Bluehost ve InMotion Hosting Karşılaştırması

Bluehost dünya çapında milyonlarca web sitesine güç veren çok yönlü web barındırma hizmetidir. Bluehost yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir.


InMotion Barındırma üstün bir küçük işletme web barındırma olarak tavsiye edilir, InMotion Hosting de dikkate değer.

bluehost vs inmotion hosting

InMotion Hosting on yıldan fazla bir süredir var ve uygun fiyatlı, yüksek performanslı ve bağımsız web hosting sunuyor. Kullanılabilir paketler, web sitenizi onlarla ayda 5 doların biraz üzerinde barındırmanıza olanak tanır.

Bluehost ve InMotion; nasıl istiflenirler?

InMotion Hosting Uzmanları

Bunlar vurgulamaya değer mükemmel şeyler bir sürü, ama İşte InMotion Hosting paylaşılan web barındırma hizmetlerinin ana avantajları:

 • Birçok özellik ücretsiz dahil (diğer rakipler ücretli yükseltme olarak sunulur). InMotion ücretsiz web sitesi transferi, ücretsiz otomatik günlük yedeklemeler, tüm hosting planlarında ücretsiz SSD sürücüleri içerir ve tüm planlarda bir yıl boyunca ücretsiz alan adı bulunur.
 • Şimşek sayesinde hızlı ve güvenilir hosting elde edersiniz Maksimum Hız Bölgeleri , sitenizin mümkün olduğunca çok farklı konumdaki tüm ziyaretçiler için hızlı bir şekilde hızla yüklenmesini sağlayan, CDN düzeyinde kullanılabilirlik özelliğine sahip, ağ tabanlı bir özellik. Ayrıca 2 arasından seçim yapabilirsiniz farklı sunucu konumları; ABD Doğu Kıyısı (Doğu ABD, Avrupa, Afrika ve Güney Amerika’ya daha hızlı bağlantı sağlar) ve Batı Kıyısı’nda (Batı ABD, Asya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Pasifik).

inmotion hosting özellikleri

 • WordPress için optimize edildi. WordPress’in bir teknik uzman tarafından önceden yüklenmesini seçebilirsiniz ve temel WordPress ve güvenlik yamalarını, ücretsiz yedeklemeleri ve WP-CLI entegrasyonunu otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. OptimumCache, PHP 7 ve özel yerleşik geliştirmeler ile CloudLinux platformlarında 20 kata kadar daha yüksek yükleme hızları ve gelişmiş performans ve kararlılık için ücretsiz SSD’ler de elde edersiniz.
 • 90 gün para iade garantisi (endüstri lideridir) ve tüm yeni siparişler için her zaman para iade garantisi (yenilemeler için değil). Garanti, SSL sertifikaları veya alan adları gibi eklentiler için geçerli değildir.

InMotion Hosting, hosting konusunda neredeyse mükemmel bir çözüm sunar. Ancak, birkaç dezavantajı da var.

Birincisi, bir hesaba kaydolmak zor çünkü öncelikle fiziksel bir telefon doğrulama sürecinden geçmeniz gerekiyor. Bu, sahte kullanıcıları yasaklayabilmeleri için.

InMotion Hosting Eksileri

InMotion Hosting’i kullanmamanın temel nedenleri şunlardır:

 • Anında hesap kurulumu yok. InMotion, tüm yeni müşterilerin güvenlik amacıyla manuel olarak doğrulanmasını gerektirir (ki bu iyidir), barındırma hesabınızın etkinleştirilmesi, kurulumu ve kullanılmaya hazır hale gelmesi biraz zaman alabilir (ki bu kötüdür)..
 • InMotion ücretsiz otomatik teklif sunarken web sitesi yedekleri, 10 GB’ı aşan hiçbir site yedeklenmez ve yedeklenen siteler için dosyaları yalnızca dört ayda bir geri yükleyebilirsiniz. Sitenizin boyutu 10 GB’ı aşarsa, ek ücret karşılığında yedekleme hizmetleri düzenlemek için onlarla iletişime geçmeniz gerekir.

Bluehost Artıları

Ucuz fiyatlandırma dışında, web siteniz veya blogunuz için neden Bluehost’a kaydolmayı düşünmelisiniz??

 • Ücretsiz alan adı. Bluehost ile web barındırma için kaydolduğunuzda bir yıl boyunca ücretsiz alan adı alırsınız.
 • WordPress dostu mu. Bluehost web hosting yeni başlayanlar ve WordPress yeni başlayanlar için iyidir. Web sitenizi veya blogunuzu başlatmanızı kolaylaştıran kolay WordPress 1 tıklama yüklemesi sunarlar. Ayrıca, Bluehost resmi olarak WordPress.org tarafından tavsiye edilmektedir.
 • Marka. Bluehost dünya çapında 2.000.000’dan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor, bu yüzden açıkça doğru bir şeyler yapıyorlar.
 • İyi barındırma özellikleri. Bluehost planları yerleşik Cloudflare CDN ve Let’s Encrypt SSL sertifikası ile birlikte gelir.

Bluehost Eksileri

Eksileri de var. Sitenizi barındırmak için Bluehost kullanmanın avantajları nelerdir??

 • Site taşıma işlemleri ücretsiz değil. Ana makineyi değiştirmek ve Bluehost’a geçmek istiyorsanız, sitenizi bir ücret karşılığında taşımanıza yardımcı olmak için teklifte bulunurlar. Bluehost, 149.99 $ fiyatla en fazla 5 site ve 20 e-posta hesabı aktaracak.
 • Çok fazla satış. Bluehost sürekli olarak (genellikle gereksiz) yükseltmeleri ve eklentileri satmaya çalışır.
 • Sahibi: EIG. Bluehost, barındırma endüstrisinde destek ve performans pahasına agresif maliyet azaltma ile tanınan Endurance International Group’a (EIG) aittir..
 • Yavaş yükleme süreleri. Bluehost’un yükleme süreleri de her zaman en hızlı değildir. Ayrıca, kötü ağ geçitleri veya dahili sunucu hataları gibi sunucu hatalarının raporları çok rahatlatıcı değildir.
 • Günlük yedekleme yok. Site yedeklemeleri nezakettir, bu nedenle günlük olarak yedeklenecek verilerinize güvenemezsiniz. CPanel üzerinden kendi yedeklemenizi ayarlamalı ve çalıştırmalısınız. Otomatik yedeklemeler, Site Backup Pro adlı ücretli bir yükseltmedir, sitenizin düzenli ve otomatik yedeklerini oluşturan ücretli bir eklentidir.
 • Kafa karıştırıcı fiyatlandırma. Bluehost’un gölgeli olma konusundaki fiyatlandırma sınırı, çünkü ayda 2,95 dolar giriş fiyatı ve 3 yıl peşin ödemeye dayanıyor.

InMotion Hosting ve Bluehost Karşılaştırması

InMotion Bluehost ile nasıl karşılaştırılır? Olması gereken bazı özelliklere daha yakından bakalım:

Hareket halindeBluehost
Ücretsiz Alan Adı1 yıl evet1 yıl evet
Para iade garantisi90 gün iade30 gün iade
Katı Hal Sürücüleri (SSD)Evet ücretsizEvet ücretsiz
SSL SertifikasıEvet ücretsizEvet ücretsiz
Ücretsiz Veri YedekleriEvet her 24-36 saatte birEvet haftada bir kez
Site Transferi / TaşımaÜcretsiz (5 GB’ye kadar 3 cPanel hesabı)149,99 $ (5 siteler & 20 e-posta hesabı)
FiyatlandırmaAylık 3,49 ABD dolarıEn düşük $ 2.95 / ay

{“@Context”: ”http://schema.org”, ”@type”: ”Tablo”, ”hakkında”: ​​”Bluehost ve InMotion Hosting”}

Bluehost vs InMotion Hosting: Özet

Gördüğünüz gibi, evet InMotion Hosting’i kullanmamak için birkaç neden var. Ama bence profesyoneller eksilerini ağır basar ve InMotion Hosting’i şiddetle tavsiye ederim (ve siteyi InMotion ile barındıran WebHostingSecretRevealed.net’te Jerry Low da öyle). Bence InMotion, Bluehost ile InMotion Hosting’i karşılaştırırken açık ara kazanan.

Yani hızlı bir şekilde özetlemek için. Hangisi daha iyi web barındırma, Bluehost vs InMotion Hosting? Kesinlikle InMotion Hosting!.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map