Shopify İnceleme 2020 En Çok Oy Alan E-ticaret Oluşturucu

Shopify gezegendeki en popüler e-ticaret platformudur. Bu hepsi bir arada e-ticaret yazılımı 1 milyon tüccar ve üzerinde 155 milyar dolar satış. Bu Shopify incelemesi, .


Contents

Şirket logosu yokShopify İncelemesi (Özet)

hakkında

Shopify, çevrimiçi mağazanızı başlatmanıza, büyümenize ve yönetmenize olanak tanıyan dünyanın önde gelen hepsi bir arada SaaS e-ticaret platformudur.

�� Maliyet

Shopify üç fiyatlandırma planı sunar: Temel Shopify ayda 29 ABD doları, ana plan ayda 79 ABD doları, Gelişmiş Shopify ayda 299 ABD dolarıdır. Ayrıca ayda 9 $ ‘a mal olan Shopify Lite planı da var. (Planları burada karşılaştırın.)

�� Artıları

Tamamen barındırılan ve hepsi bir arada platform, teknik konular hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Büyük (ücretsiz ve ücretli) uygulama pazarı ve özel temalar. Terk edilmiş sepet kurtarma, 100’den fazla ödeme ağ geçidi, kullanımı kolay mağaza, SKU ve envanter yönetimi, yerleşik SEO, pazarlama, analitik ve raporlama, esnek gönderim ücretleri ve otomatik vergiler. Mükemmel müşteri desteği, kendi kendine yardım belgeleri ve topluluk. Hem dijital hem de fiziksel ürünler (entegre POS) gibi birden fazla kanalda satış yapın. Tüm özelliklere bakın.

�� Eksileri

Shopify’ın yerleşik ödeme işlemcisi yalnızca belirli ülkelerden satış yapmanıza olanak tanır ve üçüncü taraf ödeme ağ geçitleri kullanıyorsanız işlem ücretleri ödemeniz gerekir. Uygulamaları kullanmanın maliyeti hızlı bir şekilde artabilir. E-posta barındırma dahil değildir. Lite planı sınırlı özelliklerle birlikte gelir.

Karar

“Shopify bugün piyasadaki en iyi barındırılan en iyi e-ticaret platformlarıdır. Makul fiyatlı ve yüzlerce yerleşik özellik ve binlerce uygulama ile birlikte geliyor. Shopify, çevrimiçi mağazanız, sosyal kanallarınız veya fiziksel mağazanız aracılığıyla entegre POS’ları üzerinden satışa başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. ”

en iyi Shopify yorumları

shopify incelemesi

1 milyondan fazla çevrimiçi işletmeyi güçlendirmek Shopify’ın yıllık geliri 2018’de% 47 artışla 2019’da 1,57 milyar doları aştı. Shopify incelemesinde, yeni bir anketin neden kullanıcılarının yüzde 88’i tarafından önerildiğini gösterdiğini inceleyeceğiz.

Siteye bağlanmayan yüzde 12 kim? Bu platformu e-ticaret alanında bu kadar yaygın kullanılan ve çılgınca öne çıkaran nedir? Deneyimli teknoloji uzmanları için tasarlanmış bir yeni gelen için yeterince yaklaşılabilir mi yoksa ortada bir yere mi düşüyor??

Sonunda, tüm bu soruları ve daha fazlasını cevaplayabilmelisiniz. Hedefim yalnızca ayrıntılı bir Shopify incelemesi sunmak değil: Bu e-ticaret platformunun sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmayı umuyorum.

1M + işletmelerinin neden Shopify’ın güçlü ve kullanımı kolay e-ticaret oluşturucusunu kullandığını öğrenin. Ücretsiz denemenizi şimdi başlatın!

Neden Bu Shopify İncelemesi?

shopify yorumlar

Bu gözden geçirmenin en güzel yanı, birkaç yıl önce Shopify’da sıfırdan bir işe başlayan ve o zamandan beri hevesli bir kullanıcı haline gelmiş biri tarafından yazılmış olması..

Ancak, BigCommerce, 3dcart, Wix, Squarespace, WooCommerce ve Magento gibi diğer e-ticaret platformlarına yabancı değilim. Daha sonra, Shopify’ın bu büyük rakiplerle karşılaştırıldığında nasıl öne çıktığını ve bu incelemenin tam olarak bu web sitelerinde ne sattığını karşılaştıracağız.

İşletmenizin farklı bir e-ticaret platformu seçeneğine daha iyi uyma olasılığı her zaman vardır. Ama muhtemelen buradasınız çünkü Shopify ile ilgili her türlü (muhtemelen harika) şeyleri duydunuz ve denemeniz gerekip gerekmediğini tartıyorsunuz. Öyleyse, daha belirgin sorulardan birini yollayalım:

Shopify Ne İçin Kullanabilirim?

Tamamen barındırılan bir hepsi bir arada e-ticaret platformu, bu yüzden bu soru açık olmalı, değil mi? Ama gerçek şu ki, her zaman bir Etsy mağazası açabiliyorsunuz ya da, neden sadece bir eBay profili oluşturup eşyalarınızı oraya satmıyorsunuz? Çünkü tüm işinizi içine yerleştirebileceğiniz sağlam bir platform arıyorsunuz ve Shopify devreye giriyor.

shopify incelendi

Shopify’ın yorumlarını incelerken, çok çeşitli geçerli görüşler görürsünüz, ancak bunlar sadece çok çeşitli insanlardan geliyor. Farklı hedefleri, nişleri, endüstrileri, deneyimleri var, liste devam ediyor. Bununla birlikte, Shopify kullanıyorsanız, dört şeyden birini (daha genel olarak) yapıyorsunuz:

Bir markayı ilk kareden başlatmak
Online satış
Mağaza içi satış
Markanızı pazarlama

Bu beş alanın her birini inceleyelim ve Shopify platformunun bu alanları nasıl daha kolay, daha iyi veya en azından farklı hale getirmeyi nasıl sağladığını görelim.

Shopify’da İş Kurma

Bir işletme fikriniz var ve başlayacak bir yer arıyorsunuz. Ya da yan gücünüzü alıp, büyüdüğü Shopify gibi bir platforma taşıyorsunuz. Durum buysa, Shopify sizin için hazırlanmıştır.

Oldukça karmaşık olan WordPress ve hatta kesinlikle ulaşılabilir ancak oldukça sınırlı olan Squarespace gibi platformların aksine, Shopify alışveriş için tasarlandı. İsimden anlatabilir misiniz? Üstelik, her şeyi sıfırdan inşa etmek istemeyen insanlar için tasarlandı.

Bunun sizin için anlamı nedir? Zaten bir WordPress uzmanıysanız, neden Shopify’ı düşünelim? Bu uzmanlığı iyi kullanın! Ve bu Shopify incelemesinin aşağısında, mevcut web sitenize nasıl entegre edebileceğinizi ele alacağız.

shopify'ın gösterge tablosu

Yeni Başlayanlar İçin Sağlam Bir Kaynak

Bu Shopify incelemesinde, bu sitenin her şeye sahip görünmesinin tüm nedenlerini inceleyeceğiz. Ayrıca, çevrimiçi olarak kullanabileceğiniz çok sayıda pazarlama aracına aşina değilseniz, büyük olasılıkla iş hedeflerinize ve ötesine ulaşmak için kullanabileceğiniz çok sayıda yol keşfedeceksiniz..

Shopify size basit tutma ve oradan inşa etme özgürlüğü vermek için harika bir iş çıkarıyor. Tek bir ürün satan bir web sayfasından başka bir şey olamaz. Bunu okuduğunuz siteyi utançlandıran bir Shopify siteniz olabilir. Olasılıklar sonsuz çünkü bu şekilde inşa edildi.

google trendleri

Shopify’da Sıfırdan Marka Yaratmak

Shopify ile iş kurmanın ilk birkaç adımı ile çok eğleneceksiniz. Hatta bir isim bulmadan önce, Serbestçe kullanılabilen İşletme Adı Oluşturucu, hesap açmaya gerek yok. Büyük olasılıkla kafadaki çiviye çarpan bir tane bulamazsınız, ancak tonlarca fikir alırsınız..

Ayrıca bir fantastik logo oluşturucu aracı sıfırdan bir şeyler oluşturmak veya bir şablondan başlamak için kullanabilirsiniz. Birçok insanın basit grafik tasarım platformu Canva ile bir şeyler hazırladığını duydum. Ancak işinizi tamamen Shopify’da barındırmayı planlıyorsanız, burada bir logo da oluşturabilirsiniz.

İsim ve logodan daha önemli olan tek şey ne sattığınıza karar vermektir. Ve ihtiyacın olduğu için mağazanızda ve tüm reklam kanallarında birleşik bir görünüm oluşturun, bu ilk şeyi yapmak isteyeceksiniz.

Shopify Çevrimiçi Varlık Oluşturmaya Nasıl Yardımcı Olur

Tüm temel bilgiler kilitlendikten sonra ürününüzü satmak istersiniz. Google’ın Algoritması henüz büyüklüğünüzü hemen tanıyamadığından, adınızı oraya getirmeniz gerekir.

Shopify, markanızın fark edilmesine yardımcı olmak için çok sayıda pazarlama uygulaması ve yerleşik SEO aracına sahiptir. En iyi incelenmiş, en popüler uygulamalarla gitmenizi öneririm, ancak göz atmaktan çekinmeyin. Sadece herkesin yaptığı şeyi yapmamanız nedeniyle sizi öne çıkaracak gelecek vaat eden bir seçenek keşfedebilirsiniz.

Doğrudan Shopify hesabınızla hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz:

Özel bir URL alın veya zaten sahip olduğunuz bir URL’yi içe aktarın.
Hem ücretsiz hem de ücretli stok görüntülerine göz atın.
Tamamen benzersiz bir mağaza oluşturun.

Şunu izle:

Shopify’da Mağaza Kurmak

Gösterge Paneli

Bir ürün envanteriniz olsun ya da olmasın, bir mağaza açabilirsiniz. Aslında, dropshipping iş modeli Shopify’da izlenmesi gereken en popüler yollardan biridir. Dropshipping şirketi Oberlo ile ortaklıklarıyla satmak istediğiniz ürünleri seçebilirsiniz.

Müşteri size perakende fiyatını öder, bu parayı alırsınız ve toptan satışta satın alırsınız ve dropshipper tüm paketleme ve nakliyeyi doğrudan müşteriye yapar. Patlama, kar.

Ancak ister kendi öğelerinizi satıyor olun, ister Dropshipping için Shopify’ı kullanın, çeşitli temalar (bazıları ücretsiz, bazıları ücretli) temelinde mağaza temanızı seçebilirsiniz. Açıklama ekleme de dahil olmak üzere ürünlerinizi kalbinizin içeriğine göre özelleştireceksiniz (Shopify’da bunun için de uygulamalar var). Ayrıca, “Hakkımızda” SSS sayfası gibi istediklerinizi ekleyin.

O zaman gitmekte fayda var. Sanırım, hepsi bir gün, bir mağazadan bir günden daha kısa sürede yayılabilirsin, şaka yapmıyorsun!

1M + işletmelerinin neden Shopify’ın güçlü ve kullanımı kolay e-ticaret oluşturucusunu kullandığını öğrenin. Ücretsiz denemenizi şimdi başlatın!

Ücretsiz Shopify Denemesini Yaparsanız?

Ücretli kullanıcı olacağınızı bilseniz bile, her zaman ücretsiz bir denemeyle başlamanızı öneririm. Bir kere, bir seferde sadece bir Shopify mağazanız olabilir, bu yüzden başlangıçta çok uzaklaşırsanız ve sıfırdan başlamak istediğinize karar verirseniz, her şeyi silin ve para harcadığınız gibi hissetmeden baştan başlayın.

Bu incelemeyi yazarken Shopify inanılmaz bir 90 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Ama bu yeni koronavirüs pandemisinin tahtlarında, bu yüzden kesinlikle geçicidir. Yine de, sadece 14 günlük standart deneme sürümü olsa bile, ücretsiz deneme teklifinin ne olduğundan faydalanmaya değer.

Shopify Capital, nitelikli işletmeler için bir kredi programıdır; bu, reklamcılık ve ötesiyle birlikte yere ulaşmak için biraz tohum para arayan yeni başlayanlar için bir başka potansiyel avenue’dur. Bakmaya değer olabilir.

Shopify Mağazası Açmak için Lisanslı İşletme Olmanız Gerekiyor mu??

ayarlar

Teknik olarak: hayır. Kendi Shopify Mağazanızı açmak için lisanslı bir işletme olmanız gerekmez. Üç aylık ödemeler gerektiren serbest meslek vergileri sunarak herhangi bir gelir üzerinden vergi ödemeniz yeterlidir..

Ancak, tercihen ilk ürününüzü satmadan önce mümkün olan en kısa sürede lisanslı bir işletme açmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kişisel sorumluluktan korunmak istiyorsunuz ve vergi avantajları var, özellikle başka bir yerde çalışıyorsanız ve Shopify mağazası bir yan acele ise.

Shopify’da Online Mağaza Türleri

shopify mağaza türleri

Shopify’da açtığınız çevrimiçi mağaza türü hayal gücünüzle hemen hemen sınırlıdır. Kızılötesi sauna satıyor musunuz? Öyleyse, belki yakında sizi inceleyeceğim! Sipariş üzerine baskılar mı yoksa kıyafetler mi gönderiyorsunuz? Yiyecek veya içecek satıyor musunuz? Aksesuarlar veya el sanatları? Kitaplar, çizgi romanlar, romanlar, yanan mag’lar?

Bu dürüst bir Shopify incelemesi, burada dürüst olalım: Bu kâr amaçlı bir şirket, yani mümkün olduğunca çok müşteri istiyorlar. Bu, platformlarının akla gelebilecek her tür işletmeyi barındıracak şekilde tasarlandığı anlamına gelir (çevrimiçi yapılabildiği sürece).

Shopify ile Online Satış: Bir Gözden Geçirme

Sizi şu anda uyarıyorum: mağazanızı oluşturmaya başladığınızda zaman kayıyor. Özelleştirmeyi gülünç derecede kolaylaştırıyorlar ve taşınmanıza ve sekiz saatin geçtiğini ve yaptığınız her şeyin arka plan rengiyle oynandığını fark edebilirsiniz. Bu kötü bir şey değil, aslında ulaşılabilirliğin ve kullanım kolaylığının bir kanıtı.

Shopify Online Mağazasını Yenmek Zor

shopify temaları

Kelimenin tam anlamıyla. Bu kadar iyi görünen bir web sitesi oluşturmak çok zordur – hatta mümkünse. Ancak mağazanız için hiper-spesifik bir vizyonunuz varsa, doğrudan HTML arka ucunda düzenleyerek sıfırdan oluşturabilir veya bir Shopify şablonunu özelleştirebilirsiniz. Her iki dünyanın en iyisi!

Ürünlerinizin mevcut görüntüleri varsa, tek yapmanız gereken dosyaları doğrudan siteye sürükleyip bırakmaktır. Galeriler, slayt gösterileri veya statik görüntüler oluşturabilirsiniz. Metni istediğiniz yere koyabilirsiniz. Düzinelerce temaya göz atabilir ve onlarla oynayabilirsiniz.

Squarespace ve Wix’te daha fazla şablon olsa da, Shopify’ın e-ticaret özellikleri kitabımda Wix ve Squarespace’i geride bırakıyor ve şablonlar bunu telafi etmek için yeterince iyi bir satış noktası olmayacak. (Squarespace vs Wix karşılaştırmasını okuyun.)

Shopify Alışveriş Sepetinin Gözden Geçirilmesi

şaşırtıcı, yüzün üzerinde ödeme şeklini kabul edebilirsiniz Birleşik Devletler’de yaşıyorsanız Shopify aracılığıyla (başka yerlere kanıtlayamıyorum). Bu, tüm kredi kartlarını ve e-cüzdanları, kripto para birimlerini ve ötesini içerir.

Ayrıca, her şeyi aşağıdakilere dayalı olarak hesaplayacaklardır: yerel vergiler ve para birimi alışveriş yapanların. Dolayısıyla, uluslararası bir satıcıysanız, ödemenizin alışveriş yapan kişinin bulunduğu yere uyacak şekilde çevrileceğini ve yerel para biriminin.

Henüz tahmin etmediyseniz gönderim ücretlerinizi önceden ayarlayabilir veya Shopify’ın gönderim bedelini otomatik olarak hesaplamasını sağlayabilirsiniz. bir Shopify Advanced gerektirir plan. Bununla birlikte, çeşitli öğeleriniz varsa, yalnızca otomatik gönderim hesaplamaları için olsa bile, yükseltmeye değer. Bu konuda fazla ücret istemiyorsun!

nakliye bölgeleri

Alışveriş Sepeti Güvenliği

Ayrıca, Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardının (PCI DSS) en üst seviyesindedirler, yani güvenlik önlemleri çoğu şirketten daha fazla incelenir. Kullanıyorlar Tüm bilgilerin güvenliğini sağlamak için son teknoloji şifreleme. Ve hacker’lara yıllar boyunca beyazlatılmış hackerlara 850.000 doların üzerinde ödeme yaptılar..

Aslında, Shopify belirli güvenlik sorunlarını tanımlamak için 50.000 $ ödeyecek ve bu da güvenlik açıklarını bildirme teşviki ile rekabet edebilir hale gelecektir..

pci uyumluluğu

Shopify’da bir mağaza açtığınızda, siteniz otomatik olarak 256 bit SSL şifreleme özelliği, bu da ziyaretçilerin ödeme verilerinin güvenli olduğundan emin olmak için mağazanıza tam bir güven aşılar. Sitenizin Shopify tarafından barındırıldığına dair çok az veya hiç kanıt olmayacağından, bu özellikle markanız için güvenliği sağlamak için harika bir yoldur.

Shopify Mağazanızı Yönetme

Shopify mobil uygulamasını seviyorum, ancak bu incelemede birkaç bölümden daha fazla ayrıntıya giriyorum. (Spoiler: Bir mobil cihazdan hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.)

Ancak, sağlam gösterge tablosu, ister masaüstü ister mobil sürüm olsun, bu gerçekten beni uçuruyor. Potansiyel üsleri kapsarlar ve büyümenizin, satışlarınızın, ziyaretçilerinizin, sipariş takibinizin ve daha fazlasının bağımlılık yapan bir izleyicisidir. Hakkında yeterince iyi şeyler söyleyemediğim yukarıdan aşağıya ama kristal netliğinde bir veri sunumu.

raporlama

Shopify kontrol paneli rakipleriyle nasıl karşılaştırılır?? Her e-ticaret platformunun etkileşimli bir gösterge paneli bileşeni vardır, ancak hiçbiri Shopify sürümü gibi temiz ve her şey bir arada değildir. Daha az teknolojili insanlar için, mükemmele yakın.

Envanterinizi Ne Kadar Özelleştirebilirsiniz??

Shopify, ürünleriniz için ihtiyacınız olduğu kadar açılır liste eklemenize olanak tanır, ancak birden fazla veya daha fazlasına sahipseniz bir uygulama indirmeniz gerekebilir.

Örneğin, farklı renkler ve farklı boyutlarda gelen bir tişört satıyorsanız, müşterinin biri renk diğeri boyut için olmak üzere iki açılır menüsü olacaktır ve ürün resmi,.

envanter yönetimi

Bu Shopify’a özgü mü? Hayır, Magento’dan WooCommerce’e kadar deneyime sahip olanlar da dahil olmak üzere tüm e-ticaret platformlarında (tahmin ediyorum) aynısını yapabilirsiniz. Ancak bahsetmek hala önemlidir.

Ayrıca, her öğeyi renk, tasarım, boyut ve sektörünüze bağlı olarak ne olursa olsun ayrı ayrı listeleyebilirsiniz. Her ürün sayfası kendi arama motoru algoritmaları tarafından tanınmak için kendi fırsatı olduğundan, bu da harika bir SEO stratejisi olabilir.

Web Host Olarak Shopify Ne Kadar Güçlü?

Shopify web barındırma yetenekleri düpedüz etkileyici. Sen al sınırsız bant genişliği, işinizin büyümesi aksini engelleyeceği için bu standart olmalıdır. Onlar ayrıca web yeteneklerinizi otomatik olarak güncelleyin, sitenizi devre dışı bırakmanıza ve müşterilerinizin güncelleme beklemesine gerek yoktur. Onları kaybetmenin harika bir yolu!

Ama ne web hosting benim en sevdiğim bileşen olabilir inanılmaz faydalı olabilecek sınırsız e-posta yönlendirme. Bu şekilde, farklı departmanlar için farklı e-postalar oluşturur ve müşteri iletişimini kolaylaştırırsınız. Sonuçta, özel tasarım taleplerinizin BT departmanınıza gitmesini istemiyorsunuz.

güvenilir e-ticaret web hosting

Büyük şirketlerin daha özel sunucu alanına yatırım yapması akıllıca olsa da, çoğu mağazada Shopify’ı web barındırma hizmeti olarak kullanırken hiçbir zaman bant genişliği sorunu yaşanmayacak.

Shopify Satışlarından Verileri Gözden Geçirme

Aradığınız verilerin çoğunu aynı anda bulabileceğiniz Shopify kontrol paneline çoktan girdim. Ancak, devam eden satışlarınızdan toplanan verilerle çok daha derinlemesine bilgi edinebilirsiniz. Shopify, istediğiniz kadar sağlam veya minimum olacak şekilde tasarlanmıştır.

En belirgin veri noktaları, hangi ürünlerin hareket ettiği ve hangilerinin “raflarda” kaldığıdır. Google Analytics, mağazanızın kurulumuyla da doğrudan uyumlu olduğundan, tüm bu öngörüler elinizin altında. Tüm trafik ve yönlendirme raporlarınızı istediğiniz kadar hızlı ve ayrıntılı bir şekilde alabilir ve Excel ve PDF gibi çeşitli dosya türlerine aktarabilirsiniz.

Her veri noktasına ihtiyacınız olmayabilir, ancak bir uzman kiraladıysanız, size daha fazla müşteriyi dönüştürmek için en iyi şansı vermelerini istemelidirler..

Shopify Uygulaması Diğerlerinden Daha mı İyi?

uygulama mağazası

Yarasadan Shopify’ın herkes için tasarlandığını söylemek zor değil, bu da hiper sezgisel gezinme ve son derece kolay yönetimin kilit bir satış noktası olduğu anlamına geliyor. Yani telefonunuzdan hemen hemen her şeyi yapmanızı sağlayan basit bir mobil uygulama yapmak sadece bölge ile birlikte gelir.

Shopify piyasadaki en iyi e-ticaret mağazası mobil uygulaması sunuyor. Dönem, hikayenin sonu! Hepsini denedim mi? Kuşkusuz, hayır. Ancak birçokını denedim ve bu, navigasyon, erişilebilirlik ve özellikler açısından en sevdiğim e-ticaret yazılımım.

Hareket halindeyken müşterilere e-posta gönderebilir ve onları arayabilir, envanteri yönetebilir ve gösterge tablonuzu inceleyebilirsiniz. Bu sadece son derece kullanışlı değil, aynı zamanda günümüz dünyası için de gerekli.

Shopify’ın Favori Bir Parçası Müşteri Desteği

Shopify’daki müşteri hizmetleri ekibi tutkulu ve ötesine geçmeye istekli. Bana göre bu çok büyük bir satış noktası. Saçlarımı diğer müşteri destek ekipleriyle kaç kez çektiğimi size söyleyemem. Ve beni asla böyle hissettirmeyecek biri altın bir yıldız alıyor.

Bununla birlikte, canlı sohbet, çevrimiçi form, e-posta ve telefon yoluyla 24-7-365 desteği Shopify’a özgü değildir ve istisnai müşteri hizmetleri de değildir. Küçük işletmelerin gelişmesine yardımcı olmaya adanmış tüm e-ticaret web siteleri, harika çağrı temsilcilerine sahip olduğunuzdan emin olur..

Ama yine de, Shopify bir girişimci olarak yeni zirvelere ulaşmanıza yardımcı olacak diğer özelliklerle hepsini bir adım daha ileri götürüyor. SSS’nin standart yardım merkezinin yanı sıra, sayısız ipucu ve öngörü bulduğum gerçekten yararlı ve sık sık büyüleyici forum tartışmalarına sahipler.

Shopify ile Tuğla ve Harç Mağazasını Yönetme Üzerine Bir İnceleme

Shopify, fiziksel mağazanız için de kullanabileceğiniz bir e-ticaret platformudur. Bu, tüm satışları ve işlemleri hesaba katan aerodinamik bir yönetim sistemi isteyeceğiniz için hem çevrimiçi hem de mağazada satış yapan işletmeler için harika bir kaynaktır.

Bazı ürünler mağazadan çevrimiçi olarak daha iyi satış yapabilir. Toplam geliriniz, fonlamayı uygun şekilde nasıl tahsis ettiğinizdir. Mağazanız, doğru Satış Noktası (POS) sistemi olmadan en yüksek üretkenlik ve organizasyon düzeyine kadar çalışamaz.

Ancak, mağazanız için verileri yüklemenizi veya (çok daha kötü) verileri manuel olarak girmenizi gerektiren ayrı bir POS sisteminiz varsa, insan hatası meydana gelebilir. Çevrimiçi ve mağaza içi işlemlerinizin aynı platformda yürütülmesi inanılmaz derecede faydalıdır.

Shopify Donanım Kalitesi

Shopify POS sistemi sabit diski ne kadar şık ve güzel olsa da, inanılmaz derecede dayanıklıdır, yani hem butik moda satış noktalarında hem de yoğun restoranlarda – ve her türlü perakende ve gıda hizmeti işinde iyi çalışırlar..

Birincisi, mağaza içi bir POS sistemi kurmak için ihtiyacınız olan her şeyi içermekle birlikte, donanım büyük ölçüde üç kategoriye ayrılmıştır. Perakende Setinde iPad standı, kart okuyucu ve gerekli tüm aksesuarlar bulunur. Her biri ayrı olarak satılır.

Ayrıca, mümkün olduğunca çok yönlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Çalışanlarınız iPad’leri yanlarında müşterilere hizmet vermek için yanlarında taşıyabilir ve aynı şey kart okuyucu için de geçerlidir. Teslimatlar, tahminler, kurulumlar vb. Yapmak için POS donanımınızı mağaza dışında da yanınıza alabilirsiniz..

Shopify POS Sistemi Piyasadaki En Sağlam Sistemlerden Birisidir

POS sistemi öğrenmesi ve kullanması kolay olsa da, siz ve personeliniz birlikte Shopify POS uzmanı olabilmeniz için eğitim videoları sunarlar – ve yeni çalışanlar hızlı bir şekilde işe alınabilir.

Ayrıca, birçok Shopify eklenti uygulaması POS’nuz için gerçekten harika özellikler de sağlayabilir. Katılımı otomatik olarak planlarken ve izlerken randevular, sınıflar ve seminerler için rezervasyon yapabilirsiniz. Ürüne, ağırlığa veya zamana göre satabilirsiniz. Fiyatları hızla değiştirebilir, ürünleri kullanılamaz hale getirebilir, promosyonlar ve indirimler yapabilirsiniz. Olasılıklar gerçekten sonsuz.

Bu yüzden, en sevdiğim bileşenlerimden birkaçını gözden geçirirken, bunlar hiçbir şekilde bu POS sistemini size ve şirketinizin avantajına nasıl kullanabileceğinizin tam bir listesi değil.

shopify satış noktası

İnanılmaz Ödeme Esnekliği

POS sistem paketiniz ne kadar büyük olursa olsun, kredi kartı oranları heyecan verici derecede düşüktür. Keşke standart bir düşük oran olsaydı, ama yine de çok rekabetçi. Ayrıca, endüstri çapında bir standart olması gereken iadeler ve borsalar için ayrıca ücretlendirilmezsiniz..

Ayrıca, birden fazla kredi kartı ödeyebilir ve ödemeleri bölebilirsiniz. Bunu yapmak isteyen bir müşteri, bunları kabul edemezseniz büyük bir cesaret kırılacaktır. Dört kişi bir çeki ayırmak veya bir kişi bunun bir kısmı için ücret almak ve geri kalanını nakit olarak ödemek istiyor olsun, Shopify hepsini yapmayı kolaylaştırır.

Temel olarak, ödemelerinizin kontrolü sizdedir. İnsanlar dijital puan veya festival biletleri ile ödeme yaparsa, bu para birimini kabul edersiniz ve bunu POS’unuza başka bir ödeme şekliymiş gibi kaydedersiniz.

ödeme ağ geçitleri

Oyun Değiştiren İzleme ve Yönetim Özellikleri

Bu, Shopify POS’un genel olarak bir POS sistemine yatırım yaptığınız kadar büyük bir yararı değildir. Tüm satın alma işlemlerinizi ve envanterinizi takip etmenin daha iyi bir yolu yoktur. Personel POS kullanarak giriş ve çıkış yapabilir. Kasiyerleri sistem üzerinden anında açabilirsiniz, böylece kimin nakit parayı, ne zaman ve hangi çekmecede tuttuğunu her zaman bilirsiniz.

Tüm veriler de QuickBooks’unuzla senkronize edildi (veya başka bir muhasebe platformu) vergiler için her şeyi takip etmek için hesap. Ve yapabilirsin belirli personelin yapabileceklerini ve yapamayacaklarını sınırla. Örneğin, çalışanların öğeleri düzenlemesine veya kendileri indirim eklemesine izin vermek istemeyebilirsiniz..

Yine, işletmeniz üzerinde sahip olmak istediğiniz kontrol veya izleme gücünüz ne olursa olsun, Shopify POS (ve açıkçası, tuzlarına değer tüm POS sistemleri) bunu gerçekleştirebilir.

raporlama

Müşteri İlişkileri Oluşturma Araçları

Shopify POS’un müşteriye dönük araçları gerçekten heyecan verici şeyler sunuyor. Giderek daha fazla işletme, müşterilerinin doğrudan ekrandan sipariş vermelerine izin veriyor gibi görünüyor. Ancak, kağıtsız gidebilir ve siparişlerini aldıktan sonra iPad’i müşteriyle yüzleşmek için iPad’i çevirerek ipuçlarını kabul edebilirsiniz..

Makbuzlarını doğrudan e-postalarına gönderebilirler ve iletişim bilgilerini vererek ödüller için kaydolabilirler.

Yanınızda, ürünleri kolayca arayabilir ve stokta veya stokta olmayan bir şey olup olmadığını görebilirsiniz. Son derece yararlı veriler ve erişim bilgileri toplayabilen Müşteri Profilleri oluşturabilirsiniz. Kendi sadakat ödül programınızı, Shopify POS aracılığıyla doğrudan entegre edebilirsiniz, üçüncü bir tarafa gitmenize gerek yok.

Shopify Online Mağazasını Perakende Konumu ile Birleştirme

Hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak uğraşırken, tek bir platformda bağlı her şeye ihtiyacınız vardır. Faydaları herhangi bir ek maliyetten çok daha ağır, söz veriyorum. Verimlilikteki artış ve rakipsiz gönül rahatlığı sağlayan kesintisiz bağlantı, pratik olarak paha biçilemez. İki ayrı şirket gibi davranmak yerine, tüm işinize ve tüm yönlerine bakabileceksiniz..

Shopify POS’a çevrimiçi satışlarla birlikte bakmanın en iddialı yollarından biri potansiyel olarak bir mağazayı elemek veya başka bir yer açmaktır. Geri adım atmak yerine kitaplarınızı tek tek ele alarak ve hepsine bakmak gerçek zamanda işletmenizin geleceğini sürekli olarak optimize etmenize ve yeniden değerlendirmenize yardımcı olabilir. Çok değerli.

Shopify’da Dijital Ürünler Nasıl Satılır

Dijital ürünleriniz için bir mağazanız olmayacak, ancak sınırlı bir envanteri de yönetmeniz gerekmeyecek. Peki neden Shopify’da satış yapıyorsunuz?

Çünkü süper ölçeklenebilir ve zengin özelliklere sahip. Dijital ürünleri Etsy ve Amazon gibi üçüncü taraf satıcı web siteleri yerine doğrudan sitenizden satmanızı gerektiren bir hızda taşıyorsanız, Shopify mükemmel bir seçimdir.

Bununla birlikte, her bir satışın bir kısmını üçüncü kez Shopify ücretlerinden ziyade bir üçüncü taraf satıcıya ödemek mali açıdan daha mantıklıysa, bu daha iyi bir yoldur.

Basitçe ifade etmek gerekirse, tıpkı fiziksel ürünler gibi Shopify’da dijital ürünler satabilirsiniz. Ancak, fiziksel ürünler veya hizmetler de satmamanız çok mantıklıysa şaşırırdım.

Shopify ile Pazarlama

Pazarlama araçları

Birkaç farklı kaynaktan veri çekerek pazarlama stratejinizi optimize etmek kafa karıştırıcı olabilir ve kafa karışıklığı gözetime yol açar. İyi bir şey Shopify her şeyi tek bir yerde yapmanızı sağlar.

Shopify mağazanız, markanızı sürekli geliştirebileceğiniz yerdir. Bu, kitlenize yardımcı olan ve Google arama sıralamanızı iyileştiren blog makaleleri yazmak ve göndermek anlamına gelir. Sosyal medya pazarlamasıyla tam entegrasyon anlamına gelir; burada bir müşterinin Facebook veya Instagram’dan ayrılmadan reklamınızı tıklamasından ürünü satın almasına yönlendirebilirsiniz.

Mevcut kitlenizin nerede bulunduğunu belirlemek, sürekli yeni müşteriler çekmek ve potansiyel müşteri havuzunuzu genişletmek için aktif olarak yeni teklifler oluşturmak anlamına gelir.

Shopify tüm cephelerde.

Shopify’ı kullanarak pazarlama ipuçları için bu videoyu izleyin:

Blog ve SEO Araçları

seo ve blog oluşturma

Doğrudan Shopify mağazanızda bir blog oluşturabilirsiniz, böylece müşterileriniz fikirlerinizi tek bir yerde tüm ürünlerinizin üstünde toplayabilir.

İçeriği çıkarmak için nişinizde bir blogcu tutmanızı öneririm. Sosyal medya kanallarınızda mevcut içeriği tanıtırken, başlangıçta sağlam bir blog oluşturmak ve daha sonra her hafta yeni bir şey yayınlamak yatırım yapmaya değer..

En iyi stratejileri bulmak için Shopify SEO araçlarını kullanabilirsiniz, ancak bu içerik yazımının bir kısmını dış kaynaklardan kullanmak isteyeceksinizdir. Bu büyük bir enerji gideri olabilir ve işletmeniz gereken bir işiniz var.

Web sitenizin ana sayfasından ürün kategorilerine ve her ürün sayfasına kadar her bölümünü optimize etmek için Shopify’ın SEO araçlarını da kullanabileceğinizi unutmayın. Arama motorları için ne kadar iyi optimizasyon yaparsanız, o kadar çok organik trafik alırsınız, bu da SEO’yu daha da geliştirir.

seo uygulama mağazası

Google Akıllı Alışveriş Kampanyasına Güvenirseniz?

Shopify’ın Google Smart Shopping ile entegrasyonu, arkanıza yaslanıp potansiyel müşterilerin devreye girmesini izlemek istiyorsanız harika. Google Ads’e aşina olmayanlar ve hemen yayına geçmek isteyenler için şunu söylüyorum. Ancak bu, uzun vadeli dijital pazarlama stratejiniz olmamalı.

google akıllı alışveriş

Bu, Shopify ile ilgili tek büyük şikayetim olabilir: Google Smart Shopping’i standart veya beyinsiz gibi seslendiriyorlar. Mesele şu: Süper sınırlayıcı, yani bir PPC uzmanının ve dijital reklam yöneticisinin işlerini düzgün bir şekilde yapması gereken bir kontrole sahip olmayacaksınız.

İşte yapabilecekleriniz DEĞİL Google Ads kampanyalarınızı kendiniz yönetmek yerine Google Akıllı Alışveriş kullanıyorsanız:

 • Negatif Anahtar Kelimeler kullanarak belirli arama terimlerini hariç tutma.
 • Belirli reklam ağlarını hariç tutma.
 • Belirli cihazları hariç tutma.
 • Ülke hedeflemenin ötesinde yer hedeflemeyi kontrol edin. Yerel bir mağaza işletiyorsanız, bu bir anlaşma kırıcıdır.
 • Düzenli teklif ayarlamaları yapın.
 • HEPSİNDEN KÖTÜSÜ: Ayrıntılı Raporlamaya sahip olmayacaksınız, yani trafiğinizin esas olarak YouTube veya Gmail reklamları gibi belirli bir kaynaktan gelip gelmediğini bilmeyeceksiniz..


Ancak, bazı sınırlamalar Google Akıllı Alışveriş’i kullanan kişilerin aradıklarıdır. Reklamlar otomatik olarak planlanacak ve kitle hedeflemeniz de otomatik olacaktır. Bu, arkanıza yaslanıp sizin için doğru kitleyi getirmesi için Google’a güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Shopify İlk Kez Google Ads Kullanıcılarına 100 ABD Doları Verdi

Buradaki şart, yeni bir hesaba en az 25 ABD doları harcamanızdır. Ayrıca, 100 ABD doları tutarındaki kredi yalnızca Google Alışveriş kampanyalarına uygulanır. Yine de, bu, nişinizin rekabet düzeyine bağlı olarak çok fazla reklam harcamasına dönüşebilir. Henüz bir Google Ads hesabınız yoksa, kesinlikle olmamak için hiçbir neden yoktur yararlanmak.

google ads 100 $ kredi

Kit Nedir? Shopify’ın Sanal Asistanına Genel Bakış

Kit hakkında beni en çok etkileyen şey, zaman içinde ne kadar geliştiğidir. Ama daha erken bile olsa, Kit sık kullandığım çok kullanışlı (ve ücretsiz!) Bir uygulama oldu. Bu “sanal asistan” aslında sizin için sosyal medya reklamları yazabilir. Her zaman içeri girip dokunmaktan hoşlanıyorum, hatta bazen tamamen yeniden yazıyorum, ama süper kullanışlı.

Kit, e-posta takipleri için harika bir hatırlatma uygulamasıdır, çünkü bu yapılacaklar listesi otomatik değilse hızlı bir şekilde karmaşıklaşabilir. İlk özelleştirilmiş e-postalara dokunduğunuzda, müşteri katılımını korumak için her türlü akıllı otomatik mesaj gönderilebilir. onu seviyorum.

İşte böyle görünüyor

mağaza kiti crm ve yardımcısı

Kit’i diğer uygulamalarda, özellikle pazarlama nişinde, otomatik olarak şeyler yapmak için de kullanabilirsiniz. Ayrıca, Kitle’yi muhasebe ve potansiyel yeni ürün caddeleri hakkında fikir toplamak için kullanıyorum. Ona ihtiyacın var mı? Hayır. Sahip olmak harika ve özgür mü? Evet ve evet.

Shopify’da Servis Nasıl Satılır

Shopify potansiyel olarak dijital ürün satmak için mükemmel bir seçim olsa da, gerçekten hizmet satmak için yapılmamıştır. Sipariş üzerine özel mobilyalar veya bu damardaki bir şeyi satıyorsanız, yine de bir ürün satıyorsunuz demektir. Hizmetlere göre, grafik tasarım, kodlama, muhasebe, yazma vb. Bir servis sağlayıcı için çok daha kullanışlı platformlar var.

Bununla birlikte, Shopify hizmet satmak için tasarlanmış uygulamalara sahiptir, sadece ürünlerinizi satmakla uyumlu olacaktır. Ayrıca, bu sadece benim kişisel görüşüm..

Ücretsiz Shopify Uygulamaları Yararlı mı??

Birincisi, sanal asistan Kit ücretsizdir, bu yüzden evet, ücretsiz uygulamalar yararlıdır. 3600 tanesi olduğunu biliyorum ve sizden her şeyden geçmenizi beklemiyorum. Ancak, arama çubuğuyla oynamayı ve sadece ne sunmaları gerektiğini görmenizi tavsiye ederim. Aralarından seçim yapabileceğiniz binden fazla ücretsiz uygulama sayesinde, ücretsiz olarak sunulan bazı araçlardan şaşıracağınız paraya bahse girerim.

Shopify uygulama mağazası ana sayfasını düzenli olarak ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Personel Seçimleri ve Trend Olanlar bölümlerinin altında, dikkate almadığınız ilginç ve benzersiz bir şey keşfedebilirsiniz. Ayrıca, ürünleri satmak gibi, hedeflerinize göre bir şeyler düzenleyebilirsiniz.

shopify uygulama mağazası

Ücretli Shopify Uygulamaları Buna Değer Mi??

Soruyu göz ardı etmemek, ama bir şeye değerse, buna değer. Kesinlikle incelemelere göz atmanızı öneririm, ancak Shopify Store’daki uygulamaların birçoğu bunları ücretsiz bir deneme ile denemenize izin veriyor. O zaman kendinize “Bunun için ödeme yapabilir miyim?” Diye sorabilirsiniz. Cevabınız evet ise, buna değer.

Bazı durumlarda, ücretli uygulamalara yatırım yapmanız gerekebilir çevrimiçi mağazanızın düzgün çalışması için. Bu yüzden kişisel deneyiminiz dikkate alacağınız en önemli inceleme olacaktır. Başlangıçta bile işletmenizi tam potansiyeline çalıştırmak düşük maliyetli değilse, alternatif bir e-ticaret platformuyla devam etmeyi düşünebilirsiniz.

Ancak, sizden önce, sizi karşılamak için bazı fiyatları düşürüp düşürmeyeceklerini görmek için Shopify müşteri desteğine başvurun. Sormak acı veremez! Shopify App incelemelerini de dikkatlice okumalısınız, çünkü birçoğu kusurları gösterecek ve bunları denerken size zaman kazandıracaktır.! 

ücretli uygulamaları shopify

Shopify Ortakları ve Uygulama Geliştiricileri

Shopify, çevrimiçi mağazalar için bir platform olmanın ötesinde çok çeşitli fırsatlar sunar. Ayrıca, diğer insanlar için mağazalar oluşturan, ihtiyaç sahibi işletmelere hizmet sağlayan ve Shopify uygulamaları geliştiren kişileri içeren bir Shopify Ortağı olabilirsiniz. Ek bir gelir kaynağı veya tam zamanlı bir kariyer olabilir.

Shopify Ortakları ve Uygulama Geliştiricileri

Shopify Academy İncelemesi

shopify akademisi

Öncelikle Shopify Academy kursları ücretsizdir. Bu bir satış bölgesi değil, burası gerçekten ücretsiz bir süper değerli bilgi kaynağı.

Gerçek olalım: Shopify, abonelik ücretlerinizi ve uygulama ücretlerinizi ödemeye devam etmenizi istiyor ve ürünlerinizi ne kadar çok satın alırsa, (küçük ve makul ancak hala mevcut) işlem ücretleri ile o kadar çok ödeme yapılır.

Bu onların ekibinde bir şans değil – bizim gibi para kazanmaları gerekiyor. Bu daha çok Shopify Academy’nin girişimcilerden kendileri için işe yarayan stratejiler hakkında bilgi almak için harika bir yer olduğunu düşünüyor. Zaten tüm iş podcast’lerini dinliyor ve alabileceğiniz tüm başarı kitaplarını okuyorsanız, Shopify Academy kurslarını repertuarınıza da ekleyebilirsiniz..

Mevcut Sitelere Shopify Ekleyebilir misiniz??

Kesinlikle yapabilirsiniz. Tüm içeriğinizi ayrı bir Shopify mağazasına geçirmeden web sitenizde ürün satmak için Shopify hesabınızı (Shopify Lite dahil) kullanabilirsiniz. Shopify, mevcut sitenize bir “ŞİMDİ SATIN AL” düğmesi eklemenizi ve ne istersen satmaya başlamanızı kolaylaştırır.

Bir Shopify hesabı açmanız gerekiyor, ancak bu sizi tamamen ayrı bir Shopify sayfasına götürüyor gibi değil – tüm süreç doğrudan web sitenizde yapılır, bu da bana sorarsanız oldukça harika.

mevcut web sitesinde shopify satın al düğmesi

Bir Shopify Uzmanı Kiralamalısınız?

“Shopify Expert” mutlaka bir e-ticaret mağazası kurucusu olağanüstü olan biri anlamına gelmez. Başlık, çok sayıda uzmanlık alanında çok çeşitli profesyonelleri kapsar.

Tonlarca deneyime sahip tecrübeli bir uzmanla veya hizmetlerini daha düşük bir fiyata sunan bir yeni gelenle gidebilirsiniz. Alışveriş yapmaktan çekinmeyin – pazar, işinizi kolaylaştıracak inanılmaz yeteneklerle olgunlaştı.

Daha sonra, tüm mağazanızı sizin için sıfırdan inşa edebileceğiniz, hepinizi ürün satmaya hazırlayabilecek, ilk maliyeti geri alabilecek ve karlı yeni bir iş başlatabilecek uzmanlar var. Sahalarının bir kısmı, uzun vadede kendileri için ödeme yapmaları olmalı.

shopify uzmanları

Shopify nedir?

Shopify, yüzlerce yerleşik özellik ve binlerce uygulama kullanarak çevrimiçi mağazanızı başlatmanıza, büyütmenize ve yönetmenize olanak tanıyan dünyanın önde gelen hepsi bir arada SaaS e-ticaret platformudur. Shopify, çevrimiçi mağazanız, sosyal kanallarınız veya fiziksel mağazanız aracılığıyla entegre POS’ları üzerinden satışa başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Shopify’ın Artıları Nelerdir??

Shopify, teknik konular hakkında endişelenmenize gerek olmayan tamamen barındırılan ve hepsi bir arada bir e-ticaret platformudur. Büyük bir (ücretsiz ve ücretli) uygulama pazarına ve özel temalara sahiptir. Terk edilmiş sepet kurtarma, 100’den fazla ödeme ağ geçidi, kullanımı kolay mağaza, SKU ve envanter yönetimi, yerleşik SEO, pazarlama, analitik ve raporlama, esnek gönderim ücretleri ve otomatik vergiler. Mükemmel müşteri desteği, kendi kendine yardım belgeleri ve topluluk. Hem dijital hem de fiziksel ürünler (entegre POS) gibi birden fazla kanalda satış yapın.

Shopify’ın Eksileri Nelerdir?

Shopify’ın yerleşik ödeme işlemcisi yalnızca belirli ülkelerden satış yapmanıza olanak tanır ve üçüncü taraf ödeme ağ geçitleri kullanıyorsanız işlem ücretleri ödemeniz gerekir. Uygulamaları kullanmanın maliyeti hızlı bir şekilde artabilir. E-posta barındırma dahil değildir. Lite planı sınırlı özelliklerle birlikte gelir.

Umarım bu Shopify incelemesi faydalı olmuştur!

Bu e-ticaret alışveriş sepeti platformu akla gelebilecek her tür girişimci için olmasa da, e-ticaret işletme hedeflerinize ulaşmak için daha iyi bir aday hayal etmek zordur. Mutlu satış!

1M + işletmelerinin neden Shopify’ın güçlü ve kullanımı kolay e-ticaret oluşturucusunu kullandığını öğrenin. Ücretsiz denemenizi şimdi başlatın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map