Volan ve WP Motoru

WP Motoru ve Volan ikisi de saygın yönetilen WordPress ana bilgisayarlarıdır.


WP Engine, Volan’dan biraz daha popüler olsa da, Volan’ın WP Motor’dan daha az bir şey olduğu anlamına gelmez. Her ikisi de uygun fiyatlarla gerçekten harika bir hizmet sunuyor.

volan vs wp motoru wordpress barındırma

Her ikisinin avantajlarını ve dezavantajlarını bilmiyorsanız, ikisinden hangisiyle gideceğinize karar vermek zor olabilir.

Bunda Volan ve WP Motoru Karşılaştırma, ben hem web barındırma artılarını ve eksilerini geçecek böylece ihtiyaçlarınız için en iyi olanı seçebilirsiniz.

Toplam puan

volan

Toplam puan

WP Motoru

Sıkı bir yarış ama WP Motoru bu iki WordPress ana makinesi arasındaki kazanır. Aşağıdaki karşılaştırma tablosunda WP Engine vs Flywheel hakkında daha fazla bilgi edinin:

Planlar

Hem WP Motoru hem de Volan çok benzer hizmetler sunar, ancak farklı fiyatlarla. WP Engine’in planları aylık 29 $ ‘dan başlasa da, Flywheel sadece hizmeti test etmek isteyen kişilere giriş düzeyinde bir teklif sunuyor. Volanın fiyatı ayda sadece 14 ABD dolarından başlar.

Ancak bunu adil bir karşılaştırma yapmak için WP Engine’in Kişisel Planını Volan’ın Kişisel Planıyla karşılaştıracağız. Bunların her ikisi de aylık 29 $ olarak fiyatlandırılır. Ancak her ikisinin de aynı fiyata sunmak için farklı özellikleri ve avantajları vardır.

Bu planların her ikisi de yalnızca bir WordPress sitesine izin verir. Bununla birlikte, WP Engine’de site başına ek 14,99 ABD doları karşılığında daha fazla site ekleyebilirsiniz..

WP Engine Kişisel

 • Ayda 25.000 Ziyaretçi
 • 10 GB Disk Alanı
 • 1 WordPress Sitesi
 • Sınırsız Bant Genişliği (Veri Aktarımı)
 • Aylık 29,00 TL

Volan Kişisel

 • Ayda 25.000 Ziyaretçi
 • 10 GB Disk Alanı
 • 1 WordPress Sitesi
 • 500 GB Bant Genişliği (Veri Aktarımı)
 • Aylık 15 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Özellikleri

Yönetilen bir WordPress ana bilgisayarını seçmek söz konusu olduğunda, aramanız gereken birçok özellik vardır. Bu özelliklerden biri Günlük Yedeklemelerdir. Bu web barındırıcılarının her ikisi de web siteleriniz için ücretsiz günlük yedeklemeler sunar.

Google, HTTPS ile güvenli olan web sitelerini görüntülemeyi tercih eder. Web sitenize bir SSL sertifikası yüklemeyi denediyseniz, bunun bir acı olabileceğini bilirsiniz…. WP Engine ve Volan, tek bir tıklamayla yükleyebileceğiniz ücretsiz bir Let’s Encrypt SSL Sertifikası sunar.

WP Engine Kişisel

WP Engine, yıldız desteği ve onları sektörün önde gelen web ana bilgisayarlarından biri yapan bir hizmet sunar. Müşteri desteği 3 Stevie ödülü kazandı.

WordPress web sitenizin hızını artırmak için tasarlanmış Evercache adlı premium bir önbellekleme hizmeti sunuyorlar.

Planları neredeyse Volan ile aynı. Ama planları hakkında sevdiğim bir şey, Kişisel planlarda site başına sadece 14,99 $ ek sitelere izin vermeleridir..

Volan Kişisel

WP Engine gibi Flywheel, yükleme sürenizi yarıya indirecek tüm WordPress siteleriniz için bir önbellek hizmeti sunar. Tek tıklamayla şablon tabanlı bir web sitesi başlatmak için kullanabileceğiniz planlar sunuyorlar.

Flywheel hakkında gerçekten sevdiğim bir şey, disk alanı veya bant genişliği üzerinden sizi asla fazla şarj etmemeleri.

Verim

Web sitenizin hızındaki her yarım saniyelik bir gecikme, yalnızca dönüşüm oranlarınızda değil, arama motoru sıralamalarınızda da büyük düşüşlere neden olabilir. Google gibi Arama Motorları, iyi bir kullanıcı deneyimi sunan web sitelerini görüntülemeyi tercih eder.

wordpress hosting özellikleri

Web sitenizin yüklenmesi çok zaman aldığında, kullanıcılar ayrılır. Ayrıldıklarında, Google’a sitenizin ne güvenilir olduğuna ne de iyi bir kullanıcı deneyimi sunmadığına dair bir sinyal gönderir. Bu arama motoru trafiğinde büyük bir düşüşe neden olabilir.

Artık, web sitenizin hızını artırmak söz konusu olduğunda, devam edip bin ipucunu okuyabilir ve hepsini uygulayabilirsiniz. Ancak web sunucunuzun performansı kötüleşirse, hiçbir şey hız açısından kazanç elde etmenize yardımcı olmaz..

Sitenizi yalnızca sunucularını hız için optimize eden web ana bilgisayarlarıyla barındırmanız gerçekten önemlidir. Aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer faktör de web barındırıcısının çalışma süresidir. Muhtemelen (çünkü onlar sahte olabilir!) Web barındırma doğru uptime bilmiyorum, bir web barındırma sunduğu garantiler görmek zorunda.

WP Motor Çalışma Süresi

WP Engine, Yönetilen WordPress Hosting konusunda mükemmel bir üne sahiptir. Bu itibarı korumak için WP Engine, sunucularını en azından tutmak için elinden geleni yapar % 99.9 zaman. Sitenizi% 99,95 oranında tutamazlarsa, planınızın ücretinin% 5’ini kredi olarak sunarlar.

Volan Çalışma Süresi

WP Engine’den farklı olarak, Volan bir SLA (Hizmet Seviyesi Anlaşması) sunmaz, bu nedenle siteniz kapanırsa ücretsiz kredi alamazsınız. Ancak WP Engine gibi Flywheel’ın da bir ünü var ve % 99,9 kesintisiz çalışma.

WP Yakıt Tüketimi.

Anasayfa:

WP Motor Ana Hızı Testi

Fiyatlandırma Sayfası:

WP Motor Fiyatlandırma Sayfası Hız Testi

Volan Hızı

Anasayfa:

Volan Ana Sayfa Hız Testi

Fiyatlandırma Sayfası:

Volan Fiyatlandırma Sayfası Hız Testi

Lehte ve aleyhte olanlar

Avantaj ve dezavantajların bir listesiyle bitmiyorsa bir inceleme değildir:

WP Engine Kişisel

Artıları:

 • Cömert 60 günlük para iade garantisi sunar.
 • Hack sonrası ücretsiz temizleme hizmeti sunar.
 • Ücretsiz günlük yedeklemeler.
 • Ücretsiz Tek Tıkla Kurulum SSL Sertifikası Şifreleyelim.

Eksileri:

 • Volanın aksine, WP Engine sitenizi sunucularına taşımaz. Ücretsiz WordPress eklentisini kullanarak kendiniz yapmalısınız.
 • Canlı sohbet desteğini yalnızca kişisel planınızdan alacaksınız.
 • Planlar ayda 29 $ ‘dan başlıyor, bu yüzden hizmeti test etmenin bir yolu yok.
 • CDN Hizmetinin ücreti aylık 19,9 dolar. Volan bunun için ayda sadece 10 ABD doları ücret alıyor.

Volan Kişisel

Artıları:

 • Tüm siteleriniz için ücretsiz taşıma hizmeti.
 • Bant genişliği veya disk alanı için fazla ücret alınmaz.
 • Ücretsiz Tek bir tıklamayla yükleyebileceğiniz SSL Sertifikasını Şifreleyelim.
 • Hack sonrası ücretsiz temizleme hizmeti sunar.
 • Sadece 14 $ ‘dan başlayan planlar. Hizmetin tadına bakmanızı sağlar.
 • Ücretsiz günlük yedeklemeler.
 • WP Engine’den farklı olarak, CDN hizmetini etkinleştirmek için ayda sadece 10 $ ödemeniz gerekir.

Eksileri:

 • WP Engine’den farklı olarak, site başına 14,99 ABD doları karşılığında planınıza daha fazla site ekleyemezsiniz.

Volan ve WP Motor Karşılaştırma Tablosu

volanwp motoru
Da kuruldu:20122010
BBB Değerlendirmesi:OylanmamışB+
Adres:1405 Harney St # 201, Omaha, NE, 68102, Amerika Birleşik Devletleri504 Lavaca Street, Suite 1000, Austin, TX 78701
Telefon numarası:(888) 928-8882(512) 827-3500
Destek Türleri:Telefon, Canlı Destek, Sohbet, BiletTelefon, Canlı Destek, Sohbet, Bilet
Veri merkeziNew York CityAmerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Japonya
Aylık Fiyat:Aylık 15 $ ‘dan başlayan fiyatlarlaAylık 29,00 TL
Sınırsız Veri Transferi:Hayır (250 GB’tan itibaren)Evet
Sınırsız Veri Depolama:Hayır (5 GB’den itibaren)Hayır
Sınırsız E-posta:HayırHayır
Birden Çok Alan Adını Barındırın:HayırEvet (Kişisel Plan hariç)
Kontrol PaneliVolan ArabirimiWP Engine İstemci Portalı
Sunucu Çalışma Süresi Garantisi:% 99.99% 99.90
Para iade garantisi:30 gün60 gün
Bonuslar & Ekstralar:Barındırma hesapları Ücretsiz SSL sertifikası, Ücretsiz site geçişi, 7/24 müşteri desteği ve daha fazlası ile geliyor.CDN (İçerik Dağıtım Ağı) profesyonel ve iş planlarına dahildir. EverCache teknolojisi sayfa yükleme süresini hızlandırır. Devredilebilir Yüklemeler ve Faturalandırma Transferi. Ücretsiz Let’s Encrypt SSL sertifikası. Sayfa Hızı Test aracı.
İyi:İyi geliştirici araçları; Kaygan geliştirme araçları setimizle siteleri klonlayın, değişiklikler yapın, temaları çoğaltın ve daha fazlasını yapın. WordPress siteleri için yapılan barındırma. Ücretsiz site taşıma hizmeti dahildir.WordPress İçin Optimize Edildi: WP Engine, mümkün olan en iyi WordPress barındırma deneyimini sunmaya odaklanmıştır. Boyut İçin Ölçek: WP Engine’in kayan ölçek araçları, ihtiyaçlarınıza en uygun planı bulmanıza yardımcı olur. WordPress Merkezli Güvenlik: WP Engine, DDoS ve kaba kuvvet azaltma, gerçek zamanlı ağ izleme ve web siteniz için maksimum güvenlik sağlamak için en yeni yamaların ve güncellemelerin sürekli kurulumuna sahiptir.
Kötü:Mutlak yeni başlayanlar için ideal değil. WordPress olmayan siteler için ideal değil.Yalnızca WordPress Barındırma: WP Engine yalnızca yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunar. Güçlü Pahalı Planlar: WP Engine’in planları, bazı kaynak kısıtlamalarından bahsetmeden, pahalı bir fiyat etiketi seti ile birlikte gelir.
FiyatlandırmaAylık 15 $ ‘dan başlayan fiyatlarlaAylık 29,00 TL

Sonuç

Mükemmel web barındırma seçimi zor bir iştir. Ancak eminim ki bu rehber sizin için seçimi kolaylaştırmaya yardımcı olmuştur (kolay değilse).

WP Motoru ve Volan, Yönetilen WordPress Hosting endüstrisine liderlik eden saygın web barındırıcılarıdır.

Hangisini seçerseniz seçin kesinlikle size harika bir WordPress barındırma hizmeti sunacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map