SiteGround ve WP Motoru

WordPress siteniz için mükemmel web barındırıcısını bulmak zor bir iştir.


İhtiyaçlarınıza uygun ve elbette bütçenize uygun olan birkaç tanesini bulmak için aynı düşük kaliteli hizmeti satan binlerce web barındırma denizinde yüzmek zorundasınız..

siteground vs wp motoru

En iyi iki veya üçünü listelediğinizde bile, zor seçimi yapmak ve hangisiyle gideceğinize karar vermek zorundasınız..

SiteGround ve WP Motoru çok popüler ve saygın iki web barındırma vardır.

Aralarından birini seçmek zor olabilir.

Yani, bu kılavuzda, hem bu web barındırma hem de her özellik ve performans açısından neler sunabileceği artılarını ve eksilerini inceleyeceğim.

Bunun sonunda SiteGround ve WP Motoru karşılaştırma, ihtiyaçlarınız için en iyi olan ana bilgisayarı seçebileceksiniz.

Toplam puan

SiteGround

Toplam puan

WP Motoru

Gerçekten yakın bir çağrı ama SiteGround özellikle küçük ve orta ölçekli WordPress sitelerini barındırmak için daha uygun fiyatlı web hosting planları nedeniyle kazanan olarak çıkıyor.

Hosting Planları

SiteGround, Blogcular ve Orta Ölçekli İşletmeler için uygun hizmetler sunar. SiteGround’un aksine, WP Engine premium, yönetilen bir WordPress barındırma hizmetidir.

Bu nedenle, bu kılavuz için SiteGround’un GoGeek planını ve WP Engine’in Kişisel planını karşılaştıracağım.

Her birinin neler sunabileceği hakkında kısa bir bakış:

SiteGround GoGeek Planı

 • Ayda 100.000 Ziyaretçi
 • 30 GB Disk Alanı
 • Sınırsız WordPress Sitesi
 • Sınırsız Bant Genişliği (Veri Aktarımı)
 • Aylık $ 11.95

WP Engine Kişisel Planı

 • Ayda 25.000 Ziyaretçi
 • 10 GB Disk Alanı
 • 1 WordPress Sitesi.
 • Sınırsız Bant Genişliği (Veri Aktarımı)
 • Aylık 29,00 TL

Not: WP Engine Kişisel planında her site için $ 14.99 / ay ek site ekleyebilirsiniz..

Özellikleri

Yönetilen WordPress Hosting hayatınızı çok daha kolay hale getirir. Saldırı saldırıları veya sitenizin kapanması konusunda sürekli endişelenmenize gerek yoktur. Web barındırıcınız hesabınızı 7/24 izleyecek.

wordpress hosting özellikleri

Bu web barındırıcılarının her ikisi de bir ücretsiz SSL Sertifikası. Sunucunuza SSL Sertifikası yüklemek büyük bir zorluk olabilir. Bu web barındırıcılarının her ikisi de ücretsiz SSL Sertifikası için tek tıklamayla yükleme imkanı sunar.

Günlük Yedeklemeler ve ücretsiz bir CDN hizmeti bir Yönetilen WordPress Ana Bilgisayarından beklenen premium özelliklerden ikisidir. Bu web sunucularının her ikisi de tüm planlarında ücretsiz bir CDN ve Günlük Yedekleme sunar.

SiteGround GoGeek Planı

SiteGround, hızlı premium desteği ile bilinir. Şimdiye kadar bir SiteGround müşterisi olduysanız, çoğu soruyu 5 dakika içinde yanıtladıklarını bilirsiniz.

GoGeek planı şunları sunar: 10 GB disk alanı ve izin verir Ayda 100.000 ziyaretçi. Bu, WP Engine’in sunduğundan iki kat daha fazladır. Ayrıca, SuperCacher tüm planlarda sunulan önbellekleme hizmetidir.

Bu hizmet, bir sayfa oluşturmak için gereken süreyi web sitenizin hızını iki katından fazla ve daha fazla azaltır.

WP Engine Kişisel Planı

SiteGround, WP Engine’den çok daha fazla sunucu kaynağı sunar. Ancak WP Engine’in birinci sınıf bir hizmet sağlayıcısı olduğunu unutmayın. SiteGround kadar çok kaynak (ziyaretçi ve disk alanı) sunmasalar da, olağanüstü bir hizmet sunarlar. Sıkı Gözetim Yok Politikası nedeniyle sunucuları asla kalabalık olmuyor.

Müşteri Hizmetleri onları kazandı 3 Stevie Ödülü. MyFitnessPal, Warby Parker ve Instacart gibi büyük markaların güvendiği en yüksek puanlı premium servis sağlayıcılardan biridir.

Ve tıpkı SiteGround gibi onlar da premium bir önbellekleme hizmeti sunuyor EverCache her planla.

Verim

Web barındırıcınızın performansı düşündüğünüzden daha önemlidir. Web sitenizi hızlandırmak için tüm ipuçlarını ve teknikleri deneyebilirsiniz, ancak web barındırıcınızın sunucuları performans için optimize edilmediyse hiçbir şey işe yaramaz.

facebook anketiHer iki SiteGround & WP Engine, yalnızca WordPress barındırma hizmetine adanmış yaklaşık 7.000 üyeyle kapalı bir Facebook grubunda şiddetle tavsiye edilir

Bir web barındırıcısının geleceği tahmin etmesinin bir yolu olmadığından (biliyorum, şok edici!),% 100 çalışma süresini korumak imkansızdır. Facebook, Microsoft ve Google gibi büyük Şirketler bile zaman zaman uygulamaları için kesinti yaşıyor.

Ancak en az% 99 çalışma süresi aramalısınız ve her zaman web sunucusunun çalışma süresi politikasını kontrol etmelisiniz..

Hem SiteGround hem de WP Engine, kullanıcılarının sitelerini çalışır durumda tutmak için büyük yatırımlar yapar ve böylece% 99 kesintisiz çalışma garantisi sunar.

SiteGround Çalışma Süresi

SiteGround bir % 99,9 kesintisiz çalışma arızaları tespit eden ve takıma bildiren gerçek zamanlı izleme teknolojisine sahiptir..

WP Motor Çalışma Süresi

Rekabetçi bir Premium WordPress sunucusu olan WP Engine, çalışma süresi açısından rakiplerinden daha az bir şey sunmaz. Bakımı kolay % 99,9 kesintisiz çalışma tıpkı SiteGround gibi.

Dahası, fazla denetleme politikası yoktur. WP Engine, çok sınırlı kaynaklara sahip sunucularda yüzlerce müşteriyi bulan diğer web barındırıcılarının aksine, WP Engine asla satmaz. Hizmet Seviyesi Anlaşması (SLA), isteyebileceğinizden çok daha fazla olan% 99,95 çalışma süresini garanti eder.

SiteGround Hızı

Anasayfa:

siteground anasayfa hızı

Fiyatlandırma Sayfası:

site alanı fiyatlandırma sayfası hızı

WP Yakıt Tüketimi.

Anasayfa:

wpengine ana sayfa hızı

Fiyatlandırma Sayfası:

wpengine fiyatlandırma sayfa hızı

Lehte ve aleyhte olanlar

Artıları ve Eksileri kısa bir liste olmadan hiçbir inceleme tam değildir. Aşağıda ben her web barındırma için dikkate almanız gereken artılarını damıtmak:

SiteGround GoGeek

Artıları:

 • Planlar WP Engine’den çok daha ucuz ve çok daha fazla sunucu kaynağı sunuyor.
 • Ayda 100.000 ziyaretçiye izin verir ve 30GB Disk Alanı sunar.
 • Çoğu sorgu için 5 dakikadan daha kısa yanıt süresi ile premium destek.
 • Sınırsız veri aktarımına izin verir.
 • Alanlarınız için sınırsız ücretsiz e-posta hesabı.
 • 30 Günlük Para İade Garantisi.
 • Ücretsiz site taşıma hizmeti.

Eksileri:

 • WP Engine’den farklı olarak, SiteGround bir Ödül Yönetilen WordPress barındırma sağlayıcısı.
 • SiteGround yalnızca 30 günlük para iade garantisi sunar. WP Engine 60 gün garanti veriyor.

WP Engine Kişisel

Artıları:

 • Ücretsiz Hack Sonrası Temizleme Servisi. Web sitesi saldırıya uğradı mı? Sorun değil, WP Engine’deki profesyoneller sizin için hazır hale getirecek.
 • Premium WordPress barındırma hizmeti.
 • Ödüllü müşteri desteği.
 • 60 günlük para iade garantisi sunar.

Eksileri:

 • Blogcu olarak yeni başlıyorsanız pahalı olabilir.
 • Kişisel plan müşterilerine yalnızca Canlı Sohbet yoluyla destek sunulur.
 • SiteGround’un aksine, taşıma hizmeti sunulmadı. WP Engine tarafından sunulan ücretsiz bir taşıma eklentisini manuel olarak yüklemeniz gerekir.

Aşağıdaki karşılaştırma tablosunda WP Engine vs SiteGround hakkında daha fazla bilgi edinin:

SiteGround vs WP Motor Karşılaştırma Tablosu

SiteGroundwp motoru
Da kuruldu:20042010
BBB Değerlendirmesi:birB+
Adres:SiteGround Ofisi, 8 Racho Petkov Kazandzhiata, Sofya 1776, Bulgaristan504 Lavaca Street, Suite 1000, Austin, TX 78701
Telefon numarası:(866) 605-2484(512) 827-3500
E:[Email protected][Email protected]
Destek Türleri:Telefon, Canlı Destek, Sohbet, BiletTelefon, Canlı Destek, Sohbet, Bilet
Veri merkezi:Chicago Illinois, Amsterdam Hollanda, Singapur ve Londra İngiltereAmerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Japonya
Aylık Fiyat:Aylık $ 11.95Aylık 29,00 TL
Sınırsız Veri Transferi:EvetEvet
Sınırsız Veri Depolama:HayırHayır
Sınırsız E-posta:EvetHayır
Birden Çok Alan Adını Barındırın:EvetHayır
Kontrol Paneli:cPanelWP Engine İstemci Portalı
Sunucu Çalışma Süresi Garantisi:% 99.90% 99.90
Para iade garantisi:30 gün60 gün
Bonuslar & Ekstralar:CloudFlare içerik dağıtım ağı (CDN). Ücretsiz yedekleme ve geri yükleme araçları (Başlangıç ​​planı hariç). Bir yıl boyunca ücretsiz özel SSL sertifikası (StartUp hariç).CDN (İçerik Dağıtım Ağı) profesyonel ve iş planlarına dahildir. EverCache teknolojisi sayfa yükleme süresini hızlandırır. Devredilebilir Yüklemeler ve Faturalandırma Transferi. Ücretsiz Let’s Encrypt SSL sertifikası. Sayfa Hızı Test aracı.
İyi:SiteGround otomatik günlük yedeklemeler, CloudFlare CDN ve SSL sertifikalarını her planla şifreleyelim gibi gelişmiş özellikler içerir. Optimize Edilmiş Planlar: SiteGround, WordPress, Drupal ve Joomla gibi içerik yönetim sistemlerinde veya Magento, PrestaShop ve WooCommerce gibi e-ticaret platformlarında en iyi performans için tasarlanmış barındırma paketleri sunar. Harika Müşteri Desteği: SiteGround, tüm müşteri destek kanallarında neredeyse anında yanıt sürelerini garanti eder. Sağlam Çalışma Süresi Garantisi: SiteGround size% 99,99 çalışma süresi vaat ediyor.WP Engine, mümkün olan en iyi WordPress barındırma deneyimini sunmaya odaklanmıştır. Boyut İçin Ölçek: WP Engine’in kayan ölçek araçları, ihtiyaçlarınıza en uygun planı bulmanıza yardımcı olur. WordPress Merkezli Güvenlik: WP Engine, DDoS ve kaba kuvvet azaltma, gerçek zamanlı ağ izleme ve web siteniz için maksimum güvenlik sağlamak için en yeni yamaların ve güncellemelerin sürekli kurulumuna sahiptir.
Kötü:Sınırlı Kaynaklar: SiteGround’un düşük fiyatlı planlarından bazıları, alan adı veya depolama alanı sınırlamaları gibi sınırlamalarla doludur. Yavaş Web Sitesi Geçişleri: Mevcut bir web siteniz varsa, çok sayıda kullanıcı şikayeti SiteGround ile uzun bir aktarım sürecine hazırlanmanız gerektiğini belirtir. Windows Barındırma Yok: SiteGround’un artırılmış hızı kısmen en yeni Linux kapsayıcı teknolojisine dayanmaktadır, bu nedenle burada Windows tabanlı barındırma beklemeyin.Yalnızca WordPress Barındırma: WP Engine yalnızca yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunar. Güçlü Pahalı Planlar: WP Engine’in planları, bazı kaynak kısıtlamalarından bahsetmeden, pahalı bir fiyat etiketi seti ile birlikte gelir.
Fiyatlandırma:Aylık $ 11.95Aylık 29,00 TL

Sonuç

Şimdi, devam edip SiteGround vs WP Engine hakkında daha fazla inceleme okuyabilirsiniz. Ama sadece birini seçmeni zorlaştıracak.

Günün sonunda, web sitenizi almak çok daha iyi denizde mükemmel web barındırma seçmek daha önemli konular.

Sağlam bir WordPress ana bilgisayarının peşindeyseniz ve paranız için en çok patlamayı istiyorsanız, SiteGround ile devam edin.

Profesyonel bir blog yazarıysanız veya sitenizin yüksek performanslı bir premium WordPress web barındırıcısına ihtiyacı olacağını düşünüyorsanız, WP Engine en iyi seçimdir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map