nga komponentët e mi të preferuar, këto nuk janë në asnjë mënyrë një listë e plotë e mënyrave që mund të përdorni këtë sistem POS për ju dhe avantazhin e kompanisë tuaj.

blerje pikën e shitjes

Fleksibiliteti i pabesueshëm i pagesës

Normat e kartave të kreditit janë jashtëzakonisht të ulëta, megjithëse ato ulen më të mëdha se paketa më e madhe e sistemit tuaj POS. Unë dëshiroj që të ishte një normë standarde e ulët, por është akoma shumë konkurruese. Ju nuk jeni gjithashtu të tarifuar shtesë për kthime dhe shkëmbime, të cilat duhet të jenë një standard i gjithë industrisë.

Ju gjithashtu mund të ngarkoni më shumë se një kartë krediti dhe të ndani pagesat. Një klient që dëshiron ta bëjë këtë do të dekurajohet nëse nuk jeni në gjendje t’i strehoni ata. Nëse katër persona duan të ndajnë një çek ose një person dëshiron të paguajë për një pjesë të tij dhe të paguajë pjesën tjetër në para, Shopify e lehtëson punën e tij..

Në thelb, ju jeni duke kontrolluar pagesat tuaja. Nëse njerëzit paguajnë me pikë dixhitale ose biletat e festivalit, ju e pranoni atë formë të monedhës dhe e regjistroni atë në POS-in tuaj sikur të ishte ndonjë formë tjetër e pagesës.

portat e pagesës

Karakteristikat e Ndjekjes-Ndryshimit të Lojë dhe Menaxhimit

Kjo nuk është aq shumë një përfitim i POS i Shopify aq sa është arsyeja pse investoni në një sistem POS në përgjithësi. Nuk ka mënyrë më të mirë për të mbajtur të gjitha blerjet dhe inventarët tuaj. Stafi mund të ora brenda dhe jashtë duke përdorur POS. Ju mund të ndërroni arkëtarët përmes sistemit në fluturim, kështu që gjithmonë e dini se kush po merrte para, kur dhe në cilën sirtar.

Të gjitha të dhënat gjithashtu mund të jenë sinkronizuar në QuickBooks-in tënd (ose një platformë tjetër kontabël) llogari për të mbajtur të gjitha gjërat për taksat. Dhe mundeni kufizoni atë që stafi i caktuar mund dhe nuk mund të bëjë. Për shembull, ju mund të mos dëshironi t’i lejoni punonjësit të kompensojnë sende ose të shtojnë zbritje vetë.

Përsëri, çfarëdo niveli i kontrollit ose fuqisë së ndjekjes që dëshironi të keni mbi biznesin tuaj, POS Shopify (dhe, sinqerisht, të gjitha sistemet POS me vlerë kripën e tyre) mund ta bëjnë atë të ndodhë.

raportimi

Mjetet për ndërtimin e marrëdhënieve me klientët

Mjetet me të cilat përballen klientët e POS-it të Shopify ofrojnë disa gjëra vërtet interesante. Gjithnjë e më shumë biznese duket se po lejojnë klientët e tyre të porosisin direkt nga ekrani. Por ju gjithashtu mund të shkoni pa letër dhe prapë të pranoni këshilla duke rrokullisur iPad-in për t’u përballur me klientin pasi të keni marrë porosinë e tyre.

Ata mund t’i dërgojnë faturat e tyre direkt në emailin e tyre dhe mund të regjistrohen në shpërblime duke siguruar informacionin e tyre të kontaktit.

Nga ana juaj, ju jeni në gjendje të kërkoni me lehtësi produkte dhe të shihni nëse ndonjë gjë nuk është në dispozicion ose nuk ka në dispozicion. Ju mund të krijoni Profilet e Konsumatorëve, të cilat mund të mbledhin të dhëna jashtëzakonisht të dobishme dhe informacione në terren. Ju madje mund të integroni programin tuaj të shpërblimeve të besnikërisë drejtpërdrejt përmes POS Shopify, pa pasur nevojë të shkoni me një palë të tretë.

Kombinimi i një dyqan online Shopify me një lokacion me pakicë

Kur merreni personalisht dhe në internet, keni nevojë për gjithçka të lidhur në një platformë. Përfitimet tejkalojnë çdo kosto shtesë, ju premtoj. Rritja e produktivitetit – dhe lidhja e qetë që siguron paqe të pakrahasueshme të mendjes – është praktikisht pa vlerë. Do të keni mundësi të shikoni tërë biznesin tuaj dhe të gjitha aspektet e tij, jo ta trajtoni si dy kompani të ndara.

Një nga mënyrat më ambicioze për të parë POS-in e Shopify në kombinim me shitjet në internet është eliminimi potencialisht i një lokali ose hapja e një lokacioni tjetër. Duke i konsideruar librat tuaj individualisht sesa të bëni një hap prapa dhe duke parë të gjitha në kohë reale mund t’ju ndihmojë të zgjedhni dhe rivlerësoni vazhdimisht të ardhmen e biznesit tuaj. Kaq i vlefshëm.

Si të Shitet Produkte Dixhitale në Shopify

Ju nuk do të keni një dyqan për produktet tuaja dixhitale, por nuk do të duhet të menaxhoni një inventar të kufizuar. Pra, pse të shesë në Shopify?

Epo, sepse është jashtëzakonisht e shkallëzueshme dhe mjaft e pasur. Nëse jeni duke lëvizur produktet digjitale me një ritëm që kërkon që ju të shesni drejtpërdrejt nga faqja juaj në vend se faqet e internetit të shitësve të palëve të treta si Etsy dhe Amazon, atëherë Shopify është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Sidoqoftë, nëse ka më shumë kuptim financiar thjesht të paguaj një pjesë të çdo shitje tek një shitës i palës së tretë sesa tarifat mujore të Shopify, kjo është rruga më e mirë.

Thënë thjesht: ju mund të shesni produkte dixhitale në Shopify, ashtu si artikujt fizikë. Por do të çuditem nëse do të kishte kuptim të tërë nëse nuk shesni gjithashtu produkte fizike ose shërbime gjithashtu.

Marketingu përmes Shopify

mjetet e marketingut

Optimizimi i strategjisë suaj të marketingut duke tërhequr të dhëna nga disa burime të ndryshme mund të bëhet konfuz, dhe konfuzioni çon në mbikëqyrje. Gjë e mirë Shopify ju lejon të bëni gjithçka në një vend.

Dyqani juaj Shopify është vendi ku mund të ndërtoni vazhdimisht në markën tuaj. Kjo do të thotë të shkruani dhe postoni artikuj në blog që ndihmojnë audiencën tuaj dhe përmirësojnë renditjen e kërkimit tuaj në Google. Do të thotë integrim i plotë me marketingun e mediave sociale, në të cilin mund të drejtoni një klient të klikojë reklamën tuaj tek blerja e produktit pa lënë kurrë Facebook ose Instagram.

Do të thotë të identifikoni se ku ndodhet audienca juaj e tanishme, të tërheqni vazhdimisht klientë të rinj dhe të ndërtoni në mënyrë aktive oferta të reja për të zgjeruar grupin tuaj të mundshëm të klientit.

Shopify ju ka mbuluar në të gjitha frontet.

Shikoni këtë video për këshilla për marketing duke përdorur Shopify:

Blog dhe Vegla SEO

blerje SEO dhe Blogging

Ju mund të ndërtoni një blog direkt në dyqanin tuaj Shopify, në mënyrë që klientët tuaj të mund të kenë njohuri tuaj mbi të gjitha produktet tuaja, të gjitha në një vend.

Unë rekomandoj që të punësoni një bloger në kamare për të përmbajtur përmbajtjen. Vlen të investohet që fillimisht të keni një blog të fortë, dhe më pas të postoni diçka të re çdo javë ose kështu – ndërsa promovoni përmbajtjen ekzistuese në kanalet tuaja të mediave sociale.

Ju mund të përdorni mjetet e Shopify SEO për të kuptuar strategjitë më të mira, por shanset do të dëshironi të transferoni disa nga ato shkrime të përmbajtjes. Mund të jetë një rrjedhje e madhe e energjisë, dhe ju keni një biznes për të drejtuar.

Mos harroni se mund të përdorni gjithashtu mjetet SEO të Shopify për të optimizuar çdo pjesë të faqes tuaj, nga faqja fillestare tek kategoritë e produkteve deri në secilën faqe të produktit. Dhe sa më mirë të zgjedhësh për motorët e kërkimit, aq më shumë trafik organik do të marrësh, gjë që përmirëson më tej SEO.

dyqan seo app

Nëse duhet të keni besim në një fushatë blerëse të Google Smart?

Integrimi i Shopify me Google Smart Shopping është i mrekullueshëm nëse doni të uleni dhe të shikoni klientët e mundshëm që të futen. Për ata që nuk janë të njohur me Google Ads dhe thjesht duan të futen menjëherë, unë them. Por kjo nuk duhet të jetë strategjia juaj e marketingut dixhital afatgjatë.

google pazar i zgjuar

Kjo mund të jetë ankesa ime e madhe e madhe për Shopify: ata e bëjnë Google Smart Shopping të tingëllojë si një standard ose një inteligjent. Këtu është gjëja: është super kufizuese, do të thotë që nuk do të keni atë lloj kontrolli që një ekspert i PPC dhe menaxher i reklamave dixhitale do të duhet të bëjnë punën e tyre siç duhet.

Këtu mundeni NUK bëni nëse përdorni Google Smart Shopping në vend që të menaxhoni fushatat tuaja të Google Ads:

 • Përjashtoni termat specifikë të kërkimit duke përdorur fjalë kyçe negative.
 • Përjashtoni rrjete të caktuara reklamash.
 • Përjashtoni pajisjet specifike.
 • Kontrolloni shënjestrimin e vendndodhjes përtej përcaktimit të vendit. Nëse drejtoni një dyqan lokal, kjo është thuajse një ndërprerje e marrëveshjeve.
 • Kryeni rregullime të rregullta të ofertave.
 • ME E KEQJA E TE GJITHAVE: Ju nuk do të keni raportim të mbledhur, do të thotë që nuk do të dini nëse trafiku juaj vjen kryesisht nga një burim specifik si reklama në YouTube ose Gmail.


Sidoqoftë, disa nga kufizimet janë ato që kërkojnë njerëzit që përdorin Google Smart Shopping. Reklamat do të planifikohen automatikisht bazuar, dhe synimet e audiencës suaj do të automatizohen gjithashtu. Kjo do të thotë që ju mund të uleni dhe të besoni Google për të sjellë audiencën e duhur për ju.

Shopify jep 100 dollarë për përdoruesit e reklamave Google për herë të parë

Kërkesa është që ju duhet të shpenzoni të paktën 25 dollarë për një llogari të re. Gjithashtu, kredia prej 100 dollarë do të zbatohet vetëm për fushatat e Google Shopping. Megjithatë, kjo mund të përkthehet në një shumë të shpenzimeve për reklama në varësi të nivelit të konkurrencës së kamareve tuaja. Nëse nuk keni ende një llogari Google Ads, nuk ka absolutisht asnjë arsye për të mos perfitoj.

reklama Google $ 100 kredi

Farë është kompleti? Një përmbledhje e Ndihmës Virtuale të Shopify

Ajo që më bën përshtypje më shumë për Kit është sa përmirësohet me kalimin e kohës. Por edhe herët, Kit ka qenë një aplikacion shumë i dobishëm (dhe falas!) Që e përdor shpesh. Ky “asistent virtual” mund të shkruajë reklama në media sociale për ju. Gjithmonë më pëlqen të hyj brenda dhe t’i prek ato, ndonjëherë edhe duke i rishkruar ato plotësisht, por është shumë i dobishëm.

Kit është gjithashtu një aplikacion i shkëlqyer kujtesë për përcjelljet e postës elektronike, pasi që lista e detyrave mund të trazohet shpejt nëse nuk është e automatizuar. Pasi të prekni postat elektronike të personalizuara fillestare, ajo mund të dërgojë të gjitha llojet e mesazheve të automatizuara të zgjuara për të ruajtur angazhimin e klientit. me pelqen.

Ja si duket

çantë dyqan crm dhe asistent

Ju gjithashtu mund të përdorni Kit për të bërë gjëra automatikisht në aplikacione të tjera, veçanërisht në vend të marketingut. Unë gjithashtu përdor Kit për gjëra kontabël dhe mbledh ide mbi mënyrat e mundshme të produkteve të reja. A keni nevojë për të? Jo. A është e shkëlqyeshme të kesh dhe të lirë? Po dhe po.

Si të Shitet Shërbimet në Shopify

Ndërsa Shopify është potencialisht një zgjedhje e shkëlqyeshme për shitjen e produkteve dixhitale, nuk është bërë me të vërtetë për të shitur shërbime. Nëse jeni duke shitur mobilje me porosi të bëra me porosi ose diçka në atë mënyrë, atëherë jeni akoma duke shitur një produkt. Nga shërbimet, ne po flasim për hartimin grafik, kodimin, kontabilitetin, shkrimin, etj. Ka platforma që janë shumë më të dobishme për një ofrues të shërbimit.

Sidoqoftë, Shopify ka aplikacione të dizajnuara për shitjen e shërbimeve, thjesht do të ishte në rregull me shitjen e produkteve tuaja. Gjithashtu, ky është vetëm mendimi im personal – por meqenëse ata bëjnë pak për t’u kujdesur për faqet e internetit të kontraktuesve, unë nuk do të befasohem nëse ata do të binin dakord me mua.

A janë të dobishëm aplikacionet e Shopify Falas?

Për një gjë, Kit asistenti virtual është falas, kështu që po, aplikacionet falas janë të dobishme. Unë e di se ka 3600 prej tyre, dhe nuk pres që të kaloni të gjitha. Por unë rekomandoj shumë të luani me shiritin e kërkimit dhe thjesht të shikoni se çfarë ata duhet të ofrojnë. Me mbi një mijë aplikacione falas për të zgjedhur, unë do të vë bast që ju do të befasoheni nga disa prej mjeteve të vëna në dispozicion falas.

Unë rekomandoj shumë që të vizitoni rregullisht faqen fillestare të dyqanit të aplikacionit Shopify. Nën seksionet e zgjedhjeve të stafit dhe seksioneve të trendit, mund të zbuloni diçka interesante dhe unike që mund të mos e kishit konsideruar. Ju gjithashtu mund të organizoni gjëra sipas qëllimeve tuaja, si shitja e produkteve.

shopify dyqan aplikacioni

A janë Aplikacionet e Paguara të Blera që ia vlen?

Për të mos e shpërfillur pyetjen, por nëse diçka ia vlen, ia vlen. Unë sigurisht që rekomandoj të kontrolloni vlerësimet, por shumë nga aplikacionet në Shopify Store ju lejojnë t’i provoni ato me një provë falas. Atëherë mund të pyesni veten: “A do të paguaja për këtë?” Nëse përgjigja është po, atëherë ia vlen.

Në disa raste, ju mund të duhet të investoni në aplikacione me pagesë që dyqani juaj online të funksionojë siç duhet. Kjo është arsyeja pse përvoja juaj personale do të jetë rishikimi më i rëndësishëm që do të merrni parasysh. Nëse nuk është aq kosto-efektive për të drejtuar biznesin tuaj në potencialin e tij të plotë, madje fillimisht, atëherë mund të dëshironi të merrni parasysh që të shkoni me një platformë alternative të e-commerce.

Sidoqoftë, përpara se të bëni, arrijnë të Shopify mbështetjen e klientit për të parë nëse ato do të ulin disa çmime për t’ju akomoduar. Nuk mund të lëndohet të pyesni! Ju gjithashtu duhet të lexoni rishikimet e Shopify App me kujdes, pasi shumë prej tyre do të nxjerrin në pah të metat dhe do t’ju kursejnë kohë duke provuar ato! 

blerje me aplikacione të paguara

Bleni partnerët dhe zhvilluesit e aplikacioneve

Shopify ofron një gamë të gjerë mundësish të tjera përtej të qenit një platformë për dyqanet në internet. Ju gjithashtu mund të bëheni një partner Shopify, i cili përfshin njerëz që ndërtojnë dyqane për njerëzit e tjerë, ofrojnë shërbimet tuaja për bizneset në nevojë dhe zhvillojnë aplikacione Shopify. Mund të jetë një burim i shkëlqyeshëm shtesë i të ardhurave – ose një karrierë me kohë të plotë.

Bleni partnerët dhe zhvilluesit e aplikacioneve

Bleni Rishikimin e Akademisë

blerje akademi

Së pari, kurset e Shopify Academy janë falas. Nuk është një zonë e shpejtë, ky është një vend që është me të vërtetë një burim i lirë i një informacioni shumë të vlefshëm.

Le të jemi të vërtetë: Shopify do që ju të vazhdoni të paguani tarifat e pajtimit dhe tarifat e aplikacioneve, dhe sa më shumë klientë të blejnë produktet tuaja, aq më shumë paguhen përmes tarifave të përpunimit (të vogla dhe të arsyeshme, por ende ekzistuese).

Kjo nuk është një goditje në ekipin e tyre – ata duhet të fitojnë para si pjesa tjetër e nesh. Kjo është më shumë për të përzënë në shtëpi që Akademia Shopify është një vend fantastik për të marrë informacion nga ndërmarrësit e tjerë në lidhje me strategjitë që kanë punuar për ta. Nëse tashmë jeni duke dëgjuar të gjitha podcast-et e biznesit dhe duke lexuar të gjithë librat e suksesit nga të cilët mund të merrni, ju gjithashtu mund të shtoni kurset e Akademisë Shopify në repertorin tuaj.

Mund të Shtoni Shopify në Sitet ekzistuese?

Absolutisht mundeni. Ju mund të përdorni llogarinë tuaj Shopify (përfshirë Shopify Lite) për të shitur produkte në faqen tuaj të internetit pa shpërngulur të gjithë përmbajtjen tuaj në një dyqan të veçantë Shopify. Shopify e lehtëson thjesht shtimin e një butoni “Bleni TANI” në sitin tuaj ekzistues dhe filloni shitjen e asaj që dëshironi.

Duhet të hapni një llogari të Shopify, por nuk do të të pëlqejë që të çon në një faqe të plotë të veçantë Shopify – i gjithë procesi bëhet direkt në faqen tuaj të internetit, i cili është shumë i mrekullueshëm nëse më pyetni.

blej butonin e blerjes në faqen e internetit ekzistuese

Nëse punësoni një ekspert të Shopify?

Një “Ekspert i Shopify” nuk nënkupton domosdoshmërisht dikë që është një ndërtues i dyqaneve të ekranit shtesë. Titulli përfshin një larmi të gjerë profesionistësh brenda një numri të madh specialitetesh.

Mund të shkoni me një ekspert të kalitur me përvojë të madhe ose me një të porsaardhur që ofron shërbimet e tyre me një çmim të ulur. Ndjehen të lirë për të blerë dyqane rreth – tregu është i pjekur me talent të mahnitshëm që mund ta bëjë punën tuaj më të lehtë.

Pastaj përsëri, ka ekspertë që thjesht mund t’ju ndërtojnë të gjithë dyqanin tuaj nga e para për ju, duke ju bërë të gjithë të vendosur për të shitur produkte, për të paguar koston fillestare dhe për të filluar një biznes të ri fitimprurës. Pjesë e fushës së tyre duhet të jetë që ata paguajnë vetë për një afat të gjatë.

blerje ekspertësh

Farë është Shopify?

Shopify është platforma kryesore e-tregtisë gjithëpërfshirëse në botë e SaaS që ju lejon të filloni, rriteni dhe menaxhoni dyqanin tuaj online duke përdorur qindra karakteristika të integruara dhe mijëra aplikacione. Shopify ju jep gjithçka që ju nevojitet për të filluar shitjen, përmes dyqanit tuaj online, kanaleve sociale ose dyqanit tuaj fizik përmes POS-it të tyre të integruar.

Cilat janë të mirat e Shopify?

Shopify është një platformë plotësisht e pritur dhe gjithëpërfshirëse ecommerce, ku nuk duhet të shqetësoheni për gjërat teknike. Ka një treg të madh aplikimesh (falas dhe të paguara) dhe tema me porosi. Riparimi i braktisur i shportave, 100 porta pagese, i thjeshtë për t’u përdorur në dyqane, menaxhimi i SKU dhe inventarit, SEO e integruar, marketing, analitikë dhe raportim, tarifa fleksibël të transportit dhe taksat automatike. Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit, dokumentacioni i vetë-ndihmës dhe komuniteti. Shitet nëpër kanale të shumëfishta, produkte dixhitale dhe fizikë (POS të integruar).

Cilat janë të këqijat e Shopify?

Procesori i integruar i pagesave të Shopify ju lejon të shisni nga disa vende, dhe ju duhet të paguani tarifat e transaksionit nëse përdorni porta pagese të palëve të treta. Kostoja e përdorimit të aplikacioneve mund të shtohet shpejt. Pritja e postës elektronike nuk është e përfshirë. Plani Lite vjen me karakteristika të kufizuara.

Shpresoj që ky përmbledhje e Shopify të ishte e dobishme!

Ndërsa kjo platformë e shportave të blerjeve elektronike nuk është e imagjinueshme për çdo lloj sipërmarrësi, është e vështirë të imagjinohet një kandidat më i mirë për arritjen e qëllimeve të biznesit tuaj në tregti. Shitje e lumtur!

Gjeni pse bizneset 1M + përdorin ndërtuesin e fuqishëm dhe të lehtë për përdorim të e-commerce të Shopify. Filloni provën tuaj falas tani!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map