Cloudways ve WP Motor Karşılaştırması

Bir web sitesi barındırma söz konusu olduğunda seçim için birçok seçenek vardır. Farklı sağlayıcılar hakkında değil, aynı zamanda piyasada mevcut barındırma türleri hakkında konuşmuyorum. Çoğumuz paylaşılan, VPS ve adanmış hostinge aşinayız ama bugün konuşacağız yönetilen bulut barındırma.


bulut yolları vs wp motoru

Burası başa baş Cloudways ve WP Motor Karşılaştırması özellikleri, performansı, fiyatları ve daha fazlasını inceleyen bir karşılaştırma – yönetilen WordPress barındırma alanında bu iki endüstri lideri arasında seçim yapmanıza yardımcı olmak için.

Hemen dalmak ister misiniz? Sonra doğrudan ve veya doğrudan .

Ama önce bulut WordPress hostinginin temellerine bir göz atalım…

Bulut Barındırma Nedir?

Geleneksel barındırma işleminin aksine, bulut ağı siteyi barındırmak için sunucu ağını kullanır. Bir kerede sunucularının yüküne bağlı olarak ağ tercihlerini değiştirmeye devam eder. Maksimum çalışma süresi ve performans sağlamak için kaynaklar ağ üzerinden yönetilir ve paylaşılır.

Bu nedenle, bulut barındırma yüksek performanslı bir web barındırma yöntemi olarak kabul edilir ve hem küçük hem de büyük işletmeler hosting bu tür sitelerini geçiriyor.

Neden Yönetilen Bulut Hosting’e İhtiyacınız Var??

Bir sunucuyu yönetmek telaşlı bir iştir ve iyi programcılar bile sunucularını etkili bir şekilde yapılandırmayı ve yönetmeyi zor bulurlar. Teknik olmayan bireylerden bahsetmişken, bu daha da kötüleşebilir.

Ham durumundaki sunucuların etkileşime girecek GUI’si yoktur ve görevlerin çoğunun kabuğunda kodlanması gerekir. Bunun için uzman bir sistem yöneticisi gerekir..

Yönetilen bulut barındırma, küçük işletmeler ve sınırlı kaynaklara ve sermayeye sahip yeni başlayanlar için ideal olan sunucuları yönetme endişesini ortadan kaldırır. Yönetilen bulut barındırma ile, sunucuya ilişkin karmaşık görevlerin yanı sıra performans alırlar, sağlayıcıları tarafından halledilirler..

Tamamen Yönetilen WordPress Hosting ve Yönetilen Hosting

Bulut barındırma endüstrisinde kullanılan iki yaygın terim vardır. Yönetilen WordPress barındırma (yani Cloudways) ve tamamen yönetilen WordPress barındırma (yani WP Motoru). Adından da anlaşılacağı gibi, WordPress siteniz de dahil olmak üzere her şeyi halleden tamamen yönetildi.

Uygulama ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda sunucunuzu ve WordPress sitenizi yönetir. Tamamen Yönetilen WordPress barındırma sağlayıcıları, yedeklemeler, bilgisayar korsanları, güncellemeler ve siteyle ilgili diğer sorunlar gibi WordPress sitelerinizi yönetmenize yardımcı olabilecek bir WordPress uzman ekibine sahiptir..

Öte yandan, yönetilen bulut barındırma, uygulama düzeyinde uzman desteği sunmaz. Sunucuyu sizin için tamamen yönetse ve destek düzeyine bağlı olarak WordPress sitenizi yönetmenize de yardımcı olabilir, ancak hizmetlerinin bir parçası değildir..

Tamamen yönetilen hizmetler basit yönetilen barındırma daha maliyet. Daha az ödeme yapmak ve WordPress’i kendi başınıza yönetmek konusunda rahatsanız, ikinci seçenek sizin için ideal olabilir.

Cloudways – Yönetilen WordPress Barındırma Platformu

cloudways

Cloudways WordPress, Magento, Joomla ve diğer PHP tabanlı uygulamalara yüksek performanslı bulut barındırma sağlamak için en son teknolojiler üzerinde geliştirilen bir PaaS.

Cloudways, çok sayıda kişiye birçok hizmet sunan yaygın olarak kullanılan bir barındırma platformudur. Müşterileri arasında yaratıcı ajanslar, girişimler, serbest çalışanlar, blog yazarları ve işletme sahipleri yer alıyor.

Birden Çok Bulut Sağlayıcısı

bulut barındırma sağlayıcıları

Cloudways, tek bir çatı altında beş büyük bulut barındırma sağlayıcısı getirdi. Cloudways kullanıcıları, sunucu yönetimini kullanıcı düzeyinde azaltmak için oluşturulmuş, kullanımı kolay platform ve hizmetlerin tadını çıkarırken en iyi sağlayıcılar listesinden seçim yapma seçeneğine sahiptir..

Cloudways aşağıdaki sağlayıcılardan sunucular sunmaktadır:

 • DigitalOcean
 • Linode
 • Vultr
 • Google Cloud Platformu
 • Amazon Web Servisleri

Global Veri Merkezleri

küresel veri merkezleri

Cloudways ile seçim yapabilirsiniz 60+ veri merkezi dünyanın dört bir yanındaki en iyi beş bulut barındırma sağlayıcısı tarafından sağlanmıştır. Bu veri merkezleri, küresel olarak maksimum kapsama alanı sağlayan tüm büyük bölgeleri ve şehirleri kapsamaktadır. Bu nedenle, Cloudways ile veri merkezinin hedeflediğiniz pazara yakın olması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Optimize Edilmiş Yığın

Bir platform olarak Cloudways başarılı oldu, çünkü üzerine kurulu teknoloji ölçeklenebilirlik ve yükseltme özelliklerine sahip yüksek performanslı hizmetler sunabiliyor. Platform, Nginx, ters proxy için Varnish ve veritabanı sorgularını önbelleğe almak için Redis gibi gelişmiş bir önbellek mekanizması için birden çok araç kullanır.

optimize edilmiş teknoloji yığını

Hem MySQL hem de MariaDB’yi veritabanı için destekler ve uygulamaları PHP’nin en son sürümünde çalıştırır.

Cloudways CDN

İçerik Dağıtım Ağı, birden fazla bölgede kitleye sahip siteler için uygundur. Hem statik hem de dinamik içeriğin iletimini artırır. Tek bir tıklamayla etkinleştirilebilen Cloudways Platformuna önceden yüklenmiştir.

Cloudways CDN

Ücretsiz SSL Sertifikaları

Cloudways, Let ‘Encrypt aracılığıyla kullanıcılarına ücretsiz SSL sertifikası sunuyor. SSL, çeşitli web tarayıcılarında web sitesi güvenliği ve özgünlüğü için önemlidir. Bu ayrıca sitenizin SEO sıralamasını iyileştirir.

Gelişmiş özellikler

Bir platform olarak Cloudways çok olgun ve ayrıntılara yakından dikkat ediyor. Çeşitli personelin gerektirdiği özelliklere sahiptir. Öne çıkan platformun size sunduğu şeyleri keşfetmek için derinlemesine inceleyelim.

Çoklu Uygulamalar

sunucu uygulamaları

Cloudways’de kullanıcılar tek bir uygulama ile sınırlı değildir: tek bir sunucuda birden fazla uygulama başlatılabilir ve bu uygulama farklı türdeki uygulamaları içerir. Örneğin, bir sunucuya aynı anda WordPress, Magento ve PHP uygulamasını yükleyebilirim.

Klonlama

Bu özellik kullanıcının uygulamasını zahmetsizce aynı ve başka bir sunucuya kopyalamasını sağlar. Cloudways ayrıca kullanıcısının sunucusunun tam bir kopyasını yapmasına izin verir. Uygulama / web sitesinin klonlanması, birden fazla klon oluşturabilen ve müşterilerinin gereksinimlerine bağlı olarak değiştirebilen geliştiriciler için idealdir.

Site Taşıma

Cloudways Platformu ile taşıma işlemleri çok kolaydır. Taşıma eklentisi, herhangi bir WordPress sitesini herhangi bir konumdan Cloudways sunucusuna taşımak için kullanılabilir.

taşıma araçları

Hazırlama Ortamı

Cloudways yakın zamanda dosyaların ve veritabanının uygulamadan itilebileceği eksiksiz bir hazırlama özelliğini başlattı. Bu, kullanıcının tüm siteyi klonlamadan veya geliştirme ortamından üretim ortamına geçirmeden sitede rahatça çalışmasına izin verdiği için harika bir özelliktir..

Cloudways sahneleme

Şu an itibariyle bu özellik hala beta durumunda ve Cloudways Ekibi ve müşterileri tarafından kapsamlı bir şekilde test edildi. Evreleme, tüm web geliştiricilerinin sitelerindeki yeni özellikleri test etmesi ve canlı siteyi etkilemeden kodu seçici olarak itmesi veya alması için ideal bir çözümdür.

Ayrıca bu Cloudways, geliştirme süreci tamamlandığında üretim sunucusuna kopyalanabilen web sitesini test etmek için hazırlama URL’si de sunar..

İzleme

Herhangi bir zamanda tüketiminizi anlamak için sunucu izleme önemlidir. Bu, giderlerinizi ve kaynaklarınızı YG’nizle daha iyi hizalamanıza olanak tanır. Cloudways, istatistikleri gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlayan eksiksiz bir izleme modülüne ve Yeni Kalıntı için bir entegrasyona sahiptir.

Ölçeklenebilirlik

Sunucuya bağlı olarak, Cloudways kullanıcıları sunucularını neredeyse anında dikey olarak ölçekleyebilirler. Bu, destek ekibinin onayını gerektirmez ve platformun kendisi kullanılarak yapılabilir.

Planlar ve Fiyatlandırma

Cloudways’in tüm müşteri türleri için paketleri vardır. Cloudways hosting paketleri blogcular, serbest çalışanlar, büyük ve küçük işletme sahiplerini barındırır. DigitalOcean’ın 1GB sunucusu olan en düşük paket, 30 bin artı ziyaretçinin trafiğini sürdürebilen $ 10 / mo’dan başlıyor. Diğer paketler farklı bir donanım ve sağlayıcı setiyle birlikte gelir.

cloudways fiyatlandırma planları

Uygulama Yardımcı Programları

Yönetilen bulut barındırma hayatı kolaylaştırır ve Cloudways tam olarak bunu yapar. Birçok karmaşık özellik tek bir tıklamayla yönetilebilir. Örneğin, WooCommerce özelliklerine sahip bir WordPress sitesi başlatmanız gerekiyorsa, açılır menüden bir WordComress’i bir WooCommerce örneğiyle seçmeniz yeterlidir ve site otomatik olarak WooCommerce ile başlatılır. Sadece vernik ayarları buna göre yapılandırılamaz.

Benzer şekilde, WordPress multisite de manuel olarak yapıldığında yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabilecek tek bir tıklamayla başlatılabilir.

7/24 Uzman Desteği

Cloudways kullanıcıları 7/24 uzman destekleriyle canlı sohbet edebilirler. Daha az acil sorunlar için destek biletleri de açılabilir ve ayrıca organize bir bilgi tabanı desteği de vardır.

WP Engine – Tamamen Yönetilen WordPress Barındırma

wp motoru

WP Motoru performans ve üstün özellikler ile tanınan bir şirkettir. Bunlar tamamen yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır. Yönetilen WordPress barındırmada öncülerdir ve zamanla SoundCloud, WPBeginner ve WebDev Studios gibi müşterileri olarak büyük isimler edindiler..

Bulut Sağlayıcıları

WP Engine, Google Cloud Platform ve Amazon Web Service sunucularını kullanır. Her ikisi de en iyi hosting sağlayıcılarıdır. WP Engine kullanıcıları, gereksinimlerine bağlı olarak iki sağlayıcıdan sunucuları seçebilir.

Birden Çok Veri Merkezi

WP Engine’de 18 veri merkezi dünya çapında. Hedeflenen pazara bağlı olarak; kullanıcılar bulundukları yere en yakın veri merkezini seçebilir.

wp motor veri merkezleri

Gelişmiş Yığın

Cloudways gibi, WP Engine de en son teknoloji üzerine kurulmuştur. Sunucularına Nginx, Varnish ve Memcached gibi yüksek performanslı araçlar kullanarak güç sağlar. Kullanıcılar PHP, Python ve Ruby gibi tercih ettikleri programlama dilini kullanabilir.

Kullanıcı Dostu Özellikler

Güvenilir barındırma sağlayıcılarından biri olan WP Engine, bir WordPress sitesinin yönetimi ve performansı için gerekli özellikleri sunar. Haydi sunduğu bazı özelliklere bir göz atalım.

Site Taşıma

Geçiş aracı WordPress’i herhangi bir ana bilgisayardan WP Engine’e taşımayı kolaylaştırır. Araç, platformda önceden oluşturulmuştur. Tüm taşıma işlemini otomatik olarak gerçekleştirir.

Staging Sites

Evreleme ve evreleme alanı arasında bir fark vardır. Cloudways’de sahnelenmenin ne olduğunu gördük. WP Engine evrelemeyi desteklemez, geliştirme tamamlandığında üretim sunucusuna kopyalanabilen Evreleme Sitesi özelliğini destekler. Bu özellik yeni özellikleri test etmek için kullanılabilir ve daha sonra bir üretim ortamında siteye uygulanabilir.

Uzman Desteği

wordpress desteği

WP Engine, WordPress söz konusu olduğunda mükemmel destek sunar. Gemide, kullanıcının sunucusunda veya WordPress web sitesinde herhangi bir sorunla karşılaşması durumunda katılabilecek uzmanları var.

Yönetilen Güvenlik

wp motor güvenlik özellikleri

WP Engine, saldırıları önceden tespit ederek sitenizi güvenlik açıklarından koruduğunu iddia ediyor. Sitenizi olası saldırılardan korumak için aktif bir sistem kullanır ve güvenliği daha da sertleştirmek için birçok güvenlik özelliği sağlar.

Yedekleme ve kurtarma

Yedeklemeler tüm WordPress siteleri için gereklidir ve WP Engine bunları sizin için yönetir. Herhangi bir veri kaybı durumunda kurtarma kolayca yapılabilir böylece değerli dosya veritabanı ve medya kütüphanesi dışında yedekleri tutar. Ayrıca, müşterinin sonundaki her türlü kaybı en aza indirmek için anında felaket kurtarma hizmeti sunarlar..

İzleme

Sunucu izleme için, WP Engine Yeni Kalıntı özelliklerini de kullanır. Ayrıca analiz için Spark ve Qubole kullanır. Sunucu kaynak tüketimini, depolamasını ve veritabanını izler. Ekipleri, izleme sistemleri tarafından işaretlenen sunucuyla ilgili sorunları çözmek için proaktiftir.

Planlar ve Fiyatlandırma

WP Engine, farklı kullanıcı türleri için dört paket sunar. Başlangıç ​​paketleri 28.000 dolardan başlıyor ve bu da 25 bin ziyaretçiye hitap edebiliyor ve 50 GB bant genişliğine sahip.

wp motor fiyatlandırma planları

Uygulama Yardımcı Programları

uygulamalar ve araçlar

WP Engine, sunucunuzu yönetmenin yanı sıra, kullanıcının WordPress sitelerini optimize etmesine yardımcı olur ve WordPress sitenizin performansını artırmanıza yardımcı olan sayfa performansı gibi özellikler sunar.

Bu araç Gösterge Tablosuna entegre edilmiştir ve site performansını izlemek için kullanılabilir ve değerli bilgiler verir. Bir başka harika özellik de içerik performans analizidir. Bu araç, kullanıcının içeriklerini anlamasına ve analiz etmesine ve çeşitli kanallarda ne kadar iyi performans gösterdiğini belirlemesine yardımcı olur.

WordPress Desteği

WP Engine’in kullanıcılarına sunduğu uzman WordPress desteğini zaten biliyoruz. Ayrıca platformu aracılığıyla canlı sohbet ve bot desteği sunar ve müşteriler web sitelerindeki SSS’lerden de yararlanabilirler.

WP Engine’in sunduğu bir başka harika şey de Genesis Framework ve 35+ premium, tüm planlarla birlikte gelen WordPress StudioPress temalarına erişim..

Cloudways ve WP Motor Karşılaştırması

CloudwaysWP Motoru
Bulut SağlayıcılarıGCE, AWS, Linode, Vultr, DigitalOceanGCE, AWS
Veri merkezleri60+18
FiyatlandırmaAylık 10 ABD dolarıAylık $ 28
DestekCanlı sohbet, Bilgi tabanı, Bilet, CloudwaysBotCanlı sohbet, Bilet
sahnelemeEvetEvet
UygulamalarWordPress, Joomla, Magento, PHP, DrupalWordPress
işletim sistemiLinuxLinux
Ücretsiz SSL SertifikasıEvetEvet
CDNEvetEvet
Hazırlama URL’siEvetEvet
KlonlamaEvetEvet
Tamamen Yönetilen HostingHayırEvet
WP Uzman DesteğiHayırEvet
GöçEvetEvet
Site YedeklemeEvetEvet
Sınırsız UygulamaEvetHayır
PHP 7EvetEvet
IP Beyaz ListeEvetHayır
İzlemeEvetEvet
Daha fazla bilgi

{“@Context”: ”http://schema.org”, ”@type”: ”Tablo”, ”hakkında”: ​​”Cloudways Vs WP Motoru”}

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map