HostGator İncelemesi

HostGator, endüstrideki en büyük, en eski web barındırma sağlayıcılarından biridir. Ama bu onları iyi mi yoksa kötü mü yapıyor? Bu HostGator incelemesi, tüm artıları ve eksileri inceler, böylece HostGator’un sizin için doğru seçim olup olmadığını belirleyebilirsiniz..


Bugün, orada web hosting sağlayıcıları bol orada uygun fiyatlı çözümler, fantezi özellikleri ve birinci sınıf destek sağlamaya odaklanmak için seçim vardır. Ancak, hangi ana bilgisayara gideceğinize karar vermek o kadar kolay değil.

Neyse ki sizin için, bugün piyasadaki en popüler web hosting çözümlerinden birini yıkmak için buradayız, HostGator, başarılı bir web sitesi çalıştırmak için, siteyle ilgili sorunları yaşamaya gerek kalmadan sunduklarının gerekip gerekmediğini görmek için.

hostgator yorumlar twitterTwitter’da karışık bir çanta çantası var

Bunda HostGator incelemesi, Kaydolmaya karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı artıları ve eksileri yakından inceleyeceğim.

Bana zamanınızın 10 dakikasını verirseniz, size barındırma hizmetleri hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri vereceğim, örneğin:

 • HostGator müşterilerine hangi özellikleri sunar??
 • Farklı planlar nelerdir?
 • HostGator hosting maliyeti ne kadar?
 • Web sitesi sahiplerine ne tür hosting sağlıyorlar??

Kupon kodunu kullanma WSHR ve normal fiyattan% 60 indirim kazanın ve web sitenizi ayda yalnızca 2,75 ABD Doları karşılığında ev sahipliği yapın.

Bu HostGator incelemesini okumayı bitirdiğinizde, mutlaka bu ihtiyaçlarınız için doğru web barındırma hizmeti olup olmadığını söyleyebileceksiniz.

Contents

Burada öğreneceğiniz şey bu

 1. Hosting Çözümleri

Burada farklı hosting türlerini açıklayacağım ve HG müşterilere ve temel farklılıklarının neler olduğunu.

 1. Hosting Özellikleri

Burada ana başlıkların her birini ayrıntılı olarak tartışacağım .

 1. Artıları & Eksileri

Ben burada hem HostGator Hosting kullanarak yakından bir göz atacağım. Ben de en çok bazılarını kapsayacağım .

 1. HostGator.com’u Tavsiye Edermiyim?

İşte size bir rakip kullanarak daha iyi olacağını düşünüp düşünmeyeceğim.

Önce dalıp gidelim ama önce hızlı bir arka plan.

HostGator kuruldu 2002 adında genç bir kolej çocuğu tarafından Brent Oxley, HostGator, operasyonun ilk günlerinde Kanada’da kaliteli bir zaman geçirdikten sonra nihayet Houston, Teksas’taki resmi ofisini buldu. Oradan büyümeye devam ettiler, Austin, Teksas’ta başka bir ofis açtılar ve Brezilya’ya genişlediler.

2012 yılına kadar Oxley Uluslararası Dayanıklılık Grubu (EIG) HostGator’u satın alıyordu. Ve bu Oxley ve ekibi için akıllı bir iş hamlesi olsa da, böyle bir hamle şu anda HostGator hizmetlerini kullanan veya kullanmak isteyenler arasında sorun yaratma potansiyeline sahiptir..

Emin değilim neden? EIG ve edindikleri web barındırma sağlayıcıları üzerindeki etkilerini okuyun.

Bununla birlikte, size EIG’deki rolünün doğası gereği iyi veya kötü olduğunu söylemek için burada değilim. Aslında, HostGator yıllar içinde büyük bir başarı gördü ve yüz binlerce memnun müşteriyi ortadan kaldırdı.

HostGator Web Barındırma

İşte web sitesi sahiplerine sağladıkları farklı hosting çözümleri.

Paylaşılan Web Hosting

HostGator her tür ve büyüklükteki web siteleri için son derece uygun fiyatlı paylaşımlı hosting paketleri sunmaktadır. Üç ayrı plana ayrılmıştır:

Yavru, Bebek ve İş – paylaşılan barındırma planları temel barındırma ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahiptir.

hostgator paylaşılan barındırma planları

Örneğin, paylaşılan her barındırma planı, uygun sürükleme için yerleşik bir Web Sitesi Oluşturucu ile birlikte gelir & site oluşturma bırakın. Ayrıca, bir WordPress blogunu, forumunu, galerisini ve e-ticaret mağazası komut dosyalarını doğrudan sitenize yüklemek için QuickInstall aracıyla birlikte gelirler.

WordPress, Joomla, Drupal, Magento, Wiki ve phpBB barındırma içerik yönetim sistemlerini desteklediklerinden bahsetmiyoruz bile.

Ek özellikler:

 • Ölçülmemiş bant genişliği
 • % 99 kesintisiz çalışma garantisi
 • Ücretsiz web sitesi transferleri
 • Google AdWords ve Bing Ads kredileri
 • cPanel kontrol paneli
 • PHP sürüm 7 ve SHS erişimi
 • Sınırsız POP3 e-posta hesabı
 • Telefon, canlı sohbet ve e-posta yoluyla 7/24/365 teknik destek (bilet sistemi)

Şunu vurgulamakta yarar var Paylaşılan Evsahipliği Bu incelemenin odağı olacak, ancak biraz daha sağlam bir şeye ihtiyacınız olması durumunda diğer barındırma çözümleri sizinle paylaşılacak.

HostGator Bulut Barındırma

Onların Bulut barındırma hizmetleri hızla ölçeklemek isteyenler için birçok özellik ile geliyor. En uygun bulut önbellekleme çözümünün, sezgisel gösterge tablosunun ve kaynak yönetimi özelliğinin keyfini çıkarın. Ayrıca, kullanımı kolay cPanel ile sitenizin tamamı üzerinde tam kontrol sağlayın.

hostgator bulut hosting planları

Ayrıca, bir arıza durumunda tüm site verilerini hızlı bir şekilde başka bir sunucuya aktarın ve güvenlik ve yedeklilik sağlamak için web sitenizin yansıtılmış üç kopyasının birden fazla cihazda barındırıldığını bilin.

Bulutları 4.95 $ / ay’dan başlayarak daha büyük planlara kadar ölçekleniyor ve ihtiyaçlarınız daha zorlu hale geldikçe ayda 6.57 $ ve 9.95 $ / ay olarak fiyatlandırılıyor..

Paylaşımlı ve Bulut barındırma

Bulut barındırma, tek bir sunucuyla sınırlı olmak yerine birden çok sunucunun kaynaklarını kullanmanıza izin verdiği için paylaşılan barındırmadan daha iyidir

HostGator Bulut, paylaşılan barındırma işleminin tüm özelliklerini almanızı sağlar, ancak daha fazla homurdanırsınız!

hostgator vs bulut hosting paylaştı

2X Daha Hızlı Sunucular

 • Düşük yoğunluklu sunucular, birinci sınıf donanım ve çoklu önbellek katmanları sayesinde 2 kata kadar daha hızlı yükleme süresi
 • Web sitenizin içeriği daha verimli bir şekilde yönetilir, böylece dinamik içerik istekleri hızlı bir şekilde işlenir
 • Yerleşik önbellek, optimum önbellek yapılandırması nedeniyle sitenizin buluttan daha hızlı yüklenmesini sağlar

4X Daha Fazla Ölçeklenebilir

 • Çevrimiçi varlığınız büyüdükçe bulut kaynaklarınızı artırın. Tek bir tıklama yeterlidir – veri taşıma, kesinti veya yeniden başlatma gerekmez
 • Bulutta sunucu tahsisi ve yönetimi sağlayın!
 • Servis kesintisi olmadan bu büyük trafik artışlarına yanıt vermenizi sağlar

Yönetilen WordPress Bulut Barındırma

Tamam, işte en çok sevdiğim plan.

Özellikle WordPress ile çalışanlar için HostGator, WordPress platformuna hitap eden ve hızlı, verimli ve son derece güvenli bir web sitesi çalıştırmak için gerekli tüm özellikleri sağlayan WordPress bulut barındırma özelliğine sahiptir..

hostgator yönetilen wordpress bulut barındırma

HostGator tarafından yönetilen WordPress bulut barındırma vaatleri 2.5X daha hızlı yükleme süresi süper yüklü bulut mimarisi, düşük yoğunluklu sunucular, CDN ve çoklu önbellek katmanları nedeniyle.

Ayrıca, bu barındırma çözümü yönetilen, yani geliyor otomatik güncellemeler WordPress çekirdeğinize, eklentilere ve temalara HostGator ve site yedeklemeleri ve kötü amaçlı yazılımların kaldırılması. Ayrıca ücretsiz CDN hizmeti site ziyaretçilerinize içerik dağıtımını artırmak.

Hosting Planlarını Karşılaştırın

Yukarıda sundukları planlara hızlı bir genel bakış:

Paylaşılan barındırma planları

 • Kuluçka Planı: Aylık 2,75 ABD dolarından başlar. 1 siteye izin verilir, ölçülmemiş bant genişliği & depolama alanı.
 • Bebek Planı: Aylık 3,95 ABD dolarından başlar. Sınırsız sayıda siteye izin verilir, ölçülmemiş bant genişliği & depolama alanı.
 • İş planı: Aylık 5,95 ABD dolarından başlar. Sınırsız sayıda siteye izin verilir, ölçülmemiş bant genişliği & depolama alanı.
 • En son fiyatları ve tüm Paylaşılan özellikleri kontrol edin

Bulut barındırma planları

 • Yavru Bulut: Aylık 4,95 ABD dolarından başlar. 2 Çekirdek & 2 GB bellek, 1 siteye izin verilir, ölçülmemiş bant genişliği & depolama alanı.
 • Bebek Bulutu: Aylık 6,57 dolardan başlıyor. 4 Çekirdek & 4 GB bellek, sınırsız siteye izin verilir, ölçülmemiş bant genişliği & depolama alanı.
 • Business Cloud: Aylık 9,95 $ ‘dan başlar. 6 Çekirdek & 6 GB bellek, sınırsız siteye izin verilir, ölçülmemiş bant genişliği & depolama alanı.
 • En son fiyatları ve tüm Bulut özelliklerini kontrol edin

Cloud WordPress barındırma planları

 • Başlangıç ​​Planı: Aylık 5,95 ABD dolarından başlar. 2 kat daha hızlı, 1 siteye izin verilir, ayda 100 bin ziyaret, 1 GB yedeklemeler ve ölçülmemiş depolama alanı.
 • Standart Plan: Aylık 7,95 $ ‘dan başlar. 2 kat daha hızlı, 2 siteye izin verilir, ayda 200 bin ziyaret, ölçülmeyen depolama alanı için 2 GB yedeklemeler.
 • İş planı: Aylık 9,95 $ ‘dan başlar. 5 kat daha hızlı, 3 siteye izin verilir, ayda 500 bin ziyaret, 3 GB yedeklemeler ve ölçülmemiş depolama alanı.
 • En son fiyatları ve tüm WordPress bulut özelliklerini kontrol edin

Diğer Hosting Seçenekleri

Yukarıda belirtilen barındırma seçeneklerine ek olarak, aşağıdakilere de sahiptirler:

 • VPS Barındırma. VPS barındırma ile, tüm barındırma ortamınızı kontrol etmek için tam kök erişimi, sunucu güvenilirliğini sağlamak için birden çok ağ güvenliği katmanı ve bir düğmeyi tıklatarak anında ölçeklenebilirlik gibi kapsamlı özellikler elde edersiniz..

  Ayrıca, verilerinizin RAID 10 disk yapılandırmasıyla korunan ve yedek güç ve HVAC birimleriyle gelen sunucularda barındırıldığına güvenin. Tüm web sitenizin haftalık site dışı yedeklerini, site işlevselliği ve tasarımına yardımcı olacak eksiksiz bir geliştirme araçları paketi ve sorularınız için her zaman olduğu gibi ödüllü destek alın. VPS hosting planları şu şekilde fiyatlandırılır: 29,95 $ / ay, 39,95 $ / ay ve 49,95 $ / ay.

 • Özel Hosting. Ağır trafiğe açık web sitelerinin yanı sıra daha büyük bir bütçeye sahip olanlar için, özel barındırma ihtiyacınız olan şey olabilir. Sitenizin verileri bağımsız olarak kendi özel sunucunuzda barındırılır, yani hiçbir zaman kaynak paylaşmaya gerek yoktur..

  Ayrıca, Linux veya Windows çalıştırın, HDD ve SSD sabit disk seçenekleri arasında seçim yapın, veri merkezi düzeyinde DDOS koruması alın ve tam kök erişiminin, sınırsız veritabanlarının, RAID-1 yapılandırmasının ve 3-5 özel IPv4 IP’nin tadını çıkarın. HostGator’un adanmış barındırma planlarına girmek için, 119 $ / ay ile 149 $ / ay arasında ödeme yapmayı bekleyin.

 • Bayi Barındırma. Eğer kendi web hosting şirketi başlatmak düşünüyorsanız, onların bayi hosting planları düşünün. İşletmenizin büyümeye devam edebilmesi için, müşterinizi oluşturmanıza, kaynak tahsisi üzerinde tam kontrol sahibi olmanıza ve gerektiğinde yükseltmenize yardımcı olacak güçlü araçlar alın.

  Bir bayi barındırma planı ile, çoklu dil özelliğine sahip WHM kontrol panelini,% 99,9 kesintisiz çalışma garantisini, müşterilerinizin referans vermesi için 400’den fazla brandable video eğiticisini ve phpMyAdmin erişimi olan sınırsız MySQL veritabanını elde edersiniz. Bu, yapmak istediğiniz bir şeyse, mevcut üç plandan birinin (Alüminyum, Bakır veya Gümüş) ayda 19.95 $ ila 24.95 $ / ay arasında değişip değişmediğini görün..

 • Uygulama Barındırma. WordPress’i CMS olarak kullanmazsanız, HG sizi korur. Linux, Apache, MySQL ve PHP üzerinde çalışan HostGator, Joomla, Magento, Drupal, Wiki ve phpBB Hosting gibi platformları çalıştırmanıza izin verebilir. Ayrıca, ölçülmemiş bant genişliği, e-posta pazarlaması ve diğer faydalı uygulamaların tek tıklamayla yüklenmesi gibi özellikler herhangi bir plana dahildir.
 • Windows Barındırma. Web hosting söz konusu olduğunda Linux tercih edilmesine rağmen, Windows’a ihtiyacı olanlar için hosting sağlıyorlar. Parallels Plesk Panel, IIS, Microsoft SQL Server 2012 R2 ve ASP.NET desteğiyle, bu barındırma çözümü kullanıcı dostu bir web sitesi çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğundan emin olabilirsiniz..

Gördüğünüz gibi, HostGator her bütçe, her web sitesi türü ve boyutu için barındırma çözümlerine sahiptir ve hatta WordPress veya Windows kullanıcıları gibi belirli müşterilere hitap edecek kadar ileri gider.

Ana Özellikler

Paylaşılan barındırma planları, hız veya performanstan ödün vermeden web sitenizi başlatmak için yeterli özelliklere sahiptir. Aslında, burada barındırma ihtiyaçlarınız için onlarla kaydolmanızı teşvik edebilecek müşteriler için sahip oldukları en iyi özelliklerden bazıları:

 1. Yerleşik Web Sitesi Oluşturucu
 2. Komple Alan Adı Yönetimi
 3. Pazarlama araçları
 4. Özel Servisler

HostGator Web Sitesi Oluşturucu

Kullanarak kolayca çarpıcı bir web sitesi oluşturun yerleşik web sitesi oluşturucu aracı. Başlamak için 100’den fazla mobil cihaz dostu şablon arasından seçim yapın. Ek olarak, uygun sürükle & teknolojinizi düşürmek için önceden oluşturulmuş bölümlerden ve sayfalardan yararlanın ve hatta başlamak için 6 hazır sayfa alın.

hostgator web sitesi oluşturucu

Ek özellikler:

 • Daha iyi arama motoru sonuçları için SEO araçları
 • Sosyal medya entegrasyonu
 • PayPal ödeme ağ geçidi
 • HD video yerleştirme
 • Markanın kaldırılması
 • Google Analytics
 • e-ticaret alışveriş sepeti ve envanter yönetimi
 • Kupon kodları

Tek tek satın alınabilir, barındırma hizmetleriyle tamamlanan Web Sitesi Oluşturucu, müşterilere sunulan diğer tüm barındırma planlarıyla birlikte gelir.

Alan Adı Yönetimi

Müşterilerin alan adı ile ilgili her şey üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlar. Başlamak için, .com, .org veya .co (birkaç isim) alan adınızı doğrudan barındırma cPanel’inizden satın alın.

Onların uygun kullanın alan adı arama aracı aradığınız URL’nin kullanılabilir olup olmadığını görmek için. Veya başka bir barındırma sağlayıcısından HostGator’a geçiyorsanız, mevcut alan adınızı aktarın ve ücretsiz bir yıllık uzantıdan yararlanın.

hostgator alan adları

Her barındırma planında aşağıdaki ücretsiz alan adı özelliklerini de alırsınız:

 • Alan Adı Kilitleme. Herkesin alan adınızı ele geçirmesini ve kilitleyerek kendileri için kullanmasını önleyin.
 • Alan Adı Yenileme. Mevcut alan adınız aktarıldıktan veya cPanel’inizden bir tane satın aldıktan sonra, yanlışlıkla sona ermesini önlemek için her yıl otomatik olarak yenilenmesine izin verin.
 • cPanel Yönetimi. Alan adınızın tüm yönlerini doğrudan cPanel’inizden yönetin.

Pazarlama araçları

HostGator, başarılı bir web sitesi çalıştırmak için sağlam bir barındırma sağlayıcısına sahip olmaktan daha fazlası olduğunu bilir. Bu yüzden değerli Pazarlama araçları web sitenizin erişimini genişletmenize, web sitenize trafik çekmenize ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olmak için.

SEO İncelemesi

Yerinde bir SEO stratejisi olması, web sitenizin popüler arama motoru sonuçlarında bulunmasına yardımcı olur. Aslında, web sitenizi SEO için optimize etmek, Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarındaki sıralamanızı ve görünürlüğünüzü artıracaktır..

Bir SEO stratejisini formüle etmek için yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, ücretsiz SEO danışma. Buradan, özel Pazarlama Proje Koordinatörünüz, önce sitenizi denetleyerek ve iş nişinizle ilgili kapsamlı anahtar kelime araştırması yaparak mükemmel pazarlama kampanyasını başlatmanıza yardımcı olacaktır..

hostgator seo hizmetleri

Arama Motoru sonuçlarını etkilemeye yardımcı olmak için Pazarlama Projesi Koordinatörünüzün web sitenize yerleştireceği bazı stratejilerin dökümü:

 • Anahtar Kelime Araştırması. Şirket içi pazarlama uzmanları, nişinizle en iyi alakalı olan, arama sıralamalarında yukarı çıkmanıza yardımcı olacak ve hedef kitlenizle en çok yankılanacak anahtar kelimeleri bulacaktır. Ayrıca, arama sorgularında hedef kitleniz tarafından en çok hangi terimlerin kullanıldığını öğrenecek ve sitenizin anahtar kelime başarısını izleyecekler.
 • İçerik yaratımı. Sitenize trafik çekmek ve kitlenizi büyütmek için orijinal içerik oluşturmak üzere uzman ekibini kullanın.
 • Sayfa İçi Optimizasyon. Web sitenizi sayfa başlıkları, meta açıklamalar ve başlık etiketleri açısından optimize etmelerine izin verin, böylece siteniz daha yüksek arama sıralamaları için dizine eklenir.

PPC Hizmetleri

Müşterilere satışları artırmaya yardımcı olmak için sundukları bir diğer harika hizmet de Tıklama Başına Ödeme hizmetleri, aksi takdirde PPC olarak bilinir. Ücretli reklamlarla müşterileri hedeflemek, kullanıcıları sitenizi ziyaret etmeye ve nihayetinde satış yapmaya teşvik etmenin harika bir yoludur.

PPC hizmetlerini kullandığınızda şunları elde edersiniz:

 • Anahtar Kelime Araştırması. Şirket içi pazarlama uzmanları, hem yerel hem de küresel hedefleme yöntemlerini kullanacak, birden fazla cihazda kullanılan anahtar kelimeleri kontrol edecek ve işletmenizin tam olarak ihtiyaç duyduğu hedef kitleyi bulacaktır. Ayrıca, “negatif anahtar kelime listesi” böylece web sitenize yanlış türde kitleyi çekmeyi bırakırsınız.
 • Kampanya yönetimi. İşlem çağrıları, telefon numaraları, yer bilgileri ve sitenize doğrudan bağlantıların tümü PPC reklamlarınıza dahildir. Ayrıca, ücretli uzmanlarınızın optimizasyon puanınızı artırmasına yardımcı olarak sizi tıklama başına maliyet bütçeniz dahilinde izleyin.

Sonunda, müşterilerinin başarılı olmalarına yardımcı olmayı kendileri üstlenirler. Ücretsiz Google AdWords ve Bing Ads kredileriyle birlikte SEO yardımı ve kişiselleştirilmiş pazarlama stratejileri sağlamak, web sitenizin başarılı olamamasının bir nedeni yoktur..

Özel Servisler

Müşterilere, bütçelerinde küçük bir kıpır kıpır odasına sahip olanlar için bazı olağanüstü premium hizmetler sunuyorlar.

CodeGuard

HostGator’un CodeGuard hizmetiyle aşağıdakiler gibi özellikler alırsınız:

 • Bulutta günlük otomatik yedeklemeler
 • 16 GB depolama alanı
 • En fazla 5 web sitesinde kullanın
 • Sınırsız veritabanı ve dosya
 • Ayda 3 geri yükleme
 • Yetkisiz değişiklikler için e-posta bildirimleri
 • Kolay yönetim – değişiklikleri görüntüleyin, site izlemeyi planlayın ve e-posta uyarılarını yönetin

Ayda 2.00 $ ‘dan başlayan bu premium hizmet, küçük fiyatlara değer.

Web Tasarım

Şirket içi tam hizmet, profesyonel web tasarımcıları size çarpıcı web tasarımı ve sadece web siteniz için oluşturulmuş 3 sayfaya kadar SEO dostu içerik ile premium şablonlar sağlayacaktır..

Ayrıca, siteniz bugüne kadar kullanıcı dostu ve esnek olduğu bilinen WordPress’in en popüler içerik yönetim sistemi üzerine inşa edilecektir..

Web tasarım hizmetlerinin ek özellikleri şunlardır:

 • Sitenize daha fazla trafik çekmenin yollarını stratejikleştirmek için bir SEO uzmanı
 • Duyarlı tasarıma sahip eksiksiz web tasarımı
 • Pazarlama kampanyası başarınızı tartışmak için aylık telefon görüşmelerini inceleyin
 • Gelecekte web sitenizi ele alabilmenizi sağlamak için bire bir eğitim

Ayrıca 10’a kadar ürün sayfası ve OpenCart ödeme işleme ve gönderim çözümleri ile birlikte e-ticaret entegrasyonu da alacaksınız.

HostGator Hosting’in Artıları ve Eksileri

Orada her zaman artılarını ve eksilerini kullanmak istediğiniz herhangi bir web sağlayıcı barındırma olacak. Bu nedenle önceliklerinizi değerlendirmek ve birlikte kullandığınız çözümün bu önceliklerden hiçbirinden ödün vermemesini sağlamak önemlidir..

Profesyoneller

Böyle popüler bir hosting şirketi olmasının birçok nedeni vardır. Paylaşılan barındırma hizmetlerini kullanmanın faydalarının neler olduğunu görelim.

Katı Çalışma Süresi ve Servis

Onlar garanti % 99,9 kesintisiz çalışma, herhangi bir web sitesi sahibi için harika bir haber. Bununla birlikte, bunun standart olduğunu ve daha az bir şeyin genel olarak tolere edilmediğini unutmayın..

Buna ek olarak, HostGator, sunucu herhangi bir zamanda% 99,9 kesintisiz çalışma garantisinin altına düşerse, müşterilerini bir aylık kredi ile telafi etmeye hazırdır..

hostgator çalışma süresiHostingFacts’a göre, HostGator’un son 12 aydaki çalışma süresi% 99.99 oldu

Müşterilere ayrıca 7/24/365 telefon, canlı sohbet ve e-posta (bilet sistemi) aracılığıyla destek sağlar. Uygun Destek Portalı’nı kullanarak, bir barındırma uzmanıyla iletişime geçebilir, topluluk forumlarından bazılarına göz atabilir ve hatta kendi başınıza sorun gidermenize yardımcı olacak video eğiticilerine erişebilirsiniz..

Ücretsiz Site Transferi ve Tek Tıkla Kurulum

Yine, bu hizmet genellikle çoğu web barındırma şirketi için bir normdur, ancak HostGator başka bir ana bilgisayardan onlara aktarma süper basit. Kullanmak istediğiniz barındırma planına kaydolun ve gerisini HostGator’a bırakın.

Buna ek olarak, bir web sitesine sahip olmak için yeni iseniz ve HostGator, şimdiye kadar kullandığınız ilk barındırma çözümüdür, tercih ettiğiniz CMS’yi yüklemenin, kayıt sırasında birkaç düğmeyi tıklamak kadar kolay olduğundan emin olabilirsiniz. QuickInstall araçlarını kullanarak, teknik bilgiye sahip olmaktan endişe etmeden web sitenizi kolayca oluşturabilirsiniz..

(Neredeyse) Sınırsız Her Şey

Alan adlarını 1 ile sınırlayan en temel paylaşılan barındırma planı için tasarruf edin, HostGator şunları sunar: sınırsız her şey (iyi tür – aşağıya bakınız) barındırma planları ile başlamak için çok ucuz olduğundan büyük anlaşma.

Sınırsız disk alanı gerektiği kadar veri depolayabileceğiniz anlamına gelir. Bu, uygun fiyatlı bir paylaşılan barındırma planı kullanırken web sitenizin görünüşte sınırsız büyümesini sağlar.

sahip olan ölçülmemiş bant genişliği ana makine sunucunuz, site ziyaretçileriniz ve internet arasında sınırsız miktarda veri taşıyabileceğiniz anlamına gelir. Bu, özellikle paylaşılan bir barındırma planında web sitenizin hızını ve performansını sağlamak için mükemmeldir..

Ayrıca sınırsız veri tabanı, yani istediğiniz kadar WordPress kurulumuna sahip olabilirsiniz. Bu, birçok müşterisi olan ve web sitesi değişikliklerini canlı yayınlamadan önce test etmek isteyenler için iyidir.

“Sınırsız” hosting bir efsanedir ve en azından HostGator kaynak kullanımı sınırlamaları konusunda şeffaftır. Siz sürece “sınırsız her şeyi” sunarlar:

 • Sunucunun merkezi işlem biriminin (CPU)% 25’inden fazlasını kullanmayın
 • CPanel’de 25’ten fazla eşzamanlı işlem çalıştırmayın
 • Aynı anda 25’ten fazla MySQL bağlantınız yok
 • CPanel’de 100.000’den fazla dosya oluşturmayın
 • Saatte 30’dan fazla e-postayı kontrol etmeyin
 • Saatte 500’den fazla e-posta göndermeyin

Ancak, aşağıdakilerle ilgili bir sınırlama yoktur:

 • Kullandığınız bant genişliği
 • Oluşturduğunuz e-posta hesapları

Eksiler

Her şeyde olduğu gibi, böyle ucuz, paylaşılan bir barındırma çözümü kullanmanın bazı dezavantajları olacak. Üzerinde çalışabilecekleri bazı şeyleri ve nihai kararınızı etkileyip etkilemeyeceklerini kontrol edelim.

Sınırlı Özellikler

Sağlanan özellikler oldukça standart ve sınırsız her şey güzel olsa da, gerçek şu ki, HostGator paylaşımlı hosting kullanıcılarına pek çok ekstra teklif sunmaz.

Hosting bu tür yönetilmediğinden, web sitenizin ihtiyaç duyduğu idari işi kendi başınıza halletmeniz gerekecektir. Bu, günlük yedeklemeler (haftalık yedeklemeler gerçekleştirecek olsalar da), kullandığınız herhangi bir çekirdek, eklenti veya tema için güncellemeler (biraz daha pahalı yönetilen WordPress barındırma seçeneğini seçmediğiniz sürece) ve güvenlik önlemlerinin hepsi sizin sorumluluğunuzdadır..

Pahalı Alanlar

Etki alanı ile ilgili her şeyi yönetmek söz konusu olduğunda kolaylık sunsalar da, bazılarının alan adı fiyatları biraz yüksek.

Bunu bilmek iyidir, çünkü paylaşılan bir planla gitmeye karar verseniz bile, alan adınızı her zaman başka, daha ucuz bir şirkete kaydedebilir ve yenileyebilir ve DNS’inizi doğrudan cPanel’den HostGator’a yönlendirebilirsiniz..

EIG’nin bir parçası

Yine, söz konusu olduğunda sizi her iki şekilde de sallamaya teşebbüs etmeyeceğim Uluslararası Dayanıklılık Grubu (EIG). Ancak, barındırma şirketlerini gözden geçiren çoğu insan EIG’nin bir parçası olan bir hosting şirketinin kötü bir üne sahip olma riski taşıdığını söyleyecektir..

Çünkü hosting şirketi A ile (EIG’nin bir parçası ve bunu bilmiyordunuz) gidip kötü bir deneyime sahip olsaydınız ve hosting şirketi B’ye (EIG’nin bir parçası ve bunu bilmiyorduysanız) , kim deneyimin daha iyi olacağını söyleyecek?

HostGator’un bu organizasyonun bir parçası olduğunu ve EIG’nin işleri yürütme şeklinin muhtemelen HostGator’un işleri nasıl ele aldığına dikkat çekeceğini unutmayın..

HostGator SSS

Burada en sık sorulan soruların yanıtlarını bulacaksınız.

HostGator.com nedir?

HostGator, paylaşılan, bayi, VPS, Bulut ve adanmış sunucu barındırma hizmetleri gibi çeşitli web barındırma hizmetleri sunan bir web barındırma şirketidir. Ayrıca, WordPress’e özel ve Windows barındırma hizmeti sunarlar. Teksas (ABD) ve Provo, Utah (ABD) ‘da iki veri merkezi bulunmaktadır. Resmi web siteleri www.hostgator.com’dur. Wikipedia sayfalarında daha fazla bilgi edinin

HostGator para iade garantisi sunuyor mu??

Evet. Hizmetlerini kullandıktan sonraki ilk 45 gün içinde hesabınızı iptal ederseniz tam bir geri ödeme sunarlar. Ancak bu yalnızca paylaşılan, bayi ve VPS barındırma çözümleri için geçerlidir.

HostGator müşterilerine ne tür destek sağlıyor??

Telefon, canlı sohbet ve e-posta (bilet sistemi) aracılığıyla yıl boyunca destek sağlarlar. 7/24 destek ekibinin bir üyesine erişebilir ve sorularınızı yanıtlayabilirsiniz.

HostGator mevcut sitemi ücretsiz taşıyacak mı??

Evet. Sundukları en ucuz paylaşılan barındırma planı için bile ücretsiz site geçişi sunuyorlar.

HostGator’un Çalışma Süresi Garantisi nedir?

Birçok barındırma sağlayıcısının aksine,% 99.9’luk bir çalışma süresini garanti ederler. Buna ek olarak, web sitenizin barındırdığı konusunda ciddi olduklarını vurgulayarak, web sitenizin deneyimlediği% 99,9’un altında herhangi bir kesinti için size bir aylık hizmet ödeyeceklerdir..

HostGator SSL Sertifikaları, SSD ve CDN sunuyor mu??

Bu, seçtiğiniz barındırma planına bağlıdır. Örneğin, en premium paylaşılan barındırma planıyla gitmeye karar verirseniz, evet, ücretsiz bir özel SSL sertifikası alırsınız. Ancak, en temel planlar için durum böyle değildir. Ne yazık ki, ücretsiz CDN hizmetlerine erişmek için WordPress yönetilen barındırma planına yatırım yapmanız ve SSD depolama alanını kullanma seçeneğine sahip olmak için özel bir sunucu kullanmanız gerekecek.

HostGator site yedekleri sunuyor mu??

Web sitenizi geri yüklemek için ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda rastgele haftalık yedeklemeler gerçekleştirirler. Premium CodeGuard hizmeti gibi başka bir yedekleme yönteminizin olması önerilir..

HostGator ile ücretsiz alan adı alacak mıyım?

Hayır. Artık yeni müşterilere kaydolduklarında ücretsiz bir alan adı sunmuyorlar.

HostGator hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor??

Visa, MasterCard, American Express ve Discover gibi tüm kredi kartlarını kabul ediyorlar. Ayrıca Paypal, kişisel çekler, havale ve banka havalelerini de kabul ediyorlar.

CodeGuard nedir?

CodeGuard hizmetleri, web sitenizin otomatik olarak yedeklenmesini sağlayan ücretli bir eklentidir. CodeGuard ayrıca web sitenizi izler ve herhangi bir değişiklik olursa size uyarı gönderir. Son olarak, CodeGuard bir web sitesi kolayca önceki bir sürüme geri dönebilmeniz için bir geri yükleme seçeneği sunuyor.

Ve Quora üzerinde HostGator incelemelerine güvenebilir miyim?

Evet Quora ve Reddit, şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bunları kullanan gerçek kişilerden ve müşterilerden yorumlar, sorular ve görüşler almak için harika yerlerdir. Reddit ve Quora’daki müşteri yorumlarını inceleyin. Yelp ve TrustPilot gibi inceleme siteleri de yararlı olabilir.

En iyi HostGator alternatifi nedir?

HostGator orada en popüler web hosting sağlayıcılarından biridir. Ancak web barındırma araştırıyor ve HostGator için iyi bir alternatif arıyorsanız o zaman burada benim öneriler. HostGator için en iyi alternatif Bluehost (aynı fiyat ama daha iyi özellikler ancak aynı zamanda EIG aittir) olduğuna inanıyorum. EIG olmayan en iyi alternatif SiteGround’dur (SiteGround’un neden # 1 olduğunu görmek için incelememi okuyun)

HostGator ve Bluehost aynı şirket mi?

Hayır, HostGator ve Bluehost ayrı şirketlerdir; ama her ikisi de Uluslararası Dayanıklılık Grubu (EIG). EIG ayrıca iPage, FatCow, HostMonster, JustHost, Arvixe, A Small Orange, Site5, eHost ve bir grup daha küçük web barındırıcısı gibi barındırma şirketlerine de sahiptir..

HostGator kupon kodlarını nerede bulabilirim?

HostGator kupon kodunu bulmak için en iyi yer Hostgator fırsatları sayfamızı ziyaret etmektir. Burada web barındırma ve alan adları üzerinde büyük fırsatlara göz atabilir ve onlardan% 100 geçerli kupon aldığınızdan emin olabilirsiniz..

HostGator’ı Tavsiye Edermiyim?

Basit, ucuz bir paylaşımlı hosting çözümü arayanlar için, Evet, HostGator’un göz önünde bulundurulması gereken bir seçenek olması gerektiğini düşünüyorum.

ancak.

Hız, güvenlik ve özellikler açısından biraz daha cazip isteyenler için Onların bulut planlarını öneriyorum.

Özellikle yönetilen WordPress barındırma seçeneği, yüksek fiyat etiketi olmadan ihtiyacınız olan hızı ve güvenliği sağlar.

EIG’nin bir parçası olmasına rağmen, piyasadaki en iyi web sağlayıcılarından biri olduğu için bir üne sahipler. Onlar sadece site sahipleri için büyük paylaşılan barındırma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer birçok olağanüstü çözüm sunar.

Aslında, WPBeginner gibi büyük isimler olumlu deneyimlerini özel sunucu çözümlerini kullanarak paylaşmayı sever.

Yerleşik bir site oluşturucu, kullanımı kolay bir cPanel ve tercih ettiğiniz CMS’yi (ve diğer yazılımları) birkaç dakika içinde sitenize yüklemek için bir QuickInstall aracı ile HostGator kesinlikle bir koşucu.

Bununla birlikte, özellik kümeleri minimumdur ve müşteri desteği birinci sınıf ve çalışma süresi garantisi değerli bir şey olsa da, aradığınız her şeye sahip olmayabilirler..

Bu nedenle, araştırmanızı yapın ve onlarla müşteri olmak için kaydolmadan önce işinizi başarılı bir hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz özelliklere öncelik verdiğinizden emin olun..

FTC açıklama: Size mümkün olan en ucuz fiyatı almak için, bağlantılarımı kullanarak hosting satın almaya karar verirseniz küçük bir komisyon kazanacağım.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map